Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Καλημέρα πέρα ως πέρα!!!

Τι καλά που μπήκατε κορίτσια Μήτση και Χαρά και έχουμε να σχολιάσουμε!!!

Για αρχή όμως θα σας περιγράψω πρωινό σκηνικό με τις κόρες μου...Κατεβαίνουμε το πρωί τις σκάλες της πολυκατοικίας να πάμε σχολείο η Χρυσάνθη με το μπαμπα χεράκι να κατεβαίνει τα σκαλιά με στυλ "σιγά μη σπάσω τα αυγά" και η Δημητρα από πίσω με εμένα να πηδάει τα σκαλιά δυο δυο.Σε μια φάση την βρίσκει μπροστά της και πήγαινε ποοοοολύ αργά λοιπόν οπότε την σπρώχνει με τα χέρια και της λέει "ελα να ντουμε!!!!"Από τη μια να θέλω να τη μαλώσω και από την άλλη να μη μπορώ να συγκρατήσω τα γέλια μου.Μου φάνηκε τόσο αστείο το μαγκάκι που δίνει και διαταγές..χα χα

Μήτση το ωράριο σου είναι πολύ βάρβαρο για εργαζόμενη μανούλα.Το χω πει εγω ξανά,εκει στην Αθήνα έχετε χάσει το μέτρο με τις δουλειές.Εγώ πχ σχολάω 15,30 πάμε παίρνουμε τα παιδιά από το σταθμό έχω όλο το απόγευμα και για μαγειρέματα μαζέματα και παιχνίδια με τις μικρές.Εσύ αν μας λες σχολάς 19,00 πότε να πας σπίτι πότε να μαγειρέψεις πότε να ηρεμήσεις πότε να παίξετε..Δεν έχω συμβουλή να σου δώσω εκτός από αν αντέχουν τα οικονομικά σας να χεις μια γυναίκα για καθαρίσματα τα Σάββατα,να ρίξετε μούτρα να ζητήσετε από μαμά πεθερά κανένα πιάτο φαί καθημερινά,έτσι ώστε να σου μένουν 2-3 ώρες ημερησίως να χορταίνεις το παιδάκι σου.Θα μεγαλώσει και δε θα το πάρεις χαμπάρι.Αλήθεια από 08,00 το πρωί μέχρι 19,00 το βράδι μια βαρδια;Είναι ωράριο φαρμακείου αυτό;;;;Τρελό!!Θα σου στείλω με μήνυμα το mail μου να μου στείλεις φώτο του Στέφανου και δική σου φυσικά γιατί αν περιμένουμε από τη Χαρά θα πάει το παιδί φαντάρος!!!!

Χαρουλίτα γυναίκα καριέρας και σύ μια χαρά έτοιμη είσαι για το δεύτερο μην ακούω βλακείες ότι δε κάνεις εσύ για μωρά.Όλα τα παιδιά σε αυτή την ηλικιά έχω καταλήξει αν τα πάρεις από τη μάνα τους την ίδια αντίδραση με τη Μιμίκα θα είχαν "μαμα μη με αφήνεις και να μείνω εδώ και τέτοια"΄.Και οι δικές μου τις Κυριακές τα απογεύματα πάμε στο σπίτι του παππού και της γιαγιάς.Παιζουν μια χαρά ξετρελαίνονται με τα χατήρια και τα αεροπλανικά κόλπα.Ε αμα τους πεις η μαμα και ο μπαμπας θα φύγουν λίγο και θα ρθουν να σας πάρουν μετά,αρχίζουν τα μη μη και στέλνουν φιλιά στη γιαγιά και στο παππού φέρνοντας μπουφάν και παπούτσια στη μαμά!!!!Μαμακιάση που λέω και γω...

Αυτο με το καρότσι το καναν και μενα αλλα ακολούθησα το εξής.Εκρυψα το καρότσι για κάμποσο καιρό και της έβγαζα έξω με τα ποδηλατάκια ή περπατηχτές.Όταν το ξαναεμφάνισα σε πληροφορώ δεν ήθελαν να κατέβουν εκεί που γκρίνιαζαν για να κάτσουν.Για δοκίμασε το στη Μιμή.Αν και λίγο θα κάθονται ακόμα σε δαύτα,μεγάλωσαν νομίζω πια..Εμένα κάθονται μόνο τα Σάββατα που τις πάω μόνη σουπερ μάρκετ για τα βασικά,κρεοπωλείο,μανάβικο και μετά στο μαγαζί του παππού,στη γειτονιά δηλαδή.

