Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Ανδρια,περαστικά στον ώμο κ το χέρι σου.Την Αναστασία σκέφτεστε να τη βάλετε κατευθείαν στο δωμάτιό της;εμείς θα τον έχουμε 5 μήνες μαζί μας όπως κ τη Μυρτώ για μεγαλύτερη ασφάλεια κ μετά θα τον πάμε μέσα.

Η Μυρτώ τελικά ανέβασε 38,της έδωσα αντιπυρετικό στις 6,στις 7.30 είχε ακόμη 38.θα την τσεκάρω αργότερα κ αναλόγως θα της ξαναδώσω ή όχι.η καημενούλα ήταν σαν παραζαλισμένο κοτόπουλο,όλα της έφταιγαν.ευτυχώς μετά το σιρόπι συνήλθε.τώρα την έβαλα να κοιμηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Axxxx teleiwsame!!!! Eimai kommatia alla eimai xaroumeni pou arxisan siga-siga ta pragmata na mpenoun se mia seira, mou efige ena varos!!

Danae mou euxaristw.. Twra ponesa k tin mesi mou alla einai logiko meta apo ola auta pou ekana..

Oxi k emeis 8a tin exoume mazi mas, sto dwmatio mas (tin Victoria 7 minwn tin pirame sto dwmatiaki tis) aplws i8ela na einai ola etoima apo twra giati meta den 3erw poso xrono 8a exw k poses antoxes :).. Eimai k an8rwpos anipomonos :).. Perastika sas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Δανάη ελπίζω να είναι καλύτερα η Μυρτούλα σήμερα. Κι εμείς θα το κάνουμε αυτό το εμβόλιο νομίζω την Τετάρτη. Άντρια με το καλό το νέο μωρούλι στο καινούργιο του δωμάτιο!

Νιώθω πολύ κουρασμένη σωματικά και ψυχολογικά και δεν βλέπω φως...

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σας,η Μυρτώ είχε κ σήμερα 38,3,της έδωσα πάλι ντεπόν.εχει κ λίγη καταρροή που μπορεί να οφείλεται κ αυτή στο εμβόλιο είπε η παιδίατρος.από διάθεση ειναι καλά όμως.αν έχει κ αύριο πυρετό ομως θα είναι πλέον από το κρύωμα του κώστα κ όχι από το εμβολιο.κ ο δικός μου ο λαιμός πονάει λίγο.

Το πρωί πήγαμε να δούμε κ τον μικρό,όλα καλά,2600 γρ,το κεφάλι εξακολουθει να είναι προς τα κάτω,ραντεβού σε 2 βδομάδες πάλι.

Δέσποινα,τι έχεις;

Ανδρια,καλά κάνετε κ το ετοιμάζεται από τώρα.εμείς θα τα βάλουμε μαζί μετά οπότε δεν έχουμε να ετοιμάσουμε κάτι άλλο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristoume Danae mou!! Egw den 8elw na tis valw mazi mipws k i Victoria tin enoxla otan den 8a eimaste ekei epeidi i se krevvataki kanoniko 8a tin valoume i to strwma katw k 8a mporei na pigenei sto krevvataki k na pernaei to xeraki tis apo ta kagkela k na tin travaei :lol: (etsi kanei tou aderfotexnou mou twra) i akoma ta vradia an 3ipnaei i Anastasia k klaiei na min mou 3ipnaei k tin Victoria k meta poia na prwtopianw? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Να 'μαι κ εγώ! :D Κορίτσια ετοιμαστε τώρα ότι μπορείτε γιατί μετά ούτε χρόνο για κατούρημα δν θα έχετε... χιχι Οι μέρες μας πάντα είναι γεμάτες! Ευχάριστα ναι μέν αλλα γεμάτες. Τα έχω παίξει,γι'αυτό εξαφανίζομαι.Μία αρρωσταίνει ο Ζοζέ κ μια η μπέμπα.Πάντα ένα μωρό άρρωστο έχω. Βγάζει κυνόδοντες κ με έχει τρελάνει στις αγκαλίτσες για παρηγοριά..

