Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Κοριτσια μου ειπα να ανοιξω την επομενη ομαδα.....Μωρακια Φεβρουαριου Μαρτιου Απριλιου 2013.... :D:D:D:D

Ελπιζω να μαζευτουμε πολλες μελλουσες μανουλες εδω για να μοιραζομαστε εμπειριες,αποριες.....και οτι αλλο προκυψει....

Με λενε Binoula και ειμαι στην 7 εβδομαδα της κυησης.....ελπιζω να μαζευτουμε πολλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΙΙΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι που θα έκανε και η Ζουμπουλία χαχααχχχαχαχαχαχαχα

Εγώ είμαι στην 5η εδομάδα και ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί ακόμα είναι πολύ νωρίς.

Το όνομα μου είναι Ρία και έχω ήδη ένα κοριτσάκι 4,5 χρονών.

Αυριο θα πάω στον γιατρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Ρια μου να εχουμε μια ευτυχισμενη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.....εμενα ειναι το πρωτο μου και ετσι θα ταξιδεψουμε παρεουλα και με οσες κοπελες θα ερθουν συντομα στο θεμα....περιμενω να ακουσω ευχαριστα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!! Εγώ είμαι η Νάνσυ είμαι 28 χρονών μένω στην θεσσαλονίκη έχω ένα κοριτσάκι 10 μηνών και περιμένω το δεύτερο μωράκι μου!!!!! Με το καλό να έρθουν στον κόσμο τα μωράκια μας!!!Χαίρομαι πολύ που θα τα λέμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια εγω ειμαι η Ελενη και μολις εχθες εμαθα οτι ειμαι εγκυος στην 6 εβδομαδα περιπου, μου ειπαν για αιματολογικες θα παω στης 7/8/2012 Αν ολα πανε μεχρι της 22 Μαρτιου θα εχω το 2 παιδακι μου αγκαλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια εγω ειμαι η Ελενη και μολις εχθες εμαθα οτι ειμαι εγκυος στην 6 εβδομαδα περιπου, μου ειπαν για αιματολογικες θα παω στης 7/8/2012 Αν ολα πανε μεχρι της 22 Μαρτιου θα εχω το 2 παιδακι μου αγκαλια!!!!

που εισαι βρε ψυχη....με το καλο κουκλα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!Με λενε ΚΑΝΤΥ-ΚΑΝΤΥ και περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι!!!!Ειμαι σχεδον 7 εβδομαδων και την Δευτερα 16/7 που μας περασε πηγαμε στο γιατρο και ειχα την πρωτη συναντιση με το μωρο μου!!!!Ακουσαμε και καρδουλα και προς το παρον ειναι ολα καλα!!!!Εχουν αρχισει και οι αναγουλες,εμετοι!!!!Αστα να πανε!!!!Η επομενη συναντιση στο γυναικολογο μου θα ειναι 2/8 που θα μου δωσει να κανω και εξετασεις!!!!Ελπιζω να πανε σε ολες καλα τα πραγματα και να ερθει το μωρακι μας υγειεστατο!!!Ελπιζω να εχετε ολες μια τελεια εγκυμοσυνη!!!Χαιρομαι που θα τα λεμε!!!!Φιλια πολλα πολλα!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσακια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη,ολα θα πανε καλα και θα κρατησετε στα χερακια σας τα υγιεστατα μωρακια σας!!!!!!

Θα σας "παρακολουθω" και ελπιζω καποια στιγμη μεσα στο 2013 να μου ερθει και μενα το νινακι μου!!

Με το καλο κουκλες μου!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Τι καλά μαζευόμαστε σιγά σιγά :D Εγώ και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα ταλαιπωρούμε με τις ναυτίες και τους εμετούς αλλά αυτή την φορά είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα...με τα κιλά έχω ένα θέμα γιατί πριν μείνω έγκυος την πρώτη φορά από 65 κιλά που ήμουν έβαλα δέκα κιλά λόγω θεραπείας με κορτιζόνη και έτσι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 75 κιλά ευτυχώς έβαλα μόνο 12 κιλά και πάνω που κατάφερα να τα χάσω και τα 12 περίπου έξι μήνες μετά την γέννα και είπα σιγά σιγά θα χάσω και τα υπόλοιπα ανακάλυψα ότι έρχεται και το καινούργιο σποράκι και έτσι πάλι ξεκινάω την εγκυμοσύνη με 75 κιλά :x Και επειδή σε ένα μήνα έχουμε και γαμοβάφτιση!!! δεν θέλω με τίποτα να πάρω κανένα κιλό ακόμη...μακάρι άντε να δούμε ;) Εμείς πήγαμε πριν 2 εβδομάδες στον γιατρό είδαμε τον σάκο και τώρα αύριο θα ξαναπάμε να ακούσουμε και την καρδούλα πρώτα ο θεός!!!!!

