Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω λια μου κατι νεγκλιζε που εχουν πιασει αραχνες απο την αχρηστια :lol::lol: κ σιγουρα κατι θα καταφερουν.. :lol::lol: πουτανες γυναικες.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia χαχαχα να μου δώσεις κι εμένα το site που θα παραγγείλεις τα μπλουζάκια. Μπλουζάκια ή φορμάκια εγώ θα προτιμούσα φορμάκια. Τα παπουτσάκια τα πρώτα που έβαλες ήταν πολύ όμορφα.

Ευχαριστώ Αριάδνη μου.

Νάνσυ εγώ όπως πάντα κλασσική μου άρεσε το πουγκί με το όνομα και το στέμμα.

Οι αστερίες και τα κοχύλια δεν μου αρέσουν για βάφτιση μου κάνουν περισσότερο για γάμο.

Μαξιλαράκια μπορείς να βρεις ίσως στον Σωφρονά στην Λ.Βουλιαγμένης. Έχει είδη συσκευασίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω τι ιδιο σκεφτομουν σημερα..ποιος ξερει τι σκοτουρες εχει..

η Ελενα που ειναι σημερα? μηπως δουλευει?τι εκανε με την μικρη αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα πολυ ωραι το πουγκι με την πουα κορδελα.Λιτο και κομψο.

Το σαιτ το λενε my baby rocks.Ανυπομονω να ερθουν τα πραγματακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραια κ αυτα εστε αλλα πολυ ακριβα απο οτι ειδα σε αλλα σαιτ γιατι γραφουν το ονομα επανω κ δεν φαινονται τοσο τα λεφτα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι γω βρε Αντωνία δεν μπορώ με τίποτα να την κοιμήσω πιο αργά!!

Κοιμηθήκαμε ένα τρίωρο τώρα το μεσημέρι πάντως και στανιάραμε.Πάω να δώ το site Λία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kokona s'euxaristw pou rwtas...den kserw an stalthike to proigoumeno minima to mesimeri pou sas egrafa analutika...to esteila 3 fores alla o upologistis ta exei paiksei...

Re koritsia ti sto kalo 5 selides me thema tis mpomponieres exete grapsei!!!

Emena mou arese kai to maksilaraki kai to papoutsaki!

Euxaristoume polu Liaki!! Pio site einai auto pou les na paraggeileis auta ta rouxalakia...wraio mou akougetai...den thelw alla roz!!

Ariadni ti gkantemia!! Sou exei parei ta muala h mpempa kai pou mualo na sbiseis fwta e?? :lol::lol::lol: Fantasou na min koimosoun kai to bradu opws emeis oi perissoteres....tha ksexnouses kai pou to parkares kai tha epsaxnes kai to amaksi!! :lol:

Egw aptin aupnia mou ksexnaw polla pragmata twra teleutaia...eidika pragmata pou mou leei o antras mou...kai olo mou leei, kala xtes den sto eipa auto?? Kai na tou lew egw...oxi den thumamai kati tetoio!! :lol::lol:

Parolo pou o upologistis mou katarreei slowly slowly eida kai photos!!!

Stauroula kouklos o gios sou...kala pws ksanthine etsi ???

Liara o gios sou mou fainetai tha ton koinigane oi gkomenes! Polu antraki lemeee!!!

Anarwtiemai tha eisai apo autes tis mamades pou tha tou leei, oxi auti, auti einai kali! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Είστε καλά;; Έχετε μπει για τα καλά στο πνεύμα της βάφτισης! Εγώ πρώτα ο Θεός θα τη βαφτίσω το καλοκαιράκι κι έτσι θα κοιτάξω τι θα κάνω από Μάρτη-Απρίλη. Έτσι και αλλιώς δεν πρέπει να κλείσω κέντρο. Θα κάνω catering στον κήπο του σπιτιού για πολύ λίγους. Πολύ πολύ λίγους. Αν δεν το κάνω αυτό τότε θα κεράσω σε κανένα ταβερνακι τους πολύ κοντινούς μας ανθρώπους. Εγώ τραπέζια ακριβά για ένα κάρο άτομα που μόνο να χλαπακιάσουν νοιάζονται και μόλις φάνε φεύγουν, δεν πρόκειται να ξανακάνω. Τα λεφτά θα τα κρατήσω για το παιδί μου και θα τιμήσω ΜΟΝΟ αυτούς που ξέρω ότι μας αγαπούν αληθινά.

