Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

καλημερουδια!!!!Αγγελικακι;;;;ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] να την χαιρεστε φουφουκα!!!

Εμεις χθες φτιαχναμε την πιτσα με την Κωνσταντινα,μου εκλεβε μανιταρια κ τα πηγαινε στην κουζινα της κ ξαφνικα ερχεται κλαιγοντας κ μου εδειχνε το χερακι της ,καπου ειχε κοψει τον αντιχειρα,τιποτα σημαντικο,ουτε αιμα δεν ετρεχε αλλα μαλλον την ετσουζε,κοιταξα μπας κ ειχε βουτηξει κανενα μαχαιρι από τον παγκο αλλα όχι.μετα αρχισε να βαζει τα χερια στο στομα προς τα μεσα,το κανει μερες αυτό,μαλλον δοντια μυριζομαι κ δωστου κλαμα κ να θελει αγκαλια,της δινω λιγο ντεπον μην την ενοχλουν τα δοντακια ,συνεχιζει η γκρινια κ αρχισε να τριβει την μυτη της κ να νευριαζει σαν να εχει αλλεργια,σκεφτηκα μηπως εφαγε κανενα μανιταρι ,της εδωσα κ αταραξ καλου κακου.μεχρι κ σοκολατα της εδωσα να ηρεμησει κ ελιωσε στο χερι της μεχρι να την φαει.τελικα της εφτιαξα γαλατακι κ όπως την ειχα αγκαλια να το πιει γιατι δεν ηθελε μονη κοιμηθηκε!!!κ ηταν μονο 7.30!!δεν ειχε κοιμηθει μεσημερι αλλα κ αλλη φορα δεν εχει κοιμηθει κ μεχρι τις 9 είναι ντουρασελ.μαλλον νυστα ,πονος την εβγαλαν οφ!!!κ τελικα κοιμηθηκε νηστικη κ της ειχα φτιαξει κ ξεχωριστη πιτσα ..δεν πειραζει!!αλλα κοιμηθηκε 12 ωρες χωρις να ξυπνησει για γαλα…το πρωι όμως κοντεψε να καταπιει κ το μπιμπερο από την πεινα της…χαχα

Φουφου μου με τα γλυκα σου!!!εγω τρουφακια θελω για κερασμα!!!χαχα α ετσι λεει η Αγγελικη για τα δοντια;γιατι το εχει παρει ετσι στραβα;η Μαγδα βρισκει κατι ωραιους τροπους κ πετυχαινει το σκοπο,κατσε να μπει να σου πει καμια ιδεα. Με την πανα τιποτα..πισωγυρισμα,σταματησε να τα λεει πριν,κ παει κ φερνει πανα για αλλαγη.παλι ανεβασμενη χοληστερινη;γιατι ρε γαμωτο ;κ εκανε διατροφη ε;ο γιατρος τι ειπε;οσο για το ‘’θ’αγαπαω’’ειναι να μην λιωνεις;;;την πονηρουλα όμως…πωπω ανησυχησε μηπως μαλωνετε;η Στελλα να το καταλαβω που ειναι πιο μεγαλη,αλλα η μικρη;;

Μαρια το βρηκατε το παιχνιδι ε;με γεια!!!φανταζομαι σκηνικα..χαχα τραβα βιντεο εννοειται…πολύ καλη βγηκε η πιτσα..φαγαμε ένα ταψι φουρνου να φανταστεις..εγω εφτιαξα κ την βαση,δεν είναι τιποτα δυσκολο καλε…3 φλ αλευρι,1 φακελακι μαγια,1 κουταλακι αλατι,1 κουταλακι ζαχαρη ,ριχει λαδι κ το τριβεις στο αλευρι(πως κανουμε την ταρτα με το βουτυρο κ το αλευρι δηλ) κ μετα νερακι περιπου ένα φλιτζ.μεχρι να μην κολλαει.την αφηνεις να φουσκωσει καμια ωριτσα ,την ξαναζυμωνεις να φυγει ο αερας κ την ανοιγεις.αν δεν εχεις πλαστη κ με εα μπουκαλι μπορεις,μην ακουω δικαιολογιες!!!χαχα στον αερα δεν την πεταω αλλα βγαινει μουρλια!!!!για πιτα φταχνει η πεθερα μου ένα τελειο φυλλο,θα παρω συνταγη,αλλα μπορεις να καεις κ ταρτα με το σπανακι κ φετα μεσα…άλλο πραγμα!!!

Σημερα τι σκοτεινια είναι αυτή;;εχω αναψει φωτα να φανταστειτε…ριχνει κ λιγη βροχουλα…σημερα θα μεινουμε σπιτι!!!παω να μαγειρεψω!!φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ μην πας να μαγειρέψεις τώρα πάνω στο καλο.....Πως θα κάνω τη τάρτα;;;Θα βγει σκληρό από κάτω δηλαδή;Το ζυμάρι έτσι όπως το γράφεις με δοσολογίες μπορώ να το κάνω και να το κόψω πιτάκια να γεμίσω με σπανάκι;Πόσο λάδι;Μαγιά φακελάκι όταν λες;Έχει το σουπερ;ή απο φουρνο το παίρνω;Σαν baikin ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ερωτησεις...δεν θα σε αφησω ετσι πτυχιουχος μαγειρισσα :lol::lol: ...λοιπον για την ταρτα ναι θα βγει σκληρο,σαν μπισκοτο δηλ.αλλα δεν θα πρεπει να εχεις ζουμια γιατι θα μαλακωσει.το ζυμαρι της πιτσας δεν ξερω πως θα ειναι σε πιτακια γιατι σκληραινει στο ψησιμο,θα σου βαλω συνταγη να κανεις πιτακια πολυ ωραια,σαν κουρου.λαδι περιπου 1/4 του φλυτζανιου,κ λιγο παραπανω να πεσει ωραια βγαινει,τραγανη κ τριφτη.τη μαγια απο το σουπερ την παιρνω,ειναι σε σκονη κ μπορεις να την εχεις στο ντουλαπι για μηνες ενω η φρεσκια χαλαει μετα απο λιγο κ θελει πιο πολυ διαδικασια,να την βαλεις να φουσκωσει μονη της κ τετοια,οποτε σκονη,εκει που ειναι οι βανιλιες,τα μπεικιν εκει την βρισκω.

