Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλη εβδομαδα κοριτσακια μου!!!!!!!!

ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυ απο μενα....

περιμενω διδυμους γιους τελικα.... μου το επιβεβαιωσε και η γενετιστρια.. απο τα 5 εμβρυα που ειχα τα 3 που ηταν αρρωστα ηταν ολα κοριτσια.. και τα δυο που ηταν καλα ηταν αγορια...

δεν ειχαμε ρωτησει στην αρχη οταν μας τα εμφυτεψανε γιατι δεν μας ενδιαφερε καθολου το φυλο...

μου φανηκε λοιπον παραξενο και την ρωτησα γιατι τα κοριτσια να εχουν ολα προβλημα και τα αγορια οχι... μου ειπε αν δεν ειχες την κορη σου θα μπορουσαμε να το ψαξουμε αλλα τωρα που την εχεις το θεωρουμε τυχαιο γεγονος...

εγω παλι εξακολουθω να πιστευω οτι η κορη μου ηταν ενα θαυμα απο το θεο τελικα...

μην απογοητευεστε κοριτσια μου.. ολα ειναι γραμμενα απο το θεο ποτε θα γινουν.... φιλακια πολλα και ευχομαι συντομα πολλα μωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια Ελένη;Αυτό δε το ξερα ότι μπορείς να ρωτήσεις στο κέντρο τι φύλου είναι τα έμβρυα.Δεν είχα αναρωτηθεί ποτέ βασικά πάνω στο άγχος να πετύχει.Δηλαδή τα κατεψυγμένα μου αν ποτέ αποφασίσω να τα βάλω μπορώ να ρωτήσω αν είναι αρσενικά ή θηλυκά;Τι λες τώρα!!!!!!!Έχει προχωρήσει η επιστήμη....Αν και σε αυτες τις περιπτώσεις παρακαλάς να πιάσει και δε νομίζω ότι ενδιαφέρει καμιά το φύλο.

Με το καλο τα διδυμάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!

Βλεπω οτι συζητατε τα κιλααααααα!!!!!αχ και βαχ!!!!Μετα απο 4 προσπαθειες ,εχω 12 κιλα παραπανω τα οποια δε φευγουν με τιποταααααααααα!!!!!!Εχει σχεση αραγε με το ποσα αυγουλακια κανεις κι αν ειναι καλα;;;Παντως απο τη δοση των φαρμακων που παιρνεις σιγουρα εχεις!!!

Καλο αυτο με τον προεμφυτευτικο ε;;;Να ξερεις το φυλο του παιδιου και μετα να τεσταρεις αυτον που θα σου κανει αυχενικη!!!!Να του πεις μην μου πεις το φυλο,το ξερω ηδη!!!χχιιχιχιχιχιχιιχιχι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια & καλή εβδομάδα!

Ελένη μου, με το καλό οι γιόκες σου κορίτσι μου!!! Η μικρή, θαύμα όντως, τι κάνει; Ελπίζω να μην σε ταλαιπωρεί και να περιμένει κι εκείνη με χαρά τα αδερφάκια της!!!

ΝΑΝΑ 2 μου, καλώς μας ξαναήρθες! Εύχομαι από εδώ και πέρα να πάνε όλα καλύτερα!

Sweety μου, έχεις απόλυτο δίκιο για τα "κιλά της εξωσωματικής". Εγώ μέχρι και την 4η καλά ήμουν, αλλά από την 5η που έμεινα έγκυος και μετά την 6η, επειδή εγώ κι αν έπαιρνα κορτιζόνη (κοντά 4 μήνες), έχουν παραμείνει 4-5 κιλάκια. Σιγά-σιγά θα το παλέψω να τα διώξω... Ελπίζω από αύριο :D !

Αγγελική μου, τι κάνεις;;; Ελπίζω όλα καλά! Σε αυτά που λες, φυσικά στο πρώτο μέρος είμαι απόλυτα σύμφωνη. Τώρα για το κατά πόσο είναι κάποια (εγώ πχ;) κοντόφθαλμη ή το παίρνει εγωιστικά και στερεί από τον σύντροφό της την πατρότητα, καλύτερα να μην βγάζουμε συμπεράσματα, ιδίως όταν δεν γνωρίζουμε τις συνθήκες που επικρατούν σε κάθε σπίτι ή τις αντιλήψεις και των 2 πλευρών. Το να κρίνουμε αυθαίρετα είναι τις περισσότερες φορές άδικο, πίστεψέ με...

