Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

καλημερα κοριτσιααα!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ωραιο το μενου σου χθες αλλα οχι διαιτης...και εμενα η πεθερα συνεχεια τηγανητα κανει :lol::lol::lol:

λοιπον τα χθεσινα μου...\

πρωινο-1 τοστ και 1 χυμο

προγευμα-1 μπανανα+καρπουζι

μεσημεριανο-1 μικρο πιατο φιλετακια κοτοπουλο με κοκκινη σαλτσα στην κατσαρολα+1 φετα τυρι μικρη+1 φετα ψωμι

απογευματινο-1 ροφημα γρανιτα φραουλα

βραδυνο-1 τοστ με ντοματα

αυτα για εχθες!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Πολύ καλό το μενού σου Μαρίνα! Αννα Μαρία παρόλου που δεν είναι διαίτης μόνο το βραδινό ήταν παραπάνω. Τόνια καλύτερα

Τα δικά μου

Πρωινό καφέ με 1 κομμάτι τυρόπιτα

Δεκατιανό τπτ

Μεσημέρι Μακαρόνια και κοκκινη σάλτσα με λουκάνικα +σαλάτα

Απογευμα καφέ κ 2 κουφετάκια(ετοιμάζω τις μπομπονιέρες μας)

Βράδυ ενα πολυ μικρό κομμάτι πίτσα κ 1/2 ποτήρι μπύρα

Αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai τα σημερινά:

Πρωινό καφές

Δεκατιανό το φρούτο του μωρού κ 1 κουλουρακι

Μεσημέρι κοτόπουλο μαριναρισμένο με μουσταρδα κ μια πανσέτα (ψητά στα καρβουνα) σαλάτα κ πατάτες τηγανητές

Απογευμα καφές

βράδυ 1 γιαουρτάκι activia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααα!!!!Χριστινα χθες με τις πατατες τηγανητες την πατησαμε,,,και εγω το ιδιο... :cry::lol::lol:

λοιπον τα χθεσινα μου,,,

πρωινο-1 τοστ +1 χυμο

μεσημεριανο-πατατες τηγανητες με αβγα+σαλατα μαρουλι

απογευματινο-σταφυλι

βραδυνο-1 σαντουιτς με σουτζουκακι και ψωμακι... :oops:

αυτα ...τα σκατωσα χθες το ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσιαα!

Δεν σας γραφω καθολου τι εφαγα χθες στη βαπτισηηηη!!!!ΕΣΚΑΣΑΑΑΑ :@):@):@):@)

Απο σημερα πεινααααααα!!!

Παντως τα περασαμε ΥΠΕΡΟΧΑ,ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑΑ ΚΑΙ ΧΟΡΕΨΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μαρίνα αν δεν φάμε αλλα τηγανιτά νομίζω καλυπτόμαστε :D το βραδινό ηταν το τελειωτικό χτύπημα στην χθεσινή μέρα :lol::lol:

Τόνια σημασία έχει οτι πέρασες καλά! :P εμεις ευτυχώς δεν θα έχουμε τραπεζώματα στις βαπτίσεις κ θα γλιτώσω

Εγω λέω να πάω σε διαιτολόγο , παει η συννυφάδα μου που είναι έγκυος κ θα παω κ γω :?:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χτες βράδι πάλι κουτουλούσα, οπότε γράφω τώρα τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα αντίδωρο!

Μια τυρόπιτα και ένα ποτήρι νερό (μην ανησυχείτε, πήγα σήμερα σούπερ μάρκετ και πήρα ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ!!!!).

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Χοιρινό με πατάτες στη γάστρα + σαλάτα μαρούλι-ρόκα-ντομάτα + μισή πολύ μικρή μελιτζάνα γεμιστή με ρύζι με ελάχιστο γιαούρτι.

Απογευματινό: Δύο λουκούμια-μπουκιές.

Καρπούζι με χαλούμι.

Ένα φρέσκο χυμό ανάμεικτο. (όλα αυτά σε διάφορες ώρες, όχι όλα μαζί εννοείται!).

Βραδινό: ένα πιάτο μακαρόνια με ελάχιστη σάλτσα και λίγη τριμμένη φέτα (είχαν μείνει από την Παρασκευή).

Αυτάαααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi Μαρινα δεν χάνω γραμμάριο, εντάξει δεν πεθαίνω της πείνας αλλα τόσο καιρό τπτ?!

αΧ Αννα Μαρία το απογευματινό σου πολύ μ'αρέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi Μαρινα δεν χάνω γραμμάριο, εντάξει δεν πεθαίνω της πείνας αλλα τόσο καιρό τπτ?!

αΧ Αννα Μαρία το απογευματινό σου πολύ μ'αρέσει!

