Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

A nai gia to xeimwna den to eixa skeftei, an kai emena den me apasxolei toso auto afou tha thilazw mono mexri Noembrio kai edw o xeimwnas pianei to Noembrio!

Stauroula mi bazeis poudra, to eipa kai egw stin paidiatro kai mou eipe oxi poudra giati eglobizetai eidika anamesa stis zares kai idrwnei to mwro kai ginetai ugri kai san krema kai to kanei xeirotero giati eglobizei mikrobia!

Apla baze sentonaki opou akoumpaei to mwro kai na pleneis me nero auta ta simeia suxna!

Bikaki ontws einai polles oi wres pou tin afineis...emena h paidiatros mou eixe pei ton prwto mina mes ti mera oxi panw apo 4 wres kai stis arxes to bradu to polu 5 wres...twra oso thelei to bradu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera koritsia elpizo oles na eiste kala k me gemates tis aglitses sas !!!!!!!!! exo pooooly kairo na mpo k exo xasei pooola episodia .... den peirazei omos opoies exete genisi nasas zisoun ta paidakia sas na ta deite opos epi8ymeite k na mas exei kala o 8eos na ta megalosoume sosta !

prepei na sas po oti k ego genisa stis 17/8 k apo ti deftera eimaste sto spiti mas !!!

exo trela8ei me to mikro mera me ti mera ton kitao k den mporo n aparo ta matia mou apo pano tou

parakalao to 8eo na ton exei kala k afton k emas gia na ton megalosoume sosta !

ores ores erxode kapoies skepsis sto mialo mou mi pa8o kati ego k pou 8a afiso to mikro mou prigipa k ka8omai k klaio den 3ero an simvenei k se sas afto ????

an simvenei se oles tis nees manoules 8a me anakoufisi giati kodevei na me trelanei i skepsi afti ...

sas filo oles na eiste kala k esis k ta paidakia sas k na ta kamarosoume oles opos epi8ymoume !!!!!!

pistevo tora pou 8a mpo se mia seira na ta lemem pio sixna apo oti prin !

filakia polla se oles !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια εμείς είχαμε πολυ γκρίνια τώρα το απόγευμα, και στο στήθος αλλες φορές ηρεμουσε και αλλες όχι. Νομίζω είναι η ζέστη γιατι ήθελε ανά μια ώρα στήθος όπως έκανε και αρχές Αυγούστου που πάλι είχε πολυ υψηλές θερμοκρασίες, και φανταζομαι είναι απο αυτο γιατι τις μέρες που είχε δροσισει λίγο έτρωγε πιο αραιά.

Μινα να σου ζήσει το αγοράκι, να είναι γερο και ευτυχισμένο και να το δείτε όπως επιθυμείτε! Μην κανεις άσχημες σκέψεις τίποτα δεν θα συμβεί, να απολαμβάνεις κάθε στιγμη μαζι του.

Αλέκα που έχεις χαθεί να ολοκληρωσεις την λίστα, νομίζω μονο η happy έχει μείνει και γίναμε όλες μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, είστε καλά>?Εμεις σχετικά καλά αν εξαιρέσεις κάποια ευτράπελα-τα έχω γράψει στην ομάδα. Εμένα η μπέμπα όλο το πρωί είναι καλή και την πιάνει το μεσημέρι μια σχετική γκρίνια αλλά λίγα πράγματα.Το βράδυ συνεχίζει και κοιμάται αρκετές ώρες αλλά επειδη κοιμα΄ται νωρίς για βράδυ, ξυπνάει κατα τις 4μιση. Της έδωσα τελικά και τις infacolic, νομίζω ότι κάτι κάνουν γιατί κάνει πολύ πιο έυκολα αέρια και δεν ζορίζεται,.Θα δείξει.

Λέω να πάω να ξαπλώσω τώρα για να αρχίσει το πάρτυ στις 4 ;) Συγνώμη που δεν σχολιάζω αλλά εδίμαι όλη την ημέρα σήμερα στην υπερένταση :cry:

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Έλενα δες αν συνεχίσει το αίμα γιατί κι εγώ είδα μία μέρα λίγο στο σερβιετάκι αλλά δεν ξαναείχα.

