Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Παω να βαλω το τζιν στο γαλα κ θα σας πω αν επιασε

Αν κ αυτα ειναι τ καλυτερα ετσι κ το πεθερονιο μου ολο τετοια κολπα

Ξερει κ ολα αστραφτουν!χιονουλα θα νΑι τελεια!!!!!!παω κ εγω για ξαπλα κλεινουν τα ματακια μου σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια!!εβαλα την μικρη για υπνο,κλασικα δεν ηθελε,με εσκασε να πιει κ το γαλα...λυσσαξε να δει παιδικα στον υπολογιστη,της εβαλα 1-2 κ μετα κλαμα να δει κι αλλο,μου εσπασε τα νευρα.τελοσπαντων τωρα θα ηρεμησουμε!!το Κωνσταντινι απεκτησε κι αλλο ενα δευτεροξαδερφακι.ειναι στο Βελγιο βεβαια κ δεν εχουμε επαφες ,μονο με τους θειους μου αλλα πολυ χαρηκα.

Μαρακι κριμα για την φιλη σου..ελπιζω συντομα να ερθει παλι ενα μπεμπακι!!ειδες το πουλακι τσιου;τρελη επιτυχια,κι εμας μας κολλαει ωρες ωρες κ εκει που το εχει ξεχασει η μικρη κ δεν μας το ζηταει ακους τον αντρα μου''το πουλακι τσιου...'' κ φτου κι απο την αρχη... :lol::lol:

Μαγδουλα μου κι εγω παρακαλαω για τζακακι..πολυ σκληροπετσος μου εχει βγει ο συζυγος..θα παω να φερω τα ξυλα μου φαινεται να το αναψω μονη.τοσες δουλειες κ εισαι ξεκουραστη;αυτο ειναι ευχαριστο!!εγω ετριβα τον φουρνο το Σαββατο,βαζεις κανενα απορρυπαντικο;πολυ με δυσκολευει..η κρεμα ειναι Korres gel άρνικας. τελειο κολιτσι;; :lol::lol: αφου το ειναι το κοριτσι του!!! :x:x:lol::lol: περαστικα στο ζευγος...ελπιζω η μικρη να μην ξανακολλησει!!ωχ παλι το σκυλακι;γρηγορα να γινει καλα!!

φουφουκι ευτυχως περασε το ματακι.κ θεατρικο;τελεια!!!πω πω φετος η συγκινηση στο φουλ!!εχω παρει κ εγω πηλο,οτι ιδεες εχεις να μου πεις κι εμενα!!!!αν θελει μονο το φως ειστε μια χαρα,εμενα λυσσαει να κατσω διπλα της αλλα δεν καθομαι.βεβαια το μεσημερι την κοιμιζω στο κρεβατι μου γιατι εχει περισσοτερες αντοχες κ δεν κοιμαται με τιποτα αν την βαλω στο δικο της,ενω μαζι σε 5 λεπτακια κοιμαται.

καληνυχτα σε ολες!!φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μιλάμε Αλεξανδρουίτα φανταστικά!!!!!!!!!!!Ειδικά τα τσόχινα παιχνίδια ξετρελλάθηκα!!!Η νονά μας είναι νηπιαγωγός και πέρσι μας είχε φτιάξει από ζυμαράκι που ψήνεται στο φούρνο αλλά δε τρώγεται στεφανάκια και μπαστουνάκια που τα έντυσε με κορδέλα πράσινη και κόκκινη.Όταν βγάλω τα χριστουγεννιάτικα θα στα βάλω φώτο να δεις.Της αρέσουν και εκείνης και λόγο επαγγέλματος οι χειροτεχνίες και κάθε χρόνο μας φτιάχνει Πάσχα-Χριστούγεννα το κατι της της.Χρυσοχέρα είσαι όμως μπράβο και στα φαγητά και στα γλυκά και στα διακοσμητικά...super!!Εμένα δε πιάνει το χέρι μου...δε νομίζω ότι έχω και την υπομονή,δεν είχα και προ παιδιών δηλαδή με τα καλλιτεχνικά..

Αλήθεια θα στολίσετε δέντρο φέτος;Εμεις φοβόμαστε να το βάλουμε και φέτος.Θα το τραβάνε να ρθει κάτω,θα σπάνε οι γλόμποι,θα είμαστε όλο μη και μη.Λέμε να βάλουμε ότι και πέρσι φωτοσωλήνες δηλαδή στο μπαλκόνι με αστέρια και μέσα ψηλά στα ράφια φωτάκια και αυτοκόλλητα στα τζάμια.Θα λείπουμε η αλήθεια και μια βδομάδα Αθήνα.Ετσι κι αλλιως διακοσμητικά στα τραπεζάκια δε μπορώ να βάλω όλα τα πειράζουν,τσακώνονται ποια θα το πρωτοπάρει,χαμός.

Για το γάλα που λέτε μου το χουν πει και μενα,το δοκίμασα σε στυλό αλλά δεν έπιασε μπούρδες.Ευτυχώς οι μαρκαδόροι που χρησιμοποιούν στο σχολείο βγαίνουν με νερό.

