Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Γεια σας!

Όλες ξεφύγαμε το σκ! Ακόμα και η Γιωταμαρία, έφαγε ολόκληρη ντομάτα και έξι δαμάσκηνα!!!!!

Γράφω τι έφαγα εγώ:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα- δε θα μπορούσατε ποτέ να το φανταστείτε- τριαντάφυλλο!

Δεκατιανό: Ούτε μισό ροδάκινο.

Μεσημεριανό: Κοτόπουλο ψητό + πατάτες + σαλάτα ανάμεικτη + λίγη φέτα.

Απογευματινό: Ένα δάκτυλο (σιροπιαστό γλυκό), ένα μπουρεκάκι με μυζήθρα και μια μικρή φλορεντίνη.

Βραδινό: Μια κυπριακή πίτα σουβλάκια-σεφταλιά, με σαλάτα (μέσα στην πίτα) και ταχίνι.

Η Γιωταμαρια εφαγε μπανανα και 6 δαμασκηνα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το βραδυνο σου το θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!

Θελωωωωωωωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Γιωταμαρία θέλει ξύλο. Μα είναι πράγματα αυτά που τρώει; Μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ μπανάνα και ΕΞΙ ΟΛΟΚΛΗΡΑ δαμάσκηνα;;;;;;;;;;;;;;;; Πού νομίζει ότι βρίσκεται; Στο ζαχαρένιο σπιτάκι της μάγισσας του δάσους και τρώει έτσι;;;;

Τα σουβλάκια-σεφταλιά τα φάγαμε στο πανηγύρι του Αγίου Μάμα σε ένα χωριό εδώ κοντά. Ήταν πάρα πολύ ωραία, καθίσαμε σε μια πλατεία, με δέντρα, φανάρια, κ.λπ., έφαγε ο Αντρέας την μπανάνα του κι εμείς τα σουβλάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια βλέπω αγάπη στο ποδήλατο!!!!

Αλλά πού ακριβώς κάνεις;; γιατί ρε παιδί μου παντού υπάρχουν ποδηλατόδρομοι :shock::shock::shock::shock:

Άννα Μαρία και όμως δεν έπρεπε να τα φάω..... :? αλλά τα έφαγα :oops::oops::oops::oops::oops:

Όσο για το βραδινό σου αν είμασταν μαζί θα τα έτρωγα όλα!!!!!!!!!!και την μπανάνα του Αντρίκου :lol::lol::lol::lol:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια βλέπω αγάπη στο ποδήλατο!!!!

Αλλά πού ακριβώς κάνεις;; γιατί ρε παιδί μου παντού υπάρχουν ποδηλατόδρομοι :shock::shock::shock::shock:

Άννα Μαρία και όμως δεν έπρεπε να τα φάω..... :? αλλά τα έφαγα :oops::oops::oops::oops::oops:

Όσο για το βραδινό σου αν είμασταν μαζί θα τα έτρωγα όλα!!!!!!!!!!και την μπανάνα του Αντρίκου :lol::lol::lol::lol:

Gprip3.png

Δεν κανουμε σε ποδηλατοδρομους πλεον,εχουμε ξεψαρωσει.... :lol::lol::lol: Χθες για παραδειγμα πηραμε οοολη τη Θηβων και φτασαμε μεχρι πετρουπολη,απο πειραια!!Μετα καναμε και μεχρι το Αντωνης Τριτσης στο Ιλιον χαλαρα....Αλλα χθες ηταν Κυριακη και ηταν αδειοι οι δρομοι....Αλλιως βγαινουμε στην Παραλιακη και απο Φλοισβο εως Γλυφαδα και λιγο πιο κατω εχει ποδηλατοδρομο απο τη μεσα πλευρα της παραλιακης....Υπαρχει δε και το Free Friday που γινεται βραδυ Παρασκευης....Εκατονταδες ποδηλατα που γινεται με διοργανωση και κανεις κανονικα μεσα στο δρομο,κλεινουν δρομοι απο τους διοργανωτες και ολα καλα.Αυτη τη Παρασκευη εφτασαν απο Πεδιον του Αρεως-Σουνιο να φανταστεις...Εμεις δεν πηγαμε,αλλα την επομενη φορα θα παμε!!!!Αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια όπως μου το περιέγραψες δε σου κρύβω ότι ζήλεψα :D:D

