Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Κοριτσάρες μου γλυκές, μάνα και κόρη σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!!Χτες περάσαμε πολύ καλά είχαμε μαζευτεί στο σπίτι συγγενείς και τα ανίψια μου.Η Εμμέλεια ήταν πολύ χαρούμενη, μπορεί να εσβησε και 100 φορές το κερί μέχρι που στο τέλος έλιωσε και εμείς να τραγουδάμε το τραγουδάκι μεχρι που βαρεθήκαμε...αυτη όμως ντουρασελ να συνεχίζει να το τραγουδάει μόνη της.Αφου εφυγε ο κοσμος και εμεις συνεχίζαμε να σβήνουμε κεράκι μεχρι της 11. :lol::lol: Καλά που είχα κάνει και μια δευτερη τουρτα για να εχω και για σήμερα!!!! :lol::lol::lol:Φωτογραφίες θα σας στείλω όταν μπορέσω,ακόμα δεν εχω δει τις δικές σας γιατί δε μου ανοίγει τίποτα στο μαιλ και τώρα που σας γράφω ο υπολογιστής σέρνεται... :twisted::twisted: Να δω πότε θα το κάνει ο αντρούλης μου. :?::?:

Ρουλάκι χρόνια πολλά να σε χαίρεται η οικογένεια σου και να είσαι πάντα ευτυχισμένη.και εσυ χαθηκες ε?αντε να χειμωνιάσει να μαζευτούμε σιγά σιγά όλες. :-*:-*

Χαρά από ότι καταλαβα έκανες τέλειο παρτάκι ε?κρίμα να μην είμαστε πιο κοντα να ερθουμε να σας φυσάμε το κεράκι.. :lol::lol: πήγατε και στο γαμο,κούκλα θα ήταν η Δημητρα θα δω φωτο και θα σχολιάσω..

Φουφούκι καλη σχολική χρονιά.τι ταξη πήρες δε θυμάμαι!!!εκανες και το παρτάκι και εσυ τέλεια τέλεια!!!τις βόλεψες τις μικρές?και εμείς βγάλαμε το πάμπερσ και το βράδυ χωρίς ατυχήματα αν εξαιρέσουμε χτες που βράχηκε λίγο αλλά επεσε τόσο κουρασμένη που δε ήταν αναμενόμενο.με την πιπίλα έχω μεγάλο πρόβλημα και πρέπει να πάρω δραστικά μετρα.

Αλεξάνδρα με γεια το αυτοκίνητο.Καλοτάξιδο.ετοιμάζεσαι και εσύ για τα γενέθλια ε?τι κάνει το κοριτσάκι σου σε παιδευει στον ύπνο?εγω την πήρα προχθές στο κρεβάτι μου πρώτη φορα κατα τις 7 το πρωι γιατι τρόμαξε στον ύπνο.αχ δε ξέρεις τι χαρα ήταν αυτη.(τι σας λεω τωρα).καθόμουν και τη μύριζα και μου θύμιζε τον καιρό που ήταν μωρό.από τοτε δεν εχει ξαπλώσει μαζί μου.σήμερα που βραχηκε την άλλαξα και πήγα να την πάρω πάλι μαζί αλλά δεν ήθελε στο κλεβάτι μου έλεγε.αυτό ήταν, του χρόνου πάλι. :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι μου έχω να σου προτείνω κάτι.γιατί δεν φωνάζετε κάμερες να κάνετε την οικογενειακή ζωή σας reality? :lol::lol::lol::lol: Μα όλα σε εσάς συμβαίνουν πια?Καταρχήν πως είναι η Χρυσάνθη? παιδεύτηκε το πουλάκι μου!!!!καλά και στην Αθήνα τι ταλαιπωρία...για την Δήμητρα και το ψυγείο δε εχω να σου πω τίποτα.βέβαια εγω είμαι και λίγο της παλιάς σχολής πχ οταν η Εμμέλεια αρχίζει να παραλογίζεται και δε καταλαβαίνει με το καλό βάζω μια φωνή να καταλάβει ότι ξεπέρασε τα όρια και αν συνεχίσει την αγνοώ (όσο μπορω βέβαια γιατι και αυτη έχει ένα πείσμα που σκάει γάιδαρο)Οσο για την πρόταση του αντρα σου για το σχολείο σήμερα προσκυνώ!!!! :lol::lol::lol:

Ελενα πόσο χάρηκα που μπήκες πάλι συμπεθέρα!!Καλά περιμένω φωτογραφίες του Ορεστάκου να το δω το αντράκι μας!!!Συνεχίζεις με το θέατρο ε?μπράβο που εχεις βρει να ασχολείσαι με κάτι που σου αρεσει.μωρε λες να γίνεις διάσημη? :D:D

Μαγδα τέλειο το πάρτι με τον γκάμι και η Εμμέλεια έχει μεγααααλη τρέλα με αυτόν από μωρό.ελπίζω να μπορέσεις να τα ετοιμάσεις όπως τα θέλεις.παρε και την συμπεθερα σου να σου πει καμια ιδέα που είναι καλή σε αυτα!!!

Αρια δεν ήξερα ότι είχες γιορτη... :oops::oops: χρόνια πολλα φιλενάδα και οτι επιθυμείς.Η Μαριλού πως είναι?μετα που μιλήσαμε στο τηλεφωνο με ρωτησε η εμμελεια ποις ήταν και της είπα και μου αρχισε να πάμε στη μαλιλου να παιτσουμε. :lol::lol: περιμένουμε να μας πεις τα νέα από το παρτι!!!!

Φωτεινή κουρασμένη μάνα τι κάνεις?τι κανουν τα παιδάκια σου? ετοιμάζεσαι για την βάφτιση ?πότε είναι καλέ γιατι εχασα επεισόδια... :?:?

Βικάκι να σου ζήσει ο Ιακωβος και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!!τι κανεις?τα εχεις παίξει και εσυ με τα 2 ε? :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα ότι θυμήθηκα sorry αν ξέχασα κατι σημαντικό ελπίζω να μη μείνω ανεξεταστέα!! :lol::lol: Σήμερα λέμε να βγούμε καμια βόλτα με τον αντρούλη και τις φίλες μου να καταλάβω και εγω οτι γιορτάζω γιατί η Εμμέλεια με έχει επισκιάσει!!! :lol::lol:

πάω να φάω και να φυγω για μαθημα!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΣΑ χαιρετω χαιρετω καταρχην καλως το τουιτακη μας με το γλωσοκοπανικο εμελειακη μας χρονια πολλα και απο δω :x:x

αντε φτιαξε το πισι μου λειψες πολυ πολυ...

αλεξανδρουκω μου εμεις εχουμε τα ραντεβουδακια μας κ τα λεμε απο το τσατ ;);)

μαρακι να σου πω εγω τι κανω φιλεναδα αμα εκτροχιαζεται αν κ σπανια μετα τα δραστικα μετρα που χω παρει η θα σηκωθω κ θα φυγω κ θα τον αφησω να χτυπιεται η θα τον βαλω τιμωρια στο καρεκλακι για 2 λεπτα κ θα καθομαι χωρις να τον κοιταω κ να του δινω σημασια οταν ηρεμει του εξηγω οτι η συμπεριφορα του δε μου αρεσει κ οταν θα κανει ετσι θα αδιαφορω εως οτου ηρεμησει δοκιμασε το θα πιασει στανταρ σου λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουιτακο μου μπραβω που κοψατε τις πανες..τελεια κ μεις το παλευουμε σιγα σιγα!!!!!!!!!