Τελικά ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι από τον καύσωνα. Τα σπυράκια γίνανε κοκκινίλα και ανησύχησα γιατί έβγαλε και αλλού και τον φώναξα να τον δει. Μου είπε να του κάνω ντουζάκια και τον σκουπίζω καλά. Τώρα κοιμάται και τον σκούπισα με ένα καθαρό βρεγμένο πετσετάκι όταν ξυπνήσει θα τον κάνω και ντουζάκι. Εκτός από την ζέστη στο προγούλι που είναι και πιο έντονο φταίνε και τα σάλια. Πρέπει να τα σκουπίζω συνέχεια.

Μινα να σου ζήσει ο γιος. Καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς. Με συγκίνησε αυτό που γράφεις στο signature. Έχω κι εγώ τέτοιες φοβίες και βλέπω και εφιάλτες. Κλειδαμπαρώνομαι να μην μας την πέσουν ακόμα και την μέρα. Τώρα με το μωρό φοβάμαι πιο πολύ από πριν. Πιο συγκεκριμένα προχτες που τον είχα πάει βόλτα μόνη μου στην γειτονιά όλο αυτό σκεφτόμουνα. Αν πάθω κάτι εγώ τι θα γίνει και πως θα τον αφήσω πίσω και κάτι τέτοια αλλά φοβάμαι μην πάθει και το μωρό κάτι. Προσπαθώ όμως να το ελέγχω.

Κατερινάκι ναι μπορεί από την ζέστη να θέλει περισσότερο γάλα όχι τόσο από πείνα αλλά από δίψα.

Το Αλεκάκι ελπίζω να μπει να συμπληρώσει την λίστα μας και να φτιάξει και το καινούριο θεματάκι όπου θα είμαστε όλες μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaro kalimera se eyxaristo k esi na xerese ta paidakia sou oso gia tis skepseis nai prospa8o na tis apovalo .

este se eyxaristo poly k esi na to xairese to paidaki sou ! oso gia tis fovies se katalaveno apolyta se nio8o alla opos leei k i kangaro na prospa8ioume na tis apovaloume kola 8apane kala !!! tora oso gia toklidamparoma e den 8a se adikiso episis se katalaveno ..

sto signature einai oti nio8o k pali mou fenode ftoxes oi le3eis gia na perigrapso afto pou nio8o ego k fadazomai k oles mas pou eimaste manoules !

kalhmera koritsia se oles filakia polla 8a ta poume pali argotera !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!που ειστε?που χαθηκατε!!!!!!!!!!!!μπορει να μη γραφω συνεχεια αλλα διαβαζω τα νεακια σας συνεχεια!εμεις ειμαστε καλα, πηρα το κολαι και με το θηλαστρο και βγαζουμε γευματακια για τη μικρη βαλερια για να της δινει η γιαγια απο δευτερα που ξεκινω μαθηματα!!!!!!!!!!!!

αυριο παμε διημερακι λευκαδα!τι ωραια!φιλακια κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Ti kanete...

emeis exoume pali polla aeria...alla entaksei to bradu otan koimithei twra koimatai 6wro...

prospathw na tin afisw parapanw alla de ginetai exei kollisei sto 6wro, alla kai auto kalo einai den paraponiemai.

Mina mou na sou zisei to mwraki!! Na to xaireste kai opws epithimeite na to deite!

Auta pou egrapses gia tis fobies ta exw kai egw...perissotero omws stin arxi, alla oxi toso fobia gia to an pathw kati egw,

alla pio polu gia to mwro na min pathei kati. Exw megali fobia de kserw ti me exei piasei kai skeftomai ola ta kaka pou

exw akousei sto parelthon kai to xeirotero einai oti meta ta blepw kai ston upno mou...ton teleutaio kairo gia na min pw olo auto ton kairo pou exw gennisei olo efialtes blepw :( Prospathw omws na min skeftomai arnitika kai na ta apoballw.

Stauroula telika den itan periodo ta dika sou?? Egw simera sto serbietaki pali tipota, sto skoupisma kati liga kafeti oute kan kokkina opws xtes.

