Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Bικάκι πέρασες και συ μεγάλη ταλαιπωρία με τον Αντωνάκη όταν γεννήθηκε... Παντως είναι κούκλος!!Μην σκέφτεσαι όμως αρνητικά!Όσο για την γκρίνια,εγω σε καταλαβαίνω, αν δεις τί γράφω τον τελευταίο καιρό, και γω όλο γκρινιάζω..Αφου στο τέλος, σκέφτομαι, δεν θα μου μιλαέι καμία σας!! :oops:

Νάνσυ, ντρέπομαι που κατάλαβα άλλα!! :oops: Η στέρηση θα φταίει μάλλον :lol: Πάντως όπως φαίνεται θα με ξεπεράσεις και θα γεννήσεις πρώτη!!!

Κατερινάκι καλά κάνατε και με κατηγορήσατε, η Νανσύ διευκρίνησε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νανσυ η νυφη μου τα διδυμα τα γεννησε 30 εβδομαδων!!Εχανε υγρα.Ειχε προλαβει κι εκανε κορτιζονη.Εμειναν θερμοκοιτιδα,και ο μικρος πιο πολυ απο τη μικρη.Αν τα δεις τωρα θα τρελαθεις!!Ειναι θηριακια !

Δηλ Πεπμτη γενναμε???!!!Να μου πεις σε ποιο δωματιο θα εισαι να σου φερω τουλουμπακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ γεννας την πεμπτη? [smilie=clock.gif]:) αντε με το καλοοοοοοοοοοο!!!!!!!!ναι ειναι παρα πολυ καλα τα κιλακια για διδυμα!!!αντε θα ελευθερωθεις κ θα εχεις 2 μωρακια στην αγκαλια σου!!!

βικακι καλως τα δεχτηκες τα παλικαρια σου!!κουκλος ειναι ο γιος σου!!!ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλι Πεμπτη ε??? Αντε με το καλο κοπελαρα μου. Ολα θα ειναι μια χαρα, θα δεις που τα μπεμπακια θα ειναι τσουπωτα και δεν θα χρειαστει να αποχωριστούν τη μανουλιτσα.

Εγω που μιλησα με τον γιατρο ειπε να παω το πρωι της Πεμπτης να κανουμε ενα ακομη καρδιοτοκογραφημα και μου ειπε οτι εκλεισε χειρουργειο για Δευτερα. Σε 5 μερες γενναω και εγω :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ηρθε η ωρα να συναντησω την νεραιδουλα μου, να της πω "γεια σου μικρη μου πριγκιπισσα, καλως ηρθες στον κοσμο μας, εγω ειμαι η μανουλα σου και σου υποσχομαι οτι απο εδω και περα θα κανω τα παντα για να εισαι εσυ και ο αδερφουλης σου καλα και ευτυχισμενοι. Σ' αγαπω παρα πολυ μικρουλα μου".........

Ευχομαι εστω σε μια εβδομαδα να παρει ακομη λιγο βαρος και οταν γεννηθει η αποκλιση του υπερηχου να ειναι προς τα πανω και οχι προς τα κατω.........

Αφου η μπεμπουλιθρα μας ειναι καλα και τα μωρακια της επισης, αξιζει η ταλαιπωρια που περναει το κοριτσακι μας.

Αντε ξεκινησαν οι γεννες παλι, γιατι τον τελευταιο καιρο ειχαμε μια σχετικη ηρεμια......

Απιστευτο μου φαινεται οτι γενναω ρε κοριτσια...... ποτε μπηκα στο ποστακι και λεγαμε για εμετους και τωρα σε λιγες μερες θα αντικρυσω το θαυματακι μου :):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ, την Πέμπτη λοιπόν???Με το καλό και θα δεις που όλα θα πάνε καλά!!

Και συ Κατερινάκι, Δευτέρα??Τέλεια!!

Τί έγινε βρε κορίτσια?Εχουν αρχίσει και γεννάνε οι κοπέλες του Αυγούστου και γω που είμαι του Ιουλίου, ακόμα εδώ!!!

Ολα καλά να μας πάνε!