Εμέις ανεβαίνουμε 23 με 30/12.Πρωτοχρονιά θα μαστε Ρόδο,θα φέρει η αδερφή μου να μας γνωρίσει το αμόρε!Ανεπίσημα...Οπότε ο κίνδυνος να μιλήσουν οι άντρες μας περί δεύτερης εγκυμοσύνης αναβάλλεται...χα χα

Για την κουζινούλα του ικεα μου είπε και η Φωτεινή και την είδα στον κατάλογο γιατί άνοιξε και δω πρόσφατα ικεα αλλά μου φαίνεται άχρωμη,μεγαλίστικη και ακριβή.Ωραία για τα δικά μου γούστα αλλά δε ξέρω αν θα την εκτιμήσουν οι κανακάρες..Παράγγειλα τη hello kitty.Να δουμε που θα τα βάζουμε όλα αυτά.Σκεφτόμουν να πάρω τα πρώτα παιχνίδια,κουδονίστρες,μασητικά,ζωάκια με ήχους κλπ στο σταθμό που πάνε οι μικρές να τα δωρήσω αλλά ο άντρας μου λέει άστα ακόμα τα πιάνουν που και που...Γιατί να λέει το "αστα ακόμα " για άλλο λόγο χλωμόοοοοοοο.Δε περνάει μέρα να μη σκεφτώ την ημέρα που γέννησα με καθε λεπτομέρεια.Μα τι κακό κι αυτό...Μήπως επειδή μπαίνω συνέχεια εδώ επηρεάζομαι;;;ή τοσο με σημάδεψε αυτή η μέρα που την αναπολλώ καθημερινά.Μπορεί να κάνω μπάνιο,να περπατάω στο δρόμο,να μαγειρεύω και να θυμάμαι την ώρα που μπήκα τα λόγια που είπαμε με το γιατρό,τα κορίτσια πάνω μου με τα αίματα,τους επισκέπτες που ήρθαν,τις μέρες στο νοσοκομείο,την έξοδο με τα σκουφάκια και τα πορτ μπεμπε.Αχ στο Δαφνί θα με κλείσουν σε λίγο δεν είναι φυσιολογικά αυτά....Μονολόγησα πάλι...ουφ...

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια!!τι κανετε;εμεις μια χαρουλα…χθες βραδυ δεν ηθελε να παει κλασικα για υπνο.κατα τις 3 ξυπναει κ εκλαιγε,παω κ ειχε κανει τοσα τσισα που ειχε βρεξει πιτζαμα,σεντονια…δεν ξερω αν ξερετε τον νομο του Μερφυ;εκεινη την μερα ειχα αλλαξει σεντονια,ετσι για να εχουμε να πλενουμε κ αλλα…

Μαρια από πού με πηραν σημερα;από το ΙΚΑ για εκεινες τις επιστροφες…μετα από 1 χρονο εφτασε η σειρα μου!!!αλλα ξερεις τι μου ειπαν;ότι ενταξει ειχα παρει ολες τις αδειες,αλλα δεν πηρα λεει 25 μερες αναρρωτικη κ τωρα για να παρω τα λεφτα πρεπει να μου πληρωσει ο εργοδοτης αυτές τις μερες.θα τους στειλουν ειδοποιηση.κ οσο δεν θελω άλλες επαφες μαζι τους….ετσι εγινε κ σε εσενα;δηλ αν δεν παρουμε αναρρωτικη πρεπει να την πληρωθουμε;

Πλακα εχουν οι κορες σου μωρε!!ποσο διαφορετικες…καλα ακομα εχεις εξω κουδουνιστρες;εγω τα μαζεψα κ τα πηγα αποθηκη.ξερεις ποσες τσαντες;δεν θα χωραγαμε στο δωματιο.κιεγω σκεφτομαι την γεννα…αααχχχχ!!!!ετσι όπως τα ειχα ονειρευτει τωρα θα επρεπε να ειχα ένα μωρακι ακομα….βεβαια ετσι όπως ειμαστε με την Κωνσταντινα θα ειχα τρελαθει…χαχαχα

Μαγδα μου καλα εκανες με την Βανα,κ χρονο να μην εχει τουλαχιστον την διατροφη πρεπει να προσεξει. Μην στεναχωριεσαι που τον μαλωσες…εμεις αν δεν την μαλωσω δεν σταματαει να γκρινιαζει να κοιμηθει…ξερεις ποσο στεναχωριεμαι που με φωναζει κ εγω ‘’αδιαφορω’’ για να ημερησει κ να κοιμηθει;τι εγινε με την Ινα;

Μητση που εχεις το μειλ σου;ποιες ανταλλαγες;θα στο στειλω με πμ μετα.λεπτομεριες;;μαλλον από τα στολιδακια που ζωγραφιζω θα εννοεις.στο τσατ εγω μπαινω περισσοτερο το πρωι.οσο για τις δουλειες,Δυστυχως κάθε μερα βγαινει κ κατι,δηλ κ το σκ να τα καεις όλα κ μεσα στην βδομαδα παλι θα πρεπει να κανεις κατι.εγω όταν δουλευα μονο το μαγειρεμα ειχα μειωσει,μαγειρευοντας κ βαζοντας στην καταψυξη,ή ετοιμαζα μπιφτεκακια ,κεφτεδακια ετοιμα ,πλασμενα κ μετα τα εψηνα κ επισης χρησιμοποιουσα χυτρα.

