Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

σήμερα ήταν οκ

Πρωι: 2 αβγα

Μεσημέρι: φασολάδα +καρότα + φέτα και μετά 1 φραπέ για χώνεψη...

Απόγευμα: πάλι γάλα με καφέ

Βράδυ : 3 φέτες ψωμί με γιαούτρι και αγγουράκια (κάτι σαν τζατζίκι χωρίς σκόρδο)

και τώρα νάνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!!

Λοιπον ηξερα θεωρητικα πως οταν βαζεις στον καφε σου γαλα,στον φραπε ή στο νες και ιδιαιτερα φρεσκο γαλα,κανει φοβερη κατακρατηση...Εννοειται πως το πιστευα αλλα δεν το εκανα :lol: .Ε,το εκανα λοιπον και κοριτσια οντως ετσι ειναι!!!!!Οσες πινετε καφε και μπορειτε να στερηθειτε το γαλα,καντε το!!!

Λοιπον,χθες:

Πρωι:1 χυμο απο 2 πορτοκαλια και 1 φετα ψωμι με μελι

Σνακ:1 φετα καρπουζι(το τελευταιο για φετος ελπιζω!!)

Μεσημερι:Μακαρονια ολικης με 2 κουταλιες σαλτσας μυδια(δεν ειχα βαλει λαδι πολυ και ο αντρας μου παραπονεθηκε οτι ειναι νερουλη :lol::lol: )

Απογευμα:1 ροδακινο+μιση φετα ψωμι με λιγη γραβιερα(ηταν πολυ λιγο το μεσημεριανο τελικα γιατι θεωρησα πως ειναι πολυ παχυντικο και εβαλα σε μικρο πιατο...Ουσιαστικα 4 πηρουνιες μακαρονια ηταν :(:( )

Βραδυ:1 ουισκι με coca cola και 5 φουντουκια+5 αμυγδαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!

Ελινα πως μπορεις και τρως αβγα το πρωι???????????????????μπλιαχχχχχχχχχχχχ :lol::lol: το βραδυ θα μπορουσες να φας 1 φετα ψωμι ;)

Τονια μαρεσει η πληρης αναλυση :lol::lol::lol: αυτο με την κατακρατηση πως το καταλαβες???ζυγιστηκες και σε εδειξε παραπανω??εγω παντως ενω βαζω παντα γαλα δεν το εχω παρατηρησει :roll::roll::?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ που εισαι????????????????αρχισες δουλεια και μας ξεχασες ε? :D

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο-1 τοστ+1 φυσικο χυμο πορτοκαλι

προγευμα-2 ροδακινα+1 κουλουρακι κανελας

μεσημεριανο-1 μπουτι κοτοπουλου με κριθαρακι και λιγη μελιτζανοσαλατα σπιτικη +1 μικρη φετα τυρι

βραδυνο-1 τοστ+1 ποτηρι χυμο

αυτα!!!και ενω το βραδυ εψησα τυροπιτακια για τους επισκεπτες δεν ακουμπησα ουτε ενα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χτες ήταν λίγο δύσκολη μέρα, και το βράδι κουτουλούσα.

Γιωταμαρία, τι έγινε με την εγχείρηση; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και περαστικά!!! Μη σκέφτεσαι τη διατροφή καλέ, αυτά είναι λεπτομέρειες τώρα!

Τις υπόλοιπες σούπερ σας βλέπω.

Τόνια, δεν ξέρω αν προκαλεί κατακράτηση το γάλα στον καφέ, αλλά απ' όσο ξέρω ο καφές αποτρέπει την απορρόφηση του ασβεστίου, οπότε ο καφές μόνος του και το γάλα μόνο του!

Γράφω τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Δύο φρυγανιές από άρτο με σπιτική μαρμελάδα βερύκοκο και ένα τριαντάφυλλο (τώρα που πίνει και η Τόνια, έχει χάσει την αίγλη του...).

Δεκατιανό: Μια μεγάλη φέτα ψωμί με βιτάμ.

Μεσημεριανό: Πατάτες γιαχνί + ελιές πράσινες + σαλάτα ντομάτα-πιπεριά-κρεμμύδι.

