Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Μαρινακι μου,δεν ξερω αν θα κανω αμεσα προσπαθεια!!!Ειμαι μετα απο αποβολη,δε θυμαμαι αν σας το εχω πει,πριν 1,5 μηνα εγινε,δυστυχως και ηταν η 4η εξωσωματικη αλλα μη σας ψυχοπλακωνω,μολις παρω λιγο τα πανω μου και μαζεψουμε και τα χρηματα θα ξαναπροσπαθησουμε,δε το βαζουμε κατω!!!

Λαμπρινη μου,πολυ χαιρομαι με το αυγουλακι σου,θα μαζεψεις κι αλλα η θα το μεταφερεις αυτο;;;Εχεις πμ!!!!

Τα φιλια μου και την αγαπη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑΝΑ 2 μου, δεν μας ψυχοπλακώνεις, μην σκέφτεσαι έτσι. Είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε και τις χαρές και τις πικρές στιγμές μας. Να λέμε τον πόνο μας και να ξέρουμε ότι θα βρούμε κατανόηση και ανταπόκριση. Κυρίως να μην αισθανόμαστε μόνες στο δρόμο της εξωσωματικής, σίγουρα είμαστε πολλές μαζί. Θα πάρεις τον χρόνο σου και θα έρθει η κατάλληλη στιγμή να συνεχίσεις δυναμικά & νικηφόρα αυτή τη φορά!

Λαμπρινή μου, και τις δικές μου ευχές για αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα ,σας χαιρετω! οι περισσοτερες δεν με γνωριζετε ,ειμαι ομως κι εγω μια αγωνιστρια οπως κι εσεις .μετα απο πολυ κοπο , αγωνα ,τρεξιμο,κλαματα,εξετασεις ,απογοητευσεις ,εγινε το θαυμα!!!!με την τριτη μου εξωσωματικη ηρθαν τα διδυμακια μου ,το αγορακι μου και το κοριτσακι μου.περασα μια παρα παρα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη με πολλα προβληματα υγειας που εμφανιστηκαν και δυστυχως με ταλαιπωρουν ακομα.ευτυχως τα παιδακια μου ειναι μια χαρα κι ετσι παιρνω δυναμη.θελω να ευχηθω σε ολες σας καλο κουραγιο δυναμη και υπομονη,γνωριζω οτι ο δρομος για την αποκτηση παιδιου ειναι μακρυς και δυσκολος ,ομως ο Θεος ειναι μεγαλος .μη χανετε ποτε την πιστη σας ,η Παναγιτσα να ειναι κοντα σας .ευχομαι ολες συντομα να κρατατε αγκαλια τα μωρακια σας και να ειστε σιγουρες οτι με τη βοηθεια της Παναγιας δεν θα αργησει να γινει αυτο!!!!σας φιλω γλυκα :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου Νικόλ! Κι εσύ να είσαι γερή και δυνατή και να τα χαίρεσαι κάθε στιγμή!

Ευχαριστούμε πολύ για το κουράγιο που μας δίνεις με την εμπειρία σου!

Μακάρι οι ευχές σου να γίνουν σύντομα πραγματικότητα για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ... ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΕΝΑ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΛΟΓΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ ,ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ AVERKAP ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΟΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ....... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου! Καλή επιτυχία να έχεις και καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Να πάνε όλα κατ' ευχήν και σύντομα να γίνεις μανούλα!

Κι εγώ είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα, φταίει ο ήλιος που έδιωξε λίγο την υγρασία.

Αλλά το ραντεβού μου μόλις ακυρώθηκε :lol: ! Δεν πειράζει, κι η Πέμπτη κοντά είναι!

Καλή εβδομάδα κ πολλά φιλιά & χαμόγελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εσύ κορίτσι μου και να συνεχίσεις να είσαι σε καλή διάθεση!

Εγώ είμαι μετά από την 6η, όπου δεν είχαμε καν εμβρυομεταφορά... Η 5η ήταν η τυχερή αλλά η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε. Σήμερα είχαμε ραντεβού με τον εξωσωματικό για να συζητήσουμε για τη συνέχεια (μάλλον σε φυσικό κύκλο σε πρώτη φάση υποθέτω), αλλά κάτι προέκυψε κ θα τον δούμε την Πέμπτη. Συμβαίνουν κι αυτά.

Είμαι ακόμη όρθια, υπομένω και επιμένω. Ευτυχώς που επέστρεψε κι η καλή μου διάθεση!