συμπεθερουλα μου εχεις ψοφησει εεε...κ εγω ετσι νιωθω σαν να μαι ενα ερειπιο δε λες που σας πληρωσανε εστω κ λιγα λεφτακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου πολυ μου αρεσει που κανεις το χομπι σου την ηθοποια που σου αρεσει..μακαρι να προλαβαινα κ εγω να συνεχισω το χορο εστω κ μια φορα τη βδομαδα αλλα που χρονος εδω εχω χαθει με το β σκεψου να παω κ χορο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια?Μολις εβαλα τη δημ για υπνο!!!!!!Την κοιμισα πρωτα στο δικο μου και την πηρα να την παω στο δικο της,μολις ανοιξε τα ματια και ειδε οτι ειμαστε στο δωματιο της...την επιασε αμοκ!!!Μας<ακουσε η γειτονια!!!Τελικα αφου καθισα διπλα μετα απο ενα τεταρτο κοιμηθηκε!!Βεβαια στανταρ θα ελθει το βραδυ στο δικο μας!!!Με εχει σκασει με τον υπνο της!!!Αφου μολις πιει γαλα,σηκωνει το δαχτυλο και κανει συμφωνια:"Μιμη μονο μαμα το κλεατι!!!" :shock::shock::shock::shock::shock:

Χρονια πολλα στις εορταζουσες αν και τα ειπαμε και στο τηλ :)

Ρουλακι,περιμενουμε...υποσχεθηκες κατεβατο τη Δευτερα!!!!Οπως καταλαβατε ακομα οργωνι την Ελλαδα!!!Πηγε απο εχθες Αθηνα και σημρα Σκυρο!!!Καλα να περνας!!

Σταυρουλα,τελεια και στο δικο σας παρτακι!!!Εψαχνε τη φιλεναδα της τη Μαριλου!!!!Τετοια πες μου και τρελλαινομαι!!!Ειδατε καλε που θα γινουν και τα μωρα μας φιλαρακια!!!!Λιωνω!!!Μηπως δεν στο φτιαχνει επιτηδες το p/c ο δικος σου???Λεω εγω τωρα!!!

Μαρακι,εφτασε η μεγαλη μερα!!!Οργανωτικη και εσυ,ολα τελεια θα εειναι,αν και εχεις δικιο,πολυ υπερβαλουμε μαλλον!!!Καλα ο ανδρας σου με τον δικο μου επικοινωνουν!!!Καθε βραδυ που ξυπναει και μας φωναζει μου λεει:"παμε στο ισογειο να κοιμηθουμε και να κανουμε οτι δεν ακουμε!!!!" :lol::lol::lol:

Ελενα,απληρωτοι και εσεις!!!!Τι να πω αφου εχουν κανει σταση πληρωμων γιατι δεν βγαινουν να μας πουν επισημα οτι χρεωκοπησαμε και τζαμπα πληρωσα την εφορια!!!!!Τελεια που προλαβαινεις και πας θεατρο,ξεσκας λιγο!!!

Αλεξ,γιατι απουσια σημερα???Και ελεγα θα σε πετυχω για τσατ!!!Τι εκανες με το θεμα σας για το παρτυ???Παντως ουτε εγω ειχα βρει στο τζαμπο τπτ για Χιονατη!!!Μονο σε Σ/Μ που ειχαν προιοντα disney!!!Νομιζω οτι ειχα δει στο δικο μας,αν βρω θες να τα παρω και να στα στειλω?Μεσω νετ ειδες???

Συμπεθερα,σου δινω τελευταια ευκαιρια μετα τα γεννεθλια να αλλαξεις το τικερακι σου!!!ΕΛΕΟΣ καλε,2 μετρα παιδαρος και τον αφησες στασιμο!!!Και εγω πολυ θα θελα να παω παλι χορο αλλα....λεω απο εβδομαδα να αρχισω γυμναστηριο....να δουμε!!!Παντως αυτα που πιανουν στο Β στη δικια μου δεν εχουν κανενα αποτελεσμα,σκεψου οτι οταν καταλαβαινει οτι θυμωσα μου λεει μεσα στη χαρα:'Μιμη τιμωλια?"γουσταρει μπαιδι μου να με τρελλανει!!!Αυτο που εφαρμοζω τελευταια ειναι να της μιλαω σαν μεγαλη,οταν την πιανει υστερια,την παιρνω αγκαλια την ανεβαζω στο τραπεζι,οπου τεσπα αρκει να ειμαστε στο ιδιο υψος στα ματια και της εξηγω δινοντας της επιλογες.Μου το ειπε μια φιλη παιδιατρος και πιανει!!Δεν λεω ας πουμε "θα θυμωσω",λεω"θες να θυμωσω και να μην παμε βολτα ή να ηρεμησεις και να παμε"

Παντως νομιζω συνταγες δεν υπαρχουν αφου το καθε παιδι εχει δικη του προσωπικοτητα!!

Λοπιν για 2 ευχες μπηκα και με επιασε η λογοδιαρροια παλι!!!Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!!Τελευταια το βραδυ και 1η το πρωι!!!!Ειδατε επιμελεια?

Μπηκα για τα χρονια πολλα!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ:Χρυσανθη & Δημητρα &Αλεξανδρακο,σε εσενα ευχομαι και καλη βουτια σημερα!!!!

Μαρια κσι Φωτεινη να τα χαιρεστε τα παιδακια σας!!!!!Φωτεινη ολα με το καλο σημερα!!!!Αν και προβλεπω ματς με τον Αλεξ!!!!Λυπαμαι το νονο :lol::lol::lol:

Οσο για τα δικα μας ξυπνησεστις 5 και ηλθε στο κρεββατι μας!!!!!Ευτυχως ξυπνησε τελικα στις 9!!!!

Κατα τ'αλλα εριξε τρελλο νερο!!!Στη γειτονια των δικων μου πλημηρησαν 3οικοδομες!!!!Και οι δικοι μου παθανε ζημια,πηρε νερο το ταβανι!!!Η ταρατσα ειχε γινει λιμνη,δεν προλαβαινε να φυγει το νερο απο τις υδροροες!!!!

Σας αφηνω προς το παρον,παμε Σ/Μ,θα τα πουμε αργοτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κοριτσακια!!!!

Χρονια πολλα Αλεξανδρεεεε!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Φωτεινακι να χαιρεσαι τον Αλεξανδρουκο!!!!!αλλα κ την Δαναη μας που βαφτιστηκαν σημερα!!!!καλοφωτιστα να ειναι!!!!περιμενουμε λεπτομεριες!!!!

Χρονια πολλα Χρυσανθη κ Δημητρα!!!!Μαρακι να χαιρεσαι τις κοριτσαρες σου!!να περασετε τελεια στο παρτυ σας .περιμενουμε φωτο βεβαιως!!!!