Απογευματινό: Μια μπανάνα.

Βραδινό: Δύο κριτσίνια (τα έφαγα στο σχολείο γιατί είχαμε κόσμο και αργούσαμε να φύγουμε).

Λίγες πατάτες γιαχνί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα, Μαρίνα, κάτι μου είχες πει για τις κυπριακές πατάτες τις προάλλες και ξέχασα να σου απαντήσω.

Δεν ξέρω βρε, πρώτη φορά το ακούω αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χθες φάγαμε και πάλι καλά...

πρωι : 2 κομμάτια πίτα

δεκατιανό : 1 τυροκούλουρο + 1 milko!

μεσημέρι : κοκκινιστό μοσχάρι με πατάτες

απόγευμα : γάλα με καφέ.....εκει κι αν έγινε κατακράτηση!

βράδυ: μια μπύρα και 1/4 από club σαντουιτς

όσο για το αβγά που τρώω καμια φορά για πρωινό εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ και τα τρώω και μελάτα με κομμάτια ψωμί μέσα (παπάρα).

Τώρα που ξεκίνησαν και τα μωρά τα αβγά...σχεδόν μέρα παρά μέρα τρώμε όλοι...ο δε σύζυγος τρώει κάθε μέρα 4 αλλά μόνο τα ασπράδια (από βρασμένα αβγά) γιατί κάνει διατροφή πολύ ειδική... γενικώς τρώμε πολλά αβγά!

Πάντως το ασπράδι του αβγού είναι η πλήρης τροφή για τα πάντα ακόμα κι αν δεν φας τίποτα άλλο.

Το πρόβλημα είναι με τον κρόκο εκεί κρύβεται η χοληστερίνη αλλά αν φας 1 κρόκο τη μέρα δεν χάθηκε κι ο κόσμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....τα χθεσινα μου

πρωινο-1 τοστ +1 ποτηρι φυσικο χυμο+ελληνικο καφε κουπατο(καθημερινα πινω αλλα δεν το γραφω.δεν εχουν θερμιδες αν δεν βαλεις 1 κιλο ζαχαρη :lol: )

προγευμα-καρπουζι

μεσημεριανο-1 πιατο μακαρονια +1 φετα κασερι+αγγουροντοματα αλαδωτη

απογευματινο-1 μπανανα

βραδυνο-1 τοστ και 3 κουτ.γλ.τυροκαυτερη

αυτα για εχθες :D:D:D

Ελινα ωχ παλι το παρακανες...ειδικα με τις πιττες...ποσο μου λειψαν παρεπιμπτοντως :? οσο για την χοληστερινη νεες ειμαστε ακομα...σιγα μην το σκεφτομαστε απο τα 25 μας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ελίνα, το αβγό είναι κάπως παρεξηγημένο για τη χοληστερόλη. Νομίζω είναι ελάχιστη η χοληστερόλη που δημιουργεί ο οργανισμός μας από το αβγό. Κάτι διάβαζα σχετικά τώρα τελευταία. Όταν ήμουν έγκυος, ο μικροβιολόγος μου έλεγε να τρώω καθημερινά ένα αβγό ολόκληρο, και ασπράδι και κρόκο, για να παίρνω σίδηρο. Το ασπράδι έχει και ασβέστιο.

Τους κρόκους τι τους κάνει ο άντρας σου; :) Εγώ πεθαίνω για κρόκο από βραστό αβγό! Κι ένας μαθητής μου ήταν μποντιμπιλντεράς και κάθε πρωί έτρωγε εφτά ασπράδια και τους κρόκους τους πετούσε!

Κι εγώ αβγό έφαγα χτες το μεσημέρι.

Μαρίνα, μια χαρά σε βλέπω!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και χαλούμι και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Μισή μπανάνα.

Μεσημεριανό: Πληγούρι με γιαούρτι, ένα βραστό αβγό, ντοματοσαλάτα και λίγο ψωμάκι.

Απογευματινό: Τρία κριτσίνια.

Τέσσερα μικρά σύκα και σταφύλι.

Βραδινό: Πληγούρι με γιαούρτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα για τη σημερινη μερα!!