Αχ Χριστούγεννα....μπράβο Αλεξ μας έβγαλες συναίσθημα...

Ινα και Πόλυ περαστικά!!!!!!!!

Κατερινιώ μια χαρά το Αγγελικιώ με τη φίλη,θα χει και παρεούλα τα πρωινά την κόρη της.Όσο για τη Χιονούλα σου δεν έχω λόγια...Και μας θα κάνουν γιορτή τα Χριστούγεννα αλλά δε θα συμμετέχουν ακόμα οι μικρές,στη καλοκαιρινή γιορτή μας είπε θα τις βάλει πρώτα ο Θεός.Εννοείται να μας "βομβαρδίσεις" με φώτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!ΤΙ κάνετε;Εγώ πριν λίγο γύρισα από το σχολείο και δεν έχω μαγειρέψει. :? Μια ομελετίτσα θα κάνω.Δεν πειράζει μία φορά να φάμε και πρόχειρα.Κατά τ'άλλα άλλα νέα δεν έχω.

Ρε Άλεξ,τι ωραία που τα έφτιαξες αυτά;Σαν αγοραστά φαίνονται.Μπράβο σου.Τι εννοείς αλατοζύμη;Πώς το κάνεις;Εγώ δεν το έχω πολύ,αλλά μου αρέσει,οπότε το προσπαθώ.Να σας ζήσει και το καινούργιο ανηψάκι.Εμένα πάλι το μεσημέρι,αν θέλει να κοιμηθεί και στο πάτωμα θα κοιμηθεί,όχι όμως στην κούνια της.Προτιμώ όμως να μην κοιμάται,για να κοιμάται το βράδυ πιο εύκολα και πιο νωρίς.

Μαράκι,στόλισε μωρέ!Θα χαρούν.Εγώ στολίζω κάθε χρόνο κι απλά τους λέω να μην το πειράζουν.Φέτος βέβαια η Αγγελική δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει.Κι εγώ θα φύγω για Αθήνα μόλις κλείσουν τα σχολεία.Εκεί δε θα στολίσω,οπότε θα στολίσω εδώ από νωρίς για να το χαρούν.

Τώρα τσακώνομαι με τη Στελλα,γιατί θέλει τους μαρκαδόρους και δεν τους της δίνω.Κάθε φορά τους παίρνουν,τους πετάνε κάτω και μετά μαζεύω εγώ.Τώρα κάνουμε συμφωνία.Κάθε φορά κάνουμε,αλλά τέλοσπάντων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μανουλες φιλεναδα το γαλα επιασε σε μενα τελικα

Αρα τσαμπα ταξιδεψα τους μαρκαδορους χαχα!!!ομελετα μου αρεσει πολυ γενικα ειμαι του αυγου

Εγω λαχανοντολμαδες να ναι καλα το πεθερονιο κ μια κ το πα ο β δερνει

Την πεθερα μου κ δεν τη θελει τοσες χαρες του κανει κ αυτος γαιδαρος της ειπα να τον

Βαζει τιμωρια ετσι κ ξαναδειρει καηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ να ζησει το νινακι σας!!καλα δεν εχω λογια εισαι πολυ ταλενταρα

Μαρακι ουτε εγω το χω καθολου δεν φτιαχνω ποτε τιποτα..

Δεντρο κ εγω εχω κ μικρο κ μεγαλο ακομα δεν ξερω φοβαμαι οτι θα το πειραζει

Σας ειπα ενα νεο ο βασιλης σφυραει δυνατα σαν μεγαλος

Κατουραγα κ ακουω καποιον να σφυραει στο σπιτι ο β δουλεια τρομαξα τρεχω στο παιδι

Να δω μπας κ μπηκε κανεις σπιτι κ με κοιταει κ λεει ακου σφυαω με μαθε ο μπαμπας

Καραφλιασα!!!

Η ινα κ ο πολυς καλυτερευουν ευχαριστουμε για τα περαστικα

Αλλο νεο η κριστη δαγκωσε κ εγδαρε το αμαξι του β πολυ το καλο

Κ δεν μιλιεται ειναι να σκασει μα κ αυτη αυτο βρηκε να παιξει το κανε κωλος

Για να το κανει θελει ενα καρο λεφτα τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!ευχαριστω για τα καλα σας λογια...μ'αρεσουν οι χειροτεχνιες..με χαλαρωνουν!!εχω βρει κ αλλα πραγματακια ,αν πετυχουν θα σας βαλω κι αλλες φωτο α μπειτε κ αλλο στο κλιμα!!σε ενα μηνα εχουμε Χριστουγεννα!!!!!! :D:D

Μαρακι κι εγω με ζυμη τα εκανα,αχ νηπιαγωγος επρεπε να γινω...τα παω καλα με τα παιδια θα περναγαμε τελεια!!!δεν πειραζει ,τωρα θα τα απολαμβανει το Κωνσταντινακι.εγω δεντρο εννοειται θα στολισω,κ περισυ στολισα,ενταξει τραβηξε καποιες φορες τα στολιδια(μια φορα της ηρθε καπελο...την προσεχε ο μπαμπας υποτιθεται!!)αλλα ετσι κι αλλιως ειναι άθραυστα οποτε δε με νοιαζει.αλλα μην νομιζεις οτι στα 3 ΄η στα 4 θα το αφησουν σε ησυχια,ειδικα αφου θα ειναι κ κατι καινουργιο.στολισε να το χαρουν...

