Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Και μιας και η ωρα ειναι 00:20........

"Βασιλακη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!"Να σε χαιρονται οι γονεις σου και η πεθερα σου φυσικα!!!Μεθαυριο θα σου φτιαξω και καινουριο τικερακι αγορι μου,γιατι αν περιμενεις απο τη μανα σου παλι στασιμος θα μεινεις!!!Μαγδα περιμενουμε τα νεα του παρτυ!!!

Επισης ξανθια μου εχω να σου πω οτι για να μην σου σβηνει αυτα που γραφεις και τα χανεις,πριν κανεις υποβολη να κανεις αντιγραφη ωστε να μην τα χανεις!!

Αλεξ,ελπιζω να περασες καλα στο γαμο και να μην σε εχει ξεζουμισει η Κων σημερα!!!Αντε πες να μας πεις!!

Μαρακι,μπραβο που περασατε ωραια!!!Ειδες που μια χαρα τα περασαν οι μικρες!Αληθεια για ψωνια προλαβες να πας?

Σταυρουλα κοιτα να μην μπεις αυριο και θα σου πω εγω :lol::lol::lol:Εισαστε πολυ ωραιοι στη φωτο,οντως μου φαινεσαι αδυνατισμενη και εμενα!!

Αντε καληνυχτα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Happy Birthday to you,happy birthday to you,happy birthday Βασιλάκη,happy birthday to you!!!!!!!!!!!!!!!

Μάγκυ μου να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε πάντα έτσι καλό παιδί που είναι. Βασιλάκη να καις καρδιές μεγαλώνοντας αλλά τη νυφούλα μας και τα μάτια σου!Γιατί βλέπεις μια τα κλαρίνα μια οι λύρες ειναι του ξεπορτίσματος αυτή και άντε να της βάλεις τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι!!!

Τι μου κάνετε;Καλημερούδια....Εμεις πολύ καλά,είχαμε ένα ωραίο ήρεμο ΣΚ.Παιδότοπο το Σαββατο,βόλτα με τα ποδήλατα μεγάλη χθες,παππουδοπαιχνίδια στο μπαλκόνι το απόγευμα.Φτου να μη τις ματιάσω κοιμήθηκαν και σερί,αφου ξύπνησα εγω σήμερα στις 06,00 να δω τι ώρα είναι και δεν έχουν σηκωθεί ακόμα.χα χα.

Κατά τα άλλα δουλείτσες έκανα,κατέβασα κάτι ρόμαν κουρτίνες και τις έπλυνα δε το ξανακάνω όμως μέχρι να τις κρεμάσω με τα κορδονάκια είδα κι έπαθα...Κατέβασα τα ρούχα μου τα χειμωνικά,μάζεψα για δώσιμο 2 τσάντες του Jumbo και θα τις πάω σήμερα σε μια θεια μου που τα πάει σε ένα ιδρυμα με παιδιά με ειδικές ανάγκες.Ε μα βαρέθηκα 2 χρονια πάνω κάτω με το σκεπτικό ότι κάποια στιγμή θα μπω...αι σιχτιρ...να φεύγουν να ανανεώσω γκαρνταρόμπα...Πήγαμε ψώνια τη Παρασκεύη τελικά με την αδερφή μου,πολύ ωραία,πήρα 2 παντελόνια,3 μπλουζες,2 ζακέτες,κρέμες και κονσιλερ...Ωραία ήταν..Αλλη μια τέτοια εξόρμηση και είμαι οκ για χειμώνα...(αν και η αδερφή μου έφυγε...λυγμ λυγμ)

Καλή η Φουφουκα χάθηκε τελείως;;;Ουτε σκ;;;Φουφουκα εισαι απαράδεκτη....

Σταυρούλα κουκλιά και οι 3 στα γενέθλια σας,στα έγραψα και στο mail...

Αλεξάνδρα ελπίζω να πήγατε στο γάμο και να περάσατε ωραία.

Μάγκυ μπες να μας πεις για τα γενέθλια,στείλε φώτο..ελπίζω να χεις ρεπο να μαζέψεις το χάος...

Σας φιλώ για την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!Βασιλακηηηηη χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!να τα χιλιασεις!!!να εισαι παντα το καλυτερο παιδακι !!!!

το Κωνσταντινακι είναι αρρωστουλι,εκει που ειχε ένα μπουκωματακι κ με τον ορο ηταν καλυτερα γιατι το πρωτο βραδυ ξυπναγε κ δεν μπορουσε να ανασανει, από χθες εχει κ έναν βηχα που την ταλαιπωρει….σημερα ξυπνησε 6 της εφτιαξα ένα ζεστο γαλατακι κ μετα δεν ησυχαζε από τον βηχα!!αλλα ολο ξεγυμνωνεται ,ξυπολιτη…μετα το παρτυ θα βαλω χαλια!στον γαμο πηγαμε,όλα καλα.αν κ κοιτουσα ανα δευτερολεπτο το κινητο!!κοιμηθηκε σχετικα ευκολα γιατι δεν την ειχα κοιμησει μεσημερι κ ηταν πτωμα!!ξυπνησε 3 φορες μεσα στην νυχτα αλλα ξανακοιμηθηκε γρηγορα κ βεβαια δεν εφαγε…θα σας τα πω αναλυτικη στην ομαδα!!

Σταυρουλα βλεπεω πολύ δυναμικο παρον!!!να σε ευχαριστησω βεβαιως που το ματι σου το αετισιο πετυχε πιατακια χιονατη!!!!εισαι φοβερη!!!τελεια οικογενεια ειστε!!!μονη σου εφτιαξες τουρτα;μπραβο χρυσοχερα!!!μαθαινετε αγγλικα στα 2;;φανταζομαι στα 5τι θα ξερει…μαλον θα δινει εξετασεις για το πτυχιο!!χαχαχα εμενα ευτυχως αρχισε να κοιμαται πιο καλα,δηλ δεν στριφογυρναει ,αλλα της εχω βαλει κ καγκελακι καλε..σιγα μην την αφηνα ετσι χυμα να εχουμε καρουμπαλα κάθε βραδυ!!επισης ακολουθω τις συμβουλες σου για την ομιλια…ακου διαλογο,ηθελε νερο.

Κων: κοκο

Εγω:νεεεε ροοο

Κων: κοοο κοοο

Εγω:νεεεε

Κων: νεε

Εγω: ροοο

Κων: κοο

Μαρακι ετσι κανουν οι αντρες..σαν μωρα κι αυτοι…κι ο δικος μου όταν κανει ετσι ‘αα ελα να δουμε τα γατακια,ελα να παμε από δω’’αστο να ηρεμησει ..χθες μου ελεγε για σοκολατα…μηπως να της κανουμε κ κανα δωρο αν γκρινιαζει;;τι καλα που τρωνε εξω!!!εμενα ξεμυαλιζεται κ δεν καθεται να φαει…οσο για τις πρωινες δουλειες τι να πω;;;εμενα τα ματια μου δεν θα ανοιγαν τετοια ωρα!!!χαχα μια χαρα κ στην εξοδο!!!μεξικανικο ε;αα θελω κι εγω!!!λες να την ξαναπαω στην πεθερα την μικρη;;χαχα με γεια κ τα ρουχαλκια!!!!αντε τα καταφερατε πια!!!μην μασας κ χωρις την αδερφη να πας…

Μαγδουλα μου να τον χαρεσαι τον γιοκα σου,περιμενω φωτο αφου δεν τα καταφεραμε..ηταν δυσκολη μερα!!!σημερα είναι η μεγαλη μερα με την πιπιλα;τι να ευχηθω;;ηρεμια κ καλους υπνους!!!α κι εσυ ετσι ε;τον αγαπας κάθε μερα κ πιο πολύ;;κι εγω βρε Μαγδουλα δεν μπορω χωριε αυτην…που να μεγαλωσει λιγο ακομα κ να κανουμε πολλα πραγματα μαζι…εχω φανταστει πολλα!!!σημερα θα παρω τις εξετασεις της,από μερα σε μερα με πανε κ εγω μεγαλη αγωνια,μακαρι να βγεις αληθινη!!!!!στο χαρτι εγραφε για ενηλικες 37-145,μωρα κατω από 6 μηνων 36-156 κ για παιδια πανω από 7 μηνων 43-184 για τον σιδηρο…καλη η πολιτικη σας της ψηφου!!αλλα την δεχεται ο μικρος;;εμενα σιγα να μην την δεχτει…παλι μπονους βρε φοβερη υπαλληλε;;αντε καλα ψωνια!!!!λοιπον μια μερα την ακουγα στο δωματιο της κ ξαφνικα την ακουσα να δυσανασχετει,μπαινει κ μαζευε τα παιχνιδια της κ δεν μπορουσε να βαλει στο ραφι ένα βιβλιο…καλα εμεινα!!!επισης εχει μαθει κ δεν σκορπιζει σε ολο το σπιτι τα παιχνιδια της…κατι είναι κ αυτό!!!