Χαρουλιτα αχ αυτό το κοριτσι σου…κοιτα πως συνδιασε που θα την πηγαιες στη γιαγια…τωρα ρε εισαι πιεσμενη κ γι αυτό ηθελες λιγη ησυχια να τελειωσεις.κι εγω δεν μπορω χωρις την Κωνσταντινα καθολου κ ας με ταλαιπωρει αλλα αν τυχει να την παει μια βολτα ο μπαμπας κ ειμαι ολομοναχη σπιτι νιωθω μια χαρα…δεν τα στελνουμε κ τιμωρια,μια χαρα περνανε!!με γεια το φορεμα,θα σε δουμε λες αυτή την φορα;να μας πεις ποτε κ που.πες τα γα τους γαμπρους γιατι εχουν ξεσαλλωσει!!!χαχα.ποια καμερα καλε;εξω στο δρομο ειχαμε παρκαρει,προφανως σε καποια από τις πολυκατοικιες θα ειχαν μπει,αλλα τι να κανω;να χτυπαω τα κουδουνια;κ ποιος θα το παραδεχοταν;ο συζυγος αταραχος όμως…μαλλον σκεφτοταν το κοτοπουλακι που περιμενε σπιτι.κ ηθελα να σε ρωτησω με την τουαλετα πως τα πατε.τα ιδια κι εσενα ε;εγω ειπα να την αφησω κ κατά τα 2,5 να ξανακανω προσπαθεια.

αυτα λοιπον!!παω να στειλω κ ενα φαξ στο ικα(σιγα που δεν θα ηθελαν κ συμπληρωματικα),μπας κ τα παρω τα λεφτακια πριν τα Χριστουγεννα κ παω για ψωνιαααααα!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πήρα εγώ Αλεξάνδρα τα λεφτά αλλά τους πίεζα πολύ έπαιρνα κάθε μήνα τηλέφωνο.Πρέπει να έχεις πάρει όλες τις άδειες και όλες τις απολαβές από τον εργοδότη όντως΄να μην έχεις άλλη αξίωση από το εργοδότη.Εγω αναρρωτική είχα πάρει μεσα στο ίδιο έτος με την εξωσωματική έλειψα 3 βδομάδες από τη δουλειά.Πάρε τον εργοδότη,μπορεί να μη πληρώσει εσένα αλλά να βάλει τα 25 ένσημα να πάρεις τα λεφτά του ικα τουλάχιστον.Εμενα ήταν αρκετούτσικα τελικά,380€ νομίζω κάπου εκεί.Αμαρτία να τα χάσεις..Βρε το Κωνσταντινί πως κατουρήθηκε τόσο πολύ,με πάνα δεν ήταν;Βγήκαν έξω;Ακόμα χρησιμοποιεις τα πορτακαλι της pampers; Ποτε δε τα συμπάθησα,μια φορά τα πήρα όλο έξω έβγαιναν ούρα.Τα dry max ειναι τα πιο safe.Αν και μεις ότι εχουμε κουπόνια παίρνουμε,συνήθως babylino που στέλνουν ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδιτσες μου συμπεθερουλα άκουσα τη συμβουλή κ πηγε

Εκανε ακτίνα τελικα εχει ιγμοριο θα πιει αντιβιωση κ θα περασει

Αχ το καημενακι το μικικακι της λειπεις!! Κ εγω σημερα μονη πηγαν τα αγορια να φτιαξουν

Το αμαξι κ εγω απολαμβανω μη νιωθεις τυψεις το εχουμε αναγκη κ το σκετο μαγδα καπου καπου χωρις το

Μαμααααααα μαμαααααααα

Αλεξανδρουλα αυτο με τα τσισα το χω παθει κ εγω λογικο βεβαια 600 μλ πινει βραδιατικο εμενα

Εμεις παιρνουμε παμπερ κ λιμπερο αναλογα τα κουπονια κ μεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κοιτα βρε να χαρεις τα ζουζουνακια κ το τωρα κ το αυριο κ φυλα στην καρδουλα

Το παρελθον ειναι ομορφο αλλα πρεπει να κοιταμε μπροστα

Πολυ γελασα με το μαγκακι σου χαχαχα

Μιτσακο στον οτε δουλευω με σπαστο ωραριο σε καταστημα ειμαι

Σε χαλια φαση απο ωραρια μονιμως τρεχω πως την παλευω;;

1 κανω οσα μπορω

2 παντα πρωτα παιζω με β μετα ολα τα αλλα

3 οποιος θελει να βοηθησει ευχαριστως μαμα πεθερα αντρας δε λεω ποτε οχι

Κ 4 κανω Υπομονη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!Τι κανετε?Εγω ασησεις αυτοελεγχου με τα νευρα που εχω με ολα αυτα που ακουσα σημερα!!!!Μεχρι και στην Υπηρεσια δημοσιονομικου ελεγχου εφτασε η χαρη μας!!!Μας ειπαν οτι αν δεν φτασουν εκει οι μισθοδοσιες μας μεχρι την Παρασκευη ,δεν θα πληρωθουμε για φετος :shock::shock::shock::shock: 6μηνες θα εκκρεμουν :o:o:o:o Αυριο θα παμε στην μισθοδοσια να τους πιεσουμε,δεν το κουναω απο εκει αν δεν σταλουν οι καταστασεις!!!