φουφουκι μια χαρα η ομελετα,απο τα αγαπημενα μου!!!λοιπον η αλατοζυμη ειναι 1 μερος αλατι,1 μερος νερο κ 3 μερη αλευρι απλο.μπορει να θελει λιγο νερακι ή λιγο αλευρι παραπανω για να γινει ενα ζυμαρακι. το κανεις σχεδιακια κ το ψηνεις για κανα τεταρτο.τα δεντρακια εμενα μου φουσκωσαν,μαλλον γιατι το ειχα ανοιξει λεπτο το ζυμαρι αλλα τελικα μια χαρα φαινονται σαν τρισδιατα.δεν ειναι τιποτα δυσκολο,με κουπ πατ τα εκανα.ενα αλλο ωραιο ειναι να κανεις κανονικα μπισκοτακια κ να τα κρεμασεις στο δεντρο αλλα το βλεπω να ξεστολιζεται γρηγορα :lol::lol: με την συμφωνια τι εγινε τελικα; :lol::lol:

Μαγδουλα σε τρομαξε ο Βασιλακης με τα σφυριγματα ε; :lol::lol: βρε τον ατιμο αμεσως εμαθε,εγω χρονια προσπαθω κ τιποτα!!!την γλυτωσε το τζινακι;μια χαρα,αντε να παρεις παλι μαρκαδορους στο παιδι κ αστον να εκφραστει οπως θελει!!!μα καλα το σκυλι τις λαμαρινες δαγκωσε;;; :shock::shock:

καληνυχτα σε ολες,παω να διαβασω ενα βιβλιαρακι που εχω ξεκινησει κ μετα να ξεραθω!!!!φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μπήκα για μία βιαστική καλησπερα!!!Μη νομίζετε ότι σας ξέχασα!!!Κάθε μερα σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να σχολιάσω.

Αύριο θα είμαι μόνη σπίτι,η μικρή μου θα μεινει στη γιαγιά λογω τρελλου προγραμματος εφημεριών!!!Οποτε θα τα πούμε αύριο!!

Σήμερα ήταν μια φρικτή μέρα,αδιαθετησα και πονάω!!!Έφαγα το κρύο της αρκούδας γιατί τρέχαμε σε δικηγόρο για τις εφημερίες μας!!!Έκανα και αντιγριπικο και έχει ξεραθεί το χέρι μου!!!Πονάει ο λαιμός μου και το δόντι μου!!!!Αυτά μονο :lol::lol:

Άντε καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Αμάν βρε Χαρουλίτα όλα μαζί!!!!Περαστικά.Το κανες το αντιγριπικό τελικά ε;Εγώ έλεγα να το κάνω αλλά με φόβησαν γνωστοί και φίλοι ότι αρρωσταίνεις πιο εύκολα λέει άμα το κάνεις...Και δεν είμαστε για τέτοια.

Λές να στολίσω δέντρο Αλεξ ε;Δε νομίζω να θέλει ο άντρας μου,θα μου πει αν το κάνουμε εσυ θα κυνηγάς μετά και θα προσέχεις.Από την άλλη θα θελα να δω τα ζουζούνια μου πως θα αντιδράσουν.Πέρσι στο εμπορικό στον Αγ.Δημήτριο εκεί στο flo που είχε κάτι μεγάλα όλο πήγαιναν και τα ξεστόλιζαν και μας έφερναν τους γλόμπους...Η Χρυσάνθη ακόμα στα γόνατα πήγαινε τη θυμάμαι σαν τώρα...χα χα..Στο dvd του γάμου της φίλης μου που σας είπα το βλέπαμε τη Κυριακη ήταν 9 μηνών και τις είχαμε ρίξει στο κρεβάτι.Τους είχα βάλει κάτι κορδελάρες τεράστιες να φαίνονται ότι είναι κόρες και κάτι φρου φρου φορέματα και καλτσοπάπουτσα...χα χα πόσο αλλοιώτικες μου φάνηκαν...στρουμπουλές με τα καλσόν...

Μάγκυ μα καλά πως έκανε τόση ζημιά στο αμάξι ένα σκυλί;Κρίμα...και ήταν και αυτό που πήρατε πρόσφατα το αμάξι;Φαντάζομαι γκρίνια ο σύζυξ...Βρε τον Βασιλάκη τον σφυρίχτρα από τώρα θα ρίχνει τα κορίτσια...

Εμεις ήσυχα,βροχή καθημερινά πια κλειστήκαμε τις καθημερινές...ευτυχώς και ο παιδότοπος και ο τσίου!!!χα χα..