Χαρουλιτα δεν πιστευω στα ματια μου... :lol::lol: ειναι να μην ξεκινησεις να γραφεις..!!!μεχρι τις 11.30 δν κοιμοταν η δικια μου..μεχρι κ στο κρεβατι της ξαπλωσα :?:? ...δεν αντεχεται αλλο αυτη η κατασταση..τι θα τις κανουμε;;εσενα κοιμαται μεσημερι;σου εχει παρει τον αερα ε;ουτε η τιμωρια δεν την συγκινει;καλα ουτε κ την δικια μου...κι εγω σε σουπερ τα ειχα δει τα πιατακια.βρηκα στο ιντερνετ αλλα σε εξωτερικου.πιστωτικη δεν εχω,κ με τα μεταφορικα δεν το συζητω!!!αν τα πετυχεις ρε κοριτσακι κ δεν σου ειναι κοπος πες μου αλλιως δεν θα σκασουμε κιολας!!!! ;)

Μαγδουλι ρεπαρεις σημερα ε;αντε καλες βολτες!!!κ μην συγκρινεις καλε αυτο το καλο παιδακι τον Βασιλη με την κορες μας τις τσαουσες!!!

Σταυρουλιτσα αλλη περιπτωση η δικια σου...να θελεις να κοιμηθεις με το παιδι κ να μην θελει αυτο!!! :shock::shock: ωραιο το παρτακι σας ε;εννοειται πως θα τραγουδουσε η Εμμελεια!!!εχει μαθει να φυσαει κι εμενα αλλα νομιζω θα ντραπει να το κανει μπροστα στον κοσμο...πως περασες στην εξοδο για την γιορτη σου;

λοιπον σας φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!!!Έχω αρκετά νεάκια.Θα σας τα γράψω στην ομάδα.

Ιάκωβε,χρόνια σου πολλά!Να είσαι πάντα ευτυχισμένος και υγιής!!!

Σταυρουλίτσα και Ρουλίτσα,να χαίρεστε τα ονόματά σας!!!

Αλέξανδρε,Χρυσάνθη και Δημητρούλα να είστε πολύχρονοι και να σας καμαρώσουν σαν τα ψηλά βουνά!!!

Κορίτσια να τους χαίρεστε.Φωτεινούλα,να σας ζήσουν και τα ονόματα!!! :)

Άλεξ,άσε πρέπει κι εμείς να ανάψουμε όλα τα φώτα,για να κοιμάται.Διαδρόμου και μπάνιου,ευτυχώς όχι του δωματίου τους.Βέβαια,όταν κοιμηθούν τα κλείνω.Εχθές μες στη νύχτα,την άκουγα νιαούριζε κάποια στιγμή.Δε σηκώθηκα,αλλά ξανακοιμήθηκε.Α,καλά η Στέλλα θα με τρελάνει.Την Παρασκευή το απόγευμα είχαμε συνάντηση στο σχολείο.Έτσι μας λέει η δασκάλα,ότι τους μίλησε για το μπιμπερό.Μόλις το ακούω εγώ,λέω "Α,καλά"!Και μου λέει,δεν κατάλαβες η κόρη σου μου ξεκαθάρισε ότι δε θα σου πει τίποτα.Τρελό κόλλημα μιλάμε.Αχ,μωρέ τι έπαθες με τα πιατάκια;;;Τελικά,είναι αυτό που λένε στη βράση κολλάει το σίδερο.Επρεπε να τα πάρεις όταν τα είδες.

Μαράκι,αυτά τα εσωτερικά κορμάκια,είναι καλά για να μην κρυώνει η κοιλίτσα τους.Μέχρι και πέρυσι φορούσα στη Στέλλα καμιά φορά,αλλά δεν τη βολεύανε και πολύ,γιατί δεν προλάβαινε την τουαλέτα.Βγαίνουν μέχρι και 36 μηνών.Οπότε τώρα,τα μάζεψα όλα για να τα δώσω.Πολύ γέλιο με την ιδέα του άντρα σου. :lol::lol::lol: Πάντως την επόμενη φορά που θα ξυπνήσουν από τις 6 σκεφτείτε το . :lol::lol::lol::lol: Ζόρικη η Δημητρούλα ε;Πότε θα ηρεμήσουν αυτά τα ζουζούνια;;;Πω πω,σου έκανε μασάζ η αδερφή σου;;;Θέλω κι εγώωωωωωωω!!!!!!!!!!!

Ελενάκι,τέλεια που συνεχίζεις με το χόμπι σου.Θυμάμαι που έλεγες ότι σου δίνει μεγάλη χαρά. :D

Σταυρουλίτσα,για άλλη μια φορά σου λέω πως η Εμμέλεια είναι όλα τα λεφτά!!!Τι παιδί είναι αυτό; :D Σούπερ περάσατε κι εσείς,μπράβο!!!!Την Πέμπτη τάξη πήρα.Τις βόλεψα και τις μικρές,ναι μια χαρά.Έχεις θέμα με την πιπίλα ε;Εγώ με το μπιμπερό.Αντε καλά κουράγια.Με την πάνα,εμείς το βράδυ έχουμε το θέμα.Μερικές φορές,τις περισσότερες δηλαδή ξυπνάει βρεγμένη. :?

Χαρουλίτακι μου,άντε και σε καλή μεριά έστω κι αυτά.Από το ολότελα καλή ειν' κι η Παναγιώταινα.Συμφωνία η Μιμίκα με τον ύπνο ε;Μου θύμισε την Αγγελική,που μου λέει "Γκίγκο μόνο",δηλαδή λίγο μόνο,για να κάτσει κι αυτή στο κρεβάτι μας.Τι γίνεται με το σπίτι των δικών σου;Κρίμα μωρέ!!! :(

Ουφ,σχολίασα!Πάλι καλά που ξύπνησε νωρίς η Στέλλα,γιατί έχω σίδερο και δε νομίζω να σχολίαζα και σήμερα.Πάω ομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια;αποψε μαλλον με περιμενει δυσκολο βραδυ....ξυπνησε το Κωνσταντινακι 7 το πρωι οπως συνηθιζει τελευταια,κ κατα τις 11 πηγαμε στα πεθερικα να φαμε,ολα καλα.εννοειται πως δεν κοιμηθηκε για μεσημερι.πηγε να την παρει ο υπνος στο αμαξι οταν γυρισαμε το απογευμα αλλα ξυπνησε οταν την εβγαλα.κατα τις 6 αρχισε η γκρινια...απο την μια ηθελε να φαει ελεγε κ απο την αλλη δεν καθοταν...κ αφου συνεχιστηκε η γκρινια 7 την εβαλα στο κρεβατι κ ξεραθηκε στο λεπτο...αν δεν σηκωθει φρεσκια φρεσκια κατα τις 5 τυχερη θα ειμαι...εν τω μεταξυ εκανα κ την βλακεια κ νομιζα οτι ειχα γαλα στο ντουλαπι αλλα δεν ειχα τελικα!!!κ ηπιε το τελευταιο ποτηρακι το πρωι.να δω αν ξυπνησει μεσα στην νυχτα κ πειναει τι θα την κανω;;;κατα τα αλλα βρηκα ευκαιρια κ τελειωσα το σιδερο που ελεγα να το κανω αυριο κ καλου κακου θα πεσω να κοιμηθω νωρις...