Χαρουλιτα τι παιδοτοπους καλε το πατε το παιδι,ψαχνε τα πανηγυρια να χαιρεται !!!μπραβο κ στον αντρουλη που ασχολειται..κουραζονται κ αυτοι με την δουλεια αλλα κι εσυ δεν καθεσαι ολη μερα!!!με γεια κ το μαλλι!!το άλλο δεν το σχολιαζω μην σας ματιασουμε!!!

αυτα!!!παω κ στην ομαδα κ να παω μετα να παρω τις εξετασεις!!!φιλιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι ανεβασμεεενηηηη ,στα συννεφα πετααααωωωω!!!φιλεναδουλες μου γλυκες ,που σας εχω ζαλισει τοσους μηνες....σας ανακοινωνω οτι οι αλλεργιες ξεκουμπιστηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ να σας πω οτι ειμαι ευτυχισμενη;;;οχι απλα ευτυχισμενη....δεν μπορω καν να σας το περιγραψω!!!!!τερμα τα παταταλευρα,τα ρεβυθαλευρα,τα ρυζαλευρα...τερμα τα γαλατα ρυζιου(ελπιζω γιατι τα συνηθισε κιολας)!!!ζητω τα μπισκοτα,ζητω τα μακαρονια ,ζητω το ψωμι!!!! :lol::lol::lol: τι ανακουφιση Θεε μου!!!μονο στον κροκο του αυγου κ στους ξηρους καρπους θα κανουμε επαναλληπτικα γιατι μου ειπε οτι κατι εδειξε,μια υποψια.ελπιζω να μην ειναι τιποτα τελικα κ να τρωμε τα παντα αφοβα!!!!!!!!!α ρε Μαγδα με τα ονειρα σου....φιλεναδα πραγματικα αρχιζεις κ με τρομαζεις με την διαισθηση σου!!!! μια με αυτο κ μια καθε φορα που οταν δεν ειμαι πολυ καλα το καταλαβαινεις με το γεια που θα σου γραψω.... :x:x:-*:-*:-*

πηρα κ μια γλυφιτζουραρα στο Κωνσταντινακι...με κοιταζει κ γελαει...εχει καταλαβει ποσο εχω χαρει!!!!μαλλον δεν θα παμε κ γαστρεντερολογο...αφου δεν κανει κ εμετους-αναγουλες,τρωει κ μια χαρα κ απο τωρα ελπιζω να τρωει πολυ καλυτερα...θα παρω κ την παιδιατρο να μου πει τι γαλα να ξεκινησουμε...σας ευχαριστω ολες για την στηριξη σας κ την βοηθεια σας ...αλλα κ την ανοχη σας!!!!πολυ αγχος κ κουραση ψυχικη με αυτο το θεμα...αντε τωρα θα σας ζαλιζω μονο με τον υπνο!!!!!!!!:lol::lol::lol: φιλακιαααααααααα :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλέ δάκρυσα και είμαι και στη δουλειά και μου λέει η κόρη του αφεντικού τι έπαθες κοκκινησαν τα μάτια σου!Αλλεργια της λέω!!!!Σε τι μου λέει;Σε σένα μου ρθε να της πω!!!!

Συγχαρητήρια το πετικάκι δεν θα είναι πια πετικάκι θα τρώει ότι θέλει και θα ανοίξει η όρεξη της...Καλή αρχή Κωνσταντίνα στο κόσμο των γεύσεων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλάκη χρόνια πολλά και ότι επιθυμείς. [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] Πάντα ευτυχισμένος!!!Μάγδα μου τα είπαμε και στο τηλέφωνο.Περιμένουμε φωτογραφίες από το πάρτυ.Το δέμα σας έφυγε και μπορεί και να το πάρετε αυριο.

Αλεξάνδρα τι υπέροχα νέα είναι αυτά καλέ. :ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause: ζήτω!!!!!δε ξέρεις πόσο χάρηκα φιλενάδα.σε φαντάζομαι τωρα μέσα στην κουζίνα να μαγειρεύεις..κοίτα μη την τρέχουμε μετα για διαιτα ε? :lol::lol::lol:

Οσο για τα πιατάκια αργά τα είδα και θα βγουν πολλά με μεταφορικα!!!το βασικό ειναι τι θα εχουν τα πιάτα μέσα.και από δω και πέρα θα έχουν πολλά καλουδια!! ;)

Μαρία περάσατε ωραίο Σκ.Ψώνισες κιόιλας.τα καταφερες!!!! :D:D Με βρήκες αδυνατισμένη ε?ας είναι καλα το photoshop :lol::lol: Και εγω θελω να μαζεψω τα καλοκαιρινα και βαριέμαι.....καλη η σκέψη σου να δωσεις τα παλια σου ρούχα.και εγω ετσι κανω.δε πετάω τίποτα.

Χαρά κρίμα που δε σε πρόλαβα το βράδυ και το @μωτο είναι οτι ήμουν στον υπολογιστή αλλά δεν ήμουν μαμμυ.κανε και εσυ μια αναπαντητη να καταλαβω... ;) Καλά η Μιμήκα είναι για μεγάλες πίστες!!!το έχει τ παιδί μεσα του.αλλα δεν ειχε και σε ποιον να μοιασει..φαντάζομαι τι ακουγε στην κοιλια σου οταν ήσουν εγκυος!! :lol::lol: τωρα και ποντιακα ε?μεγάλο ρεπερτόριο!!!Εμείς πάλι είμαστε ροκάκια!! :lol::lol:

Τα νέα μου τώρα.Στεναχωρέθηκα λίγο σήμερα γιατί πήραν αναπληρωτες και σταμάτησαν πάλι σε μένα όπως ακριβώς πέρσι.Καλά τι γκαντεμιά είναι αυτή? :evil::evil: Τέλος πάντων θα επικεντρωθώ στο γραφείο μου.

Σήμερα που πήγα να στείλω το δέμα στην Μαγδα η Εμμέλεια ανέβηκε σε μια ζυγαριά και αρχισε να πατάει το πλήκτρο 8!!!τη ρωτάει η κοπέλα τι πατάς?Το ο(χ)τώ της λέει.καγκελο η κοπέλα!!!! :lol::lol: εμ τι τζάμπα τόσες διαφημίσεις του 11888?κάτι της έμεινε.. :lol::lol:

φιλάκια κοριτσούδια.τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά, όπως είπε και η συμπεθέρα μου με βρήκε η Νικολούλη!!!!Συγνώμη ειλικρινά που δεν έχω μπεί τοσο καιρό, αλλά αφού λείπουμε κάθε σαββατοκύριακο, μαζευονται όλα δουλειά του γραφείου και δουλειές του σπιτιού σε 4 μέρες!Καλές οι εκδρομούλες δεν λέω, αλλα μάζευε για να φύγεις και πλύνε όταν γυρίσεις, συν τις καθημερινές δουλειές, συν το γραφείο, που ευτυχως εχει δουλεια, ολο νυσταζω!!!Θελω να ερθει η μαμα μου, να κοιμαμαι τα πρωινα λιγο παραπανω!!!!!Σας λεω συντομα τα δικα μας γιατι θελω να σχολιασω και ανακαλυψα ότι εχω να διαβασω από την 5 σελίδα!!!!Λοιπόν, ξαναπήγαμε καμπινγκ που σας ελεγα στο Μαυροβούνι Γυθείου, μετά έγινε νονος ο αντρουλης μου και πολύ τον καμαρωνα γιατι ηταν χαρουμενος και χαμογελαστος (θα σας στειλω μετα φωτογραφιες), κι εμείς με τον Τασουλη ωραιοι ήμασταν, μετά πηγαμε Αθηνα για μια βαφτιση και το προηγουμενο σαββατοκυριακο πηγαμε σε εκεινο το ξενοδοχειο που σας ελεγα στο Πορτο Χελι, αλλα δυστυχως δεν αξιζε τα λεφτα που δωσαμε…Το στρωμα που ηταν στο παρκοκρεββατο που ειχα ζητησει ηταν κατουρημενο και με τριχες, αηδιασα ολοκληρη, οποτε τον πηραμε στο κρεββατι μας. Σαν παροχες βεβαια καλό ηταν γιατι ειχε ιδιωτικη παραλία, ρηχη για τα παιδακια και παιδικη πισινα. Το Σαββατο το βραδυ περασαμε στις Σπετσες για την Αρματα και ο Τασουλης εκλαιγε από την ωρα που μπήκαμε στη βαρκουλα, φωναζε κατω κατω, μεχρι να περασουμε απεναντι πλανταξε το παιδι και μετα την εκδηλωση που ειχαν πυροτεχνημα επι 15 λεπτά παλι κλαμα από τα μπαμ μπουμ!!!Αξεχαστες θα του μεινουν οι Σπέτσες, ε???Αυτο το Σαββατοκυριακο παμε στη Σκύρο, εκει θελει λεει η παρεα μας να με γιορτασει, όποια θέλει να προστεθεί στη παρεα ευπροσδεκτη και διαμονη δωρεάν!!!!Το άλλο Σαββατοκυριακο θα παμε στα Τρίκαλα Κορινθίας, εκεινο που σας ελεγα ότι ειχα κλεισει λιγο μετα που γεννησα και οι καλοι κυριοι μας κρατανε ακομα, ελπιζω να μην γινει κατι γιατι το εχουμε ακυρωσει τοσες φορες!!!Θα παμε να κοιμηθουμε και να βρεθουμε με τον αντρα μου γιατι με τα σουρτα φερτα και την κουραση ηταν αδυνατο!!!!Τήνο δεν πηγαμε όπως ηθελα, αλλα θα παω μονοημερη καποια στιγμη που θα ανεβω. Παρεμπιπτόντως, θα ανεβω καποια στιγμη για περιπου μια εβδομαδα Αθηνα, οποτε πρεπει να κανονισουμε να βρεθουμε με τις Αθηναίες!!! Από κατορθωματα του Τασουλη κάθε μερα λεει ή κανει κατι καινουργιο και με αφηνει αφωνη, προχθες την ωρα που ετρωγαν με τον μπαμπα του γυρναει και μου λεει «μαμα ωραιο φαγητο!»Το ζουζουνι μου, ετσι ξεκινανε που λενε μετα στις κοπελες τους σαν της μαμας μου το φαγητο δεν υπαρχει!!!!Συμπεθερα μην φοβασαι, δεν θα τον μαθω ετσι!!!Και χθες το βραδυ εστρωνα τα σεντονια και μου λεει μαμα βοηχησω!!!Θα το φαω το ατιμο!!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Επειδή έχω ξεκινήσει το γράψιμο πολλές πολλές μέρες πρίν, πήγαμε στη Σκύρο, περάσαμε πολύ ωραία με τους φίλους μας και στα Τρίκαλα Κορινθίας ακόμα πιο ωραία, επιτέλους τα δύο μας!!!!

Επειδή εχω χάσει παρα πολλά γενέθλια από τα παιδακια της παρειτσας μας ξεκινω με την σειρα που γιορταζαν!!!!

Ελενάκι μου, να χαίρεσαι τον Ορεστακο σου και να τον καμαρωνεις πάντα!!!

Μητσακο, αν και μας ξεχασες, Χρόνια Πολλά στον γιόκα σου!!!

Χαρουλίτα μου, Χρόνια Πολλά για την κορούλα σου, γερή και ευτυχισμένη!!!Και για την γιορτή της!!!Αντε και πρώτο όνομα στα μπουζούκια της εύχομαι!!!

Κατερινάκι μου, να χαιρεσαι την Αγγελικούλα σου, πάντα να σου δινει χαρές!!!

Αριάκι, να τα εκατοστήσει η κορούλα σου και Χρόνια Πολλά για την γιορτή της και για την γιορτη σου!!!

Συμπεθερουλα μου, να σε χαιρομαστε!!!!

Εμμελειάκι, πολύχρονη, χαρουμενη και παντα πολυλογου!!!Σταυρουλα μου να την χαιρεσαι κι εσυ να χαιρεσαι την γιορτη σου!!!

Μαράκι μου να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου!!!Να ειστε καλα να τα καμαρωνετε παντα!!!

Περσινα ξινα σταφυλια θα μου πείτε, αλλα εγώ θα σχολιάσω!!!!

Χαρουλίνι μου, επιστημονας ανθρωπος δεν ντρεπεσαι να κυκλοφορεις με λεοπαρ μαγιω και να σκανδαλιζεις τον κοσμο????Είδες τελικα, ηταν καλυτερα που μιλησες με την συναδελφο σου, για μια μικροπαρεξηγηση θα στεναχωριοσασταν και οι δυο!!Τώρα που ησουν για τον γαμο στη Κόρινθο, παλι λειπαμε εμεις, να δω ποτε θα καταφερουμε να βρεθουμε κατω από τ’ αυλακι!!! Μάλλον κι εμείς για mickey το παμε το παρτυ, θα μιλησουμε γιατι θελω βοηθεια!!!Πολύ ωραια ιδεα αυτή με την αφισα να γραφουν τα παιδακια ευχες, μπορω να την κλεψω???Καλά για τους χορους της Μιμικας σε γαμους και πανηγυρια, τι άλλο να σχολιασω πια, αστερι!!!Εμενα όταν μου κανει τα χαζοκλαματα και να πεφτει κατω, δεν του δινω σημασια και σε ένα λεπτο ορθιος!!!Να σε χαιρομαστε, βρε!!!Ιδεα δεν εχω από γιορτες, συγνωμη!!!Η αληθεια είναι ότι το προγραμμα υπνου πρεπει να το τηρουν ολοι, ξεκινησε το καποια στιγμη που θα ειστε πιο πολλες μερες μαζι και μετα δεν θα βγαινει ευκολα από αυτό.

Φουφουδελακι μου σε ξεκουρασε η πεθερουλα, μπραβο!Τι ωραια τα πραγματακια της μαμας σου για τα κοριτσακια σου!!!Εμενα είναι πιο πρακτικη και του δινει λεφτα!!!Πόσο χαριτωμένα είναι που ανακαλύπτουν κάθε μερα και κάτι καινούργιο, άκου μαμα έβαψα το νερό κόκκινο!!!!Το μάτιασε το κοριτσάκι σου η ξυνή, α πα πα!!!Πολύ συμφεροντολόγος και ο αντρας της, αλλα δεν ξέρει από φουφουδοοικογενεια!!!!Τι γλυκο να τους δωσεις δωρακι την πρωτη ημερα!!!Να μην τους φανει και βαρια η επιστροφη στο σχολειο!!!Που εισαι, μας λειπεις???

Βικουλίνι, Χρόνια Πολλά προκαταβολικά για αυριο, να χαιρεσαι το αντρακι σου και Χρόνια Πολλά για το κοριτσακι σου, αν και πολύ καθυστερημένα!!!Μπες παλι λιγο να δουμε τι κανεις!!!