Μετα ρηξαμε και ενανα τηλεφωνικο καυγα με τους επιμελητες που δεν γυρναμε στη δουλεια!!!Παλι τα ιδια βαρεθηκα :twisted::evil::twisted: Βεβαια παλι μας πουλησαν οι αλλοι ειδικευομενοι και γυρισαν στη δουλεια :evil::evil::evil: 3 κλινικες κραταμε ακομα!!!!Τι να πω,35χρ ανθρωποι και φοβουνται τους διευθυντες τους!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!Επιτελους εκτος απο ειδικευομενοι ειμαστε και εργαζομενοι!!!Απληρωτοι θα δουλευουμε δηλαδη!!!!!

Τεσπα,μετα για να ηρεμησω πηγα αγορα :lol::lol::lol: Πηρα ενα φουστανι και 2 μπλουζες,1 μπλουζακι για τη Μιμη,1 ζακετα δωρο για τη μαμα μου και ενα μπουφαν με ενα φουλαρι για την ανηψια μου που εχει γεννεθλια την Πεμπτη.Θα κανει παρτυ την Κυριακη σε παιδοτοπο,η δικια μου απο τωρα τραγουδαει το τραγουδακι :D:D:D:D

Αλεξ,αντε βρε μακαρι να ξεμπερδεις γρηγορα και να τα παρεις τα λεφτα!!!Κανε οσο πιο γρηγορα μπορεις γιατι ποιος ξερει τι θα γινει μετα???

Και εγω το ιδιο λεω για τουαλετα αν και ειπαν οι δικοι μου οτι θα το προσπαθησουν αυτοι.Παντως εγω απο πανες χρησιμοποιω πια LIDL και ειμαι υπερ ευχαριστημενη,το εχω γυρισει δε σε πανα-βρακακι.

Μαρια,πολυ γελασα με τις κορες σου,τι ωραια που η μια εχει παρεα την αλλη και τα ζειτε ολα εις διπλουν :) Αυτο που λες με τη γεννα,το εχω και εγω,θελω να το ξαναζησω ωποσδηποτε ολο αυτο :!:

Κριμα που δεν θα βρεθουμε,εμεις στις 30 θα κατεβουμε καλως εχοντων των πραγματων,αλλα αφου θα γνωρισετε τον "γαμβρο"...χαλαλι σας :)

Παντως αφου σου ειπε αυτο για τα παιχνιδια πιστευω οτι το εχει στο πισω μερος του μυαλου του,ασχετα αν δεν θελει να το παραδεχτει!!!Εσυ ομως πας και για 3ο ρε παιδι,σκεψου εμας που ακομα παλευουμε το 2ο!!!!

Παντως εγω πιστευω οτι με επηρεαζει η συζητηση μαζι σας,για αυτο ο δικος μου δεν θελει να σας ακουει :lol::lol::lol:

Συγνωμη,πας για ψωνια με 2 παιδια μονη :shock::shock::shock: Εγω με ενα και δεν την παλευω!!!!!

Συμπεθερα,περαστικα στην αδελφουλα,παλι καλα που πηγε.Ολα καλα με το αυτοκινητο?

Ηδικια μου παντως μενει πολυ η καημενη στους παππουδες,θα νομιζει οτι την εχουμε εγκαταλειψει στο τελος!!!

Σας φιλω,να συνεχισω το διαβασμα για να παω στο κοριτσακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!!συμπεθερουλα μου το αμαξι παρασκευη θα το παρουμε το δωσαμε στο στρατουλη που εχει γνωστο φανοποιο να μας το φτιαξει ευτυχως θα μας κανει καλη τιμη μιας κ ειναι γνωστος του στρατουλη τοτε που χα φαει εγω το δικο μου στη γκαραζοπορτα μονο 60ε ειχα δωσει αν θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγεια τα ψωνια συμπεθερουλα κ εγω την αλλη βδομαδα εχω αδεια μια βδομαδουλα θα παω επιτελους για ψωνια χρειαζομαι ολικη ανανεωση τα βαρεθηκα αυτα που χω να δω τι θα πει ο συζηξ χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης παλεψε οσο μπορεις για τα δικαιωματα σου γιατι σε λιγο θα τους πληρωνουμε για να δουλευουμε :o:o:shock::shock:

σημερα βαριεμαι να δουλεψω χτες στολισαμε κ το δεντρακι της δουλειας κ το χαζευω επισης ο αντρας μου στολισε ολη την αυλη δεντρα μπαρμπεκιου εκπληξη κ χτες που απλωνα τα ρουχα ανοιξαν ξαφνικα ολα με χρονοδιακοπτη κ τρελαθηκα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ρεπαρω!