φουφου η Στελλα ξεκαθαρισε στην δασκαλα οτι δεν θα σου πει τιποτα για το μπιμπερο γα να μην το κοψει;βρε την πονηρω!!!σπιτι δεν εχεις κανει καμια αποπειρα σε αλλο ποτηρακι;εγω επειδη τα τελευταια βραδια ηθελε κ γαλα :?::?::o:o:o της το βαζω σε ενα ποτηρακι που της ειχα για το νερο πιο μικρη οταν ηταν με εχει θηλη σαν μπιμπερο,γιατι ειναι ξαπλωμενη κ αυτο με το καλαμακι δεν βολευει.κ σκεφτομουν πως γυρισα ξανα στα μπιμπερο;;ηταν μωρε νωρις τοτε που τα ειδα για να αγορασω πιατακια,που να φανταστω οτι θα τα μαζευαν;;δεν πειραζει ομως.του χρονου οτι θεμα αποφασισω θα βγω απο τον Αυγουστο να τα αγορασω... :lol::lol::lol: δεν το ειχα σκεφτει αυτο με τα φορμακια κ την τουαλετα...αλλα ας ξεκινησει τουαλετα κ θα της φοραω φανελακια απλα.. :lol::lol: κι εμενα αυτα που μας εχουν χαρισει ειναι 24-36 αν κ εμενα θα της κανουν τουλαχστον μεχρι τα 5 :?:?:o:o:o

φιλια πολλα κ καληνυχτα!!!αν δεν μπω αυριο θα ειμαι τελειως πτωμα!!!!!! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια καλή εβδομάδα!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!Περάσαμε πανέμορφα..Πήγαμε ανήμερα των γενεθλίων μας κοινωνήσανε,ήταν κυρίες με τις φουστίτσες τους, η Χρυσάνθη φώναζε στον παπά "μαμ μαμ"μετά τη κουταλιά και η Δημητρα του τράβηξε το πανί που βάζουν κάτω από το δισκοπότηρο.....Δεν περίμενα και διαφορετική αντιμετώπιση...

Στο πάρτυ το διαλύσαμε 22,00 το Σαββάτο,τα κορίτσια έπεσαν ξερά.Πήραμε πολύ ωραία δώρα από όλους,συνολάκια,μπουφανάκια,καπαρντίνες,πυτζαμάκια μεγάλα νούμερα όλα ευτυχώς.Τα κορίτσια δεν έσβησαν κερί,σάστισαν με τον κόσμο,το έσβησε η μαμά,Εμμέλεια που ήσουν να βοηθήσεις;;;Ήμασταν 20 μεγάλοι και 10 παιδιά τελικά.Ο ένας έφερε τον άλλο και πληθύναμε.Κουράστηκα όμως,η μέση κομμάτια.Πήγε 01,00 να κοιμηθώ από την υπερένταση.

Η μάνα μου φυσικά ήξερε πως να μου χαλάσει τη διάθεση.Δεν έπιασε ούτε ένα σαντουιτσάκι,ούτε τούρτα έφαγε μόνο ήπιε 2 δάκτυλα νερό από το ποτηράκι της Δήμητρας!!!Σου λέει έτσι ακατάδεκτη είσαι εσύ με τον παιδικό και γω δε πιάνω τίποτα από σενα.Συνέχεια μάζευε ενώ της έλεγα άστα θα έρθουμε αύριο να μαζέψω.Τέλος πάντων..

Χθες το πρωι πήγαμε στης Φωτεινής,ξεσαλώσαν πάλι οι μικρές.Όλα καλά με τη βάπτιση αν και τους τυράννησε ο παπάς να θέλει να πεί όλα τα λόγια.Θα μπεί φαντάζομαι μόλις ξεμπερδέψει να σας τα πει.Βαπτιστικά,μπομπονιέρες,καμβάδες,κουτιά όλα τέλεια.Μετά δε κοιμήθηκε η Χρυσάνθη για μεσημέρι και ήταν μέσα στην υπερένταση .Το απόγευμα πήγαμε παιδότοπο με τους νονούς που δεν είχαν έρθει στο πάρτυ λόγω υποχρεώσεων.Αλλο κυνηγητό κι εκεί.Ηρθαμε βλέποντας τηλεόραση ξεράθηκα,ενω ήθελα να μπω να στείλω φώτο.Η Χρυσάνθη ξύπνησε 05,30 και ήταν ζεστή,έδωσα ντεπον αλλά πήγε 07,00 να ξανακοιμηθεί και γύριζαμε μέσα στο σπίτι χτυπώντας τις μπονπονιέρες του Άου( ο Αλέξανδρος είναι αυτός,ο οποίος με μάνα,νονά και θεία φιλόλογο κλείνει ο Αος του Αου κανονικά όλες τις πτώσεις..χα χα).Έφυγα και την άφησα να κοιμάται θα τις πήγαινε ο άντρας μου σχολείο .Ελπίζω να ταν τυχαίο με τον πυρετό.Είμαι δουλειά και κομμάτια...Χθες η κουμπάρα μου μου λέει : 2 χρόνια που γέννησες βρε Μαρακι δεν έχουμε βγει όπως παλιά σα ζευγάρια για ένα φαγητό.Της λέω είμαι κομμάτια τα βράδια το μόνο που θέλω είναι να ξαπλώσω στο καναπέ να αποκοιμηθώ.Και μου λέει πρέπει να πιέσω τον εαυτό μου να βγω.Ο άντρας μου από την άλλη συνέχεια μου λέει να μη δίνω τόση σημασία στα παιδιά τι θα φάνε να ναι όλα καθαρά.Όμως εγώ έχω να νοιαστώ να υπάρχει για όλους μαγειρεμένο φαί,καθαρό ρούχο στις ντουλάπες,καθαρό σπίτι να παίζουν κάτω,όχι αυτός ούτε κανεις άλλος. Η μέση μου έχει καταστραφεί,πονάω συνέχεια,θα με εγκαταλείψει και αυτή δε μπορεί.Μια κοπέλα εδώ στη δουλειά που έχει παιδιά μου λέει περνάω φάση και πρέπει να βγω από αυτή να φτιάξει η ψυχολογία μου για να φτιάξουν και τα κουράγια μου.Μου λέει η αδερφή μου να πάμε οι δυο μας ένα απόγευμα για ψώνια να ψωνίσω ρούχα τώρα που είναι εδώ και δεν έχω κουράγιο να πάω μέχρι το περίπτερο όχι να γυρνοβολάω στα μαγαζιά.Είδε τη ντουλάπα μου και μου λέει δεν έχεις ρούχα.Ε πως να χω της λέω που έχω 2,5 χρόνια να πάω στα μαγαζιά.Τελος πάντων σας έπρηξα.Απλά ώρες ώρες με κάνουν να νιώθω παράλογη.Και λέω οι άλλες μανούλες άραγε έτσι κουρασμένες νιώθουν συνέχεια ή εγώ εγκατέλειψα τον εαυτό μου.Φωτο ελπίζω σήμερα να στείλω.

Έχω και τη δουλειά μαζεύτηκε πάλι χαρτούρα,τον άλλο μήνα ξεκινάει και η εργασία του μεταπτυχιακού...κλάφτα Μήτσο που λένε...

Ήρθαν τα ποδηλατάκια,είναι τέλεια αλλά βόλτα δε προλάβαμε να πάμε ακόμα...

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου.Να σου ζήσουν και να είναι καλότυχα.Ωραία περάσατε?αντε περιμένουμε φωτο αν και το μειλ μου έχει πρόβλημα.για τη μαμα σου εχω χάσει επεισόδεια θα σε πετυχω στο τσατ να μου πεις.Και εγω από ρουχα φιλενάδα αστα...και όλο λέω να μην αγοράσω να χασω κανα κιλό αλλά στο τέλος ούτε κιλά χανω ούτε ρούχα έχω...και από κουραση?αν και με ενα παιδι πτωωωωωωωμαααααα!!!!!

Φωτεινή να χαίρεσαι τον Αλεξ και την Δανάη καλοφωτιστα γερά και τυχερά να είναι.είμαι σίγουρη πως θα ήσουν μια κουκλα.περιμένουμε να μας πεις τα νέα.