Ελένη μου είναι δύσκολο το θήλαστρο. Χαρά στο κουράγιο σου που τα κατάφερες τόσο καλά μέχρι τώρα. Ούτε εγώ είχα απόθεμα και γι' αυτό τα καταφερα μόνο 40 μέρες. Από τις 30 είχα αρχίσει να έχω πρόβλημα γιατί δεν έφτανε το δικό μου γάλα. Ξεκίνησα λοιπόν να δίνω και ξένο μέχρι που στις 40 μέρες έδινα μόνο ξένο. Τώρα είχα πει ότι ή που θα έπιανε στήθος ή που θα έδινα κατευθείαν ξένο. Τώρα πρέπει να αντλώ 2 φορές την ημέρα γιατί τη Δευτέρα γυρνώ στη δουλειά και μου έρχεται τρέλα. Η πρώτη και η τρίτη μπομπονιέρα μου αρέσει πολύ.

Κατερινάκι μου πολύ με ανεβάζουν τα λόγια σου για το βάρος της φραουλίτσας! Παίρνω δύναμη και κουράγιο να συνεχίσω και να αντέχω τις δύσκολες στιγμές!

Νάνσυ πολλές μπομπονιέρες μας έβαλες και με μπέρδεψες. Γενικώς πάντως μου αρέσουν οι απλές.

Αντωνία μου ο μικρός σου είναι ακόμα όλη μέρα στο στήθος;; Τίποτα δεν άλλαξε από την αρχή;;;;;;;

Κατερινα μου (Πασχαλιτσάκι) πολύ στεναχωρήθηκα με τα νέα σου. Κάθε αρχή και δύσκολη..Κάνε υπομονή και όλα θα στρώσουν..Όσο για το πρόβλημα υγείας που μας είπες, εύχομαι να αντιμετωπιστεί γρήγορα και ανώδυνα!

Ελενάκι ευτυχώς όλα ΟΚ με το φαγητό. Φαίνεται πως πιέστηκε όπως λες κι εσύ. Με τον ύπνο πώς τα πάτε;;;

Γράψατε τόσες πολλές σελίδες που πραγματικά μου είναι πολύ δυσκολο να τα θυμάμαι και να τα σχολιάσω όλα....

Θα επανέλθω όμως. Α σας έγραψα και στην ομάδα τον πόνο μου με αφορμή τα νέα της Ναταλίας:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pantws h mpempa den exei epanelthei sta fusiologika thilasmata oute simera....trwei alla kamia sxesi me prin...

kai koimatai kai polu tin imera...einai fusiologiko gia 3wn minwn?? Simera koimithike kai to prwi kamia writsa kai to mesimeri ena 4wro kai to apogeuma ena misawro kai twra etoimazetai gia ton braduno upno opou nanai!!

Aurio tha pame gia embolio kai tha rwtisw.

Anthouli mou s'exuaristw polu! Me ton upno ta pame polu kala...xtes koimithike 5 wres kai meta alles 3. Sumfwnw apoluta me auto pou les gia ti baftisi, ligoi kai kaloi...makari na mporesw na kanw kai ton antra mou na to katalabei auto...autos de mporei na kalesei mono ligous giati kai toutos einai kalos kai keinos tha pareksigisei kai o allos me kalese kai genika kaloume olwn to kosmo kai meta polloi mas grafoun kiolas pou nomizei oti einai kaloi...auto to eide kai sto gamo...polloi pou tou eipa na min kalesoume tous kalese kai ton egrapsan kanonika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale apo to prwi posa kataferate k grapsate...

