Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!! πως περασατε το σκ;εμεις ειχαμε ένα παρτυ το Σαββατο,ξεσσαλωσε η μικρη για τα καλα…ειχε παλι το καθιερωμενο ατυχηματακι της,μαλλον επεσε ένα παιδακι πανω της κ επσε κ χτυπησε το μαγουλακι της μαλλον σε καποιο παιχνιδι,δεν ημουν εκεινη την ωρα στο δωματιο.τωρα εχει μια μελανιτσα.12 παρα επεσε για υπνο,αλλα φυσικα ξυπνησε κατά τις 3 κ εκλαιγε κ την πηρα στο κρεβατι γιατι κ το προηγουμενο βραδυ δεν ειχα καλοκοιμηθει.βεβαια μπαμπας κ κορη δεν μου αφησαν πολύ χωρο κ ακτεληξα στον καναπε!!.Κυριακη πηγαμε στα πεθερικα από το πρωι,ηπιαμε καφε ,φαγαμε ,ξαναηπιαμε καφε.8 το βραδυ γυρισαμε εκει.ηταν κ μια ξαδερφη του αντρα μου με τα παιδια κ λυσσαξανε παλι.κατα τις 6 βγηκε οφ η δικια μου κ κοιμηθηκε στον καναπε,ξυπνησε με μια γκρινια…όταν γυρισαμε σπιτι συνηλθε κ για να κοιμηθει πηγε 11.σημερα ειχα κατι δουλιτσες εξωτερικες κ μετα επιασα το σιδερο που σε λιγο θα φωναζε,4 πλυντηρια…κ τα απλυτα αρχισαν να γεμιζουν παλι…η Κωνσταντινα δεν θελει παλι να κοιμηθει για μεσημερι,αν εχουμε παλι γκρινια δεν ξερω τι θα κανω……!!!!!!!!

Μαρακι με γεια τα ψωνια σας!!!κι εμενα τα περισσοτερα μπλουζακια της είναι λεπτα,αλλα της φοραω κ φανελακι,εχω κ 3-4 φουτερ κ κατι πουλοβερακι λεπτα,πως είναι αυτά του ζαρα;αν εχει πολύ κρυο θα της φοραω κ ζακετακι.καλυετρα να φοραει πολλα ώστε αν ζεσταθει α της βγαλω το ένα,παρα να φοραει ένα χοντρο ρουχο.τι σου ειπαν;;9 είναι πολύ νωρις;;εσεις δεν εχετε προβλημα με τον υπο σωστα;9 νυσταζουν κ ας εχουν κοιμηθει μεσημερι;γιατι να το αλλαξεις;εμενα που μου το εχει παει 11 από τις 9.30 που την βαζω με δυσκολευει πολύ.ασε που νομιζω ότι δεν ξεκουραζεται,με 9 ωρες υπνο ολη μερα αμα δεν κοιμαται κ μεσημερι γι αυτό εχει εκνευρισμο.μην το αλλαξεις,δεν νομιζω ότι ξυπνανε το βραδυ για γαλα επειδη κοιμουνται από τις 9.κ του χρονου να στολισετε παλι!!!ειδες που δεν ηταν τοσο τρομερο;θα το συνηθισουν κιολας κ δεν θα το πειραζουν!!τωρα ειδα κ τις φωτο,μια χαρα το δεντρο,θα αντεξει πιστευω!!χαχατα βιντεακια αμα φορτωσουν πρωτα κ μετα πατησεις play παιζουν μια χαρα!η Δημητρα,σαν να βλεπω την Κωνσταντινα,τις ιδιες ταρζανιες κανουν!!κουκλιτσες κ οι 2 στο παρτυ!!

Μαγδουλα αδειουχα!!πως να κανω το προγραμμα υπνου του Βασιλη;;;λοιπον αρχισα κ εγω την τιμωρια,την βαζω σε ένα σκαμπο για 2 λεπτα ,εκει που εκλαιγε ασταματητα ,τωρα καθεται κ περιμενει.τις προαλλες την εβαλε κ ο μπαμπας της.τουλαχιστον μετα ηρεμει για ένα διαστημα.ελα ρε,τοσο γαλα,πανω από λιτρο θελει!!φτου φτου!!κι εγω πινω γαλα αλλα από τα καλα τιποτα δεν μου εχει παρει!!!ελπιζω όταν θα αρχισει το κανονικο,να της αρεσει περισσοτερο,τελευταια ολο κ περισσοτερο αφηνει στο μπουκαλι.μα δεν πειναει να το πιει;;

Χαρα τελεια η Δημητρα..το νου της τον ειχε στην τουρτα!!χαχα το δαχτυλακι ολο για βουτια πηγαινε!!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας!!!Τι κανετε φιλεναδιτσες?Καλε 3 και ο κουκος μειναμε εδω μεσα ή μου φαινεται :? Που χαθηκαν ολες???Η Αρια,η Σταυρουλα,η Φωτεινη....... :(:(:( και εκεινη η Φουφουκα!!!Απο αυριο θα αρχισω τα τηλ να δω τι γινεται :?