χρειαζεται να διατηρεις καθημερινα τις ιδιες θερμιδες...παρε ενα θερμιδομετρητη και μετρα θερμιδες...βοηθαει πολυ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια..για να δουμε τα σημερινα μου...

πρωινο-1 τοστ με γαλοπουλα

προγευμα-1 κουλουρακι κανελας

μεσημεριανο-2 σουβλακια με 2 φετες ψωμι+ντοματουλα

βραδυνο-τονοσαλατα με 1 φετα ψωμι...

αυτα

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ζηλεψα τα λουκουμια :D[smilie=blob7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χριστίνα, μάλλον θα πρέπει να βρεις με ποιο τρόπο χάνεις κιλά. Μπορεί να μην τρως τίποτα και να μην χάνεις γραμμάριο και να τρως ποσότητες και να χάνεις. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το μεταβολισμό σου, αλλά δεν ξέρω πώς! :P

Μαρίνα, μια χαρά σε βλέπω.

Τα σημερινά μου:

Πρωινό: Ένα αντίδωρο.

Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Πολύ λίγο κουάκερ με γιαούρτι και μια κουταλιά γλυκού μέλι (ήταν το δεκατιανό του Αντρέα και έφαγα όσο άφησε. Το μέλι, βέβαια, το πρόσθεσα εγώ μετά).

Μεσημεριανό: Δύο σουβλάκια κοτόπουλο με λαχανικά + λίγες πατάτες φούρνου + σαλάτα ντομάτα-κρεμμύδι-φέτα.

Απογευματινό: Ένα ροδάκινο.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί, φέτα και ντομάτα και λίγη πατατοσαλάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Μπηκα στο σωστο το δρομο!!Τα χθεσινα μου λοιπον:

Πρωινο:ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΝΑΙ ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ \:D/ \:D/ \:D/ [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]1 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ και 1 τοστ με μαυρο ψωμι και dirollo

Mεσημερι:1 πιατο αμπελοφασουλα με 1 φιλετο σολωμο

Απογευμα:1 ροδακινο

Βραδυνο:1 γιαουρτι 2% με 2 κουταλακια του γλυκου μουσλι.

Αυταααααα!!

Χριστινακι περπατημα,πινε νερο και πιες και λιγο πρασσινο τσαι,δεν ξερω αν θηλαζεις και αν επιτρεπεται βεβαια.....Εγω πινω πλεον αρκετο,χωρις ζαχαρη εννοειται και ειναι και διουρητικο και ειναι μια χαρα....Προσεχε ομως φυτικο οχι τα περιεργα που σου κανουν τα νευρα τουρμπο...

Μαρινα μια χαρααα!!!!!!

Αννα-Μαρια ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!Θα το δοκιμασω και με γαλααα!!!!!Την πατατοσαλατα πως την κανεις???Πες μου τη συνταγη αν δεν εχει μαγιονεζα...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια, με πέθανες με το τριαντάφυλλο!!!!!!! Ρε θηρίο, πήγες και πήρε τελικά;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε!

Την πατατοσαλάτα πώς να τη φτιάχνω καλέ; Όσο πιο απλά γίνεται. Πατατούλες βραστές, κρεμμύδι κομμένο σε φέτες πάρα πολύ λεπτές, ψιλοκομμένο μαϊντανό ή άνηθο ή και τα δύο, λαδάκι, λεμονάκι, αλάτι, πιπέρι, ρίγανη, τέτοια πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girls girls girls... To ΣΚ μου δεν περιγράφεται ...πάντως όταν γύρισα και ζυγίστηκα ήμουν 1 κιλό +

οπότε ας ξεκινήσω να γράφω τα χθεσινά μου που ήταν πιο νορμάλ...

Πρωι: 1 αυγό

Δεκατιανό :1 μπανάνα

Μεσημέρι: 1 κουλούρι+ fredo cappucino (έφαγα στη δουλειά και πάλι)

απόγευμα:1 ψωμάκι με σουβλάκι χοιρινό με πατάτες- ντομάτα- γιαούρτι.

βράδυ: λίγο σταφύλι

Όλο το καλοκαίρι δεν έχω αξιωθεί να μαγειρέψω ούτε 1 φορά. Είναι βέβαια συνέχεια κάποιος στο σπίτι άλλοτε η μαμά και άλλοτε η πεθερά και αναλαμβάνουν αυτές και το μόνο που κάνω είναι το γεύμα των παιδιών. Στο τέλος θα ξεχάσω ακόμα και μια απλή μακαρονάδα να φτιάχνω! Τεσπα...θα το ξεπεράσουμε κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια εισαι ζηλιαααααααααααααααααααραααααααααααααα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::-p:-p:-p:-p:-p:-p

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ μια χαρα τα χθεσινα σου...