Φιλάκια,καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Χθες μπήκα και σας διάβασα αλλά μετά τα μάτια μου έκλειναν και δεν είχα κουράγιο να γράψω..Ο Πάνος κοιμάται αργά πλέον και όταν ανοίγω υπολογιστή νυστάζω πολύυυυυυ (-|(-| ..Όλες οι κοπέλες του Αυγούστου γεννάτε;;;;;; Μόνη μου θα μείνω :?:?:?:o:o:o:o ;;;; Αριάδνη λες να σε έχω παρέα μέχρι τέλη Αυγούστου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:;;;;;;;;;Ώρες ώρες νιώθω πως θα σκάσω και αγχώνομαι με τη σκέψη ότι ίσως να είμαι έγκυος για ακόμα ένα μήνα :?:?:?:?:?

Ελενάκι μου είναι τόσο λογικό να τα σκέφτεσαι όοολα αυτά που σκέφτεσαι...Δυστυχώς οι περισσότεροι γιατροί κάνουν πλέον καισαρικές άνευ σοβαρού λόγου και μια κοπέλα που κάνει καισαρική δεν μπορεί να ξέρει αν ήταν όντως επιβεβλημένη ή όχι...Είναι πάντως κρίμα να την κάνουν γιατί βαριούνται να περιμένουν..Εγώ πάντως αν το πρώτο παιδί το γεννούσα με καισαρική, σίγουρα θα προσπαθούσα να γεννήσω το δεύτερο φυσιολογικά...Υπάρχουν γιατροί που αναλαμβάνουν φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική. Οι περισσότεροι όμως φοβίζουν πολύ τις γυναίκες και έτσι αυτές δεν το επιχειρούν.

Βρε πασχαλιτσάκι τα πιστεύεις αυτά που γράφεις :shock::shock::shock::shock::shock: ;;;;; Δεν είναι άξια μια μάνα που κάνει μικρό νινί;;; Τι έχουν τα μικρά μωράκια καλέ;;;;;;;; Εγώ πάντως το χάρηκα που ο Πάνος δεν γεννήθηκε μεγάλος. Το βάρος της γέννησης ουδεμία σχέση έχει με τη σωματική κατάσταση του παιδιού αργότερα.. Γεννάς τόσο γρήγορα;;;; Μόνη μου με αφήνεις κι εσύ :(:(:(:(:(:(

Νάνσυ μου Πέμπτη λοιπόν ε;; Αύριο έχεις ετοιμασίες! Θα έχουμε πολλά νέα στο ποστάκι μας! Επειδή αύριο δε θα καταφέρω λογικά να μπω πριν τα μεσάνυχτα, σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ΟΛΑ τέλεια και θα περιμένουμε με αγωνία να μας πεις όλα σου τα νέα!

Ελενάκι η μπουμπού σου είναι μια γλύκα! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!!! Καλό σαραντισμό!

Βικάκι σου έχω ξαναπεί πως ο Αντώνης είναι ένα κουκλί! Φτου φτου! Να σου ζήσει το αντράκι!

Αριάδνη η πρόκληση τοκετού απαιτεί πράγματι κάποιες προϋποθέσεις. Μία εξ αυτών είναι να έχει η γυναίκα γιατρό που δε βιάζεται να φύγει..

Σήμερα πήγα και αγόρασα καινούριο στρώμα για το πορτ μπεμπέ και βάση. Στο μαγαζί μου είπαν ότι η βάση κάνει για όλα τα πορτ μπεμπέ αλλά για το δικό μου δυστυχώς δεν έκανε. Κουνιόταν σαν τρελό πάνω το πορτ μπεμπέ. Μα πόσο βλάκες είναι; Ευτυχώς όμως έχω 2 βάσεις για το καρότσι και έτσι θα έχω τη μια μόνιμα στο σπίτι και δε θα χρειάζεται να την ανεβοκατεβάζω..Μα πώς δεν το σκέφτηκα όταν αγόραζα τη βάση;;;; Τώρα μένει να αγοράσω καινούριο στρώμα για την κούνια (το έχω βρει αλλά δεν το έχω παραγγείλει ακόμα) και τελείωσα.

Ελένη και LIL αν θέλετε να θηλάσετε κάποιους μήνες σταματήστε το θήλαστρο και προσπαθήστε στήθος. Συνήθως με το θήλαστρο άντε να αντέξεις 40 μέρες. Εγώ πάντως έτσι την έπαθα.

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

αχ σημερα κοιμηθηκα..τι καλα!