simera eimaste kalutera pisteuw ante na doume aurio ti tha kanoume twra koimatai.. kokona gt sou ksuonaei toso nwris emena koimatai stis 8-9 kksuoanei stis 3-4 kamia fora k parapano.. alla mporw na pw oti to paidi mou den einai metro sugkrisis afou protimaei na koimatai para na trwei...

nansy ta maksilarakia einai wraia alla proteimo ta papoutsakia...

simera piga me ton pethero mou to prwi gia treksimo se ena gupedo mpas k xasw tin mpaka pou exw...

stin pligi k emena exei kati mallon me to ksirisma to ekana k egw alla den exei aima den mporw na katalavw...

paw na teleiwsw to sidero k na tin pesw nustaksa...

tha sas sxoliasw aurio ta upoloipa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα Έλενα ο άντρας μου έτσι είναι με τους καλεσμένους!Νομίζω και μεις θα έχουμε θέμα με τη βάφτιση!Πάντως να πω την αλήθεια ακόμα δεν έχω καθόλου διάθεση να κοιτάξω για μπομπονιέρες κλπ.Και μεις το καλοκαιράκι λέμε αν και υπάρχει και μια σκέψη για το Πάσχα που πέφτει αργά του χρόνου (5 Μαιου) αλλά δεν ξέρω, είναι αρκετά δύσκολο γιατί αφενός εγώ μετά απο λίγο καιρό θα δίνω τις εξετάσεις του μεταπτυχιακου (ευτυχως το τελειώνω φέτος) και αφετέρου ο άντρας μου έχει φουλ δουλεια τότε γιατί κάνει την τελευταία προετοιμασία των μαθητω΄ν για τις Πανελληνίες...Οπότε χλωμό το βλέπω.Θα τσεκάρω ποτε πέφτει του Αγίου Πνεύματος που έιναι και τριήμερο.

Και μένα βρε κορίτσια η μπέμπα κοιμήθηκε σήμερα το μεσημέρι απο τις 3 μέχρι 6 και μόλις ξύπνησε έφαγε. Και μετα απο τις 7μιση γκρίνιαζε για ύπνο και φαγητό.Με τα χίλια ζόρια την κράτησα μέχρι τις 8και τέταρτο, την πήγα βόλτα στον κήπο κλπ και μετά της έκανα μπάνιο, έφαγε και 9 κοιμήθηκε για βράδυ!!Σημειωτέον αν δεν την ξυπνήσω στις 12μιση θα ξυπνήσει μία φορά μέσα στο βράδυ, μία κατα τις 7μιση και μετά αν την αφήσω, κοιμάται μέχρι τις 9μιση.Πολύ ύπνος...Βέβαια μετά δεν κοιμάται εκτός απο σήμερα που ήμουν πτώμα και την κούνησα για να κοιμηθεί και να μπορέσω να κοιμηθώ και γω. Παντως αν θέλουμε να βγούμε βόλτα το απογευμα, ψιλοδύσκολο το κόβω, αν αρχίσει να γκρινιάζει απο τις 7 για ύπνο.Εκτός και λόγω της βόλτας, δείξει άλλη συμπεριφορά.Θα το τσεκάρω.

Με τη μαμά μου, τα πράγματα καλά, την βλέπω έχει αρχίσει και δένεται με το παιδί αλλά δεν μου το κρατάει...Βέβαια δεν της το έχω ζητήσει και γω αλλά λεει ότι φοβάται...Τί να πεις...Απο την άλλη τα πεθερικά μου έχουν φρικάρει που έχουν να δουν την μπέμπα μια βδομάδα και όλο με ρωτάνε πότε θα γυρίσω!!

Το είδα το site Λία, έχει πολύ ιδιαίτερα πράγματα!

Ανθή μου, καλή αρχή στη δουλεια απο Δευτέρα.Και γω τα έχω παίξει με το θήλαστρο υπερβολικά.Σκέφτομαι σε ένα μήνα τό αργότεροοοο να το σταματήσω, δεν αντέχω άλλο.Ε, και όσο μου φτάσει η τράπεζα που φτιάχνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποσα γραψατε μεσα σε λιγες ωρες?