Kagouraki kai emena ekei pou etrwge kathe 3 wres peripou tis teleutaies 2-3 imeres den kserw ti exei pathei kai sunexeia thelei stithos, alla trwei ligo kai meta de thelei allo kai tin bgazw kai meta apo 15-20 lepta pali to idio. Isws na dipsane opws leei kai h Stauroula.

Kikitsa arxizeis kai esu?? Kai egw suntoma kai de thelw katholou...pantws den tha ta kratisw ola ta idiaitera giati emeis meta to Septembri den tha exoume kamia boitheia opote prepei na ta bgazoume pera monoi mas...auto simainei oti egw prepei na meiwsw ti douleia mou dustuxws. Apo ti mia skeftomai oti isws einai kalitera etsi giati toulaxiston ton prwto xrono de thelw na balw kseni na blepei to mwro, mou fainetai polu mikro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

μινα να σου ζησει το μωρακι σου!!γερο κ καλοτυχο να ειναι!!

σημερα πηγαμε στην μηχανιωνα στην παναγια φανερωμενη!!!βοηθεια μας κ να μας φωτιζει ολους η παναγια μας!!!

προχτες ηρθε η αδερφη μου σπιτι κ καναμε το εμβολιο..ολα καλα..εκλαψε οταν την εκανε αλλα δεν ανεβασε πυρετο..η μπεμπα ειναι 6100γμρ!!!

κικιτσα καλα να περασετε στην λευκαδα..απο φωτο που εχω δει ειναι πανεμορφη..ζακυνθο ειχαμε παει.

οσο για αιμα ουτε για δειγμα δεν μου εχει ερθει...

τα σπυρακια ειναι απο την ζεστη..οταν θηλαζουμε ιδιως ζεσταινεται το μωρο κ γεμιζει το καημενουλη..κ πισω στο σβερκο..βαζω πουδρα κ αμεσως περνανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα όχι δεν ήταν γιατί είχα μόνο λίγο στο σερβιετάκι και μία φορά μόνο αφού το άλλαξα δεν ξαναείδα αίμα ούτε στο σερβιετάκι ούτε στο χαρτί. Έλενα κι εμένα μου έρχονται στο μυαλό περιστατικά που έχω ακούσει στις ειδήσεις με μωρά-παιδιά. Ένα τραγικό δυστύχημα αν το θυμάστε με ένα πούλμαν που είχε παιδάκια μέσα που πηγαίνανε εκδρομή μου είχε κολλήσει στο μυαλό το πως θα ένιωθαν οι γονείς τους.

Ξέχασα να σας γράψω ότι μετρήσαμε και το ύψος χτες με τον γιατρό. Είμαστε 58 εκατοστά. Το βάρος μας είπε ότι είναι καλό. Τώρα θα τον ξαναμετρήσω την Δευτέρα να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια..

πολυ ζεστη σημερα απο το πρωι με το κλιματιστικο ειμαστε..

Μαρακι μεγαλωσατε κ σεις αρκετα..μπραβο σας...

Κοριτσια κ γω τις τελευταιες μερες εχω σαν πονους απο περιοδο λετε να μου ερθει???αχ δεν θελω καθολου..

Για της μανουλες που θηλαζουμε σας παραθετω αυτο το αρθρο διαβαστε το

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %B5%CE%B9/

Σταυρουλα ειδες τσαμπα ανησυχεις..ο λεβεντης σου ειναι μια χαρα..μην τον μετρας καθε βδομαδα καλε κ αγχωνεσαι βλεπε το συνολικα στον μηνα..μια χαρα παλικαρακια γινατε.η αληθεια ειναι οτι αυτο ειναι το μεγαλυτερο μου αγχος οταν παω παιδιατρο..μηπως μου πει οτι το παιδι δεν παιρνει βαρος.