τελευταια μερα με την κοιλουμπα μου...νοιωθω πολυ περιεργα που εφτασε αυτη η στιγμη..οταν ξεκιναει η εγκυμοσυνη λεμε πως θα περασουν 9 μηνες..κ να που ερχεται η μερα κ λες μα καλα πως περασε ο καιρος;;;

λεω σημερα να ισιωσω κ μαλλακια μια κ τελικα θα παω με ραντεβου..τελικα αυτο το λεγομενο σπασιμο νερων δε το εζησα σε καμια εγκυμοσυνη..απο την αλλη καλυτερα θα παω σενιαρισμενη! :lol::lol:

ευτυχως θα ερθει τελικα η πεθερα μου γιατι εχθες αργα το βραδυ πεθανε μια θεια του αντρα μου κ σημερα ειναι η κηδεια αλλα τελικα θα παει στην κηδεια μονο ο πεθερος μου.γιατι να σας πω την αληθεια θα μου κακοφαινοταν να πηγαινα να γεννησω μονο με τον αντρα μου ενω στην κορη μου ειμασταν ποσοι..θα κρατησει η πεθερα μου τη σαντυ κ θα ρθουν κ οι γονεις μου το πρωι.τωρα βεβαια ελπιζω να κατσει με την πεθερα μου..4,5 μερες ειναι αυτες θα περασουν..θα γυρναει κ νωρις ο αντρας μου θα ναι οι γονεις μου η νυφη μου ελπιζω να μην καταλαβει παρα πολυ την απουσια μου..

παω να βαλω ενα πλυντηριακι κ τα λεμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsiaaaaa!

Ti wraia pou tha exoume ki alla mwrakiaaaa! Nansouita irthe h wra kai gia sena!!!

H xara tou postakiou mas tha einai dipli giati tha fereis 2 aggeloudia ston kosmo kai sto postaki mas!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif]

Min agxwnese ola kala tha paneeeee!!

Pasxalitsaki kai esu e?? Ti wraia polla mwrakia, me to kalo kai esu na deis to koritsaki sou!!!

Ariadni ti tha ginei me sena?? Tha kaneis parea stin Anthi telika mexri teli Augoustou????? :lol:

Plaka kanw, eimai sigouri oti kai esu mexri ti Deutera tha exeis dei to mwrouli sou!

Anthouli etsi opws ta les einai me tis kaisarikes...alla ti na kanoume, oti egine egine...to exw akousei kai auto oti meta pali mporeis na genniseis fusiologika, alla den kserw edw oi giatroi mallon duskola analambanoun kati tetoio h giati den exoun peira h giati den tous boleuei! Exeis akousei kamia na gennaei fusiologika meta apo kaisariki??

Egw exw akousei na lene oi giatroi oti fobountai min anoiksei h tomi kai kati tetoia.

Ti basi pou pires kai den sou kanei giati den tin epistrefeis kai na tous peis oti den kanei sto port mpempe enw sou eipan oti kanei se ola??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες κ εγκυουλες!!!νανσυ μια μερα εμεινε!!αντε με το καλο!!! :):)

ηρθαν σημερα το καθρεφτακι κ το μαξιλαρακι για το αμαξι..κ τα 2 πολυ καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου.

Πωπω..........αν ειμαι εγκυος 250 μερες η χθεσινη ηταν μια απο πιο κουραστικες νυχτες που περασα σαν εγκυος :(:(:(:(:( Καταρχην ειχε αφορητη ζεστη και υγρασια..... απο τις 10 το βραδυ καιγαμε το αιρκοντισιον και εγω και τον ανεμιστηρα και αυτο κρατησε μεχρι το πρωι. Ενιωθα οτι δεν εχει οξυγονο..... η καουρα με εχει τρελανει, οπως και να ξαπλωνα με ανεβαινε το καψιμο και καιγομουνα....... και τελος επειδη οπως σας ειπα μπεμπα εχει γυρισει αναποδα ο πωπος της με παταει στο στηθος και στο δεξι πλευρο και δεν μπορω ουτε να βολευτω ανασκελα η στο δεξι πλαι ουτε να παρω ανασα...... ειδικα αν εχω φαει κατι εστω και λιγο νομιζω οτι θα σκασω.... Και για εμενα ειναι πρωτογνωρο αυτο το αισθημα γιατι ο πριγκιπας επειδη ειχε εγκαρσια θεση ηταν χαμηλα και δεν τα ειχα περασει ολα αυτα.......απο τη μια λεω καλυτερα που θα γεννησω τη Δευτερα γιατι εχθες μου εχοταν να κλαψω απο την ταλαιπωρια........7 η ωρα το πρωι μπορεσα να κοιμηθω για κανενα 4ωρο με διακοπες.....