ανθη καλη αρχη στην δουλεια σου!!

κοριτσια κ εγω αυτο λεω..να μην κανουμε τραπεζι,ονο στα πολυ δικα μας ατομα(κουμπαροι-γονεις-αδερφια)αλλα ο πεθερος μου θελει να καλεσει κ το σοι του..

η πριγκιπισσα εχει 2 βραδιες ολο γκρινια ειναι για να κοιμηθη..δεν ξερω τι επαθε :(

ναταλια πας κ για τρεξιμο?κ εγω εχω ακομα κοιλιτσα..βασικα φαινεται εντονα οταν τρωω..το φορεμα που φορεσα στο γαμο φαινοταν σαν να ειμαι εγκυος 4 μηνων.. :o

λια οντως τοσο κοιμουντε σε αυτ5ον τον μηνα!!

ελενα χαρουμενα μηνογενεθλια!!

αχ παλι γκρινιαζει.. :( σας καληνυχτω ..φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni oi antres mas s'auto tairiazoun! :lol:

Kai sena polu upnos re paidi mou! Kai mena pantos mes ti mera koimatai polles wres!

Lia thanx gia tin enimerwsi, tote fusiologika koimatai h mpempa giati peripou 15-16 wres mou koimatai sunolika.

Exw prospathisei na tin kratisw mes ti mera ksupnia gia na koimithei to bradu alla re koritsia h mou koimatai opou kai na to balw an nustazei h tha einai mes tin gkrinia an xasei ton upno tis!!

Ariadni kai gw kamia oreksi den exw na psaxnw apo twra gia baftisi...tha afisw tis upoloipes na psaksoun kai sto telos pou tha erthei h seira mou tha exw idi mia kali idea sto ti thelw kai egw!!

Emeis leme na kanoume trapezi se mia taberna konta sto xwrio pou einai polu ekswxika kai dipla se potami kai gurw gurw bouna, einai eksw ta trapezakia kai exei kai xwro gia dj h organa kai xwro (den kserw an tha baloume mousiki akoma)...apla den kserw akoma ti kalesma tha kanoume...kai edw kanoun megala kalesmata, alla opws eipe kai h Anthi protimw na ksodepsw ta lefta sto paidi mou h na pame ena taksidi oi 3 mas meta ti baftisi...palia, prin kanw paidi, to thewrousa guftia na kalesei kapoios sti baftisi mono stin ekklisia kai oxi sto trapezi (edw einai polu spanio giati sunithws ginontai megala glentia kai tous kaloun olous, giauto ligo kollaw) alla twra katalabainw oti den einai kai eukolo na kaneis trapezi apti stigmi pou ta dwra den einai xrimatika gia na boithisoun ligaki!

Kokona an sou perisepsei kamia mpomponiera steile kamia!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχιμ κορίτσι μου υπομονή...ελπίζω να περάσει στο μωράκι σου γρήγορα αυτή η φάση...

Κατερινάκι καλωσόρισες!Ελπίζω τώρα να είναι όλα καλά!

Κοκόνα, ο μικρός είναι 2 ετών και 4 μηνών...μικρούλης είναι ακόμα, όσες φορές ξυπνήσει και ζητήσει γάλα το πίνει, πιπίλα παίρνει...την έχει όμως μόνο στον ύπνο.

Λία από αυτό το σάιτ είχα πάρει και εγώ ρουχαλάκια στον Απόλλωνα Μπλουζάκια, παντελόνια, σκούφο...είναι πολύ ωραία...και έμεινα και πολύ ευχαριστημένη...ελπίζω να πήρες λίγο μεγαλύτερα νούμερα γιατί είναι λίγο μικρά...μάλλον τα αμερικανάκια έχουν άλλη ανάπτυξη :lol: κάποια που είχα πάρει στον Απόλλωνα δεν του έκαναν οπότε τα έχω τώρα για τον Ερμή :D Ήδη του βάζω κάποιες στις βόλτες μας...ήμαστε ροκάδες!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο...μετά το μπανάκι τα μωρά σας χαλαρώνουν???Εμένα ο Ερμής μετά το μπάνιο (κατα τις 7:30 - 8:00 το απόγευμα τον κάνω) ξυπνάει...και έχει πολλά νεύρα μέχρι να κοιμηθεί και είναι μέσα στην γκρίνια...μπορεί να κοιμηθεί και 10:30 ή και παραπάνω...ο Απόλλωνας θυμάμαι τον έκανα μπάνιο και ηρεμούσε...έπεφτε κατευθείαν για ύπνο...και ακόμα το ίδιο κάνει...κατά τις 9 κάνει μπάνιο και κοιμάται...(μετά ξυπνάει.........)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε απίστευτες ποσα γράψατε πάλι σε μια μέρα!