Κ γω κοριτσια εχω εφιαλτες μην συμβει τιποτα στα μωρα μου..τοσα ακουμε που συμβαινουν κ φοβαμαι..ο κυριοτερος μου φοβος ειανι μην μου κλεψουν τα παιδακια μου...η μην συμβει κατι απο κανεναν διεστραμενο..ειδατε η ακουσατε αυτο που εγινε στην κοπελα 15 χρονων στην Παρο..που την τραυματισε -βιασε ενας θανασιμα..ευχομαι τιποτα απολα αυτα να μην συνβει σε κανεναν μας..κ καθε μερα ευχαριστω το θεο μου μου χαρισε 2 πλασματακια..υπεροχα

Ελενα κ εμεις ακομα εχουμε θεμα με τα αερια κ εχει 5-6 μερες τα κακακια μας ειναι μουσταρδο πρασινα με βλεννες!!!!ξερει καμμια γιατι??? σορυ για την περιγραφη.

Κατερινακι κ εμενα τις περισσοτερες μερες ειανι συνεχεια πανω στο στηθος μου...μαλλον απο την ζεστη θαναι..αντε να δροσισει λιγο..

Μινα να σου ζησει το μωρακι..καλη λοχεια να εχεις..κ να μην σκεφτεσαι αρνητικα...ειδατε πως αλλαζουμε μολις γινομαστε μανουλες?????φοβερο δεν ειναι???ολα ξαφνικα αλλαζουν.

Κικιτσα μπραβο που τα καταφερες...αντε με το καλο να ξεκινησεις κ δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kikitsa καλη αρχη απο δευτερα με τα μαθήματα, ξεκινάς και εσυ δουλεια νωρίς νωρίς. Καλα να περάσετε στην Λευκάδα!!

Έλενα μια χαρα είναι το 6ωρο, είναι μικρούλα ακόμα μεγαλώνοντας θα κοιμάται όλο και περισσότερο.

Μαρακι και Σταυρουλα μεγάλωσαν πολυ τα ζουζουνακια σας.

Αντωνία πολυ καλο αυτο που μας έβαλες για την διατροφη και τον θηλασμο,πόσοι μύθοι υπάρχουν τελικα....

Κακάκια πράσινα μου κάνει και μένα πολλές φορες και δεν ξέρω αν είναι κάτι ανησυχητικό θα ρωτήσω την παιδιατρο απο βδομάδα.

Ο δικος μου κοιμάται τώρα κοντα τρίωρο, τον έχω στη δροσουλα όμως γιατι η ζέστη δεν παλευεται, το βράδυ λέμε να πάμε την μικρη σε παρασταση καραγκιόζης, που έχει σε μια διπλανη πολλα και έτσι θα κάνει και την καροτσαδα του ο μικρουλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Σήμερα είμαι μόνη στο σπίτι με τη φραουλίτσα μου και ξεκουράζομαι! Τελικά το ένα παιδάκι τίποτα δεν είναι....Παρόλ' αυτά όταν γέννησα τον Πάνο είχα πήξει και τα έβλεπα όλα βουνό :?:?:? Η άτιμη η εμπειρία :lol::lol::lol::lol: Ο Πανούλης πήγε για μπάνιο στη θάλασσα με παππού και γιαγιά!

Η φραουλίτσα είναι υπναρού γενικά αλλά όσο είναι ξύπνια θηλάζει συνέχεια. ΣΥΝΕΧΕΙΑ όμως..Είμαι με το βυζί έξω. Μια μέρα ξεχάστηκα και πήγα να ανοίξω την πόρτα που χτύπησε με το ένα βυζί έξω :lol::lol::lol::lol: Ευτυχώς το αντιλήφθηκα εγκαίρως!

Βικάκι μου με άγχωσε και μένα ο άντρας μου γιατί μου είπε χθες πως του φαίνεται χλωμή η φραουλίτσα. Κοιμάται και αρκετά και αγχώθηκα..Τη βάζω στο παράθυρο και θα φέρω και τον παιδίατρό να τη δει. Τι κάνει το δικό σου κοριτσάκι;;

Ελενάκι την πρώτη φορά που γέννησα έτσι με αποθάρρυνε και ο δικός μου ο γιατρός και γι' αυτό τον άλλαξα..Θεώρησα απαράδεκτη τη συμπεριφορά του..Η καισαρική σε πολλές περιπτώσεις είναι σωτήρια αλλά μου τη δίνουν οι γιατροί που προχωρούν σε καισαρική χωρίς να υπάρχει πραγματικός λόγος..Και άντε εσύ να ξέρεις αν υπάρχει ή όχι..Τέλος πάντων..Σημασία έχει να είναι υγιή τα παιδάκια μας!

