Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Κατα τ'αλλα,καναμε και εμεις εκπληξη στο μπαμπα!!!Πηγα πηρα ττην μικρη μετα την εφημερια απο τη γιαγια,πηραμε τουρτα,,ειχαμμε ψωνισει και δωρο και μπηκαμε στο σπιτι και σβησαμε οι τρεις μας τα κερακια!!!Η Μιμικα ει πε και το τραγουδακι :) τονν τρελλανε και στα φιλια και ελιωσε ο μπαμπας!!!!Το βραδυ βφηκαμε οι δυο μας,καλα ηταν!!!!!

Αλλλα αυτη η μικρη,πολυ ναζι ρε παιδια!!!Σαν τη Βουγιουκλακη ενα πραμα :lol: Προχθες φωναζε τον μπαμπα μου που ηταν στο μπανιο και δεν της απαντουε και την τριτη φορα φωναζει:"παππουλη μου καλε"!!!!!! Θα τη φαω μιλαμε!!!!

Κατα τ'αλλα πηγα για σερβις το αυτοκινητο και μου βγαζουν οι απατεωνες ενα κουστουμι 380ευρα!!!!!!Αφου φωναξε ο μπαμπας μου μου ειπαν 350!!!!Αλλα μου την εδωσε που ενω μου αλλαξαν τα τακακια που εκαναν180,μου λενε οτι τα εφαγα πολυ γρηγορα και την αλλη φορα θα μου βαλουν πιο σκληρα που κανουν τα μισα λεφτα!!!!Τους ρωταω λοιπον γιατι δεν το εκαναν και τωρα και μου λενε δεν τα ζητησατε!!!!Και που να το ξερω ρε φιλε!!!!!Μιλαμε μου χαλασε ολη η διαθεση εχθες!!!!

Δεν εχετε ππαραπονο,αν και απο το κιν,τα ειπα ολα!!!!!Αντε και καλη ανταμωση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KΑλε λιγο δεν μπαινω κ τσουκ σαν τα μανιταρια μου εμφανιζεστε απο που να πιασω παλι απο τις φωτο της φωτεινης καλα φιλεναδα ησουν πολυ κουκλαρα στη βαφτηση λυπηθηκα βεβαια τον αντρα σου με τα 2 καρμπονακια τα παιδια σου ουτε φιλικη συμετοχη επαιξε εκεινες τις βραδιες :oops::oops: χαχαχα ιδια ρε κ τα 2 η μανα τους :lol::lol: ο αλεξ ολα τα λεφτα με τις τιραντες ειναι πολυ ομορφο αγορακι αλλα κ η δαναη ειναι για φαγωμα!!!!!!!λοιπον φερε κ κανα ζακετακι κ μακρια παντελονακια για υπνο γιατι το βραδυ στα δικα μας τα λημερια εχει δροσιτσα να ξερεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τα τις βαφτησεις πανεμορφα οολα τελεια χρωματα οι καμβαδες φανταστικη κουκλιστικα ολα σαν εσενα κ τα καμαρια σου.

συμπεθερουλα μου τι καλα εμφανιστηκες θα βγαινα σε αναζητηση κ για σενα...το ζουζουνι σου θεατρο ετσι κ ο β μας εχει τρελανει ολους με τις ατακες του!!!!

οσο για παμπερς εχει ο θεος σιγα σιγα ολα θα γινουν για τον υπνο παλι τι να πω χαλανε την πιατσα τα γιαγιοπαπουδα παντα!!!

λοιπον σας ειπα κορυφαιο εμεις πιπιλα ειχαμε κοψει κ λεω ειχαμε γυρναω παρασκευη απο τη δουλεια κ τι βλεπω το ενα καμαρι στον εναν καναπε κ το αλλο στον αλλο με πιπιλα παρακαλω να βλεπουν τηλεοραση επαθα συγκοπη λεω μκα καλα που τη βρηκε α μου λεει ετρωγε το χερι κ τις βρηκα κρυμμενες φυσικα το βραδυ ο β αρνηθηκε να μου την δωσει μετα γιατι μου ειπε το εξης ο μπαμπας αφηνει μια φοα σιγα δηλαδη μου επανελαβε την ατακα που μου πε ο β :twisted::mrgreen::mrgreen: χτες βεβαια κ προχθες δεν εδωσα κ δε ζητησε θα δειξει!!!!!τωρα τις κουβαλαω στο αμαξι για να μην τις βρει αλλα ποτε δε ξερεις ας τις εχω για καλο κ για κακο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κ συνεχιζω απο το κντ πλεον μιας κ σχολασα μαρακι μου οντως

Ειναι σπαστικο το ωραριο αλλα ευτυχως τον αφηνω σε καλα χερια μπαμπα η γιαγιαδες

Κ δεν ανησυχω γιατι περναει καλα ειδικα με τη χαζομαμα μου που της εχει λατρεια

Σημερα εκοψε ενα λουλουδι που τον ειχε η πεθερα για να το δωσει λεει στη γιαγια νισα ιταν ερθει χαχα

Μου λειπει αλλα ξερω οτι τον λατρευουν κ δεν ανησυχω.ωραια οι ζουζουνες σου ασχολουνται

Με πολλα στο σχολειο τελεια

Αστραφτερο πηζεις κ σαρεσει ε!!!!χαχα πολυ καλο να μας αρεσει η δουλεια μας

Ο τουιτακος εχουν τον μπαμπα σπιτι Γιαυτο χαθηκε ολα καλα ομως!!