Βλέπω πολυ μπομπονιερα έχει πεσει, καλα κάνετε και το ψαχνετε απο τώρα, και εμείς για καλοκαίρι λέμε οπότε θα ασχοληθω απο την καινουρια χρόνια μου φαίνεται πολυ νωρίς ακόμα, αλλωστε δεν έχουμε βρει και ποιος θα μας τον βαπτισει ακομα :roll::roll: .

Εγω πήγα και στον γιατρο τώρα το απόγευμα, δεν είχα παει απο τη γέννα. Όλα καλα και το αίμα που είχα πριν δυο βδομάδες μου είπε ότι ήταν περίοδος και ότι τα σύστημα έχει επανέλθει πλήρως, μας είπε να προσέχουμε πολυ αν δεν θελουμε αμέσως τρίτο γιατι η περίοδος του θηλασμου είναι πολυ υπουλη!!!!

Έλενα χαρούμενα μηνογενεθλια και μεγεια τα ρουχαλακια! Ευτυχώς που έφαγε η μικρούλα σου καλα πάντως το σκεφτηκες να μην την ζοριζετε πολυ και έχετε τίποτε αλλα μετα!

Νανσυ και αυτες οι μπομπονιερες είναι ωραίες μου άρεσε και η τελευταία που είναι δεμένα σε κύκλο με το ψαρακι και το καραβάκι και το στέμμα. Νομίζω όμως ότι τα παπουτσακια σε ροζ σελ Είναι πολυ πρωτότυπα και Ότι καλύτερο για βαπτιση δίδυμων διαφορετικού φύλου, όπως τα δικα σου. Εγω αυτα ψηφίζω!! Τώρα είδα και την τιμη σίγουρα πιο οικονομικά θα σου βγει αν πάρεις τα υλικά και τις φτιάξεις μονη σου.

Αριαδνη και εσυ αφηρημαδα! Να κοιτάξεις την μπαταρία γιατι μπορει να πήρε αλλα μην σε ξανά αφήσει αν και αφου έχεις ταξίδι επιστροφής θα γεμισει σίγουρα.

Βικακι έχει πάρει πολυ καλο βάρος μην ανησυχείς!

Ελένη αυτο με τα βαζακια που σου είπε η Νανσυ το είχαμε κάνει και εμείς στη βάπτιση. Ο άντρας μου έχει καταγωγή απο Κέρκυρα και επειδη δώσαμε το όνομα της μαμάς του ηθελα το γλυκάκι να έχει σχέση με το νησί. Είχα αγοράσει και εγω τα βαζακια με το κουταλακι απο μαγαζί με υλικά για μπομπονιερες, και μας έφερε ο πεθερος μου γλυκό κουμκουατ χύμα απο την Κέρκυρα και τα φτιάξαμε μόνοι μας. Με την μαμα μου δυστυχώς δεν μένουμε κοντα είναι περίπου είκοσι λεπτα με το αυτοκίνητο αναλόγως την κίνηση.

Αμαλία νυχτοπουλι το έχεις κάνει το παιδι. Εμένα κοιμάται συνήθως κατα τις 9-10 και θα ξυπνήσει γύρω στις 5 πρώτη φορα και μετα πάλι κατα τις 8.

