Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Μαρίνα μου το ξέρω αλλά αλλιώς δε χάνω.

Πρέπει να στερηθώ αρκετά.

Εγώ τρώω συνολικά ημερησίως 2-4 κουταλάκια του γλυκού λάδι.

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέχασα να σας πω ότι χτες έκανα δυόμιση φορές την παραλία με γρήγορο βηματισμό! Ρε κορίτσια, δεν μπορείτε να φανταστείτε, κατευθείαν ένιωσα τους μηρούς μου να σφίγγουν! Όχι ότι έγινα μοντέλο, αλλά αμέσως μόλις ασκήθηκα λίγο, ένιωσα διαφορά, επειδή έκανα λίγο γυμναστική και πριν την εγκυμοσύνη και ήμουν σε κάααπως καλή φόρμα.

Αλλά πού χρόνος και δύναμη να το κάνω αυτό καθημερινά; Ειδικά τώρα που θα ανοίξει το σχολείο.

Γιωταμαρία, νομίζω ότι ο σκοπός σου είναι ένας και μόνο ένας: θέλεις να κλέψεις από την Τόνια τον τίτλο της αδελφής της ερήμου!!!!!!!!! Πω πω ρε συ, έχεις κι ένα μωρό να μεγαλώνεις, χρειάζεσαι δυνάμεις και ενέργεια! Εκτός αν νιώθεις καλά έτσι. Εγώ πάντως θα τα είχα φτύσει σε ... χμ... μία μέρα!!!!!!!!!

Τόνια, την μακαρονάδα είναι λες και την ένιωθα στο στόμα μου, τη γευόμουν κανονικά!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Άννα Μαρία είσαι απίστευτη!!!!!!!

αχ θέλω να χάσω 5 κιλάκια!!!!! και όσο μεγαλώνω τόσο πιο δύσκολο είναι!

Υπάρχουν στιγμές που νιώθω κάπως αλλά γενικά είμαι μια χαρά, τουλάχιστον για την ώρα!

ααααααααααααααααααα σήμερα ξέφυγα ήπιαααααααααααα 3 καφέδες!!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o για την Τόνια αυτά!!!!!

πρωινο 1 ποτήρι γαλα και 1 αυγό

δεκατιανό 1 ποτήρι πορτοκαλάδα

μεσημεριανό 2 γεμιστά με μια φέτα τυρί εννοείται χωρίς λάδι.....μόνο 2 κουταλάκια του γλυκού

απογευματινο 1 μικρό ζελέ λάιτ

βραδυνό γάλα με δημητριακά

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν σήμερα συγκρατήθηκα όλη μέρα γιατί το βράδυ ήμασταν καλεσμένοι σε πάρτυ αλλά το βράδυ...είχε απ όλα το μενού!

Πρωι ...1 τοστ γαλοπούλα-τυρί -μουστάρδα

δεκατιανό...2 μικρά πεινιρλί + καφέ

μεσημέρι...μαρουλοσαλάτα+ παντζάρια

απόγευμα...1 καφέ

βράδυ...3 σνίτσελ μικρά+σως, 1 σουβλάκι χοιρινό, 3 κομμάτια πίτσα, σαλατα με ζυμαρικά, κάτι άλλα πιτάκια κάτι τοστάκια τρίγωνα...,πατατάκια...(σαν τα παιδάκια κι εγώ) κι ευτυχώς ντράπηκα να πάω στον μπουφέ να ξαναγεμίσω το πιάτο γιατί αλλιώς θα έτρωγα κι άλλα. Ήταν όλα πεντανόστιμα και σπιτικά.

Και φυσικά φάγαμε και τούρτα...για την τελευταία στρώση στο στομάχι...

Τώρα είμαι σπίτι και δεν θα το πιστέψετε...αλλά πεινάω...έπρεπε τελικά να τσακίσω μερικά κομματάκια πίτσας ακόμα...ή τα σνιτσελάκια που ήταν πολύ πετυχημένα.

Αυτά αγαπητές συντρόφισσες ...ελπίζω να μπω στον ίσιο δρόμο και πάλι μόλις τελειώσω με την περίοδο μέχρι τότε θα είμαι όλο εκπλήξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία, εσύ λιμοκτονείς. Ειδικά αυτά τα δύο κουταλάκια λάδι κάνουν το φαγητό σου να μοιάζει με το μενού του Νταχάου...