Μου αρέσει το ποδήλατο, κάποτε είχα, μου είχα πάρει ένα ο πατέρας μου σούπερ, το είχα στο Δήλεσι όπου πήγαινα τα καλοκαίρια λόγω εργασίας τότε των γονιών μου. Στο τέλος το χάρισε ο μπαμπάς μου σε ένα παιδάκι που δεν είχε, γιατί η αλήθεια είναι ότι εγώ το είχα παρατημένο, κρίμα τα λεφτά που ξόδεψε!

Περιμένω εντυπώσεις από την επομενη φορά που θα πάτε με του υπόλοιπους φαν!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια όπως μου το περιέγραψες δε σου κρύβω ότι ζήλεψα :D:D

Μου αρέσει το ποδήλατο, κάποτε είχα, μου είχα πάρει ένα ο πατέρας μου σούπερ, το είχα στο Δήλεσι όπου πήγαινα τα καλοκαίρια λόγω εργασίας τότε των γονιών μου. Στο τέλος το χάρισε ο μπαμπάς μου σε ένα παιδάκι που δεν είχε, γιατί η αλήθεια είναι ότι εγώ το είχα παρατημένο, κρίμα τα λεφτά που ξόδεψε!

Περιμένω εντυπώσεις από την επομενη φορά που θα πάτε με του υπόλοιπους φαν!!!

Gprip3.png

Δηλεσι ακουω???Και εγω εκει εκανα τις πρωτες μου πεταλιες!!!Εχουμε εξοχικο εκει και πλεον οι γονεις μου μενουν μονιμα εκει!!!

Ααα σημερα θα ξαναπαμε για ποδηλατακι...Ο αντρας μου παει καθε μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ...το Σ/κ ειναι δύσκολα να μην φας!

Τα δικά μου

Πρωι Καφέ κ 1 φέτα μαρμελάδα

Δεκατιανό τπτ

Μεσημέρι Κοτόπουλο γεμιστό με ρύζι κ πατάτες στον φούρνο +σαλάτα

Επιδόρπιο 2 πιρουνιές απο κορμό μαρμελάδας

Βράδυ ¨Λίγο πεπόνι κ ροδάκινο

Κορίτσια το Δηλέσι που είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ...το Σ/κ ειναι δύσκολα να μην φας!

Τα δικά μου

Πρωι Καφέ κ 1 φέτα μαρμελάδα

Δεκατιανό τπτ

Μεσημέρι Κοτόπουλο γεμιστό με ρύζι κ πατάτες στον φούρνο +σαλάτα

Επιδόρπιο 2 πιρουνιές απο κορμό μαρμελάδας

Βράδυ ¨Λίγο πεπόνι κ ροδάκινο

Κορίτσια το Δηλέσι που είναι?

Κορμος μαρμελαδας???Δεν το εχω ξανακουσει αλλα μαλλον θα ειναι σουπερ!

Το Δηλεσι ειναι περιπου μιση ωρα απο ΑΘηνα,ειναι κοντα στον Ωροπο,Χαλκουτσι,Σχηματαρι εκει!!Λιγο πριν τη Χαλκιδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ ποδηλάτισσα...πάω με το ποδήλατο στη δουλειά τους τελευταίους 3 μήνες. Το ποδήλατο ήταν το φετινό δώρο γενεθλίων μου οπότε το έχω τιμήσει δεόντως...