λοιπον συνταγη για τυροπιτακια κανω αυτη: http://www.sintagespareas.gr/sintages/t ... -feta.html

για την ταρτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/k ... lilas.html ,εχει κ αλλες που βαζεις κ αυγο μεσα αλλα δεν το βρισκω απαραιτητο.μονο λιγο αλατακι προσθετω στην ζυμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδιτσες καλησπερα,συγνωμη που χαθηκα αλλα εχουν ελθει η θεια μου αυτη την εβδομαδα και μενουν στους δικους μου,οποτε και η μικρη ειναι στη μανα μου ολη την εβδομαδα και μας εφαγαν οι δρομοι!!!Αρχισα και τις εφημεριες ξανα,οποτε καταλαβενετε....

Μπηκα ομως να δωσω το παρον και βασικα να πω τα χρονια πολλα στο Αγγελικακι μας!!!Κατερινουλα μου να τη χαιρεστε και να την καμαρωνετε!!!Να χαιρεσαι και τη μανουλα!!!

Θα προσπαθησω να μπω το Σ/κ να σας πω τα νεα μου,αν και Σαβ μεσημερι εχουμε βαφτιση και πρεπει και ως την Κυριακη να παραδωσω και κατι περιληψεις για την παρουσιαση που θα κανω σε ενα συεδριο...τεσπα!!!Ελπιζω να τα καταφερω!!!

Σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.Κι εσείς να χαίρεστε τα ζουζουνάκια σας.Περάσαμε πολύ ωραία εχθές.Είχαμε κόσμο και το ευχαριστήθηκαν και τα κοριτσάκια μου. :D Αύριο έρχεται δέμα.Μας στέλνει πραγματάκια η μανούλα.Τα περιμένουμε πώς και πώς. :) Σήμερα έκανε πολύ ωραία μέρα παρόλο που είχε κρύο.Έτσι μόλις σχόλασα ξεσήκωσα τις γειτόνισσες για να ψήσουμε.Έτσι ανάψαμε μόνες μας φωτιά,πήγαμε πήραμε κρέατα κι ήρθαν οι άντρες από τη δουλειά να τα ψήσουν. :D Όπως καταλάβατε δε δυσκολεύτηκα να τους πείσω. :lol::lol::lol: Όπως πήγαινα με τη μία λοιπόν για κρέατα σε ένα στενό δρόμο με το αυτοκίνητο ποια συναντάω μούρη με μούρη;την ακατανόμαστη.Φυσικά της έκλεισα το δρόμο,έστριψα και την άφησα να στραβομουτσουνιάζει. :lol::lol::lol:

Μαράκι,πρώτη φορά έφτιαξα να σου πω την αλήθεια μπακλαβά.Συνταγή της πεθεράς.Ευτυχώς πέτυχε.Δεν περίμενα ότι είναι τόσο εύκολος.Στη γιορτή μου καλά να είμαστε σκέφτομαι να φτιάξω κανταΐφι ή γαλακτομπούρεκο.Το έχω ρίξει στα πολίτικα. :lol::lol::lol: Πράγματι,η χοληστερίνη κληρονομική είναι.Έτσι φαίνεται τελικά.Τόσο καλό του μπουντουάρ ε;Λες να τους το πάρω για τη γιορτή της Στέλλας;Καλή ιδέα.

Αλεξανδρούλα,είδες τι ωραία είναι όταν κοιμούνται τόσο νωρίς;Απόλαυση.Ξύπνησε μωρέ και είχε λυσσάξει από την πείνα το ζουζούνι;Άχου μωρέ το φατσάκι μου!!! :x:x:x Ούτε εσένα τα έχει βγάλει όλα τα δόντια ε;Εμένα έχουν μείνει τα πίσω πίσω τα τελευταία.Μου κάνει εντύπωση γιατί η Στέλλα αυτά τα είχε βγάλει πάρα πολύ νωρίς.Πριν κλείσει τα 2. :? Ποιος ξέρει;Άλλο παιδί το ένα κι άλλο το άλλο. :roll: Όσο για τη χοληστερίνη,δεν κάναμε διατροφή.Τον τελευταίο καιρό το είχαμε παρακάνει.Όλο σκατολοΐδια έτρωγε.Στις προηγούμενες εξετάσεις είχα δει διαφορά,που κάναμε κάποια διατροφή.Τώρα τίποτα.Ο γιατρός υποστηρίζει ότι είναι κληρονομικό.Αστα λιώνω και υποκύπτω.Μερικές φορές όταν κάνει κάτι και νευριάζω μου λέει "είμαι κακό παιδί;".Μιλάει κανονικότα τώρα. :D Πίτσα κάνω κι εγώ αυτή από τις συνταγές της παρέας που λέει ότι είναι σαν της πίτσα χατ. :lol::lol::lol: Μακάρι να γίνει κι άλλο μάστερ σεφ,να σε προτείνουν για κριτική επιτροπή. :lol::lol:

Χαρουλίτα,κοίτα να χαρείς την ελευθερία του σπιτιού. ;) Όσο προλαβαίνεις βέβαια.Πάλι συνέδριο;Να μας ενημερώσεις.

Αυτά κούκλες.Θα δούμε ταινιούλα.Ή θα δούμε το v for venteta, το οποίο το είχε προχθές στο σταρ,αλλά κοιμηθήκαμε ή το paranormal activity 1,για το οποίο μου είπε ο γυμναστής να μην το δω,γιατί θα χεστώ πάνω μου.Εγώ όμως γι'αυτό θέλω να το δω. :P:P

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκά, καλησπέρα! Γυρίσαμε από τας Αθήνας, όλα καλά και ηρθα λιγο το απογευμα στο γραφείο μου! Συγνωμη που δεν σχολιαζω αλλα δεν εχω διαβασει τιποτα!Μπηκα να πω Χρόνια Πολλά στην Αγγελικούλα μας, να χαιρεται το ονοματακι της και να την χαιρονται η μαμα, ο μπαμπας και η αδερφουλα της!!!

Πολλά φιλιά, τα υπολοιπα στην ομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγαπουλες μου χαθηκα λιγακι γιατι τρεχω !!!τι προτοτυπο :evil::evil: αλλα να μαι σημερα στη δουλεια ελπιζοντας να ναι χαλαρα για να αναπληρωσω τις μερες που λειψα :lol::lol:

ας πιασω με σχολιασμο καταρχην ρουλακι μου γλυκο πολυ χαρηκα που πηγαν ολα μια χαρα να μην ταλαιπωρειται η πονηροφατσα σου με τις λιχουδιες τα ξεχνανε ολα ετσι κ μενα σου λεω στον παιδιατρο απλωνει χερακι για 2 εμβολιο μπας κ παρει κ αλλο σοκολατακι..