Αντε σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ρεπαρω κ απολαμβανω ειχαμε σκοπο να παρουμε τους δρομους

Αλλα βρεχει γκρρρρ αναψα κ καλοριφερ σαν να κρυωσε ο καιρος

Περαστικα βρε συμπεθερουλα μπες για νεα σας

Μαρακι μακαρι να τρωγε το νεο αμαξι εφαγε το μεγαλο η ατιμη ουτε ξερω ποσο

Θα κοστισει κ ομως εφαγε τις λαμαρινες το θολο πανω απο τη ροδα κ εγδαρε

Ολη την πορτα τεσπα εμεις να μαστε καλα

Αλεξουκω κ εγω ηθελα να γινω νηπιαγωγος αν κ κουλη δεν υπαρχει παιδακι που να

Μην με ερωτευτει χιχι

Νυσταζω με εχει ταραξει στις επιθεσεις ο συζηγος γκρρρ

Μαρακι οντως κ μενα ο β μου φαινεται αγορι πλεον κοιταει κ πονηρα

Δεντρο μια δεκεμβρη θα στολισω το μεγαλο με επεισες αλεξουκω

Κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!καλε ποτε πηγε 1.30;;;αλλα ολο το πρωι σιδερωνα,μαγειρεψα,καθαρισα περασε η ωρα...ειναι κ αυτη η βροχη..ηθελα να βγουμε εξω αλλα....αα δεν σας ειπα ,εδω στην πλατεια φτιαχουν παγοδρομιο!!!!δεν ξερω βεβαια γιατι χαιρομαι..λες κ θα παω να κανει η Κωνσταντινα :lol::lol: ελπιζω να κανουν κ αυτα τα σπιτακια σαν το χωριο του Αη Βασιλη.

Χαρα περαστικα βρε,ολα μαζι σου ετυχαν...

Μαρακι ναι ναι να στολισεις!!κ μην τις κυνηγας..σιγα θα βγαλουν καμποσες φορες τα στολιδια,θα βαρεθουν,το θεμα ειναι να το χαρουν,αμα τα εχουμε στην αποθηκη τι καταλάβαινουμε;;τωρα πρεπει να σε επεισα τελειως ε; :lol::lol:

Μαγδουλα πολυ γελαω με το κουλη... :lol::lol::lol: ετσι κι εγω με τα παιδακια,απο μικρη ακομα κ το πιο ντροπαλο σε εμενα ανοιγοταν κ μετα δεν ξεκολλουσε,κ ολοι ελεγαν για το τι υπομονη που εχω κ καθομαι κ ασχολουμαι μαζι τους...αλλα το Κωνσταντινι πως τα καταφερνει κ μου την εξαντλει ωρες ωρες.. :lol::lol: τι καλα που σε επεισα κι εσενα!!!μετα μην μου φωναξετε αν σας το χαλασουν... :?:?:lol::lol::lol: αναμενω νεα απο τις δημιουργιες του Βασιλακη!!!

φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαλΑ αλεξ τι να λεμε λοιπον καναμε τρεις χιονανθρωπους μαμα μπΑμπα κ παιδι η μαμα

Ειναι λες κ εχει λουμπαγκο στο ψησιμο εγυρε κ ειναι σκυφτη ο πατερας εχει μια ρωγμη στο κεφΑλι λες κ ειχε τροχαιο

Κ το παιδι ολο πεφτει θα το βαλω ξαπλα μου φαινεται χαχα ο βασιλης ομως ξετρελαθηκε

Τωρα θελει να τα φαει οτι να ναι !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαλΑ αλεξ τι να λεμε λοιπον καναμε τρεις χιονανθρωπους μαμα μπΑμπα κ παιδι η μαμα

Ειναι λες κ εχει λουμπαγκο στο ψησιμο εγυρε κ ειναι σκυφτη ο πατερας εχει μια ρωγμη στο κεφΑλι λες κ ειχε τροχαιο

Κ το παιδι ολο πεφτει θα το βαλω ξαπλα μου φαινεται χαχα ο βασιλης ομως ξετρελαθηκε

Τωρα θελει να τα φαει οτι να ναι !!!!!

χα χα πεθαίνω!!!!!!Αφού δε το χεις βρε Μάγκυ τι λέρωσες και τον κόσμο;;;;Ακου κει στην εντατική τα χιονανθρωπάκια!!!Αντε και του χρόνου με υγεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,ειμαι σπιτι χωρις τον χακερ :lol::lol::lol: Επιτελους θα σερφαρω με την ησυχια μου!!!Μολις γυρισα και εβαλα να φτιαξω κατι προχειρο.Απο το κακο στο χειροτερο καθε μερα αργω και περισσοτερο,εχουμε λιωσει απο τη δουλεια!!!Σημερα ειχαμε και συνελευση απο μεθαυριο αρχιζουμε παλι επισχεση εργασιας!!!Τωρα μας λενε το εξης καταπληκτικο.....να υπογραψουμε οτι δουλεψαμε λιγοτερες ωρες αλλιως δεν θα παρουμε τπτ :o:o:o:o:o Δηλαδη δουλευαμε τζαμπα απο τον Ιουνιο και μετα :shock::shock::shock::shock::shock: Τωρα πια θα πεσουν κορμια!!!!Αφου χρεωκοπησαμε γιατι δεν βγαινουν να το πουν!!!!!Ποσο θα παιρνουν οτι μας εχει απομεινει???Ελεος!!!!

