Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

χαχαχαχ..κουμπαρα εχεις μαφιοζικη φατσα...χαχαχα..

Αφρο να του λε ςπως ο Πανος θα παει σε αλλο σχολειο που ειανι για μικρα παιδιακια και κανε και καλ απως τον ετοιμαζεις για να παει..

εμεις ετσι κανουμε..και εαν καμια φορα τσιναει ο Φο...ετοιμαζουμε και τον Ζαν μαζι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα εμένα μου φαίνονται λίγο ακριβές μόνο και μόνο επειδή οι γαλότσες είναι βαριές και θα τις φοραει μόνο στη βροχή και στο χιόνι σωστά?

Ωραίες είναι αλλά μήπως μπορείς να βρεις και φθηνότερες? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαρακι και εμενα μου κακοφανικε η τιμη..

εχω συνηθησει βλεπεις να πληρωνω κατω απο 20...χαχα..τωρα το 26,40 ειναι καπως...

ναι για βροχη και λασπες και χιονια τα θελω...

απο 01/11 θα τον παραλαμβανει η μαμα μου και θα περπατανε περιπου 2 τετραγωνα οποτε θα τα φοραει..αλαλ και παλη μου φανηκαν ακριβες..και δεν εχουν και γουνακι απο μεσα...

νομιζα οτι θα βρω στα Η&Μ..αλλα τζιφος..φετος δεν φερανε καθολου ωραια παπουτσια...

και τα λιντλ δε βγαλανε ακομα...ηθελα να ξερω τι περιμενουν..να χιονησει;;;

post-4242-13873939638864_thumb.jpg

post-4242-13873939639132_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εδώ κάνουν 9.99 βρε ..... αλλά όχι με τον μακ κουίν, απλές μπλε!!! ..... μου φαίνεται πιο οικονομικό να σου τις αγοράσω και να σου τις στείλω!!! :lol::lol::lol::lol:

Νατασούλα :D:D:D τέλεια, μα δεν σου τα λεγαμε και εμείς? ;) οι ειδικές? ;)8-)

δλδ την Δευτερα θα πάει και παιδικό? :D

Λενάκιμήπως να της τάξεις και τίποτα? και αυτό δεν είανι καλό, αλλά αν έχεις αποτέλεσμα μέχρι να συνηθίσει?!!

δλδ κάτι σαν επιβλέβευση όπως θα κάνει η Αφρο για το φαγητό!!! :roll::roll:

να της πεις ότι αν δεν τα κάνει πάνω της τότε στο σπίτι θα της δώσεις κάτι που της αρέσει ή να κάνεις έναν πίνακα και όταν συμπληρώσει εβδομάδα χωρίς "ατύχημα" να της δώσεις κάτι ...... μέχρι ένα μήνα, μετά σταμάτα το.... :roll:

συμπεθέρα Αθηναία σε είδαν ωραία ρε για αυτό και σε σταματούν πάντα :D;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί ρε παιδιά αργά είναι? δηλ. τι να οργανωθούμε? ....

να σου πω τι εννοώ:

π.χ η αδελφή μου (νηπιαγ.) συναντήθηακ και με την άλλη συνάδελφο και βγάλανε μαζί την λίστα, ενώ τα απιδιά ήταν στο σχολείο......δλδ οι εκπκοί δεν πάεν νωρίτερα στα σχολεία πριν τους μαθητές? :?:

ή πάνε και αυτοί πρώτη μέρα μαζί με τους μαθητές? :?:

τι κάνουν όταν πάνε νωρίτερα?

π.χ η αδελφή μου αφού πήγε νωρίτερα, δεν είδε τι ελλείψεις έχουν έτσι ώστε να ετοιμάσουν την λίστα και όταν έρθουν τα πιτσιρίκια να την δώσουν στους γονείς?.....

στο δημοτικό, η δασκάλα π.χ. του Μηχαλάκη δεν ήξερε από πριν τι θα χρειαστούν τα παιδιά για την β΄δημοτικού? να έχει έτοιμη την λίστα και να την δώσει την πρώτη μέρα .......

αυτό δεν καταλαβαίνω :?