Το κιλάκι βέβαια με τις μ+*&^%$ιες των τελευταίων ημερών το έβαλα για τα καλά αλλά τις επόμενες μέρες...μαχαίρι!

Όσο για τη διατροφή σήμερα ήταν μια λογική μέρα...

Πρωινό: καφέ

Μεσημεριανό: μακαρόνια + κόκκινη σάλτσα από κοκκινιστό μοσχάρι

απόγευμα: λίγο από το παιδικό γιαουρτάκι + καφέ

βράδυ: 1 φιλέτο κοτόπουλο + καλαμπόκι + μουστάρδα

πιο βράδυ: 1 ποτήρι γάλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ποδήλατα ακούω! Εγώ είμαι από τους ελάχιστους ανθρώπους στον κόσμο που δεν ξέρουν ποδήλατο!!! Οπότε μάλλον θα πρέπει να σκεφτώ κάποιον άλλο τρόπο γυμναστικής.

Γράφω τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα κακάο. Οκ, πλάκα κάνω ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ!!!

Δεκατιανό: Μισό ροδάκινο.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο αρακά με πατάτες + μία φέτα κίτρινο τυρί + μία φέτα ψωμί (έφαγε κι ο Αντρέας λίγη!).

Απογευματινό: Τίποτα. Ήταν η πρώτη μέρα στο σχολείο και ευχόμουν να φέρει κανείς σταφύλια ή σύκα ή κάποιο άλλο φρούτο, επειδή οι πιο πολλοί συνάδελφοι έχουν δικά τους περιβόλια ή κήπους, αλλά κανένας δεν έφερε το παραμικρό... :( :( :(

Βραδινό: Ένα κρουασάν με τυρί και ζαμπόν.

Ένα ποτήρι ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααααααααααα τα νεύρα μου :evil::evil::evil::evil::evil:

Είναι δυνατόν να έχω πάρει και 400γρ.;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock:

ζυγίστηκα μετά από τη 2η βδομάδα διατροφής πείνας που κάνω και ναααααααα τα αποτελεσματα!!!!!!!!

πήρα λεει κιόλας!!!!!!! κάτι δε πάει καλάαααααα , μήπως έχω κατακράτηση;;

Τι άλλο να μη φάω;;;;;;;;; να φάω τα πόδια μου καλύτερα;;;;;;;

Άννα Μαρία πιάσε ένα τριαντάφυλλο!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κοριτσια!

Ελινα πας με το ποδηλατακι στη δουλεια,ε?Super :) !!!!

Αννα-Μαρια,δε μπορει να μη ξερεις ποδηλατο...Ολοι μπορουν να κανουν!!!!!Αν ανεβεις σιγουρα θα ισσοροπησεις και θα μαγευτεις!!!Οσο για τους συναδελφους που δεν εφεραν τιποτα....κριση-κριση!!!Σας εχει επηρρεασει στη Κυπρο η κριση αληθεια??Γιατι εμας εδω σε λιγο θα μας πεθανουν εντελλως :twisted: .

Καλη σχολικη χρονια σου ευχομα!! :)

Γιωταμαρια( :lol::lol: ) παιδι μου δεν ειναι διαιατα αυτο το πραγμα που κανεις....Ειναι τρελη πειναααα!!!!!Εχει μπλοκαρει ο μεταβολισμος σου...Δημιουργησες κατακρατηση και δεν μπορει να λειτουργησει σωστα....Πιες αρκετο νερο,κοψε τους καφεδες,αν πινεις και ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ!!!Ενεργοποιησε τον μεταβολισμο σου γιατι καπου εχει σκαλωσει.Δεν ειναι δυνατον να εχεις παρει σχεδον μισο κιλο με τετοια πεινα.....

