Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλησπερα κορριτσαρες μου...Αν μου κανε ενα κουραγιο να τελειωσεις και μ αυτο και μετα θα απολαυσετε το καινουριο σπιτακι σας...Κοριτσια μου εγω ξυπναω το βραδυ και ξανακοιμαμαι...ολα πανε καλα...Μπηκαμε στον 6ο μηνα και ειμαστε μες την τρελη χαρα...αχ παιρναει ο καιρος και μαλιστα γρηγορα...σκεφτομουν χτες το βραδυ πως περασε ο καιρος...ειμαι πολυ συγκινημενη...πλησιαζουν και τα Χριστουγεννα...ολα πανε καλα δοξα τον θεο...πλησιαζει ο καιρος που θα ερθει ο μπεμπης μας και θα τον εχουμε στην αγκαλια μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!an-n μου σε καταλαβαινω απολυτα!!!!Τα ιδια χαλια ημουνα και εγω το ΣΚ γιατι μετακομιζαμε και πεθανα στην κουραση!!!Τα πραγματα ηρθαν στο καινουριο μας σπιτι φυσικα αλλα δεν εχουν τακτοποιηθει ολα...Εχουμε ακομα μελλον πρεπει να γινουν πολλα ακομα και θα μας παρει μερες!!!!Ουφ!!!Τι να πω..Υπομονη!!!Παντως ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι με την επιλογη μας και μας αρεσει πολυ!!!Ανυπομονω να φτιαξω το δωματιο του μωρου που αυτο θα γινει τελευταιο!!!Τι να σας πω κοριτσια εγω δεν ειμαι μανουλα ακομα και δεν εχω εμπειρια αλλα και ειμαι και εγω κατα του ξυλου(και ας βγηκε απο τον παραδεισο που λενε χαχα!!!)Βεβαια που και που ειμαι της αποψης οτι χρειαζεται αυστηροτητα οχι πολλες φωνες αλλα να ερχεσαι στο υψος του παιδιου και να του μιλας και καμια ξυλια στο ποπουδακι του και οχι στα χερια και κεφαλι γιατι θεωρειται αντιπαιδαγωγικο!!!Ισως και να τα καταφερω...εμπειρια απο παιδια εχω απο διαφορες ηλικιες εδω και χρονια λογω δουλειας αλλα ξερω οτι δεν ειναι το ιδιο..!!!Παντως υπομονη αρκετη εχω!!!!Αυτο εχει σημασια!!!!Χθες κλεισαμε και τον 5ο μηνα και μπηκαμε στον 6ο..Αντε να δουμε!Οντως ο καιρος περναει γρηγορα και αναρωτιεμαι παλι για την Ανδριαννα που εξαφανιστηκε και ανυσηχω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Άργησα πολύ,μόλις μπήκα.Τι ταλαιπωρία φάγαμε...δε λέγεται.

Σήμερα όπως ξέρετε όσες μένετε Αθήνα,το μετρό είχε απεργία...αυτό σημαίνει,απίστευτη κίνηση,απίστευτη όμως.Φύγαμε απο το σπίτι στις 1 και γυρίσαμε μόλις τώρα!!! :shock::shock::shock:

Τέλος πάντων...Χαλάλι η ταλαιπωρία γιατί είδα...ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ,ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΚΛΑ ΜΟΥ!!!!! :lol::lol::lol::lol: Ναι..ναι τα έχω παίξει και επιτέλους μπορώ απο εδώ και πέρα να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου και να αρχίσω να κάνω όνειρα για το αγοράκι μου.Πω...πω σαν ψέματα μου φαίνεται....

Το μωρό είναι μια χαρά και εγω επίσης.Είναι 440γρ,....παίδαρος!!! :lol::lol:

Τα είδαμε όλα μια χαρά,το αγοράκι μου απόλυτα συνεργάσιμο λες και καταλάβαινε.Γυρνούσε μόνο του απόλες τις πλευρές...τι καλό παιδάκι..(ελα..μην κοροιδεύετε την τρελή τη μάνα!!).Οι μετρήσεις όλες πολύ καλές,αιματώνετε το παιδί πολύ καλά.

Ακριβής ημερομηνία τοκετού δεν μου είπε ο δόκτορας.αυτά θα τα πούμε στο επόμενο ραντεβού τον άλλο μήνα.Εχουμε καιρό ακόμα...