Μαράκι μου, αρχικά Χρόνια Πολλά για την γιορτη σου!!!!40 μερες κραταει, νομιζω μεσα ειμαι, να σε χαιρομαστε!!!Χαιρομαι που περασατε τελεια στις διακοπες σας!!!Να μην σου ξαναρρωστησει κανενα κοριτσακι σου, πολύ λυπηθηκα για ολο αυτό που περασατε.Κρίμα για τον παιδικό, αλλά ειχαν μάθει σε μια σειρά, τι να κανουμε, για τη παιδεια και την υγεία, χαλάλι τα λεφτά, που λέει και η μαμά μου!Σου εύχομαι γρήγορα να βαλεις το φορεμα και ο αντρουλης σου να μεινει με το στομα ανοιχτο!!! Ο καθηγητης θα είναι χαρουμενος που οι μαθητριες τους εχουν ωραιες οικογενειες και είναι και ομορφες στην παραλια!!!Απεριγραπτη η νυφη που σας ειχε με αγνωστους!Κι εγω τον Τασουλη δεν τον παιρνω εξω αργα πουθενα για να μην χαλαει το προγραμμα του, αν δεν μπορει καποιος να τον κρατησει δεν παω και με λενε αυστηρη, αλλα δεν θα ταλαιπωρηθουν αυτοι μετα!Να εχει δωσει πανελληνιες η Δημητρουλα και να εχει περασει κιολας, ακομα καλυτερα!!!Μπράβο και με το κρεατακι!Νομιζω ότι ο ψυχολογος μια χαρα τα ειπε.Καλώς την δέχτηκες την αδερφουλα!Καλυτερα να αφησεις την μανουλα να συνεισφερει με καποιο τροπο, είναι η χαρα τους αυτή για τα παιδια τους και τα εγγονια τους, ισως γιατι δεν τα ειχαν αυτοι όταν ηταν νεοι. Κι εγω προτιμω φανελακια που να πιανουν και την κοιλιτσα!Με γεια τα ποδηλατακια σας!!!Θα μου επιτρεψεις να σου δωσω μια συμβουλη που και εμενα μου την ειχαν δωσει, τα παιδια μας δεν θα θυμουνται αν ειχαν σιδερωμενες πυτζαμες αλλα αν παιξαμε μαζι τους, που βεβαια εσυ ασχολεισαι παρα πολύ μαζι τους, αλλα περιορισε λιγο την επιθυμια σου να είναι όλα τελεια στο σπιτι. Και πρεπει οπωσδηποτε να βρισκεις λιγο χρονο για εσενα, αν συνεχισεις ετσι θα κλαταρεις και λενε ευτυχισμενη μαμα ευτυχισμενα παιδια. Ασε αρμοδιοτητες και στους αλλους, δεν το τηρω κι εγω παντα, αλλα πρεπει! Να αφηνεις και καμια φορα τα κοριτσια σου να πατε καπου με τον αντρουλι οι δυο σας!Κι εμεις πηγαμε και μιλαγαμε για τον Τασουλη και βλεπαμε τα αλλα παιδακια και μας ελειπε αλλα κοιμηθηκαμε παραπανω, ξεκουραστηκαμε, αγκαλιαστηκαμε και όλα είναι καλυτερα!Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!Ειδες, εκεινος βρηκε να κανει κατι για τον εαυτο του για προσπαθησε κι εσυ!Πολυ ωραια περασατε, ειδες όλα μια χαρα με την μαμα!!!Μ εγεια τα ρουχαλακια!!!Εβαλες μπροστα την επιχειρηση ανανεωση!!!!Μπραβο!!!

Συμπεθερουλα μου, σε ταλαιπωρει με τον υπνο η μικρή, θα περασει κι αυτό, μην στεναχωριεσαι!Εμενα αρχισε να τρωει και σταματησε το βραδυνο γαλα, θα του ξαναπερασει κι αυτό!Η παιδιατρος μου ειχε πει για το φαγητο ότι κατά πασα πιθανοτητα μας δουλευει κι ετσι μου ελεγε βαλτου το πιατο το μεσημερι κι αν επι όχι, για υπνο νηστικος, αν το απογευμα επαναληφθει αυτό, μετα από μια ωρα κατι άλλο, ουτε παρακλαια, ουτε αγριαδες, σε πληροφορω σε δεκα μερες τρωει μπαμ μπαμ!!!Πως πανε τα μαγειρεματα στην κουζίνα της μικρής???Καλορίζικο το αμαξακι, να το γεμισετε συντομα κι άλλο ένα καρεκλακι!!!Να χαιρεσαι τον αντουλι σου!Αχ κοντα στα μερη μου ηρθατε εκδρομουλα, αλλα παλι καπου χαμενη θα ημουν κι εγω!!!Εγω ακομα στην κουνια τον εχω και πρωτα τον αφηνω να τον παρει ο υπνος στον καναπε ή στο καροτσι και μετα τον παω στο κρεββατι του!Αντε ωραια με το φαγητό!!!Σκουντουφλησε και η νυφουλα μου???Περαστηκα!Πολύ ωραια ιδεα τα σπιτικα μπισκοτακια!Παρε το βιβλιο Κοιμησου παιδι μου και θα με θυμηθεις!!!!Περαστηκα στο κοριτσακι μας!Ειδες μια χαρα πηγαν όλα!!!Το ποσος χαρουμενη ειμαι που είναι καλα το κοριτσι μας από τις αλλεργιες, δεν περιγραφεται!!!Μπραβο και παλι μπραβο!!!!Ποτε δεν μας κουρασες, να μην το ξαναπεις!!!!!!!!

Φωτεινούλα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και τον γιόκα σου και για γιορτη και για γενεθλια!Υπομονη κοριτσακι μου, θα ξεπεταχτει και η μπουμπου!!!Περασαν λιγο τα κλαμματα?Καλοφωτιστα τα παιδακια σου!

Αριάκι, πολύ χαιρομαι που περασατε κι εσεις ωραια στις διακοπες σας!!!Γιατι δεν βγαλατε φωτογραφίες με την Σταυρουλιτσα να σας καμαρωσουμε???Δεν επιραζει για το παρτυ σας, καλυτερα να εισαστε και οι δυο καλα και να το διασκεδασετε!!!Να σε χαιρομαστε!!!

Ελενάκι, περαστικά με το δάχτυλο!Αντε ξαναμπες να τα πουμε, τωρα που εμφανιστηκα κι εγω!!!

Μαγδούλα μου, να χαιρεσαι το αντρακι σου!!!!Ωραια στη Σκιάθο!!!Πως νομιζα ότι θα πατε τα δυο σας???Ο πεθερος ειχε μαθει ολες τις πικαντικες λεπτομερειες, ε???χιχιχι!!!Περαστικα για το Βασιλακη για το χτυπημα, κι εμενα ολο μελανιες είναι τα ποδαρακια του!Ο Τασουλης εχει συνδυασμο από του μπαμπα του μπλε κι εμενα βαθυ πρασινο κι εχει ένα δικο του χρωμα!Συμφωνω με τις επιλογες του Βασιλακη για το παρτυ!!!Ολο καμωματα είναι το αντρακι σου, ειναι να μην ειναι για φαγωμα???!!!

Σταυρουλα μου, μπραβο για την πανα!!!Ακου αγγλικα, τι άλλο θα πει πια αυτό το κοριτσι!!!Τα ειπαμε και λιγακι στο τσατ, κουκλα εισαι στη φωτογραφία!!!!

Και ναι, μετα τη μεγαλη χαρα που πηρατε που είναι πια καλα το Κωνσταντινακι μας, θα διαβασετε και νεα μου!!!!Δεν το ξανακανω αυτό, από την 5 διαβασα και σχολιασα (καλα ότι μπορει να τα εχω μπουρδουκλωσει λιγο συγχωρεστε με!!!) μεχρι την 29!!!!Σας ευχαριστω πολύ ολες για τα καλα σας λογια για τις φωτογαφιες κι εγω ειδα τις δικες σας και θα τις σχολιασω αυριο, μαζι με ομαδα!!!Εχω την μανουλα εδώ και καθησα παραπανω στο γραφειο για να τελειωσω!!!Επισης, επεισα τον αντρα μου να ανανεωσουμε το σπιτακι μας, γιατι γενικως ουτε ποτηρι δεν θελει να αλλαζει θεση!!!!Δεν πηγε τσαμπα το στριγμωμα δυο μερες!!!!