Ελίνα, εσύ πάλι καλοπερνάς βλέπω!!! Μ' αρέσει που πεινάς!!! Κι εγώ πεινάω, γιατί έφαγα λίγο και έλεγα να φάω και κανένα φρουτάκι πιο μετά, αλλά το καμάρι μου το ξενύχτησε σήμερα. Καλές δώδεκα κοιμήθηκε και έχασα κι εγώ κάθε ελπίδα για να τσιμπήσω κάτι ακόμα.

Οπότε, γράφω τι έφαγα:

Πρωινό: Δύο φέτες ψωμί του τοστ φρυγανισμένες με βιτάμ και σπιτική μαρμελάδα + ένα τριαντάφυλλο (μη μου πείτε, ούτε που μπορούσατε να το φανταστείτε, έτσι;).

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Πατάτες φούρνου λεμονάτες + αντίδια βραστά σαλάτα.

Απογευματινό: Τίποτα.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό, αλλά σε μικρότερη ποσότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα μου άνοιξες την όρεξη και έχω φάει τόσο πολύ σήμερα!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία χάνω δύσκολα και παίρνω στο φτερό!!!!!!!!!

Στο γαμήλιο ταξίδι, 12 μέρες Γαλλια, Ρώμη , Βενετία (γιατί θα με ρωτούσες που γυρνούσα και αν ήταν καλό το φαγητό) πήρα 6 κιλάααααα!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Για να τα πάρεις εσύ θα πρέπει να τρως όλη μέρα και να πίνεις και ένα τενεκέ τριαντάφυλλο!

και πίστεψέ με δεν έτρωγα όλη μέρα αφού γυρνούσαμε όλη μέρα!!!!!!!! Γύρισα έπαθα σοκ και το έριξα στη πείνα.......υποφέρωωωωωωωωωωωω για να χάσω!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!!!!!!!!!

Ελινα χτυπα κι αλλο κι αλλο κι αλλο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρια αυγο το πρωι??? :-o:-o:-o:-o μπλιαχ!!μια χαρα ομως το εξαντλητικο μενου :lol::lol::lol:

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ τελειο το μενου...αχ και εμεις χθες απο το πρωι στις 7 μεχρι και τις 8 το βραδυ που κοιμηθηκε με ειχε στο ποδι...ολη την ωρα θηλαζε!!!περναμε ΑΛΜΑΤΑΡΑ!!!καταλαβαινεις!!!ε οποτε εφαγα το βραδινο στις 7 και μετα κατα τις 9 κοιμηθηκα γιατι αν ξυπνουσε δεν θα προλαβαινα να κοιμηθω...ε και παλι τα γνωστα...ανα 1-2 ωρες στο ποδι...

λοιπον τα χθεσινα μου

πρωινο-1 τοστ με γαλοπουλα+ντοματα+1 χυμο

προγευμα-λιγο πεπονι

μεσημεριανο-1 πιατο αρακα αναμεικτο με καλαμποκακι+1 φετα ψωμι+σαλατα αγγουροντοματα

απογευματινο-1 γρανιτα(61 θερμιδες ειχε ειδα για αυτο την εφαγα)

βραδινο-1 τοστ με γαλοπουλα+ντοματα(στις 7)

αυτα για εχθες!!!και οοοοολη μερα αγκαλια με τον μπεμπη :lol::lol::lol: επιστευτη γυμναστικη....αφου ποναει η μεση μου σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Με το ζόρι μπαίνω αυτες τις μέρες, διαβάζω λίγο στα γρήγορα τα νέα σας, Μια χάρα τα βρίσκω πάντως εγώ εκτος κάτι μικρές αταξίες :lol:

Τα χθεσινά μου

Πρωι Καφέ

Δεκατιανο καφέ

Μεσημέρι ρεβύθια με χωριάτικη

Επιδόρπιο Ζελέ σφηνάκι (δική μου πατέντα χιχι)

Βράδυ Καρπούζι με τυράκι Αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Εμείς πήγαμε εκδρομή σήμερα, πήγαμε σε ένα εστιατόριο με μπουφέ και φάαααααγαμεεεε!!!!! Θα σας τα γράψω αναλυτικά απόψε ή αύριο.