Κατα τ'αλλα να με χαιρεστε!!!Εχω γεννεθλια σημερα!!!!Γινομαι....τοσο τεσπα!!!

Εμεις περασαμε κουραστικα αλλα ωραια το Σ/Κ.Την Πατασκευη εφημερευα,εκανα την παρθενικη εφημερια μετα τη ληξη της επισχεσης,μπηκα στην κλινικη και δεν μου μιλουσε ανθρωπος απο τους μεγαλους :twisted::twisted: Να δουμε βεβαια μεχρι ποτε θα μεινουμε αφου δεν βλεπω να πληρωνομαστε :twisted::twisted:

Το Σαβ,πηγα μετα τη δουλεια κομμωτηριο,ηλθα στολιστηκα και εφυγα για το συνεδριο.Χαρηκα πολυ γιατι αποκομισα πολυ θερμα σχολια!!Με ειδε και η αδελφη μου on line,ακομα δεν ανεβασαν βιντεακια στο σιτε της καρδ.εταιρειας :? Αν ειναι θα σας το ανεβασω....

Την Κυριακη ηταν η μεγαλη μερα,το παρτυ της ανηψιας μου(πηρατε μια γευση απο το βιντεακι)ηταν πραγματικα πολυ ωραια,καταπληκτικη η διοργανωση στο συγκεκριμενο παιδοτοπο,δεν ηταν το κλασσικο,πανε τα παιδια και παιζουν.Οι κοπελες καναν κανονικο προγραμμα κουκλοθεατρο,διαδραστικο παιχιδι face painting...Aλλα η πιο συγκηνιτικη στιγμη ηταν η εκπληξη που μου ετοιμασε η αδελφουλα μου!!!

Εκει που μολις τα μικρα ειχαν τελειωσει με την τουρτα,βαζουν παλι μουσικη,κανουν τα μικρα τρενακι και μου φαιρνει η ανηψια μου μια τουρτα που εγραφε επανω"χρονια πολλα θεια",μου ειπαν το τραγουδακι και εσβησα το κερακι με τη Μιμικα μου!!!Με πηραν τα ζουμια βεβαια αλλα ηταν τα πιο ωραια γεννεθλια της ζωης μου!!!Μονο που ελειπε ο αντρουλης μου γιατι εκεινη την ωρα πετουσε απο Αθηνα,αλλα ηλθε φορτωμενος με δωρακια και απο πεθερικα ;)

Αντε ας αρχισω το σχολιασμο τωρα και θα σας στειλω και τις φωτο που μας εβγαλε η φωτογραφος αφου τις σκαναρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα δεν το πιστευω ,πηγα να κλεισω το παντζουρι και το βλεπω εξω......ΧΙΟΝΙΖΕΙ!!!!!Σε μια μερα αλλαξε τοσο ο καιρος!!!!

Αλεξ,πληρες και το δικο σας Σ/Κ,καλα ειναι μωρε με τις βολτιτσες φορτωνεις μπαταριες για την εβδομαδα,ακομα και αν κυνηγας τα ζουζουνια!!!Μαλλον ομως πρεπει να περασεις σε πολυ αυστηρη εκπαιδευση υπνου παλι απο την αρχη γιατι μαλλον δεν ξεκουραζεται και γκρινιαζει μετα!!Για εμας δεν λεω τπτ γιατι θα μας ματιασω αλλα ειχε αποτελεσμα η προσπαθεια!!!

Τα στολιδια σου τελεια!!!!Το σπιτακι ειναι απο μπισκοτο????

Παντως σχετικα με τις πανες,δοκιμασε τα LIDL και θα με θυμηθεις...εγω δεν τα παιρνω πια λογω τιμης αλλα λογω ποιοτητας,ειναι πολυ καλα!!Αλλα και στη δουλεια οι περισσοτεροι συνναδελφοι αυτα φορανε στα παιδια τους!!Ουτε καν κοκκινιλα δεν βλεπω πια και πολυ απορροφητικα!!!

Συμπεθερα,καλε θα σκασει με τοσο γαλα :lol::lol: ΦΤΟΥ!ΦΤΟΥ!Να σου πω και η δικια μου τελευταια μου ζηταει το μεσημερι πριν παει για υπνο αλλα δεν της δινω!!!Ποσο να φαει πια,ασε που τρωει γιαουρτια,τυρια οποτε της δινω μονο πρωι-βραδυ.

Λογικα θα απολαμβανεις σπιτακι τωρα,αντε μην χαθεις και εσυ!!!

Μαρια,και του χρονου με υγεια!!!Ωρα να αρχιστε να μαθενετε τα καλαντα τωρα :) Η δικια μου εμαθε το τριγωνα καλαντα και τωρα παλευει το χιονια στο καμπαναριο :lol::lol:

Σου τα βγαλανε ξινα τα ψωνια οι ζουζουνες!!Πως μου τη δινουν οταν τα πιανει υστερια!!!!Αλλα τελικα δεν καταλαβα πιο φορεμα πηρες :?