Ας παμε στα ευχαριστα ομως!!!Περασαμε ενα τελει ΠΣΚ,δεν βαλαμε κωλο κατω :lol::lol::lol: Ειχε ενα συνεδριο στη Θεσ/νικη και ειχαν ελθει πολλοι φιλοι και συναδελφοι απο την κατω Ελλαδα.

Την Παρασκευη ειχαμε σπιτι τραπεζι εναν πρων επιμελητη μου με τη γυναικα του και τα παιδια του με τους οποιους καναμε πολυ παρεα οσο ειμασταν Κορινθο,φαγαμε,τα ειπαμε...οι μικρες παιξανε λες και γνωριζοταν απο χρονια!!!Μολις την ειδε την μεγαλη τους κορη η δικια μου,την αγκαλιασε,τη φιλησε μετα χορεψανε...πολυ γλυκες ητανε!!!Αλλα ξετρελλαθηκε με την μικρη(4 μηνων),να την αγκαλιαζει να την κουναει να της τραγουδαει!!!!Αφου του ειπαν και οι ανθρωποι του δικου μου:'Δεν βλεπεις οτι θελει αδελφακι η μικρη??" και η αληθεια ειναι οτι 1η φορα που δεν αντεδρασε υπερβολικα!!!!Κατσε να ξεπεριοδευσω και τα λεμε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Το Σαβ το πρωι πηγαμε σε ενα εμπορικο που ειχε event με την barbie!!!!Κομμωτηριο,καραοκε,χορο,στουντιο φωτογραφησης,ζωγραφικη!!!Ηλθαν και οι κουμπαροι με την βαφτιστηρα,ειδικα στη φωτογραφηση που βγηκαν μαζι ηταν ολα τα λεφτα!!!!!Βεβαια με το χορο δεν ενθουσιαστηκε γιατι ηθελε κλαρινα :shock::shock::shock::shock: Θα σας στειλω το βιντεακι να δειτε ποσο εχει ξενερωσει!!!!

Αλλα με εκανε περηφανη το παιδι μου...αφου μου απεδειξε οτι δεν ειναι κοτα!!!Ειχε στο εμπορικο και σκηνες απο μια παιδικη παρασταση που παιζεται σε ενα θεατρο της πολης μας,ενα μιουζικαλ του Οσκαρ Οαιλντ "ο εγωιστης γιγαντας",μιλαμε οτι ολα κλαιγανε για να πανε στη BARBIE και η δικια μου για να παει στο θεατρο :!:

Το απογευμα πηγαμε ,με μια συμφοιτητρια μου που ειχε ελθει με τον ανδρα της και τα παιδια της επισης για το συνεδριο, σε παιδοτοπο για να παιξουν τα μικρα και να τα πουμε καλυτερα,περασαμε ωραια,χαρηκα κιολας γιατι ειχα να την δω απο οταν γεννησε την κορη της,πριν 3,5 χρ!!

Την Κυριακη πηγαμε απο το πρωι σε κατι φιλους για καφε,μετα ψησαμε και αρχισαμε τα κρασια,βαλαμε και τραγουδια και τα σπασε η Μιμικα μου :lol::lol::lol: πιλυ ωραια ηταν!!!

Το απογευμα πηγαν μπαμπας και κορη μαζι τη βαφτιστηρα και τον κουμπαρο μου στο παιδοτοπο ,οποτε χαλαρωσα ολο το απογευμα εκανα και μια ταρτα μηλου!!

Απο εχθες ομως μεχρι κια την αλλη Δευτερα κανονικα ειναι να μεινει στη γιαγια γιατι εχουμε ενα προγραμμα αστα...βεβαια τωρα με την επισχεση θα δουμε γιατι θα ειμαι σπιτι αλλα εχω και διαβασμα για το αλλο Σαββατο για το συνεδριο,θα παει και ο αντρας μου Αθηνα την αλλη Πεμπτη για ενα συνεδριο.....τουρλουμουκι δηλαδη!!!