Νέα φοβερά δεν έχω να σας πω, αφού το επαναληπτικό υπερηχογράφημα έδειξε ό,τι και το προηγούμενο. Απ' ό,τι είπε και ο γυναικολόγος μου, μάλλον έτσι θα πάει και τον επόμενο μήνα. Η άποψή του είναι ότι θα χρειαστώ βοήθεια, με μικρή σαφώς δοσολογία φαρμάκων. Θα ενημερώσω και σε μια εβδομάδα τον εξωσωματικό και βλέποντας και κάνοντας!

Η διάθεσή μου όμως καλυτερεύει και ναι, δεν το βάζω κάτω!

Lil μου, σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ!!! Ο πρίγκιπάς σου έκανε τα μαγικά του φαίνεται!!!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Δεν είχα σκοπό να απαντήσω αλλά μιας και έγινε αναφορά στο όνομά μου θα το κάνω...

για το ζήτημα των δανεικών ωαρίων είπα απλώς την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ και ΤΑΠΕΙΝΗ μου άποψη, καθώς ήταν το κύριο θέμα συζήτησής σας...

τώρα, εάν δεν αρέσει η άποψή μου, δεν μπορώ να κάνω κάτι...

αυτό πιστεύω και αυτό λέω...δε γίνεται να συμφωνούμε όλοι με όλους...

Τώρα...

ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν αναφέρθηκα σε σένα Μαρίνα...

αν διαβάσεις ξανά και πιο προσεκτικά το σχετικό μήνυμά μου θα δεις ότι όντως δεν κάνω καμία αναφορά σε καμία κοπέλα και κατ' επέκταση ούτε σε σένα...

άλλωστε αν ήθελα να αναφερθώ προσωπικά σε κάποια κοπέλα θα το έκανα ευθέως, δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, πίστεψέ με...

οπότε τα περί "καλύτερα να μην βγάζουμε συμπεράσματα, ιδίως όταν δεν γνωρίζουμε τις συνθήκες που επικρατούν σε κάθε σπίτι ή τις αντιλήψεις και των 2 πλευρών. Το να κρίνουμε αυθαίρετα είναι τις περισσότερες φορές άδικο, πίστεψέ με..." καλό θα ήταν να τα αναιρέσεις, γιατί σε ό,τι αφορά το άτομό μου ΠΟΤΕ δεν "εισέβαλα" στο σπίτι καμιάς κοπέλας ούτε την έκρινα,πόσο μάλλον αυθαίρετα...

και με θίγει προσωπικά...

και νομίζω ότι είναι το λιγότερο άδικο να με θίγεις την στιγμή που δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά αλλά έγραψα απλώς την άποψή μου ελεύθερα και μέσα σε δημοκρατικά πλαίσια και όρια δίχως να θίγω κανέναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντιο εκανα προεμφυτευτικο ελεγχο γιαυτο ηξεραν απο την αρχη τι ειναι...

αλλα εμεις δεν ρωτησαμε... περιμεναμε καρτερικα να πανε ολα καλα και την προηγουμενη εβδομαδα ο γιατρος μου ανακοινωσε τα φυλα... απλα πηρα την γενετιστρια του κεντρου για να της πω τα νεα με τις μετρησεις των μωρων και μου το επιβεβαιωσε τα φυλα...

η κορη μου απο τη μια τα περιμενει πως και πως και απο την αλλη λεει οτι η κοιλιτσα μου δεν εχει τιποτα μεσα...

πεταει κατα καιρους αρκετα κουφα...

οτι θελει να μπει στην κοιλια μου κ τετοια...

χθες για παραδειγμα της ξεφυγανε τα τσισα στο βρακι γιατι λεει ειναι μωρο...

εχουμε κοψει την πανα απο 19 μηνων..

κοριτσια ολες για το ιδιο παλευουμε.. για να κρατησουμε στην αγκαλια μας ενα μωρο... γιαυτο δεν εχει νοημα να υπαρχει ενταση με μεταξυ μας.. ενταξει καθε μια εχει την γνωμη της που πρεπει να ειναι απολυτα σεβαστη απο ολους μας.... δεν μας αξιζει αυτο που γινεται τωρα...

ευχομαι πολλα σπορακια στις κοιλιτσες σας και συντομα....φου φου φου!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Αχ, Αγγελική...