Τα βιντεακια δεν μου τα φορτωνει :twisted::twisted: Εγω τα στελνω κατευθειαν απο το κινητο μου,δεν κανω κατι ιδιαιτερο.

Σχετικα με τον υπνο,εμεις κοιμομαστε κατα τις 22:30,δεν νυσταζει νωριτερα αλλα το βρισκω λογικο,αφου ξυπναει το απογευμα κατα τις 18:30!!Θα ηθελα βεβαια να κοιμαται νωριτερα αλλα θελω και εγω εστω και λιγο να κοιμαμαι μετα τη δουλεια,δεν μπορω αλλιως!!Βεβαια ξυπναει κατα τις 7-7:30 γιατι μας ακουει αλλα αν την ξαναηρεμησεις ξυπναει μεταξυ 8:30-9:30,αναλογως....

Παω να σας στειλω και τις φωτο!!!Καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια καλημερουδια τι τελεια να μη διυλευεις!!!! Χρονια πολλα συμπεθεριτσα

Τελεια η εκπληξη χιλιοχρονη οσο για βιντεο κ φωτο ουαου!!!!!!τελειες!!!!

Εγω σκ ομορφα στολισαμε δεντρο ποσο τελεια που καταλαβαινει ο β ετρεμε απο χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πειραζει αλλα οχι να το χαλαει ακομα χαχαχα στολισα το μικρο 1,20 γιατι το αλλο

Ειναι τερας κ ετσι κ πεσει πανω του θα εχουμε δραματα αλλωστε μεσα εξω ειναι πολυ στολισμενα

Κ του χρονου σε ολες μας!!!σαββατο στα πεθερονια ηρθαν κ η βανα απιθανα ηταν

Κ κυριακη ηρθαν η ινα καλα η μπεμπα ειναι ιδια ο β θα στειλω φωτο

Την ταραξα στα φιλια ο β αλλα κ ο β την κατσιασε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι χαρα ο γιος ειναι γαλατακιας ας εχει φαει του σκασμου το γαλα γαλα

Χτες πηγαμε στον παιδικο για την αποδειξη μετα στον οτε για κατι χαρτια παθαν πλακα

Με το β σωστο αντρακι εκατσε σε ενα καναπε η καλυτερη παρεα

Ο προισταμενος δεν τον αφηνε να φυγει χαχα αλλα κ ο β μοιραζε φιλια

Του ξεμυαλισε

Μετα πηγαμε τσαμπο μιας κ ειναι καλο παιδι του πηρα εργαλεια ολη μερα μαστορευει

Πολυ πλακα εχει

Μαρακι τα βιντεο δεν ανοιγουν σνιφ!!!!

Οι φωτο αψογες εκει που αγκαλιαζονται στην αλλη παλι τα χειλακια

Του ξανθοψιρα για φαγωμα

Το δεντρο σας πολυ ομορφο τρεις γλομποι απωλεια;;εμεις να μαστε καλα καλε

Εμας ειναι το δεντρο τσιρκο εχει χαμο πανω βλεπεις διακοσμηση επιμεληθηκε ο βασιλης

Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρουλα μου σε παιδευει το ζουζουνακι μωρε;

Βαλε παλι το προγραμμα γκρινιαζει απο νυστα να ξερεις!!!

Θα σε παρω κ τηλ τωρα αναμενω τη μαμουλα του για παρεα κ δουλειες!!

Εχει ηλιο εξω ωραια που ναι!!

Συμπεθερα στειλε ρε να σε καμαρωσω βιντεο!! Θα σας στειλω κ εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!τι αερας ηταν αυτος χθες βραδυ!!!αναψαμε χθες το τζακι!!!επιτελους!!!ξετρελαθηκε η Κωνσταντινα,βαλαμε μαξιλαρια κατω κ ξαπλωναμε..χαμος!!το βραδυ πηγε σχετικα νωρις για υπνο,ξεκινησα απο τις 9 κ πρεπει να κοιμηθηκε 10 παρα.αλλα ξυπνησε 8 παρα,ηρθε τρυπωσε στο κρεβατι μου κ συνεχιζει τον υπνο,ουτε γαλα δεν ζητησε.βεβαια δεν θα θελει μεσημεριανο υπνο αλλα τουλαχιστο θα εχει κοιμηθει αρκετα κ δεν θα γκρινιαζει μεχρι το βραδυ.

Χαρουλιτα πολυχρονη!!!γιατι το λες ετσι καλε;με μια απογοητευση;μικρη εισαι ακομα!!!τελειες οι φωτο κ η εκπληξη που σου εκαναν!!εκανες κ εσυ το παρτυ σου :lol::lol: !!ποσο πιο αυστηρη εκπαιδευση να της κανω;ειμαι αμείλικτη!!μεχρι που την μαλωνω για να μην ξανασηκωθει..για πες εσυ πως τα καταφερατε;να αλλαξω τακτικη!!το σπιτακι απο ζυμη ειναι,αλλα δεν τρωγεται,μπορεις να κανεις ομως με κανονικη ζυμη κ να το φατε κιολας!!!θα τις δοκιμασω τις πανες κ θα σου πω!!καλε ζηταει γαλα το παιδι κ δεν δινεις;;μαχαιρια στην καρδια μου εδωσες!!!!εμαθε κ τα καλαντα ,μια χαρα θα βγαλει καλο χαρτζιλικι ;):lol::lol: !!