Αυτά κοριτσάκια μου,πήρα μεγάλη χαρά και ανακούφιση.Τώρα σας γράφω και κάνει τούμπες στην κοιλίτσα!!Αρχίζω πια να συνειδητοποιώ πως το όνειρο μου θα πραγματοποιηθεί και η οικογένεια μου θα ολοκληρωθεί!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ!!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ειχα γραψει ενα μεγαλυτερο μηνυμα αλλά μου το έχασε! Να δώσω φιλια σε ολες και να πω στην Αναστασια καλο κουραγιο για αυριο..

Ζούμπι με το καλό ο αγοραρος και υπομονη με τη μικρη...Καντυ καλοριζικο το σπιτι και να το χαρειτε! Εγώ αυριο βραδυ παω για το Βεπιπεδου..σήμερα εκανα εξετασεις αιματος για την πηκτικοτητα και ηταν καλές...Αντε να δούμε...Καληνυχτα και καλή απεργια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ειχα γραψει ενα μεγαλυτερο μηνυμα αλλά μου το έχασε! Να δώσω φιλια σε ολες και να πω στην Αναστασια καλο κουραγιο για αυριο..

Ζούμπι με το καλό ο αγοραρος και υπομονη με τη μικρη...Καντυ καλοριζικο το σπιτι και να το χαρειτε! Εγώ αυριο βραδυ παω για το Βεπιπεδου..σήμερα εκανα εξετασεις αιματος για την πηκτικοτητα και ηταν καλές...Αντε να δούμε...Καληνυχτα και καλή απεργια!!!

Καλη επιτυχια με την β επιπεδου...μακαρι ολα να ειναι τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες μου... πως είστε???

Εγώ απόψε έφτιαξα κεφτεδάκια τηγανιτά με πατάτες τηγανιτές και μαρούλι σαλάτα!!!

Έφαγα και ένα ρολό φρούτων που είχα καιρό που το μελετούσα και μου είχε κάτσει.. σήμερα το απόλαυσα!!

Jovi μου με το καλό η Β επιπέδου!!!

Καλό ξημέρωμα σε όλες!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα! :) Τι τέλεια νεάκια διαβάζω!

Ζούμπι, τι ωραία που περάσατε στο Β επιπέδου!!! :):):) Πρέπει να το καταευχαριστηθήκατε! Με το καλό ο μπεμπούλης ο συνεργάσιμος! Θα δεις, τα αγόρια δεν είναι τόσο νευρικά όσο τα κορίτσια. Μπορεί να αργούν αρκετά σε όλα, αλλά είναι πιο "απλά" πλάσματα και πιο εύκολα να τα καταλάβεις και να τα "χειριστείς" ;);)

Γιάννα περιμένουμε και δικά σου νέα αύριο!!! :)

Κάντυ-Κάντυ τι ωραία που φτιάχνετε σιγά σιγά τα δωμάτια. Σκεφτήκατε πώς θα το κάνετε το παιδικό (χρώματα, θέμα, κτλ)??

Binoula τελευταία Χριστούγεννα χωρίς το μπεμπάκι κι απο του χρόνου θα χαζεύει κι εκείνος τις μπάλες στο δέντρο! :o

Ρε συ Αναστασία, τι τέλειος ο σολωμός με τη σος γιαουρτιού! Δεν μας γράφεις τη συνταγή?? Καλό κουράγιο και καλή δύναμη αύριο! Με το δεξί να μπείτε!!! :):)

Νίκη, επιτέλους μπιφτεκάκι ε?? Σε ζηλεύω που έχεις στρώσει κι όλας και τις έχεις κάνει όλες τις δουλίτσες σου.. Εγώ ακόμα περιμένω το χαλί απο το καθαριστήριο..

Εγώ σήμερα έφτιαξα κοτοπουλάκι γλυκόξινο με πορτοκάλι και μέλι και βγήκε μμμμμμμμ.. Κατα τα άλλα, πήγαμε κι εμείς γιατρό και ο μπουμπουκος έκανε τα ακροβατικά του, μιας και έχει άπειρο χώρο ακόμα εκει μεσα. Κλεισαμε για Β επιπέδου 7 Δεκέμβρη και μετράω μέρες.. Κόννα οι δυο μας τελευταίες θα γεννήσουμε!