Ναταλια σε ακούω καλύτερα μακάρι να το ξεπέρασε και να επανέλθει στα φυσιολογικα του. Πας και για τρέξιμο βρε θηρίο, η αλήθεια είναι ότι η κοιλιτσα επανέρχεται μονο με γυμναστική.

Ανθη έχεις δικιο λίγοι και καλοί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριάδνη σε καταλαβαίνω απόλυτα που τα έχεις παιξει με το θηλαστρο..Δεν υπαρχει πιο δυσκολο πραγμα απο αυτο.Στο δευτερο παιδακι σου θα φροντισεις απο την εγκυμοσυνη κιολας να πεταχτον οι θηλες για να μην εχεις τα ιδια προβληματα.Πάντως μπράβο σου που τα κατάφερες τόσο καιρό και έχεις μαζέψει και γαλατάκι!Υπερωρίες στο θήλαστρο!Τα έβγαλε τα λεφτά του ;);) !

Ελενάκι και ο δικός μου άντρας έτσι είναι. Όλους τους βλέπει καλούς και στο τέλος μου λέει ότι είχα δίκιο..Τι να πεις;;Πάντα παιδιά οι άντρες!

Ναταλάκι να χαίρεσαι που κοιμάται τόσο το παιδάκι σου! Αφού ο παιδίατρος δεν σου έχει πει κάτι για το βάρος του παιδιού και μεγαλώνει μια χαρά είναι ευχής έργον που κοιμάται! Άκου μια καμένη :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι στην ματιάσαμε την κόρη σου μου φαίνεται :roll::roll::roll::roll: Τουλάχιστον όταν την πάρει ο ύπνος κοιμάται καλά ή ξυπνά και γκρινιάζει;;Πάντως πριν χρονίσουν όλο αλλαγές γίνονται.

Αφροδίτη συνήθως τα μωράκια χαλαρώνουν με το μπάνιο αλλά από την άλλη κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.Η δικιά μου θέλει μπάνιο μόνο στην αγκαλίτσα μου. Αν την βάλω στο μπανάκι της κλαίει πολύ.Ακόμα μπορώ αλλά δε νομίζω για πολύ ακόμα.

Κατερινάκι προσοχή λοιπόν για να μην έρθει στο καπάκι και τρίτο :?:?:? Εγώ θα πάω την Παρασκευή στο γιατρό και θα τον ρωτήσω για σπιράλ. Την πρώτη φορά δεν φοβόμουν και τόσο γιατί ήθελα και δεύτερο παιδάκι. Τώρα όμως..ΤΡΕΜΩ :?:?:?:?:?:?:?:? Δεν έχω άλλες αντοχές..

Επιχείρηση πιπίλα= ΑΠΟΤΥΧΙΑ..Τζίφος σήμερα......

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω και κάτι. Ο γιατρός μου είπε να παίρνω σίδηρο και ασβέστιο για όσο καιρό θηλάζω αλλά εγώ ασβέστιο παίρνω όποτε το θυμάμαι και σίδηρο δεν πολυθέλω να πάρω γιατί βαρέθηκα να είμαι δυσκοίλια και να παίρνω τανίλας (Ελενά θυμάσαι τα πουτανίλας :lol::lol::lol: ;;;;).

Εσείς παίρνετε σίδηρο και ασβέστιο σε καθημερινή βάση; Είναι απαραίτητα για εμάς ή κάνουν καλό στο γάλα που δίνουμε στα μωρά μας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ :?:?:?:? Η μικρη κοιμηθηκε στις 3 τα ξημερωματα, ξύπνησε στις 6.20 και απο εκεινη την ωρα δεν κοιμαται με τιποτα. Η ωρα εχει παει 9 παρα δεκα.Εχω χασει τις δυναμεις μου και νιωθω πως θα πεσω κατω..Το κεφαλι μου σφιγγεται. Με εχει κανει πιπιλα και οσο βλεπω το ματι της να ειναι γαριδα τα παιζω :?:? Πώς θα γυρισω στη δουλεια;;;Μου λέτε;;;;;;Αν ποτε ηθελα να κανω 3ο παιδι (ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ) δεν υπαρχει περιπτωση να θηλαζα....Μου ερχεται να βάλω τα κλάματα :?:?:?:cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω πολλά γιατί θα φύγω σε λίγο να πάω στο πατρικό μου.