Μαγδουλα κ του χρονου να στολισετε το δεντρακι σας!!χαρηκε ο γλυκουλης μου ε;τι καλα!!!με γεια τα εργαλειακια του!!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειες οι φωτο σας!!η μπεμπα μια χαρα με τα μαγουλακια της.κουκλα!!!ο δικος σου καλε ποσο υψος εχει κ φτανει ετσι στον παγκο;ή παταει πουθενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ παταει σε ενα σκαμπο αλλα σε λιγο σε θα το χει αναγκη φτανει

Αρκετα ψιλα χαχα μπραβω για το τζακακι σουπερ πρωωθησε τες σε παρακαλω χαιρομαι που σου αρεσαν

Συμπεθερα αυτη η φωτο με τη στεκα της μιμης ειναι για περιοδικο καλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν Χαρουλίτα πολύχρονη!!!!!!!Καλέ πότε ήταν που μας ξανάλεγες για γενέθλια σου;;;Πέρασε κιόλας ένας χρόνος;;;Και στα 100 και το 2013 να σε βρει με ένα ακόμα νινί που τόσο θες....!!!!

Τέλεια τα βιντεάκια,τέλειες οι φώτο σου σχολίασα και στα mail.Κούκλα και συ και η Μιμίκα...

Μάγκυ αδειούχα ζηλεύω!!!!Καλέ θέλω και γω φώτο Βασιλάκη και μπέμπας...Υπόδειγμα παιδί αυτός ο μικρός-κυριλέ τυπάκος σε όλα του από φαί,ύπνο,πειθαρχία....λατρεύω μπαμπά και γιο...Αυτοί έπρεπε να ναι στο δικό μου σπίτι όχι οι ταλιμπάν που έχω εγώ....μικροί μεγάλοι!!!χα χα

Αλεξάνδρα εγω σου πα τι εφάρμοσα με τον ύπνο από 10 μηνών.Τις άφηνα έκλαιγαν κανα 5λεπτο πηγαινα τις ξανα αφηνα εκλαιγαν και παλι.Στη βδομάδα το κοψαν.Τώρα έχουμε ρουτίνα ύπνου.Ξέρουν μόλις πω νανι,ξεντυνονται για μπανιο,μπανιαριζομαστε,βαζουμε πυτζαμες,πινουν γαλα,φιλακι,κρεβατι τελος...Αντε να μιλησουν λιγο μεταξυ τους σε ένα τέταρτο ησυχία στο δωμάτιο.Δοκίμασε το,κάνε τη καρδιά σου πέτρα και μυν υποκύπτεις στο κλάμμα.Εχετε δίκιο δε το χαλάω το πρόγραμμα των 21,00 και ας σηκωνόμαστε 2 και 3 φορές το βράδι.Τουλάχιστον έχουμε λίγο χρόνο για μας πριν ξεραθούμε και αυτές κοιμούνται πλήρες ωράριο.Ο αντρας μου λεει να ζητησουμε στο σταθμο στο διωρο το μεσημερι να τις ξυπνανε αλλα πιστευω δε θα θελουν οι δασκαλες θελουν κι αυτες λιγο ησυχια.Χαλάλι τους τα σηκώματα ελπίζω να μη κρατήσουν βέβαια πολύ ακόμα.Σήμερα 05,30 η Δημητρα με τραβούσε στο σαλόνι να ανοίξουμε τα παντζούρια να δει το έλκυθρο με το ελαφάκι!!!!!!Βρε κοιμήσου είναι νυχτα,πάμε και πάμε αυτη και να μου λεει "λαφι ετσω"...Το πνίγεις ή δε το πνίγεις;;;

Κρύωσε ο καιρός...μπρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια?Μπηκα για την καθιερωμενη καλησπερα,μειναμε που μειναμε 3 και ο κουκος εδω μεσα,μην φυγει και ο κουκος!!!!

Νεα δεν εχω απο εχθες,μονο που ματιασα τη σουσουραδα μου στον υπνο :twisted::twisted:Δεν ξαναλεω κουβεντα τελικα,ξυπνησε στις 4 και φωναζε και μου λεει το αετοπουλο ο δικος μου:"να παω να τη φερω εδω?" :o:o:o Ρε κοριτσια που το ακουσε ο σπορος :shock::shock::shock: Παω μεσα και μου λεει :"οκι εσυ μαμα,θελω το μπαμπα μου αγκαλια" :twisted::twisted::twisted: Δεν της εκανα βεβαια το χατηρι με την 1η,αλλα τη 2η φορα υπεκυψα!!!Αν της καρφωθει κατι τελικα,ουτε στον υπνο δεν την ξεγελας!!!!Τα ιδια πηγε να κανει και το μεσημερι αλλα δεν ειχε γυρισει ακομα ο μπαμπας μας,οποτε φωναξα 2 φορες δυνατα ΣΣΣΣΣΣ και ξεραθηκε!!!

