Μετάβαση σε περιεχόμενο

οκτωβριανες ταλαιπωρες μανες 2009 νο33!βοηθεια μας


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 955
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχεις κοαμο που σε φθονει;;αχαχα

εμεις καλα..καλα η μικρη αλλο παιδι σημρα.5 στα 5 τσισΑ ΠΑΝΩ της..νομιζω οτι θελει να με σπασει τα....

ΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΗς ΚΑΝΩ...μιλαμε 100 πλυντηεια σημερα..

της εβΛΑ ΠΑΙΔΙΚ αημερα...

και δεν ειχε ιτιποτα η τηλεοραση και ειχε μονο το ντενη το τρομερο...μετα καταλαβα οτι ηταν βλακεια!!

τοσο κωλοπαιδακι ο μικρος ζζζ;

χτυπησε ο μικρος;;;

παιδια ...ανβηκε η χρυση αυγη και βγηκε η νδ!!μα πεστε μου ποιος παπαρας ψηφισε νδ;;αληθεια ομως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

ζζζ βαλε εικονικες ωτοασπίδες και παθε τύφλωση (παρε μαυρα γυαλια που με το ζορι βλεπεις) :lol::lol::lol::lol:

εγω εχω αυτες τις 2 ασθενειες και πλεον δεν με πολυαπασχολουν οι αταξιες :lol:

και σιγα μην βαλει την σωματικη του ακεραιοτητα σε κίνδυνο - για χαζο τον εχεις;

εμενα μια χαρα εξυπνος μου ακουγεται

να σου σπασει τα ... θελει σωσω μου

αλλα θα της περασει λογικα

σημερα κατουρηθηκαν και οι 2 στο κρεββατι με το που ξυπνησαν :(

εβαλα πλυντηριο 4 σετ σεντονια (χθεσινα και σημερινα) -στεγνωσαν και σιδερωνα

χεσε μεσα

σε καταλαβαινω

υπομονη θα το ξεπερασετε και αυτο που θα παει

κατα τα αλλα εσυ;

καλα;

το μπεμπεκακι μας τι κανει;

εχει κλωτσησει; συνηθως λενε στη 2η το καταλαβαινεις πιο γρηγορα

ξερω πολλους που ψηφισαν και νδ και χρυση - που καμαρωναν

δεν ασχολουμε - βαριεμαι να τσακωνομαι για πολιτικα :D

σημερα πηγαμε εξοχικο - ολα τα ξαδερφακια μαζι

σουπερ περασαμε - τελεια μιλαμε

τα μικρα καταχαρηκαν - φαγανε παιξανε

ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω οι αστυνομικοι την κατσανε αν εβγαινε ο Αεξης γιατι λεγανε οτι θα αφοπλισουν την αστυνομια, θα κλεινανε τα ΥΜΕΤ και ΜΑΤ και εμας που κυνηγαμε τους αγαπητους αλλοδαπους... αυτο εννοουσα.... ;)

τωρα για το ποιος ψηφισε ΝΔ... οποιος τρομοκρατηθηκε απο αυτα που λεγανε τα καναλια..... κυριως οι ωριμες ηλικιες...

η κοπελα με τα 2 μικρα δεν ειναι συναδελφοσ.. ο αντρας της ειναι... ατυη δουλευε σε μικροβιολογικο.... αλλα αυτα... λαστ γίαρ που λενε...

ΖΖΖΖ πως τα καταφερε!!!!! δε λεω, γλυκουλης ο ΝΤενις.... αλλα αν ηταν γιος μου και εγω θα ειχα φρικαρει!

και ο Σπυρος που εχει πολλη δυναμη, νομιζω για την ηλικια του, οταν χτυπαει τη ΜΑριαννα, μετα το μαλωμα φυσικα, τον πιανω να συζητησουμε και τουλεω ποσο δυνατα χερια και ποδια εχει και πρεπει να προσεχει να μην ποναει τον αλλο κλπ κλπ... δειχνει να το καταλαβαινει... για λιγο....