Τα δικα μου χθες:

Πρωινο:1 ποτηρι γαλα κατσικισιο Ολυμπος(μπλιααααχ,αηδια δεν το ξαναπινω) με μουσλι

Σνακ:1 ποτηρι χυμο απο 2 πορτοκαλια

Μεσημερι:1 ψητη μπριζολα και 1 πιατο αμπελοφασουλα

Απογευμα:Καρπουζι περιπου 1,5 φετα

Βραδυ:Μισο παγωτο πυραυλο.... :oops::oops: (Το αλλο μισο το εφαγε ο αντρας μου :lol::lol: )

1,5 ωριτσα ποδηλατακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!χθες απογευμα γυρισαμε απο τα πεθερικα...οποτε δεν σας γραφω τι εφαγα...ειναι μπερδεμενα...αλλα οχι πολλα...

απο σημερα ξαναμπαινω στην αναφορα μου...!!!αυριο θα ζυγιστω κιολας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Γιωταμαρια με το να μην τρώς δεν χάνεις ,αλλα; να βάζεις? :?;) ?μήπως είναι να αδιαθετήσεις?Εγω δεν χάνω απλά δεν χάνω, εχω κολλήσει τόσους μήνες αμαννν

Τα δικά μου

Πρωι καφέ

Δεκατιανό Κουλούρι ολικής

Μεσημέρι Κοτόπουλο με ασπρη σάλτσα κ ριζάκι (μικρό πιάτο) κ μπόλικη σαλάτα (χωριάτικη όπως πάντα)

Απογευμα 1/2 καφε

Βραδάκι Φυσικό χυμό(πήγαμε μια βολτούλα μετά τον παιδίατρο)

Βράδυ Φρουτοσαλάτα(δαμάσκηνα,ροδακινο, σταφύλι,μήλο)

Μεγάλη ποικιλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία, ό,τι ήταν να πω το είπε η Τόνια! Έχεις μπλοκάρει το μεταβολισμό σου. Μήπως τελικά δε χάνεις δύσκολα, αλλά πρέπει να βρεις τον σωστό τρόπο για να χάνεις; Θα πάθεις και τίποτα έτσι λίγο που τρως! Μας το είχε γράψει και η Χρυσάνθη παλιότερα, ότι σε κάποια φάση δεν έτρωγε τίποτα, ότι πήγαινε για τρέξιμο, αλλά δεν έχανε. Δεν είναι με το λίγο φαγητό που χάνεις!

Τόνια, από ποδήλατο εγώ δεννν...!!!

Μαρίνα, άσ' τα αυτά, φαντάζομαι τι έφαγες στην πεθερά! :P :P :P :P :P :P :P :P :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την αφαγία κι εγώ πολλές φορές το πάθαινα και δεν έχανα...αλλά εγώ έχω και θυρεοειδή και αν ξεχνούσα έστω και 1 μέρα το χάπι (και δεν έπαιρνα πολύ μισό κάθε μέρα) έβλεπα διαφορά την επόμενη (προς τα πάνω πάντα) και η ψυχολογία πολύ στα κάτω + αφύσικη κούραση.

Μαρία έχεις τσεκάρει το θυροειδή σου? Εμένα μετά τον τοκετό ήταν άλλα αντ' άλλων!

Τελικά μου μείωσαν και τη δόση του χαπιού τώρα το παίρνω μέρα παρα μέρα αλλά πρέπει να το παίρνω οπωσδήποτε αν το αμελήσω είμαι πολύ κομμάτια και δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα και βάζω κιλά με το παραμικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τα σημερινά μου:

Πρωινό 2 αυγα + 1 φέτα ψωμί + μισό καφέ

Μεσημεριανό: 7 ψαράκια τηγανιτά + μαρουλοσαλάτα

Απόγευμα : λίγη κρέμα από τα μωρά + 1 καφέ

Βραδινό...3 λουκουμάδες γεμιστούς με nutella (από τους 15 που είχε η μερίδα)! έχει ανοίξει ένα καινούριο μαγαζί που τους κάνει γεμιστούς στη στιγμή με ότι θέλεις από μαρμελάδα και διάφορες πραλίνες...και δεν μπορούσα να μη δοκιμάσω! Καλά κόλαση! ευτυχώς είχα παρέα και τους μοιραστήκαμε αλλιώς... θα τα τσάκιζα και τα 15!