Αυριο το απογευμα θα την παμε με τους κουμπαρους και τη βαφτιστηρα σε παιδοτοπο για να λυσσαξει λιγο γιατι πανω απο 2 μερες κλεισουρα δεν την παλευει!!!!

Συμπεθερα,ετσι μπραβο να μπαινεις για το πρωινο παρον,μην χαθεις και εσυ!!!Η μπεμπα πολυ κουκλι,φοραει και κορδελα!!!!Τι μου θυμισες τωρα!!!!Θα πεθανω!!!

Μαρια,βλεπατε το ελαφακι στις 5 το πρωι????????Το πνιγεις-το πνιγεις,δεν το συζητω!!!!!

Αλεξ,χριστουγεννιατικα βραδια ;) Εμεις ακομα δεν αναψαμε τζακι :( Τι βαρεμαρα πια αυτος ο αντρας μου!!!!Τι το καναμε αυτο το τζακι!!!!

Αν ειναι να κοιμαται λιγο παραπανω το πρωι,ας ερχεται και στοο κρεββατι σου εκεινη την ωρα!!!Τι να κανεις!!!

Αχ!!!!ανυπομονω να ελθει το Σ/Κ για να στολισουμε!!!!Αντε φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μαρουσκακι με σενα ξεκινω ετσι κ σου στελνα τους δυο αντρες

Ο ενας θα γυρναγε επιστροφη ο συζηξ χαχαχα

Ο γιος πηρε τα καλα του καθενα μας πχ κατακουζινα σαν το συζηγο αλλα φαι κ υπνο απο μενα

Παλι καλα ο αντρας μου τρωει πεντε φαγητα ολα κι ολα εγω τα παντα εκτος απο λιπος συκωτια εντερα κ τετοια το ιδιο κ ο γιος

Στον υπνο ο αντρας μου με τρεις ωρες ειναι λες κ εχει κοιμηθει

24ωρο του φτανει να κοιμαται 1-2 κ ξυπνα 7 ανετα

Εγω παλι ειμαι υπναρου το ιδιο κ ο β οπου σταθω κ οπου βρεθω μπορω να κοιμηθω στο 5λεπτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εσενα θυμαμαι τα ζουζουνια μαζι τα χαμε ξεκινησει εκπαιδευση υπνου

Κ εγω με ρουτινα σωθηκα ετσι κ πω νανι παει μονος του πια αλεξουκω τα παμε κ στο τηλ αντε να τα πουμε κ απο κοντα το πετιτακι θελω να το φαω παντως το δηλωνω!!!

Συμπεθερα πλακα δεν εχει ο σπορος χαχα για κοριτσια μιλιουνια αξεσουαρ

Εγω της την πηρα τις εχω παρει 20 να συναλλασει χαχαχα παλι καλα

Δεν εχω κορη θα χα φαληρησει !!!

Πηγαμε γλυφαδα παλι τιποτα δε μου αρεσε να ψωνισω γκρρρ πηρα ενα αμανικο στο βασιλη σουπερ ομως

Καλε οντως τρεις κ ο κουκος αντε παω να κανω μανιταρια θελει να φαει ο βασιλης κ μου φερε τα μανιταρια πεσκεσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,ποια ειναι ο κουκος;να ξερω τον ρολο μου :lol::lol: μιλαμε σημερα με εφαγε η κουζινα..το πρωι πηγαμε στις κουνιες,μετα λαικη,μας επιασε κ λιγο η βροχη κ μετα να μαγειρεψω,να φαμε με το Κωνσταντινακι τα ψαρακια μας ,ευτυχως κοιμηθηκε γρηγορα χωρις πολλα πολλα κ εγω εφτιαξα τυροπιτα,μανιταροπιτα,πατατοπιτα κ μια πιτσα.εβαλα στην καταψυξη οταν δεν εχουμε φαγακι να βγαζω μια πιτουλα.εφτιαξα το φυλλο που κανει η πεθερα μου που ειναι πολυ ωραιο,Μαρια μολις το δοκιμασουμε κ εχει βγει καλο θα σου πω συνταγη,μην καθεται ο πλαστης!!τωρα εφτιαξα κ ενα καφεδακι να χαλαρωσω!!