Αντωνία μου να σου πω την αλήθεια δεν το περίμενα να τα πάω καλά με το θηλασμό λόγω άσχημης εμπειρίας την πρώτη φορά. Δεν αγόρασα όμως ξένο γάλα επιστρέφοντας στο σπίτι και όταν ξέρεις ότι το μωράκι σου έχει μόνο εσένα για να φάει, θες δε θες τα καταφέρνεις ;););)

Πασχαλιτσάκι μου μετά από πολλές προσπάθειες βρήκα ένα καλό γιατρό! Από την αρχή μέχρι το τέλος με έκανε να νιώθω σιγουριά. Ενιωθα ότι με ακούει και λαμβάνει σοβρά υπ' όψιν τα θέλω μου. Ο γιος μου είχε βγάλει σπυράκια στα μαγουλάκια και είχε πει ο παιδίατρος πως είναι βρεφική ακμή. Αν και η δικιά σου έχει το ίδιο, καθαρίζουν τελείως κάπου 3-4 μηνών. Έβαζα λίγη φισάν στα μαγουλάκια του αλλά όχι ότι έκανε και τίποτα..Μόνα τους έφυγαν μετά από λίγους μήνες.

Μίνα μου να σου ζήσει ο μικρούλης σου! Ίδια μέρα γεννήσαμε!!! Περιμένουμε την εμπειρία σου!

Κατερινάκι μου μάλλον φταίει η ζέστη για το όλη μέρα στο στήθος..Δεν εξηγείται αλλιώς..Εδώ εμείς τα παίζουμε..φαντάσου αυτά..Αχ, θέλω τόσο πολύ να σας δω από κοντά..

Αυτά προς το παρόν. Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

τελικα μας επεσε ο ικτερος στο 9,2 κ πηρε κ 100 γραμμαρια μεσα σε τρεις μερες.οποτε ολα καλα.

ναι κοριτσακια μου δεν την αφηνω πανω απο 3 με 3μιση ωρες τη μερα χωρις φαι κ οσο για τη νυχτα μου το ειχαν πει να τη ξυπναω,με πηρε ο υπνος εκεινη τη νυχτα που κοιμηθηκε τοσες ωρες.

μινακι να σου ζησει το παιδακισου,ετσι κακες σκεψεις κανω κ εγω κ οπως λετε ειδικα μη μου τα κλεψουν..μου ερχεται τρελα οταν το σκεφτομαι,ισως ειναι κ λιγο ορμονικο τωρα στην αρχη αν κ το σκεφτομουν παντα κ για τον αντωνη που κοντευει τα τρια.

πολυ ζεστη παλι κ ολο θελω να κανω μπανακι κ το μωρο ολο το βρεχω.

κικιτσα τελεια η λευκαδα,ειχα παει οταν ημουν εγκυος στον γιο μου.πολυ ομορφες παραλιες,γενικα τρελαινομαι για ιονιο.αχ..θελω κ εγω τοσο πολυ να πηγαινα καπου..

τωρα ειμαι μονη μου,ο αντωνης πηγε να κουρευτει με τον μπαμπα του κ μετα κουνιες.εν τω μεταξυ εχουμε δυο βραδια τωρα που ημικρη κοιμαται 2 τη νυχτα κ εχει γκρινια,στανταρ τη ποναει η κοιλια.αν δω οτι συνεχιζει θα ρωτησω για ινφακολικ αν κ μου εχει σημειωσει η γιατρος μας ενα αλλο φαρμακο δε θυμαμαι πως μου το ειπε.

εν τω μεταξυ κ εμενα μου κοιμοταν ολημερα αλλα οταν τη ξυπναγα να φαει ξυπνουσε ευκολα απλα παλι ξανακοιμοταν στο στηθος.τι να πω..με τη ζεστη ναρκωθηκαν τα παιδια μας; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρεψαμεεεε!!!Αν σας πω οτι κουραστηκα και βαρεθηκα τις διακοπες?

Οσες δεν εχετε σαραντισει ακομα μη με δειρετε! :lol:

Πως ειστε?