Ελινα δεν ξερω για ΣΚ αλλα εχθες μια χαρα....δεν εφαγες τα κλασικα πατατακια σου μπραβοοο :D:D οσο για το 1 κιλο παιζει να ειναι και κατακρατηση....σε ενα ΣΚ δεν βαζουμε 1 κιλο ;););) 2 φορες εχω παει σε διαιτολογο και ξερω απο αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα τρέχωωωωω σήμερα ηρεμήσαμε λίγο, τη Παρασκευή μπαίνει χειρουργείο.

Θα είμαι μαζί του, θα αφήσω το μικρό στη μαμά μου!!!

Ένα έχω να σας πω ότι σήμερα έφαγαααααααααααααααα ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΙΤΑ ΜΕ ΠΑΓΩΤΟ!!!!!!!!!!!

Λέτε να παρω 2 κιλά;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Δε ξέρω αν το ήθελα πραγματικά ή αν πιέστηκα αυτές τις μέρες, πάντως το έφαγα και με ΕΦΑΓΕΕΕΕΕΕ!!!! :?:?:?:?

Βλέπω το ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ δίνει και παίρνει........ θα το βρω και εγώ;;;;; πουθενά δε το έχω δει!

Στο δρόμο που χάραξε η Άννα Μαρία....

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok σήμερα κάπως κρατήθηκα ...το βράδυ!

πρωι : τυρόπιτα + fredo capuccino

μεσημέρι: μακαρόνια (ταλιατέλες) με κιμά+ τυρί

απόγευμα: τίποτα

βράδυ: μισή κρέπα μοτσαρελα-κοτοπουλο-πιπεριά-ντομάτα +1 μπύρα

maria12 περαστικά σας!

mwroudenia μακάρι να είναι κατακράτηση υγρών...αλλά μόνο που υγρά εγώ δεν καταναλώνω πάρα πολλά...βέβαια το ΣΚ ήπιαμε αλκοολούχα (όχι ολόκληρα ποτά αλλά μερικά σφηνάκια) οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σ αυτήν την περίπτωση.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους...μου μύρισε χειμώνας και δεν τον θέλω καθόλου... θέλω να κάνω μερικά μπανάκια ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Βλέπω μπαίνουμε στο "σωστο" δρόμο :lol::lol: σιγα σιγα

Γιώτα περαστικά σας!

Τα δικά μου

Πρωινό τπτ

Δεκατιανό καφές με σταφίδοκούλουρο

Μεσημέρι Φασόλια γίγαντες με λίγο σκουμπρι καπνιστο κ σαλάτα + 1μικρο ποτηράκι λευκό κρασι

Απόγευμα 1κρύα σοκολάτα

Βράδυ ροδάκινο κ μήλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χάλια σήμερα... Έφαγα πολλά και ανακατεμένα και πονάει η κοιλιά μουυυυυυυυυυυυυ............!!!!!!!!!!!!!!!

Τα γράφω και- σας παρακαλώ- βρίστε με!

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και- το ξέρω ότι πια δεν είμαι μόνη- ένα τριαντάφυλλο!

Δεκατιανό: Μερικές κουταλίτσες από δυο γλυκά που έφερε ο ξάδελφός μου, το ένα ήταν τσιζκέικ βατόμουρο και το άλλο κάπως σαν κορμός με κρέμα και νουτέλα.

Μεσημεριανό: Μια κυπριακή πίτα με σουβλάκι κοτόπουλο, 2 σεφταλιά και σαλάτα + πατάτες τηγανιτές + ταχίνι + μια σπράιτ.

Ένα κομματάκι καρπούζι και ένα κομματάκι πεπόνι.

Απογευματινό: 2-3 (παίζει να ήταν και τέσσερα) μικροσκοπικά σπιτικά μπισκοτάκια με σοκολάτα και καρύδια.

3-4 αμύγδαλα.

Ένα τεράστιο νεκταρίνι.

Βραδινό: Κουάκερ με γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαα!

Μαρινακιιιιι [smilie=tongue1.gif] ειμαι ζηλιαρααααααα ναι!!!!!!! :lol::lol::lol: Αλλα δεν μπορουσα να αντισταθω αλλο!!Πηγα και το πηρα!!!

ΓιωταΜαρια Καλη Επιτυχια για το χειρουργειο του αντρα σου!!!Ολα καλα θα πανε!!!Το τριανταφυλλο εγω το πηρα απο ενα μαγαζι που πουλαει μονο Κυπριακα προιοντα και βρισκεται στη Παιανια.....Αν θελεις πληροφοριες,πες μου!!Πωπωπωπω σοκολατοπιτα με παγωτοοοοοοο????????? [smilie=icon_thumleft.gif] =p~ θελω και εγωωωωωωω :((:((

Ελινα ασε να κανει λιγο κρυο......Καικαμε φετος,ας δροσισει και λιγακι :D

Αννα-Μαρια ΣΟΥΠΕΕΡ!! =p~=p~ Δεν θα κανω τα γνωστα :o:o:o:o !!Εχεις περιθωρια και μπορεις ανετα να φας και 1 και 2 και 3 μερες!!!