Μαρακι τι λες καλε να κανω πετρα της καρδια μου;δεν την εχω κανει απλα πετρα,τοσο που αισθανομαι οτι ειμαι κ κακια που την αφηνω κ κλαιει.ετσι εκανα κι εγω 7 μηνων την αφηνα κ εκλαιγε κ τελικα σε 3 μερες κοιμοταν μονη σαν πουλακι.βεβαια ειχαμε κ την παρηγορια την πιπιλα.ετσι ηταν μεχρι τον Αυγουστο που χαλασε...τωρα εφαρμοζω αλλη τακτικη.την βαζω για υπνο,γκρινιαζει βεβαια ,εγω φευγω κ αν σηκωθει παω χωρις να μιλησω κ την ξαναβαζω,οσες φορες κ αν χρειαστει.χθες χρειαστηκε 2,σημερα το μεσημερι καμια.μαλλον καλα λεει ο αντρας μου να μην δειχνω οτι με ενοχλει που δεν κοιμαται..οσο γι αυτο που λεει ο αντρας σου δεν συμφωνω ,εχουν ακομα αναγκη το μεσημεριανο υπνο κ αν δεν κοιμουνται θα εχουν τετοια γκρινια μετα στο σπιτι που θα χαλασει κ ο βραδινος τους απο τον εκνευρισμο.εφοσον κοιμουνται στις 9 ενω εχουν κοιμηθει κ μεσημερι ειστε μια χαρα!!!χαχα αμα τους καρφωθει κατι.δεν παει να ειναι 5.30 το πρωι..!!εμεις αρχισαμε να βαζουμε τα σκουφακια.

Χαρουλιτα ελπιζω να ηταν απλα τυχαιο το ξυπνημα της μικρης,αλλα η σκατουλα ηθελε τον μπαμπα που της κανει το χατηρι ε;τελικα εκεινη την μερα κοιμηθηκε σχεδον μια ωρα στο κρεβατι μου,αλλα κοιμηθηκε κ μεσημερι κ κοιμηθηκε κ το βραδυ πιο ηρεμη..ο υπνος φερνει υπνο τελικα..ελεγα στον αντρα μου μηπως να ρωταγαμε για κανενα ελαφρυ υπνωτικο.. :?:?:lol::lol:

Μαγδα μου δε σε προλαβα να τσαταρουμε,αλλα μεχρι να πλυνω κ να μαζεψω την κουζινα περασε η ωρα.μανιταρια ηθελε ο Βασιλης;εμενα ηθελε πατατες κ της εκανα μια τηγανια κ ευτυχως τις εφαγε.με γεια το μπουφανακι!!!ειναι πολυ ωραια αυτα,κ εμεις εχουμε. αν δουλευει αυριο το πρωι ο μπαμπας σας κ δεν βρεχει ελατε μολλ.

φιλακια σε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω λεω να μαι ο κουκος χαχαχα ναι δε σε πετυχα σνιφ χρυσοχερα μου στειλε

Καμια πιτα κ απο δω ο αντρας μου λεει τι καλα που χω αδεια εφτιαξα κεικ κουλουρια φαγητα χαμος κ ειμαι ντουρασελ

Αυριο θα παμε να παρουμε περιστερι ενα ανταλλακτικο ακομα που χε φαει

Η κριστη απο το αμαξι εχει ρεπο ο συζηξ εγω καθομαι ως κ δευτερα στανταρ

Θα σας ερθουμε μωλ

Χτες βραδυ γαυγιζαν τα σκυλια στης εξι ο β αφερε το βΑσιλη σε μας κ ο μικρος σηκωθηκε

Κ εφυγε κ πηγε στην κουνια λιωσαμε στα γελια αντρες χαλανε την πιατσα

Επισης εμεις ακομα με πιπιλα το βραδυ τζιφος καποτε την βρηκε κ ξαναχαλασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακουστε κ ενα κατορθωμα του β να γελασετε

Το πρωι ντυνομουν για τα ψωνια λεω στο βασιλη

Ξεντυσου κ βαλε αυτα ξερω οτι δε μπορει

Αλλα για να μπει στη διαδικασια το κανα πολεμαγε καταφερε εβγαλε

Καποια φορεσε καποια αλλα οπως οπως τεσπα μισα μανικια μισα μπατζακια

Πιανει βαζει κ το σκουφι

Τρεχει στο μπανιο πηδαγε να καθρεφτιστει δεν εφτανε σε καποια φαση αρπαζει το καλαθακι με τα κωλοχαρτα συγνωμη κιολας χαχα παταει πανω κοιταζετε κ λεει ομοφος ειναι παμε τωα βολτα!!!

Μικρογραφια αντρακι ειναι ωρες ωρες κανει κατι εξυπνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Βασιλάκης Θεός και κούκλοςςςςςςςςςςςςςςς!Πόσο όμορφο αντράκι...αλλά είχε να μοιάσει όχι μόνο στο φαί και στον ύπνο αλλά και στις χάρες τις φυσικές από τη μαμά!!

Αλήθεια Αλεξ Μάγκυ έχετε συναντηθεί;Μαζί θα βρεθούμε;Μάγκυ θα χεις καμιά μέρα άδεια στις γιορτές εκτός από τις αργίες;

Νικολάκια έχετε;Να τα χαίρεστε!!!Χθες πήγαμε hondos πηραμε κολώνια έχουμε τον νονό μας εμείς Νίκο επίσκεψη σήμερα.Μετά πήγαμε Βερόπουλο που είχαμε ενα κουπόνι και κάναμε τα ψώνια της εβδομάδας.Δε ξαναπαω με Δημητρα εννοείται....όλη την ώρα αγκαλιά ήθελε το ένα ήθελε το άλλο,στα ψυγεία δεινοπάθησα με τη μέση να στέκομαι και να την έχω αγκαλιά.