σημερα τους ειχα το πρωι στο μπαλκονι με βρακι....

ο Σπυρος στην αρχη εκανε 5φορες απο λιγα τσισα και 3 κομματακια κακα. αλλα ηταν απο το ζορι να κανει κατι... γιατι οταν βγηκε εξω και επαιζε του φυγανε και το πηρε στραβα και εκλαιγε και ουρλιαζε....

η Μαριαννα τιποτα δεν εκανε στην τουαλετα, οσες φορες και αν εκατσε... εκανε 2 φορες τσισα πανω της και ελεγε. δεν πειραζει μαμα θα το πλυνεις το βρακακι και θα στεγνωσει!!!! στα τετοια της δηλαδη....

μεσα σε 2 ωρες μπηκαν για πλυσιμο 5 βρκακια... 1 του Σπυρου εμεινε στο συρταρι... πρεπει να παμε να παρουμε καμια 20αρια για τον καθενα....

πωπω.... βουνο με φαινεται..... ελπιζω η μαμα μου, και λογω εμειριας να με βοηθισει σε αυτο γιατι ως τωρα ειναι το μονο που νομιζω δεν θα τα καταφερω....

Χαρα!!!! ειμαστε ομοιοπαθεις!!!!

Χρυσουλα πολυ καλες τιμες ρε συ.... και εδω επαρχια ειναι, εξω απο Θεσ/νικη, αλλα... δεν...

τωρα να παω για μπανιο ή να περιμενω τον αντρα να γυρισει απο την επιφυλακη...... πρωι απογευμα μονη σημερα... λαλησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα πλλα ειχε πει ο τσιπρας αλλα ουτε τα μισα δε θα εκανε....

ελπιζω να μη γινει κυβερνηση..

μεστην αντιδραση ειμαι ,ε;;

παντως με χειριζεται κανονικα η μικρη..αυτο νομιζω..ασχετο..

βαγκ....υπομονη για τα τσισα..αν το πιτεψεις θα δεις..θα το καταφερεις..

α;λλα εννοειται τουλαχισοτν 20 βρακια στο καθενα..

και αυτο με τα τσισα σε μα κρατησε 4 μερες..μετα γιοκ!!

δε μαλωνεις ν τα κανει πανω του.δε φωναζεις..

απλα επαναλαμβανεις τιθα επρεπ να κανει!!

καλα η εγκυμοσυνη.

απο οτι φαινεται..αλλα αμελω εργαστ εξετασεις ραντεβου με γιτρο...αποτελε παπ ει και τετοια..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

α ρε βαγκ ηθελα να σχολιασω και τη γυναικα του συναδελφου σου

κριμα η γυναικα

ειναιι μανικι να μενεις ολη μερα μεσα

που να εχει υπομονη η γυναικα να μεγαλωσει παιδια

μακαρι να γινει κατι να αλλαξει αυτο γιατι δεν θα ειναι για πολυ καιρο μαζι -θα φρικαρει η κοπελα

οσο για την πανα ρε συ μην αγχωνεσαι

αστους δεν ειναι ετοιμοι ακομα

σιγα σιγα υπαρχουν παιδακια που τους περνει καναι 3 μηνες μου ειχε πει ο παιδιατρος

μην πολυ ακους

με την εννοια - εγω τωρα μπορει να μιλαω εκ του ασφαλους και να λεω

αλλα εμας μας βοηθησε παρα πολυ και ο παιδικος - ηζηλια ουσιαστηκα και η ντροπη

το καθε παιδακι εχει τα δικα του

οριστε σωσωκα μπραβο σας που κανετε τα τσισακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α δεν αγορασαμε ακομα μπαταρια

τις ειδα απο κοντα οχι αυτες που λω

αλλες αλλα δεν μου πολυαρεσαν

θα παρω τηλ να δω εαν φτιαχνεται η δικια μας και βλεπουμε

μπραβο για το νινι σας

ολα καλα θα ειναι

γιατι καλε ετσι -το ξεχνας ή δεν προλαβαινεις ή βαριεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e ειμαι λιγο πιο κουλ σε αυτην την εγκυμοσυνη..γυρισαμε απο ωρλ!!