binoula , Ρία , Ελένη , Κάντυ φιλιά σε όλες χαίρομαι πολύ που θα τα λέμε!!!!!!!!!

Tonia σου εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρια μου τι σου ειπε ο γιατρος?????Κοριτσια μου η ναυτια και η ζαλαδα απαλευτη αλλα αξιζει καθε ταλεπορια....Εγω χθες το βραδυ και σημερα ημουν χαλια....οσο για τα κιλακια εγω μεσα σε δυο βδομαδες εχασα 3 κιλα γιατι δεν μπορω να φαω σχεδον καθολου.....Αποστολια μου με το καλο και ο γαμος και η βαφτιση....αντε και συντομα με το δευτερο μπεμπακι σου αγκαλια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε; Εγώ σήμερα είμαι πολύ καλά δεν ταλαιπωρήθηκα το πρωι ως συνήθως!!! Έχουμε έρθει στις Σέρρες στην μαμά μου να ξεκουραστώ λίγο και να ασχοληθώ και με τις ετοιμασίες του γάμου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια μου????που ειστε???την κοπανισατε για μανακι?????ελπιζω να περνατε καλα......Φιλακιαααααααααααα πολλααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και πάλι!!!!!!!!!!

Προς στιγμή όλα καλά.

Πήγα στον γιατρό και όλα καλά το μπεμπέ και την επόμενη θα ακούσουμε και την καρδούλα του.

Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Αποστολία πότε είναι ο γάμος ??????

Τόνια θα έρθει και το δικό σου με το καλό

Εγώ κάτι ανακατέματα έχω αλλά λίγα πράγματα.

Αυτά!!!!!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βινούλα μπορεί και μην μου έρθουν γιατί και στην Αδριανούλα μου δεν είχα εμετούς.

Είχα κάνει εμετό 2 φορές μια από μια οδοντόκρεμα και μια που είχα φαεί προς το τέλος της εγκυμοσύνης μουσακα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μόλις το έφαγα πήγα το πιάτο στο νεροχύτη και μετά στην τουαλέτα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχα μακαρι κοριτσακι μου μακαρι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: γιατι εγω σημερα δεν εχω ναυτιες αλλα κραμπες στα ποδια.... :D:D:D:D:D:D:D Καθε μερα κατι καινουριο ανακαλυπτω και νιωθω....ωραιο ταξιδακι..... :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Βινούλα...........

Όσο και να προσπαθήσω να στο περιγράψω δεν θα μπορέσεις να το φανταστείς με τίποτα.

Όταν θα γίνεις μαμά τότε θα καταλάβεις το πόσο συγκλονιστικό είναι........................

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο στο κόσμο από το να σε σφίγγει το παιδάκι σου στην αγκαλιά του και να σου λέει σ' αγαπάω Μανούλα............

Και εμένα η δικιά μου το έχει πάρει χαμπάρι ότι λιώνω και το κάνει και χωρίς λόγο έρχεται εκεί που κάθομαι και μου λέει μαμά θέλω μια αγκαλιά σου και πέφτω στα πατώματα

:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ξερεις προσπαθω να ονειρευομαι την στιγμη που θα το κρατησω στην αγκαλια μου η πως θα ειναι οταν κλοτσαει η οτιδηποτε αλλα δεν μπορω...με πιανει κατ'ευθειαν το κλαμα απο την συγκινηση....μακαρι να πανε ολα καλα και να εχω το αγγελουδι μου αγγαλια τον χειμωνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula θα είναι τέλεια τον χειμώνα θα κρατάς το νινάκι σου αγκαλιά και θα δεις δεν θα σε νοιάζει τίποτα άλλο.................