φουφουκα να χαιρεσαι το αγγελικω σου κ απο δω γερο κ ευτυχισμενο να ναι παντα. :x

αλεξανδρουιτα μου κ μαστερ σεφ μα καλα ηξερα οτι εισαι σουπερ μαγειρισσα αλλα κ με πτυχια λοιπον αρα οταν θα βρεθουμε τελικα θα ρθω να μου κανεις το τραπεζι χαχαχαχα ;);) παλι ξαναχαλασε στον υπνο το ζουζουνι βαλε κ μενα στο κλαμπ τις τελευταιες μερες ενω τρωει του σκασμου μεσα στα μαυρα μεσανυχτα ζηταει γαλα ευτυχως ξανακοιμαται αμεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα μου σε χασαμε μωρε αλλα σε νιωθω να σου πω 2 μερες ηθελα να μπω αλλα λεπτο να μην μου μενει αφου διαβαζα μεταμεσονυχτια τα νεα σας να μη χανω επεισοδια..καλε πολυ γαμο κ βαφτηση εχετε τα χετε ολα εχετε κ τις υποχρεωσεις ελπιζω τουλαχιστον να περασετε ομορφα.το μιμικακι στα γιαγιοπαπουδια ε εμεις παλι αυτο το μηνα ο β εχει 6-12 ωραριο οποτε τον κραταει αυτος να σου πω ακου τι παρατηρησα μπορει να ναι κ τυχαιο αυτον τον καιρο που ναι με μπαμπα ειναι σε σουπερ προγραμμα κ πολυ πιο ηρεμος κ υπακουος θα το ερευνησω..ασχετο αλλα μιας κ μου κανε εντυπωση ειπα να το μοιρατω μαζι σας.

τους μαρκαδορους τους εκρυψα αν τους δωσω ξανα θα ναι μονο πανω στο καρεκλακι γιατι δεν βγαινει το πρασινο ανθρωπακι απο το τζιν μου χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουσκακι τα παμε κ στο τσατ πολυ την ευχαριστηθηκα τη συζητηση μας ενα θα σου πω ασε τον χρονο να περασει κ ολα θα γινουν ;););)

αυτο το μπουντουαρ της μπαρμπι αν ειναι ενα μοβ το χω παρει για την νιανια μου να μου πεις τι δεν της εχω παρει παλια ειδικα που ειχα μονο αυτην ουτε κελυ ουτε βασιλη να μοιραζονται τα λεφτα καθε βδομαδα της επαιρνα κ καινουριο δωρακι τωρα εχω κ το μωρο της ινας αρα τα δωρακια μου ειναι τωρα πιο μειωμενα :(:( ας πουμε σημερα για τα γεννεθλιακια της της πηρα μπιτζαμακια με την μινι που της αρεσει πολυ κ κατι παιχνιδακια μου χε βαλει μπατζετ ο β αλλιως θα χα σηκωσει παλι τα παντα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπου διαβασα για μαγια κ εγω ξερη εχω σε φακελακι παντα για παν ενδεχομενο ειναι πολυ βολικη για ψωμακι πιτσα λουκουμαδες.ας σας πω κ τα δικα μου νεα κ οτι θυμαμαι ξανα θα σχολιαζω!!λοιπον εγω τεταρτη μετα τη δουλεια πηρα το γιοκακι μου κ τον αντρουλη μου κ πηγαμε φακτορυ για δωρο για την ευγενια τελικα οπως πρωειπα πηρα πιτζαμες στα παιδικα δεν εβρισκα κατι χαριτωμενο στις διαστασεις της στα μεγαλιστικα παλι δεν ηθελα κ ετσι πηραμε κατι ομορφα μπιτζαμακια με στρας την μινι πολυ υπερπαραγωγη.. ο βασιλης μου κραταγε το χερι κ βοηθουσε ατο ειναι καλο μαμακα?ατο κανει?ατο χωραει κοιλισα της?γιατι εγω ελεγα στην πωλητρια θελω κατι ανετο για την κοιλιτσα τα ακουσε κ ο β κ ελεγε κ αυτος τα δικα του χαχαχαχα :roll: μα μιλαει το σπορι τελεια οι πωλητριες οταν ειπα οτι ειναι 2 μειναν καγκελο 8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεμπτη δεν καναμε τιποτα το ιδιαιτερο μετα την δουλεια κατσαμε σπιτακι μας κ παιζαμε μα ποσο το απολαμβανω να παιζουμε κ ειναι κ αγορι κ καπως ζοριζομαι κανω τα αμαξια κανω οτι πολεμαω κανω το αλογο κ χιλια δυο αλλα που να ταν κ κοριτσι που το κατεχω κ καλυτερα το παιχνιδι το κοριτσιστικο.. ;)

χτες οταν σχολασα τον πηρα κ πηγαμε τζαμπο κατσαμε ως να κλεισουν απο το χερακι κ παλι μαλλον το καροτσι σιγα σιγα θα το αποσυρω μιας κ μεγαλωσε ουτε στο τζαμπο καροτσο τον εβαλα για να δω πως θα τα παει κ τελικα περασε με επιτυχια το τεστ του ειπα δεν θα ακουμπαει κ θα ναι ησυχος κ οταν φευγουμε να διαλεξει ενα παιχνιδι οποιο θελει κ θα του το παρω αν ομως ακουμπησει κατι η συμφωνια θα ακυρωθει τελικα το πιασε το νοημα κ απλα εδειχνε κ ελεγε αυτο μαμα εχουμε λετα?η ας πουμε ελεγε ατο θα το παρουμε αυιο?ΑΥΡΙΟ ..

ετσι λοιπον αφου πηρα αυτα που ηθελα καλτσες με βεντουζες ηταν το βασικο που θελα γιατι γλιστραει κ παντοφλακια δε θελει κ κατι χαζομαρουλες αλλες μα αυτα τα τζαμπο ενα θες δεκα παιρνεις τεσπα ηρθε κ η ωρα του β τον πηγα κ διαλεξε ενα σετ με πολλα αμαξακια μεσα κ επειδη με σιγκηνησε γιατι του λεγα τι αλλο θες μου πεταει ατακα ενα μονο σημεα αυιο παλι αλλα του πηρα κ ενα οπλο που πεταει κατι σφουγκαρακια κ ενα γλιφιτζουρι με ζαχαρη το οποιο το κατασπαραξε στο αμαξι κ μου δινε κ μενα το ψυχακι μου κ ελεγε λειτσε κ εσυ μαμα ειναι τελειο !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακιαααα!!!νυσταζωωωω!!!!!!βγαζει δοντακια το μωρο μου κ με πεθανε χθες…για να κοιμηθει πηγε 11.30,πηγαινοερχομουν για γαλα,να της βαλω κρεμα στα ουλα,να της σκεπασω να.. να…ουφ!!η καημενη επιανε το χερι μου κ ηθελε να το βαλω στο στομα της να της τριψω τα ουλα.μετα 5 παρα ξυπναει κ μου ηρθε στο δωματιο,εφτιαξα γαλα ,η πονηροφατσα ηθελε να το πιει στο κρεβατι μου κ μου εδειχνε το δωματιο μου κ ελεγε’’ εκει μαμα’’,τελικα δεν ενεδωσα αλλα μετα εκανε πανω από 1 ωρα να ξανακοιμηθει…εμενα μου εφυγε ο υπνος,κατά τις 7.30 με πηρε ο υπνος στον καναπε κ στραβολαιμιασα κ 9 ηρθε κ η ζουζουνα μου κ ειχε ορεξη για πολλα φιλια!!!!σημερα θα κανουμε μουσακα ,δεν νομιζω να φαει η Κωνσταντινα βεβαια οποτε να δω τι θα κανω κ για εκεινη.