Εσύ οκ από τον γιατρό σου; Ξεκίνησες τις ενεσούλες; Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εισαι και εσυ απο τις πολυ ταλαιπωριμενες ....σου ευχομαι η επομενη να ειναι και η τελευταια με διδυμακια.Εγω ολα καλα η ιστραδιολη στο 7,8 και ξεκινησα με τρεισ altermon την επομενη εβδομαδα θα ανεβω Αθηνα να με δει και απο κοντα ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikol111 η ιστορία σου, και ιστορίες σαν την δική σου μας δίνουν θάρρος. Χαίρομαι που τη μοιράστηκες μαζί μας...

@anna_82 καλή αρχή!

Και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια σας!

Εγώ αφού δεν μπορώ να κάνω τίποτα (εννοώ από εξωσωματική) για τους επόμενους 2 κύκλους, έχω χαλαρώσει και ασχολούμαι με διάφορες δραστηριότητες (συναυλίες, καφέδες με παρέα, τραπεζώματα, χειροτεχνίες-ζωγραφική και καθαριότητα σπιτιού που είχε μείνει πίσω)

Δεν θέλω να μένω σπίτι μόνη μου με τίποτα (μετά το 15μερο στο σπίτι τώρα όταν μένω εδώ ψιλοφρικάρω) οπότε την έχω δει αλλιώς.. ήπια και κάτι ποτάκια, που τα είχα κόψει τους τελευταίους μήνες και συνήλθα (λέμε τώρα ;) ) Ο μόνος περιορισμός που έχω διατηρήσει είναι στη διατροφή. Είχα χάσει 4 κιλά πριν την εξωσωματική, μετά από παρότρηνση του ενδοκρινολόγου μου και έχω κόψει τα γλυκά τελείως εδώ και 2 μήνες, λόγω αντίστασης στη ινσουλίνη που έχω..

Κατά τα άλλα ...η ζωή είναι ωραία! (αλλά τα έχει με άλλον ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη μου, καλά κάνεις και το ρίχνεις έξω, αυτή είναι η καλύτερη τακτική! Και το χιούμορ καλά κρατεί, έτσι να μας κάνεις να χαμογελάμε! Να δεις τι γρήγορα που θα περάσει ο καιρός, σιγά-σιγά θα έχουμε νέες προσπάθειες, εύχομαι με θετικά όλες αποτελέσματα και θα έρθει και ο κύκλος ο τυχερός σου! Κάνε τώρα ό,τι μπορείς!

Άννα_82 μου, καλή αρχή και τέλεια συνέχεια! Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου! Η ταλαιπωρία όπως λες δεν με πτοεί, έχω ακόμη υπομονή.

Αυτό που με ενοχλεί είναι το αυχενικό, που τελευταία δεν με αφήνει να πλέξω :lol: ! Ευτυχώς είμαι εφευρετική...

Καλό βράδυ σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελλαδα με τα ωραια σου βρε κοριτσια μου μηπως ξερει καποια τι πρεπει να κανω παιρνω τηλ στο αλεξανδρα να κλεισω ραντεβου κ δε μπορο να βρω ποτε κανεναν τ;α νευρα μου πια ενω εχω μιλισει με την επιτροπη με τα φαρμακα κ με τον γιατρο που θα μου φτιαξει τον φακελο δε μπορω να πιασω το νοσοκομειο μενω σε νισι τι να κανω;;; θα αναγκαστω να παω απο εκει;;;; φοβαμαι μη κανω κανενα λαθος κ τελικα παει τσαμπα η πρωτη προσπαθεια δε ξερω απο που πρεπει να ξεκινησω βοηθηστε με ενω με την επιτροπη κ τον γιατρο που θα μου συνταξη τον φακελο ολα οκ ειναι τι να πω θα με πιασει το ανχος μου παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Αννα εμεις τα ειπαμε και στο αλλο ποστ που αναρτησες!!!!Εισαι σε καλο δρομο!!!

Δαφνη μου καλα κανεις,ετσι πρεπει,να μην μας παιρνει απο κατω ουτε στιγμη γτ η ζωη ειναι ωραια και δε τα εχει μ αλλον απλα εμεις της ζηταμε πραγματα που δεν ειναι η ωρα τους να γινουν,ξερουν η ζωη,ο θεος,το συμπαν πες το ομως θες ποτε θα μας τα στειλουν!!!

Κοριτσια εχω μια ερωτηση,οποια θελει ας μου απαντησει.Ειμαι 31 χρονων,εχω αρχισει εξωσωματικες απο τα 29 δεν εχω κανενα προβλημα εγω,εχω σταθερο κυκλο και ωορηξια και ολες οι εξετασεις μου ειναι πολυ καλες,το θεμα μας ειναι το σπερμα,''με παιρνει'' να τα παρατησω μεχρι το καλοκαιρι(8-9 μηνες δηλ) η το θεωρειται χασιμο χρονου;;;Καθε αποψη δεκτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝΑΝΑ2 αν σε χαλαρώσει αυτό μια χαρά σε παίρνει! Αλλά να είσαι χαλαρή (και πότε δεν ξέρεις!) έτσι ώστε να σου κάνει καλό η αποχή από εξωσωματικές όχι να σε αγχώσει που δεν κάνεις κάτι

Εγώ πχ. σε φάση, αν μπορούσα να έκανα κάθε μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια μου!!!