Είχες γράψει [επειδή όμως μιλάμε μόνο για τους εαυτούς μας, δεν είναι εγωιστικό να αφήνουμε τους άντρες μας δίχως παιδάκι;;; ... Όπως ο άντρας μου θα επέλεγε δότη σπέρματος, αν αντιμετωπίζαμε τέτοιο πρόβλημα, για να μην μου στερήσει την μητρότητα, έτσι κι εγώ πώς μπορώ να του στερήσω την πατρότητα;;; δεν είναι άδικο για εκείνους;;;γιατί θα πρέπει να είμαστε τόσο κοντόφθαλμοι...]

Αγγελική μου, μέσα στο "εαυτούς μας" δεν συγκαταλέγομαι κι εγώ; Νομίζω πως ναι. Δεν είπα ποτέ ότι αναφέρθηκες σε εμένα προσωπικά, εγώ κι αν ξέρω πόσο ευθύς άνθρωπος είσαι, και πόσο με έχεις στηρίξει. Δεν είπα ποτέ ότι "εισέβαλλες" σε κάποιο σπίτι κλπ. Η παραπάνω άποψή σου, την οποία καλά κάνεις και την εκφράζεις, γι' αυτό είναι το φόρουμ, δείχνει τα πράγματα όπως τα αντιλαμβάνεσαι εσύ. Πρέπει όλοι να συμφωνούμε ή να είναι και όντως έτσι για όλους; Ναι, μπορεί να είναι σωστή για σένα με τα πράγματα όπως τα περιγράφεις, όμως μπορεί να είναι άδικη για κάποιες από εμάς (που δεν προχωράμε με δανεικά) και να επικρατούν εντελώς διαφορετικές συνθήκες. Καμιά μας δεν γνωρίζει τι γίνεται πίσω από κάθε πόρτα.. Το να μην γνωρίζεις λοιπόν τι θα μπορούσε να συμβαίνει και να δίνεις χαρακτηρισμούς, αυτό είναι άδικο...

Θα ζητούσα συγνώμη αν πίστευα ότι σε έθιξα, να είσαι σίγουρη. Αναφέρθηκα σαφώς στην άποψή σου. Λυπάμαι που το πήρες έτσι...

Κι εγώ τις απόψεις μου εκφράζω, ελεύθερα επίσης. Και θα συνεχίσω να το κάνω.

Τονίζω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμία απολύτως! Όμως δεν μπορώ και να ακούω πάντα και να μην απαντώ και ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση, που εγώ στην ουσία ήμουν το «θέμα» της συζήτησης, επειδή όλες σας ανεξαιρέτως, θελήσατε να μου συμπαρασταθείτε με τον τρόπο σας. Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου, καλή συνέχεια να έχεις! Συμφωνώ με ό,τι λες... Εγώ μόνον αγάπη έχω για όλες σας. Τα υπόλοιπα φαίνονται στην εξέλιξη της συζήτησης.

Sweety μου, σήμερα έχω μια πολύ καλύτερη μέρα, και ναι! άρχισα πάλι διατροφή :D !

Σας φιλώ όλες γλυκά και πάω για περπάτημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βέβαια δεν συγκαταλέγεσαι Μαρίνα μέσα σε αυτό που έγραψα δηλ "στους εαυτούς μας".

Αν ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι μιλάω για εμένα προσωπικά και τι θα έκανα εγώ ή ο άντρας μου αντίστοιχα...

ποτέ δεν αναφέρθηκα σε σένα ή σε κάποια άλλη κοπέλα, είπα μόνο πώς το βλέπω εγώ και τι θα έκανα εγώ...

δεν ζήτησα ποτέ και από καμία κοπέλα να συμφωνήσει μαζί μου...

αλλά έχω κάθε δικαίωμα να διαφωνώ και να λέω την άποψή μου...

αν το φόρουμ δεν είναι για αυτό το λόγο να μου το πείτε να ξέρω...

όταν μου γράφεις "καλύτερα να μην βγάζουμε συμπεράσματα, ιδίως όταν δεν γνωρίζουμε τις συνθήκες που επικρατούν σε κάθε σπίτι ή τις αντιλήψεις και των 2 πλευρών. Το να κρίνουμε αυθαίρετα είναι τις περισσότερες φορές άδικο, πίστεψέ με..." θεωρώ ότι με θίγει γιατί ποτέ δεν έκρινα αυθαίρετα..

επομένως εσύ προέβης σε χαρακτηρισμούς κι όχι εγώ...