Νανσουιτα μου ουτε μια μερα δεν εμεινε!!!! Κανε σημερα μποτε, ετοιμασου για να υποδεχτεις τα μπεμπακια σου και να αντικρυσουν την πανεμορφη μανουλα τους:)))))) Οποιες εχουν το τηλεφωνο σου ελπιζω να μας ενημερωσουν γρηγορα για τα ευχαριστα :):):)

ΜΑρακι και Ανθη με γεια τα πραγματα σας.

Αριαδνουλα αραγε θα σε προλαβω ή θα με προλαβεις???????

Η μπεμπουλα μας αραγε μεχρι ποτε θα μεινει μεσα? Ως ποτε της δινουν διορια για να γεννησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΕΣ ΚΤΛ.Κ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΙΠΛΗ ΕΝΕΣΗ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ Κ ΘΑ ΜΑΙ 36 Κ 3 ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΕΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ 2500ΚΙΛΑ Κ ΠΑΝΩ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ 2500 ΤΟ ΑΓΟΡΙ Κ 2365 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕς 2500 ΚΙΛΑ;;;ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ..

ΕΠΙΣΗΣ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΧΤΡΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 300ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕς...Ω!ΡΕ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΟ ΣΑΛΟΝΙ Κ ΜΠΟΡΩ Κ ΑΠΛΩΝΟΜΑΙ.. :lol::lol: ΒΑΖΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ Κ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΩ ΠΛΕΥΡΩ ΕΧΩ ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΗΡΙΓΜΑ :lol::lol:

Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Κ ΛΟΓΙΚΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklitses mou...

nansy mou ante mia mera k tha exeis agkalia duo aggeloudakia... ti wraia...

pasxalaki mou k esu tin deutera tha exeis tin neraidoula sou agkalitsa mia xara tha einai k min anxwnesai gia ta kila...

ariadni mou ti tha ginei me sena tha genniseis?

maraki megia ta pragmatakia...

popo koritsia exw enan apisteuto ponokefalo apo xthes den mporw na iremisw...

egw exw dusaresta nea gia mena aurio feugei i manoula mou k tha meinw moni mou pali.. :(:(

bikaki kouklos o mikros....

anthi mou megia ta pragmatakia.. nai gurnato k pes tous otiden kanei sto diko sou...

emeis xthes pou vgikame eixe ligo talaipwria vale vgale apo to autokinito me to potr mpempe k to karotsi.. na dw pws tha ta volepsoume...

molis katsw na sas grapsw mou ksipnaei o mourgos pote den prolavenw na ta grapsw ola.. :evil::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια και απο μενα... ξερω ξερω χαθηκα αλλα ετρεχα με τη δουλεια και με τα παιδια....

ξεκινησα χθες δυστυχως θα δουλευω 4ωρες και οχι 6 που ηθελα (δηλαδη λιγοτερα λεφτα) αλλα τι να κανουμε??? παντως θα συμπληρωσω τα ενσημα για να βγω σε ανεργια το χειμωνα κατι ειναι και αυτο.... σημερα τελειωσα με ολα τα χαρτια της αδειας γιατι την εκοψα και ευτυχως καλυψαμε αλλλη μια δοση στο δανειο!!!

να ξερετε οτι το βραδυ που τον θηλαζω σας διαβαζω απο το κινητο αλλα δεν γραφω για να μη ξυπνησω το μπαμπακα απο διπλα!!! δυσκολευτικε χθες λιγο και με τα δυο δηλαδη μεχρι να κοιμησει και τα ο αλλα σε γενικες γραμμες τα πηγε μια χαρα. μαλλον ξεκινησε ο μικρος λιγους κολικους και κανενα 20λεπτο τον ειε αγκαλιτσα μεχρι που κοιμηθηκε. παντως ερχομαι σπιτι νωρις αφου δουλευω 7-11 το απογευμα και ετσι λεμε και καμια κουβεντα με τον αντρα μου και αρμεγομαι σπιτι.... παντως ο μικρος απο τις 6 το απογευμα μεχρι να κοιμηθει για βραδυ κατα τις 11 περιπου πινει 400μλ γαλα μανουλας μη τον ματιασω!!!!