η μικρη μπουκωμενη...

αλλα δε θα της δωσω μαλλον τιποτα..καλυτερα βουτια στο θαλασσινο νεορ αλλα εδω φυδαει του..πουστη!!

πηγακ αι δερματολογο..

τελικα μαλλον ειναι οζωδες ερυθημα...

φακ!!

κανονικα τα κρατανε τετοια περιστατικα στο νοσοκ για παρακολ γιατι μπορε να κρυβονται πολλα λεει αλλα εμενα δε μπορουν να με κρατησουν λογω εγκυμοσυνης..

αλομινονερα,αντιβιωση ξεκουραση..το τελευτ εινι αστειο..

αλλα τη ειπα ν μου γραψει κα ι1 τριπλεξ να αποκλεισουμε θρομβο!!

η μικρη...κνει ξανα τσισα στη λεκανη..αλλα τσεκαρισμενο..οποτε την μαλωνουμε τα κανει πανω της..η την βαζουμε τιμωρια..οποτε εμις πρπει να αδιαφορουμε για τα τσισα που κανει..καλα δε λεω;;

εβγαλε εννοειτα φουσκαλες σε ολο της το στομα απο τα σκατα που βαζει στο σοτμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα...

αντε ρε Σωσω απο τι σου δημιουργηθηκε??? καλα μωρη και εσυ γιατι την αφηνεις να τα βαζει???

και να σαι συνεπης...αντε..

και εμεις σημερα θεμα τουαλετα τζιφος..ολο νευρα :twisted::twisted:

Μαρια κοιτα αν φτιαχνεται η μπαταρια..δεν αγοραζονται ευκολα..

εγω το ρολοι μου αφου δουλευει δεν το πηγα στην αντιπροσωπεια για την αλλαγη κρυσταλλου αλλα πρεπει.. :evil::evil:

Βαγκ δεν ειναι απλως βουνο..το αραρατ ειναι αλλα εγω δεν εχω και υπομονη γενικα...ασε που ο δικος μου ειναι γενικα γραψαρχ.....ης οποτε δεν τον νοιαζει αν οι αλλοι δε φορανε..

Μαριαζζζζ και ο δικος μου ειναι ζωηρος αλλα εσεις παραειστε...να μη χτυπησει μονο και αστον να τα διαλυσει.. :lol::lol:

εμεις τα ιδια..δε βγηκαμε γιατι ο μικρος απο τις 3.30 ξυπνησε στις 7.30..να δω τι ωρα θα κοιμηθει το βραδυ..βρηκα ευκαιρια και εφτιαξα τα γεμιστα μου για αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RE PAIDA..ΤΕΛΙΚ ελπιζω να εινΙ ΘΕΜ εγκυμοσυνης..ΛΛΙΩς ΜΠΟΡΕΙ Ν ΕΙΝΙ ΑΠΟ ΦΥΜΑΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩς ΧΡΕΙΑΣΤΕ ΙΒΙΟΨΙΑ ΑΝ ΔΕ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!!

τεσπα!!

παιδια εχω τρελα θεματα..

πρωτον..η μαρθα κατουραει πανω της...

και ξερετε ποτε το κανει πο εντονα;;οταν της βαζεις τιμωρια η την μαλωνεις...

εκδικηση..και να σας ρωτησω..να την βζω να κανει κακα στο γιογιο και τσισα στη εκανη;;

μηπως θ την μπερδψω;;τι λετε;;

δευτεον..μου ζηταει να κοιμηθει στο μικρο,κοιμαται κανενα μηνα στο αλλο..ακουει λεει θορυβους απο κατω και καποιος κανει ντουντουκ!!