Δανάη μου βλέπω το τικεράκι σου κ απορώ πότε πέρασε ο καιρός!Αχ,με το καλό κοριτσάκι μου!! Σπίτι γιατί θα αλλάξετε? κατι έχασα.Νόμιζα οτι ήταν δικό σας. Περαστικά στη Μυρτούλα.Αυτό το εμβόλιο θα το κάνουμε τη Δευτέρα.'Οπως κ η μικρή έχει το 1ο εμβόλιο..ώχ τί θα τραβήξω..

Αντριάκι έπρεπε να την βάλεις να τα ξανακάνει!ακου εκεί,με τη κοιλια τούρλα να τα κάνεις μόνη σου!

Καλή αρχή με τις μωροδουλειές! Όσο για τη κούνια θα σου πρότεινα το ίδιο με τη Δανάη.Τον βάλαμε κ εμείς πριν μια εβδομάδα στο πάτωμα οχι γιατί έβγαινε απο την κούνια αλλα γιατί δν έμπαινε καθόλου κ κοιμόταν 2,5 μήνες μαζί μας! :o Τώρα τα Χριστούγεννα θα του πάρουμε στρώμα για να γίνει η κούνια του μονό κρεβατάκι! ;) Βέβαια μας επισκέπτεται τα βράδυα αλλα πηγαίνω κ ξαπλώνω μαζί του για λίγο κ ξανακοιμάται.

Γεωργιάννα κ Αναστασία περαστικά στα ζουζούνια σας!

Αφροδιτάκι πραγματικά εύχομαι το σποράκι σας να έρθει όταν το επιθυμείτε!!!Αθήνα πότε θα ξαναέρθετε?Να κανονίσουμε βρε κορίτσια μια συνάντηση..

Δεσποινάκι γιατί πεσμένη?? πες τα να ξελαφρώσεις! ;)

Γωγώ να τον θυμόσαστε πάντα τον μπαμπά σου.. μεγάλη η απώλεια σίγουρα όσο χρόνια κ αν περάσουν..

Σαμάνθα,Σουλίτσα,Άφρο,Δάφνη,Γλυκερία,Ειρήνη,Γιούλη,Χοανίτα κ σε όλες τις υπόλοιπες φιλάκια πολλά!!

Α!βρε κορίτσια άν βρείτε χρόνο ρίξτε καμια πρόταση για όνομα της μικρής! Δε μπορώ να διαλέξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω μια φωτό να μου πείτε τί της ταιριάζει..

Βαλέρια,Ναταλία,Ρεβεκκα είναι μερικά απο αυτά που αρέσουν στον Χάρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou Valeria mou aresei paaaaaara poli..Skeftomastan k emeis na vgazame tin Victoria etsi :)

K egw protimaw strwma sto patwma,elega edw k kairo ston george na to kanoume alla to amellousame, asxeta an skeftoume pws otan 3ipnaei 8a kanei voltes sto spiti alla opws 3ana anafera den iparxei alli lisi..8a to perasoume k auto :D

KAI I KORASA SOY EINAI TELEIAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενακος,νοικιάζουμε λίγο έξω από τα χανιά κ θέλουμε να πάμε προς κεντρο γιατί νιώθω ελαφρώς απομονωμένη δώ.για να πάω μια βόλτα με τη μικρή πρέπει να πάρω αμάξι,επίσης θέλουμε κάτι πιο οικονομικό γιατί πληρώνουμε 500 ευρώ κ δεν το κατεβάζει άλλο.

Η μικρή σου τέλεια!!!!κουράγιο με τα δυο!μας έρχεται κ εμάς λίαν συντόμως!εμένα μου αρέσει πολύ το Μάγια (το ήθελα κ για τη μυρτώ),το Λυδία κ το Λήδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ελενάκος τι κουκλίτσα η κόρη σου! Και πως μεγάλωσε! Αχ ούτε που καταλαβαίνω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!

Δανάη καλή τύχη στην αναζήτηση σπιτιού! Θα μετακομίσετε πριν γεννήσεις?

Δεν θέλω να σας πρήζω με τα δικά μου, έχω θέμα με τον άντρα μου, που εχει θέμα με τη δουλειά του και την πληρώνει ο άμαχος πληθυσμός...Έχω πικραθεί τόσο πολύ...