νανσυ μου αντε και σημερα αυριο θα εχεις μεγαλη αγκαλια! πολυ χαρηκα για τη σαντυ σου ειδες πηρε φορα να δεις που θα σε βοηθαει και με τα μωρακια!

πασχαλιτσακι μου αν ξαναπεις βλακεια για τα κιλα της πριγκιπισσας σου θα σε βρισω... αντε και η δευτερα ειναι κοντα...

η μπεμπουλα μας τι κανει????

κατεβαινω να παρω τη σαντυ και συνεχιζω σε λιγο φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΕΣ ΚΤΛ.Κ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΙΠΛΗ ΕΝΕΣΗ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ Κ ΘΑ ΜΑΙ 36 Κ 3 ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΕΑΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ 2500ΚΙΛΑ Κ ΠΑΝΩ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ 2500 ΤΟ ΑΓΟΡΙ Κ 2365 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕς 2500 ΚΙΛΑ;;;ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ..

Γιατι σου εκαναν κορτιζονη για τα πνευμονακια? Αφου δεν θα ειναι προωρα....... Μηπως επρεπε να κανουν και σε μενα που θα γεννηθει 37+2?

Επισης για ποιο λογο ενα μωρο μπαινει σε θερμοκοιτιδα τελικα? Υπαρχουν μωρακια πανω απο 3 κιλα που μπαινουν σε θερμοκοιτιδα και αλλα 2,5 κιλα ή και λιγοτερο που δεν μπαινουν καθολου....... Αχ θα με φαει αυτο το αγχος........

Ααααα. Ξεχασα να σας οτι οτι παλι η πιεση ηταν καλη!!!!!!!!!!!!! Γιουπιιιιι 12,5 η μεγαλη και 9+ η μικρη. Τελικα οταν δεν κοιμαμαι καλα εχω καλυτερη πιεση. Μηπως να καταργησω τον υπνο απο τωρα, αφου ουτως η αλλως σε μια εβδομαδα θα τον κοψω που θα τον κοψω με τα ξενυχτια της μπεμπας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα απο το πρωι ξεκινησαμε τις βολτες, καταρχην κατεβασα την Αγγελικη στο σχολικο με τον μικρο στον μαρσιπο. Χαρα η Αγγελικη που την κατεβασε ο αδερφουλης της μου εφερνε και ρουχα το πρωι να του βαλω καλτσες, παπουτσια και σκουφακι :lol::lol::lol::lol:

Μετα πηγαμε στην εκκλησια και πηραμε την ευχη της γεννησης και με ρωτησε ο παπας που την ξερω γιατι ολοι λεει μου ερχονται για μιση ευχη που δεν υπαρχει, με ρωτησε και αν εχουμε αποφασισει και το ονομα και του το διαβασε. Οποτε εχουμε και ονοματακι πλεον, Νικολας.

Ηρθε και η παιδιατρος πριν λιγο ολα καλα τα βρηκε και φτασαμε τα 3580.

Μαρια σαραντησατε και εσεις, μπραβο καλες βολτες λοιπον με την μικρουλα σας.

Νάνσυ μου με το καλο αυριο να παρεις αγκαλιτσα τα μωρακια σου, ολα καλα θα ειναι και θα δεις το βαρος τους θα ειναι οκ και θα τα εχεις απο την πρωτη στιγμη διπλα σου.

Βικακι ο Αντωνης ειναι ενα κουκλι, θα καψει πολλες καρδιες μεγαλωνοντας!!!!!

Κατερινακι και εσυ την Δευτερα, τελεια θα παρεις αγκαλιτσα την νεραιδουλα σου, με το καλο και μην αγωνιας καθολου.

Αριαδνη και εσυ πιστευω μεχρι την αλλη Δευτερα θα εχεις γεννησει.

Ανθη με γεια και τα στρωματακια, γιατι δεν πας πισω την βαση να παρεις κατι αλλο για την φραουλιτσα.

Αλεκα ξεκινησες δουλεια και γιαυτο σε χασαμε, κατι ειναι και οι 4 ωρες θα εισαι πιο πολυ με τα μικρα σου. Ο μπαμπας δυσκολευτηκε λιγο ε που θα παει θα βρει και αυτος τους ρυθμους του.