Αλεξουκω μου λειψε ρε το τσατ σε εχω χασει!!το τεστ πως πηγε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες ειχα ρεπο το πρωι βολτα κ το απογευμα πηγαμε για νυχια κ παραλληλα

Ο βασιλης επαιζε με εβελινα παιζανε τελεια κ τα ακουγα που συζηταγαν

Τελεια μεταξυ τους η εβελινα ειναι 2.5 κ απο οτι εχω καταλαβει ειναι η καλυτερη του φιλη

Χτες πηρε να της χαρισει την αγαπημενη μπαλα του γκαμυ μπεαρ που

Του αρεσει κ ομως της την εδωσε...οταν φευγαμε ειχαμε κλαμματΑ κ οδυρμους κ απο τα δυο αγκαλιαζοταν κ δε

Μπορουσαμε να τα ξεκολησουμε!!αντε να γεννησει η λωις κ το γιο ολο με κοριτσια παιζει σνιφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλα νεα δεν εχω μια ησυχια θα λεγα!!μου αρεσει η ησυχια ομως,

Α θυμηθηκα κ ενα νεο δυσαρεστο την κουμπαρα μου την απελυσαν αεροσυνοδος περικοπη προσωπικου

Κ εκει που λεγαν για γαμο σκατουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Αχ βρε Μάγκυ πολύ λυπάμαι για τη κουμπάρα,ελπίζω να βρεθεί κάτι γρήγορα να μην αναγκαστούν να χαλάσουν τα σχέδια τους. Του Βασιλάκη θα του κάνεις εσυ αδερφό να χει να ασχολείται το παιδί!!!Αν και έτσι καλός που είναι και συνεργάσιμος τον βλέπω να παίρνει το ρόλο της μαμάς στο μεγάλωμα...Ξερεις τι θα γινόταν αν εκρυβα τις πιπίλες από τις δικές μου;;;Δε θα είχαν αφήσει όρθια πόρτα,καρέκλα,πράγμα πάνω στον πάγκο,θα ειχαν καταστρέψει το σπίτι κοινώς!!!Εδώ και με πιπίλα και πάλι είμαστε το θηλυκό θηριοτροφείο!!!

ΣΚ επιτέλους!!Σήμερα εγερτήριο 06,20...το συνηθίζω πια.Δε μου τρώνε καλά τα απογεύματα,χαζολογάνε και μετά ξυπνάνε για γάλα,ειδικά η Χρυσάνθη.Χθες από τις 21,00 μέχρι 06,20 το πρωί ήπιε 750ml γάλα σε 3 δόσεις...Το πάμπερς ασήκωτο το πρωί.χα χα

Χαρά καλό κουράγιο με το διάβασμα,δύσκολη φάση,όσο περνάνε τα χρόνια και φορτώνουν οι υποχρεώσεις δύσκολο να συγκεντρωθείς.Και γω ότι κάνω στη δουλειά και τα σκ για τη διπλωματική.

Σας φιλώ...μέρα αρχειοθέτησης της χαρτούρας μου η Παρασκευή!

post-14188-13873939711525_thumb.jpg

post-14188-13873939711671_thumb.jpg

post-14188-13873939711809_thumb.jpg

post-14188-1387393971195_thumb.jpg

post-14188-13873939712095_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε;εμεις μια χαρουλα!!!εβαλα την μικρη για υπνο πριν λιγο ,σαν να στρωνει σιγα σιγα.την παω για υπνο κ γκρινιαζει,θα σηκωθει κ θα σταθει γκρινιαζοντας στην πορτα της για 2-3 λεπτα κ μετα θα παει να ξαπλωσει..εε είναι μια προοδος!!!κ το πρωι επιση ξυπναει αρκετα πρωι μεταξυ 5-7 πινει το γαλα κ ξαναπαει για υπνο μεχρι τις 10.30.ε αφου δεν κοιμαται μεσημερι ή αν κοιμηθει θα εχουμε θεμα το βραδυ καλυτερα να συμπληρωνει λιγο υπνο το πρωι!!στο φαι επισης πολύ καλα σημερα δοκιμασε μοσχαρισιο κιμα,εκανα γιουβαρλακια κ καθισαμε οι δυο μας στο παιδικο τραπεζακι κ φαγαμε!!!η Κωνσταντινα πρεπει να εφαγε κ περισσοτερο από οσο βαζω στον αντρα μου!!παρολο που το ειχα αυγοκοψει,δεν εμφανισε τιποτα υποπτο!! Σημερα την πηρα κ πηγαμε για ψωνια,θα καθοταν με τον μπαμπα αλλα του ετυχαν να δει 2 δουλιτσες,τις οποιες κ εκλεισε τελικα οποτε πηγα με το παρεακι μου!!!της εταξα γλυφυτζουρι όταν αρχισε τις γκρινιες κ καθισε Παναγιτσα!!!ομως δεν βρηκα κ τις πηρα κατι καραμελιτσες ζελεδακια,εφαγε 3-4 μεχρι να ψωνισω..εε μια φορα δεν πειραζει ε;;βουρτσισαμε καλα τα δοντακια στο σπιτι!!πηρα ένα τζινακι,κατι μπαλαρινες κ ένα φορεμα μιας κ εχουμε βαφτισια της Κυριακη.αλλαξα κ ένα δωρακι της μικρης,την εχουν για πολύ μικροκαμωμενη (όχι ότι δεν είναι)κ της παιρνουν μικρα νουμερα!!καλα ο θειος της να δειτε που της πηρε μια φορμα Nike τι νουμερο λετε;;3-6 μηνων!!!το παντελονι ηταν σαν σορτς κ τα μανικια φταναν στους αγκωνες…χαχαχα ειπαμε είναι αδυνατηαλλα όχι κ στουμπος!!πηγαμε να το αλλαξουμε κ δεν ειχε καθολου νουμερα..τελικα της πηραμε ένα φουτερ για 4-5 χρ!!χαχαχα