Χαρα θελει γερα νευρα η διακδικηση των δεδουλευμενων σου....μολις βγηκα απαυτον τον εφιαλτη ευτυχως κερδισμενη.κ το ιδιο θα συμβει κ σε σενα γιατι ειστε κ πολλοι αρα κ πιο δυνατοι εστω κ με παραπλευρες απωλειες των φοβισμενων.αχ τι τραβατε κ εσεις...

Μαρακι μουδωσες πολυ καλη ιδεα πως να τα βγαζωπερα.κακως δε τοχω ξεκινησει.ξεκιναω 7μισι το πρωι κ γυρναω 6 μισι,εκτος κ αν εχω σπαστο που γυρναω 10 και βαλε η οταν ειμαι απογευμα.δεν ειμαι πια σε φαρμακειο.ημουν στο μεγαλυτερο στο κεντρο της αθηνας,παραιτηθηκα μετα απο ενα χρονο ταλαιπωριας απληρωτη κ με μειωση μισθου κατα 400 ευρω.τουλαχισρον κουβαλαω τη τςτραετη εμπειρια που μου εδωσε κ αισθανομαι τυχερη που βρηκα, πριν φυγω ,δουλεια παλι στο πτυχιο μου .

Αλεξ κ εμενα απαραιτητως υπνο το μεσημερι,μη σου πω κ μισαωρακι επιπλεον κατα τις δωδεκα.

Μαγδα με σπαστο πες μου σε παρακαλω λεπτομερως πως τα καταφερνεις Κ κουμανταρεις σπιτι.ειχα καποτε τρια σπαστα τη βδομαδα κ χανει η μανα το παιδι κ το παιδι τη μανα κυριολεκτικα.δωσε καμια ιδεα!

Εχει κοψει κανεις πανες? εμενα μολις τομτσακωσω να σφιχτει του λεω τρεξε στο γιογιο.το φερνει ,τον γδυνω κ τα κανει!με το που μπαινει ο μπαμπας του λεει :κακα μπαμπακα γιογιο! Το θεμα ειναι οτι δε παιζει καν το ενδεχομενο να τα πει πριν τα κανει,η να τρεξει μονος στο γιογιο.

Φουφουκα!!φωτεινη!!!!εμφανιστειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Mitsi μπήκες και το mail σου δε μου το στειλες!!!Σου χα στειλει μηνυμα το δικό μου.Αλήθεια ακόμα δε ξεκαθάρισα Δήμητρα είσαι;Σαν την κόρη μου;

Και μενα τα κακά τα λένε αλλά αφού τα κάνουν.Δεν έχουμε ακόμα προσπαθήσει τουαλέτα γιατί φαντάζομαι όσο νωρίτερα τόσο περισσότερο θα ταλαιπωρηθούμε....Εμένα πάνε παιδικό και μου παν από Μάρτιο που γίνονται 2,5 θα μου δώσουν οδηγίες και θα τις προσπαθούν εκεί για το τι να κάνουμε έτσι ώστε μέχρι το καλοκαίρι να χουμε ξεμπερδέψει..Δε ξέρω τις αφήνω σου λέω πιο πίσω για να μη ζοριστώ.Επειδή δεν είμαι και όλη μέρα μαζί τους πρέπει αναγκαστικά να τις αρχίσουν και στο σταθμό γιατί δε γίνεται το πρωι πάνα και το απόγευμα βρακι θα μπερδευτουν.Πήραμε στεφανάκι για τη λεκάνη αλλά όσες φορές τις έβαλα φοβούνται και θέλουν να κατέβουν ενώ βλέπουν εμας φοβούνται.

Μην τον ζορίσεις αστον λίγο ακόμα,χειμώνας είναι...

Μπράβο για τη δουλειά σου που είναι καλύτερα τώρα,πολύ χαίρομαι.Ειπαμε εργαζόμενες μητέρες αλλά με λίγο κατανόηση...

Οι υπόλοιπες τι νεα;

Χθες τις άφησα στο μπαμπα τους μια ώρα για το γυμναστήριο και βρήκα ένα σπίτι!!!!!!!!Πλαστελίνες στο χαλί,όλα τα παραμύθια χαμω,το laptop ανοιχτο βλέπαν στο skype τον παππού και με τα χέρια μεσα στις πλαστελίνες τρώγαν lavas κiri μονες τους!!!!!!!!!!!Φανταζεστε σκηνικο ε;;;Τι καλά!!!Που είσαι Βαγγέλη να συμμεριστείς τον πόνο μου!!!!χα χα

Πλησιάζει ΣΚ!!!Πάρτυ και στόλισμα ουαου!!!Πήραμε και καινούρια κορυφή για το δέντρο...σάμπως θα μείνει στη θέση της δηλαδή αλλά λέμε τώρα....