Αυτα τα δικα μας!!!Θα επανελθω με σχολιασμο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτοι οι ανδρες δεν υπαρχουν!!!!!Περιμενω η χριστιανη για να φαμε και βλεπω οτι αργει πολυ,οποτε παιρνω τηλ και τι μου λεει ο Θεος!!!!!Αφου σου ειχα πει οτι θα παω με τον κουμπαρο για ψωνια και τωρα που να ερχομαι σπιτι ,θα παμε για καφε και θα παω να δω κατ'ευθειαν την μικρη!!!!!Εγω πως θα κατεβω ,του λεω!!!Ελα με το δικο σου μου λεει :o:o:o:o Τεσπα,τωρα δεν κατεβαινω,κοιλοπονω, κρυωνω,ασε που δεν ξαπλωσα καθολου και σκουντουφλαω,δεν υπαρχει περιπτωση να οδηγησω :twisted::twisted::twisted: Βεβαια αυριο εφημερευω,οποτε μεθαυριο θα δω τη ζουζουνιτσα μου,αλλα αφου ξεκιναμε επισχεση θα τη δω απο το πρωι :D:D:D

Ας εκμεταλλευτω λοιπον την απουσια του και ας περασω στο σχολιασμο :lol::lol::lol:

Και ας αρχισω απο τις απουσες....Φωτεινη,Αρια,Σταυρουλα,Ρουλα,που χαθηκατε καλε!!!!!Μπειτε να μας πειτε τα νεα σας!!!Ρουλακι,ελπιζω να ειναι ολα καλα με τον Τασουλη,θελω να παρω τηλ αλλα φοβαμαι μην ενοχλησω :? Αν ειναι θα σου στειλω μην.

Μαρακι,καταρχην τι γινεται με τον μπαμπα σου?Μα τι γινεται με αυτη την πνευμονια πια!!!!Μιλαμε θεριζει φετος!!!Ελπιζω να ειναι περαστικα!!!

Η Χρυσανθουλα καλα?Τι σκονη σας εδωσε?trebon?

Σας επιασαν τα κρυα και εσας και κλειστηκατε μεσα,ε?Δεν πειραζει μωρε καλο ειναι και το χουχουλιασμα!!Αληθεια τους αρεσει το πουλακι τσιου??Εμενα το ανακαλυπτει περιχαρης ο αντρας μου στο νετ και ερχεται και της το βαζει,με το που το βλεπει του λεει βαλε ενα αλλο μπαμπα :lol::lol::lol: Βεβαια προχθες που το εβαλαν στο παιδοτοπο το αναγνωρισε αμεσως!!!

Εγω το θεμα με το στολισμο το εχω λυσει,αφου το δεντρο ειναι στο μεσαιο,οποτε παμε το βλεπουμε και μολις παρεκτραπει ερχομαστε κατω,αυτα περυσι δηλ,φετος που ανεβαινει βολιδα τη σκαλα θα δουμε!!Θα στολισω ομως και την αυλη ,τα λουλουδια οποτε θα ξεχνιεται ελπιζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ,μα τι χρυσοχερα που εισαι,εγω παλι σαν τη συμπεθερα μου κουλη!!!!Ειπαμε αν δεν ταιριαζαμε..... :lol::lol: Επαθα πλακα με τα στολιδια!!!!Μηπως να ανοιξεις κανενα μαγαζι ή κανενα site?Μ'αρεσει ομως που εχεις πορωσει και τη Μαρια με τη μαγειρικη,τη βλεπω σε λιγο να ανοιγει φυλλο!!!!

Ακομα σου κανει ναζια η μικρη με τον υπνο,ε?Σε αποζημιωνει ομως με τις στυλιστικες της προτασεις :lol::lol::lol: Ηδικια μου παλι ,οτι της αρεσει μου το παιρνει και λεει ατο ειναι τη Μιμης :lol::lol::lol:

Ουτε εσενα σου αναβει τζακι?Ουτε ο δικος μου,αν και βαριεμαι και εγω να σου πω την αληθεια οποτε το εχουμε για διακοσμητικους λογους :lol::lol:

Σουβλακια ακουω????Προσεχε γιατι πλησιαζουν οι γιορτες,κρατα θερμιδες για τοτε!!

Συμπεθερα,πλακα κανεις με το αμαξι :o:o:o:o:o Καλα τι το επιασε το σκυλι στα καλα καθουμενα :shock::shock::shock::shock:

Καλα αυτα τα παιδια μας τελικα πολυ ταιριαζουν!!!!Τα ιδια εκανε και η Μιμη στη πεθερα μου η γαιδαρα!!!!Μετα ομως την αγκαλιαζα εγω τη γιαγια και της ελεγα η μαμα αγαπαει πολυ τη γιαγια και ερχοταν και αυτη και ζητουσε συγνωμη!!!Το ειχε για παιχνιδι η σκατουλα!!!

Περαστικα μωρε στο μωρακι σας!!!Ειναι καλυτερα ελπιζω!!!

Πες το συμπεθερο μην ξελογιαζει το γαμπρο μου!!!!Ακου εκει του μαθαινει να σφυριζει!!!!Βεβαια εγω θα ειχα χεστει πανω μου αν ακουγα σφυριγματα αν ηξερα οτι ηταν μονο ο μικρος στο σπιτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακο,το ωραριο που περιγραφεις μου θυμιζει πολυ το δικο μου,ειδικα αυτο το πηγαινε ελα στη μαμα μου!!!Καλα εσυ με την πεθερα δεν μενετε πανω-κατω?Γιατι δεν το κραταει αυτη?