τι ν της πω η ερμη;;τη ειπα κοιτ παο κατω δεν εινι κανενας..ζητησε να κοιμηθει στο μικρο λεω εδω κοιμουνται μικρα παιδια..δεν ηξερα τι αλλο να πω!!

παναγια και ποσα αλλα θα βγαλει!!

χρυσουλα στειλε κανενα γεμιστο ρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω αυτο με το που ταχα ακουει θορυβους απο κατω απο το κρεβατι κλπ... μαλλον ειναι σαν κατι που περιγραφει στο βιβλιο η νταντα για τερατα στη ντουλαπα κλπ. θα αγορασεις ενα κουτακι χρυσοσκονη ή κομφετι χρυσαφι και θα την πεις οτι σας το εστειλε η καλη νεαρϊδα και οτι ειναι μαγικο. πριν κοιμηθει θα κανεις κατι σαν τελετουργικο και θα ριχνεις λιγο πανω απο το κρεβατι για να φυγουν ολα αυτα που την τρομαζουν. βεβαια αν ειναι η ΜΑρθα σαν εσενα, θα σου πει... δε μας χεζεις ρε μανα... τι παπ...ιες ειναι αυτες που με λες!!!! :lol:

λες το τσακαλι σου να πηρε πρεφα οτι στο μικρο κρεβατι θα κοιμαται το μωρο;;;;;

και γιαυτο να κανει και τα χαζα και τα αντιποινα με τα τσισα οταν τη μαλωνετε;;;;

εμεις σημερα τα πηγαμε στη γιατρο να δουμε αν ολα καλα με τη ΜΑριαννα γιατι ακομε εχει λιγο μυξες. ειναι στα τελειωματα. ο λαιμος ειναι λιγο κοκκινος ακομα. παραδοξως ο Σπυρος αν και εριξε κατι φτερνισματα δεν κολησε. ακομα.

για την πανα λεμε με τον αντρα να το κανουμε στην αδεια μας. αφου λετε ειναι 4-5 μερες. λεω να κανω εναν πινακα ανταμοιβων οπως γραφει η νταντα, να κολαμε ενα αυτοκολητο καθε φορα που κανει καποιος τσισα και κακα στην τουαλετα και οποιος κερδιζει το βραδυ να παιρνει δωρακι. ειναι καλη ιδεα λετε;;;

σημερα στο σεμιναριο καλυτερα... μας εκανε συναδελφος αξιωματικος που ειναι πολυ ενημερωμενος. μεσα σε ολα ο τυπος! ευτυχως θα μας κανει ολη τη βδομαδα αυτος νομιζω. απο Αθηνα ηρθε και νομιζε λεει οτι θα χαλαρωσει και λιγο στο ξενοδοχειο, πισινα και ετσι, αλλα με το που ειδε οτι οι 2 οροφοι ειναι γεματοι Λιβυους (αυτους που στειλανε τραυματιες και καλα απο τον πολεμο για να αναρρωσουν στην Ελλαδα, σε Αθηνα και Θεσσαλονικη και παρενοχλουν καμαριερες των ξενοδοχειων και νοσοκομες των κλινικων...).... χαλαστηκε τρελα! εμ, αντε να παει καμια πελατισσα του ξενοδοχειο στην πισινα και να εχει ολα τα λιγουρια να κοιτανε και να γελανε κλπ κλπ....

σας αφηνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα...

Βαγκ σκεφτομαι το σκηνικο με την πισινα και γελαω μονη μου πρωι πρωι...

καλη ιδεα ο πινακας ανταμοιβων αρκει να εχουν φιλοτιμο..στον δικο μου δεν θα επιανε...

Σωσω και εγω το ιδιο θα της ελεγα για την κουνια..αν επιμενει βαλτην να στριμωχτει ενα βραδυ και θα σου πω εγω πως θα φυγει σφαιρα για το κρεβατι..