Χαρουλιτα ευχαριστω για τις ευχες..αντε λεςνα συνεργαστουμε;εσυ βορεια Ελλαδα κ εγω κεντρικη;χαχα τα τεστακια καλε δεν σας ειπα ότι εφυγαν από την πρωτη μερα;προσπαθησα μια φορα να τα ξανακολλησω στα σημεια που ειχαν βαλει με μαρκαδορο,εβαλα κ άλλη ταινια αλλα τα ξαναεβγαλε…κ η παιδιατρος μου ειπε ότι αν τα φτανει δεν υπαρχει λογος να ξαναπαω παλι…κ να σου πω μας ειχαν βαλει για τα γαλατα,τις σκονες ,τα υποαλλεργικα ,αφου ξερω ότι εχει αλλεργια κ αφου πινει τωρα αυτό γιατι να της αλλζω γαλα;ακομα περιμενω να μου πεις για το σκηνικο με τα αποτελεσματα…γραψε στην ομαδα γιατι δεν θα σε πετυχω μου φαινεται στο τσατ..μονο μην παρεις το μερος της μικροβιολογου!!!!πωπω διαβασμα που θα εχεις για να αγχωνεσαι 2 χρονια πριν…!!!!ετσι είναι τα κοριτσακια..απο ναζι κ η δικια μου τα ιδια..αυτο το χαμογελακι της…σουφρωνε κ τα χειλακια….αχ για δαγκωμα!!!καλα ρε συ…δεν ξερεις να ζητησεις τα σκληρα τακακια;;ελεος δηλ!!!ολα από τον μηχανικο τα περιμενεις;;;τς τς τς!!!

Μαγδουλα καλα τι να πω για τον μπαμπα σας κ την πιπιλα…!!!κι εγω τις ειχα κρυψει κ μια φορα ανοιξε η μικρη το κομοδινο μου κ βρηκε το κουτακι…ευτυχως προλαβα κ τις εβγαλα κ της το εδωσα αδειο…οποτε μετα τις πεταξα να εχω το κεφαλι μου ησυχο!!!τις προαλλες ειχε ερθει μια φιλη με την μικρη της η οποια καπου αφησε την πιπιλα της κ δεν την βρισκαμε ,την επομενη μερα ποιος την βρηκε;;η Κωνσταντινα!!!κ ηρθε με μια χαρα κ την πιπιλα στο στομα!!!κλαμα όταν της την πηρα..ευτυχως ξεχαστηκε με λιγο ποπ κορν!!!ααα ηθελα να σε ρωτησω,ρωτησα στο φαρμακειο για τα γλυφυτζουρια που μου ελεγες,γιατι πολύ γλυκατζου μου εχει βγει η μικρη κ εχουμε δραματα κάθε φορα που παμε στο φουρνο κ τα βλεπει,κ μου ειπε ότι καποια που εφερνε εχουν ζαχαρη,αν ξαναπας κ θυμηθεις δες ποια μαρκα είναι να παραγγειλω.τι πλακα εχουν μωρε…εχουν κ φιλους!!ετσι κι εμενα με αυτην ην φιλη που ειχε ερθει τρελη χαρα κανουν κ οι 2.αγκαλιες ,φιλια…ανεβαινα στο κρεβατι κ χοροπηδουσαν…είναι να τα χαζευεις!!κριμα για την κουμπαρα..μακαρι να βρε κατι συντομα!!!ναι ρε ,εχουμε καιρο να κανουμε τσατ!!!

Μαρακι εσυ ποτε σκεφτεσαι να κοψεις τις πιπιλες;οσο μεγαλωνουν δενονται κ περισσοτερο..αυτο ειχα δει στην δικια μου,ενώ πρωτα δεν την εψαχνε κ της την εδινα εγω ,μετα την ζητουσε από μονη της!!πρεπει να γινεις πιο επιβλητικη!!εγω με τον υπνο,δεν ξερω να εχει σχεση,αλλα όταν πηγαινα κ ξαναπηγαινα στο δωματιο να την βαλω στο κρεβατι,κ της ελεγα ‘’κοιμησου κοριτσακι μου,και ελα σε παρακαλω’’ή με φωνες μετα δεν ειχα αποτελεσμα.οταν την εβαζα αποφασιστικα κ της ελεγα ‘’τωρα θα κοιμηθεις,καληνυχτα΄΄με ηρεμο αλλα σταθερο κ επιβλητικο τονο ηρεμησε!!καταλαβε ότι δεν την παιρνει άλλο.μακαρι να μην σε ταλαιπωρησουν!!!