Φιλια πολλα σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω εκστασιαστηκα με την ανάρτηση της Ρουλας!!!!!!Καλέ πόση ώρα έγραφες;;;;;;;Και τι φρεσκα νέα...τα περισσότερα είχα ξεχάσει ότι έγιναν ακόμα και τα δικά μου τα είχα ξεχάσει...Εισαι φοβερή!Χαιρομαι που περάσατε τόσο ωραία με τόσες αποδράσεις (ζήλεψα κιόλας μη σου πω...) αλλά πιο πολύ χαίρομαι που έχετε τόσο καλόβολο παιδάκι και με τόσες εξορμήσεις εκτός σπιτιού δε βγήκε από το πρόγραμμα του και συνηθίζει παντού.Τελικά όπως το μάθεις είναι το παιδί..Εμεις 10 μέρες πήγαμε στη Κω μετά για να μπουμε σε μια σειρά περάσαν αλλες 20!

Αχ πόσο δίκιο έχεις γι αυτά που μου πες..αλλά να δουμε ο σκληρός τι θα καταγράψει για να γίνει μεταστροφή....Χθες πάλι πετάχτηκα σε μια θεία μου να δώσω τα ρούχα τα παλιά για να τα πάει στο ίδρυμα.Ντυνομαι....η Δημητρα με βλέπει τρέχει φέρνει τα παπούτσια τους....Της λέω δε θα πάμε βόλτα θα κατέβω κάτω και θα ξανανέβω.Πάει κάθεται μπροστά στη πόρτα.Τη τραβούσε η μάνα μου να περάσω...Κατεβαίνοντας τις σκάλες τα ουρλιαχτά ακουγόντουσαν μέχρι κάτω...Οπότε καταλαβαίνεις τη τυχερή είσαι με ένα παιδάκι σαν τον Τασούλη!Καλά τα δικά σας γενέθλια με τέτοια χρυσοχέρα μαμά στις κατασκευές θα είναι υπερπαραγωγή δε το συζητώ από τα κεράσματα μέχρι τα στολίσματα!Μακάρι να μασταν κοντά να πάρουμε μια γεύση...

Καλή επιστροφή Ρουλάκι!

Καλέ το φουφούκι είναι καλά;Μηπως να ανησυχήσουμε;Αλεξ είχες τηλεφωνό της;

Μάγκυ;;;;;;;;;;Ουτε εσυ μπήκες να πάρεις τις ευχές;Για πες για πες για το πάρτυ τι δώρα σας έφεραν πως τα περασατε;Ο Βασιλάκης καλό παιδί;

Τα νέα της Αλεξάνδρας επισκίασαν οτιδήποτε άλλο χθες φυσικά...

Οι κοπέλες εδώ στη δουλειά δοκιμάζουν συνταγές της αργυρώς και ότι πετυχαίνει μου λένε και μενα και το κανω.Ειναι πολύ καλες όντως και σε αναλογίες και σε χρόνους ψησίματος και απλές όχι γκουρμέ και φατε μάτια ψάρια...Τη Κυριακη έκανα ρολό γεμιστό με γλάσο γύρω γύρω ντομάτας.Και σήμερα θα κάνω για άυριο λαζάνια με σπανάκι.Με έπιασε ο ίστρος...Παρά να παραγγέλνουμε τα βράδια βλακείες θα τρώμε λίγο από το μεσημεριανό και τέλος...Συμφωνία με τον άντρα μου...Αν και συμβιβάστηκα (κάλιο αργά παρά ποτέ) με το σώμα μου.Ο σωματότυπος μου άλλαξε,αυτός είναι τέλος.Αφού στα κιλά είμαι σταθερή θα αλλάξω στυλ ντυσίματος και τέλος.Ηδη πήρα 2 παντελόνια σωλήνες με τουνικ από πάνω όλο ωραία σχόλια ακούω,οπότε θα πάψω να σκοτίζομαι...

Καλημερούδια σας ζάλησα και μετά από το μήνυμα της Ρούλας δε θα στε για πολλά πολλά χα χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι στα πανω μου!!!ολα ειναι τελεια!!! :ymdaydream::ymdaydream: συνεχιζω το χθεσινο εορταστικο κλιμα!! :lol::lol: μ'αρεσει που χθες ειπα να μην παω σουπερ γιατι απο τον ενθουσιασμο μου θα σηκωνα το μαγαζι...πηγα κ το σηκωσα σημερα!!! :lol::lol: το απογευμα θα της δωσω γιαουρτακι,τωρα της βραζω κανονικα μακαρονακια..οι ετοιμασιες μας για την Κυριακη προχωρανε,αχ φετος θα φαει κ απο την τουρτιτσα της!!!τι καλα!!!

Σταυρουλιτσα δεν πειραζει καλε για τα πιατακια...με αυτα τα νεα μας σου φαινεται να με νοιαζει;; :lol::lol: κ μονο που θα μπορει να φαει απο αυτα που θα φτιαξω, πεταω!!!ας ειναι κ σε πιατα οτι να ναι!!!αλλα ολα στην Φλωρινα τα εχετε βρε κοπελια;;να ξερουμε δηλ αν δεν βρισκουμε κατι εδω να σε ρωταμε... :lol::lol: κριμα ρε συ για το σχολειο..μακαρι να μην μπορει να παει καποιος κ να σε παρουν!!!απιθανο;καλα η κοπελα εμεινε αφωνη με ενα απλο οχτω; :lol::lol: που να της ελεγε κανενα απο αυτα τα ωραια που λεει... :shock::shock:

Συμπεθερα τρελη!!!!επιτελους καλε...καλα το κατεβατο σου..τι να πω!!!μ'αρεσει που μας καλουσες κ στην Σκυρο.. :lol::lol: κοιτα μην μου καλομαθαινεις τον γαμπρο κ παιδευει το παιδακι μου!! :lol::lol: ειναι γλυκας παντως!!!τωρα δηλ τελος οι εκδρομουλες;ανανεωση κ στο σπιτι...τελεια!!!ελπιζω να τηρησεις την υποσχεση σου κ να μην κανουμε παλι μηνες να μαθουμε νεα σου!!! :-*

Μαρακι κι εγω κανω πολλες συνταγες της Αργυρω.ειναι ευκολες σχετικα κ με φυσιολογικα υλικα!!!αυτο το γλασο ντοματας πολυ γκουρμε μου ακουστηκε.. :lol: οσο για το σωμα ρε συ,πρεπει να πεις τερμα στα ντελιβερι!!!δεν γινεται αλλιως...αναψυκτικα -γλυκα εννοειται οχι,η εστω περιορισμενα κ θα δεις διαφορα.εμεις εχουμε να παρουμε απ εξω...ουουου πολυ καιρο.σουβλακια θα ψησουμε εμεις,φτιαχνω που κ που πιτσα ,που ειναι καλυτερη απ εξω γιατι βαζεις οτι θελεις κ την κανεις κ διαιτητική αμα λαχει... :lol::lol: εγω φτιαχνω κ βαζω κ μια στην καταψυξη για περιπτωσεις που δεν εχω φαι βραδυ ή οτν την επιθυμησουμε.κρεπες επισης μπορεις να φτιαξεις κ τις βαζεις στην καταψυξη με μια λαδοκολλα αναμεσα για να μπορεις να τις ξεκολλας.η Μαγδουλα ειχε πολυ δουλιτσα χθες λιγο την προλαβα στο τσατ,ε μετα πηραν τους δρομους με τον γιο για ψωνια!!εστειλα κ στην φουφουκα ,ελπιζω να καταφερει αναμεσα σε σχολειο,σπιτι,παιδια κ γειτονες να μας πει κ εμας τα νεα της!!!

φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ Αλεξάνδρα εσυ δίκιο έχεις με τα delivery αλλά είμαι μισή μέρα σπίτι και δε θέλω να την περνάω όλη στη κουζίνα,ίσα το φαγητό της επόμενης μέρας,κανα σίδερο,συμμάζεμα και μετά θέλω να βγαίνω βόλτα με τα κορίτσια μην είναι και αυτά κλεισμένα το πρωί σταθμό κλεισμένα το απόγευμα σπίτι.Ευαισθησίες της εργαζόμενης μάνας...

Να κάτσω να φτιάξω πίτσα και κρέπες όσο και απλό αν ακούγεται εμένα μου φαίνεται ότι θα μου φάει χρόνο από τα κορίτσια μου...

