Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.70.Saved By The Bell!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρυσάνη γενικώς οι βιταμίνες-συμπληρώματα δεν είναι καλά....τώρα αν παίρνεις εσύ μήπως παίρνει και το παιδί έχτρα και δεν χρειάζεται??? :?

Αφρο γλύκα τα παιδάκια σου :x:x

εγώ νομίζω ότι και ο πανούλης σου μοιάζει λίγο, ίσως στο βλέμα :)

Νατασούλα καλά αποτελέσματα :x και καλή επιτυχία :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη για βιταμινες συμπληρωματα γεννικα δεν μπορω να εκφρασω αποψη...γιατι δεν ειμαι φαν....

ρωτα την Νατασα λοβι να σου πει...

Παρελαβα σημερα τα πραγματα απο τα mini raxevskι τα πηρα με την εκπτωση του 70% και ειναι μουρλια...

http://mini-raxevsky.com/boys-apparel-1 ... 22389.html

http://mini-raxevsky.com/boys-apparel-1 ... 22634.html

http://mini-raxevsky.com/boys-apparel-1 ... 22642.html

http://mini-raxevsky.com/boys-apparel-1 ... es-13.html

http://mini-raxevsky.com/boys-apparel-1 ... bx107.html

http://mini-raxevsky.com/boys-apparel-1 ... des-7.html

Αυτα ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ μερίδιο στο μοιασιμο του πάνου ζητάει κι ο ένας νονός χαχαχα, σαν πνευματικός πατέρας χαχαχαχα

απο την αρχη το έχω πει ο πάνος έχει τα μάτια μου και ολο το άλλο είναι του Κώστα, ο Μ έχει τα μτια του Κ και το κεφάλι το δικο μου ....

Νατασουλα εύχομαι να περάσει γριγορα ....

Έκανα στον πάνο αρακά ..πως να τον ταισω? Να του τον αλεσω η οχι ....τι ρωτάω ε? ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκει που πεινούσε χαλαστικε το καϊμένος ....έφαγε δυο κουταλιές και δεν ξανά άνοιξε στόμα ...του το έδωσα να φαει μόνος του (δεν έχει ζουμί) και σπάει έναν.έναν τον αρακά και κανει φάτσα αιδιας ....απελπισία τον έπιασε δεν του αρέσει τιποτα απο όσα χει μεσα χαχαχαχα σε λίγο θα του το αλεσω να το φαει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο γιατί ο νονός ζητάει τα ρέστα? να του μοιάσει? :-?:-?:-?:-?:-?:-? τι έγινε? :lol::lol::lol:

άστο τον αρακά και δώσε του μουσακά του παιδιού να φάει ;)

ο αρακάς δεν αρέσει σ επολλά παιδάκια :?

Χρύσα μεγειά σας, ωραία είναι αλλά τα βρίσκω ακριβά! δλδ για παιδάι που αναπτύσσεται και κάθε χρόνο αλλάζει νούμερο δεν θα τα αγόραζα! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη, ποντιακή συνταγή:

"Περεσκία με φασόλια γίγαντες (πιροσκί)

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΥΜΗ:

1 φλιτζάνι νερό χλιαρό,

1 φλιτζάνι γάλα χλιαρό,

30 γρ. μαγιά μπύρας φρέσκια (ή 2 φακελάκια ξερή),

αλεύρι όσο πάρει,

αλάτι,

λίγη ζάχαρη,

λάδι για τηγάνισμα

ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΜΙΣΗ:

½ κιλό φασόλια γίγαντες,

2 κρεμμύδια ψιλοκομμένα,

1 κουταλάκι κόκκινο πιπέρι,

1 κουταλάκι ζάχαρη,

λίγο μαύρο πιπέρι,

λίγο μαϊντανό και λίγο άνηθο ψιλοκομμένο, αλάτι.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΖΥΜΗ:

Σε λεκάνη ρίχνουμε το χλιαρό νερό και το γάλα και διαλύουμε καλά τη μαγιά μπύρας. Προσθέτουμε τη ζάχαρη και το αλάτι και ρίχνουμε σταδιακά το αλεύρι ζυμώνοντας συνέχεια.