Θα γυρίσω πάλι αύριο.

Τελικά μαλλον δεν ήταν περίοδος αλλά μόνο λίγα ροζ-καφε υγρά. Σήμερα είμαι καθαρή.

Ο δικός μου έχει αρχίσει και δαγκώνει όταν θηλάζει και δεν θα τα πάμε καλά :evil::evil:

Ανθή ο γυναικολόγος μου είχε πει 30 μέρες να τα παίρνω. Ο παιδίατρος μου είπε δεν χρειάζεται αλλά εγώ ξεκίνησα μόνο σίδηρο χτες γιατί πέφτει πολύ μαλλί εδώ και πολύ καιρό και έχω αρχίσει να ανησυχώ. Άσε που με ενοχλεί αφάνταστα γιατί την νύχτα δεν τις βλέπω και χτες πήρε το μάτι μου μία στο στόμα του μικρού ο οποίος την κράταγε σφιχτα και πιπίλαγε το χέρι του. Φοβάμαι μην πνιγεί καμιά ώρα.

Σας αφήνω κοριτσάκια μου και είμαι σίγουρη ότι όταν γυρίσω θα έχω αμέτρητες σελίδες να διαβάσω :lol::lol::lol:

Ανθή αν δεν κλαίει βγάλτην από το στήθος και άστην να κουραστεί. Εγώ έτσι κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Σταυρουλα μην αργησεις πολυ γιατι θα εχεις να διαβασεις τομο!Ομικρος σου μαλλον αρχισε να δαγκωνει γιατι φουσκωνουν τα ουλακια του...Και ο δικος μου αρχισε να κανει κατι τετοια.Οταν χορτασει πια,ρουφαει τραβαει,μεχρι να την τεντωσει και να βγει απο το πλαι απο το στομα του .Και μετα ξανα. :D

Ανθη απο την ελλειψη σιδηρου ασβεστιου δεν παθαινει τιποτα το μωρο αλλα εμεις.Το γαλα θα συνεχισει να γινεται με την ιδια συνταγη,αλλα τα αποθεματα τα δικα μας θα εξαντλουνται.Εμενα η παιδιατρος μου εχει πει να παιρνω καθε μερα,και προχτες με ξαναρωτησε αν παιρνω,και τις ειπα οτι μια παιρνω μια οχι.Ψεματα δηλαδη..γιατι δεν παιρνω εδω και πολυ καιρο για το λογο ακριβως που ειπες.Τρελη δυσκοιλιοτητα ακομα και τοσο καιρο που ειμαι χωρις σιδηρο.Μια ατονια εχω αρχισει να την νοιωθω και φυσικα το μαλλι πεφτει ''ανεμελο''!

Αφροδιτη δεν εχει πολυ ωραια πραγματακια??Τα πηρα για 6-12 μηνων.Ελπιζω να προλαβουμε να τα χαρουμε λιγο. Δεν εχει ομως μπλουζακι των Cure που ειναι οι αγαπημενοι μου!Το παιδι μου ολο cure ακουγε απο την κοιλια,να μην βαλει κι ενα μπλουζακι? :D

Ρε να σου πω?Κι ο αντρας σου ονομα ολυμπιου θεου εχει??Πολυ μου αρεσουν τα ονοματα σας οικογενειακως!

Ελενα ολα καλα?Μας λειπεις τα απογευματακια τωρα...

Ο μικρος εννοειται πως κοιμηθηκε παλι στις μιαμιση χτες!!Και ακομα κοιμαται!!Ξυπναει που και που,αμολαει μια,και ξανακοιμαται! :lol::lol: Μεσα στον υπνο μου ουτε που θυμαμαι τι ωρα τον ταισα το βραδυ. :? Ειμαστε λιγο χυμα ε?