Φιλακια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε????

Καλέ τι ησυχία είναι αυτή στο ποστ μας???

Εγώ σήμερα κάνω κοτόουπα... μιαμ μιαμ...

Κατά τα άλλα καλά!!!

Ο μπέμπης όλη μέρα κάνει τούμπες και κλωτσάει και αύριο το απόγευμα θα πάμε το προγραμματισμένο ραντεβού να τον δούμε!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα!!!εμεις κλεισαμε ραντεβου για 7-12 για την Βεπιπεδου....τελικα κοριτσαρο περιμενου!!!!!

η αντριαννα ειναι καλα μαλλον δεν εχει χρονο γι αυτο δεν μπαινει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamatobe, με το καλό η Β επιπεδού σου!!! πολύ ωραίο το φαγάκι σου :P !!!

Τονιάχαν με το καλό να έρθει η μπέμπα σου!!! Με το καλό και η β επιπέδου!!!

Εάν μιλήσεις με την Ανδριάννα να της δώσεις τα φιλιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου..Εγω σήμερα δεν είμαι πολύ καλά..Βασικά απο εχτές,νιώθω κάτω χαμηλά στην κοιλιά μου,ενα βάρος και ενα σφίξιμο.Πήρα τηλ.το νέο μου γιατρό,που είναι στο δημόσιο,που σας έχω πει.Του λέω νιώθω αυτό κ αυτό,μου λέει έλα στο νοσοκομείο να σε δω..Ξεκινάμε με τον άντρα μου,αλλά που να φτάσουμε στο κέντρο...χαμός απο τις πορείες..Τελικά με τα πολλά γυρναμε πίσω.Τον έπαιρνα τηλ.στη διαδρομή αλλά δεν το σήκωνε.Κάποια στιγμή και αφού είχαμε φτάσει στο σπίτι,πέρνει εκείνος,του λέω είμαι η κοπέλα που μιλήσαμε το πρωί κ.τ.λ..και δεν κατάφερα λόγω της απεργίας να έρθω στο νοσοκομείο,τι κάνουμε τώρα;;Και τι μου απαντάει...."ξέρω'γω;;τι να κάνουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;" :shock::shock::shock: Είναι δυνατόν;;;Αυτός ο μεγαλογιατρός που με πρήξανε πια να μου λένε για αυτόν,να μου απαντήσει έτσι;;;;;;;;;Πω,πω κορίτσια τα πήρα στο κρανίο και του έκλεισα το τηλ.για να μην τον βρίσω.Με παίρνουν τα κλάματα,ο άντρας μου να έχει τρελαθεί που με έβλεπε έτσι..Τέλος πάντων με τα πολλά ηρεμώ και...τι να κάνω;;Ξαναπήρα τον παλιό μου γιατρό,εκείνον που ξεγέννησε την κόρη μου..Δεν μπορώ να πω ο άνθρωπος μου μιλούσε μισή ώρα στο τηλ.Είπαμε πολλά,μου είπε πως πρέπει να κάνω υπέρηχο να δούμε μήπως και έχει ανοίξει ο τραχήλος και μου συνέστησε ξάπλα μέχρι αύριο το απόγευμα που θα πάω να με δεί.

Όπως καταλαβαίνετε...τα "εχω κάνει πάνω μου απο το φόβο".Μου είπε ο άνθρωπος να μην πανικοβάλλομαι γιατί μπορεί να μη είναι τίποτα,απλά απο την κούραση,αλλα΄εγω.....μέχρι αύριο θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...