Προσθέτουμε όσο αλεύρι χρειάζεται, ώστε να σχηματισθεί μια ομοιόμορφη, σφιχτή ζύμη που να μην κολλάει στα χέρια. Σκεπάζουμε και αφήνουμε τη ζύμη για μία ώρα μέχρι αν φουσκώσει.

Πλάθουμε με τον πλάστη σε ένα μεγάλο μπαστούνι, το οποίο κόβουμε σε 12-15 ομοιόμορφα κομμάτια. Τα’ αλευρώνουμε ένα ένα και τ’ ανοίγουμε με τον πλάστη.

Βάζουμε λίγη από τη γέμιση σε κάθε κομμάτι, το κλείνουμε και το πατάμε ελαφρά με τον πλάστη. Τηγανίζουμε τα πιροσκί σε καυτό λάδι απ’ όλες τις πλευρές μέχρι να ροδίσουν. ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΜΙΣΗ: Βράζουμε τους γίγαντες τους οποίους έχουμε μουσκέψει αποβραδίς.

Μόλις πάρουν βράση, τους σουρώνουμε, τους ξεπλένουμε και τους βάζουμε ξανά στην κατσαρόλα με αρκετό νερό να βράσουν. Μόλις μαλακώσουν τους σουρώνουμε και τους πολτοποιούμε ελαφρά με ένα πιρούνι.

Σε βαθύ τηγάνι καίμε λίγο λάδι, σοτάρουμε τα κρεμμύδια και προσθέτουμε τη ζάχαρη, το μαύρο, το κόκκινο πιπέρι ανακατεύοντας καλά.

Στη συνέχεια ρίχνουμε τον μαϊντανό και τον άνηθο και τους γίγαντες, αναμειγνύουμε τα υλικά και απομακρύνουμε το τηγάνι από τη φωτιά "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωινό σνακ ένα σατς περέ με σπανάκι ή με κιμά και απογευματινό σνακ ένα πιροσκί με φασόλια γίγαντες.

"Σατς Περέ

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΥΜΗ:

1 κιλό αλεύρι,

1 κουταλάκι αλάτι,

νερό

ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΜΙΣΗ:

1 κιλό κιμά,

4 κρεμμύδια τριμμένα,

αλάτι

πιπέρι,

λίγο λάδι

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Ζυμώνουμε το αλεύρι με το αλάτι και όσο νερό χρειαστεί για να φτιάξουμε μια μαλακή ζύμη που να μην κολλάει στα χέρια. Αφήνουμε τη ζύμη να «ξεκουραστεί» για 1-2 ώρες και ξαναζυμώνουμε.

Κατόπιν ανοίγουμε τη ζύμη σε πολύ λεπτά, στρογγυλά φύλλα. Τα αφήνουμε λίγο να στεγνώσουν.

Για τη γέμιση:

Ρίχνουμε όλα τα υλικά σε ένα τηγάνι όπου τσιγαρίζουμε για 2-3 λεπτά μέχρι να σκουρύνουν. Μετά παίρνουμε ένα φύλλο, απλώνουμε πάνω λίγη γέμιση και το διπλώνουμε στα τέσσερα.

Το ψήνουμε πάνω στο σατς αλείφοντας τα με λάδι και γυρνώντας τα και από τις δύο πλευρά μέχρι να ροδίσουν. Μπορούμε αντί για κιμά να χρησιμοποιήσουμε λιωμένο τυρί ή σπανάκι."