Φουφούκι πονήρω η Στέλλα ε?εγω της δίνω απο το μπουκάλι με καλαμάκι να διαλέγει αυτη το χρωμα οχι οτι πίνει και πολύ.Η Εμμέλεια εχει κατουρήσει μια φορά πάνω της το βράδυ στα γενέθλια αλλά ήταν από την κουραση.με εχει φωνάξει το βραδυ μερικες φορές(καλα την πρώτη φορά μόνο που δεν έκλαψα.ξύπνησα και τον αντρα μου και του λέω το παιδάκι μας μεγάλωσε!!)αλλά αν σηκωθώ την πάω τουαλέτα.ειδικά αν εχει πιει πολυ νερο πριν κοιμηθεί.Πέμπτη ε?δυσκολη τάξη,θα εχεις διάβασμα...

Αλεξ μη στεναχωριέσαι για τα πιατάκια βρε!!!εγώ δεν είχα καν σεταρισμένα και τέτοια και όλα ήταν μια χαρά.θα βαρεθούμε να κανονίζουμε γενέθλια...καλά η γκρίνια είναι γενικό φαινόμενο!!!! :lol::lol:

Χαρουλίτα και η δικοί μου πλημμύρισαν.ετρεξαν νερά από το τζάκι!!! :shock::shock: γιατί δεν αλλάζουν κρεβάτι ο αντρας σου με την μιμή? :lol::lol: εχεις δοκιμάσει να της βάλεις αρκουδάκια και τέτοια?εμείς εχουμε ολόκληρο τάγμα.αλίμονο μου αν ξεχάσω να βάλω κάποιο.και στο σκοτάδι τα βλεπει η νυχτερίδα.. :lol::lol:

φιλάκια στα υπόλοιπα κοριτσούδια.ηρθε ο αντρούλης πάω για μαμ!!!!

post-13527-1387393962771_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας!!!τι σας ελεγα χθες;αν ξυπνησει 5;;τελικα ξυπνησε 2,ηρθε στο κρεβατι μου κ μου χαιδευε το προσωπο να ξυπνησω,ειναι κ ευγενκο το γλυκο μου :x !!κ οταν ανοιξα τα ματια μου μου λεει ''μαμα;;'' με μια εκπληξη σαν να μου ελεγε ''κι εσυ εδω;;''την πηρα χωρις πολλα πολλα στο κρεβατι μου αλλα απο την μια ηθελε να μου κραταει το χερι κ απο την αλλη κατι εψαχνε με το αλλο,ποιος ξερει τι;;δεν την επαιρνε ο υπνος,της γυρισα κ την πλατη μπας κ καθισει ησυχη αλλα με σκουνταγε με εσπρωχνε,με τραβαγε...τελικα την ξαναπηγα στο κρεβατι της,πηγε να κλαψει ,της ειπα οτι εδω θα ειμαι κ βγηκα εξω ,σηκωθηκε μια φορα να πιει νερο που το ειχε αφησει στο τραπεζακι της κ ξαναπηγε μονη της στο κρεβατι.στριφογυριζε βεβαια αρκετη ωρα οπου κατα τις 4 κοιμηθηκε.εγω παλι βρυκολακιασα...6 παρα πηγε για να κοιμηθω.το πρωι πηγε ο συζυγος να παρει γαλα,κ 9.30 που ξυπνησε το ρουφηξε με μανια!!!το μεσημερι την εβαλα για υπνο χωρις να κατσω διπλα,εκλαψε,την βαλαμε κι εγω κ ο μπαμπας της αρκετες φορες παλι πισω κ τελικα κοιμηθηκε.αυτο θα κανω μεχρι να συνηθισει...

Μαρακι μια χαρα το παρτυ σας!!!με γεια τα δωρακια σας!!!!καλα απο την Δημητρα ειναι αναμενομενα αυτα κ πολυ light!! :lol::lol::lol: πως δεν τα εριξε κατω.. :?:? καλε βρε,δεν ειπαμε να μιλησετε με την μαμα;;ειστε πεισματαρες κ οι 2 μου φαινεται!!!ελπιζω να ειναι καλα το Χρυσανθακι...χθες εκανε ψυχρουλα εδω μιας κ ειχε βρεξει.εγω της ειχα βαλει μακρυμανικο μπλουζακι ,λεω απο το να την κυνηγαω με ζακετες που σιγουρα θα τις εβγαζε καλυετρα ενα φθινοπορινο μπλουζακι.στον φυσιοθεραπευτη δεν πας πια;προσεχε ρε στην μεση σου...δεν πας κ σε κανεναν ορθοπεδικο;οσο για το αλλο θεμα,εγω τωρα τελευταια μπορω να σου πω οτι κοιταω λιγο τον εαυτο μου..γενικα τον ειχα παραμελλησει,κι ας ειχα πολυ χρονο ολη μερα σπιτι.μονη εννοια η Κωνσταντινα...για βολτες χωρις παιδι;; ακομα δυσκολευομαι να την αφηνω,ειναι κ δυσκολη κ θα εχω την εννοια της συνεχως..εδω στον γαμο που εχουμε ο αντρας μου λεει να μην την παρουμε κι εγω δεν μπορω να σκεφτω οτι μπορει να μην φαει ή δεν θα κοιμαται.θα σας γραψω κ στην ομαδα γι αυτο.βεβαια μπορει να ειναι ως ενα σημειο κ θεμα εγωισμου.γιατι σκεφτομαι οτι αφου εγω δεν τα καταφερνω πως θα τα καταφερει καποιος αλλος που δεν τον βλεπει κ καθημενινα;πχ γιαγια.παντως κι εγω πιστευω οτι πρεπει να πιεσουμε λιγακι τους εαυτους μας,εσυ βεβαια με την δουλεια δεν εχεις κ πολυ χρονο αλλα ενα βραδακι πρεπει να το αφιερωνεις σε εσενα κ τον αντρα σου.αυτο προσπαθσω να πεισω κ τον εαυτο μου :D:D

Σταυρουλα μου μ'αρεσει που συνειδητοποιησες οτι η Εμμελεια μεγαλωσε επειδη σε φωναξε για τσισα... :lol::lol::lol: εδω εχει βγει το παιδι θαυμα απο οταν ηταν στην κουνια!!μπραβο της ομως,πολυ χαιρομαι που κανει συνεχως προοδους!!!εμενα παντως αν κ κοιμοταν με μια κουκλιτσα Μινι(που την φωναζει Μιμι κ θυμαμαιολο την Δημηρα της Χαρας :lol::lol: )τωρα δεν την θελει καθολου στο κρεβατι της,ουτε την μερα,ενω παιζει ,την αγκαλιαζει,την ταιζει, τα παντα αμα την αφησω στο κρεβατι παει κ την σηκωνει.το βραδυ το ιδιο.