Λοιπον πολλα ειπα,τα δικα μου χθεσινα:

Πρωι:Γαλα με κουακερ

Σνακ:1 φετα πεπονι

Μεσημερι:Ντοματοσαλατα με αγγουρι( :lol::lol: ),μισο στηθος κοτοπουλο,3 κομματακια πατατουλες φουρνου,λιγη γραβιερα,1 φετα ψωμακι ολικης.

Απογευμα:Νεροοοοοοοοοοοοοο και πολυ ποδηλατοοοοοοοοοο!!!!!!!!!2,5 ωρες!!!

Βραδυνο:2 φετες πεπονι και ελαχιστη φετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Ελίνα , Χριστίνα, Τόνια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμπαράσταση!

Τόνια μου η Παιανία μου πέφτει λίγο μακρυά, αλλά θα κοιτάξω που έχουμε εδώ μαγαζί με Κυπριακά, άσε που τώρα δεν είμαι για να ψάχνω, έχουμε άλλα τρεχάματα, αργότερα που θα ηρεμήσουμε, γιατί και οι πρώτες μέρες θα είναι δύσκολες με δυο μωρά στο σπίτι!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!τελεια αρχιζει και δροσιζει...ωρα να κατεβασουμε τα μακρυμανικα...

λοιπον εχω να σας ενημερωσω πως εκανα το γνωτο εβδομαδιαιο ζυγισμα σημερα και ειμαι 85,8 απο 86,5 την προηγουμενη εβδομαδα.... ειναι 700γρ.οχι 1 κιλο αλλα δεν πειραζει...καλο ειναι και αυτο :D:D

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο-γαλα 1.5% με δημητριακα

προγευμα-1 κουλουρακι κανελας

μεσημεριανο- 1 μικρο πιατακι μελιτζανοσαλατα σπιτικη με ελαχιστο λαδι +1 μικρο πιατακι πουρε +σαλατα μαρουλι-ντοματα+1 φετα ψωμι

απογευματινο-καρπουζι

βραδυνο-1 τοστ+τονοσαλατα

αυτα για εχθες :D:D:D

βλεπω πεταει η ομαδα ε???

Τονια σουπερ...αχ ποσο μου εχει λειψει το ποδηλατο...αλλα προς το παρων κανω αγωνες δρομου και αρση βαρων στο σπιτι με το μωρο :lol::lol:

Χριστινακι και Ελινα επισης σουπερ...!!!!Ελινα μαλλον δεν εχεις κανει ποτε διαιτα ε???η κατκρατηση υγρων ΔΕΝ εχει καμια σχεση με το ποσα υγρα εχεις πιει....ειναι αλλο πραγμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ γιατι χαλια παιδι μου ???τελεια ειναι!!!θελω τα φωτα σου...αγορασα κυπριακες πατατες και εχθες τις ειχα μαζι με τις μελιτζανες ολοκληρες με φλουδα στο φουρνο 1 ολοκληρη ωρα στους 200 στο πανω-κατω και ΔΕΝ ψηθηκαν...ενω εδω οι δικες μας ψηνονται σε τοσην ωρα...και μετα τις ξεφλουδιζω και τις κανω πουρε....γιατι??????οι δικες σας εκει αργουν να ψηθουν???ε δεν της αφησα αλλο...στο τελος τις πεταξα και εκανα πουρε απο σκονη :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μια χαρά είναι τα 700γρ!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Μπράβο σου!!!!!!

Εγώ δε ζυγίστηκα, θα ζυγιστώ την επόμενη εβδομάδα, αν και τώρα στο νοσοκομείο μόνο διατροφή δε θα κάνω, αλλά ας πάνε όλα καλά και αυτό τώρα λίγο με νοιάζει!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μια χαρά είναι τα 700γρ!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Μπράβο σου!!!!!!

Εγώ δε ζυγίστηκα, θα ζυγιστώ την επόμενη εβδομάδα, αν και τώρα στο νοσοκομείο μόνο διατροφή δε θα κάνω, αλλά ας πάνε όλα καλά και αυτό τώρα λίγο με νοιάζει!

Gprip3.png

καλη επιτυχια κουκλα μου και περαστικα σας!!!αστα τα κιλα!!!προεχει η υγεια...σωματικη και πνευματικη :D ο Θεος μαζι σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...