Στην επιστροφή κάνει μεσα στο αμάξι εμετό η Χρυσάνθη.Έβγαλε τα φασολάκια του μεσημεριού.Ηταν ήσυχη από την ώρα που την πήραμε.Μάλλον την ενοχλούσε η κοιλίτσα.Πάμε σπίτι την μπανιάρισα,έπλυνα μπουφαν ρουχα τα πάντα.Σαπούνισα καρεκλάκι,έπλυνα πιάτα έφυγα γυμναστηριο.Τελείωσα πήγα της πήρα καλά παπούτσια γιατί τα περσινά της ήταν στενά,Πήρα κουπ πατ Χριστουγεννιάτικες να φτιάξω μπισκοτο-κουραμπιεδάκια(χωρις αχνη ).Και γυρησα σπιτι.Έγινε της Τροιάς για να δοκιμάσω τα παπούτσια στο παιδί αφού τα ήθελε η άλλη να τα βάλει πρώτη.Έκανα μπάνιο τις κοιμήσαμε και ξεράθηκα και γω....

Η Δήμητρα ρούχα παπούτσια μπουφαν φοραει τα περσινα της Χρυσάνθης λόγω αναλογιών και η Χρυσάνθη έχει καινούρια.Και έχω θέμα με το σκατό...Καταλαβαίνει και θέλει και αυτή τα καινούρια.Το βρίσκω ομως κοροιδία να αγοράζω διπλά αφού έχω.Εντάξει δε λέω μια μπλούζα θα της πάρω πχ αλλα παπούτσια και μπουφαν αφου είναι πιο μικρόσωμη της κάνουν τα περσινα της Χρυσάνθης αμαρτία να δίνω κι άλλα λεφτά,δε τα βρίσκουμε χάμω.

Από τώρα παραξενιές,σκεφτείτε και να μιλούσε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκά, καλημέρα!!!Συγχωρεστε με που εχω χαθεί, αλλα προσπαθω να τελειωσω εκκρεμοτητες, αφου θα λειπω!Συγχωρεστε με επισης που δεν εχω σχολιασει τις φωτογραφιες απο τα παιδακια σας, αληθινα δεν εχω καταφερει να τις ανοιξω ακομα!Να περασει το αυριο και να πανε ολα καλα Παναγιτσα μου και θα επανελθω δριμυτερη! Σας φιλω γλυκα ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλίτσα μου μανούλα δυνατή πολυ πολύ καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!Μη φοβάσαι τίποτα,Τασούλης αντράκι!Ενημερωσέ μας...στειλε με pm το τηλέφωνο σου σε όποια θες να μάθουμε(αν και λογικά θα το χει η συμπεθέρα σου θα μας ενημερώσει).Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καηκε ο υπολογιστης κ μπαινω απο to ipad του αντρα μου,μονο που δε διαβαζει ολα τα βιντεο.

Αλεξανδρα εχω μεινει μ...κας με οτι εφτιαξες!!!!χιλια συγχαριτηρια,στο λεω παροτι φτιαχνω κοσμηματακια αλλα ειμαι ερασιτεχνης τελικα!!!?

Μαρακι εχεις δικιο οτι απλα αυξανουμε τη ταλαιπωρια χειμωνιατικα με διακοπη πανας.αρκει να μη καταληξουμε το καλοκαιρι τριων ετων να χεζομαστε πανω μας ακομα!!!!

Κ του χρονου οσες στολισατε!!!!αχ,εγω δεν τοχω ακομα,βαριεμαι,ενω καθε χρονο 25 νοεμβριου!!!

Ο στεφανος εχει αρχισει εστω κ αργα τσαμπυκαδες!!!ξεκινησα κ εγω διλεπτα τιμωριας αν κ λυγιζω κ νωριτερα.

Με χαστουκισε 4 συνεχομενες φορες κ επαθα σοκ.αυτος με εσφιξε στην αγκαλια του κ με φιλια κ αναστεναγμους ελεγε μαμακα κ δωστου αναστεναγμους.

Χτες ειχε νευρα κ πεταγε πραγματα παντου ακομα κ πανω μου μονο κ μονο για να δει αν θα τηρισω την τιμωρια.

Περιττο να σας πω οτι γραφω κ χοροπηδαρι πανω μου ,πεφτει βουτια στο κρεβατι μεχρι να ζαλιστει,φουυυυυυλ ζωηρος!!!

Μαγδα μπραβο που δινεις τοσο συχνα γαλα,δε τοχα σκεφτει!!,δινω μονο πρωι βραδυ!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα πρεπει να βαλω στο προγραμμα κανα εξτρα μαγειρεμα στις γιαγιαδεςγια παρτη μας!!!

Χαρα λετε κ τραγουδια!!!!!απισστευτο!!!!

Ο στεφανος χορευει μπρεικ ντανς επαγγελματικα θα ελεγα,ναναι καλα το γονιδιο του μπαμπα.

Παιδια με εχει τσακισει,χοροπηδαει πανω μου,φευγω....

