Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυχενικη και φυλο μωρου


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σας!!!!!!!! Την εβδομάδα που μας πέρασε έκανα αυχενική. ολα ήταν καλά. Ο γιατρός που μου την έκανε προέβλεψε και το φύλο του μωρού κατά 95%. Μου είπε κατά 95% αγόρι. Προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι αν και αγοράκι θέλω... Συμβαινουν συχνά λάθη σε αυτήν την περίπτωση? Μου φαίνεται ότι είναι πολύ νωρίς για να το δουν.. Στην κόρη μου αν θυμάμαι καλά μέχρι τον 4ο μήνα δε νομίζω να μου είχαν πει κάτι.. Βέβαια ήμουν και ψαρωμένη και δεν είχα ρωτήσει καν.. κάποια στιγμή μου το είπε ο γιατρός μου.. Τώρα σε αυτό που ρώτησα μου είπε αυτό..Εχετε εμεπειρία να σας έχουν πεί κάτι και τελικά να μην ήταν έτσι?... Πείτε μου τη γνώμη σας γιατι ο γιατρός μου είπε οτι πρέπει να περιμένουμε κάνα δυο βδομάδες ακομα κι αν το δουμε.... Ουφ...Α! και για να μην ειμαι αχαριστη.. χιλια ευχαριστω στο θεό μου που δε με ταλαιπώρησε και μου εστειλε ενα γερό μωράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Αν σου έδωσε τόσες πολλές πιθανότητες για αγόρι μάλλον πρέπει να ετοιμάζεις τα γαλάζια ζιπουνάκια! :D

Στα κορίτσια συνήθως καθυστερούν να πουν ή γίνονται λάθη γιατί δεν "προεξέχει" τίποτα και τους μπερδεύει.

Καλή συνέχεια σου εύχομαι και να χαίρεσαι και το κοριτσάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sugxaritiria koritsi mou gia tin egkumosuni sou ;)

kai ego otan ekana auxeniki mou eipe o giatros oti 80% einai agorakia (diduma perimeno) kai telika etsi einai! den ekane lathos. esena sou eipe 95% opote pisteuo oti etsi einai ;) me to kalo, kali egkumosuni na exeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου, να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Στην αυχενική λενε εχεις μια στις τρεις πιθανοτητες να κανουν λαθος ή κατα 65% περιπου αυτο που σου λενε να ειναι και το σωστο εξαρταται απο την εμπειρια του γιατρου, το μηχανημα και κυριως τη θεση του μωρου.

Εμενα και στα δυο επεσαν μεσα στην αυχενική και απλα το επιβεβαιωσαμε τρεις με τεσσερις εβδομαδες αργοτερα, και ειναι και διαφορετικού φύλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryjane, με το καλό να έρθει το μωράκι σου! εγώ όταν έκανα αυχενική στο Ιασώ, ο γιατρός μου είπε "μάλλον αγόρι" (ήταν συγκρατημένος) κ φυσικά ήταν ένας σούπερ αγόραρος που έφτασε στην αγκαλίτσα μου :D

αν σου είπε 95%, φαντάζομαι ότι είδε ξεκάθαρα τσουτσουνάκι. στα κοριτσάκια, είναι σχετική η "πρόβλεψη", μια κ δεν φαίνεται κάτι κ δεν είναι σίγουροι και οι γιατροί. ωστόσο, ξέρω περίπτωση (μόνο μία) που έλεγαν αγόρι και τελικά ο μάγκας ήταν πριγκήπισσα, γιατί φαινόταν ο ομφάλιος για τσουτσούνι :idea:

ωστόσο, το 95% δείχνει ότι ο γιατρός είδε ξεκάθαρα τα γεννητικά όργανα, οπότε με το καλό στο γαλάζιο!!!!!! να δεις που είναι αγοράκι! μια καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις, όλα να πάνε περίφημα %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω οταν εκανα την αυχενικη μου ειχε πει 95%αγορι και φυσικα και ηταν...αμα ειναι αγορι ειναι δυσκολο να γινει λαθος ειδικα αν ο γιατρος και ο υπερηχος ξερουν καλα τι κανουν...εχω αυχενικη στις 16 και ελπιζω και αυτην την φορα να το μαθω...

με το καλο το μωρακι σου και να ειναι γερα και δεν πειραζει ας ειναι και λαθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου σου ειπε αγορι, τοτε αγορι ειναι βρε.. :D:D:D Τα αγορακια φαινονται καλα απο την αρχη :lol::lol:

