Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος και γονιμότητα


Recommended Posts

lilitsa αφού τώρα βάλατε μπροστά γιατί να αγχωθείς? Μπορεί να είσαι απο τις τυχερές και απο τις πρώτες προσπάθειες να τα καταφέρετε!;)

Καλό είναι να το σκέφτεσαι στοργικά, ξέρεις και την ωορρηξία σου οπότε βουρ στον ...πατσά... λέμε τώρα!

Ηθελα να μοιραστώ και την χαρά μου μαζί σας, έμεινε έγκυος και η συνυφάδα μου και έχουμε ενθουσιαστεί πολύ! Μένουμε δίπλα και σχεδόν τα πάντα τα κάναμε ταυτόχρονα (αραββώνα, γάμο, τα σπιτάκια μας...). Τώρα ο όροφος πρώτα ο Θεός θα γεμίσει μωράκια:silly: :silly: :silly: :silly::silly: Και μετά απο λίγα χρόνια και άλλα μωράκια:silly: :silly: :silly::silly:

Είμαι χαζοθεία???? Οζι, όχι, όχι...:blush: :blush:

Και να πω και κάτι στις αγχωμένες μέλλουσες εγκύους: τα παιδιά που σας λέω συνέλαβαν απο τους πρώτους μήνες προσπάθειας αλλά το είχαν πάρει πολύ χαλαρά, σας το λέω πολύ υπέυθυνα, όχι άγχος, ούτε τις ημέρες δεν μετρούσαν για την ωορρηξία:huh: , πήγαιναν τα ταξιδάκια τους, περνούσαν καλά και ήρθε και το σποράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 117
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Το Δεκέμβρη κλείνουμε με τον άντρα μου 2 χρόνια άκαρπων προσπάθειων για παιδί.Εξετάσεις κάθε είδούς έχουμε κάνει όπως επίσης και μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματέγχησης. Ειλικρινά κάθε φορά που μου έρχεται περίοδος όλος ο κόσμος καταρρέει. Εχω μάθει να καταλαβαίνω πότε έχω οωρηξία χωρίς καν να κάνω το τεστ αλλά μάταια. Αγχός έχω μπόλικο και για αυτό δεν μπορώ να κόψω και το κάπνισμα, αν και μέσα μου ξέρω ότι δεν είναι αυτό η αίτια. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όσο και αν καταλαβαίνω το ότι δεν πρέπει να έχω τόσο πιο πολύ αγχώνομαι.Έίναι δύσκολο για μια γυναίκα να θέλει να κάνει παιδί και να μην μπορεί και πολλές άλλες γυναίκες να μένουν έγκυες και να μην τα θέλουν. Ελπίζω να με καταλαβαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Το Δεκέμβρη κλείνουμε με τον άντρα μου 2 χρόνια άκαρπων προσπάθειων για παιδί.Εξετάσεις κάθε είδούς έχουμε κάνει όπως επίσης και μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματέγχησης. Ειλικρινά κάθε φορά που μου έρχεται περίοδος όλος ο κόσμος καταρρέει. Εχω μάθει να καταλαβαίνω πότε έχω οωρηξία χωρίς καν να κάνω το τεστ αλλά μάταια. Αγχός έχω μπόλικο και για αυτό δεν μπορώ να κόψω και το κάπνισμα, αν και μέσα μου ξέρω ότι δεν είναι αυτό η αίτια. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όσο και αν καταλαβαίνω το ότι δεν πρέπει να έχω τόσο πιο πολύ αγχώνομαι.Έίναι δύσκολο για μια γυναίκα να θέλει να κάνει παιδί και να μην μπορεί και πολλές άλλες γυναίκες να μένουν έγκυες και να μην τα θέλουν. Ελπίζω να με καταλαβαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ.ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..ΑΠΛΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ.ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..ΑΠΛΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Η ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ. ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΜΕΡΑΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!!!!! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΤΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ!!!!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΗΡΕΜΙΣΩ?? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ!!!! ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Η ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ. ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΜΕΡΑΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!!!!! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΤΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ!!!!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΗΡΕΜΙΣΩ?? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ!!!! ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσια δεν θελει αγχος :huh: ευκολα βεβαια το λες αλλα δυσκολα το αποβαλεις.:unsure: ..εμενα ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν κανω καλη ωορρηξια και οτι την χαλαω λογω...ΑΓΧΟΥΣ....αχχχχχχ:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν θελει αγχος :huh: ευκολα βεβαια το λες αλλα δυσκολα το αποβαλεις.:unsure: ..εμενα ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν κανω καλη ωορρηξια και οτι την χαλαω λογω...ΑΓΧΟΥΣ....αχχχχχχ:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στην παρεα σας και ελπιζω να μου φερετε γουρι γιατι κι εγω θελω να γινω μανουλα βλεπετε σχεδον ενα χρονο κανουμε προσπαθειες αλλα τιποτα.δεν εχουμε κανενα προβλημα οργανικο οποτε μαλλον το αγχος μας φταιει και οχι το δικ μας αλλα περισσοτερο των γυρω(συγγενων φιλων κτλ)μετα τις γιορτες θα παμε για σπερματεγχυση ο γιατρος μου παντως μου λεει πως ολα ειναι καλα και να ηρεμησω αλλα μπορω????:S :S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στην παρεα σας και ελπιζω να μου φερετε γουρι γιατι κι εγω θελω να γινω μανουλα βλεπετε σχεδον ενα χρονο κανουμε προσπαθειες αλλα τιποτα.δεν εχουμε κανενα προβλημα οργανικο οποτε μαλλον το αγχος μας φταιει και οχι το δικ μας αλλα περισσοτερο των γυρω(συγγενων φιλων κτλ)μετα τις γιορτες θα παμε για σπερματεγχυση ο γιατρος μου παντως μου λεει πως ολα ειναι καλα και να ηρεμησω αλλα μπορω????:S :S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαράκι.. Σίγουρα φταίει το αγχος αφου δεν υπάρχει πρόβλημα οργανικό..Εχει δίκιο ο γιατρός σου πρεπει να χαλαρώσετε και οι 2 για να μπορέσετε επιτέλους να ποιάσετε ενα παιδάκι σας το εύχομαι με ολη την ψυχη μου! Α και μην ακους τους συγγενείς γράψτους και σε εμενα ετσι λεγανε οι δικοί μου αλλα ευτυχώς τους έγραφα.. Ολα θα πάνε καλα θα το δεις αρκεί να ηρεμήσεις. Και οτι θες στην διάθεση σου.