Χαρα παλι παρουσιαση ετοιμαζεις;ελπιζω να μην εχεις τα ιδια με την άλλη φορα!!!φιλια στην Μιμικα .

Φουφουκα ωραια περασατε ε;μπραβο!!φανταζομαι τι θα στελνει παλι η γιαγια!!!κι εμενα μονο τα πισω πισω εχουν μεινεικ τα 2 κατω είναι ετοιμα..ευτυχως δεν εχει κοψει το..ξερεις,μην το πω κ το ματιασω!!!χαχα .μην συγκρινεις με την Στελλα,εμενα το πρωτο το εβγαλε σχεδον στον χρονο κ μεσα σε 4 μηνες ειχε βγαλει κ τα υπολοιπα,κ δεν τα εβγαλε κ με την σειρα που υποτιθεται ότι εμφανιζονται. καλη βγαινει αυτή η πιτσα;αμα εινια να την δοκιμασω κ αυτην.ειχα κανει κ στην Κωνσταντινα μια με το αλευρι της,καμια σχεση βεβαια το ζυμαρι αλλα την εφαγε!!!την ειχα κοψει κομματακια κ μου εδινε κ εμενα…ειδες την ταινια τελικα;

Συμπεθερα μου επιστρεψατε στη βαση σας ε;όλα μια χαρα!!!

Μαγδουλα μη λες αλλα για τον Βασιλακη θα ερθω κ θα τον βουτηξω!!!!σε ακουσε στα τζαμπο κ δεν απλωσε χερακι;;εγω δε θελω να σου πω τι γινεται…τα αξιζε τα δωρακια του!!!καλα κανετε κ πατε βολτουλες…εγω να σου πω το εχω ψιλοκαταργησει το καροτσι,μονο όταν βγαινω για ψωνια εδώ στην γειτονια το παιρνω για να βαζω κ τα ψωνια.βεβαια δεν θελω κ να την πολυκουραζω τωρα που παιρνει τα πανω της,περασε κ τα 8,5 κιλα,όταν φτασει 9 θα την παω κ παιδιατρο να κανουμε εμβολιο,δεν το λες κ επιβραβευση αυτό χαχα αλλα να δει κ η παιδατρος ότι παμε καλα!!!Λες να ψηλωνουν κ να θελουν περισσοτερο φαγακι;μακαρι!!!εμενα καποιοι με ρωτανε στο δρομο ποσο ειναι κ οταν λεω 2 με κοιτανε με απορια κ λενε ΄''αα ειναι 2 ε;''βρε αι σιχτιρ θελω να τους πω..επειδη ειναι αδυνατη δηλ;;ευτυχως αλλοι την βλεπουν κ λενε ΄΄αα ειναι πολυ ψηλη για την ηλικια της!!''αλλα επειδη ειναι αδυνατη φαινεται ετσι γιατι ειναι στα φυσιολογικα.

φιλακια κ καλο σκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!Τι κάνετε;Εγώ είχα ένα κλασικό πλέον Σάββατο.Έκανα το σπίτι μέσα κι έξω και το μεσημέρι μας πήγε ο αντρούλης έξω και φάγαμε.Γυρίσαμε,ξαπλώσαμε λίγο και τα κορίτσια παίζανε.Τώρα ο αντρούλης ακόμα κοιμάται κι εμείς ήρθαμε κάτω.Είδαμε λίγο τη μαμά μου στην κάμερα και τα ανήψια μου τα 2.Πώς μου έχουν λείψει. :( Κατά τ'άλλα τα ίδια.Εχθές τελικά είδαμε το v for venteta και σήμερα μάλλον θα δούμε το άλλο.Με έχει πιάσει η μέση μου,άσχετο.Τώρα βάζω πλυντήρια στεγνωτήρια,για να σιδερώσω αύριο να μη μαζευτούν πάλι.

Ρουλίτσα,ευχαριστώ για τις ευχές.Τα δικά σου θα τα σχολιάσω στην ομάδα. :)

Μαγδούλα,ευχαριστώ κι εσένα.Ήθελα να σου πω πως σου απάντησα στο μήνυμα κάπως σύντομα γιατί είχα κόσμο και δεν προλάβαινα να σου γράψω πολλά. :oops::) Μπορεί με τον μπαμπά του ο Βασιλάκης να είναι πιο ήρεμος.Πολλά παιδάκια το έχουν αυτό με τον μπαμπά. :) Μωρέ τι φατσούλης είναι;Μπράβο το παιδάκι που ακούει.Ε,σιγά σιγά μεγαλώνουν μωρέ και καταλαβαίνουν καλύτερα.Να σου πω η Στέλλα έχει ηρεμήσει πολύ και ακούει,οπότε την ακολουθεί κι η μικρή μου.Δεν μπορώ να πω,είναι μια χαρά τα ζουζουνάκια μου.

Αλεξανδρούλα,τελικά δόντια είναι μωρέ;Ωχ,η ψυχούλα.Άντε να τα βγάλει κι αυτά να τελειώνετε.Τα τελευταία δεν είναι;Έτσι σου λένε όταν λες την ηλικία της ε;Απορώ πώς δεν έχεις βρίσει κανέναν.Μα τι κόσμος υπάρχει;

Αυτά.Πάω να σχολιάσω στην ομάδα και να αράξω.Ή μάλλον να διαβάσω. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα φιλεναδιτσες!!!Τι κανετε?Εγω μολις τελειωσα την περιληψη της ομιλιας μου,τα καμαρια μου κοιμουνται και ειπα να βαλω καφεδακι και να μπω να σας πω τα νεα μου!!!Χρονια και ζαμανια πια!!!Για αυτο πιανω αμεσως δουλεια ,γιατι ειναι ωρα της να ξυπνησει!!Αν δεν προλαβω να σχολιασω θα μπω το βραδυ απο το κινητο!!!Ε,ΜΑ τι!!!!!!Ξεσυγγενεψαμε πια :oops::oops:

Αλλα βρε κοριτσια εχω βρει μεγαλο μπελα με τη Μιμη και την τεχνολογια!!!Κρυβουμε το λαπτοπ!!!!Ετσι και το δει θελει να σερφαρει στο youtube η κοπελα :o:o:o Ασε που εμαθε και το skype και βρηκαμε καινουριο μπελα!!!!Μολις το δει λεει¨:ελα μαμα πατα το skype να δω τη γιαγια Μιμη!!!!Ελα ελα πατα το ειπα!!!!Που να τολμησω μετα να ανοιξω για να μπω στο mammy μετα!!!!!Το επομενο βημα ειναι να μπαινει και να σας λεει αυτη κατ'ευθειαν τα νεα της :lol::lol::lol:

Ας αρχισω λοιπον με τις προοδους μας!!!Στον υπνο δεν μιλαω γιατι θα τη ματιασω....ειπαμε ;) Με την τουαλετα ρε κοριτσια ομως τι να σας πω!!!!Εκει που καθισε μια φορα και εκανε τσισα πριν γυρισω στη δουλεια και αρχισαμε τον γυρο του θριαμβου,εμπνευσμενη απο την καλη φιλη Αλεξ,και ενθουσιαστηκε...τωρα μουγκα!!!!Αφου κανει κακα η γαιδουρα και ουτε καν τα λεει!!!!Αν τη ρωτησεις δε αν εκανε κακα,λεει:"οχι,εκανα προυτς" :mrgreen::mrgreen: Τα λεγα στη μανα μου σημερα και τα πηρε ,οποτε λεει οτι απο αυριο θα την αναλαβει προσωπικα!!!!!Να δουμε :?:?

Με το στομα της θα προτιμουσαμε να ειχε πιο αργη προοδο που λεει και ο μπαμπας της αλλα.....μας παιρνει το κεφαλι!!!!Αφου τωρα δεν τραγουδαει τα τραγουδια που ξερει αλλα εχει προχωρησει σε δικες της συνθεσεις!!!!!

Με το φαι,σταθερη αξια!!!!!Αν και απο προχθες εχει μυξουλες το φαι...φαι αγαπη μου!!!!Μην το ματιαξω το παι μου!!!Σημερα εφαγε αρνακι που το εφτιαξα με σως γιαουρτιου και μακαρονια!!Μιλαμε το εγλειψε!!!!

Κατα τ'αλλα την προηγουμενη Κυριακη,τις πηγαμε παλι θεατρο με την ανηψια μου και ενθουσιαστηκαν!!!Αφου σημερα ξυπναει και με ρωταει :'Μαμα θα παμε το τεατρο??" :lol::lol: Τους υποσχεθηκα οτι θα το καθιερωσουμε μια φορα/μηνα!!!Σειρα εχει ο τζακ και η φασολια που ειναι μιουζικαλ!!!Μετα πηγαμε ολοι μαζι στη γιαγια για φαι και ακολουθησε το παραδοσιακο ανταμωμα των βλαχων,που σας εστειλα και σε βιντεακι :lol::lol:

Ολη την εβδομαδα εμεινε στη γιαγια γιατι ειχε επισκεψεις και δεν γινοταν πανω-κατω αλλα μιλαμε μια μερα με εκανε κομματια,πηγαμε να τη δουμε και οταν φευγαμε το βραδυ αρχισε να κλαει και μου λεει :"μαμα θελω τι σπιτι μου,με τη μαμαουλα τη καλη και το μπαμπουλη μου"!!!!Κλαμα εγω....

Βεβαια για να πω και την αμαρτια μου,το παραδιασκεδασαμε εμεις στο σπιτι ,αφου ελειπε το ποντικακι ;);)

Εχθες οπως σας ειπα πηγαμε στη βαφτιση,πολυ ωραια οργανωση!!!Ειχαμε και ωραια παρεα....βεβαια ολα τα παιδακια ηταν στον κλοουν και η δικια μου στην πιστα!!!!Θα σας στελω ντοκουμεντα!!!Αφου την μαζεψαμε με κλαμματα απο την πιστα και φυγαμε!!!!

Τωρα τους περιμενω να ξυπνησουν και θα παμε παιδοτοπο με τους κουμπαρους μου και την βαφτιστηρα!!!

Με την πνευμονια μου καλα,εκανα μια σπειρομετρηση την Τριτη που ηταν καλη και μεθαυριο θα κακω παλι ακτινογραφια!

Αυτα τα δικα μας......αντε ας αρχισω να σχολιαζω οσο προλαβαινω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να δουμε τι θα πρωτοθυνηθω τωρα που τα διαβαζω σταδιακα 1 εβδομαδα τωρα.....

Ρουλιτσα,γυρισατε σπιτακι σας,ε?Ωραια!!Μπραβο μωρε το μικρουλι που συνεργαζεται ετσι!!!Τι να σου πω εχω και εγω παρομοια τραυματικη εμειρια με την ανηψια μου,αφου σκεψει με ειχε παρει η αδελφη μου μαζι της να τη βοηθησω γιατι και καλα ειμαι ψυχραιμη λογω επαγγελματος και εκλαιγα πιο πολυ και απο το παιδι!!!Αντε με το καλο η επεμβασουλα!!!Δυστυχως δεν τον ξερω το γιατρο για να σου πω παραπανω....Αλλα αφου ξεκινησατε,δειξε εμπιστοσυνη και ολα καλα!!!

Φουφουκι,δυναμικη επιστροφη φιλεναδα,γυρισες εσυ ,χαθηκα εγω!!!!Για τις τιμες που με ρωτας ειναι παλι οριακα τσιμπημενες...αλλα αν δεν εκανες και διατροφη :? Παντως δεν ειναι και για αγωγη απλα θα θελει παρακολουθηση!!!!

Το Στελλακι σου μεγαλωσε!!!Παρελαση!!!!ΟΜΟΡΦΙΕΣ!!!!!Φανταζομαι το καμαρι σου,και πως να μην καμαρωνεις αλλωστε,μεγαλωσαν και μας γεμιζουν χαρες!!!!

Η Αγγελικουλα σου τι κουκλι!!!!Φαινεται ομως απο τη φατσα της αυτη πιο σκανταλαρια και πιο τζαναμπετισσα απο το Στελλι!!!!Και τι μαλλι ρε εσυ!!!!Παρεπτιτοντως η δικα μου κουρουπα μου φαινεται θα μεινει!!!!3 τριχες εχει στο κεφαλι,ειναι και ξανθες....αστα τον πεθερο μοιαζει!!!