Να είστε καλά όλες!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!!!κ εγω να χαίρομαι τη μανούλα μου! :D Σήμερα είναι τοπική αργία στα Χανιά καθώς η Παναγία είναι προστάτιδα της πόλης.

Δέσποινα,θα μετακομίσουμε μετα τη γέννα,απλά κοιτάμε σε χαλαρούς ρυθμούς ώστε να βρούμε κάτι καλό.Δεν μας πρήζεις με τα δικά σου!όταν θέλεις κ νιώσεις να γράψεις το ο,τιδήποτε,εδώ είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα στις εορτάζουσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να ειστε καλα και να σας χαιρονται!!!

Ελενακι μου ΒΑΛΕΡΙΑ ΔΑΓΚΩΤΟ για την κουκλαρα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το Ρεββεκα δεν μου αρεσει προσωπικα!

Δανάη πλησιάζει ο καιρός!!!!!! ξεκουρασου οσο μπορεις!! Ποση αδεια θα έχεις μετα???

κοριτσακια μπηκα για πολυ λιγο γιατι πρεπει να υποβαλλω μελετες και το συστημα του τεε μας κανει το δυσκολο...και απο αυριο ξεκινανε απεργιες παλι...παει καηκαμε!!!!!!!!

φιλιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

χαθηκα γιατι εχω δουλεια για το σχολειο (ειναι εποχη διαγωνισματων) και απογευματινες δουλειες στο σπιτι....λοιπον, θα προσπαθησω να δω τι θυμαμαι απο τα νεα σας!!!

καλως ηρθες δεσποινακι και χρονια πολλα!!! ελπιζω να περασατε ωραια και με το καλο να υποδεχτεις την κολλητη σου !! οσο για τις στεναχωριες σου, μην το σκεφτεσαι να τις μοιραστεις, κι εμεις παθουσες ειμαστε εδω!! :lol:

δαναη-δεσποινα χρονια πολλα!!!περαστικα στη μυρτουλα, ιωσουλα ειχε; ειναι καλα τωρα το μαναρακι σου;; μου λειψε, το πιστευεις; μια φορα την ειδα και την συμπαθησα!! αντε, κοριτσια, τα χριστουγεννα θα κανουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μια μαμαδοσυναντηση, δεν το συζητω!!!και καλη ευκολια για το σπιτι!!

ελενακι , κουκλαααααααρα η κορουλα σου!!! το βαλερια, εμενα, δεν με ενθουσιαζει, μου θυμιζει τη βαλεριανα :o !!! προσωπικα, μ'αρεσει το μελινα :D

αντρια, σε σκεφτομαι απο την κυριακη που διαβασα για το σαλτο της βικτωριας απο την κουνια!!! :shock::shock::shock: σοκ!!! τι να σου πω, μαλλον ηρθε η ωρα να την βγαλεις απο την κουνια ;) μη στεναχωριεσαι για το ικα, να δεις που ο δρακουμελ-το αφεντικο σου θα μαλακωσει και θα περασει ο καιρος πιο ηρεμα στη δουλεια μεχρι να γεννησεις :)

πηγαμε παιδιατρο χτες ( τοτό = γιατρο, που λεει και η αθηνα :) ) και καναμε ενα εμβολιο, την εξετασε κι ολα τα βρηκε μια χαρα :) 11.650 με 84 εκ το αθηνουλι μου!!! και μου ειπε να την προσεχω γιατι ειναι εξυπνη και ζωηρουλα, και αυτην την περιοδο θελουν να εξερευνουν τα ντουλαπια με τις χλωρινες :shock::shock::o:o και πραγματι, ολο σκανταλιες κανει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete koritsares mou!!!

Na zisoune oles oi eortazouses mas k opoio allo proswpo exete pou exei tin giortoula tou na to xereste!!!

Despoina mou euxomai sintoma na li8oun ta "provlimata" sas..

Samanthaki mou kali dinami k kali epitixeia stis douleies sou..