και όχι πάντα έτσι ήμουν πριν πείτε ότι έχω επηρεαστεί από εδώ....

και για να ολοκληρώσω ο άντρας μου, κλασσικός Έλληνας :P:P , πήρε το email από την δασκάλα πριν το τέλος της χρονιάς και δεν μου είπε τίποτα για την λίστα.....αναρρωτήθηκα....και 3 εβδομάδες πριν ανοίξουν τα σχολεία τον ρώτησα και μου είπε "φυσικά και έστειλε πολύ πριν" :o:o:o:o:evil::evil::evil::evil:

περιττό να πω ότι 2 μέρες πριν ανοίξουν ξανά τα αγοράσαμε :evil::evil:

εγώ ήθελα να τα αγοράσω νωρίς και να είναι η τσάντα του έτοιμη.....άσε που είχαν και εκπτώσεις στα τετράδια :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δε με νοιαζει ο μακουιν...χεστηκα για τον μακουιν...

ασε εδω πολυ απαταωνια με τετοια..

ακομα και τα Η&Μ και Ζαρα πιο ακριβα ειναι..γι ατο ΙΚΕΑ δεν το συζητω

Κοιτα εργυρω πχ για Β γυμνασιου...τι να θελουν πια...

3-4 τετραδια σπιραλ...

6-7 μπλε

ε τι αλλο...στιλου ςμολιβια..κανενα διαβιτη...μεχρι εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ εδώ δεν ξέραμε πόσοι παιδικοί και πόσα νηπιαγωγεία θα λειτουργούσαν από Σεπτέμβρη, αν θα υπήρχαν δασκάλες ή πόσα παιδάκια θα πέρνανε κλπ σιγά μην κοιτάξουν τα υλικά

άσε που πλέον δυσκολευόμαστε και τα υλικά να αγοράσουμε οι γονείς οπότε ας τα καθυστερούν δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς υπάρχει απόθεμα στο σχολείο για τις πρώτες μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα γεμιστα, συμμαζεψα και επανηλθα.

Χρυσα δες και εδω αν και δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη: http://glamorouskids.gr/index.php?route ... path=60_66

Εδω εβγαλε το λιντλ πριν μια εβδομαδα με 7-8 ευρω με γουνακι μεσα πολυ ομορφες.

Αργυ και αυτο το εχω κανει. Δεν πιανει. Χθες της ειπα οτι θα της φτιαξω ενα πινακα επιβραβευσης και χαρηκε. Μενει να δω πως φτιαχνεται ενας και να το κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ λενακι αυτες ακριβως με το γουνακι αναμενω εναγωνιως..

γιατι με τετοιον χειμωνα- πρωτο χιονι γλιτσα κατω..μονο τετοιες χρειαζομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω αυτες ακριβως λεω...

αλαλ ποτε θα τις φερουν εδω;;;...τα Χριστουγεννα;;;...

θα περιμενω λιγο ακομα εχω περιθωριο μεχρι Νοεμριο..μακαρι να τα φερουν μεχρι τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι ρίξε μια ματιά εδώ για τον πίνακα επιβράβευσης!!!:

http://psychologist4u.blogspot.de/2011/ ... st_16.html

Aφρο ρίξε και εσύ μια ματιά, και κυρίως δώσε προσοχή στην τελευταία παράγραφο.....

όταν είπες για το φαγητό εγώ σκέφτηκα ότι δεν θα ήταν καλή ιδέα για τους λόγους που αναφέρει στην τελευταία παρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακάρι κορίτσια να είναι όλα καλά :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Και από το να την κουβαλάω όλο αγκαλιά 3 βδομάδες έπαθα κι εγώ μια ωραία τενοντίτιδα, έβγαλα ακτίνα σήμερα και έχει ασβεστώματα στους τένοντες του ώμου και μια κύστη. Μου έδωσε αντιφλεγμονώδη για μια βδομάδα κι αν δε δω βελτίωση μετά ενέσεις.