Βικαρα επεσε ο ικτερος ε?Πολυ ωραια!Να σου φυγει αυτο το αγχος.Αλλα αρχισαν τα αερια βλεπω..Ποσο ανυπομονω να τελειωσει αυτο το βασανο,δεν μπορω να το βλεπω να ποναει το καημενο.Αλλα μετα θα αρχισουν τα δοντια!!

Για τα γλυκα που λεγατε κι εμενα με εχει πιασει πρωτοφανης λυσσα!Που δεν ημουν γλυκατζου γενικα.Καο τα τυρια για τα οποια λυσσαγα,ειδικα στην εγκυμοσυνη,τωρα δε με τραβανε.Παραξενο.

Οταν κοιμαται μου λειπει κι εμενα πολυ!Να εχεις λιγο χρονο ελευθερο και να το κοιτας που κοιμαται αντι να κανεις καμια δουλεια! :D

Του πηρα τις babylino να τις δοκιμασουμε.Της βαζει καμια?Σε σχεση με τα παμπερσ πως σας φαινονται?Παντως εμφανισιακα ειναι χαριτωμενες.

Ρε κοριτσια,υπαρχει περιπτωση να αρχιζει απο τωρα να βγαινει δοντακι?Εχει ενα ασπρακι που αχνοφαινεται στο ουλακι κατω,και με το δαχτυλο γρατζουναει λιγακι.

Και απορια:Τα μασητικα για τα δοντακια τους,δεν υπαρχει προβλημα αν δεν τα αποστειρωνουμε?

Σημερα εχουμε επετειο σχεσης με τον αντρουλη μου!Να μας χαιρομαστε!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιακι να πουμε καλο χειμωνα δηλαδη; :D

εγω θα ηθελα πολυ να πηγαινα καπου κ αυτο του ελεγα του αντρα μου,οταν σαραντησουμε κ με τη πρωτυη ευκαιρια αν μπορουμε οικονομικα κυριως να παμε καπου κοντα.ολοι μαζι φυσικα.πρωτη φορα στη ζωη μου δε πηγα καπου κ μου εχει φανει καπως.

οσο για δοντακια δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εχει γκρινια,εμεις γενικα με τον τονι καλα τη βγαλαμε.δε νομιζω απο τωρα δοντακι αλλα εχω ακουσει να βγει σε πολυ μωρο,νομιζω 4 μηνων.

εγω εχω τη μπεμπα απο τις 10 στο στηθος με λιγο διαλειμα καθε φορα..μα τι εχει παθει.τουλαχιστον δε κλαιει.αλλα νυσταζω κ το ματι της γαριδα.κ της εδωσα κ ξενο πιο πριν γιατι με πονεσε το στηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολη μερα τη ξυπναω να φαει κ απο την ωρα που νυχτωνει το ματι γαριδα..

α λιακι τις babylino τις ειχα δοκιμασει του γιου μου κ δεν τον πειραξαν,μια χαρα.απλα ειναι λιγο πιο χοντρες απο pampers.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα με δειρετε το ξερω μολις ξεκολλησει ο παιδαρος απο το βυζι σας θαα σας σχολιασω ολες και φυσικα θα φτιαξω τη λιστουλα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Λιακι μαμα κ γιος κουκλακια...μεγαλωσατε αρκετα μπραβο σας..τωρα για το δοντακι που λες...δεν ξερω για τοσο μικρη ηλικια...

Βικακη χαιρομαι που επεσε ο ικτερος σας...κ σιγα σιγα θα κανετε κ προγραμματακι..κ αν μπορειτε να πατε διακοπουλες να ξεσκασετε...

Ανθη κ η δικη σου μπουμπου σιγα σιγα θα στρωσει που θα παει..υπομονη το λεω για να το ακουω κ γω....

Αλεκααααααα!!!!!ελπιζω να εισαι καλα..σε καταλαβαινουμε απολυτα μην απολογησε καθολου..