Αχ πότε θα περάσουν οι μέρες να πάω στον γιατρό έχω αγωνία θέλω να είναι όλα καλά.............

Πότε σου έχει δώσει ΠΗΤ???

Εμένα 20 Μαρτίου

Που θα γεννήσεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποτε θα γεννησω.....σαν ψεμμα μου φαινεται...4 μαρτιου μου ειπε.....αλλα επειδη ειμαι πρωταρα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει...Ολα καλα θα πανε....να σκεφτεσαι θετικα....ποτε πας στον γιατρο???εγω 6 αυγουστου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στις 31/7 την τρίτη.

Όταν λένε ΠΗΤ εννοούν ότι είναι η τελευταία ημερομηνία ;)

Καλέ σε ποιο νοσοκομείο είναι ο γιατρός σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! Σε ευχαριστώ τόσο για τα καλά σου λόγια!! ❤️❤️❤️ Σε θυμάμαι πόσο παλεψες και εσύ για αυτή την εγκυμοσύνη.. αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα καλά για όλες μας!!! 🙏🙏🙏 Πολύ χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα σου!!! Μπράβο το σπορακι!! 😍😍😍😍😍 Και χαίρομαι που σε ακούω ενθουσιασμένη με το γιατρό!!! Εντέλει πέτυχες καλό γιατρό να σε στηρίξει σε αυτό το δύσκολο ταξίδι..!! Γιατί και αυτό είναι κορώνα γράμματα με έναν καινούριο γιατρό..! Οπότε τώρα χαλάρωσε όσο μπορείς και αφεσου στα χέρια του, όλα θα πάνε κατ'ευχήν!!!! 🥰 Για τα μικρόβια ναι μου είχε δώσει αντιβίωση, zinadol, για αυτό σου έγραψα ότι είναι ασφαλής στην εγκυμοσύνη, την είχα ψάξει δηλαδή πριν την πάρω. Στο δημόσιο που είχα κάνει την εξέταση, δεν μου έδωσαν τίποτα γιατί λέει γίνεται η οργανογεννεση τώρα και δεν δίνουμε τίποτα στο α τρίμηνο αν και με προέτρεψαν να μην το αφήσω γιατί ο στρεπτόκοκκος συγκεκριμένα που είχα ανάμεσα σε όλα, μπορεί να προκαλέσει αποβολές.. ευτυχώς ο γιατρουλης μου δεν με άφησε έτσι, μου έδωσε την αντιβίωση και ευτυχώς έφυγε..!! Τώρα στην επαναληπτική που έφυγαν όλα τα άλλα και βρέθηκε άλλο μικρόβιο, δεν μου έδωσε τίποτα..! Μόνο τα προβιοτικα που συνεχίζω αν και τα παίρνω μήνες πριν μείνω έγκυος.. για αυτό σε έκανα tag κιόλας γιατί θυμάμαι την αγωνία σου με το τι να κάνεις..  και σε εμένα που βρέθηκε πάλι άλλο μικρόβιο, είδες δεν έδωσε τίποτα! Φαντάζομαι εξαρτάται από την επικινδυνότητα του κάθε μικροβίου σε συνδυασμό του ότι πρέπει να αποφεύγονται οι αντιβίωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε κρίνουν πότε χρειάζεται και πότε όχι να πάρουμε.. ή μπορεί να έχει να κάνει και με το ότι πήραμε ήδη αντιβίωση μια φορά και ίσως το να πάρουμε παραπάνω μπορεί να μην είναι ασφαλές για τα μωράκια μας..! Εν πάση περιπτώσει εμπιστεύομαι απόλυτα το γιατρό μου και για να μην μου δίνει τώρα τίποτα κάτι ξέρει παραπάνω, εγώ υποθέσεις κάνω! Εφόσον και ο δικός σου τώρα ο καινούργιος γιατρός, σου φαίνεται πολύ καλός και σου εμπνέει ηρεμία και εμπιστοσύνη δεν έχεις παρά να ακολουθείς τις οδηγίες του και όλα θα πάνε τέλεια!!! 😘😘😘