Καλα μωρη τρελλη δεν τους αφηνετε σε ησυχια τους αντρες σας,στο τελος θα φωναζουν :ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!!!! :lol::lol:

Αλεξ,δοντακια το μικρουλι!!!!ΩΧΧΧΧ!!!!Τωρα σκληρυναν και τα ουλα τους και πονανε πιο πολυ τα δολια!!!!!

Καλα για τις φωτο δεν εχω λογια...νουμερο τελειως!!!!Αυτη στο συρταρι ειναι για διαφημιση της NEOSET!!!!Να μας δωσει και τη συνταγη ρε φιλεναδα!!!!Τετοια ομοιοτητα πια!!!!Εγω οπως λεει και η συννυφαδα μου μονο το χαμαληκι εκανα!!!!

Μαστερ σεφ ακουω!!!!Τι δοξες ζει το παρεακι!!!!Περιμενουμε φωτο!!!Μια και εισαι αναγνωρισμενη πια,πες προταση μενου που θα εχω τραπεζι την Παρασκευη ενα ζευγαρι με ενα κοριτσακι 3,5 ετων!!!!!

Κοριτσια οι υπολοιπες το βραδυ,ξυπνησε ο χακερ και με επιασε στα πρασα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες!!!

Ναι είμαι εδώ αναπνεω ακόμα!!! Το βραβείο της πιο μακροχρόνιας απουσιας το κερδιΖω επάξια.

Ο στέφανα κος μιλάει πια κάθε μέρα με εκπλήσσει με νέες κουβέντες όπως κ τα δικά σας άλλωστε!!!

Α!!!! Φουφουκα χρόνια πολλά στην αγγελίνα σου!!!!

Το μεγάλο μου νέο είναι ότι στους χαλεπούς καιρούς που διανύουμε είμαι η μονή που παραιτήθηκα!!!

Αρκετά,όλη μέρα δουλειά χωρις ευρώ στο χέρι.αφου μας έκοψε το ένα τρίτο του μισθού σταμάτησε να πληρώνει εντελώς από Μάιο μέχρι κ τώρα.στη πείνα ήμασταν τόσο καιρό.

Μόλις βρήκα αλλού δουλειά έφυγα.δοξα τω Θεω.

Εσείς κορίτσια μου???κανα συνταρακτικο!!???

Η φωτεινη ποτε γεννάει δε θυμάμαι τίποτα.

Τα παιδάκια σας τ γλυκά,που είναι όλα τους ίδια φουρνιά μου το στέφανακο ,οι άντρες σας,οι πολυαγαπημενες πεθερουσκες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καμαρια σας ζωγραφίζουν?

Εμένα λέει βιβιο μαμακα βαβασω κ κάνει μουτζουρες κυκλακια γραμμές!!! Δέν έχω κάτσει ακόμα να του δείξω παιδάκια σπιτάκια .ειναι μικρο η μηπως ειναι κ αργά!??

Αχ πόσες ώρες χάνουμε απτά παιδάκια μας όλη μέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή και αν είναι εκπληξη!!!!Μιτσακο,ζεις?????Βέβαια παρ'οτι εχεις καιρο να φανείς το όνομα σου εξακολουθεί να είναι στη λίστα της Φωτεινής,αφού κερομε ότι δεν μπαίνεις για λόγους ανωτέρας βίας!!!Μια που ρώτησες,η Φωτεινουλα γέννησε τον Ιούλιο,βάφτισε και τα καμαρια της μαζί!!!Κατά τ'αλλα υγιαινουμε και τρχουμε όλες!!!!Στειλε ρε εσύ το μαιλ σου σε μήνυμα να ανταλλασουμε και με σένα φωτο και βιντεάκια!!!!

Καλή αρχή στην καινούρια δουλειά!!!Έτσι πρέπει να μην τουςχαριζομαστε!!!Τώρα που έχουν και τόσα προνόμια οι εργοδότες από εμάς εξαρτάται να καταλάβουν ότι δεν είμαστε δούλοι!!!!

Αυτά σε γενικές γραμμές τα νεα μας.Αν είσαι καλό κοριτσι και δεν χαθείς,θα σου κανω μια σπέσιαλ περιληψουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω.....εμεις γυρίσαμε από τον παιδοτοπο όπου λυσσαξανε!!!Δεν ήλθαν τελικά η κουμπαρα μου αλλά ήλθε η αδελφή μου με τη δική της κουμπαρα!!!!Είχε και πάρτυ με κλόουν,ενθουσιάστηκαν!!!Κλειδαμε και τα γεννέθλια της ανηψιας μου.Ανυπομονω,στις2/12!!!!

ΜΙΤΣΑΚΟ,τώρα που τοθυμηθηκα....ο τίτλος του θέματος μας αναφέρεται στην κόρη της Φωτεινής,της 1,ης δευτεροτοκης που ήλθε στο παρεακι!!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ,που χάθηκες πάλι!!!Παρ'οτο προσπαθω να παίζω δίκαια με το ρυθμό που πας σιγά μην με φυασεις!!!!Άντε καλέ μπεςςςςςς!!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ,πεθαινω για ατάκες του Β.Πλακα-πλάκα θα ήταν πολύ ταιριαστό ζευγάρι με τη δικιά μου!!!!Σου εβαλε μπάτζετ ο καλός σου?????Τέτοιο τρελλοκομειο που είσαι....πως να σε μαζέψει ο δόλιος;Αλήθεια ρε,το σκυλάκι σας τι κάνει???

Πάντως αυτό που λες ότι είναι πιο ηρεμος οταν τον λραταει ο μπαμπάς εννοείται!!!!Και η δικιά μου,όσο ήμουν σπίτι άλλο παιδί,πολύ συνεργασιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Βρε βρε κόσμος το ΣΚ!

Καταρχήν mitsi welcome back ελπίζω και γω να μη χάνεσαι.Που βρήκες δουλειά;Πάλι σε φαρμακείο;Μπράβο σου που βρήκες το κουράγιο να παραιτηθείς αν και με καβάντζα δουλειά μια χαρά έκανες...

Χαρά η "μορφή" άπαιχτη με τους χωρούς,κώλο δε βάζει κάτω.Εμεις δεν είμαστε τόσο των παραδοσιακών μάλλον προς το ζεμπέκικο και τη τσιφτετελιά κλείνουμε...η Χρυσάνθη δηλαδή γιατί η άλλη αντρογιώργης,κλείνει προς τις πολεμικές τέχνες!!!Καλέ γιατί λέει η κουνιάδα σου ότι έκανες το χαμαλήκι;;;;Ίδια σου είναι η Μιμίκα!!!Καμιά σχέση με το μπαμπά της...Ασε που σου μοιάζει και η ανηψιά...