Γιωταμαρία, διάβαζα αυτό με τον τενεκέ τριαντάφυλλο και έπινα νερό και παραλίγο να πνιγώ! Εγώ πιστεύω ότι δε βάζω κιλά επειδή θηλάζω.

Μαρίνα και Χριστίνα, μια χαρά σας βλέπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα και εγώ τρώω ζελέ σφηνάκι με λιγοτερο από 9 θερμίδες!!!!

Μαρίνα άστα και η δική μου μέση χάλια!

Η διατροφή σου μια χαρούλα!!!!

Άννα Μαρία περιμένω να δω τι έφαγες...........για να χορτάσω!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα, σου τα γράφω αφού το θες τόσο πολύ:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και- όσο κι αν σκεφτόσασταν, δε θα το βρίσκατε ποτέ- ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Ένα χυμό ροδάκινο.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο με: αρνί κλέφτικο, πατάτες φούρνου, σαλάτα, τζατζίκι, ταβά, παστίτσιο, μουσακά, μια μικρή ντομάτα γεμιστή. Νομίζω είχε κι άλλα, αλλά δεν τα θυμάμαι! Πάντως, όλα αυτά ήταν σε ένα πιάτο, σε πολύ μικρές ποσότητες, μη φανταστείτε ότι έφαγα ένα ταψί απ' το καθένα.

Απογευματινό: Πέντε σύκα, δύο μεγάλα και τρία σε μέγεθος μπουκιάς.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί, χαλούμι και ντομάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα :lol::lol::lol::lol::lol: χόρτασε το μάτι μου φαγητούλι!!!!!!!

Ξέχασα να αναφέρω.....

πρωινό γάλα με δημητριακά

δεκατιανό χυμός πορτοκάλι

μεσημεριανό σαλάτα από 1 φλυτζάνι μαυροματικα, 1 ντομάτα , 1 αγγούρι και 2 κουτ. γλυκού λάδι

απογευματινό 1 καπουτσίνο λάτε

βραδυνό 1 μπιφτεκάκι μικρό , 1 φέτα τυρί και 2 φρυγανιές

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε εγω πάλι επίσκεψη πήγα..Πόλυ θέλω να δοκιμάσω Τριαντάφυλλο

Πρωι καφέ

Δεκατιανό τπτ

Μεσημέρι Πάλι μακαρόνια με κοκκινη σάλτσα κ χωριάτικη, 1 σφηνάκι ζελέ

Απογευμα 1 κομμάτι τυρόποιτα κ 1 πάστα σοκολάτας σπιτικιά)

Βράδυ καρπούζι για να μην ξεχνιόμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία θέλω ένα τριαντάφυλλο!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Χριστινάκι από τη διατροφή σου ξέρεις τι ζήλεψα;;;;;φυσικά τη μακαρονάδα!!!!!! :lol::lol::lol:

η παστούλα δεν με άγγιξε....ευτυχως!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτά τα κιλά της εγκυμοσύνης..αλλες δεν παίρνουν τίποτα και άλλες μην πω πως γινόμαστε..ευτυχως τα μπουμπούκια μας μας αποζημιώνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια εσείς μια χαρά είστε όλες στις διατροφές σας...εγώ τα σκατώνω συνεχώς ιδιαίτερα το βράδυ...χθες π.χ...

πρωί: τοστ γαλοπούλα-τυρί

δεκατιανό: 1 fredo capuccino

μεσημεριανό: 2 κομματάκια φιλέτο κοτόπουλο

απόγευμα...είπαμε να βγούμε μια βόλτα για καφέ αλλά επειδή είχαμε καιρό να βγούμε μόνοι μας με τα παιδιά χωρίς παρέα... λέω του συζύγου...ας πάμε στο αγαπημένο μας εστιατόριο να φάμε... είχαμε να πάμε από πέρυσι που ήμουν έγκυος στα τελευταία μου... κι ετσι πήγαμε....και πήρα τορτελίνια...μια πιατάρα να+ σαλάτα ceasars+κάτι ψωμάκια δικά ττους και και κάτι πατέ....για να ντιπάρουμε ήπιαμε και τις μπύρες μας...με λίγα λόγια για να μη το πω χύμα....I jumped it all...κάντε μια παράφραση της μετάφρασης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την ομήγυρη!