Συμφωνω απολυτως για το αυγο!!Ειναι οντως παρεξηγημενο για τη χοληστερινη....Παντως και εγω το λατρευω!!!

Για την κατακρατηση που σας ελεγα μου το ειχε πει η διατροφολογος της ομαδας μας....Επαιζα βολευ πριν μερικα χρονια.....

Μια χαρα σας ειδα ολες,ε?αααα,ΕΛΙΝΑΑΑΑΑ μη πινεις milko καλεεεε :o:o:o

Εγω χθες καλα τα πηγα,αλλα το βραδυυυυυυυ........

Παλι καλα σημερα που θα φαμε αλαδωτα,μπας και το ισοσταθμισω καπως....

Πρωι:χυμο απο 2 πορτοκαλια+1 φρυγανια με ταχινι και μελι

Μεσημερι:Τονοσλατα με 1 φετα ψωμι

Απογευμα:Νεροοοοοοοο,νεροοοοοοοοοοοοο 3 ωρες ποδηλατο και 1 πιτα γυρο απο'ολα μεσα :oops::oops: ....Και ακομα χειροτερα το εφαγα 9 το βραδυ.... :o:o:o:o:o:o:o:o Και μετα δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας παρακολουθώ εδώ και καιρό κορίτσια. Εγώ είχα κολλήσει πριν απο 3 μήνες, αρχές καλοκαιριού και δεν έχανα δράμη...... :cry: πήγα σε διατροφολόγο, τίποτα !!!!! Τελικά έφυγα για διακοπές επεστρεψα, ευτυχώς δεν είχα πάρει επιπλέον κιλά γιατί πρόσεχα όσο μπορούσα, ΄'ελα όμως που τα νέυρα τσίτα !!!!! Είχα να χάσω 4 κιλά ακόμα.

Σήμερα 2 εβδομάδες μετά κατάφερα να χάσω τα 2,5 !!!!!!!!!!!!! :D Τρώω για μεσημέρι λαχανικά στον ατμό με λαδολέμονο, και μέρα παρα μέρα και μια μπριζολίτσα (μικρή όχι κάνα αρνί :!: ).....το βράδυ τρώω νωρίς κατα τις 7-8 πάλι λαχανικά, ή πράσινη σαλάτα σκέτη χωρίς κρέας. Είμαι πολύ αισιοδοξη ότιτέλος του μήνα, έναν χρόνο ακριβώς απο τόττε που γέννησα θα είμαι στα κανονικά μου κιλα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα πάω για ψώνια !!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tonia γιατι το εχεσες ετσι ασχημα το βραδυ????τουλαχιστον ας ετρωγες σουβλακι χοιρινο ή κοτοπουλου... :?:?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ενταξει φουλ θρεπτικο το μενου σου...συγχαρητηρια :D

valery Οταν χανεις τοσο γρηγορα κιλα δεν ειναι μονο λιπος αλλα και πολλα υγρα...οποτε κοιτα να κανεις μια ισορροπημενη διατροφη και οχι στερητικες διαιτες...γραφε και εσυ αν θες τι τρως

φιλια girls

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι καλημέρα δηλαδή, τέτοια ώρα; Απ' τις έξι και δέκα είμαι ξύπνια, ελπίζω να μπορέσω να κοιμηθώ λίγο μετά, γιατί δεν την παλεύω με τίποτα...

Τόνια, έλα μωρέ, ένας γύρος κάπου κάπου χρειάζεται!

Βάλερυ, συμφωνώ με τη Μαρίνα (μωρουδένια).

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Δύο φρυγανιές από άρτο με σπιτική μαρμελάδα φράουλα και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Ένα ποτήρι χυμό.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο φασολάδα + αρκετές πράσινες ελιές + λίγο ψωμάκι (παπάρα στη φασολάδα!).

Απογευματινό: Κριτσίνια + ένα κράκερ διαίτης.