Μάγκυ μας τρελαίνεις με τις ατάκες του Βασίλη...Ειδικά συγκρίνοντας με τη Δημητρα που το ΣΚ έμαθε να λέει το όνομα της!!!Μη μιλήσω για τη Χρυσάνθη έχουμε μείνει μεταξεταστέοι!!! Ωραία και τα δωράκια για τη "νιάνια".Δε χρειάζονται μωρέ τα παιδάκια ακριβά και φιρμάτα δώρα.Τον άλλο μήνα εξάλλου είναι και η γιορτή της,ετοίμασε και για εκεί budget.

Αλεξανδρουίτα masterchef ετσι το πετικάκι ε;Τα τελευταία κωλόδοντα...Αντε να βγουν κι αυτά να ησυχάσει.Μετά την επιτυχία των πιτών του Σαββάτου συνέχισα με το κοκκινιστό στη χύτρα την Κυριακή.Σε 45 λεπτά έγινε λουκούμι.Μια χαρά τα κατάφερα και με τη χύτρα χάρη στη βοήθεια σου,δεν ηταν τίποτα τελικά να βγει ο ατμός.Ξεκίνησα και γυμναστήριο τελικα τη Παρασκευη για να μη φωνάζετε όλοι...Ωραια ηταν.Ο γυμναστης αυστηρός και ορεξάτος κάναμε ένα πρόγραμμα με μπάλες.Πιαστηκα λίγο αλλά καλά.Έχω σήμερα πάλι.3 φορές την εβδομάδα θα πηγαίνω.

Ηθελα να σε ρωτήσω αυτό που έχεις με τα χέρια τι συμπτώματα έχει;Γιατί μόλις ξεκινάνε λίγο τα κρύα και όλο το χειμώνα ανάμεσα στα δάχτυλα των χεριών κοκκινίζουν,έχω φαγούρα με τις κοινές κρέμες ανακουφίζομαι για λίγο και μετά πάλι τα ίδια.Τέτοια συμπτώματα είχες;Τι αλοιφή πήρες;Το καλοκαίρι δεν έχω θέμα.

Αυτά...Ρουλίτσα τα δικά σου θα τα δω στην ομάδα...

Την Τεταρτη είναι του πολυούχου μας εδω και θέλω να ζητήσω day off γιατι στη δουλειά δεν κλείνουμε ενώ ο παιδικός θα ναι κλειστά.Να δούμε θα μου τη δώσει,δε θέλω να αγγαρεύω τη μάνα μου,θέλω να χαρώ και τα κορίτσια.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!η νυστα μου δεν εχει ορια….το ζουζουνι μου ξυπνησε 4!!μεχρι να ξανακοιμηθει πηγε 6+..εγω ξανακοιμηθηκα ουτε κ ξερω τι ωρα αλλα σιγουρα μετα τις 7 που εφυγε ο αντρας μου κ κατά τις 9+ ηρθε η Κωνστατινα…παντα με φιλια βεβαια..να με καλοπιασει μαλλον προσπαθει…χαχα αντε να βγουν τα δοντια πια!!!!το σκ περασαμε ωραια…Σαββατο σπιτι,εφτιαξα κακαο κ χουχουλιασαμε ολοι μαζι στον καναπε,αντε συντομα βλεπω να αναβουμε κ τζακι..κρυωωωωνω!!!Κυριακη πηγαμε το πρωι στα πεθερικα για καφε κ μετα σε κατι φιλους μας για να φαμε…περασαμε πολύ ωραια,ηταν καλο παιδι κ το Κωνσταντινακι μου,αν κ δεν αφησε σημειο ανεξερευνητο αλλα η κοπελα που είναι κοινωνικη λειτουργος μου ειπε ότι είναι πολύ καλο όταν το παιδι ψαχνει τα παντα γυρω του κ δεν μενει κολλημενο πχ στο να ζωγραφιζει.την εβλεπε που κρατουσε ένα μολυβι κακονικοτατα με τα δαχτυλακια της σαν μεγαλη κ αυτό λεει το κανουν στα 5!!καλα σιγουρα το κανουν κ αλλα παιδια τοσο μικρα αλλα πολύ χαρηκα για το παιδακι μου!!!μου ειπε κι αλλα που εβλεπε κ καταλαβαινεται φουσκωσα από περηφανεια!!!γιατι αυτά λεει αξιολογου για να δουν αν ένα παιδι είναι εξυπνο κ μετα την ομιλια που είναι επικτητη.

Φουφουκα εσεις δε θα ανεβαινετε καθολου Αθηνα στις γιορτες;τα δοντακια τα τελευταια 4 είναι.αλλα ετσι δεν εκανε ουτε όταν εβγαζε κ τους 4 κυνοδοντες μαζι…αντε να βγουν πια γιατι προσπαθω να αποφυγω το ντεπον αλλα δεν το γλυτωνουμε μου φαινεται….

Χαρουλιτα μια χορευει καλε η Δημητρα…προσπαθουσε να κανει κ τα βηματα η μου φανηκε;;;μπραβο μωρε το κοριτσι μας!!!α κι εμεις με το λαπτοπ εχουμε πολλοι σειρα…χαχα ευτυχως δεν θελει συνεχεια να καθεταιαλλα αμα θυμηθει τα παιδικα ερχεται κ μου ζηταει την Μινι,κ τελευταια μαθαμε κ το πουλακι τσιου κ α δεν το δει 30 φορες δεν ησυχαζουμε…ε τω μεταξυ μολις τελειωνει το βιντεο ξερει κ το ξαναβαζει…ε θα μας βαλει κ τα γυαλια σε λιγο!!κι εμενα ετσι με τα κακα,εκει που τα ελεγε πριν,τωρα δεν τα λεει ουτε μετα..μα δεν τα ενοχλουν;;αντε καλη επιτυχια στη μαμα,να την καταφερει να την μαθει!!!! Καθεται ρε στο θεατρο;;εγω δεν την βλεπω την δικια μου..μονο αν της παρω καμια γαβαθα ποπ κορν χαχα αλλα τι είναι;σινεμα;;;χαχα θα δω κ τις συταγες που εκανε ο Λουκακος κ θα σου πω,αλλα επειδη χορηγος ηταν η μαγιονεζα εβαζε παντου!!ακομα κ στα γλυκα!!! Σου μοιαζει καλε η μικρη..λες να μας μπερδευει το ξανθο;αποφασισε για 2ο κ θα σου πω την συταγη…χαχα