Το σατς είναι σιδερένιος ή χάλκινος δίσκος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡγρω με 70% μονο αξιζει..και επειδη εχω 2 παιδια που θα τα βαλλουν..αλλιως..la redoute...και ZARA και Η&Μ...και Λιντλ γιατι οχι

το χεις ρηξει στα ποντιακα βλεπω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ησυχία που έχει πέσει... :shock:

Που είστε ωρέ; :roll:

Natasoula μου, είχαμε κάτι νεότερο;

Έκανε το παιδί την μαγνητική και την παρακέντηση;

Μπες να μας πεις, όταν μπορέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας :D

εμείς ξεκινάμε το σχολείο μας στις 11/9...

Θα πάμε όλη η οικογένεια μαζί εκείνη τη μέρα, με κάμερα, φωτογ. μηχανή και τα σχετικά :lol::lol::lol:

Καλή αρχή σε όλα τα παιδάκια που ξεκίνησαν ;)

Έχω πάρ πολύ δουλειά στο γραφείο, σας διαβάζω αλλά δεν προλαβάινω να γράψω.

Νατασούλα όταν έχεις νεότερα μπες να μας πεις...

Χρύσα όλο χωρισμούς ακούω τελευταία..άσε που τίποτα δε με εκπλήσσει πλέον :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!! Τι κανετε?

Ξεκινησαμε και εμεις σημερα προνηπια φετος!!! Στην αρχη ηταν λιγο μαγκωμενη και εβγαλε μια αρνηση για τα παντα αλλα μετα απο λιγο ολα καλα! Εκατσα μαζι της για πρωινο και μετα εφυγα. Οταν την πηρα μου λεει. μαμα θα ερθουμε και αυριο οταν ξυπνησω! :D Επιτελους κανανε μια μικρη νακαινιση στον παιδικο και εγινε πιο ωραιος. Στο γκρουπ της Ε. βαλανε ενα μεγαλο ξυλινο δυοροφο σπιτι και ειναι τελειο!! Καλη αρχη στα παιδακια μας!!!

Νατασουλα μπες να μας πεις τι εγινε, απο το πρωι εσας σκεφτομαι.

Χρυσα με γεια τα ρουχαλακια!! Να υποθεσω οτι ειναι για του χρονου το καλοκαιρι ε? Το νουμερο που θα φορανε τοτε πως το υπολογιζεις? Εγω δεν παιρνω τιποτα σε στοκ γιατι δεν ξερω τι νουμερο θα φορανε μετα απο ενα χρονο π.χ

Αφρο και εμενα το κανει αυτο με τον αρακα ο Γ. αλλα τον τρωει. Του λεω αντε φαε τις μπαλιτσες σου και χαιρεται :lol:

Σας διαβασα το πρωι και αναθεμα να θυμαμαι τι λεγατε :oops: Τεσπα τα λεμε αυριο. Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

και άλλο προνηπιακάκι :D καλή αρχή Λενάκι :D

εδώ - νομίζω - άρχισε να φθηνοπωριάζει, έξω έχει 10 βαθμούς, αλλά το μεσημεράκι έχουμε 23, 24 και έχει ζέστη, δεν ξέρεις τι να φορέσεις :?

Νατασούλα πώς τα πήγε η Ε.? και ποιά τα αποτελέσματα? ελπίζω όλα καλά :x

όπως λέει και η Αφρο, δεν ξέρω τι άλλο να γράψω.....

Ιουλία πώς πέρασες στον γάμο το ΣΚ μόνη με τον σύζυγο? :)

η συμπεθέρα μου η Αθηναία ακόμη κατασκήνωση είναι? δεν την πήραν την νυφούλα μου στα προνήπια? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα φιλες μου!

τι κανετε;

επιστρεψαμε κ μεις!

κυριακη γυρισαμε κ προσπαθουμε να βρουμε τους ρυθμους μας!

καλο φθινοπωρο σε ολες, καλη σχολικη χρονια στα παιδακια μας,

αντε κ να μν μπουκωσει ουτε ρουθουνι φετος! :lol::lol:

μου λειψατε πολυ βρε!