Αυτα κοριτσακια σας αφηνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι τι γλυκια η μικρη σου που τρελαινεται με τον αδερφο της!Αντε και οταν παει κι αυτος σχολειο θα τον διαβαζει τα μαθηματα του! :)

Αυριο το πρωι θα παμε κι εμεις να παρουμε την ευχη μας!!Σαραντιζουμε!!

Θα κλαιω απο συγκινηση σαν τη χαζη παλι.Δηλαδη στα βαφτισια τι θα κανω?Θα πλανταξω???

Αυριο λοιπον εχουμε το πρωι ευχουλα και το απογευμα παιδιατρο!Ελπιζω να μη θελει βυζι εκεινες τις ωρες :?

Χτες τον ζυγισα με τη δικη μου ζυγαρια κι εδειξε 4950 :shock: Για να δουμε θα το επιβεβαιωσει και η καλη μας η γιατρος αυριο?

Να σας πω την αληθεια,παρολο που εχω βαρεθει κλεισμενη μεσα,-εκτος απο 3-4 φορες που βγηκα για γιατρο και σουπερ μαρκετ,φαρμακειο-νοιωθω λιγο παραξενα τωρα που θα μπορουμε να βγαινουμε.Σα να συνηθησα ετσι και με φοβιζει ο κοσμος!Και βασικα φοβαμαι να βγαζω το μικρο εξω!!Χαζη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι παροοτι κλεισμενη 36η εβδομαδα θεωρειται 9 μηνας τα μωρα τα θεωρουν προωρα τουλαχιστον στις ιδιωτικες κλινικες για το δημοσιο δεν ξερω.κ καναμε την ενεση για να μαστε σιγουροι για τα πνευμονακια καθοοτι κ διδυμα κ για να μην μας τα βαλουν κ θερμοκιτιδα.εσυ οχι δεν χρειαζεται γιατι θα σαι κλεισμενη 37.θερμοκιτιδα μπορει να μπει κ ενα μωρα που γεννηθηκε κλεισμενη 40η δεν ξερεις τι μπορει να εχει.αναπνευστικο να μην τρωει οτιδηποτε..

αχ κοριτσια εκανα μπανιο κ επειδη εχω βαψει προσφατα τα μαλλια μου ακομα βγαζουν χρωμα κ την ωρα που τελειωσα με το μαλλι ενιωσα υγρη απο κατω κ εριξα νερο κ κυλισε στην μπανιερα κατι σαν βλεννα κοκκινη αλλα λογω βαφης δεν μπορω να μαι κ σιγουρη χιλια τα εκατο οτι ηταν απο το πιπι μου..αλλα απο την αλλη τοσο κοκκινο κ σαν βλεννα δεν μπορει να ταν απο τα μαλλια..

γενικα τα βραδυ ενιωθα τσουξιμο απο κατω κ σαν να ανοιγει κ σημερα καπως..αλλα δεν ξερω..φυσικα δεν παιρνω τον γιατρο γιατι τι να του πω δεν ξερω εαν ηταν η βαφη η αιμα;;;αλλα δεν ηταν ποσοτητα πολυ λιγο κ μετα που σκουπιστηκα ειχα απλως τα κλασσικα σπαστικα υγρα..

τουλαχιστον προλαβα κ ισιωσα μαλλι.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε λια :lol::lol:

κοιτα κατα πασα πιθανοτητα να ταν αιμα γιατι τα μαλλια μου οπως τα χες δει δεν ειναι κατακοκκινα.αυτο που κυλισε ηταν κατακκοκινο..τωρα θα δειξει τι σημερα τι αυριο φτανει να μην τρεχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκουκο σουπερ μαμα χαιρομαστε πολυ που μας θυμασαι μεσα στην τρεχαλα σου. Αντε καλη αρχη στη δουλεια και αφου θα συμπληρωσεις τα ενσημα, καλυτερα που δεν δουλευεις πολλες ωρες γιατι ετσι σου μενει χρονος για τα παιδακια σου και τον αντρα σου. Μπραβο τον πετρακη που πινει τοσο πολυ γαλα αλλα και σε σενα που εχεις γαλατακι.

Σ' ευχαριστω για την τονωτική ενεση βρισιας που μου εδωσες :):):):):):) Καλα που εχω και εσας και τα λεω και ξεσκαω και ακουω και μια κουβεντα παρηγοριας γιατι οπου αλλου τα πω δεν ξερω αν θα ακουσω κατι που θα με κανει να νιωσω καλυτερα.........