Μπηκα να σας φυσηξω μωρουδιλα γιατι κολλησατε βλεπω....

φφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κ εγω μια καλημερα,μιας κ εχω καιρο να μπω.

Καλημερα,λοιπον,πολλα φιλια σε ολες κ καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας!!!! :D

Μην το βαζετε κατω,ο επινενων νικα!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου!τι κάνετε?NANA2 μου,από τη στιγμή που το σκέφτεσαι να το αφήσεις για λίγο νομίζω ότι το έχεις ανάγκη,εγώ τουλάχιστον έτσι ένιωσα και έτσι έκανα!βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά!εγώ φιλενάδες παώ για ωοληψία το Σάββατο και αν όλα πάνε καλά την Δευτέρα για εμβρυομεταφορά!το κοτέτσι που είδαμε χθες είχε αρκετά αυγουλάκια,είπε ο γιατρός για καμιά δεκαριά αλλά κάποια μπορεί να είναι και κυστικά γιατί ήταν πιο μεγάλα απ΄ότι πρέπει.Αυτά....φιλιά πολλά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα΄!

Λοιπόν εχω ευχαριστα νέα, η ωοληψία εγινε εχθες και σήμερα γονιμοπιήθηκε το ωάριο φυσικού κύκλου μου αρα εχω ενα εμβρυακι στην κατάψυξη και θα μαζέψω ακόμη 2-3 για να τα βάλω πρώτα ο θεός φυσικα.

Vango μου μπράβο πολύ θετικό ότι ειδατε αρκετα αυγουλάκι με το καλο και στην εμβρυομεταφορά και σύντομα μια θετικότατη χοριακή γλυκεια μου ειναι η σειρά σου νομίζω.

Μπαμπαλου εγραψα και το πρωί μύνημα αλλα μαλλον δεν δημοσιεύτηκε ξέρω ότι στο Αλεξάνδρας ειναι ο Λουτράδης αλλα κάνει εξωσωματικές σε ιδιωτικό αλλα και καποιος Χρηστακης απλος γυναικολόγος εχει βοηθήσει πολύ κόσμο με τα διαδικαστικά αν μπορείς να τον βρεις θα σε βοηθήσει λενε ότι ειναι καλος ανθρωπος.

Ζουμπι LIl φυσατε γιατι οντως κολλησαμε λιγάκι.

Daphne μαζι σου κι εγω στην ιδια φάση ειμαι να κάνω ότι προλάβω.

Nana μου ειναι καθαρά δικό σου ζήτημα και του πως νιώθεις φυσικά και ηλικιακα σε πέρνει αλλα η ταπεινή μου αποψη ειναι όσο νωρίτερα τόσο καλήτερα, εξ αλλου ο γιατρούλης μας ειναι πολύ σίγουρος για σενα, εισαι καθηγήτρια νομίζω;

Marina μου εσυ ποτε ετοιμάζεσαι αλήθεια θα κάνεις φυσικο και θα τα μεταφέρεις ή θα τα μαζέυεις όπως εγω. μήπως αν τα μεταφέρουμε ενα ενα έχουμε πιο πολλες πιθανότητες απο το να τα καταψύχουμε, εμενα ο γιατρός μου ειπε ότι ειναι ιδιες γιατι στη μια περίπτωση ειναι 1 ενω στην αλλη 3 εμβρυα.

Νikol κοπελα μου να εισαι καλα και να χαιρεσαι την ύπέροχη οικογενεια σου πολλα φιλια και μόνο χαμόγελα...

Φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

ΝΑΝΑ 2 μου, κάνε όπως αισθάνεσαι εσύ καλύτερα καλή μου. Συμφωνώ απολύτως με την Λαμπρινή, όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.

Δαφνούλα μου, κι εγώ έτσι, ό,τι προλάβω, ή ό,τι με αφήσουν να προλάβω...

Μπαμπαλού 24 μου, χαίρομαι που βρήκες άκρη. Καλή αρχή σου εύχομαι!

Vango μου, χαίρομαι τόσο για σένα! Με το καλό η ωολησία και η εμβρυομεταφορά κορίτσι μου γλυκό! Θα περιμένουμε νεότερα!