Αληθεια ειναι τοσο ζωηρα κ τα δικα σας???ημαρτον.τουλαχιστον δεν ειναι γκρινιαρης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα θες να σου στείλω τη συνονόματη σου καμιά μέρα να μου πεις πόσες ώρες θα αντέξεις;;;;;

Χθες γυρνούσαμε από το σταθμό το μεσημέρι.Ανοιγε την πόρτα του ατοκινήτου εν κινήση!5 φορές...στη τελευταία βγήκα και της έδωσα ένα χάστουκα δεν άντεξα άλλο.Μη με ρωτάτε αν κλειδώνουν οι πόρτες από μέσα,έχει βρει το κόλπο και την ανοίγει.Στο σπίτι δεν ήθελε να μπει μέσα έκλαιγε γοερά στη σκάλες.Ετσι και γω της λεω θα μπεις;;;Όκι οκι φωναζε.Καλά της λέω και κλείνω την πόρτα.Πάω ντύνομαι κάθομαι να φάω και ούρλιαζε από έξω.Την βάζω μέσα ορμάει στη Χρυσάνθη και τη χτυπάει.Ακούτε ε;;;Ακούτε συμπεριφορά;;;Για να μη ξαναγκρινιάξετε για τίποτα.Το αίμα μου ανέβηκε στο κεφάλι.Και όχι τόσο με το παιδί όσο με τον άντρα μου.

Ακούστε ατάκα."Δεν έχεις υπομονή,δεν είσαι εσύ για τρίτο".Την ώρα του μαλώματος αυτή η κουβέντα.Ε ήρθα και του τα ψαλλα.Πρέπει λέω να μας καβαλήσει στο τέλος να μην την μαλώνουμε για την ανάρμοστη συμπεριφορά.Λάθος είμαι πάντα εγω που είμαι ευέξαπτη και όχι η μικρή που κάνει βλακείες και θέλει νουθεσία;;;;

Λάθος είμαι εγω που είμαι υπερβολική με την καθαριότητα και όχι η μικρή που πετάει τις πλαστελίνες επίτηδες κάτω και πρέπει να τιμωρηθεί;;;;

Ε όχι κορίτσια έσκασα και του τα πα χυμα και τσουβαλάτα,δεν θα αφήσω αλλο να την κακομάθει.Την έδεσα στο καρεκλάκι τιμωρία μετά,έκλαιγε με αναφιλητά,μετά δε με ήθελε αλλά εκεί βράχος.Δε μπορεί να μας κάνει 2 χονών σκατό ότι θέλει.Θα αρρωστήσουμε...

Το βράδι πήγαμε επίσκεψη στου νονού τους που γιόρταζε κλάμμα να βάλει τα καινούρια παππούτσια της Χρυσάνθης εκείνη.Ετσι είσαι;;;;Βγάλε τα δικά σου και μένεις εδώ της λέω στο καρεκλάκι δεμένη.Με το που πήγα να την βάλω με εσφιξε αγκαλιά να μη τη βάλω και ηρέμησε.

Ουφ...τα πα και ξεθύμανα...ας γίνω τουλάχιστον εγω η "κακιά" γιατί θα το χάσουμε το παιχνίδι με αυτό το παιδί.

Βέβαια μετά με έλιωσε...Της βάζω φούστα μίνι και τσιμπιδάκια και τι κάνει το σκατό.Φευγαμε στη πόρτα και γυρνάει πίσω ανοίγει τη ντουλάπα που έχω καθρέπτη κολλημένο κοιτάει τη φάτσα της μοστράρεται αι αυτοφιλιέται...Σου λέει καλή είμαι...

Αχ αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπουλες χτες πηγαμε στη μανουλα μιας κ πηγαμε στο στρατο

Για το ανταλλακτικο ηρθανε κ η ινα βραδυ φυγαμε ξεκουραστηκα

Μητσακο κ μενα ειναι πολυ ζωηρος λυσαει απλα με εχει σωσει το οτι

Ακουει κ δε γκρινιαζει αλλα στο θεμα τιμωρια ειμαι αδιατακτη

Εχω πεταξει παιχνιδι για να μαθει να μοιραζεται εχω δωσει χαστουκι επειδη μου χε δωσει κ αυτος καποτε

Γενικα εγω ειμαι δραστικη σαυτα δεν ξερω αν κανω το σωστο αλλα σπανια

Πια να κανει βλακεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου από χτες και με έστειλε για αιματολογικές. Ίσως χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο γιατί από την περιγραφή μου μου είπε ότι ενδεχομένως να χρειαστώ αίμα ή ενδοφλέβιο σίδηρο. Εναλλακτικά μου είπε να πάω απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά προτίμησα τις εξετάσεις αίματος πρώτα λόγω της μπέμπας που δεν μπορώ να την αφήσω πολλές ώρες αφού θηλάζει και δεν δέχεται μπιμπερο. Νιώθω ότι δεν έχει τέλος το μαρτύριο μου. Τουλάχιστον να έκλεινε άμεσα αυτό το κεφάλαιο να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...