Τωρα θα εφαρμόσω να φτιάχνω περισσότερο από το φαί της επόμενης να τσιμπάμε λίγο από το βράδι για να μη μπαίνουμε στον πειρασμό του γρήγορου απο έξω φαγητού.Ελπίζω να πιάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εννοειται να μην εισαι συνεχεια στην κουζινα...εδω δεν θελω να ειμαι εγω που δεν δουλευω κιολας.σου εδωσα καμια ιδεα απλα για να μην μπαινεις στον πειρασμο να παραγγειλεις αλλα να φας κ κατι ''απαγορευμενο''.εγω μια στο τοσο,θα φτιαξω κατι, πρωτα οταν κοιμοταν η μικρη τωρα με τον βοηθο μου (φερνει μια καρεκλα για να φτανει κ αυτη στον παγκο)κ θα βαλω κ κατι στην καταψυξη,πχ θα φτιαξω 2 πιτσες,την μια καταψυξη,αλλη φορα οταν κανω μουσακα κανω 2 ταψια κ το ενα το βαζω κ αυτο στην καταψυξη.αλλα εννοειται να υπολογιζεις τις μεριδες να φτανει κ για το βραδυ..σιγα μην μαγειρευεις αλλο για μεσημερι κ αλλο για βραδυ...

δοκιμασαμε γιαουρτακι..πηρα ενα κουταλι κ εφαγα κι εγω κ δοκιμασε κ εκεινη,μετα της το αφησα,λιγο με τα χερια ,λιγο με το κουταλι κατι εφαγε..δεν την πιεζω,οχι τωρα που μπορει να φαει να την κανω να πεισμωσει!!!το απογευμα θα παμε παιδιατρο να δειξω εξετασεις,θελω να την ζυγισω-μετρησω να δω τι διαφορα θα εχει απο τωρα που τρωει...καλα δεν θα γινει κανενα θαυμα αναπτυξης αλλα πιστευω θα εχει αποτελεσμα η διατροφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω τρελα νευρα !!τρελα ομως!!!χαρηκατε με τα νεα της μικρης ε; ε ξεχαστε τα τωρα, σαν να μην σας τα ειπα....μιλαμε σκοτωνω ανθρωπο!!οταν ηρεμησω θα σας πω λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλάκι τι κατεβατό ήταν αυτό?πόσο καιρό το εγραφες?μας αποζημιώνεις για όλες τις μέρες που λείπεις!!!! :lol::lol:

Περάσατε ωραία το καλοκαιράκι.κ@λο δε βάλατε κάτω οικογενειακώς!! :lol::lol: τι καλά..ζηλε΄υω.εμεις πήγαμε μόνο για λίγο διακοπούλες.Αλλά και ο Τασουλης είναι καλό παιδι και δεν σας ταλαιπώρησε.Μπράβο του που εκτιμάει τα φαγητά της μαμας.Σαν της μαμας δεν έχει εγώ αυτό λέω στη μαμα μου και στην πεθερά μου και εχουν αναλάβει εργολαβία το φαγητό μας!! ;):oops::lol::lol:

Αλεξ Βουγιουκλάκη μου εσυ!!!Το σήκωσες όλο το σουπερ φαντάζομαι ε?αντε να μας πεις τα νέα από το παιδίατρο.ναι τελικά είχα υποτιμήσει την πόλη μου.έχουμε απ ολα,μάλλον το κάνουν για να μη φύγουμε και οι τελευταίοι!! :lol::lol:

Μαρία και εγω όλο λέω να κόψω τις βλακείες αλλα δε ξερω τι με πιάνει. δε χωράω και εγω στα παλιά μου ρούχα και πρέπει να το πάρω και εγω απόφαση να πάρω καινουρια να αλλάξω και το στυλ μου και να ησυχάσω.αλλά θα το παλεψω λίγο ακόμα!!!συνταγές της αργυρώς κάνεις? πες καμια καλή να πω στις μαμάδες!! :lol::lol::lol:

Μαγδα περιμένω να μου πεις τι εκανε ο Βασίλης με τον γκάμι.τρελάθηκε ε?περιμένουμε τα νεα και τις φωτο από το παρτυ.

Χαραααααα που είσαι καλέ εσύ?και επειδή πάντα ήθελα να είμαι απουσιολόγος θα σου βάλω μία να το ευχαριστηθώ!!! :lol::lol:

φουφούκα τρέχεις ε?αντε μας έλειψες.πως πάει το σχολείο.Η Αγγελική τι κάνει?το Στελί με την πάνα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιλια ευχαριστω για τις ευχουλες αγαπες θα μπω ξανα σπιτι δεν εχω ιντερνετ κ στη δουλεια τρελο πηξιμο!!!!ολα τελεια φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Αλεξ τι έγινε με τη μικρή;Καναν λάθος στις εξετάσεις ή είπε ο γιατρός να περιμένετε λίγο ακόμα;Αν είναι αυτό μη στεναχωριέσαι και εκνευρίζεσαι ένας μήνας πάνω ένας κάτω δε θα κάνει τη διαφορά.

Και μεις σήμερα έχουμε εμβόλιο,θα μας ακούσει όλο το τετράγωνο,θα πάμε και στο νέο γιατρούλη που δεν τον ξέρουμε...ωχ ωχ ωχ..Τους πήρα καθώς ερχόμουν στη δουλειά κάτι μπισκοτάκια σε σχήμα ζωάκι να τα δώσω μετά το εμβόλιο μπας και κόψει το ουρλιαχτό.Θυμήθηκα τη Μάγκυ με τις καραμελίτσες της...

Σταυρούλα χθες πχ έκανα λαζάνια με σπανάκι της Αργυρώς.Είναι λίγο περίεργη η συνταγή γιατί η γέμιση είναι σα σούπα,έχει πολλά υγρά.Αφού ο άντρας μου ήρθε στη κουζίνα και μου λέει μαγειρίτσα κάνεις καλοκαιριάτικο;;;Το ταψί μου ξεχείλισε χύθηκαν στο φούρνο και το βράδι έτριβα με Fornet και δε καλοκαθάρισε πάλι...Σα γεύση ωραίο αλλά πολλά ζουμιά μου βγήκαν.Ισως επειδή έβαλα φρέσκο σπανάκι,επέμενε και ο μανάβης να βάλω σεύκλα μέσα και πήρα και απο αυτά τι να πω...Πάντως έπλυνα κατσαρολικό μετά...Έχω αρχίσει και τους κάνω χυμούς τα φρούτα τα απογεύματα και βάζω το γάλα τους μέσα και παγάκια στο μπλέντερ,είχα και αυτά να πλύνω,τη σούπα τους μετά που τη δίνω το βράδι αλεσμένη για να τρώνε το μοσχάρι,ε φαντάζεστε κατσαρολικό που μαζεύτηκε...Χθες φάγανε το μεσημέρι σε δικό τους πιατάκι μόνες τους κριθαράκι.Παιδιά πολύ καλά!!!Συγκινήθηκα.Η Δήμητρα άνετη λες και έτρωγε χρόνια η Χρυσάνθη προσπαθούσε λίγο να κεντράρει το στόμα αλλά τα κατάφερνε...Μάλλον και στο σχολείο μόνα τα αφήνουν και τρώνε και ξέρουν,δε νομίζω η δασκάλα να ταίζει ένα ένα 10 παιδάκια...

Αλήθεια Σταυρούλα σαν αναπληρώτρια που είπες δε σε πήρανε για λίγο σαν τι ειδικότητα;Λογοθεραπεύτρια;Παίρνουν τέτοια ειδικότητα σε δημόσια σχολεία;Ή για άλλη υπηρεσία αναπληρώτρια εννοούσες;Μου έμεινε απορία και το σκεφτόμουν χθες.

Το βράδυ είδαμε μια ταινία "Αθικτοι" "Intouchables" στα αγγλικά.Αν πέσει στα χέρια σας δείτε το.Ξεκίνησε πάλι ο άντρας μου να κατεβάζει.Ειναι κοινωνικό,γαλλικό,αληθινή ιστορία με έναν παραπληγικό,όχι βαρύ μελό έίχε και το χιούμορ του.Πολύ καλό...Για να δούμε τι θα μου φέρει σήμερα...Δεν είναι πάντα όλα καλά...