Ελα βρε Μιτση…εμεις ολοι καλα ειμαστε…κι εμενα αρχισε να λεει αρκετα λογακια πια!!καλη αρχη στη νεα δουλεια κ ελπιζω να μην χασεις αυτά που σου χρωσταει…καλε δεν είναι αργα για ζωγραφικη,μην σου πω είναι μικρα ακομα για να κανουν τετοιες ζωγραφιες

Μαρακι πολύ χαρηκα που σου πετυχαν τα πιτακια,εφαγαν κ τα κοριτσια;κ χαρηκα που δεν καηκες κ με την χυτρα να με βριζεις μετα…χαχαχα αντε τωρα να την χρησιμοποιεις να γλυτωνεις χρονο!!! Μπραβο κ για το γυμναστηριο!!!η αρχη είναι που πιαστηκες..θα συνηθισεις!!!εσενα αυτό στα χερια λογικα είναι ξηροτητα από το κρυο κ θες ενυδατωση κ όταν πλενεις να φορας γαντια.εμενα βγαζουν μικρες φουσκαλιτσες με υγρο κ πολύ φαγουρα,κ μετα ξεραινεται το δερμα.εν τω μεταξυ ξαναρχισα να ξαναβγαζω κ δεν ξερω αν πρεπει να ξαναξεκινησω τις κρεμες.μου ειχε πει 15 μερες γιατι εχουν κορτιζονη ,αλλα μετα από ποσο καιρο μπορω να κανω άλλο ένα 15νθημερο;;

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια.Τι κάνετε;Εγώ πριν λίγο γύρισα,είμαστε στη γιαγιά σημερα γιατί εφημερεύει ο μπαμπάς μας.Ειμαι πολύ κουρασμένη,η δουλεια έχει 10πλασιαστει!!!Που να βρει λεφτά ο κόσμος για ιδιωτικά;;;Όλοι τρέχουν στα δημόσια,μιλάμε η λίστα αναμονής για στεφανιογραφία,έχει φτάσει 2 μήνες,ενώ περυσι ήταν 1 εβδομάδα!!!!!

ΑΛΕΞ,ταλαιπωρείται το μικουλι μας!!Άσε και η δικιά μου δεν έχει βγάλει όλους τους τραπεζίτες,βασικα έχει βγάλει μόνο τους εξωτερικούς.Ωχ!ούτε θέλω να το σκέφτομαι!!!Είδες ποσο προχωρημένο είναι το κοριτσάκι μας;Είπαμε μικρό στο μάτι....

Καλα να με τρελλανετε θελετε και εσύ και η Μαρία που δεν κατάλαβε κιόλας τι εννουσε η συννυφαδα μου :lol::lol::lol: Που το βλέπετε ότι μου μοιάζει????Αυτή είναι copy paste ο άνδρας μου :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!

Χαρά εννοείται ότι δε θα με δια γράψετε! Γριουλα να γίνω θα μπαίνω να σας μιλήσω όπως κ ναχει!

Να σου στείλω πμ με το μειλ μου.

τρώτε κ εσείς πηξιμο με το κιλό στη δουλεια.

Μαρία μπράβο για το γυμναστήριο,το πόσο μου λείπει ,αλλά τρώω μια ώρα να πάω κ μια νάρθηκα από τη δουλειά κ μέχρι να πάρω το στέφθηκε απτή μάνα μου κ να του δώσω γιαουρτι απογευματινό παει βραδιά σε!

Αλεξ είδες τι περήφανες μας κάνουν με κάθε τι που κατορθώνουν οι κλανιτσες μας!

Δαναη λοιπόν η νέο συλλέκτη! Πόσο χαίρομαι που βαφτίστηκαν κ τα 2 τους,είμαι κ κολλημένη ορθόδοξη βλέπεις!

Μετά τις 6 τι τα ταΐζετε???

Δε σας είπα! Αντί για μαμα μπαμπά λέει Τάσο μητση ακούει τους άλλους κ ξεχνάει τι πρεπει να λέει!! Τον εαυτό του τον λέει νινι ακόμα!μα λέει όλο καθαρά το τς κ το ξ,ενώ δε λέει αλλά κ αλλα!!!!

Χρώματα ξέρουν να λένε τα παιδάκια σας? εμένα τα δείχνει αλλα δε τα ονομάζει.

Έβαψα μαύρα τα μαλλιά μου κ ειναι γυαλιστερα!

Τι ώρες μπαινετε γενικά? προτιμάτε τσατ? η μσν?

Ελπίζω να μη σας απογοήτευω που μπαίνω αραιά,πάντως δε σας ξεχνώ,γέννησαμε μαζί είμαστε από τις 4 γωνίες τις Ελλάδας κ όμως έχουμε τόσα κοινά βιώματα!

Φιλία πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλες; Εγω εχω τον αντρουλη μου εδω εξ ου και η απουσια πανω που πηρα φορα! Διαβασα τα νεα σας πολυ γρηγορα αφου με φωναζει ο καλος μου να δουμε ταινια! Αρχισα και γυμναστηριο γιατι με ενοχλει η χαλαρωση και τα κιλακια που ξαναεβαλα και πηγε τζαμπα τοση διατροφη! Η Μαριλου μεγααααλο νουμερο, δε σταματαει ολη μερα να μιλαει, να τρεχει και να χοροπηδαει και ολα αυτα ταυτοχρονα! Συγνωμη ειμαι γαιδουρα το ξερω αλλα δεν θα σχολιασω! Δεν προλαβαινω αλλωστε αλλα υποσχομαι μολις βρω ευκαιρια να το κανω! Σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι επιστροφές!!!!Καλώς τα παιδιά τα δικά μας!!Εμείς είμαστε αδιάθετες ,έκανε πυρετό μέχρι 37,8 και είναι μπουκωμενη :( Και εγώ η γαιδαρα ςλςιπα όλο το απόγευμα σε μια συζήτηση,τύπου κοινωνική διαβούλευση που οργανώσαμε κάποιοι απογοητευμένοι πασόκοι!!!!Είμαι αδιορθωτη με την πολιτική,το ξερω :oops::oops: Και το κοριτσάκι μου με περιμενε να την κοιμισω!!!

Άρια,αφού έχετε το μπαμπά σας συγχωρούμε!!!Περιμενουμε τη μεγάλη επιστροφή!!!

Μιτσι,χαίρομαι που το πήρες ζεστα :):) Καλα η δικιά μου τρώει συνεχεια,κατα τις 6:30 θα φάει φρούτο,κατά τις 8κολατσιο,τπου τοστ,αυγοφετα,μαρμελάδα....και κατά τις10 γάλα!!!

Αποχρωματα ξέρει κάποια,γυρω στα έξι!!

Αυτό με τα ονόματα το κάνει με τον μπαμπά της,τον λέει Ντοντιδα η αγόρι μο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...