image.php?s=2&sex=&month=dec&date=30&years=2008&c=pink&bg=20

dev364pp___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαράκι.. Σίγουρα φταίει το αγχος αφου δεν υπάρχει πρόβλημα οργανικό..Εχει δίκιο ο γιατρός σου πρεπει να χαλαρώσετε και οι 2 για να μπορέσετε επιτέλους να ποιάσετε ενα παιδάκι σας το εύχομαι με ολη την ψυχη μου! Α και μην ακους τους συγγενείς γράψτους και σε εμενα ετσι λεγανε οι δικοί μου αλλα ευτυχώς τους έγραφα.. Ολα θα πάνε καλα θα το δεις αρκεί να ηρεμήσεις. Και οτι θες στην διάθεση σου.

image.php?s=2&sex=&month=dec&date=30&years=2008&c=pink&bg=20

dev364pp___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ είμαι 32 χρονών και προσπαθώ 9 μήνες κι ακόμα τίποτα. Μάλιστα από το άγχος αντί να προσπαθούμε περισσότερο, τελικά έχουμε και λιγότερες επαφές. Και μετά εκτός από απογοήτευση έχω και τύψεις. Μου βγαίνει θυμός και στον άντρα μου. Εκείνος έχει 2 παιδιά από τον πρώτο του γάμο και ούτε αγχωμένος είναι ούτε μοιάζει να προσέχει τη δική μου αγωνία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη συνομηλικη φεφεκι

Η γνωμη μου ειναι να ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ με τον αντρα σου.

ΜΙΛΗΣΕ του για τα συναισθηματα σου και πως η σταση του αυτη σε επηρεαζει.

Φοβαμαι μηπως η η σταση του επηρεασει τη δικη σου σχεση με τα δικα του παιδια Αυτο ειναι ο,τι το χειροτερο και για εκεινα και για σενα και για τη σχεση σας

Αν κρινεις οτι δεν μπορεις να του μιλησεις συμβουλεψου καποιον ειδικο.

Επισης εχε στο νου σου πως το γεγονος πως εκανε δυο παιδια δε σημαινει 1) πως δε θα κανετε και μαζι 2)πως ειναι υπερανω καθε υποψιας απο ιατρικης αποψεως

Συγνωμη αν ακουγομαι υπερβολικη αλλα εχω περασει μια αναλογη κατασταση(με αρκετα κοινα σημεια) φορτωνα ενοχη ωσπου καποια στιγμη ξεσπασα με τον χειροτερο τροπο.