Αυτά σας φιλώ αγχώθηκα με Αλεξ τώρα...αντε μπες να μας πεις τι ειπε ο παιδιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Αλεξ σε είχα από χτες στο νού μου τι έγινε?μπες θα σκάσω!!!κάναν λάθος?μη μου πεις....

Μαράκι τι τα θες και εσυ τα πειράματα,δε σου φτανει η κουραση να πλένεις και πιάτα..εγω ξερω να κανω 10 πράματα και αυτό είναι !!!εξ αλλου δε μαγειρευω καθε μέρα οπότε 10 φαγητα μου φτάνουν!! :lol::lol::lol: παιδίατρο σήμερα?ωχ το χειρότρο μου!!μέχρι κάτω ακούγεται και η δικιά μου!!!γιατί αλλάζετε παιδίατρο?εγινε κατι με τον παλιο?δε θυμάμαι.οσο για τους αναπληρωτες μας πέρνουν σε ειδικά σχολεία σαν ειδικότητες οχι στα κανονικά.

Μαγδα δε ξερεις πόσο χαρηκα που του άρεσε.φαντάζομαι σε τρέλανε.κοιμήθηκαν και μαζί?αχ το πουλάκι μου...

που ειστε καλε οι υπόλοιπες τωρα που μπαίνω καθημερινά?μηπως για αυτο δε μπαίνετε? :lol::lol::lol:

Εμείς σήμερα θα βγουμε να πάμε λαικη και στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας που γίνεται στην πλατεία.φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδίατρο σήμερα?ωχ το χειρότρο μου!!μέχρι κάτω ακούγεται και η δικιά μου!!!γιατί αλλάζετε παιδίατρο?εγινε κατι με τον παλιο?δε θυμάμαι.

Ο παλιός δεν έκανε σωστή διάγνωση τότε που η Χρυσάνθη έπαθε τη λοιμώδη μονοπυρήνωση,μας έλεγε ότι έχει φαρυγγιτιδα και ότι τα αυτιά της είναι μια χαρά και την επόμενη μέρα έτρεχαν υγρό...Γενικώς τα έβλεπε επιπόλαια τα παιδιά.Όταν του έλεγα να μετρήσουμε ύψος βάρος μου λεγε δε τα βλέπεις τα παιδιά ψήλωσαν πάχυναν μια χαρά είναι άστο δε χρειάζεται πια.Όταν του έλεγα αν χρειάζεται να κάνουν εξετάσεις αίματος μου έλεγε μια χαρά ροδαλά είναι γιατί να τα ταλαιπωρήσεις και τελικά στις εξετάσεις που κάναμε η Δημητρα έχει έλλειψη σιδήρου και ξεκινήσαμε συμπληρώμα.Ηταν μέσω Ικα δε πληρώναμε και νομίζω δεν έδινε πολύ βάση.Προτιμώ να πληρώνω μια φορά όταν τον χρειαστώ και να ναι ψείρας παρά αδιάφορος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..τελικα δεν θα γλυτωσετε ουτε την γκρινια μου ,ουτε τα αγχη μου!!

λοιπον σας ειχα πει την Δευτερα πηρα τηλ να μαθω αν βγηκαν τα αποτελεσματα ,μου λεει ναι,ελατε να τα παρετε ,ολα καλα!! παω εκει,τα εψαχνε στον κομπιουτερ κ της λεω περασε καμια αλλεργια;κ μου λεει ολα καλα ειναι,δηλ περασανε της λεω;κ το γαλα; ναι μου λεει αρνητικα.μονο στο κροκο κ στους ξηρους καρπους θα γινουν επαναληπτικα γιατι κατι εδειξε.οποτε αυριο θα ειναι ολα ετοιμα.χαρα εγω,καταλαβαινεται...το επομενο πρωι επειδη ξυπνησε αργα η μικρη ,μεχρι να βαλω φαι κ τα σχετικα δεν προλαβα να παω να τα παρω,1 εκλεινε,το απογευμα ηταν κλειστα.παω το απογευμα στην παιδιατρο ,μπαινω με μια χαρα να της πω τα νεα μας κ μου λεει οτι την πηρε η μικροβιολογος τηλ το μεσημερι να μαθει για το παιδι που εχει τοσες αλλεργιες..μα της λεω μου ειπε αρνητικα! μου λεει μου ειπε ετσι για να μην με τρομαξει!!!σας το λεω κ τρεμω απο τα νευρα μου!!!!!!!τι να μην με τρομαξει;;;;;ποσο απανθρωπο ειναι αυτο που μου εκανε;;κ ποσο ανευθυνο;δεν καταλαβαινε οτι εφοσον μου ειπε οτι δεν εχει τιποτα εγω θα την ταιζα ταπαντα;;;κι αν παθαινε τιποτα;;δεν θα τρομαζα τοτε;;;δηλ τι σκεφτηκε;οτι δεν θα ηξερα 2 χρονια τωρα αν εχει αλλεργια το παιδι μου;;;τι σκατα το ταιζα τοτε;;κ αφου την ρωτησα ΆΝ ΠΕΡΑΣΕ καποια απο τις αλλεργιες,τι σημαινει αυτο;οτι γνωριζω οτι εχει αλλεργιες,πρεπει να εισαι τελειως ηλιθιος για να μην το καταλαβεις αλλα ακομα πιο ηλιθιος για να βαλεις σε αυτην την διαδικασια εναν γονιο κ ενα παιδι!!κ στο κατω κατω δεν εχει καμια αρρωστια...δεν πεθαινει για να μου το κρυψει!!κ στην ουσια δεν μου το εκρυψε,μακαρι να το εκανε,μου επε ΨΕΜΜΑΤΑ!!!!!!!βγηκα απο την παιδιατρο ,μπηκα στο αμαξι κ εβαλα τα κλαμματα...ο αντρας μου που παντα οταν κλαιω μου γκρινιαζει πως κανω ετσι κ τετοια,δεν ηξερε τι να πει κ προσπαθουσε να με ηρεμησει αν κ τα ειχε παρει κρανιο!το κεφαλι μου χθες πηγαινε να σπασει...πηγα σημερα να ζητησω εξηγησεις κ ηταν κλειστα λογω απεργιας κ φουντωσα κι αλλο!ειλικρινα θελω να της κανω καταγγελια...εχασα κ το ραντεβου με την γαστεντερολογο που το ειχα κλεισει πριν 2 μηνες για να βρω ημερομηνια.αυριο εχω αλλεργιολογο...

συγνωμη που δεν σχολιαζω αλλα η ψυχολογια μου ειναι σκατα..οχι γιατι εχει ακομα αλλεργια,οταν πηγαινα να κανει τις εξετασεις ηξερα οτι δεν θα εχουν περασει απλα ηλπιζα να εχουν μειωθει αλλα γιατι μου εδωσε ψευτ ι κα αποτελεσματα κ με εκανε να χαρω τσαμπα κ το κυριοτερο οτι θα μπορουσε να κινδυνεψει κ το παιδι!!

επικοινωνησα με φουφου,εχει αλλαξει εταιρεια ιντερνετ κ δεν εχει συνδεθει ακομα η καινουρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι δυνατόν βρε Αλεξάνδρα μου παίζουνε με αυτά;;;;;Δημόσιο μικροβιολογικό είναι;Τι παει να πει μη σε στεναχωρήσει;Ας σου έλεγε δε μπορώ να σας πω ελάτε να τα πάρετε να τα πάτε στο γιατρό σας να σας πει.Καλά θα κάνετε με την καταγγελία.Πάρε την και βρίσε την κιόλας.Εγώ πες του έδωσα χθες του παιδιού γιαούρτι αν πάθαινε κάτι μη κακό και δεν ήξερα τι συμβαίνει;

Φαντάζομαι τα νεύρα σου και την απογοήτευση μετά.

Αχ τι να ευχηθώ....ο αλλεργιολόγος αύριο να έχει καλύτερα νέα για το Κωνσταντινί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλαημέρα!!!!