ΚΑτερινουλα τι καλα που τα μωρακια σου "τα βρηκαν" μεταξυ τους........ οντως σε λιγο η μικρη θα κανει τη μπειμπι σιτερ στο μικρο!!!!!!! Πηρατε και την ευχουλα και τωρα ποιος σας πιανει με τις βολτες. Και ολα καλα τα νεα απο τη γιατρρ :D:D:D:D

Λιακι αν κλαις ευκολα αυριο ετοιμασου για πολυ κλαμα!!!!!!!! Με το καλο να σαραντισετε. Πωπω γιγαντακι ο μπομπιρας :D:D:D:D ΚΑι εγω τον πρωτο καιρο φοβομουνα πολυ να βγαζω τον πριγκιπα βολτα.......

ΝΑνσουλι να εισαι σε επιφυλακη αν ειδες κοκκινο και δεν ξερεις απο που βγηκε..... να πας τουαλετα οποτε σου ερχεται και να κοιτας αν εχεις χρωμα στα υγρα για να μην τρεχεις κοπελα μου. Και ξεκουραση εεεε? Οτι εκανες εκανες απο δουλειες και μποτε. Τωρα χαρουμενες σκεψεις και ξεκουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, μου είστε καλα?

Νάνσυ, λές να γεννήσεις σήμερα??Για έλεγχέ το στην τουαλέτα.

Εγω έχω νέα...τώρα καλά, κακά, πάντως έχω.

Η μπέμπα άλλαξε θέση και είναι με οπίσθια θέση και το κεφάλι πλάγια και διαστολή καθόλου και την Κυριακή μπαίνω για καισαρική, εκτός απροόπτου!Θα πάω και την Παρασκευή μια τελευταία φορά στο γιατρό και αν δεν εχει αλλαξει κάτι, Κυριακή θα κάνουμε καισαρική. Οπότε Κατερινάκι, μάλλον θα σε προλάβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνουλα οπως και να εχει το θεμα ειναι οτι θα παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα και θα το λατρευεις οσο τιποτε αλλο στον κοσμο. Το πως θα ερθει στον κοσμο αυτο λιγο μας νοιαζει ε?????

Αν τελικη μερα ειναι για σενα η Κυριακη με το καλο να γεννησεις και ολα θα πανε μια χαρα :):):)

Αντε οι μανουλες Ιουλιου να με προλαβετε!!!! Αφου αυριο που εχω τελευταιο ραντεβου σκεφτομαι να πω τον γιατρο να μου κλεισει το χειρουργειο Τεταρτη για να γεννησω Αυγουστο!!!!!!! Αλλα οταν κανουμε σχεδια ο Θεος γελαει, οποτε αποφασισα να μην επεμβω στα σχεδια του γιατρουλη μου, γιατι καμια φορα δεν ξερεις τι γινεται σε 2 μερες........

Παω να την πεσω. Καλο απογευμα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsoudia ti kanete???

Egw ta'xw paiksei. H mama mou telika mpike nosokomeio kai twra ta kanw ola moni mou sin to mageirema pou den ekana ws twra kai taizw kai ton aderfo mou. Telos pantwn, ante na dw pote tha teleiwsei h talaipwria mou, me exei piasei kai h mesi mou ti sto kalo sa na eimai egkuos ponaw. Lete na einai epeidi isws mpainoun sti thesi tous ta kokala?? Ma ti trabaei h dolia h mana, na poname epeidi eimaste egkuos kai anoigoun ta kokala, na poname kai otan den eimaste giati kleinouuuun!!

Nansouli na pigaineis toualeta kai na skoupizeis to pipi kathe ligo kai ligaki gia na eisai sigouri. An deis pali kokkino pare ton thl amesws. Den einai spastiko auto stin kokkini bafi?? Emena bgainei kokkino kai meta apo 2-3 lousimata akoma otan ta bafw.

Ariadni mou min agxwnesai, epitelous tha eleutherwtheis! Sou eksigise giati tha kaneis kaisariki?? Den exei pithanotita na gurisei to mwro? Opws kai na exei, sumfwnw kai egw me to Pasxalitsaki oti simasia exei na genniseis kala kai na pareis to thaumataki sou agkalia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...