Εσείς βρε κορίτσια..τι λέτε να είναι αυτό το αίσθημα βάρους κ το σφίξιμο;;;Λέτε να είναι απ΄την κούραση;;Γιατί η αλήθεια είναι μου ξεκίνησε όλο αυτό απο εχτές που πήγα στο σούπερ και κουβάλησα 3 τσάντες....Ούφφφφφφφφφφφφ!!!Θα σκάσω μέχρι αύριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου, αυτό που νιώθεις το έχω νιώσει και εγώ πριν καιρό σχεδόν στην εβδομάδα που ήσουν... το νιώθεις συνεχόμενα???? Εμένα μου περνούσε κάποιες ώρες αλλά δεν ανυσήχησα...!!! Πήγα στον γιατρό μου είπε ότι μπορεί να ήταν συσπάσεις και μου αύξησε το μαγνήσιο.. από 2 που έπερνα τώρα παίρνω 3 και από τότε δόξα τω θεώ δεν ξαναέκανα συσπάσεις καθόλου!! Μην ανυσηχείς δεν θα είναι τίποτα... αλλά προληπτικά κάνε αυτό που σου είπε!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου..Εγω σήμερα δεν είμαι πολύ καλά..Βασικά απο εχτές,νιώθω κάτω χαμηλά στην κοιλιά μου,ενα βάρος και ενα σφίξιμο.Πήρα τηλ.το νέο μου γιατρό,που είναι στο δημόσιο,που σας έχω πει.Του λέω νιώθω αυτό κ αυτό,μου λέει έλα στο νοσοκομείο να σε δω..Ξεκινάμε με τον άντρα μου,αλλά που να φτάσουμε στο κέντρο...χαμός απο τις πορείες..Τελικά με τα πολλά γυρναμε πίσω.Τον έπαιρνα τηλ.στη διαδρομή αλλά δεν το σήκωνε.Κάποια στιγμή και αφού είχαμε φτάσει στο σπίτι,πέρνει εκείνος,του λέω είμαι η κοπέλα που μιλήσαμε το πρωί κ.τ.λ..και δεν κατάφερα λόγω της απεργίας να έρθω στο νοσοκομείο,τι κάνουμε τώρα;;Και τι μου απαντάει...."ξέρω'γω;;τι να κάνουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;" :shock::shock::shock: Είναι δυνατόν;;;Αυτός ο μεγαλογιατρός που με πρήξανε πια να μου λένε για αυτόν,να μου απαντήσει έτσι;;;;;;;;;Πω,πω κορίτσια τα πήρα στο κρανίο και του έκλεισα το τηλ.για να μην τον βρίσω.Με παίρνουν τα κλάματα,ο άντρας μου να έχει τρελαθεί που με έβλεπε έτσι..Τέλος πάντων με τα πολλά ηρεμώ και...τι να κάνω;;Ξαναπήρα τον παλιό μου γιατρό,εκείνον που ξεγέννησε την κόρη μου..Δεν μπορώ να πω ο άνθρωπος μου μιλούσε μισή ώρα στο τηλ.Είπαμε πολλά,μου είπε πως πρέπει να κάνω υπέρηχο να δούμε μήπως και έχει ανοίξει ο τραχήλος και μου συνέστησε ξάπλα μέχρι αύριο το απόγευμα που θα πάω να με δεί.

Όπως καταλαβαίνετε...τα "εχω κάνει πάνω μου απο το φόβο".Μου είπε ο άνθρωπος να μην πανικοβάλλομαι γιατί μπορεί να μη είναι τίποτα,απλά απο την κούραση,αλλα΄εγω.....μέχρι αύριο θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...

Εσείς βρε κορίτσια..τι λέτε να είναι αυτό το αίσθημα βάρους κ το σφίξιμο;;;Λέτε να είναι απ΄την κούραση;;Γιατί η αλήθεια είναι μου ξεκίνησε όλο αυτό απο εχτές που πήγα στο σούπερ και κουβάλησα 3 τσάντες....Ούφφφφφφφφφφφφ!!!Θα σκάσω μέχρι αύριο....

ΖΟΥΜΠΙ μου ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο!!!!Ολα θα πανε καλα μωρε...Προσπαθησε και εσυ να μην κουραζεσαι και να μην σηκωνεις βαρος!Αντε μπες να μας πεις αυριο τι εγινε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ειχα γραψει ενα μεγαλυτερο μηνυμα αλλά μου το έχασε! Να δώσω φιλια σε ολες και να πω στην Αναστασια καλο κουραγιο για αυριο..

Ζούμπι με το καλό ο αγοραρος και υπομονη με τη μικρη...Καντυ καλοριζικο το σπιτι και να το χαρειτε! Εγώ αυριο βραδυ παω για το Βεπιπεδου..σήμερα εκανα εξετασεις αιματος για την πηκτικοτητα και ηταν καλές...Αντε να δούμε...Καληνυχτα και καλή απεργια!!!

JOVI μου με το καλο η Β επιπεδου!!!Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα! :) Τι τέλεια νεάκια διαβάζω!