Η δικια μου παλι εχει αποκτησει κολλημα με τον παππουλη!!!Μην δουμε παπα τρεχουμε πισω του!!!Αλλα διευκρινιζει:'Οκι μαμ παπουλη!!Εν τελω μαμ"!!Ρε γμτ νομιζω οτι εχει τρομαξει με το θεμα κοινωνια,το καλοκαιρι την πηγε η πεθερα μου και δεν ανοιγε το στομα και της κανανε κανονικο κεφαλοκλειδωμα,οποτε μαλλον τρομαξε το κακομοιρο!!!Δν αφηνω να την ξαναπιεσουν!!!Δεν με νοιαζει!!!Οταν κατάλαβαινει και θελει,θα παμε!!!

Το τηλ η αδυναμια μου!!!Ασε που μου δωσες ιδεα!!!Γιατι δεν δινουμε ραντεβου με τα μωρα μας να τα πουμε μεσω skype??? :idea::idea::idea:

Δεν σε ξεχασα θα σου στειλω μαιλ να μας δεις και περιμενω δικο σας,πλακα-πλακα ουτε εσενα εχω δει ποτε!!!

Φουφου,κανε που και που καμια ομελετα,δεν πειραζει,αλλωστε εκει μπορεις να βρεις και αυγα χωριατικα!!!!Βεβαια αδιορθωτη,σε καθε μην μας λες και ενα σωρο δουλειες!!!Αντε να πας στη μανουλα να ξεκουραστεις λιγο!!!

Καλα κανονιστε να βρεθειτε φετος που δεν ξερω αν θα κατεβουμε κατω!!!Περυσι με στησατε γαιδαρες!!!Αληθεια Χριστουγεννα ή 1χρονια θα εισαι Αθηνα??

Θα ντυθειτε χιονουλα???????Καλα ποση συγκινηση να αντεξεις πια η μανα φετος!!!!Σε ζηλευω αληθεια!!!(με την καλη εννοια φυσικα)Λες να ζηλεψει η Αγγελικουλα στη γιορτη?

Καλα τωρα που το θυμηθηκα,μαρη αμνησια εχεις ή στραβισμο?????Γιατι καλα ας πουμε οτι το μαλλι το σκουρυνα αλλα τι στο καλο μπηκα στο πλυσιμο και κοντυνα???Ακου εκει να με μπερδεψεις με την φιλη μου που χορευε η Δημ στο βιντεακι??? :lol::lol::lol:

ΟΥΦ!!!!!Επιτελους καλυψα ολη την υλη!!!!Το ειχα ενα αγχος!!!!

Αντε σας φιλω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!σημερα επιασε κ αερας…δεν μ’αρεσει ο χειμωνας :(:( !!!!θα γκρινιαζω μεχρι α καλοκαιριασει…!!παλι καλα που ειναι κ τα Χριστουγεννα.

Μαρια τι καλα που σε επεισα :D:D !!!αντε να το χαρουν τα κοριτσακια σου το δεντρακι κ όπως ειπες στα πολλα ζορια βγαλτο στην βεραντα!!

Μαγδουλα κουλη μου, εεε καλη μου φιλη!!! :lol::lol::lol: ποσο γελασα βρε παιδι μου!!!το θεμα είναι ότι το καταχαρηκε ο Βασιλης μας!!!το παιδι-χιοναθρωπος που είναι σε καλυτερη κατασταση κοφτο με ένα μαχαιρακι από κατω μεχρι να στεκεται για να το στολισετε.

Χαρα τι να κανει στην κορη σου το πουλακι τσιου;το παιδι είναι σε άλλο μουσικο επιπεδο… :lol::lol: εχει κ μια version σε τσιφτετελι,μπορει να της αρεσει.. :lol::lol: αντε καλε ,καντε το αδερφακι στο παιδι,αφου εχεις κ βοηθεια να τελειωσεις τα διαβασματα σου.για τα εργασιακα τι να πω;δεν ξερω αν τελικα βγαλετε ακρη…πανε να σας τα φανε τα λεφτα με οποιον τροπο μπορουν. Βρε Χαρουλιτα όχι κ κουλη εσυ…τοσα πραγματα εκανες στο παρτυ…κ ο αντρας μου όταν ειδε το πρωτο στολιδακι από τσοχα μου ειπε μιας κ ειμαι σπιτι ,δεν κανω πολλα να τα πουλαω;που συνηθως όταν κανω κατι τετοια μου λεει μμμ βλακειες,τι καθεσαι κ κανεις κ αλλα τετοια ενθαρρυντικα :twisted: !!καλε η Μαρια ανοιξε φυλλο,όταν της ελεγα τις συνταγες εψαχνε βεβαια τα φυλλα του Κανακη αλλα τελικα μεχρι κ πλαστη αγορασε!!! ασε εφτασα αισιως τα 54 κιλα..ενω προ εγκυμοσυνης ημουν 50…βεβαια λενε ότι μου πανε τα κιλακια γιατι ημουν αδυνατη πριν αλλα η κοιλιτσα μου την σπαει…!!!