φιλια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Σήμερα είμαι πιο χαλαρή και ξεκούραστη αφού ξυπνήσαμε μόνο μια φορά στις 03,00 για το γάλα της Χρυσανθούλας που έχει γίνει πλέον συνήθεια και μετά στις 07,00 κανονικά.Ευτυχώς δε ξανάκανε πυρετό,δεν είμαι σίγουρη αν ήταν κιολας πυρετός χθες το βράδι.Εχουν προσκολληθεί πάνω μου πολύ τα κορίτσια,ειδικά η Δημητρα που πάω να ξεμυτίσω και γίνεται χαμος.Χθες πήγα να αλλάξω κάτι δωράκια που τους πήραν και για να με αφήσουν να φύγω έγινε μάχη.Κρεμάστηκαν από τα πόδια μου και ούρλιαζαν.Και ας ήταν και η μάνα μου και η αδερφή μου σπίτι.Μόνο με τον άντρα μου κάθονται.Και δε λεώ φταίω και γω σε αυτό που δεν ξεμυτάω καθόλου από το σπίτι.Μετά λέει που έφυγα ηρέμησαν.Και πόσο έλειψα 30 λεπτά,μέχρι τα prenatal πήγα.Οπότε χλωμό να καταφέρουμε να πάμε για ψώνια με την αδερφή μου.

Μου έστειλε μια ξαδέρφη από Λαμία ρούχα από τα κορίτσια της 4-5 χρονών.Μια μεγάλη σακούλα του jumbo πολύ ωραία αλλά για αργότερα.Ειμαστε κομπλέ από ρούχα μόνο κανένα φορεματάκι για καλό θέλω να βρω γιατί έχουμε ένα γάμο τον άλλο μήνα και παπούτσια που θα πέμα να πάρουμε αύριο το απόγευμα που κάθεται ο μπαμπάς μας σπορτεξάκια μη μας βρει απροετοιμαστους το φθινόπωρο...ψιχάλισε χθες εδω.

Σας 'εστειλα φωτο ,να μπειτε να μας δειτε από το πάρτυ μας και με τον Αλεξανδρούκο την επόμενη μέρα,όλοι οι εορτάζοντες μαζί!Απίστευτο ότι αυτα τα 3 γεννήθηκαν την ίδια ώρα δίπλα δίπλα...Ωραία θα ταν πάντως να χα και τα 3!!!Φωτεινή μου τον παραχωρείς;;;Είναι η αδυναμία μου αυτό το παιδί με τις μαγούλες!Βλέπεις πχ τον Τασούλη της Ρούλας λες αυτό είναι παιδί του σαλονιού,βλέπεις τον Αλέξανδρο λες αυτός είναι του λόφου και του κάμπου!!!

Αλεξ σε ορθοπεδικούς είχα πάει τότε που ανακάλυψα τις κοίλες και έκανα τη μαγνητική.Τώρα δεν έχει νόημα να πάω ξέρω το πρόβλημα ποιο είναι,ησυχία θέλει και ξάπλα αλλά δεν έχω τη δυνατότητα,οπότε ζορίζομαι.Παυσίπονα δε βοηθάνε δυστυχώς και φυσικοθεραπείες επίσης.Μόνο η ξεκούραση βοηθάει.Και φυσικά προσοχή σε όλες τις κινήσεις σηκώματα,σκηψίματα κλπ κλπ.

Σας χαιρετώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δε σας είπα το καλό!Τα κορίτσια από χθες προήχθησαν στο σταθμό και ξεκίνησαν δραστηριότητες! Χθες είχαν νερομπογιές!!!!!!!!!!!Περιττό να σας πω πόση ώρα ξέβαφα το απόγευμα χέρια και πόδια!!Η Χρυσάνθη είχε μέχρι στον αφαλό μπογιά!!!Μη το επιχειρήσετε σπίτι...λερώνειειειειειειει!!Και πρόσθεσαν σαλάτα και φρούτο στο μεσημεριανό τους.Τώρα αυτό δε ξέρω αν είναι γιατί προήχθησαν ή γιατί πληρώνουμε πλεόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

καλα Ρουλακι φοβερη ησουν στην βαφτιση..πολυ ωραιο μαλλι!!!ο Τασουλης εχει μεγαλωσει μωρε,εχει αλλαξει!!!κουκλι ειναι κ με το κολατσιο του ετοιμος!!αφου καθε σκ παιρνετε τους δρομους εχει μαθει το παιδι,αλλα πολυ καλα κανετε,να κανετε κ χειμερινες εξορμησεις!!επισης πολυ ωραιο θεμα τα στρουμφακια κ εγραψες παλι με αυτα που εφτιαξες!!!

Μαρια μου κουκλες τα κοριτσια,μ΄αρεσουν πολυ τα φορεματα τους,ειδικα της Δημητρας,απο που;;κ η τουρτα τελεια,τελικα εφτασε;2,5 κιλα δεν ηταν;να σχολιασω τον Αλεξανδρο που δεν εχει αφησει σε ησυχια την Χρυσανθη;;;μα στην κουνια,στην τραμπαλα,στην καρεκλα εκει αυτος να προσπαθει να δωσει φιλια.. :lol::lol: την Χρυσανθη ομως την βλεπω αγριεμενη ,μαλλον σκεφτεται την Μαριλου;; :lol::lol: τελεια παντως ειναι κ τα 3!!!με την Δαναη δεν βγαλατε φωτο;Φωτεινη ζηλευω την κηπαρα σου!!!!!!!!!μου φανεται καποια στιγμη στο μελλον θα κανω αποκεντρωση....

Μαρια μια χαρα στον παιδικο,καινουρια πραγματακια,δεν νομιζω οτι εινια λογω οτι πληρωνετε,εγιναν 2 κ πρεπει να εχουν κ αλλες ασχολιες.αλλα με νερομπογιες ξεκινησαν;; :lol: ρε συ να πας για ψωνια,αφου ηρεμουν μετα απο λιγο,αμα ειναι κ ο μπαμπας σπιτι κιολας...τι να πω κι εγω που ουτε με τον μπαμπα ξεγελιεται;ετσι κι εμενα κρεμιεται πανω μου κ κλαιει κ ενω του λεω να με βοηθησει για να φυγω μου λεει ε παρτην να βγει βολτα..καταλαβες;;να πηγαινω για ψωνια ,να φορτωνομαι κ να εχω κ την μικρη να κανει τα δικα της...ωραιο τικερακι!!!

εμεις μια χαρα,χθες δεν θυμαμαι ποσες φορες εβαλα την Κωνσταντινα στο κρεβατι της,μετα τις 20 σταματησα να μετραω...σηκωνοταν κ πηγαινε κ ξαπλωνε στο δικο μου,κ οταν την πηγαινα με κραταγε σφιχτα να μην φυγω,με τα πολλα κοιμηθηκε,αφου της εριξα κ μια φωνη στο τελος...θα το συνεχισω ομως.τωρα εφαγε τις φακες της,1 γεματο πιατο που την ταισα εγω κ αλλες 2 φορες της εβαλα απο μισο κ το εφαγε μονη της... :-bd

φιλακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως ήταν νωρίς βρε Αλεξάνδρα μου να βγάλετε τα κάγκελα τελικά;Αφού σηκώνεται κάθε δυο και λίγο.Και μένα στανταρ χωρις κάγκελα στο δωμάτιο μου θα ταν μια ψυχή συνέχεια.Τα φορεματάκια είναι από δω http://www.mbfashion.gr τα φέρνει ένα μαγαζί εδώ στη γειτονιά με παιδικά.Η τούρτα έφτασε just για 30 άτομα 20 μεγάλους και 10 παιδιά και ήταν 2,5 κιλά.Δυστυχώς ο άντρας μου είναι στο μαγαζί τα απόγευματα οπότε δε μπορεί να μείνει με τις μικρές παρά μόνο Τετάρτες που τα περισσότερα μαγαζιά είναι κλειστά όμως.Ίσως σήμερα είναι καλύτερα τα πράγματα με τα κλάμματα και πεταχτούμε με την αδερφή μου για κανα δίωρο.