Ζούμπι, τι ωραία που περάσατε στο Β επιπέδου!!! :):):) Πρέπει να το καταευχαριστηθήκατε! Με το καλό ο μπεμπούλης ο συνεργάσιμος! Θα δεις, τα αγόρια δεν είναι τόσο νευρικά όσο τα κορίτσια. Μπορεί να αργούν αρκετά σε όλα, αλλά είναι πιο "απλά" πλάσματα και πιο εύκολα να τα καταλάβεις και να τα "χειριστείς" ;);)

Γιάννα περιμένουμε και δικά σου νέα αύριο!!! :)

Κάντυ-Κάντυ τι ωραία που φτιάχνετε σιγά σιγά τα δωμάτια. Σκεφτήκατε πώς θα το κάνετε το παιδικό (χρώματα, θέμα, κτλ)??

Binoula τελευταία Χριστούγεννα χωρίς το μπεμπάκι κι απο του χρόνου θα χαζεύει κι εκείνος τις μπάλες στο δέντρο! :o

Ρε συ Αναστασία, τι τέλειος ο σολωμός με τη σος γιαουρτιού! Δεν μας γράφεις τη συνταγή?? Καλό κουράγιο και καλή δύναμη αύριο! Με το δεξί να μπείτε!!! :):)

Νίκη, επιτέλους μπιφτεκάκι ε?? Σε ζηλεύω που έχεις στρώσει κι όλας και τις έχεις κάνει όλες τις δουλίτσες σου.. Εγώ ακόμα περιμένω το χαλί απο το καθαριστήριο..

Εγώ σήμερα έφτιαξα κοτοπουλάκι γλυκόξινο με πορτοκάλι και μέλι και βγήκε μμμμμμμμ.. Κατα τα άλλα, πήγαμε κι εμείς γιατρό και ο μπουμπουκος έκανε τα ακροβατικά του, μιας και έχει άπειρο χώρο ακόμα εκει μεσα. Κλεισαμε για Β επιπέδου 7 Δεκέμβρη και μετράω μέρες.. Κόννα οι δυο μας τελευταίες θα γεννήσουμε!

Φιλακια σε όλες!

MamaToBe μου χαιρομαι που πηγανε ολα καλα στο γιατρο!!!Εμεις ακομα ψαχνομαστε και κανουμε σχεδια με το δωματιο του μπούμπου μας!!!Κατι εχουμε στο μυαλο μας αλλα δεν εχουμε καταληξει ακομα!!!Κατι εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου...πως περασατε σημερα???εγω καλα ειμαι...στο χαλαρω ακομα...ολα καλα και ομορφα..σημερα ειχαμε φακες...δεν εχω νεακια ο μπεμπης μας ειναι μια χαρα και εγω απολαμβανω την φαση που περναμε αυτο το διαστημα....

Ζουμπι μου μην φοβασαι...δεν ειναι τιποτα...το ειχα και εγω αλλα μαλλον ειναι συσπασεις...μολις ξεκινησα το μαγνησιο μου περασε..σου ευχομαι τα καλυτερα...καλου κακου ακου τον γιατρο σου..και εγω γι αυτο αλλαξα γιατρο..ειπα στην αρχη να παω σε γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο αν θυμασαι αλλα επειδη απο συμπεριφορα ηταν αστα να πανε κι ας ηταν ο <<καλυτερος>> αλλαξα και πηγα σε ιδιωτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.Σας ευχαριστώ τόσο πολύ που με καθυσηχάζετε,να είστε καλά!Η αλήθεια είνια πως εχτές την 'εβγαλα ξάπλα όλη μέρα και σήμερα νιώθω πολύ καλύτερα.Το απόγευμα θα πάω στο γιατρό και θα μπω μετά να σας πώ τα νέα.

Απογοητεύτηκα απο το γιατρό αυτόν του δημοσίου...τι του βρίσκουν τέλος πάντων όλες και τρέχουν σε αυτόν;;;Μια φορά τον χρειάστηκα και....

Θα πάω πάλι στο γιατρούλη μου που τον ξέρω τόσα χρόνια που με έχει εγχειρήσει τόσες φορές,θα ζοριστούμε με το οικονομικό,αλλά τι να κάνω κορίτσια..δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα..

Αντε φιλάκια,τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορισάρες μου.. τι κάνετε????