τώρα εάν εσύ θεωρείς ότι δεν με έθιξες μάλλον έχουμε άλλη παιδεία... και σίγουρα εννοούμε αλλιώς την αγάπη ("Εγώ μόνον αγάπη έχω για όλες σας."), γιατί η αγάπη φαίνεται από τις πράξεις μας και όχι από τους χαρακτηρισμούς μας...

αλλά ακόμη κι αυτό είναι σεβαστό...

όσο για το εάν ήσουν εσύ το θέμα συζήτησης όπως είπες, σε ό,τι με αφορά τουλάχιστον δεν ήσουν...

άνοιξε μία συζήτηση περί δανεικών ωαρίων και είπα την γνώμη μου..

δεν άνοιξε συζήτηση για το εάν η Μαρίνα πρέπει να πάρει δανεικά...

Ελένη, έγραψα και χθες ότι δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αλλά ειλικρινά ένιωθα θιγμένη και κυρίως απογοητεύτηκα γιατί πίστευα ότι εδώ λέμε την γνώμη μας και δεν συμφωνούμε απλώς για να είμαστε αρεστοί...

τουλάχιστον σε ό,τι με αφορά είμαι αληθινή και πάντα έλεγα με ειλικρίνεια την άποψή μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:? Βρε κορίτσια μου χαλαρώστε λίγο, δεν υπάρχει λόγος να ανεβάζουμε τους τόνους :o , ηρεμία κι ο καθένας ας εχει την αποψή του, μην μου θυμώνετε :x όλες για το ίδιο παλεύουμε, ας προσπαθεί η καθεμία με όποιο τρόπο μπορεί και θελει ειναι λεπτές ισορροπίες αυτές.

Ελα και ερχονται τα μωράκια του 2013 μην μας βλέπουν ετσι απο τον ουρανό και το μετανιώσουν...

Πολλα φιλάκια.

Κερναω καφε στο σπίτι οποια θέλει και μπορεί μένω Χαιδάρι :| ή αν θελετε κανονίζουμε και κάπου έξω όλες μαζί οπου σας βολέυει π.χ mall, θησείο, ή οπου αλλου θελετε.

;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι τι κανετε;;;

Εχετε κανει καρυοτυπο ζευγους;;;Κι αν ναι που και ποσο πληρωσατε!!!Ψαχνω να δω που θα τον κανουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nana2 έχω κάνει καυρότυπο ζεύγους στην Βιοιατρική (δηλ. και εγώ και ο σύζυγος) και πληρώσαμε, πέρσι, 320ευρώ.. (στη φορολογική δήλωση που κάναμε για το 2011, είχαμε 1000 ευρώ από εξετάσεις και γιατρούς..) αφήστε τα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου, σ' ευχαριστώ για όλα, κυρίως για το σημερινό μάθημα. Να είσαι πάντα καλά!

Δαφνούλα μου, πώς είσαι καλό μου;

ΝΑΝΑ 2 μου, έχουμε κάνει κι εμείς στη Διάγνωση και η τιμή ήταν το ίδιο τσουχτερή, νομίζω 350 με έκπτωση (λόγω της ασφάλειας του συζύγου). Είναι όμως απαραίτητη από ένα σημείο και μετά. Ελπίζω να την κάνετε και να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα!

Λαμπρινή μου, να είσαι καλά κορίτσι μου! Ο καφές θα γίνει, άλλωστε εγώ μένω πολύ κοντά σου, σφυρίζεις κι έρχομαι! Όποτε θέλεις είμαι μέσα, ακόμα και μέχρι τέλος Σεπτέμβρη που θα μείνουμε στο εξοχικό! Να μου φιλήσεις γλυκά την μικρή σου!

Αλλά και το δικό μου σπίτι είναι πάντα ανοιχτό για όλες!

Καλό βράδυ κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια εμαθα οτι το Μητερα τον εχει 125 ευρω το ατομο!!!Η βιοατρικη 350!!!!

Λαμπρινη,εχεις κανει υστεροσκοπηση στο γιατρο μας;;;Λεω να κανω μια!!!Πες μου την εμπειρια σου αν εχεις κανει!!!