Λαμπρινή μου, τι ωραία νέα!!! Χαίρομαι πολύ-πολύ!!! Να μαζευτούν γρήγορα και τα υπόλοιπα! Εγώ ακόμη αναμονή, το ραντεβού μετατέθηκε για αύριο. Συμφωνώ μαζί σου κι εγώ έτσι το σκέφτομαι, αφού το "φρέσκο" έχει καλύτερες πιθανότητες γιατί να καταψύχεται κλπ. Αλλά η πρακτική διαφέρει... Κι έχω πολλά ερωτηματικά γι' αυτό... Θα χαρώ να τα συζητήσω μαζί σου κάποια στιγμή... Βέβαια και τα κατεψυγμένα φέρνουν εγκυμοσύνες, μην το ξεχνάμε.

Οι εγγυούλες μας τι κάνουν; Αγγέλα, Άντζι, Diazάκι, Ελένη SK, Cristy, Ζούμπι να είστε πολύ καλά!

Lil μου, γλυκειά μανούλα, να είσαι καλά, και ναι! το έχουμε ανάγκη το φύσημα!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαας ...

εγω εκανα σαχαρο εγκυμονυσης... την παρασκευη εχω ραντεβου με τον διαβητολογο..

αυτη η βρωμιτσα η κορτιζονη τα φταιει ολα..

τεσπα ολα καλα κατα τα αλλα.. εχω αρχισει να ψωνιζω στα μωρα...

και εχω παρει 3 κιλα στο συνολο...

την δευτερα θα παω να δω τα αγορια μου....

τα δικα μου μωρα ηταν κατεψυγμενα μωρακια κ πετυχαν κ. τα δυο...

λενε οτι αν ειναι κατεψυγμενα και επιβιωσουν απο την αποψυξη τοτεεχουν πολλες πιθανοτητες να εμφυτευτουν γιατι θεωρουνται ηρωες...

λαμπρινι χαιρομαι που πηγαν ολα καλα...

θελεις κι αλλη πουρεγκον??

νομιζω οτι εχω ακομα μια...

φιλακια κ πολλα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni_sk επειδή και μένα η επόμενη προσπάθεια μου θα είναι με κατεψυγμένα έχω προβληματιστεί αν θα έχει επιτυχία.. βασικά με προβληματίζει η απόψυξη :) Έχω 3 κατεψυγμένα και ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως έχουμε 30% απώλειες? εσύ πόσα κατεψυγμένα είχες και τελικά πόσα έβαλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Λαμπρινη πολυ χαιρομαι με τα νεα σου,αντε να μαζευτουν τα εμβρυακια σου και να εισαι σε λιγο καιρο φουσκιτσα!!!Ναι καθηγητρια ειμαι.με θυμηθηκε ε;;;Αφησα εποχη!!!χαχαχαχα!!!

Βανγκο μου και σε σενα πολυ καλη επιτυχια,ολα να πανε δεξια και σε λιγους μηνες να κρατας το η τα μωρακια σου!!!

Σας ευχαριστω για τις αποψεις σας!!!Ειμαι κι εγω σε περισυλλογη,σκεφτομαι,σκεφτομαι...

Τα γλυκα μου φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinik,μπραβο για το εμβρυάκι. 1 στο καλαθακι μας. Σχετικά με αυτό που ειπατε για τους φυσικους, σιγουρα ειναι πιο καλό να μεταφερεις ένα- ένα κάθε μηνα αλλά ειναι τρομερα αντιοικονομικό και παιρνεις και περισσοτερα φαρμακα (αυτα τα μετα την ΕΤ). Η άλλη ειναι πιο οικονομική λύση. Οσο για την καταψυξη, αν ειναι καλό θα επιβιώσει, αν όχι δεν θα επιβιώσει αλλά κατα πασα πιθανοτητα έτσι και αλλιώς δεν θα επιβίωνε.

ελενη, έσκισαν τα φροζεν!!! Με το καλό και η συνεχεια.

δαφνη, ακομα και 2 να μεινουν για ΕΤ ειναι πολυ καλό νουμερο. Εγω με 2 φροζεν έμεινα. Ευχομαι βεβαια και τα 3 να μεταφερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τα εμβρυα ηταν 5 ημερων οταν το καταψυξαν... καταψυξαν 5 εμβρυα.. αποψυξαν 2... (τα υπολοιπα ηταν αρρωστα μωρα).. μου μετεφεραν 2.. και επιασαν και τα 2...

κατα την γνωμη μου τον σημαντικοτερο ρολο στην ολη υποθεση την παιζει ο εμβρυολογος... αν ξερει να κανει καλα την διαδικασια αποψυξης και καταψυξης δεν υπαρχει λογος να φοβασαι...

να φανταστεις ο εμβρυολογος οταν μου μεταφεραν τα 2 εβρυακια μου ειπε 89% θα εχουμε διδυμη κυηση..και 100% μονη κυηση...

στην αρχη νομιζα οτι απλα με εμψυχωνει αλλα στην συνεχεια επιβεβαιωθηκε η θεωρια του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...