Afroditaki mou na malakwsei den to nomizw alla me oli tin dinami 4ixis pou exw paw k doulevw 8a perasoune oi edomades pou 8a pane..Kanw mono ena 10 lepto dialeimma gia na faw tis ipoloipes wres den sikwnw kefali..2 evdomades pou eleipa den ekane kaneis tipota k ta vrika ola egw.. Den peirazei ipomoni k 8a perasoume!! K egw nomizw pws to krevvataki me ta kagkela teleiwse tin "8iteia" tou :D arxisa simera na rwtaw gia times gia strwmata k prospa8oume na vroume xrono na pame na tis paroume k na to valοume sto patwma, 8a tis paroume strwma gia imidiplo krevvati gia na to xrisimopoiisoume k meta pou 8a tis paroume to krevvati tis to monimo, gia na min kanoume diples agores..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφ,κουράστηκα!συναρμολογήσαμε το κρεβατάκι του μπόμπιρα,μετακινήσαμε τη συρταριέρα στο δωμάτιό μας για να το βάλουμε.περίεργη αίσθηση να έχουμε πάλι κούνια στο δωμάτιό μας.έπλυνατο κάλυμμα του στρώματος κ καθαρισαμε όλα τα κάγκελα του κρεβατιού.είμαστε καλό δίδυμο-καθαρισμού με τον κώστα...Η μικρή εξακολουθει να έχει δέκατα,μέχρι 37,5,δεν της έδωσα αντιπυρετικό βέβαια,την παρακολουθώ αλλά από διάθεση σκίζει!όλη μέρα χόρευε κ βοήθησε κ αυτή στο καθάρισμα του κρεβατιού :lol:

Αφροδίτη,μια χαρά η Αθηνούλα!!!

Πάω να λιώσω στον καναπέ αφού φτιάξω ένα χυμό ανάμεικτο να πάρω μπόλικες βιταμίνες!

καλή ξεκούραση σε όλες!!!

Δέσποινα,χρόνια σου πολλά!!!γερή κ δυνατή!!να χαίρεσαι την οικογένειά σου κ να σε χαίρονται!

Εγώ γιορτάζω τον 15αύγουστο,Αφροδίτη μου,αλλά οι ευχές δεν πάνε ποτε χαμενες!ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσα το τελευταιο διαγωνισμα του τριμηνου και καθισα να σας απολαυσω ;)

δαναη, με το καλο ο νικολας!! τι κρεββατακι του εχετε; λικνο; αν ναι, καλα κανετε, γιατι εγω ειχα την καλαθουνα της κουνιαδας μου και το σκυλομετανιωσα, 2 μηνων δεν χωρουσε το αθηνουλι :o χαχα, αιλουρος η μυρτω!!! σ'αυτη τη σταση η αθηνα θα ειχε κανει 2 τουμπες και θα της αρεσε κιολας!! δεν το'χει με τα ακροβατικα!!!

αντρια, αν καταλαβα θα την κοιμιζετε στην κουνια και απο κατω στο πατωμα σαν "διχτυ ασφαλειας" θα εχετε ενα εχτρα στρωμα μηπως πεσει;;; :?:?:?

εμεις ειχαμε επισκεψεις σημερα :D ηρθε ο γιωργος, ο πεθερος μου και ενας κυριος που θα μας βαλει θερμομονωση στους εξωτερικους τοιχους, και οποιος ηταν και ο λογος του ταξιδιου αστραπη, καθως εφτασαν στις 10.30 και εφυγαν στις 2.30!! :shock::shock: περιττο να πω οτι η αθηνα δεν αφησε το μπαμπα της ουτε για κατουρημα ,που λεει ο λογος!!!! ολο μπαμπα και μπαμπα ηταν!!! αλλα ευτυχως, πριν φυγει της εξηγησαμε οτι θα φυγει κκι ετσι δεν ειχαμε δραματα :) απο τελη αυγουστου ξεκινησαμε να καταθετουμε τα χαρτια για το προγραμμα "εξοικονομισις κατ'οικον" γιατι ειναι τρομερη ευκαιρια ¨: θα αντικαταστησουμε ολα τα κουφωματα του σπιτιου, θα βαλουμε μονωση στους τοιχους και τη στεγη και ολα αυτα με 3.500 ε, σε δανειο απο την εθνικη ατοκο, και εξοφληση σε 4-6 χρονια με μηνιαια δοση περιπου 70 ε!!! :o:o:o βεβαια εχει γραφειοκρατια, αλλα αξιζει τον κοπο ;) αν ενδιαφερεται καμια ας το ψαξει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ευχαριστώ για τις ευχές αλλά κι εγώ 15 Αυγούστου γιορτάζω. Κρατήστε τις για αύριο που έχω γενέθλια!