Ευχαριστω για τα καλά σου λόγια για τις τσούπρες μου!

Όσο για τη Δανάη κοιμόταν το πουλάκι μου ή θήλαζε οπότε δε θέλησα να της διακόψω την ησυχία με το φωτογραφικό φακό μου!Θα σας στείλει η μαμά της.Φωτεινή οπωσδήποτε τους καμβάδες να φωτογραφήσεις να δείξεις στα κορίτσια και τα κουτιά της βάπτισης που είναι υπέροχα.

η Μαγκυ που χαθηκε;

post-3969-13873939633356_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω θα σχολιασω εν συντομια ειμαι λιγο κακοκεφη λογω χαζομαρων στην δουλειτσα οχι με συναδελφους απλα κωλοπεριπτωσεις που σε κουραζουν κ σε στρεσαρουν πολυ διχως λογο...

επισης σημερα σα να ψιλοαδιαθετησα κ με ενοχλει μεση κ κοιλια κ χαλαει κ η ψυχολογια μου γκκρρρρ!!!

καταρχην τι να πω για τις φωτο εμεινα αφωνη ο αλεξ ειναι πολυ σεξυ αντρας αρε φωτειναρα τι εβγαλες!!!!!!θεος με την πουκαμισια καλοφωτιστα κ το δαναακι κ αυτος αναμενω φωτο!!!!να σου ζησουν κ χρονια πολλααααααααα!!!!!

μαρακι πιανω τις κουκλαρες σου καλε τις τσαχπινικα ζουζουνια τι μωρα τελεια ειναι αυτα αλλα κ το ζευγος αψογο ομως...τελεια κ η τουρτιτσα κ το φορεμα της μικρης με τα φρου φρου το ερωτευτηκα!!!!οσο για τα ψωνια κ εγω θελω αλλα ο β μου ψιλογκρινιαξε τις προαλλες οτι δε σκεφτομαι σαν οικονομικο μυαλο κ θυμωσα κ δε θα ψωνισω για διαμαρτυρια!!!αστες βρε με καποιον κ πηγαινε να ανανεωθεις δεν κανει καλο να αφηνεσαι κ επισης πρεπει να μαθουν κ τα ζουζουνια κ με αλλους...εγω δεν τον αφηνω να σου πω γιατι μου αρεσει να πηγαινουμε παντου μαζι αλλα εμενα ειναι σαν κουκλα καθεται δε μιλαει δε κουνιεται απο το καροτσι κ δε με δυσκολευει εσυ με 2 ειναι ζορικα βρε γλυκια μου...αλλα αμα χρειαστει εγω τον αφηνω παντως κ για νυχια κ για μαλλι πρεπει να χαλαρωνουμε καπου καπου πριν σαλταρουμε χαρουμενη μαμα θελουν τα παιδακια μας ποιοτικο χρονο μαζι τους κ ας ειναι κ λιγο λιγοτερος...ξερουν οτι τα λατρευουμε!!!!

:mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεζιζω γιατι ετσι η μανουλα τι ναι αυτα τα χαζα να το παιζει ακαταδεκτη εσυ κανε δεν καταλαβαινεις δωσε τοπο στην οργη κ θα το ξεπερασει...αυτη θα χασει εγω αυτο λεω οταν ειναι καποιος ακαταδεκτος χαχαχα εχασε ωραια φαγητα κ τουρτα... ;);)

αλεξανδρουκω μου εχουμε 3 μερες να τσαταρουμε κ εχω παθει στερηση που σαι καλε που σε ψαχνω σημερα να παρω σβαρνα τα τηλ????καλε αρχισε κ τις νυχτερινες βολτες το πετιτακι τωρα που στρωσε στο φαι???αχ τι τραβαμε κ δεν το μαρτυραμε!!!

συμπεθερα τρεχεεειιιςςς???κ εγω ενα κινουμενο ερειπιο ενιωθα αυτα τα πηγαινε ελα του σπαστου με εχουν διαλυσει εντελως!!!

ρουλακι τι μαναρι ειναι ο τασουλης κ τι στολισμος!!!!χρυσοχερα σαν την αδερφη μου ολα τελεια κ τα ρουχα σου πολυ αριστοκρατικα το χρωμα δε το αγαπημενο μου βεραμαν αν δε κανω λαθος...ο τασουλης τα πηρε ρε τα ματια του μπαμπακα του???στις φωτο δεν φαινεται καθαρα!!!

αναμενω σχολιασμο κ νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουιτακο μου γλυκο μεγαλωσανε τα παιδακια μας κ συ να την χαιρεσαι την κουκλιτσα μπορει να στο χω ξαναπει αλλα μπουρδουκλωθηκα με τα πολλα γεννεθλια!!!!βγαλατε κ τα βραδυνα εσεις δεν παιζεστε βρε μπραβω!!!

φουφουκι σε τρεχουν τα μαθητουδια γλυκια μου κ δεν εδωσες ακομα το παρον ε...αχ εγινες κ συ εργαζομενο κ εχεις κ δυο ζιζανιακια σε νιωθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα να σου δωσω ρε τον κωδικο μου να μου φτιαξεις το τικερακι το παλεψα παλι ρε συ κ τιποτα κ παραλιγο να χασω κ αυτο που χω ως τωρα ΗΕLPPPPPPPP!!!!!!!!!!

Tσουπρες μου σας αφηνω παω να σχολασω να παρω το ζουζουνακι μου να παμε τζαμπο συνεχιζω να ψαχνω τα του παρτυ α κ να σας πω αλλαξα λιγο το σχεδιασμο δηλαδη χτες πηγαμε με ινα κ τα μωρα μας για ψωνια γιαυτο κ εξαφανιστηκα χτες ρεπαρα κ πηρα τους δρομους κλασικα λοιπον ο β διαλεψε μονος του πιατα ποτηρια κ πηρα οποια ηθελε αυτα ειδα τον εκαναν χαρουμενη κ ετσι το θεμα του παρτυ το βαφτιζω αλλα ντα αλλων αλλα ο β ειναι χαρουμενος η ινα γκρινιαζε αλλα δε με νοιαζει αυτο ειναι μαγεια να ναι χαρουμενα τα μωρα μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλες?Εγω υπομονη!!!!!

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ στο κρεββατι της(με τον αγκαλιτσα που ειναι το νεο της φετιχ ενω μεχρι την Κυριακη δεν ηθελε να τον βλεπει) την ακουω τωρα μολις σε 1/2 ωρα ξυπνησε και δωναζει αλλα κανω τον κινεζο και πηγε ο μπαμπας μας αν και εχει ολυμπιακο!!!