Σήμερα εμείς εδώ ξυπνήσαμε με πολύ συννεφιά... μάλλον θα βρέξει πολύ!!!!

Όλη νύχτα ο μπεμπούκος μου κλώτσαγε.. ο άντρας μου το ευχαριστήθηκε πολύ γιατί τον χόρτασε!!!

Σήμερα θα κάνω μπάνιο θα πάμε στη μαμά μου να φάμε που θα κάνει κουνελάκι και μετά θα φύγουμε για την Πάτρα που έχουμε ραντεβού με τον γιατρό για να δούμε το νινί μας!!! Σήμερα παίρνω και το τελευταίο χάπι για την αλλεργία!! Επιτέλους!!

Ζούμπι μου πιστεύω ότι είναι συσπάσεις!!! Μην ανυσηχείς όλα καλά θα πάνε!!! Όσον αφορά ιδιώτη ή δημόσιο φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση σύγκρισης!!!!

Binoula, μου πέρασε κορίτσι μου αυτή τη φάση όσο καλύτερα μπορείς... φυσικά και είναι η πιο όμορφη!!!

Αναστασία μου, έχεις μερούλες να μπεις... μάλλον μετακομίσατε εχθές και τώρα προσπαθείς να μαζέψεις!!! Μην κουράζεσαι πολύ!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Λοιπόν τελικά ευτυχώς δεν είναι συσπάσεις αυτά που νιώθω.Απλά το μωρό είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και με πιέζει με αποτέλεσμα να νιώθω όλα αυτά..Ούφ..ησύχασα..

Το μόνο απο εδω και πέρα να προσέχω,όχι πολλές δουλειές,όχι βάρη,όχι σκύψιμο κ.τ.λ.Η αλήθεια είναι το είχα παρακάνει και εγώ...τι να κάνω βρε φιλενάδες,πόσο καιρό να αφήσω ασφουγγάριστα και αξεσκόνιστα..;;

Τέλος πάντων αφου είναι όλα καλά....θα κάνω απο εδω και πέρα τα στραβά μάτια...

Φιλάκια,καλό βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα! Χτες κάναμε το Β επιπέδου και όλα καλά!!Είναι κορίτσι σίγουρα...430 γρ. όλα στην ανάπτυξη της είναι στο μέσο όρο...και το μονο θεμα παραμένει η αιμάτωση της μήτρας που δεν έχςι βελτιωθεί παρόλο τις ενεσεις που κάνω...Μίλησα με την αιματολόγο και μου είπε οτι δεν έπρεπε να είχα σταματησει το σαλοσπιρ...Εγώ δεν έιχα καταλάβει νομιζαοτι αφου κανω ενεσεις αρκει...

Τελοσπαντων κορίτσια τωρα θα πρεπει να προσέχω τη πιεση μου μην ανεβει..και να μετραω την αναπτυξη της μικρής γιατι μπορει να μειωθει στο μέλλον λόγω της κακής αιμάτωσης και να πάθω οτι εγινε και με τον Δημητρη...

Αυτά τα νέα μου! Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου... Χρόνια πολλά εάν γιορτάζετε σήμερα ή αν έχετε κάποιον δικό σας!!!

Είστε καλά????

Εγώ εχθές το απόγευμα πήγα στο γιατρό είδαμε το μπεμπούκο μας που στο πρόσωπο είναι ίδιος η μαμά του είναι όλα μια χαρά οι μετρήσεις μας κλπ και είμαστε 860 γραμμάρια...!!!! Την ώρα που προσπαθούσε ο γιατρός να τον τραβήξει τρισδιάστατη φωτογραφία ανοιγόκλεισε τα μάτια του το κουκλάκι μου!!! Επόμενο ραντεβού στις 6 Δεκεμβρίου που θα είμαι στην 31η εβδομάδα!!!! Μου είπε ότι στην 33η εβδομάδα γίνεται ένα Γ΄ επίπεδο που στην ουσία είναι να πέρνουν λεφτά και τίποτε άλλο και θα μας το κάνει δώρο!!! Αυτά α νέα μου... είναι με τον ποπό κάτω και τα κεφάλι στο κέντρο του ομφαλού μου.. .δεν έχει αλλάξει θέση ακόμη!!!!