Δανάη με το καλό να τα ετοιμάσετε όλα - δεν σας φοβάμαι έχετε άξια βοηθό ;)

Άντρια το έχω ακόυσει και για άλλα μωρά αλλά ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως βγαίνουν μόνα τους από την κούνια τα σκασμένα. Ελπίζω να βρείτε γρήγορα στρώμα να σας φύγει και το άγχος.

Αφροδίτη, ευκαιρία έψαχνε ο καλός σου να σας δει ε? ;) Πολύ καλό το πρόγραμμα, καλά κάνατε και πιστεύω θα ηρεμήσεις λίγο από το άγχος για το κρύο.

Κι εμείς κάναμε χτες εμβόλιο και η Κατερίνα έκλαιγε όλη την ώρα και φώναζε αλια (αγκαλιά). Είναι 10.700 και 86 εκ. Ενώ στην προηγούμενη επίσκεψη δεν είχε πάρει τίποτα, τώρα πήρε 700 γρ. και 3 εκ.! Και πλέον έχουμε 10 δόντια! 4 σε ένα μήνα έβγαλε! Καταλαβαίνετε τι περάσαμε.

Ευχαριστώ και για τη συμπαράσταση. Δύστυχώς αν δεν φτιάξουν τα πράγματα στη δουλειά του άντρα μου (που αποκλείεται, μόνο θα χειροτερεύουν) θα πρέπει να μάθω να ζω έτσι, με έναν άνθρωπο θυμωμένο, αγχωμένο που μπορεί να γίνει και πολύ άδικος στα νεύρα του. Στενοχωριέμαι πολύ για αυτόν και περισσότερο που δεν μπορώ να βοηθήσω. Αυτά.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditi mou oxi tin kounia 8a tin parei i Anastasia k i Victoria 8a koimate sto strwma mono pou 8a to exoume katw sto patwma k girw girw 8a tis valw xali k kouvertes mipws k kilisei apo to strwma k pesei katw,i apo tin mia meria 8a to exoume sto toixo k apo tin alli 8a valw to xali, den apofasisame akomi pws 8a to kanoume 8a to doume stin pra3i otan 8a tis agorasoume to strwma..Den 3erw an kanei k to prostateutiko krevvatiou pou iparxei sto emporio (photo)

Despina mou euxaristw k euxomai sintoma ta pragmata na pane pros to kalitero..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο συγκινήθηκα με τις ετοιμασίες των 2ων μωρων σας...δεν περιγράφεται!

Συγκινηθηκα όμως κ με τον αποχωρισμό της Αθηνούλας με τον πατέρα της :( ...

...

Κοριτσια αντε με το καλό να ερθουν τα μωράκια σας!Να μας βαζετε φωτο οπως η Ελενα κ εμεις να λυωνουμε!

Εμείς εδω τα ίδια,εκανα το δοκιμαστικό στην δουλειά,εμειναν ευχαριστημένοι αλλα θα με καλέσουν γυρω στα μεσα Δεκεμβρίου επειδη ανοιγουν κ αλλο μαγαζί κ θελουν να φτιάξουν πρώτα το πλάνο τους...

οποτε απολαμβάνω την παρεα της κορούλας μου κ συνεχίζω την δυσκολη δουλειά του νοικοκυριού...

Τωρα παλεύω να φτιάξω ενα chessecake τοσο γελοίο κ εύκολο για πολλούς,αλλά μία φορά που ειχα ξανακάνει απέτυχε η κρέμα...δεν ειχε πήξει :( τωρα ξανα επιχειρω γτ μου αρεσει πολύ σαν γλυκό.

Χρονια πολλά λοιπον στους εορτάζοντες κ στην Δεσποινα για τα γενεθλειά της!

Ευχες για ενα καλ'υτερο αυριο με υγεία κ πολλη αγάπη!