Αμ δεν τον εκανα τωρα νυχτοπουλι,εχει παρει το γονιδιο απο τη μανα του το παιδι.Μια ζωη ολο το βραδυ ξυπνια μενω.Μετα τη γεννα εστρωσα!

Νανσυ αραχνοϋφαντη που εισαι???Μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ταλαιπωρες μανουλες...

Σταυρουλα μου καλα να περασεις...τι καλα που δεν ηταν τελικα περιοδος.κ μενα δεν θελω να μουρθει αλλα πολλες φορες εχω πονους περιοδου.για να δουμε.

Αχ Ανθη μου εγω γιατι νομιζεις λεω οτι θηλαζω ολη μερα με διαλειμματα 45 λεπτων?επειδη ειμαι η πιπιλα του..δεν παιρνει καμμια πιπιλα με τιποτα.οποτε θελει να κοιμηθει τον βαζω στο στηθος γκρινιαζει τον βαζω στο στηθος πειναει στηθος με αποτελεσμα να ειμαστε ολοι μερα στηθος..στηθος στηθος..τι να κανω δεν ξερω.οχι τιποτα εσυ ξεκινας κ δουλεια.μπουκαλι παιρνει η μικρη?δοκιμασε το να δεις απο Δευτερα που θα λειπεις πως θα ειναι.υπομονη κοριτσακι μου..κ στην ιδια φαση ειμαι σε καταλαβαινω.οσο για το σιδηρο κ το ασβεστιο κ γω στην αρχη επαιρνα τωρα οχι.Καλη αρχη στην δουλεια.

Ελενακι κ γω συμφωνω με αυτα που λες για την βαφτιση κ γω ετσι ηθελα λιγους κ καλους αλλα δυστυχως εδω στο χωριο δεν μπορουσα να το κανω αυτο. :evil::evil::evil::evil::evil: περιμενουμε νεα σας απο το γιατρο.οσο για τον υπνο εμενα που δεν κοιμαται πολυ στην διαρκεια της μερας καμια ωρα τοπολυ το βραδυ κοιμαται τετραωρο κ τριωρο,δεν ξερω ποτε θα αλλαξει αυτο.αν μου περισεψουν μπομπονιερες σιγουρα θα σας στειλω ολες απο μια.

Κατερινακι αμα δεν θελετε τριτο κοιτα να προσεχετε γιατι κ στο καπακι εγκυος δυσκολο μου φαινεται.

Ναταλακι χαιρομαι που ο μικρουλης σου ειναι καλυτερα.μπραβο ρε συ αφου εχεις κ χρονο για τρεξιμο εισαι πολυ τυχερη.

Αφροδιτη μικρουλης ειναι μωρε..τοτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πηγαινεις κοντα του οποτε σε ζηταει κ ισως το σταματησει μονος του καποια στιγμη.οταν πηγαινει ο αντρας σου ησυχαζει η επιμενει να δει εσενα?εμενα η δικια μου χθες λυσαξε να την εχω ολη μερα αγκαλια ειναι 14 κιλα 3 χρονων κ μου βγηκε η μεση.εχω κ ολη μερα τον μικρο στο στηθος.περναμε γενικα μια δυσκολη φαση.ξερω γω θα περασει.το ελπιζω κ το ευχομαι δηλαδη.οσο για το μπανιο ευτυχως ο μικρος μου χαλαρωνει κ τρωει μετα κ κοιμαται.σε αλλα μωρακια κανει το αντιθετο.

Μαρακι τι επαθε η μπουμπου?χθες πως ηταν καλυτερα?τι ωρα κοιμαται η δικια σου>?

Αριαδνη ετσι ακριβως ειναι κ οδικος μου κ γιαυτο το απογευμα δεν παω ποτε πουθενα.εχει μαθει αυτη την ωρα κ δεν μπορω να την αλλαξω με τιποτα με την διαφορα οτι ο δικος μου δεν κοιμαται στην διαρκεια της μερας τοσο πολυ με τιποτα.

Λια για ρουφηγμα ειναι ο γιος σου.αντρακλας σκετος.κ πως μαρεσει που ειναι μελαγχρινος τρελαινομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...