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!!Τί κανετε;;;;Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!Εμείς ειμαστε μια χαρα, κάθε μερα ο Τασουλης λεει και κανει και κατι καινουργιο, χθες ανακαλυψαμε καινουργιο παιχνιδι, παιρνουμε δυο κουταλες και παιζουμε τεννις με μπαλονια, ο χαμός, να δείτε πως ξεκαρδιζεται που φωναζουμε γιουπι!!!!Και μου λεει «μαμα ατο εχει πολύ πλακα!!!!»Αλλα φοβερα νεα δεν εχω, το Σαββατοκυριακο λεω να στολισουμε!Σημερα που τον πηγα στην πεθερα μου, ειχαν στολισει ένα μικρο δεντρακι που βαζουν, για να δω το μεσημερι τι θα μου πουν, θα ζουν τα στολιδια ή θα τα εχει κατεδαφίσει όλα, όχι τιποτα άλλο αλλα εμας είναι και 2,40 το δεντρο, μην το φερει τουμπα!

Καταρχην, Κατερινάκι να σε χαιρόμαστε και να χαίρεσαι και την Στελλίτσα σου!!!Στείλε διαδυκτιακα ένα από τα ωραια γλυκα που κανεις για κερασμα!!!!

Προσπαθησα να σας γραψω κι αλλα, αλλα ξεμυαλιστηκα με την Μαρία, την Μαγδουλα, την Χαρουλιτα και τη συμπεθερα στο τσατ και τωρα πρεπει να παω εξω για δουλειτσες!!!Θα μπω το απογευμα!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!ειμαι τοσο πιασμενη σημερα…μας πηρε ο υπνος με τον αντρα μου στον καναπε,ξυπνησαμε κατά τις 4 γιατι ξυπνησε η μικρη κ εκλαιγε κ την εφερε στον καναπε κ εκεινη..!!πηγα στο κρεβατι κ ηρθαν κ οι 2 τους,της φτιαξαμε γαλα κ μετα κοιμηθηκαμε ολοι μαζι….αλλα όταν κοιμαμαι με την μικρη επειδη κολλαει πανω μου δεν μπορω να αλλαξω ουτε πλευρο…κ χθες το πρωι πηγε να την σκεπασει κ την ξυπνησε κ φυσικα την εφερε στο κρεβατι…συνεχιζω τα στολιδακια μου,να σας βαλω φωτο ή σας ζαλισα;

Μαρακι δηλ κάθε χρονο που δουλευα πχ αφου ειχα παρει ολη την αδεια επρεπε α μου πληρωνουν την αναρρωτικη εφοσον δεν την ειχα χρησιμοποιησει;αυτή μου ειπε πως θα τα παρω τα λεφτα αλλα πρεπει να κλεισει κ αυτό το θεμα..αντε να δουμε….τα παμπερς τα κανονικα φοραει,κοιταξα για τα max dry αλλα δεν τα ειδα.ετυχε φαινεται.

Μαγδα μουπεραστικα στην Ινα.600 μλ ολη μερα πινει ή μονο το βραδυ;;εμενα με το ζορι ολη μερα πινει 400-450.κ εγω ότι κουπονια κ προσφορες εχει παιρνω ,γι αυτό ειχα παμπερς τωρα. Τελεια εκπληξη εκανε ο αντρας σου!!!!θα είναι τελεια!!

Χαρουλιτα τι θα γινει ρε γαμωτο,θα βγαλετε ακρη ποτε;τον εχεις ξετιναξει τον συζυγο καλε,απληρωτη κ ολο ψωνια εισαι..χαχαπανες lidl μου ελεγε ότι παιρνει κ μια φιλη αλλα δεν ξερω..δεν εχω πολύ εμπιστοσυνη στα Lidl.

Μιτση τωρα που δουλευεις; Ασε χθες την βαζω για υπνο μεσημερι κ σηκωθηκε κ επιαζε στα κρυφα…9 παρα ηταν οφ βεβαια κ ειχε μια γκρινια για να κοιμηθει..επρεπε να της κραταω το χερι. Πανα δεν εχουμε κοψει ,εγωαν της το κανω αυτό θα τα κρατησει,θα νευριασει,θα κλαιει..μετα τα 2,5παλι προσπαθεια.

Ρουλακι ωραιο παιχνιδι βρηκατε!!!θα στολισετε ε;πρεπει να αρχιζω να το λεω κι εγω στον ατρα μου για να στολισουμε μεχρι τις 15.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν τελειο το πρωινο κουτσομπολιο..ποσο καιρο ειχαμε να μαζευτουμε τοσες πολλες!!!