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου, καιρο ειχα να σ'ακουσω, μη χανεσαι, ειδικα τωρα που εισαι σπιτι!!! ευχομαι η καινουρια σου δουλεια να σου ταιριαζει γαντι και να επιστρεφεις ικανοποιημενη σπιτι, στην κορουλα σου!! :D και συγχαρητηηηηηηηηρια!!! αστα, συντροφισσα, εγω κι εσυ θα λιωνουμε με τις φωτο απο τα μικρουλικα της παρεας, αλλα προς το παρον θα απολαμβανουμε τον υπνο μας :lol::lol:

δεσποινακι, θα σου ευχηθω αυριο!!! εχετε κανει σχεδια;;; ααααααχ η πιεση και τα νευρα της δουλειας..... :(

μια χαρα το κατερινακι, η δικη μου ειναι πιο μπαμπατσικη :D

αντρια, δεν μου φαινεται τοσο καλη ιδεα το στρωμα κατω :( δυο φορες που το εχω επιχειρισει με την αθηνα, ολο σηκωνοταν για να εξερευνησει το δωματιο, και αναγκαζομουν να μην την αφηνω να σηκωνεται για να καταλαβει οτι τωρα ξαπλωνουμε και κοιμομαστε :) μηπως να παρετε κανενα κρεβατακι με προστατευτικο; πιο μικρο απο τα μονα οπως αυτα που εχουν στα ικεα;; ειναι και φτηνα.....

σημερα η αθηνουλα ηταν ολο γλυκα και (σχεδον) με ακουγε.....λετε να σχεδιαζει τιποτε;;; τι να πω, εχει εξελιχτει σε μεγαλο πειραχτηρι!!! αυριο, γραφουν τα 2 τελευταια τμηματα και την αλλη εβδομαδα πρεπει να βγαλω βαθμους σιγα-σιγα..... το σαββατο θα παω αγρινιο για βαφη μαλλιων και το αλλο σκ θα παω αθηνα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodith θέλω να κάνω like στο σχόλιο περί ύπνου...αλλά εδω δεν εχει τετοια εφαρμογή :lol::lol:

Mου χάλασε το laptop κ στο γραφειο με πιάνει μέση κ αυχενικό γι αυτο δεν πολυγραφω.......

Ολα στην ωρα τους,μακάρι να πάνε καλά με την δουλεια κ να ειμαι ευχαριστημενη,σε ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite mou ti lew kale toooses meres? astievw :lol: Auto me provlimatizei k mena pws 8a sikwnete k 8a kanei voltes mesa sto spiti k ante na eimaste 3ipnioi kalws alla an koimomaste? :o Gia auto toso kairo krataw mia pisini gia na to kanw alla den exoume alli lisi, 8a kanoume mia dokimi k an den vgei pou8ena na doume ti 8a kanoume..Nai 3efillisa ena katalaogo tou ikea k eida ena krevvataki opws les alla pali 8a exw ta idia giati einai xamilo k to prostateutiko mpenei stin mesi gia na min pesei to paidaki ston ipno tou, mprosta k pisw opou den iparxei prostateutiko mporei aneta na katevei (den eimai kali stin perigrafi :) des tin proigoumeni photo pou evala k 8a katalaveis) k etsi pali k me auto den 8a periorizete sto krevvataki epomenws kataligoume ston idio paranomasti, adika 8a to agorasoume..

Gwgw mou euxomai i douleia na einai opws perimeneis!! Kali epitixeia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, καταλαβαινω τι εννοεις με το κρεβατακι του ικεα, αλλα τουλαχιστον θα ειναι κραβατι και οχι πατωμα, οποτε το μωρο θα ειναι πιο εξοικειωμενο, ειδικα αν το στολισεις με ωραια σεντονακια και παπλωματακι και τα hello kitty σας, θα ειναι σιγουρο πιο θελκτικο απο ενα στρωμα "πεταμενο" στο πατωμα.... βλεπεις, ειναι και το πλασαρισμα που μετραει ;)

ναι, βρε γωγω, τι να πω, εμεις που δεν θα εχουμε αγκαλιτσα φρεσκοβγαλμενο απαλο δερματακι μωρου, θα παρηγοριομαστε με μερικες ωρες υπνου παραπανω :lol: καλα, εννοειται οτι τιποτε δεν αξιζει οσο να εχεις το μωρακι σου αγκαλιτσα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...