καλο σκ να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ αγαπες μου μπειτε για παρεα ειμαι κλασικα στον οτε σνιφ εχω τρελη δουλεια αλλα βαριεμαι παρα πολυ :?:?

χτες το καμαρι μου επισης δεν ξερω τι επαθε κ καθε 2 ωρες με φωναζε ειχε πολυ ανησυχω υπνο πηγαινα τον χαιδευα κοιμοταν κ ξανα μετα δεν ξερω αν ποναει κανα τελευταιο δοντι μπας κ βγαζει γιατι σε καποια φαση του λεω τι εχεις με ματια κλειστα μου λεει ποναει κ ξανα τεζα..τι να πω 10 φορες θα πηγα να τον χαιδεψω αφου σε καποια φαση με πηρε ο υπνος στο κρεβατι του σκεψου κ ξυπνησα απο το μουδιασμα :o:o

γλειφιτζουρι θα παω να ρωτησω εχω λιγο καιρο να του παρω παντως ηταν απο ζαχαροκαλαμο η κατι παρομοιο τεσπα φυτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε θειε πες του αλεξ ειπε τα αρωματα μπαινουν σε μικρα μπουκαλακια αλλα ειπαμε!!!!!ακου 3-6 μηνων εμενα αυτα τα νουμερα δεν τα βαλε ποτε σχεδον αφου γεννηθηκε κοντα 4 κιλα χαχαχα.εδωσα καποια αφορετα στην ινα...

σημερα μαλλον θα παμε στην κουνιαδα μου το απογευμα να παιξουν τα ζουζουνακια μας.ο αντρας μου ρεπο σκδτ 4ημερο θα τον χορτασουμε!!!!!!!!!!!αντε γιατι χαθηκαμε μωρε..

στρωνει το πετιτακι πολυ χαιρομαι γιουπι!!!!!!!στειλε μου πως κανει γιουβαρλακια δεν εχω κανει ποτε να κανω στον β γιατι εγω δεν τρελαινομαι για κιμα..

χτες πηρα; κ εγω ενα τζινακι μονο 25 ευρω καθως περναγα με το αμαξι το μπανισα μπηκα το δοκιμασα κ γεια σας η πωλητρια μου λεει να ταν τοσο γρηγορες ολες οι πελατισες εγω ποτε δεν αργω σε ενα λεπτο ψωνιζω εδω το νυφικο το βρηκα με την μια ενα εβαλα κ τελος. ;);) μεγεια μεγεια θελω κ εγω μπαλαρινες ολο με αθλητικα ειμαι στη δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου ετσι κ μενα το καμαρι μου πολυ γαλα ρε συ πινει σκεψου εμενα τα μπουκαλια του παιρνουν 330 μλ κ πολλες φορες ζηταει κ αλλο πινει στανταρ πρωι βραδυ απο 330 κ μεσα στη μερα αλλες 2 φορες στανταρ θα πιει παλι απο μια μπουκαλαρα οταν βλεπει παιδικα μου λεει κανε κ μια γαλαταρα μαμακα :lol::lol:

χτες μου λεει ελα να παιξουμε στο πατωμα του λεω ποναει η μεση μου κ τρεχει κ μου φερνει ενα μαξιλαρι κ λεει παρε ματσιλαρι τωα καλυτεα η μεση μαμα??μου ρθε να τον φαω!!

χτες βλεπανε με τον μπαμπα του κατι στην τιβι κ εδειχνε μια κοπελα με τατου κ κανει κ η μαμα μου εχει πεταουδα (ετσι τι λεει τη πεταλουδα)στην κοιλισα ασχετα βεβαια αν το χω στη μεση :P:P κουφαθηκε ο αντρας μου με την παρατηρητικοτητα του.

κατα τα αλλα χαλαρα α σας ειπα εμενα αδυνατησε ο β τον ζυγησα κ ειναι 13,500 παρολο που τρωει τελεια,αλλα δε σταματαει λεπτο η που ψηλωσε δεν ξερω..δε θα σκασω αλλα ειπα να σας το πω :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα μου καλε να χαιρομαστε τον συμπεθερο ωραια η εκπληξουλα σας θα καταχαρηκε μωρε με τις γυναικες του!!!!

αχ σε νιωθω για το διαβασμα εγω πραγματικα δεν μπορω να φανταστω οτι μεσα σε ολα θα ειχα να διαβασω κιολας καμια φορα βλεπω ονειρο οτι ειμαι σχολειο κ ξυπναω απο το αγχος κ την υπερενταση..

μπειτε καλε καμια για παρεα θα παω να δουλεψω :evil::evil::mrgreen::mrgreen:

αριακι βικουλινη ελενα μαυρα ματια ρε κοριτσια καναμε μου λειψατε.φωτεινη εσυ λογικα εισαι στας αθηνας αναμενω τηλ αν προλαβετε να σας δω.