Μετά τίποτα...μόνο νερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα, δεν υπάρχει το βραδινό σου!!!!! Ο μισός καφές του πρωινού μου άρεσε!

Γράφω τα σημερινά μου:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα - ω, ναι!- τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Δύο κομμάτια λαζάνια στο φούρνο με λαχανικά και μπεσαμέλ (ήταν όνειρο!) + ένα μπισκότο ορέο (τα αγόρασε ο άντρας μου και έφαγα ένα έτσι για τη λιγούρα, αλλά είναι πολύ χάλια αυτά τα μπισκότα).

Απογευματινό: Ένα ροδάκινο (πήγα με προμήθειες σήμερα στο σχολείο!) + ένα μπισκότο πτι-μπερ (ήρθαν και άλλοι με προμήθειες!).

Βραδινό: Ένα κομμάτι λαζάνια.

ΕΝΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο το σημερινό μενού σας κορίτσια!

Οχι οτι το δικό μου μεσημεριανό ειναι πολύ καλύτερο

Πρωινό: Ένα σταφιδόψωμο κ καφέ

Δεκατιανό: Τέλιωσα το πρωινό μου(μου πήρε λίγες ωρίτσες χαχα)

Μεσημεριανό: Πάλι το κοτόπουλο με ρύζι αλλα κ πουρέ + σαλάτα+φέτα ψητή

Απογευματινό: καφέ

Βραδινό: Καρπούζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααα!!!!!!!!!!!!

Ελινα χτυπα κι αλλο....ποπο τι κολαση λουκουμαδες :lol::lol:

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ η ζυγαρια απεδειξε πως δεν εκανα αμαρτιες!!!ααα τρελλενομαι για λαζανια

λοιπον ζυγιστηκα σημερα...απο 87,8 την προηγουμενη εβδομαδα τωρα ειμαι 86,5!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

καταχαρηκααα!!

χριστινα μια χαρα το μενου σου!!!

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο-1 τοστ με γαλοπουλα+ντοματα

μεσημεριανο-1 πιατο μακαρονια με κοκκινη σαλτσα με 1 κουταλι σουπας λαδι

βραδινο-1 τοστ με γαλοπουλα+ντοματα

χθες εφαγα λιγο αλλα πηγα σε μαιευτηριο ειχα και επισκεψεις...για αυτο :D:D:D

φιλιααααααααααα

ζυγιστηκε καμια αλλη????ειπαμε να τα λεμε!!!!!!!

Γιωτα παιζει να ειναι απλα κατακρατηση...ισως περιμενεις περιοδο...ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να εβαλες με αυτο το μενου....ξαναζυγισου σε 1 εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λουκουμαδες ηταν αυτοι βρε Ελινα????????Με καταληγωσες ξενυχτησμενη γυναικα :lol::lol::lol::lol: !!!!!

Λοιπον τα δικα μου:

Πρωι

Γαλα με μουσλι

Σνακ:1 αυγο βραστο με 1 παξιμαδι ολικης

Μεσημερι:1 γεμιστη πιπερια και 1 ντοματα με λιγη φετα

Απογευμα:τιποτα

Βραδυ:2 μπυρες

ποδηλατο:20χλμ και πολυ-πολυ χοροοοοοοο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα καταστράφηκα απο την" δίαιτα¨"

Εφτιαξα τυρόπιτα να μην φάω λίγη θα φάω κ έκανα κ ενα κορμουδάκο :shock::-p

έγλειψα τα δακτυλάκια μου μιαμ [smilie=snorting.gif] τουλάχιστον συγκρατήθηκα κ αφησα τα μπολ να τα γλείψει ο αντρας μου χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...