τα υπολοιπα μεσημερακι φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

κάναμε τελικά μόνο μαγνητική χθες

παρακέντηση δεν χρειάστηκε γιατί οι εξετάσεις αίματος βγήκαν όλες καλές οπότε δεν υπάρχει υποψία για φλεγμονή

Η μαγνητική έδειξε επιφυσιολίσθηση και χοχνδρόλυση, με απλά λόγια όπως μου το εξήγησε ο γιατρός υπάρχει υγρό ανάμεσα σε δύο οστά και αιματώματα ανάμεσα σε χόνδρο και κόκκαλο.

Ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικός η αγωγή είναι συντηρητική και το υγρό όπως και τα αιματώματα μου είπε ότι θα απορροφηθούν από τον οργανισμό, απλά θέλει ακινησία.

Τον γύψο δεν τον βγάλουμε θα τον έχουμε για τουλάχιστον 3 εβδομάδες μετά θα κάνουμε επαναληπτική ακτινογραφία και θα δούμε.

Τεσπα μακάρι να περάσει έτσι και να μην χρειαστεί κάτι άλλο.

Η μαγνητική έγινε με μέθη, ήταν με τα μάτια ανοιχτά αλλά φαινόταν σαν να είχε πάρει έκσταση, δεν μπορούσε να κρατήσει το κεφάλι της ούτε να μιλήσει.

Σταναχωρήθηκα μόνο που δεν με άφησαν να είμαι μαζί της στην εξέταση γιατί τελικά καταλάβαινε, όταν τελείωσε μου έλεγε το μηχάνημα έκανε βόλτες από πάνω μου. Και μετά με ρωτούσε εσύ γιατί δεν ήσουν μαζί μου και ήταν μόνο ο γιατρός? :(:(:(:(:( Η ψυχούλα μου.......

Ευτυχώς συνήλθε γρήγορα μετά έκανε μόνο 1 φορά εμετό γιατί ήπιε πολύ νερό μόλις τελείωσε εξέταση.

Αυτά τα νέα μας.

Θα σας διαβάσω αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα μακάρι να περάσουν όλα με την αγωγή που θα πάρει! :) ......αλλά 3 εβδομάδες με γύψο? :(:(:( πωπωπω δύσκολο μικρό παιδί.....

δεν επιτρέπονταν να είσαι παρών στην μαγνητική? επειδή είναι μικρό παιδάκι και θα ήταν πιο εύκολο για εκείνη......αλλά αφού πέρασε και αυτό.....πολλά φιλιά να της δώσεις :x:x

Ζωή καλώς ήρθατε και καλό χειμώνα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα περαστικά σας!

Όλα καλά θα πάνε.

Θα ζοριστεί λίγο η καημένη με τον γύψο αλλά θα περάσει που θα πάει

Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 βδομάδες το λιγότερο και μετά βλέπουμε :?:?

Αργυρώ ζήτησα να είμαι μαζί της αλλά μου είπαν ότι απαγορεύεται

Έυτυχώς έβγαινε ο αναισθησιολόγος κάθε 5 λεπτά και με ενημέρωνε

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές

Θα ζοριστεί λίγο η Ε αλλά τι να κάνουμε δεν πειράζει περαστικά να είναι μόνο

Απλά τρελαίνομαι που από το τίποτα από ένα στραβοπάτημα, από κάτι που δεν το περιμένεις να γίνει τέτοια ζημιά :(:(:(

Στεναχωριέται εντωμεταξύ το πουλάκι μου που δεν μπορεί να πάει σχολείο

Τσατίζομαι εντωμεταξύ και με το κωλοσύστημα υγείας :evil::evil::evil::evil::evil::evil: αν δεν έχεις λεφτά πεθαίνεις............

Από την Πέμπτη 525,00€ έχω δώσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Α ρε νατασα..πολυ στεναχωρηθηκα..βεβαια τα νεα ειναι καλα..αλαλ το καημενο..αγαπη μου...

μακαρη ολα να πανε καλα...τωρα το πως θα κρατησεις ενα τριχρονο ισχυο..ειναι μεγαλο θεμα...