Να σας πώ και του παιδικού τα νέα τώρα :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Ξενινάει η συγκέντρωση και το πρώτο που μας είπε είναι ότι μετά την περικοπή του 12,5% και τα τις θέσεις που δεν τις καλύψαν (από τις 200 καλύψαν νομίζω 62) δεν βγαίνει και το σχολικό από 50€ το μήνα γίνεται 100€. Όσοι δεν θέλουν μπορούν να πηγαινοφέρνουν οι ίδιοι τα παιδιά χωρίς καμιά επιβάρυνση.

Γιατί η τιμή που είχε δώσει για την μεταφορά την είχε υπολογίσει λέει με το αρχικό ποσό και με σύνολο 200 παιδιά.........

Τέσπα εγώ θα πληρώσω τα 100€ το μήνα γιατί δεν θέλω να μπλέξω με καταγγελίες και να περιμένω αν υπάρχει αλλού κενή θέση να στείλουν το παιδί και άντε ξανά προσαρμογή κλπ.

Ευτυχώς δεν μας ζήτησε λεφτά για γραφική ύλη, μας είπε μόνο για τα παιδιά που είναι πάνω από 3 θα μας ενημερώσει κάποια στιγμή για ένα τετράδιο ζωγραφικής.

Και το 2ο που με στεναχώρησε είναι ότι φέτος θα μας δίνουν πρόγραμμα φαγητού για να πηγαίνουμε όλοι το ίδιο :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Μ'αρέσει που το συζητούσαμε και έλεγα ευτυχώς εμείς βάζουμε ότι θέλουμε και τώρα τα λούζομαι κι εγώ.

Θα το εφαρμόσουν λέει γιατί πέρσι πολλοί έστελναν κρουασάν, σοκολάτες, λουκάνικα, σαλάμια και υπήρχε πρόβλημα με κάποια παιδάκια.

Δευτέρα δεν ξέρω αν θα την στείλω να δώ πως θα είναι, αν αρχίσει να περπατάει κανονικά μπορεί να την στείλω

Για τον Μιχάλη τώρα που ρωτήσατε, την λίστα με τα υλικά που θα χρειαστούν η δασκάλα τους μας την έδωσε από την 1η μέρα. Γενικά είναι πολύ οργανωμένη και τα υλικά δεν ήταν πολλά ούτε ακριβά.

Και στην ενημέρωση μας είπε ότι προσπαθεί να κάνει όσο μπορεί οικονομία γιατί ξέρει τι περνάει ο κόσμος και ότι όλο ζορίζονται.

π.χ. Ορθογραφία που πέρσι γράφανε κάθε μέρα σε καινούρια σελίδα φέτος γράφουνε μέχρι να γεμίσει η σελίδα και μετά γυρνάνε, 3-4 ορθογραφίες δηλαδή στην κάθε σελίδα.

Οι διαφοροποιήσεις τώρα σε σχέση με πέρσι είναι ότι δεν τους δίνει φωτοτυπίες για το σπίτι αλλά τους γράφει την άσκηση στο πίνακα και την αντιγράφουν στο τετράδιο εργασιών.

Αυτό το κάνει για να εξασκηθούν στο να γράφουν γρήγορα και γιατί από την 3η δημοτικού μας ειπε ότι όλοι δάσκαλοι δουλεύουν πολύ με τον πίνακα.

Το καλό με αυτό είναι ότι για το σπίτι έχουν πολύ πιο λίγη δουλειά γιατί στον πίνακα συνήθως του γραφει 1 ή 2 ασκήσεις ενώ στην κάθε φωτοτυπία είχε τουλάχιστον 6.

Βέβαια μας είπε ότι σε κάποια κεφάλαια που είναι πολύ βασικά θα τους δίνει και φωτοτυπίες.

Η γλώσσα φέτος είναι πιο εύκολη γιατί στην ουσία είναι επανάληψη της 1ης απλά φέτος τα κάνουν πιο αναλυτικά. Το ζόρι φέτος θα είναι στα μαθηματικά που έχουν την προπαίδεια.