    • *Καλημέρα κορίτσια μου!! Ξεκίνησα να σας γράφω χθες το απόγευμα αλλά ξεράθηκα με το κινητό στο χέρι.. 😅😅 @Θέτις Κ. @lilly1984 @Kallia.Geo @Tonia. @Kate1992 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για την κατανόηση και την στήριξη..!!! Προσπαθώ ειλικρινά με όλο μου το είναι να είμαι αισιόδοξη και να ελπίζω για το καλύτερο αλλά λυγίζω και εγώ.. ευτυχώς έχω πολύ υποστηρικτικό περιβάλλον μαζί και εσάς..!!! 🥰🥰🥰🥰  Θα σας έγραφα νωρίτερα αλλά γύρισα σπίτι αργά μέχρι να φάω έπρεπε να φύγω να πάω στη σχολή γιατί ξεκίνησε και η εξεταστική χθες.. 🥴 Σχετικά όλα καλά στον υπέρηχο..!! Δηλαδή το μωράκι πολύ δραστήριο, μας χαιρετούσε, καρδιακή λειτουργία άψογη λέει ο γιατρός.. δεν μου είπε πολλά αυτή τη φορά, μου λέει δεν χρειάζεται να τα μετρήσουμε, τα βλέπω όλα τέλεια..! @Θέτις Κ. ρώτησα και για την θέση του πλακούντα, θα το δούμε αυτό στην αυχενική μου είπε, είναι νωρίς τώρα.. ρώτησα και για το φτέρνισμα/βηξιμο/τέντωμα που με πιάνουν σφαχτες μου είπε και εμένα φυσιολογικό.. γενικότερα σήμερα δεν μου έδωσε πολλές ακριβής απαντήσεις.. ήταν πολύ αισιόδοξος πάντως και καθησυχαστικος.. θα το ξεγεννησει ο ίδιος αυτό το μωράκι μου λέει είναι σίγουρος..!! Αν και γενικά θέλω να τα ξέρω όλα οπότε λίγο με χάλασε που δεν μου μέτρησε το μωράκι αν αντιστοιχεί στην εβδομάδα κύησης και πόσους χτύπους καρδιάς έχει, πάραυτα εκτιμώ τρομερά την αισιοδοξία του και την θετική του ενέργεια! Προφανώς με είδε πόσο αγχωμενη είμαι και σου λέει χαλάρωσε, δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά, το μωράκι είναι καλά και όλα είναι τέλεια για εμένα.. Γενικότερα δηλαδή στάθηκε περισσότερο στο να μου ανεβάσει την ψυχολογία αυτή τη φορά και για αυτό τον αγαπώ!! Anyway, στα υπόλοιπα νέα.. επιτέλους βρήκαμε το λόγο των αιμορραγιών!!! Από την μια δεν σας κρύβω ότι ένιωσα μερική ανακούφιση που επιτέλους βρέθηκε κάτι.. από την άλλη δεν ξέρω πόσο πρέπει να ανησυχώ παραπάνω.. αιμάτωμα δίπλα/πίσω σχεδόν από το μωράκι αρκετά μεγάλο.. πάνω από το μισό μέγεθος του μωρού... πάλι δεν μου είπε πολλά.. αλλά ήταν καθησυχαστικος.. απλά μου είπε ξεκούραση/ξάπλα, από προγεστερόνη λέει είμαι καλυμμένη, σταματάω και από την δουλειά.. και στην σχολή τώρα αναγκαστικά θα πάω τις μέρες που ακολουθούν για να μην χάσω το εξάμηνο.. με μεγάλη προσοχή φυσικά... Αλλά βρε κορίτσια μου.. είναι δυνατόν με αυτή τη ζέστη να μην υπάρχει καμία πρόβλεψη για τους σπουδαστές που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες;;;  Αυτά...!
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 11ΜΤΩ και είδα αίμα στο χαρτι ,έχω και ποναλακια ,οπότε μάλλον τζίφος και αυτός ο μήνας.....
    • Χαχα Καλημερα κορίτσι μου! Ναι είναι το πρώτο της εγγόνι και είναι ενθουσιασμένη! εννοειται θα σας ενημερώσω για παιδίατρο! 
    • Να σου ζήσει ο μπεμπακος! 🎊🎉🎊🎉🎊🎉 Υγιείς και καλότυχος να είναι στη ζωή του ❤️❤️❤️ Καλή ανάρρωση κορίτσι μου❤❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...