Βραδινό: Κουάκερ (με νερό) με μια μπανάνα, μια κουταλιά γλυκού μέλι και λίγη τριμμένη μαύρη σοκολάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααα!!!!!!!! :D:D:D:D

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο-1 τοστ

μεσημεριανο-πουρε με 2 λουκανικα βραστα+αγγουροντοματα

απογευματινο-2 ροδακινα

βραδυνο-σαλατα ceasar's

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Χαθηκα λιγάκι ,αλλα η μικρη περνάει φάση κ δεν μπορω να μπω.. τα χθεσινα δεν θα σας τα πω γιορταζε ο πεθερός μου κ έφαγα!!!Σήμερα ξεκίνησα διατροφή

Πρωινό καφές με 1 φέτα μαυρο ψωμί κ γαλοπουλα

Δεκατιανό 1 μήλο κ 2 κοομ. μπεικ ρολλς

Μεσημέρι κοτόπουλο χωρις πέτσα κ σαλάτα

Απογευματινό 1 μπάρα δημητριακών

Βράδυ 2 φέτες ψωμί (λεπτές ,ολικής)1 γαλοπούλα 1 κασέρι κ ντομάτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!!

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο-1 τοστ

προγευμα-1 fitness bar

μεσημεριανο-πηγαμε ταβερνα και εφαγα...1 φιλετο μπουτι κοτοπουλου(οχι ολο,το μισο εφαγα),αρκετη σαλατα πικαντικη ,μανιταρια ψητα(αυτα φταινε μαλλον για τον κοιλοπονο)+1 πιττα αλαδωτη απο σαντουιτς+1 ποτηρι μικρο ρετσινα με coca-cola

βραδυνο-1 τοστ

αυταααααααα!!!και εχω ακομα απο εχθες τρομερο κοιλοπονο :(:(:( λες να παω εξω και την πατας

Xristina Μια χαρα τα δικα σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε;

Χτες είχαμε τραπέζι, οπότε καταλαβαίνετε...

Γράφω στο περίπου τι έφαγα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Έγλειψα λίγο το μπολ απ' το γλυκό που έφτιαξα + ένα τέταρτο από σαβουαγιάρ.

Μεσημεριανό: Μια κυπριακή πίτα με γύρο, σαλάτα και πατάτες (δεν προλάβαινα να μαγειρέψω και για μεσημέρι).

Απογευματινό: Τίποτα, τσίμπησα μερικά κεφτεδάκια!

Βραδινό: Ένα κομμάτι λαζάνια με λαχανικά, λίγο κοτόπουλο ψητό, μερικά κεφτεδάκια, χωριάτικη, λίγη φέτα ψητή και λίγο χαλούμι ψητό + ένα ποτήρι σπράιτ.

Επιδόρπιο: Σαρλότ με κρέμα μασκαρπόνε και ροδάκινα.

Όπως καταλαβαίνετε, ήταν μια καταστροφική μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ας πω και τα σημερινα μου...

πρωινο-γαλα με δημητριακα

μεσημεριανο-2 κομματια παστιτσιο με λιγο τζατζικι και σαλατα

βραδυνο-1 τοστ

αυτα...

αλλα συνεχιζει και με ποναει το στομαχι απο εχθες...μαλλον τα μανιταρια απο την ταβερνα με πειραξαν :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως κρύωσες Μαρίνα ?

Τα δικά μου σήμερα¨

Πρωί καφές κ 1φέτα μαυρο ψωμί με κασέρι(χαμηλών λιπαρών)

Δεκατιανό 2 σύκα

Μεσημέρι 250γρ μελιτζάνες με κρέας + σαλάτα

φραπέ

Απόγευμα 2 κουτ. τυραμισού

ελληνικό καφέ

Βράδυ 1 φέτα μαυρο ψωμί κ γιαούρτι με λίγο μέλι

Αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Μαρινα μου περαστικα,ελπιζω να περασε ο πονος...

Αννα-Μαρια,ευτυχως το γλυκακι σου δεν με ληγωσε,με ενδιαφερει μονο οτι εχει σοκολατα :lol::lol: !!Τη παρουσα περιοδο,μετα μπορει να αλλαξω παλι :lol::lol::lol::lol: !!!!