εγω απο το πρωι εχω ενα πονοκεφαλο...δεν φευγει με τιποτα....κ αυτη η ζεστη αστα να πανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου και καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε :D:D:D:D

Παω να διαβασω τα νεα σας και ερχομαι ;);););)

ΜΕχρι τοτε πεστε μου βρε κοριτσια.......εγω που γεννησα 30 Ιουλιου ΠΟΤΕ ΣΑΡΑΝΤΗΖΩ????? 7 ή 8 Σεπτεμβριου???? Υπολογιστε και απαντηστε :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε δεν ειχα νετ για μια βδομαδα και εκτος απο αυτο με εριξε και μια ψυξη και χαπακωνομουνα για να μπορ να πηγαινω δουλεια, ειχα και τη μικρη που επρεπε να την πηγαινοφερνω απο το παιδικο λογω που το σχολικο ειχε αδεια και φυσικα ενα μπομπιρα θηριο ανημερο....

νεα πολλα δεν εχω η δουλεια παλι μια χαρα ειμαστε φουλ, κανει παρα πολυ ζεστη, ο μικρος πλεον δεν κοιμαται πρωι, πηγαμε και καναμε και το εμβολιο μας και ειμασταν αστερια ουτε κιχ δεν εβγαλε ολο γελαγε ο σκατουλης ενω ειχα παρει και τη σαντυ μαζι μου για να τη ζυγισει ο γιατρος και πλανταξε στο κλαμα απο το παρκιν του ικα και συνεχιζε το κλαμα και μεσα στο γιατρο, αλλα μολις ο γιατρος εξετασε μονο το πετρο εκει το καταλαβε και του ειπε του γιατρου "i love you γιατουλη".

ο πετρος 2μηνων ητα 6100 63ποντους και παρα πολυ ζωηρος που πλεον απο μπρουμυτα γυρναει μονος του ανασκελα και τωρα ειμαστε στη φαση να σηκωσει τη μεση του!!!!

αντε παω να σας διαβασω τωρα αυτα απο το κλικλικοσπιτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα δεν ξερω αν εβγαλες ακρη με το θηλαστρο της μεντελα....επειδη και εγω εχω της μεντελα, το μινι ελεκτρικ και δεν μπορουσα με τιποτα να βγαλω αρκετη ποσοτητα γαλακτος στον πριγκιπα, ακου τι μου ειπε μια νοσηλευτρια στο γενεσις...... πρεπει στην αρχη να το εχεις στην εντελως χαμηλη σκαλα, για να ενεργοποιηθει το ερεθισμα να κατεβασεις γαλατακι. Αφου το αφησεις κανενα 2λεπτο στο χαμηλο μετα το ανεβαζεις τοσο οσο να αντεχεις, να μην πονας δηλαδη κατα την αντληση. Ετσι εκανα και εβγαλα αρκετο γαλατακι ;);););) , γιατι εγω το νουμερο το εβαζα απο την αρχη τερμα δυνατα ντεμεκ να τραβηξει δυνατα και να κατεβασω λιτρα γαλακτος :lol::lol::lol::lol::lol: . Δοκιμασε το και ελπιζω να πιασει ;) Καλα να περασετε στην Λευκαδα :D:D:D

Κοριτσια και εγω αν και δεν ειμαι καθοοοοοοοοοοοολου γλυκατζου εχω τρελη μανια με τα γλυκα. Θελω απο το απογευμα και μετα οπωσδηποτε κατι γλυκο, εστω και μπισκοτα!!!! Μαλλον φταινε οι ορμονες...

Εστε δεν το ηξερα αυτο με την τηλεοραση και τους εφιαλτες :shock::shock::shock::shock::shock: . Εφιαλτικο μου ακουγεται. Και εγω που οση ωρα κανω δουλειες της βαζω την τηλεοραση για να μη νοιωθει μονη...... κομμενη απο σημερα!