Με λιγα λογια οπως λεει και ο Λαζοπουλος ΒΓΑΛΤΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ και ολα θα πανε καλα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ απις. Όπως τα λες είναι. Νομίζω πάντως ότι το θέμα είναι περισσότερο προσωπικό. Να τα βρει δηλαδή κανείς με τον εαυτό του και να αντλεί δύναμη από τον εσωτερικό του κόσμο. Είναι μάλλον κι αυτό μια άσκηση πριν την εγκυμοσύνη, μια ευκαιρία να γίνεις καλύτερος άνθρωπος και φυσικά πιο δυνατός. Κι εσύ; Προσπαθείς επίσης να υποθέσω; Στους πόσους μήνες είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑΞΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΜΑΓΟΣ ΜΕ ΡΑΒΔΑΚΙ.ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.ΕΛΕΓΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ,ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΚΛΠ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΕΡΕΙΠΙΟ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΟΣΟ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΗΣΥΧΗ.ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΓΟΥΣΕ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ 1 ΦΟΡΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΔΕ ΒΓΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΝΩΡΙΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΤΕΣΤ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ.ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ 21Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΟΠΟΤΕ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ.

ΤΕΛΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΠΙΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ..ΑΠΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΩ.ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΟΤΑΝ ΠΙΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ.

ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΛΕΝΑ ΜΟΥ.ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΝ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ.ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΣΕ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΑΚΙ ΠΟΥ ΑΓΓΙΞΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΞΕΑΓΧΩΘΩ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΑΧΤΑΡΑ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ!!ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΣ ΠΡΙΝ 11 ΜΗΝΕΣ..ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΚΑΙΡΑ ΟΣΑ ΣΟΥ ΛΕΩ..

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΙΣΩΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@φεφεκι

Φεφεκι μου οχι δεν ειμαι εγκυος τωρα,ουτε εχω αρχισει ακομη προσπαθειες.

Στη δικη μου περιπτωση το αγχος και την ενοχη τα ενιωσα απο τη στιγμη που γεννησα προωρα ενα μωρο που εζησε 2 μηνες.Ο αντρας μου εχει ενα παιδακι απο τον πρωτο του γαμο.

Ενιωθα ενοχη -εγω φταιω ,το σωμα μου φταιει. Θυμο που τον εβλεπα πιο αποστασιοποιημενο. Καταρρευσα οταν ακουσα την αδερφη του να του ψιθυριζει "μη στεναχωριεσαι εσυ εχεις κι αλλο παιδι" λες και η μικρη μας δεν ηταν παιδι του.Οταν πια η μπεμπα μας πεθανε παρανοησα τελειως.ΔΕ στο κρυβω οτι απεφευγα το παιδι του, μεσα στη θλιψη μου ενιωθα πως ετσι τον τιμωρω για την αδιαφορια του. Ποσο ντρεπομαι για τον εαυτο μου τωρα..:blush: :blush: :blush:

Με πολυ συζητηση καταλαβαινω πια πως εχει κι αυτος συναισθηματα και η "αδιαφορια" του ητανε η αμυνα του

@ανθη

Μ αρεσε πολυ η ιστορια σου ας διδαχτουμε απο αυτα που μας γραφεις!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw ayto pou thelw na pw se ola ta koritsia pou prospathoun na paroun tous antres tous na pane kamoia bdomada kapou kai oti kanete na to kanete gia apolausi...an to kanete gia na kanete mwro.......tipota den tha kanete..pate se ena xionismeno topio se ena tzaki....me kerakia...mia belentza....kai KAPSE TO hehehhe

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ενδονοσοκομιακη λοιμωξη 15 ημερων παρουσιασε μυκητες στο αιμα.

Πηρε πολλα φαρμακα χωρις επιτυχια Μεχρι που της εδωσαν φαρμακα για ενηλικες Επαθε απο τις παρενεργειες νεκρωτικη εντεροκολιτιδα (ολο το εντερο σχεδον καταστραφηκε) αυτο οδηγησε σε υπερκαλιαιμια και αυτη οδηγησε σε ανακοπη.

Δε Θελω ομως να τρομαξουν οι μανουλες που εχουν προωρα μωρακια στην εντατικη

Ολα τα μωρακια που ηταν στην ιδια φαση δεν επαθαν τιποτα κι αν επαθαν κατι το ξεπερασαν γρηγορα.Πηραν βαρος και ειναι μια χαρα.Εμεις ειμασταν ατυχοι.

ΤΟ τονιζω αυτο και σε οσους περνουν κατι αναλογο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου γρηγορα στο σπιτι! Αυτο που μας ετυχε και κυριως ο τροπος που εξελιχτηκε ηταν εξαιρετικα σπανιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis mou lipamai para poli...me aggikses apo tin wra pou to diabasa olo ayto skeftomai...sou euxomai na min to ksanaziseis pote...oute kan na to ksanakouseis san periptwsi...auto egine epeidi itan proworo to mwro na fantastw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...