Περαστηκα καια γυρηστα να ναι..

Οσο για το κολοσυστημα..δεν το συζητω...για το μονο που αξιζει να εχεις λεφτα...ειανι η υγεια..για τιποτα αλλο....

Ελενα ναι..για του χρονου..κοιτα..γεννικα αμα ξες τα ρουχα..μπορεις να παιρνεις γι ατου χρονου...

εγω του πηρα 5αρια..γιατι ειναι λιιιγο στενη η γραμμη τους.

Εχουν ομως ολα τους λαστηχα στη μεση ξες αυτα που αυξομειωνουν...

ΖΑΡΑ , Η&Μ πχ δεν παιρνω πολλα γιατι οι γραμμες τους ειναι καπως..αλλα ΟΚ, παντα βρισκω φτινα και παιρνω..

Απο αυτα που πηρα, μονο μια μπλουζα απο το σετακι βγηκε τεραστια...οπου αν δεν τη φορεσει του χρονου..ΟΚ θα τη φορεσει του παραχρονου δε με νοιαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχώς έχεις και την κυρία εύκαιρη να την προσέχει, ή όχι? :?

για το σύστημα τι να πεις? να λέμε μόνο να είναι ο κόσμος υγιής για να μην τους έχει ανάγκη!!! :(:( ...... τα καλά συστήματα υγείας που έχουν κάποιες χώρες η Ελλάδα δεν θα τα φτάσει ποτέ! δυστυχώς!!! :evil::evil::evil:

εγώ αυτό που φοβόμουν ήταν η ολική αναισθησία που έκαναν στην Ρ. :(:( και όταν βγήκε η καημενούλα ήταν σαν κοτόπουλο, με το ζόρι την ξυπνούσα :cry::cry::cry:

αλλά περαστικά να είναι και να μην έρχονται ξανά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ Χρύσα δεν μπορώ να το υπολογίσω το νούμερο για την επόμενη χρονιά, ειδικά στην Ρ., που αναπτύσσεται γοργά....στον Λ. ίσως.....π.χ αν πας στα μπένετον το νούμερο δεν αντιπροσωπεύει και το σωστό νούμερο για το παιδί.....της πήρα μία μπλούζα τις προάλλες και πήρα 2 νούμερα πιο μεγάλο για να της κάνει....από τα ΗΜ της πήρα ένα πουκαμισάκι και αυτό 2 νούμερα πιο μεγάλο και πάλι στενό είναι!! :? δλδ πρέπει οπωσδήποτε να δω το ρούχο από κοντά!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Εμείς καλά, πήγαμε χθές παιδίατρο και έκανε ο Π το μαντου την πέμπτη θα πάμε και το μμρ.

Είναι 87 εκατοστά και 12 κιλα!!

Ο καϊμένος ακόμα κοιμάται μετα απο τόσο κλάμα εκει ...

Γιατι πιστεύω οτι εχω πολύ ζοιρο παιδι? Ήταν ενα άλλο εκει 3 ετών (7 μήνες μικρότερο) και δεν έτρεχε δεν έπαιζε σαν τον Μ κιι ήταν σικώ κάτσε ....

Βρε κορίτσια τι το ταιζουν παιδι 3 ετών και ήταν σαν 3 μανωλιδες!!! Μπυροκοιλια οχι αστεία!!

Νατασουλα τι να πω ...υπομονή ....

Ρούχα ....δεν ξέρω πια αν μπορώ να αγοράσω ...χαχαχα θα ματεποιησω και τα ράψω 2 2 μαζι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μήπως ήταν άρρωστο το παιδάκι? αλλά και ο Λ. πάντα καθόταν δεν τριγύριζε ποτέ!!!....η Ρ. δεν θυμάμαι :?

όντως μερικά παιδάκια έχουν λίγο πιο πολλά κιλά από το κανονικό, εδώ κυρίως τα τουρκάκια :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...