λοιπον μιας κ θα στολισετε πολλες αυτο το σκ θα σας βαλω στο κλιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια!!!!!!!!!!Οι κουκουβάγιες ειδικά!!!!Και το σπιτάκι με τα κρεμαστά....Μόλις στολίσαμε το δέντρο στη δουλειά!Αντε να μπαίνουμε στο κλίμα σιγά σιγά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως σας τα λεγα....Πήγα για ψώνια για μένα και τελικά ψώνισα για τα κορίτσια!!!Αθλητικά παπούτσια δε βρήκα στο νούμερο μου αυτά που ήθελα,το mango βλακείες,μια ζακετούλα πήρα με ένα topaκι μόνο από h&m.Στις κόρες από ένα φούτερ από zara το ένα με Hello kitty και το άλλο με στρουμφίτα και από ένα ζακετάκι που έχει και μπουτονιέρα!!!χα χα.Αυτά θα τους τα βάλω αύριο στο πάρτυ με σορτσάκια και καλτσονάκια.

Παρατηρούσα ότι τα παιδικά μπλουζάκια όλα είναι αυτά τα ψιλά,όχι φούτερ.Εσεις το χειμώνα αυτά τα λεπτά τους φοράτε;όχι φόρμες με φούτερ δηλαδή το πάνω;Γιατί βγάζουν όλα τόσο λεπτά;Ο άντρας μου λέει επειδή συνέχεια είναι σε κίνηση δε θέλει χοντρά ρούχα.Αλλά λέω εγω δε θα πάω δουλειά με το λεπτό φανελάκι,θα βάλω πουλόβερ και φανελάκι,αυτά πως θα τα στείλω με το λεπτό;;;

Παντως είναι παρατηρημένο όταν λείπω και γυρίσω κάνουν ότι μπορούν για να με εκνευρίσουν.Χθες εφυγα και φωναζΕ η Δημητρα( με αυτή έχω θέμα)"μαμα παμε παπουτσια παμε μαμα παμε".Εφυγα και την άφησα να ουρλιάζει αφού της εξήγησα ότι θα της φέρω δώρα,δε θα αργήσω κλπ κλπ.Με το που ήρθα άρχισε να ρίχνει τα ρούχα τα καινούρια κάτω,να τα πατάει,να ζητάει χυμό και να τον ρίχνει κάτω,να πιάνει τυροπιτάκι να τρώει να δαγκώνει άλλο να αφήνει.Με έσκασε.Αφού όλη η χαρά από τα ψώνια μετατράπηκε σε εκνευρισμο.

Αστε τα βραδινά ξυπνήματα κάθε λίγο.Μα μωρά είναι ακόμα;;;Στανταρ καθε βράδι θα ξυπνήσουν από μια φορά η καθεμια.Να χα μωρο να ημουν σπιτι να μη δουλευα να το καταλαβω και να σηκωθω και να μη γκρινιαξω αλλα να χω 2 χρονων παιδια και να σηκωνομαι και 4 φορες τη νυχτα;;;

Μια κοπέλα στη δουλεια μου είπε 21,00 που τις κοιμίζουμε είναι πολύ νωρίς για παιδάκι που κοιμήθηκε 2 ώρες το μεσημέρι.Να τις κοιμίζω λέει 23,00!!!Και ποιος αντέχει να τις νταντεύει μέχρι τις 23,00;;;Ενώ τώρα κοιμούνται νωρίς έχουμε και μεις το χρόνο να δουμε μια ταινία να πούμε μια κουβέντα...Αλλά και αυτό με τα σηκώματα δε παλεύεται άλλο...νιώθεις όλη την υπόλοιπη μέρα φυτό.Και αυτές κοιμούνται το μεσημέρι ξεκουράζονται εμεις όχι.

Θα ψάξω στο ιντερνετ για τα παπούτσια και θα σερφάρω και στο assos Ρουλάκι.Αν βρω κάτι θα χρειαστώ βοήθεια με τα νούμερα...

Φιλιά....ελπίζω να χουμε ένα τέλειο Χριστουγεννιάτικο ΣΚ!!!!!!!Χαρουλίτα και πάλι καλή επιτυχία στο συνέδριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το ξέρετε http://www.bonprix.gr ;Είναι κάτι σαν la redoutte αν κατάλαβα καλά;Βρήκα αρκετά μπλουζοφορέματα όπως τα θέλω και διάλεξα μερικά να μετρηθώ σπίτι να δω τι νούμερο να παραγγείλω.Το assos Ρόυλα περισσότερο αμπιγιέ είδα όχι για καθε μέρα και ακριβά.

Λέω να παραγγείλω.Τα αθλητικά τα βρήκα σε ένα ηλεκτρονικό μαγαζί από Λάρισα!!!!Κουφό ε;Θα μου απαντήσουν αν έχουν το νούμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ κοριτσια θα κανετε καιρο να με δειτε στον οτε εχω 10ημερο μπροστα μου σχεδον την αλλη τριτη ερχομαι δουλεια εχω αδεια!!!!!!!!!!!!!!!!