Και κατι αλλο κοριτσια ,υπαρχει καποια κοπελα που να ειχαν προβλημα στις φυσιολογικες μορφες του σπερματος(μονο 2% φυσιολογικες);;;Εκει ειναι το θεματακι μας εμας πιο πολυ και εχουμε κανει ηδη 4 εξωσωματικες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια κοριτσια εκτος από την Μαρινα που θα ξεκινησει καποια στιγμη φυσικο κύκλο ποια άλλη κοπέλα κανει; Πως της φαινεται;

Εγω παντως τα κιλα δεν μπορω να τα χασω ευκολα μετα τις ορμονες. Παρολο που προσεχω και περπαταω 1 ωρα την ημερα έχω ανοδικη πορεια. Αστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝΑΝΑ2 εμείς έχουμε γενικοτερο πρόβλημα... οι φυσιολογικές μορφές είναι από 0%-7% ανάλογα το μήνα.. αλλά σκέψου ότι το μήνα που είχαμε 0% φυσιολογικές.. συνέλαβα φυσιολογικά! Αλλά αφού κάνουν μικρογονιμοποίηση στην εξωσωματική, γιατί σε προβληματίζουν οι φυσιολογικές μορφές?

Εγώ ανυπομονώ για το επόμενο βήμα.. αλλά έχω και κύκλο 35-38 ημέρες οπότε, έχω πολύ μέλλον μέχρι να περάσουν 2 κύκλοι και να βάλουμε τα κατεψυγμένα.. καλά είμαι αλλά τις τελευταίες μέρες έχει γίνει πανικός στη δουλειά με εγκυμονούσες και νέες μαμάδες και μ'εχει πάρει λίγο από κάτω.. τέσπα.. όλα θα γίνουν! είπαμε, απλά για μερικές πρέπει να περιμένουμε ..κάμποσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη με ευχαριστείς Μαρίνα μου, δεν έκανα τίποτε περισσότερο από ό,τι κάνω και στην δουλειά μου καθότι είμαι φιλόλογος και κάνω μαθήματα σε παιδιά...

Δάφνη αν αρχίσεις να μην σκέφτεσαι τον χρόνο που πρέπει να περάσει, τότε θα δεις ότι θα κυλίσει πολύ πιο γρήγορα...προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο ή άρχισε μία δραστηριότητα για να ξεχνιέσαι π.χ γυμναστήριο. Όσο για τις εγκυμονούσες να σκέφτεσαι αισιόδοξα και ότι σε λίγο καιρό θα είσαι μία από αυτές...

Νανά δυστυχώς είναι τσουχτερή αυτή η εξέταση...αλλά νομίζω την βρήκες σε πολύ καλή τιμή!!!

Sweety για τα κιλά που λες, όντως λόγω ορμονών δυσκολεύει η κατάσταση...εγώ προσπαθώ να μην τρώω το βράδυ ή έστω ελαφρά (καμιά σαλατίτσα) και να περπατάω πολύ, μα πάρα πολύ...πιστεύω θα τα καταφέρεις, λιγάκι υπομονή θέλει μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου γλυκα.

Αρχικα να ευχαριστήσω την Eleni Sk για την puregon που θα μου στείλει σήμερα.

Nana δεν εχω κανει υστεροσκόπηση γιατι το θεμα μου ειναι τα ωάρια τώρα πια ειναι λίγα και ίσως κακής ποιότητας για αυτο δεν μπορει να διαλέξει και βάζει ότι βγάζω, πιστεύω τώρα με τους φκ να ειμαι πιο τυχερή αν και η ταλαιπωρία ειναι μεγάλη μεχρι να γίνει το αυγουλομάζεμα θα προσπαθήσω να πάρω 2-3 απο φυσικους και περίπου Δεκέμβρη - Ιανουάριο θα κάνω τροποποιημένο φυσικό και ότι βγάλω θα το βάλουμε κι αυτο εμενα η ΑΜΗ ειναι πολύ χαμηλή αν και οταν εκανα την κόρη μου ήταν μόλις 0,39. τώρα ειναι περίπου 0,2.

Μαρινάκι θα σου τηλεφωνήσω να βρεθούμε που ειναι το εξοχικό σας μην σε ταλαιπωρώ απο μακρια.

Sweety ασε με τα κιλα πικραμένη ιστορία κι εγω με τις ορόμες φουσκώνω πολύ και αποτελεσμα δεν βλέπω. ευτυχως που υπάρχει και η δίαται Ducan εχασα 9 κιλά σε 2 μήνες. βεβαια το καλοκαίρι του εδωσα και καταλαβε και πήρα 4 αλλα και παλι καλα.

Δαφνη θα περασει ο καιρος και όλα θα πανε καλα υπομονή και επιμονή.