Αλεξάνδρα τι είναι αυτά που διάβασα?απαράδεκτη.. εγκληματικη η στάση της μικροβιολόγου.Καλά λένε ψέματα με τέτοια πράματα?αφου εσυ ήξερες για τις αλλεργίες της Κων.να στο κρυψει γιατί?και αν εσυ δεν πήγαινες στον γιατρό και το καθυστερουσες λίγες μέρες και πάθαινε το κοριτσάκι σου κάτι?τι θα σου έλεγε?και εγω στη θέση σου θα έκανα φασαρία και καταγγελία.Προσπάθησε να ηρεμήσεις κοριτσάκι μου...τελικά τι είπε ο γιατρός δεν πέρασε καμία αλλεργία?

Μαρία καλά εκανες και αλλαξες παιδίατρο.ακου εκει να μη τις μετρτάει..ο καινουριος πως σου φανηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, καλημερα!

Αλεξανδρα μου να τους κανεις καταγγελια και οτι βοηθεια θες πες μου. Ειναι απαραδεκτοι να παιζουν με την υγεια ενος παιδιου. Ανεξαρτητως αυτου, περιμενουμε νεα σου για την Κωνσταντινουλα απο τους αλλους γιατρους.Σε σκεφτομαι πολύ, υπομονη!

Μαρακι μου, μπηκα λιγο το πρωι σας ειδα μεσα, αλλα ειχα να παω φυλακες και δεν σας μιλησα στο τσατ!Χωρις να κανουμε κατι ιδιαιτερο απο την αρχη τον παιρναμε παντου μαζι, ειχε μαθει και στο καροτσι, οποτε του φαινεται φυσιολογικό να πηγαινουμε αλλου συνεχως!Ειναι η πρωτη χρονια που καναμε τετοιες εξορμησεις, γιατι ο αντρας μου ειχε παθει ακτι και δεν ηθελε να κατσει εδω κανενα σαββατοκυριακο, αλλα ειτε καμπινγκ ειτε ξενοδοχεια, μας εφυγαν αρκετα λεφτακια και τωρα πρεπει να μαζευτουμε!Πρεπει να προσπαθησεις για την μεταστροφη για παρα πολλους λογους, 1ον για τα ιδια τα παιδια, η παιδιατρος μου ειχε πει οταν την ρωτησα τοτε που με χτυπαγε μηπως με τιμωρει επειδη λειπω (σκεψου οτι εγω λειπω και πρωι και απογευμα) και μου λεει θα του εξηγεις τωρα πια οτι η μαμα παει στη δουλεια και ποια ειναι η δουλεια μου κλπ και θα καταλαβει με τον καιρο και τωρα με χαιρεταει κιολας!Ακομα και τωρα που ειναι η μαμα εδω, που παλια δεν καθοταν μαζι της, τωρα του λεω καθε πρωι που παω και δειχνει να καταλαβαινει. Τωρα που ειχαμε φυγει Σαββατοκυριακο μονοι μας, του εξηγησα οτι η μαμα και ο μπαμπας θα πανε σε μια δουλεια και την Κυριακη θα ερθουν να σε παρουν και θα σου φερουμε και ενα δωρο. Πρεπει λεει τωρα να τους λεμε την αληθεια και να τηρουμε ακριβως οτι τους ειπαμε, ετσι κι εμεις οταν γυρισαμε του πηραμε μια τυχερη σακουλα, που η αχρηστη η μανα δεν ειδα που εγραφε για κοριτσαι και ειχε μεσα κοκαλακια κλπ!!!!Ευτυχως που ειχαμε παρει κι ενα γλυφειτζουρι!!!Επισης πρεπει να καθονται και με γιαγιαδες - παππουδες γιατι τους δινουν αλλου ειδους αγαπη, που την χρειαζονται κι αυτη!Μας ερχεται καμια φορα η σκεψη οτι μονο εμεις μπορουμε να τα κανουμε ολα καλα για τα παιδια μας, ισως και να ζηλευουμε οταν τα καταφερουν και οι αλλοι, εγω για παραδειγμα θεωρω οτι αν ειμαστε μαζι δεν θα χτυπησει, ενω στη γιαγια του μπορει ακι να χτυπησει. Ξερεις ποτε ηρθα στα συγκαλα μου? Οταν μια φορα φωναζα στη μαμα μου "ασε το παιδι, εξω ξερω κλπ" και τον παιρνει αγκαλια και του λεει "αχ τασουλη, η μαμα ξεχναει οτι εγω την μεγαλωσα μονη μου", δηλαδη χωρις βοηθεια απο μαμα-πεθερα. Φοβαμαι παντα, αλλα μαζευομαι! 2ον για τους αντρες μας, γιατι μπορει να θεωρουν δεδομενο οτι εμεις εχουμε το μεγαλυτερο βαρος ανατροφης των παιδιων, αλλα χαλιουνται κιολας, οταν το μονο που κανουμε ειναι δουλεια, παιδια, καθαριοτητα και μαλιστα πολλες φορες γκρινιαζουμε απο τις πολλες ευθυνες που εχουμε πανω μας. Γιατι πως μπορεις να κανεις ολα αυτα, να εχεις στο μυαλο σου υποχρεωσεις, πληρωμες κλπ και να εισαι και κουκλα και ορεξατη???Απλα δεν γινεται αλλα θελει προσπαθεια!Στα γραφω ολα αυτα εγω που δεν βγαινω σχεδον ποτε να παω καπου με τις φιλες μου, οχι γιατι δεν θελω, αλλα γιατι δεν προλαβαινω, ξερει ομως ο αντρας μου οτι ανα πασα στιγμη, αν θελω να παω καπου θα κρατησει το παιδι για να παω, το ιδιο ομως κι εγω προς αυτον, δηλαδη αν θελει να παει καπου ξερει οτι δεν θα του πω οχι και τελικα καταληγει να μην πολυβγαινει!Προσπαθεια λοιπον και ολα γινονται!!!

Για τα γενεθλια τωρα, η αληθεια ειναι οτι με εχει πιασει παλι το δημιουργικο μου!Χθες που πηρα κατι απο ενα μαγαζι με κορδελες κλπ, μου λεει γιατι παιδακι μου δεν τα παρατας να κανεις μονο αυτο??? Θα σας βαλω φωτογαφιες οταν τα ολοκληρωσω, το θεμα ειναι mickey και θα τα κανουμε σπιτι, 19 μεγαλοι και 10 μικρουλια.

Σταυρουλιτσα, ελα να μπαινω κι εγω παλι!!!Ολα καλα?

Αντε για μαζευτειτε και οι υπολοιπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!ειμαι ψοφια σημερα...απο το πρωι τρεχω!πηγα στην ηλιθια κ τα ακουσε,με τσατσισε κι αλλο ομως...παω της λεω τι εγινε;λεει σας ειπε η παιδιατρος;την ειχα παρει τηλ λεει κ της ειπα δεν ξερω αν το χειριστηκα καλα...(ε τι να πω;;;)της λεω μου ειπατε οτι ειναι ολα αρνητικα κ εγω εδωσα στο παιδι να φαει κ φουντωσε(ψεμματα αλλα αυτη δεν ειχε δικαιωμα να με κανει να ρισκαρω) αα του κανετε διαιτα μου λεει;;μα τι ζωον!!!ε ναι της λεω,2 χρονια τωρα λετε να μην ηξερα;;;ασχετα που εδω εχω κανει κ τις προηγουμενες εξετασεις...ε μου λεει δεν ηξερα οτι γνωριζεται κ επειδη ηθελα να επαναλαβω τα τεστ μηπως ειναι λαθος κ για να μην νομιζεται οτι τρεχει τιποτα που σας καθυστερουσα σας το ειπα αυτο...ε ενταξει λεω η βλακεια τελικα δεν εχει οριο!!!σηκωθηκα κι εφυγα γιατι ηθελα να την δειρω!!ο αντρας μου το βραδυ μου ελεγε αν θελω να ερθει μαζι μου αλλα εναξει δεν ηθελα να αφησει την δουλεια οποτε μετα μου ελεγε αυριο ηρεμα,οχι φωνες..με ειχε φοβηθει το ματι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...