μαρακι πες τη φιλη σου 11 η ωρα δεν ειναι καλο να κοιμαται ενα τοσο μικρο παιδακι ο ποιοτικος χρονος ειναι 9 αντε βια 10 για παιδια επισης ο δικος μου κοιμαται 3 με 5 η και παραπανω για μεσημερι κ το βραδυ 9 κοιμαται σπανια ξυπναει αλλα μετα της 8 απο κ κλειται να ξυπνησει βεβαια αυτο δε με πειραζει γιατι κ εγω φευγω κ το βραδυ κ το μεσημερι χαλαρωνω μη χαλασεις το 9 για να χαλαρωνεται καλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μαρακι ιδια ο συζηξ μου ακουγεσαι θα χατε πλακα τα δυο σας καλε κοιτα να χαρεις τα ψωνακια σου κ μη χαλιεσαι αν κ η τσουπρα θελει πειθαρχια νομιζω για ξεκινα τιμωριες 2 λεπτα στο καρεκλακι η καπου τεσπα να δει τη γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια φιλεναδιτσες χαθηκατε καλε μπηκαμε στο πνευμα των χριστουγεννων αλεξ εκανες

Τα πιο τελεια στολιδια που χω δει θελω κ εγω εργτευτηκα πιγκουινο κ κουκουβαγια ολα

Φανταστικα το σπιτακι ονειρο!!!!!

Εξακοσια μλ πινει για βραδυ 300 στης 8 χαλαρωνοντας με παιδικα κ 300 μλ στην κουνια στης 9 πινει πολυ γαλα γενικα 200 το μεσημερι κ 300 το πρωι αλλα κ εγω πινω πολυ μου μοιασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακο μου εγω σου πα το κολπο οποιος θελει να με βοηθησει δε λεω ποτε οχι φαι

Ετοιμο θελει να καθαρισει θελει το παιδι οτι κατσει κ ετσι βγαινει καλυτερα η πεθερα μου

Καμαρωνει οτι δεν ειμαι ακαταδεκτη σιγα μη χασω ευκαιρια για χειρα βοηθειας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι!!!!!!!!Στολίσαμε!Όπως υποσχέθηκα έστειλα φώτο....Και κάτι βιντεάκια, δε ξέρω όμως αν το κάνω σωστά και μπορείτε να το δείτε...Αλήθεια Χαρά εσύ με ποιο τρόπο στέλνεις τα βιντεάκια της Μιμίκας και έρχονται έτσι ωραία;Εμένα τα δείχνει σε slow motion.Τα ανεβάζω στο skydrive και μετά τα κάνω ενσωμάτωση σε html και σας αντιγράφω τη διεύθυνση στο μήνυμα.Πώς αλλιώς μπορώ να το κάνω;

mitsi δεν είχα mail σου να σου στείλω...

Στολίσαμε που λέτε,ήδη μετράμε απώλειες 3 γλόμπων!!!Αλλά γενικώς τα περίμενα χειρότερα...

Πήγαμε και στο πάρτυ,τέλεια ήταν μας δώσαν και από ένα μπαλόνι με ήλιον και η χαζή η μαμά άφησε τη πόρτα της κουζίνας ανοιχτή και τα μπαλόνια "πέταξαν"!!!Μα πως στο καλό από το σαλόνι έφυγαν από τη πόρτα της κουζίνας είδηση δε πήρα...Ευτυχώς δεν τα αναζήτησαν για πολύ ώρα...

Εσεις πως περάσατε;

Τελικά τα μπλουζοφορέματα από το site που σας είπα από τα 5 που διάλεξα το ένα ήταν διαθέσιμο στο χρώμα και στο μέγεθος που το ήθελα.Τα άλλα γράφει εξαντλημένο.Βρήκα και τα αθλητικά παπούτσια που ήθελα. www.sportsdirect.com .Σα να κάνω διαφήμιση τα site ακούγεται αλλά άμα βρίσκω κάτι καλό θέλω να το μοιράζομαι μαζί σας.Θα μου πεις εμεις κοπελιά μένουμε Αθήνα έχουμε τα πάντα δεν ψαχνόμαστε μέσω Internet.χα χα..

Αντε σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να ρωτήσω τι είναι αυτό ; Δεν γνωριζω καθόλου.. 
    • Καλησπέρα Αναστασία μου!!! Εγώ αύριο θα πάω το πρωί να κάνω την καμπύλη ζαχάρου κι έχω φάει του κόσμου τα γλυκά κ παγωτά... σήμερα πήγαμε είδαμε τον μπέμπη και είναι μούτρο ο κύριος!!! Ξεπέρασε το κιλό στις μετρήσεις και είμαι 27 εβδομάδες ακριβώς... έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα...αυτές οι κράμπες στον ύπνο δε παλεύονται κ συνεχίζουν να πονάνε τα πόδια όλη μέρα... Εσάς κορίτσια σας είπε ο γυναικολόγος σας για το εμβόλιο του κοκκύτη;; Μου είπε ότι το συστήνουν από την 20η εβδομάδα μέχρι την 35η κ καλό θα είναι να εμβολιαστεί κ το ευρύτερο περιβάλλον (σύζυγος, παππούδες και γιαγιάδες) που θα κρατάνε το μωρό κ μου είπε να το συζητήσω κ με τον παιδίατρο που θα έχω..
    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...