Αργυρώ μέχρι το Φεβρουάριο μας είπε ότι θα έχουν μάθει όλη την προπαίδεια και από εκεί και πέρα θα κάνουν επαναλήψεις :o:o:o:o:o

Οι γαλότσες εμένα μου φαίνονται πολύ άβολες για τα παιδιά

Μου άρεσαν πάντως οι δεύτερες από αυτές που έβαλε η Αργυρώ

Ιουλία οι ορμόνες φταίνε τώρα και νιώθεις έτσι άντε τον άλλο μήνα μπορεί να χοροπηδάμε ;);)

Και μην αφήνεις το άγχος να σε κυριεύει κοίτα να το απολαύσεις 8-)8-)8-)8-)8-)

Έλενα και πέρσυ είχατε το ίδιο θέμα με τον παιδικό και τα τσίσα?

Σεντόνι έγραψα πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδιά μου φαίνονται πάρα πολλά 100 για σχολικό από κάθε παιδιί το μήνα

τι στο καλό?

πέρυσι εμείς 270 στην Ι και ήταν και το 2ο ακριβότερο σχολείο στην πόλη..

Νατασούλα αυτά τα ποσά τα βγάζουν από το μυαλό τους ή σας έχουν δείξει χαρτί από ΕΕταα που να το υπολογίζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία φυσικά και είναι πάρα πολλά τα 100 ευρώ.

Εκτός ΕΣΠΑ χρεώνει την μεταφορά 40€ :o:o:o:o

Αλλά επειδή σε εμάς δεν μπορεί να ζητήσει χρήματα για κάτι άλλο (αφού στην εντολή τοποθέτησης γράφει ότι η μητέρα απαλλάσσεται από οποιαδήποτε δαπάνη που αφορά στην φιλοξενία του παιδιού στον παιδικοό σταθμό).

Η μετακίνηση όμως δεν περιλαμβάνεται στην φιλοξενία και πληρώνεται από τις μητέρες οπότε μόνο για εκείνο μπορεί να μας ζητήσει επιπλέον χρήματα

Είναι διαβασμένη ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι Κανετε?ειμαι στη πεθερα μου ..χθες εκανα τραχανα λαχανικων..με εδωσε συνταγη η βενι :mrgreen:

μακαρι να βγει καλος..μακαριιιι

ελενα κριμα ρε τη ειρηνουλα..κριμααα...αν πας διευθυντρια??

ιουλιαααααααααααααα εγω θα σου πω μονο πως σε νιωθω..εν μερει φυσικα γτ με μια φορα πως το ειχες σιγουρο?απο τα προχθεσινα καφε? :roll: μια αγκαλια απο μενα..πανε για καφε απογευμα να ξεχαστεις

νατασουλα 100???????/σοκκκκ]

τελεια με το ποδαρακι της ελενας..ε μεχρι το βραδυ θα χοροπηδαει μη μασας..

σας φιλω ολες..παω να χαζεψω στο νετ :P:P:P

αα χρυσα κ γω θελω γαλοτσες..κ ειδα κτι στο μεγκα αουτλετ με 15 ε κοκκινες με σχεδιο αμαξι τρισδιαστατες στυλ αλλα δε ειχε νουμερα θα εφερνε,,θα περιμενω ομως το λιντ..εχουν κ γουνακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε νατασουλαναλλα την μετακίνηση την δήλωσαν απο την αρχη δεν μπορεί να την αλλάξει!! Σας έκοψαν ενα πόσο πόσο ήταν? Εμάς (σταθμός με σιτιση 365) εσάς πόσο? Αυτο το πόσο έχει "δικαιομα "να ζητήσει κάπως αλλα οχι παραπάνω

έλεος 100 σχολικό έχει εδω το πιο χάι κλας εκπεδευτιριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσουλα μπες στην σελίδα στο φεις να δεις οτι πολλές μαμάδες έχουν θέμα με σταθμούς στην θεσσαλονίκη, είδα και ενα ίδιο θέμα με σενα και έχει απάντηση απο υπάλληλος της εεταα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο για τον δικό μας παιδικό λέει

Την ξέρω την μαμά ο γιός της είναι στο ίδιο τμήμα με την Ε

Θα προσπαθήσω να μιλήσω με την ΕΕΤΑΑ την Δευτέρα να δω τι θα κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...