μαρακι σκ ξερω εσυ αποχη απο νετ απολαμβανεις τα ταρζανακια κ καλα κανεις γλυκια μου αντε κ εγω το αλλο σκδ εχω 3ημερο :D:D θα τον φαω !!!!!!!!!

τουιτακο εσυ με αντρουλη εχεις τα δικια σου απολαυστε τον..

ρουλιτσα μπες καλε να μας πεις ετοιμο το γραφειο? αλλος αερας πια ε!!!αντε καλες δουλειες ευχομαι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φουφουκακι μου εσυ με το σχολειο τρεχεις ε αχ σε εχασε κ η γειτονια θα χει μαραζωσει χωρις την ψυχη της παρεας η συνεχιζεις ακαθεκτη κιθαροβραδιες!!!για πες πως πανε οι κορακλες στο σχολειο???

παω να δουλεψω το αποφασισα! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!ολα καλα;εμεις μια χαρα,ειχαμε σημερα την βαφτιση,μια χαρα ησυχη ηταν αλλα ρε παιδι μου σημερα που ηθελα να ακολουθησει το προγραμμα στον υπνο οπως καθε μερα, σημερα το αλλαξε..δηλ ξυπνησε 4.30 ηπιε γαλα ,εκανε καμια ωρα να κοιμηθει κ ξυπνησε 8.το μεσημερι φυσικα λυσαξε λιγακι κ κοιμηθηκε στο αμαξι τελικα.δεν πειραζει ομως,τουλαχιστον καθισε στην καρεκλιτσα της κ εφαγε μια χαρα οτι ηθελε κ της αρεσε παρολο που ειχε παιδακια κ ξεμυαλιζοταν με το παιχνιδι.

Μαγδουλα βρεθηκατε με την Φωτεινη;ο Βασιλακης πως ειναι;κοιμαται καλα τωρα;4 κιλα γεννηθηκε ο Βασιλης;ελα ρε κ δεν του το 'χα,ετσι λεπτουλης που ειναι,μαλλον ψηλος ειναι κ φαινεται λεπτος γιατι μια χαρα τα κιλακια του!!!με γεια το τζινακι!!κι εγω με 30 ευρω πηρα..οταν ακουω να δινουν κατι 150αρια για ενα τζιν...δεν ξερω...τα λυπαμαι!!!προτιμω να τα χαλασω αλλου!γαλαταρα!!! =))=))=))=)) κι εμενα το εχει αυξησει κ το ζηταει κιολας... :o:o τι ευτυχια!!!εν τω μεταξυ επειδη το πινει στο κρεβατι μας κ το βραδυ χαζολογαει εχω βρει κολπο,φωναζω''μπαμπα ,ελα να πεις καληνυχτα στην Κωνσταντινα''κ αρπαζει παλι το μπουκαλι κ το ρουφαει :lol::lol: ...δεν θελει να παει στο κρεβατι της οποτε πινει γαλα για να κατσει κι αλλο!!!λοιπον τα γιουβαρλακια ειναι αυτη η συνταγη http://www.sintagespareas.gr/sintages/g ... emono.html ,μονο που βαζω ανιθο αντι για μαιντανο,κ λαδι αντι κ βουτυρο κ δεν τα τσιγαριζω,δηλ βαζω νερο ,λαδι κ μολις αρχιζει κ ζεσταινεται ριχνω τα γουβαρλακια.επισης βαζω κ καμια πατατουλα κ καροτακι μεσα.κατα τα αλλα την ακολουθω κατα γραμμα :lol::lol::lol: !!!δοκιμασε τα,σκεψου οτι αρεσαν στην Κωνσταντινα!!!! :lol::lol:

Αριακι να χαιρεστε το 2ο ονοματακι της Μαριλουκας!!!!αυριο δεν ειναι;; μιας κ δεν δουλευει αυριο ο μπαμπας ισως παμε καμια βολτουλα γι αυτο στα λεω απο σημερα!!!

καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια,καλή εβδομάδα!

Πως περάσατε τσουπρίνες;;;Εμεις όλα καλά,ήσυχα με τα ζουζούνια μας βόλτες.Χθες το απόγευμα στο σπίτι της γιαγιάς και του παππού η Δήμητρα χτύπησε το δάχτυλο στη πόρτα λίγο μη φανταστείτε.Ε από χθες όπου δει πόρτα την βαράει και λέει "πόρτα ντααααα καίει" και δείχνει το δάχτυλό της.Εχει γέλιο,θα κάνει μια βδομάδα να το ξεχάσει.Χθες τους έβαλα τζινάκια μακριά και τα καινούρια σπορτεξ.Δεν ήθελαν να τα βγάλουν,όλη την ώρα κοιτούσαν τα πόδια τους.Βρε βγάλτε τα θα σκάσουν τα πόδια στις κάλτσες τίποτα αυτές...το βράδι στον ύπνο τα αποχωρίστηκαν...Εχουν γέλιο τα σκατούλια.