Μιλαμε με δουλευει κανονικα!!!Της λεω οταν την εντυνα μετα το μπανιο,η Μιμη θα κανει νανι με τον αγκαλιτσα στο κρεββατι της,αλλιως θα κλαει ο αγκαλιτσας!!!ΝΑΙ ,μου λεει!!!!Μολις την κατεβαζω απο την αλλαξιερα για να παμε για γαλα.....τι κανει???????Παει αναβει το φωτακι και χαιρετουσε και εστελνε φιλια στον αγκαλιτσα :shock::shock::shock::shock::shock:

Καλα προσπαθω να σας γραψω αλλα εχω διακοψει 3 φορες να ανεβοκατεβαινω :twisted::twisted::twisted:

Τα λεμε αυριο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καλά μάλλον πανσέληνο είχε Χαρά χθες και τα δικά μου τα ίδια κάνανε.Κοιμούνται 21,00 και 23,00 ξεκινησε τα κλάμματα η Δημητρα σηκώθηκε ούρλιαζε,την ηρέμησα ξάπλωσε σε ενα τέταρτο ξεκίνησε η Χρυσάνθη.Βράδι εφιαλτικό.Το ξημέρωμα μας βρήκε το μπαμπά με τη Χρυσάνθη στο κρεβάτι μας και εμένα με τη Δήμητρα στο καναπέ...έφυγα δουλειά και τις άφησα να κοιμούνται,θα τις πήγαινε μόνος αργότερα σταθμό.Ουφφφφφφφφφφ...αυπνία και των γονέων...Τι τα έπιασε άραγε;;;;Και ήταν και κουρασμένα,πήγαμε με τα ποδηλατάκια στο πάρκο και ξετρελάθηκαν γύρω γύρω.Το μόνο κακό δε βάζουν τα πόδια στις πατίτρες προσπαθούν να τα βάλουν στα πετάλια αλλά δε ξέρουν να κάνουν και μπουρδουκλώνονται στους τροχούς και κάθε δυο και λίγο σταματάει.Ο άντρας μου έχει αύριο γενέθλια και θέλει να βγούμε αύριο το βράδι σε ιταλικό με την αδερφή μου.Αλλα ρε παιδιά άντε και τις αφήνω κοιμισμένες άμα κάνουν τα χθεσινά τι θα κάνει η μάνα μου;;;;Θα τις σηκώσει να παίξουνε και θα γυρίσω να τις βρω ξύπνιες...Ξινό θα μου βγει..Το απόγευμα αύριο θέλει να πάμε η αδερφή μου για ψώνια.Όλοι μαζί!!Και η μανούλα φοβάται να αφήσει τα καμάρια της...δε με νοιάζει αν κλαίνε τη μάνα μου να μη κουράσουν.

Χθες δραστηριότητα στο σταθμό "χορός και τραγούδι" έγραφε το βιβλίο.χα χα...

Σήμερα θα πάμε να τους πάρουμε σπορτεξ.Της Χρυσάνθης δεν τις κάνουν τα περσινά,της Δημητρας της κάνουν της Χρυσάνθης τα περσινά αλλά αφού θα πάρουμε στη μια δε γινεται να μη παρουμε στην άλλη.

Εχουμε και γάμο το παραπάνω Σαββατο.Δεν έχει τραπέζι όμως έχει λέει κοκτέιλ σε ξενοδοχείο.Θα πάμε μόνο στην εκκλησια δε το ξανακάνουμε το λάθος...

Μάγκυ τι ωραία που τα γράφεις,καλά έκανες με το πάρτυ λίγο από όλα!Και μένα έτσι ήταν λιγο Tinkerbell λίγο Minie.Τώρα που δεν έχουν άποψη ας κάνουμε ότι θέλουμε αυριο μεθαυριο που το ένα θα τους βρωμάει το άλλο θα τους ξινίζει να δω πως θα ξεμπερδευουμε...

Τι ωραία που το έγραψες αυτό με το χρόνο ότι μπορεί να τους διαθέτουμε και λίγο αλλά να ναι ποιοτικός....εγω έχω τύψεις που τις αφήνω τα πρωινά και προσπαθώ να μαστε αυτοκόλλητες τα απογεύματα για να με χορτάσουν,κακώς βέβαια γιατι να τα αποτελέσματα δε μπορώ να ξεμυτήσω...

Όσο για το σπαστό έχεις απόλυτο δίκιο,δεν είναι για μανούλες.Το έκανα 2 χρόνια όσο δούλευα στο λογιστικό γραφείο ανύπαντρη και είχα βγει off.Μέχρι να φάω να ξεκουραστώ το μεσημέρι έπρεπε να ξαναντυθώ να φύγω.Πόσο μάλλον στην Αθήνα που είναι και οι αποστάσεις μεγάλες.Αλήθεια στη Βάρη είναι και η δουλειά σου ή πιο μακριά;

Αλεξάνδρα ελπίζω εσεις να χατε καλύτερο βράδι...

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που χαθηκατε ολες!!!!!Σας καθαρισαν τα ζουζουνια σας???Γιατι εμενα μονο αυτο δεν εχει κανει!!!!Μολις κοιμηθηκε μετα απο 1/2 ωρα μαχης!!!!Να δουμε σε ποση ωρα θα ξυπνησει?????Την εβαλα στο κραββατι της και εγινε χαμος ουτε αγκαλιτσα ηθελε ουτε το μωρακι της,ουτε τπτ!!!!Μονο το κλεατι της μαμουλας!!!!!Την αφηνω 2λ να κλαει και παω στο δικο μου και να χτυπιεται:"μαμα μου,ελα μαμουλα μου!!!!ΜΑΝΑΑΑΑ ΜΟΥ",εμαθα και το μανα τωρα απο την ανηψια μου!!!!Εκλαιγα και εγω μεσα που την ακουγα αλλα λεω ευκαιρια ειναι τωρα που ειμαστε μονες να μην υποχωρησω(πηγε σε ενα φιλο ο δικος μου να δει μπαλα).Τελικα την βλεπω απο την καμερα να εχει βγαλει το ενα ποδι εξω,και με το αλλο χερι πιαστηκε απο το κεφαλαρι και πατησε και το αλλο ποδι στο καγκελο και ηταν ετοιμη για σαλτο!!!!!!Τελικα πηγα την ηρεμησα ,της επιασα το χερι και αποκοιμηθηε!!!!Εγω δεν εχω παιδι,τον Μαγκαιβερ εχω!!!!!

Στο μεταξυ σημερα εμεινε ολο το πρωι με τον μπαμπα της,αφου ο αντρας μου ειναι σε επισχεση και δεν δουλευουν απο την προηγουμενη εβδομαδα!!!!Αν εξαιρεσουμε οτι εκλαιγε οταν ξυπνησε κανενα τεταρο αφου καταλαβε οτι δεν ειμαι σπιτι,μετα ηταν αγγελουδι!!!Μονο εμενα μου βγαζει το λαδι τελικα!!!

Και αναρωτιεμαι τελικα,εχει κανενα νοημα η εκπαιδευση υπνου,αφου αυριο βραδυ θα παει στη γιαγια και θα κοιμηθουν αγκαλιτσα!!!!!

Κατα τ'αλλα στη δουλεια επιστρεψαμε σε χειμερινους ρυθμους και με πολλα μουτρα απο τους επιμελητες μας που θεωρουν οτι απλα τους καναμε καψονια το καλοκαιρι!!!!Που δεν θα χουμε ουτε βενζινη να παμε στη δουλεια οπως παει το πραμα δεν το λενε!!!!!

Τι αλλο???Α,ΝΑΙ!!Το Σαββατο εχουμε βαφτιση,βαφτιζουν ενα απο τα ζευγαρια των γειτονων τη μικρη και μετα θα κανουν γλεντι στην αυλη!!!Θα ψηνουν και τετοια!!!Σημερα στηναν τεντες και τραπεζια,ωραια θα περασουμε,βεβαια εχουμε και ενα γαμο αλλα θα προτιμησουμε τη βαφτιση,στο γαμο θα πανε οι δικοι μου!!

Αυτα τα νεα μας γενικοτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...