Λοιπον τα δικα μου το σκ

Σαββατο

Πρωι:Γαλα με κορνφλεικς

Σνακ:1 βραστο αυγο με 1 φρυγανια

Μεσημερι:2 μπιφτεκια και πολυ,σαλατα λαχανο-καροτο

Απογευμα:1 ροδακινο

Βραδυ:Σαλατα πολυ παλι :lol::lol::lol:

Κυριακη

Πρωι:Γαλα με κορνφλεικς

Σνακ:μισο ροδακινο

Μεσημερι:Μακαρονια φουρνου,αλλα εφαγα ελαχιστα και πολυ σαλατα παλι.....

Απογευμα:1 μπανανα

Βραδυ:2 πηρουνιες μακαρονια και σαλατα παλι....

Αρα οπως καταλαβατε,ηταν το σκ της σαλατας...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αφηστε γιατι αν και εχω χασει 4,5 κιλα,ο αντρας μου "μου την ειπε" και θελω να χασω και αλλα πολλαααααα!!!!!Ετσι για να "του τη σπασω" :lol::lol::lol::lol: !!

Καλη εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα!!!!

Τονια μου καλα καλα αν μεινεις εγκυος μετα θα σου πω τι θα χασεις :lol::lol::lol::lol::lol:

παντως μια χαρα η διατροφη σου... :D:D:D

Χριστινακι τελεια η διατροφη σου...τελικα πηγες σε διαιτολογο???

ακομα ποναει η κοιλια μου...εχω και αναγουλες και τσιμπηματα στην κοιλια!σαν σουβλιες! :( μαλλον κρυωσα....εβαλα και φανελακι σημερα...αναψαμε και το air condition στο ζεστο!!!ποπο κρυωσε για τα καλα

Τονια το τριαναταφυλλο το παρατησες τελικα??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι θα χασωωωω!!!!!!

Ναι και εδω κανει αρκετη ψυχρα σημερα... :D:D Οχι το τριανταφυλλο δεν το παρατησα αλλα οσο να'ναι δεν μπορω να αποχωριστω το γαλατακι μου το πρωι....!!!!Θα το καθιερωσω αργοτερα....Ξερεις τι παθαινω?Βαριεμαι ευκολα τις τροφες...Να τωρα δεν θελω καθολου ψωμι,δεν θελω γλυκα εκτος σοκολατας και δεν θελω καθολου ντοματες και αγγουρια....Συνηθως το χειμωνα δεν μου αρεσει το γαλα και πινω χυμο πορτοκαλι...Ε,εκει θα βαλω και το τριανταφυλλο!!Ας μη το "καψω" ακομα!!!

ΕΙμαι περιεργη ε??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Κι εμένα με πονάει η κοιλιά μου, ίσως απ' τα πολλά πράγματα που έφαγα.

Ακούστε τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Μισό κουλούρι, ένα αβγό βραστό, λίγο κασέρι, ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Ένα λιβανέζικο μπακλαβαδάκι-μπουκιά.

Μεσημεριανό: Μια μικρή μερίδα κοτόπουλο με πατάτες, μανιτάρια, κρεμμύδια, καρότα στη γάστρα + λίγο γιαούρτι.

Απογευματινό: Σαρλότ...

Βραδινό: Διάφορα από μπουφέ (2 μικρές πατάτες κρασάτες, ένα κομμάτι ομελέτα με κολοκυθάκια, ένα μικρό κομματάκι πατάτα τηγανιτοψητή, 4 κεφτέδες, μια μικροσκοπική πιπεριά γεμιστή).

Δυστυχώς, ενώ το βράδι ήθελα να φάω κανένα καλαμπόκι ή κανένα τοστ, επέμεναν ο άντρας μου και η κουμπάρα μου να πάμε σε ένα εστιατόριο που έχει μπουφέ, και αναγκάστηκα να φάω κι εγώ κάτι. Σε σχέση με αυτά που είχε, όσα έφαγα ήταν λίγα!!! Ουφ, με κατέστρεψαν...

Χριστίνα, τέλειο το μενού σου! Πήγες τελικά σε διαιτολόγο;

Τόνια, κι εσύ μια χαρά! Χάνεις βλέπω, μπράβο!

Μαρίνα, περαστικά σου καλέ. Εμάς δεν κάνει κρύο, μόνο λίγο δροσούλα κι αυτό όχι όλες τις ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...