Είδε τον αιματοκρίτη μου ότι κατεβαίνει και μου είπε να τρώω καλά και πολύ κόκκινο κρέας!!!!

Αλήθεια ξέρετε τροφές που να ανεβάζουν τον αιματοκρίτη??? Εκτώς από πορτοκάλι και μοσχάρι!!!!

Ζούμπι μου, οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές όταν γίνονται σε έναν φυσιολογικό αριθμό μέσα στην ημέρα... όνα θα νιώθεις αυτό θα κάθεσαι ή θα ξαπλώνεις μέχρι να σου περάσει!!! Η δουλειές είναι πρόβλημα αλλά δεν έχεις κανέναν να σε βοηθάει???? Είδες που τελικά δεν ήταν τίποτε άλλο??? Θέλουν όμως και αυτές την προσοχή τους!!!

Jovi μου, πολύ ωραία τα νεάκια σου!!! με το καλό ο ερχομός της μπουμπούς!!! Εγώ θυμάμαι όταν είχα κάνει και τις 2 μου εξωσωματικές μου δίνανε και έπεινα ή σαλοσπίρ ή ασπιρίνη και μου είπανε τότε ότι είναι για να αιματώνεται σωστά η μήτρα... μην το σταματάς αυτό κορίτσι μου... όλα καλά θα πάνε!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεε ξέχασα να σας γράψω τι φαγητά κάνω σήμερα!!!!

Φτιάχνω χορτόπιτα στο φούρνο και γιουβαρλάκια!!!!

Περιμένω τον άντρα μου να έρθει να βάλει μπαταρία στην ζυγαριά να ζυγιστώ γιατί του γιατρού του φαίνονται πολύ λίγα τα κιλά που έχω πάρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!Ειστε καλα;;;Εγω εδω ακομα με το σπιτι παλευω και δεν εχω χρονο να το τελειωσω λογω που δουλευω συγχρονως και με πιανουν τα νευρα μου!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!jovi μου,niki.g μου και ζουμπι μου χαρηκα που ειναι ολα καλα με τα μωρακια σας!!!! jovi μου...κοριτσακι τελικα;;;Πολυ ωραια!!!Τωρα θα εχεις και απο τα δυο φυλλα!!!!niki.g μου τροφες που ανεβαζουν τον αιματοκριτη ειναι: κοκκινο κρεας,ψαρια,σπανακι;μαρουλι,φασολια,ρεβυθια!!!!Αυτα...Φιλακια πολλα σε ολες!!!Η a-an που να ειναι;;;;Θ ατρεχει και αυτη με το σπιτι!!!Αχ πως την καταλαβαινω...Δεν τελειωνουν ποτε οι δουλειες!!!ΟΥΦ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάντυ κάντυ με ρέγουλα οι δουλειές... το σπίτι δεν τελειώνει ποτέ!!! Όλα θα γίνουν σιγά σιγά!! Μην ξεχνάς αρχίσαμε και βαρένουμε!!!

Εγώ κορίτσια εχθές που πήγα στο γιατρό με ρώτησε πόσα κιλά πήρα και του είπα ότι έχω πάρει 4 κιλά και μπήκα στον 7ο απ ότι κατάλαβα του φάνηκαν λίγα και μου είπε να τρώω καλά!!! πήρα τηλ. και αυτόν που έχω κάνει το δακτύλιο και μου είπε και αυτός να τρώω πολύ γιατί πρέπει να πέρνει τις βιταμίνες όλες το παιδί!!! Βέβαια μια χαρά αναπτύσεται αλλά τους φάνηκαν λίγα τα κιλά!!! εσείς πόσα κιλά έχετε πάρει!!! εγώ είμαι στην αρχή του 7ου και στην 27η εβδομάδα!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!! Καντυ μην κουράζεσαι πολύ..και γω τιποτα δεν εχω κανει ακομα...ουτε τα πουχα δεν κατεβασα..μαλλον τη Κυριακη! Νίκη μου εγώ έχω πάρει 1μιση κιλό και δεν προσέχω καθόλου..αλλά δεν πρεπει να πάρω ετσι και αλλιώς πολλά γιατί είμαι ηδη 88 και ξεκινησα 86,6 . Στο Δημήτρη ημουν 70 και εφτασα 90...αμα δεις φωτο και στο facebook θα καταλάβεις...Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...