Νανα εχω κανει καρυότυπο ζεύγους στον Τσιλιβάκο στο Locus medicus αλλη επιχείρηση εκει αλλα τουλάχιστον σε ξεψαχνίζουν θυμάμαι πλήρωσα πριν 4 χρόνια 200€.

Εκει εμαθα και ότι εχω προβλημα με τα ωάρια απλως ο εκει γιατρος Καπετάνιος ο οποίος ειναι καταπληκτικος ανθρωπος και πολύ πολυ λεπτολογος και σχολαστικός με απογοήτευσε λιγάκι (0χι αδικα βεβαια) αλλα ετσι εφυγα και βρθηκα στον δικό μου.

Πολλα φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα στην όμορφη παρέα!καλό φθινόπωρο και πολλές εγκυμοσύνες μας εύχομαι!!!κορίτσια τελικά ξεκίνησα την προσπάθειά μου την Παρασκευή,σήμερα έκανα την 1η οιστραδιόλη και ήταν 560,και νομίζω ότι είναι υψηλή!!τις άλλες φορές δεν έκανα ποτέ τόσο από την 5η ημέρα!το απόγευμα θα πάω στον γιατρό και τώρα έχω πανικοβληθεί λιγάκι.Εν τω μεταξύ είναι η 1η φορά που κάνω μακρύ πρωτόκολλο και ξεκίνησα Menopur ενώ δεν έχω αδιαθετήσει,και απ'οτι μου είπαν από τον γιατρό,δεν θα αδιαθετήσω και επίσης έχω 2 ημέρες που νιώθω κάπως ζεστή,δεν έχω μετρήσει θερμοκρασία όμως,παίζει κάποιο ρόλο αυτό στην Ε2?Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δάφνη μου, υπομονή καλό μου! Θα περάσει γρήγορα ο καιρός!

Νάνα, έχει δίκιο η littledancer, ρώτα και στο Χωρέμειο, ίσως όμως χρειαστεί να κάνετε λίγο υπομονή. Εγώ όταν είχα ρωτήσει, μου είχα πει για αναμονή τουλάχιστον 3 μήνες (!) και με προϋποθέσεις. Γι' αυτό την κάναμε στη Διάγνωση τελικά... Πάντως, δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

Λαμπρινή μου, βρίσκομαι στην Βραυρώνα, αλλά πηγαινοέρχομαι άνετα! Να είναι καλά το μετρό! Καμία ταλαιπωρία κορίτσι μου! Σου στέλνω πμ!

Vango μου! Δεν γνωρίζω σχετικά με αυτό που ρωτάς... Έχω κάνει παλιότερα μια φορά μακρύ πρωτόκολλο, νομίζω με daronda κ altermon και η περίοδος είχε καθυστερήσει. Τις μετρήσεις μου δεν τις ρωτάω ποτέ...Εύχομαι να προχωρήσεις καλύτερα από κάθε άλλη φορά και να πάνε όλα τέλεια κορίτσι μου!

Σας φιλώ όλες γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα στην όμορφη παρέα!καλό φθινόπωρο και πολλές εγκυμοσύνες μας εύχομαι!!!κορίτσια τελικά ξεκίνησα την προσπάθειά μου την Παρασκευή,σήμερα έκανα την 1η οιστραδιόλη και ήταν 560,και νομίζω ότι είναι υψηλή!!τις άλλες φορές δεν έκανα ποτέ τόσο από την 5η ημέρα!το απόγευμα θα πάω στον γιατρό και τώρα έχω πανικοβληθεί λιγάκι.Εν τω μεταξύ είναι η 1η φορά που κάνω μακρύ πρωτόκολλο και ξεκίνησα Menopur ενώ δεν έχω αδιαθετήσει,και απ'οτι μου είπαν από τον γιατρό,δεν θα αδιαθετήσω και επίσης έχω 2 ημέρες που νιώθω κάπως ζεστή,δεν έχω μετρήσει θερμοκρασία όμως,παίζει κάποιο ρόλο αυτό στην Ε2?Φιλάκια!!!!!

Καλη επιτυχία, παρε τον γιατρο και πες του μήπως πάς για υπερδιέγερση θυμάμαι οτι ανεβαίνει η θερμοκρασία και η οιστραδιόλη απότομα βέβαια για 6 μέρες ενέσεων καλή ειναι η Ε2 αλλα ρωτησε τον καλήτερα.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...