Σημερα ξύπνησα και ονειρευόμουν να πάω τα μικρά σχολείο,να πάω να κάνω κάτι ψώνια,να πάω σούπερ ,να έρθω να φτιάξω καμιά πίτα,κανένα ωραίο φαγητό,να φάω το μεσημέρι ήρεμα να πάω να πάρω τα παιδιά και να χω γεμάτες μπαταρίες για το απόγευμα να παίζουμε!Φυσικά είμαι στη δουλειά σε ένα γραφείο κλειστό γύρω γύρω θα ξαναδώ τον ήλιο στις 15,30!Τέλος πάντων ας μην αρχίσει με γκρίνια η εβδομάδα...

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου; Επιτελους εχουμε συνδεση, προσπαθουσα να μπω και ποτε εκανε μια ωρα να κατεβασει την σελιδα ποτε δεν την εδειχνε καθολου, τα παρατουσα κι εγω και τον εκλεινα! Απο που να αρχισω ουτε ξερω, καταρχην για τα γενεθλια της μικρης της πηραμε δωρο ενα κρεβατι και τωρα εκει κοιμαται κι επιτελους ησυχασε λιγο με τον υπνο! Μας ταλαιπωρει ενα χαλαζιο που εβγαλε στο ματακι αλλα κανουμε θεραπεια κι ελπιζουμε να φυγει! Η γλωσσα "λυθηκε" για τα καλα και ολη μερα δεν σταματαει να μιλαει, αλλα δεν τρωει καθολου, εχει μεινει στα ιδια κιλα απο τον Μαιο και ο παιδιατρος λεει οτι επρεπε να πιασει τα 12κιλα τωρα που εκλεισε τα δυο! Δεν πειραζει, εβαλε σε υψος! Σαν τον Βασιλακι!!!! Δεν διαβασα τα νεα σας, θα τα διαβασω τωρα ομως και οσο προλαβω θα σχολιασω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα μου τα ειπαμε και στο τσατ, ευχαριστω για τις ευχες αλλα η μικρη μου πηρε το ονομα απο την Πελαγια της Τηνου που γιορταζει τον Ιουλιο!!! Μπραβο για το παρτακι σας, περασατε καλε κι εκανες κι ενα σωρο ωραια πραγματακια!!! Χαρηκα πολυ που μαγειρευετε μαζι και τρωει και το πετιτακι λιγο παραπανω!!!!

Χαρα αντε ριξτο στο διαβασμα!!! Η νυφη μου που ειναι στη Γαλλια ειχε εξετασεις τον Σεπτεμβριο διαβαζε εναν χρονο και στις διακοπες που ειχαν ερθει διαβαζε τα πρωινα και παλι τα βρηκε σκουρα, τωρα περιμενουμε αποτελεσματα! Ναζιαρα η μικρη μας βγηκε, εκτος απο κοκετα ε; Εμας το τραγουδι των γενεθλιων το λεει ετσι: " Να σβησεις το κερακι και χρονια πολλα, μεγαλοι να ζησουμε με ασπρα μαλλια" διασκευη δικη της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι πως παει η εκπαιδευση; Αρχισες ή ακομη; Κι εγω ειχαν κανει προσπαθεια αλλα αφου κατουρησαμε και χεσ...με ολο το σπιτι τα παρατησαμε!!! Λεω τωρα να κανω προσπαθεια μεχρι να στρωσω χειμωνιατικα χαλια και θα σας πω εξελιξεις! Καλα εκανες και αλλαξες παιδιατρο, τα παιδια πρεπει να τα εξεταζει με λεπτομερεια και οχι επιπολαια!!!

Φωτεινο-συμπεθερακι εστειλες φωτο απο βαφτιση;;; Δεν ειδα καθολου τα μειλ! Σορρυ σε ολες που στειλατε φωτο!!! Εχεις δικιο πρεπει να σας στειλω κι εγω!!! Υποσχομαι να το κανω!!! Ολοκληρο αντρακι ο γαμπρος μου, κι η μικρουλα δεν παει πισω! Μπραβο στα παιδια και στην μαμα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα Σταυρουλα Ρουλακι Φουφουκακι μου εργαζομενο σας φιλω γλυκα και υποσχομαι να σχολιασω αυριο γιατι απο το διαβασμα και το τσατ το μυαλο μου ειναι φραπε!!! Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Βρε καλώς το Αριάκι που χάθηκε...Περαστικά για το χαλαζία και μεγεια το καινούριο σας κρεβάτι!Καλούς ύπνους!

Την εκπαίδευση δεν την αρχίσαμε καν λόγω έλλειψης χρόνου στο σπίτι και λόγω πρισσότερο ότι τα μικρά μου δε μιλάνε όπως τα δικά σας ακόμα,οπότε δύσκολο να συνεννοηθούμε!Από 2,5 ετών θα ξεκινήσουν στον παιδικό οπότε ευελπιστώ ότι θα λένε και περισσότερα ως τότε μήπως τα καταφέρουμε "αναίμακτα".