Ετοιμασου για γαλαζια ρουχαλακια. Εμενα η μπουμπου ειχε παντα γυρισμενη τη πλατη και δε φενοταν , παρολο αυτα μου ειχαν πει απο την αυχενικη πως ειναι κοριτσακι. Με το καλο να ερ8ει ο γιοκας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το αγοράκι σου!! Είμαι τώρα στην 17η εβδομάδα, όταν ήμουν 12 και κάτι έκανα αυχενική και μου είπαν "αγόρι, αλλά μην το δένεις και κόμπο". Δύο εβδομάδες μετά, στην προγραμματισμένη επίσκεψη στον γυναικολόγο μου, είδαμε το τσουτσουνάκι του και επιβεβαιώθηκε έτσι η αρχική πρόβλεψη. Και γω πιστεύω ότι πέφτουν μέσα συνήθως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalimera!!!!!!!!!! piga xthes gia uperixo kai de fainotane kala... kapoia stigmi mou leei o dikos mou o giatros mallon koritsi einai...........!!!!!!!!!! toso kairo skeftomoyn ton antra kai twra mou allaksane ligo ta plana.... vevaia mou eipe oti de voithaei i stasi kai tha to doume se 2 evdomades... ouf... to kserw oti den prepei na kanw tetoia diakrisi alla ti na to kanw to mualo mou.... thelw agoraki...!!!! ta upoloipa tha ta poume otan exw nea..,.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγορι μου ειχε πει στην 12εβδομαδα και κατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και φυσικα επιβεβαιωθηκε αγορι μου ειπε και τωρα στην 13η..συνηθως φενονται πολυ πιο ευκολα απο τα κοριτσια ειδικα αν δεν ντρεπονται τα μωρακια και στα δειχνουν ολα φορα παρτιδα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γερο να ναι και ειναι το μονο που μετραει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai kali egkimosunh na exeis! emena stin auxenikh mou eixan pei pws uparxei upopsia gia agori, kai epesan eksw telika. otan ekana tin b epipedou mou eipan pws einai koritsi.kalo tha itan na mhn to deseis kkompo giati einai nwris akoma.kane ligo upomonh!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω πάντως την αίσθηση ότι ψιλοεξαρτάται και απο το μηχάνημα που κάνει αυχενική και υπέρηχο. όσο πιο εξελιγμένο, τόσο ακριβέστερα θα είναι κ τα αποτελέσματα. ωστόσο, γερό παιδάκι maryjane! στην αυχενική μου είπαν μάλλον αγόρι - την έκανα μέσα Σεπτέμβρη - και φαντάσου ότι στο ιατρείο μετά απο καμιά 20αριά μέρες, μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να είναι κ κορίτσι :o

τελικά τον 5ο μήνα στην β'επιπέδου είδαμε ότι στάνταρ πάμε γερά για γαλάζια όνειρα κ πήραμε κ το πρώτο μας ρούχο!!! ακόμη το θυμαμαι κ συγκινούμαι! πάνω απ'όλα να είναι όοοολα καλά κ με το καλό να έρθει το μωράκι σας!

παρεμπιπτόντως, mariakrhth με το καλό κ εσύ στον 2ο αγόραρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera... auto pou kserw einai oti ta mixanimata poy moy ekanan thn auxeniki einai poli pio ekseligmena,,, mou to eixe pei ki o giatros mou alla twra exei parei ki autos kainouria mixanimata.... pleon de skaw tha perimenw alles 10 meroules kai vlepoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, καλύτερα μέχρι τη β' επιπέδου κ μη σκας! γερό μωράκι κ ό,τι να'ναι!!! αν έρθει κόρη τώρα, είμαι βέβαιη ότι το 3ο θα είναι αγοράκι :D

είμαστε το αντίθετο :):) εγώ έχω αγοράκι κ θα ήθελα φανατικά μία κορούλα!!! αλλά δεν βαριέσαι, γερό και υγιές παιδάκι να είναι! η ευτυχία είναι μοναδική! μακάρι μάλιστα να μπορέσω να κάνω και 3ο! πόσο θα το ήθελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

με το καλό να έρθει maryjane!!! το παν είναι ένα υγιές μωράκι, σωστά? όλα τα άλλα έπονται και πολύ μικρή σημασία έχουν! στο 3ο παιδάκι σας, που πιστεύω πια ότι θα είναι αγοράκι!!! σκέψου εξάλλου, τι καλή παρείτσα που θα κάνουν οι κορούλες σου! τι καλά!!φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxax... den kserw an tha paw gia trito giati o antras mou exei idi 2 kores apo ton prwto tou gamo oi opoies kai erxontai kathe savvatokuriako kai oles tis diakopes kai menoun mazi mas... pername poli kala ki eimaste idi polloi.... e nomizw oti einai arketa 4 paidia....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Koritsia kalimera! xthes ekana ti b epipedou... ola itan kala kai telika o giatros pou ekane tin auxeniki den eixe kanei lathos.... to paidaki mas einai agoraki....!!!!!!!!!!!!!!!! euxaristw tous pantes to theouli mou kai ton agio spuridwna pou me eixe akousei apo tin arxi.. vevaia simasia exei oti itan ola kala kati opu kathusixazei panta ti mama...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε maryjane!τέλειο! μπράβο κατ'αρχας που όλα είναι καλά! ε, ναι, μετά την αναφορά και για τα 2 κοριτσάκια του αντρούλη, νομίζω ότι το τρίτο θα αυξήσει τα μέλη της οικογένειας. δεν βαριέσαι, ό,τι πει ο Θεούλης! είδες που σου είχα πει να περιμένεις τη β'επιπέδου? είναι αναμενόμενο να θέλετε ένα αγοράκι, χαίρομαι πολύ για σένα! με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...