Κατ' αρχήν, ας ζητωκραυγάσουμε όλες: ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιωταμαρία, να πας στη Μίσκο και να τους πεις να κάνεις διαφήμιση.

Χριστίνα, πάστα, χμ...

Ελίνα, γιου τζιαμπντ ιτ, του μπαντ φορ γιου, αλλά τουλάχιστον απόλαυσες τα τορτελίνια σου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!

Σας διαβαζω,σας διαβαζω....Θα επανελθω αυριο με περαιτερω σχολια και το μενου μου....Παντως κανω απο τωρα :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o οχιι για το τι εφαγα αλλα για τις 3 ωρες ποδηλασιας μου!!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o !!!!!Αλλα ΕΦΑΓΑ ΚΙΟΛΑΣ,οποτε βλεπω να χανω τον τιτλο Αννα-Μαρια :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αι κοντινιου τζαμπιγκ ατ νάιτ....μπουχουυυυυ!!!!

πρωινό: κόλυβα (από μνημόσυνο) + καφέ+ ένα τοστ ζαμπον τυρί ντομάτα

δεκατιανό: καφέ

μεσημέρι: κοκκινιστό κρέας 1 κομμάτι+πατάτες τηγανιτές+χωριάτικη

απόγευμα: 1 καφέ ελληνικό + 5 μπισκότα digestive

βράδυ: μια πιτα με σουβλάκι χοιρινό απ όλα! shit!!!

και τώρα νάνι γιατί αύριο ξανά δουλειά...εργασία και χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίναααααααα δε κρατιέμαι με αυτά που γράφεις θα ορμήξω στο ψυγείο....

Εγώ σήμερα λίγο ξέφυγα!!!!!

Πρωινό γαλα με δημητριακά

δεκατιανό χυμός πορτοκάλι

μεσημεριανό μακαρόνια με σάλτσα

απογευματινό μια μπανάνα και 6 δαμάσκηνα ξερά!!!!!!!!!!!!!!!!

βραδυνό μια ντομάτα με μια φέτα τυρί μιλνερ

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

Βρε Μαρια λιγα εφαγες!!!!Πιο λιγα και απο μενα!!!!

Καλα χθες διαβαζα τον κουβα με το τριανταφυλλο και γελαγα :lol::lol::lol::lol::lol: !!!!!!

Τα δικα μου λοιπον:

Σαββατο:

Πρωι:1 φετα ψωμι με βιταμ και μελι

Μεσημερι:Κοτοπουλο ψητο στα καρβουνα με ντοματοσαλατα

Απογευμα:καρπουζακι

Βραδακι:3 ποτακια(βοτκα με λεμονι) με 4-5 πατατακια

Κυριακη

Πρωι:Γαλα με μουσλι

Μεσημερι:1 μπριζολα ψαρονεφρι στα καρβουνα + 1 πιατο αμπελοφασουλα+ 1 τυροπιτακι+1 κουταλια τζατζικι+ μιση πιτα ολικης

Απογευμα:1 παγωτο καιμακι της Εβγα(εχει μονο 179 θερμιδες κοριτσια και ειναι τελειο)!!!

Βραδυ:Καρπουζακι και 3 συκα.

Να προσθεσω οτι καναμε 3 ωριτσες ποδηλατο,52χλμ για την ακριβεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Όλες ξεφύγαμε το σκ! Ακόμα και η Γιωταμαρία, έφαγε ολόκληρη ντομάτα και έξι δαμάσκηνα!!!!!

Γράφω τι έφαγα εγώ:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα- δε θα μπορούσατε ποτέ να το φανταστείτε- τριαντάφυλλο!

Δεκατιανό: Ούτε μισό ροδάκινο.

Μεσημεριανό: Κοτόπουλο ψητό + πατάτες + σαλάτα ανάμεικτη + λίγη φέτα.

Απογευματινό: Ένα δάκτυλο (σιροπιαστό γλυκό), ένα μπουρεκάκι με μυζήθρα και μια μικρή φλορεντίνη.

Βραδινό: Μια κυπριακή πίτα σουβλάκια-σεφταλιά, με σαλάτα (μέσα στην πίτα) και ταχίνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...