Μινα να σου ζησει κοπελα μου, να ειναι γερο, τυχερο και φωτισμενο το μωρακι σας και εσυ με το καλο να σαραντησεις και καλη λοχεια. Περιμενουμε την εμπειρια σου :):):)

Οσο γι αυτο που λες περι κακων σκεψεων και εγω στο πρωτο μου παιδακι ετσι ακριβως ενοιωθα. Φοβομουνα οτι κατι θα παθω και θα μεινει το μωρακι μου χωρις μανουλα ή ακομη χειροτερα οτι κατι θα παθει στον υπνο του το παιδακι μου, με αποτελεσμα να μην κοιμαμαι τα βραδια και να ειμαι ολο απο πανω του να τον προσεχω. Εγω επειδη περασα και επιλοχειο καταθλιψη στο γιο μου ειχα πολυ εντονες αρνητικες σκεψεις. Ειναι φυσιολογικο κοριτσακι μου και ειδικα στις πρωτομανουλες. Τωρα στο 2ο παιδακι δοξα τω θεο δεν ειμαι ετσι. Με τον καιρο θα περασουν ολα :):):):)

ΜΑρακι και σταυρουλα μια χαρα τα μωρακια σας. Μπραβο στις μανουλες!!!

Ανθουλα και εγω ετσι νοιωθω....οτι ενα παιδακι δεν ειναι τιποτα!!! Και να φανταστεις οτι οταν ειχα γεννησει τον πριγκιπα ενοιωθα οτι εκανα το πιο δυσκολο πραγμα του κοσμου. Βεβαια φταιει οτι ο μικρος ηταν πολυ γκρινιαρης και μαλωμενος με τον υπνο με αποτελεσμα εγω να σερνομαι απο την κουραση, τα νευρα και την αυπνια. Τωρα που λειπει ο γιος μου και εγω μονο την μπεμπα νοιωθω οτι μπορω να τα καταφερω πολυ καλα :):):) Ελπιζω να τα παμε καλα με την επιστροφη του μικρουλη μου στο σπιτι.

Βικακι τελεια που επεσε ο ικτερος :D:D:D:D Αντε να περασει εντελως να ηρεμησετε και εσεις.

Λιακι να ζησετε με τον αντρουλη σας και να ευτυχησετε. ΝΑ μεγαλωσετε την οικογενεια σας και να χαιρεστε το μωρακι σας. Η φωτογραφια ειναι τελεια!!!!! Δοντακι απο τωρα δεν ξερω.....ξερω οτι απο τοσο νωρις αρχιζουν και πονανε οι ριζες απο τα δοντακια γιατι αρχιζουν σιγα σιγα να κατεβαινουν....ο παιδιατρος θα σου πει.

Αλεκακι σε αφησα για το τελος. Καταρχην περαστικα σου.

Μια χαρα το Πετρακος, θηριακι και ζωηροτατος :):):) . Μας λειπουν πολυ τα σχολια σου οπως και της νανσουιτας. Ελπιζω να περναει καλα το κοριτσακι μας και να την ξεκουραζουν οι συγγενεις :o:o:o:o . Ανανεωσε τη λιστουλα και μαλλον ειμαστε ετοιμες για το επομενο ποστακι μας με τις φρεσκομανουλες πλεον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για γαμοβαπτιση παιρνουμε ξεχωριστα μαρτυρικα?Αλλα για το γαμο και αλλα για τη βαπτιση?

Και μπομπονιερες παλι ξεωριστες?Γιατι ετσι δε συμφερει καθολου και πολυ φοβαμαι πως δεν βγαινουμε.

Οι κουμπαροι τι παιρνουν?Η νονοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκακι το ραπανακι γεννησε στις 18/8.

Αλλαξε τη λιστουλα μας :):):):) . Μονο η χαπυ εμεινε....

Δεν μου ειπατε τελικα ποτε σαραντηζω εγω που γεννησα στις 30/7? 7 ή 8 Σεπτεμβρίου?

Βασικα δεν θυμαμαι αν παμε στην εκκλησια την 40η ημερα της γεννησης ή αφου εχουμε κλεισει 40 μερες, δηλαδη την 41η....

Λιακι μου για τα μαρτυρικα δεν ξερω. Οσο για το τι παιρνουν οι νονοι και οι κουμπαροι καλο ειναι να το συζητησεις μαζι τους, γιατι ειναι και δυσκολοι οι καιροι. Εμενα η δικια μου κουμπαρα που αργοτερα βαφτισε και τον πριγκιπα ειχε οικονομικη ανεση και πληρωσε πολλα.

Αλλα τωρα δεν κανουν τοσα εξοδα πλεον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...