Πάλι διαφωνούμε με τον άντρα μου σε θέματα διαπαιδαγώγησης και μου σπάει τα νεύρα.Η Δήμητρα τα μεσημέρια που γυρνάμε θέλει να κάθεται στα πόδια μου όταν πάω να βάλω μια μπουκιά και να μη τρώει αλλά να παίζει με το πιάτο μου σε σημείο να εκνευρίζομαι γιατί ούτε να φάω μπορώ ούτε αυτή τρώει και λερωνόμαστε και οι δυο.Αν την αφήσω κάτω ή τη βάλω στο καρεκλάκι γίνεται χαμός.Ε λέω χθες δε πάει άλλο θα της το κόψω.Την άφησα κάτω σπάραζε χτυπιόταν μου τραβούσε τη μπλούζα,με γέμισε μύξες..Μετά τη πιάνει ο άντρας μου και της δίνει μπισκότα για να σταματήσει.Ε τα πήρα άσχημα...Του λέω πως θα μάθει έτσι ότι πρέπει να τρώει φαγητό και όχι γλυκά όταν πρέπει και πως θα μάθει ότι πρέπει να κάθεται μόνη της και όχι σε αγκαλιές;;;;Και ποια ήταν η απάντηση βρε κορίτσια;;;;;"Πρέπει να καταλάβεις ότι έχουμε ένα ιδιότροπο παιδί και πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό!!!!!!!!!"Κουφάθηκα!!!!!!Λέω τα λες σοβαρά τώρα αυτά ή για αστείο;;;;Αντι να τη στρώσουμε εμείς θα φέρει το μωρό εμάς στους ρυθμούς του;;;;Ναι λέει τα έλεγε σοβαρά.Τα βράδια η Χρυσάνθη θέλει κάποιον δίπλα της μέχρι να κοιμηθεί αλλιώς γκρινιάζει.Τρέχει εκείνος.Του λέω κόψε το αυτό γιατί θα το κάνει συνήθεια."Όχι μωρέ δε πειράζει έχει φοβίες το παιδί".Το βράδι ξυπνάει και θέλει γάλα,2 χρονών παιδί ακόμα να ξυπνάει τα βράδια.Λεω να την αφήσουμε να τσιριξει μια δυο μέρες να μην της δώσουμε να δεις πως θα το κόψει το βιολι."Όχι μωρέ το παιδί χρειάζεται γάλα για την ανάπτυξη του"Γκρρρρρρρ....Πολύ μη μου άπτου με τις κόρες του και νομίζω με λάθος τρόπο.Δε ξέρω ώρες ώρες λέω είμαι εγώ πολύ σκύλα ή εκείνος πολύ μαλθακός;;;;

Αλλά άσχημο πράγμα να μη συμφωνείς στη διαπαιδαγώγηση.Γιατί ουσιαστικά πλάθεις έναν χαρακτήρα και αν ο ένας λέει έτσι και ο άλλος γιουβέτσι θα το τρελάνεις το παιδί!

Αύριο εμβόλιο και μετά σε 6 μήνες...Να δούμε και για τη μυτούλα της Χρυσάνθης,είναι συνέχεια μπουκωμένη και όποτε και να κάνεις ορό βγάζει μυξούλες χειμώνα καλοκαίρι αυτή η δουλειά,ενώ ακροαστικά δεν έχει.Μήπως είναι καμιά αλλεργική ρινίτιδα που λένε.Ξέρω και γω.Αναπνέει μονίμως από το στόμα.

Αυτά...

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες να μαι και εγώ!!!!Την προηγούμενη εβδομάδα δεν δουλευε ο αντρούλης μου και καθίσαμε να τον χαρούμε οικογενειακώς!!!Πήγαμε μέχρι και στις κούνιες οι 3 μας που δεν είχαμε πάει όλοι μαζί όλο το καλοκαίρι.Εκανα και λίγες δουλειες κουρτίνες χαλιά κλπ γιατί θα ερθει ο χειμώνας και μετά θα τρέχω…Είχε και ο αντρούλης μου χτες γενέθλια και μαζευτηκαμε οικογενειακώς.Φτιάξαμε με την εμμελεια και τούρτα..φαντάζεστε ποιος εσβηνε το κεράκι ε?αυτη τη φορα πήρα και αυτό που ξανανάβει μόνο του… :D:D

Αλεξάνδρα δε θυμάμαι αν σου ευχήθηκα για την Κωνσταντινα μας το αλτσχαιμερ μου χτυπάει την πόρτα. :roll::roll: Να τη χαίρεσαι πάντα γερή και δυνατή.το παρτι θα ήταν καταπληκτικό.αυτα που ετοιμασες μου αρεσαν πολύ.καλέ δεν κανετε καμια εταιρία θα καλύπτετε και όλη την ελλάδα…ωραία τα δωράκια σας.φορμα 3-6 μηνών? :lol::lol:

Ρουλάκι συμφωνω με αυτά που έγραψες αλλά θα σταθώ στην τυχερή σακούλα για κορίτσια. Γελασα τόοοσο πολύ. :lol::lol: Φαντάζομαι εκπληξη ο Τασούλης!!!Τι καλά που έκανες ανακαίνιση και το γραφείο.Αλλάζει και η διάθεση.Συγχαρητήρια και για την εγκυμοσυνη της φίλης σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα χαίρομαι για το παρτυ σας.τα είπαμε και στο τηλέφωνο.τι καλός ο φίλος σου που σου έφερε δωράκι…οσο για την τουαλέτα δεν νομίζω να πειράζει που είστε καθιστοί. Εξάλλου και όταν κανετε κακακια ετσι καθεστε. οσο για τον γκαμι σε καταλαβαίνω .σου παίρνει το κεφάλι. εμάς μας εχει χαλάσει λίγο και ακόμα και με καινουργιες μπαταριες τραγουδάει χάλια. οπότε δε το παταει από μονη της και ησυχάσαμε. Και εγω της Εμμέλειας της εχω εξηγήσει ότι ο μπαμπάς και η μαμα πάνε στην δουλεια για να φερουν λεφτα να πάμε στο σούπερ και στις κούνιες. ξερει από τωρα ότι όλα θέλουν λεφτά.οταν πάμε στο σουπερ της δίνω ένα κερμα να αγοράσει ότι θέλει.αν π.χ πάρει 2 σοκολάτες της λέω εχεις ένα λεφτο να πάρεις μία και λέει κάτσε να διαλετσω…και παίρνει ένα. Σου φέρνει και μαξιλάρι το αγόρι σου?τι τυχερή που είσαι…

Αρια εμφανίστηκες και σκεφτόμουν να σε πάρω τηλ.καλά θα σε παρω έτσι και αλλιως!!!τι κάνει η μαριλού?πόσα κιλά είναι και ανυσυχησε ο παιδίατρος?εμενα μια χαρα μου ειχε φανει.περαστικά για το χαλάζιο και με γεια το καινουργιο κρεβατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά να χαίρεσαι τον αντρούλη σου. κάνανε κόμμα με την μιμικα ε?γρήγορα μπρος για τον γιο.Οσο για το διαβασμα φιλενάδα χαρα στο κουράγιο σου.αλλά ξεκίνα χαλαρα να μην σου ερθει μαζεμένο.Καλά αυτοί στα συνεργεία δεν εχουν τον θεό τους και εμεις για τακάκια κλπ το προηγούμενο μήνα σκάσαμε 500. :evil:

Φωτεινή σαν τα χιόνα..αλλά που να προλάβεις η δόλια η μάνα!!!τι κάνουν τα καμάρια σου?από αναπτυξη σκίζουν βλέπω.καλέ φωτογραφίες από τα βαφτίσια εμένα δε θα μου στειλεις να σε καμαρώσω?

Μαρία μου τι κάνεις?μου ελειψε το πρωινό μας τσατ!!!!τα κορίτσια μας πάνε μαζί και στο υψος αλλα και στα παπουτσια.και εμεις 22 φοράμε.τωρα για μποτάκια θα πάρω μαλλον 23.πως μεγαλώνει ετσι το πόδι.τον Μαιο φορούσε 20.Οσο για την δεν εχει νοημα το πρωι να φορανε παμπερς και μετα όχι. Καλυτερα να περιμένεις μαζί με το σχολείο.αφου κανονικά μετα τα 2,5 μαθαίνουν. Με τον αντρα σου πρεπει να εχτε κοινη σταση γιατι τα παιδια μπερδευονται ετσι.πρεπει να αποφασίσετε σε τι θα λέτε ναι και σε τι όχι.

Φουφούκα μας έλειψες!!!τι κάνουν τα ζουζούνια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω... :lol:

Μαγδα σουπερ τυχερη, ο γιοκας σου εχει αδυναμια και σε προσεχει αφου σου εφερε μαξιλαρι για την μεση!!! Καλα με την "γαλαταρα" γελασα πολυ! Κι εμενα μου λεει "Τι να κανουμε τωρα; να πιουμε καφε και γαλα;" την πρωτη φορα που το ειπα εμεινα με ανοιχτο το στομα!

Ρουλακι μπραβο για την αντιμετωπιση σχετικα με το παιδι και την δουλεια! Εγω γνωμη δεν μπορω να σου πω αφου δεν δουλευω αλλα οταν τυχει να την αφησω στις γιαγιαδες της εξηγω που θα παω και τι θα κανω και δεν γκρινιαζει ποτε, καλοπερναει κιολας αφου τις κανουν τα χατηρια και δεν εχουμε δραματα! Μπραβο και για τις εξορμησεις! Ζηλευω.... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα τον χαρηκατε τον μπαμπα σας ε; η πολυλογου μας τι κανει; εσεις τι κανατε με την πανα, την κοψατε; γιατι θυμαμαι οτι μια χαρα τα πηγαινε η μικρουλα οταν ειχατε ερθει!!! Κι εγω αρχισα δουλειες! Τον πανω οροφο τον εστρωσα με τα χειμωνιατικα, εμειναν τα κατω αλλα ακομα δεν τα κανω...αντε να δουμε!

Φουφουκι μου μπες να μας γραψεις κανενα νεο; τα ζουζουνακια σου τι κανουν; Σαν να σε βλεπω να τρεχεις τωρα με δουλεια και αστραφτερο σπιτι!!! :lol:

Μαρια εμεις σχετικα μ'αυτο που ρωτας ειμαστε καπου στη μεση, δηλαδη τυχαινει φορες που την αφηνω να περασει το δικο της και φορες που την βαζω σε ταξη...και το ιδιο κανει και ο αντρας μου (αν και τις κανει πιο πολλα χατηρια τωρα που το σκεφτομαι). Δεν ξερω αν ειναι σωστο κι αυτο, παντως μεχρι τωρα αυτο κανω και τα παμε μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...