αυτα για την ωρα γιατι η Κωνσταντινα ωρύεται οτι ειναι η σειρα της να κατσει στο υπολογιστη!!!! :((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμε αμε και φύλο άνοιξε η Μαρία και πλάστη πήρε και σπανακόπιτες και λουκανόπιτα και πίτσα έφτιαξε με το ζυμαράκι by masterchef Αλεξανδρουίτα!Και μοσχαράκι λουκούμι στη χύτρα...Είπαμε τι την έχουμε να την εκμεταλλευτούμε!!!Την masterchef όχι τη χύτρα...

Πλάκα πλάκα Αλεξάνδρα τα στολίδια είναι σαν του εμπορίου,τίποτα δεν έχουν να ζηλέψουν.Βρες τρόπο να τα προωθήσεις.Αφού είσαι που είσαι σπίτι.Όπως και τα μηλαράκια-μπισκοτάκια ήταν φανταστικά!

Αμαν βρε Χαρά με τα κωλοωράρια σας.Δε αντέχω ούτε ένα απόγευμα να αφήσω τις μικρές ακόμα πως την αφήνεις μια βδομάδα μπράβο σου που τα καταφέρνεις,να μου πεις τι να κάνεις δε μπορείς κι αλλιώς.Κοιμάται και στη γιαγιά και τα βράδια;

Η σκόνη που μας έδωσε για το βήχα ήταν η singulair.Από 1 φακελάκι χρησιμοποιήσαμε για 2 μέρες και κόπηκε ο βήχας μαχαίρι.Τα trebon τα έδωσαν στον πατέρα μου για το κρύωμα,θα τα παίρνει μαζί με άλλα ένα σωρό 1,5 μήνα.Ήδη όμως έχει δει διαφορά.Αλλά δε βάζει κώλο κάτω,ούτε μια μέρα δεν έμεινε σπίτι,κατεβαίνει μαγαζί,πάει στις κότες του,έχει ένα χωράφι,υγρασίες,δουλειέςς,τσιγάρο,ποτό τίποτα δε χαμπαριάζει.Πιο γρήγορα εμεις θα αρρωστήσουμε που του φωνάζουμε να προσέχει...

Καλή επιτυχία στα συνέδρια σας και πολύ πολύ δύναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νεες δημιουργιες πριν τα βαψουμε!!!

Μαγδουλα ξεχασα να σου πω οτι κ ο δικος μου ο χιονανθρωπος εγυρε λιγο αλλα επειδη ειναι σχετικα μικρο δεν επαθε λουμπαγκο σαν τον δικο σου.ισως χρειαζονται κανενα υποστηλωμα απο μεσα.κ ρωγμες εκανε αλλα με το βαψιμο καλυφθηκαν!

ευχαριστω βρε Μαρακι,εχω βρει κ αλλα σχεδιακια περα τω Χριστουγεννιατικων.αλλα θελει αρκετο χρονο βεβαια.θα το προσπαθησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανέμορφα συμμετρικά και άμα βαφτούν και βάλεις και κορδελίτσες σουπερ στολίδια για το δέντρο σας.Για να καταλάβω με πινελάκι θα κάτσεις να τα βάψεις τόσο ψιλολόγια;Α πα πα δεν το χω δεν το χω...Θα σου στέλνω τις κόρες μου για κατασκευές όταν μεγαλώσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα καλα ρε αλεξουκω εσυ παιδι μου χαραμιζεσαι :shock::shock: αυτα ειναι πολυ καλυτερα απο τα ετοιμα πιου εμποριου λοιπον ξεκινα παραγγελιες ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause:

Εγω κλασικα που αλλου στον οτε βαρεθηκα κ κουραστηκα τρελα μιλαμε αχ κ κατι πηρε το αυτι μου για 6ημερο εχουν σκοπο την εξοντωση μας :evil:

χαρουλιτακι μου καλα ξεχασε ο συζυξ να σου πει οτι θα παει ψωνια κ καφε θα του στριβα το λαρυγγκα κ κοιλοποναγες μοναχη κ δεν ειδες κ τη νυφαδια σε θελω αδιστακτη :mrgreen:

μαρακι μου πες στον μπαμπα να προσεχι κ να αφησει τις παλικαριες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου από χτες και με έστειλε για αιματολογικές. Ίσως χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο γιατί από την περιγραφή μου μου είπε ότι ενδεχομένως να χρειαστώ αίμα ή ενδοφλέβιο σίδηρο. Εναλλακτικά μου είπε να πάω απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά προτίμησα τις εξετάσεις αίματος πρώτα λόγω της μπέμπας που δεν μπορώ να την αφήσω πολλές ώρες αφού θηλάζει και δεν δέχεται μπιμπερο. Νιώθω ότι δεν έχει τέλος το μαρτύριο μου. Τουλάχιστον να έκλεινε άμεσα αυτό το κεφάλαιο να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...