παντως εκδικειται με τα τσισα :lol::lol::lol: εχει καταλαβει οτι σε ενοχλει και σε παιζει τρελα...

να τη βαζεις για ολα εκει που τα κανει πιο ευκολα...

και τα πετυχα και πολυ αυτη τη φορα τα γεμιστα!!!!

ο δικος μου ηρθε στο δικο μας κρεβατι σημερα και εμεινε..δεν ξεκουνιοταν με τιποτα..ελπιζω να μη γινει συνηθεια καθε βραδυ.. :mrgreen::mrgreen:

εχει φοβερο αερα τοσες μερες..εχει σηκωσει τα παντα και δροσια δε φερνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..ακομα δε πλυηκαμε...κλαιει 20 λεπτα...

εννοειται κατουρησε πανω της..εννοειται δε ξερει τι θελει..εννοειτα ιεχει ξεσηκωσει τη γειτονια..εχουμε μυξες..και βηχα..σκατα.

τεσπα..

κανει τα παντα σας λεω..

αλλα δε μπορω ρε παιδια να μην τη μαλωνω..δε γινεται..αυτο με την επιβραβευση καλο καουγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα

εμεις ξυπνησαμε..και μου ζητησε να βαλει βρακακι,οχι πανα...του ειπα θες να παμε στο μπανιο;

λεει οχι...

ακουει οτι θα κατεβασει το βρακι και γινεται εξω φρενων :o:o

τοσες μερες του ειχα πανα..ειπα να μην παιζω,βαλε βγαλε,και τον μπερδευω..οποτε θελει αυτος...απλα καπου καπου τον ρωταω,θες να παμε στο μπανιο;φυσικα οχι..

σημερα εγινε η μεγαλη αλλαγη...για να δω, αφου το ζητησε μονος του...μηπως και τα καταφερουμε;

ωχ!!!ατυχημα...ερχομαιιιιιιιιιιι

τελικα τα εκανε πανω του :cry::cry:

μου ζητησε την πανα...δεν επιμενω,οποτε το ζητηση αυτος παλι...καποια στιγμη θα νιωσει ετοιμος,θελω να πιστευω :roll:

χρυσουλα με μια φορα δεν νομιζω να μαθει....και εδω τοσες μερες εχει τρελλο αερα....

γεμισταααα μιαμ,μιαμ...

βαγκ ευχομαι ο σπυρος να μην κολληση....

καλα πρεπει να γινεται χαμος στο ξενοδοχειο...κριμα ο καημενος....

τι να μαγειρεψω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γμτ εγω σας το ειπα ειναι το πιο δυσκολο πραγμα..

και στις λεκανιτσες του παιδικου δεν πολυκαθεται..ειναι δυνατον ολα αυτα να συμβαινουν???

και εγω τον μαλωνω..πριν φυγουμε για παιδικο ανοιξε την πορτα απο το τζακι και μπηκε ο μισος μεσα..μας ακουσε ολη η γειτονια...ηθελε να το παιξει σταχτοπουτα πρωι πρωι...

Σωσω την επιασαν τα terrible two τωρα μου φαινεται...μην τσιτωνεσαι και εσυ πολυ ομως...

Χαρα σημαντικο που το ζητησε μονος του..γα να δεις πως θα παει και σημερα...

θελω να φυγω 2 μερες μακριαααα....αλλα δεν το βλεπω..την Πεμπτη ξεκιναω ξανα δουλεια και Σαββατο γαμο Κυριακη βαφτιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!

τι κάνετε;

εγώ γύρισα Κύπρο και η αλήθεια είναι ότι ήθελα να περάσουν οι μέρες για να φύγω.

ήταν πολύ δύσκολα εκεί.

όλα μου θύμιζαν τη μανούλα μου...

τέσπα...

ο μικρός δε μας παίδεψε, αλλά ήταν πολύ αντικοινωνικός.

δεν άφηνε κανέναν να τον φιλήσει και δε μιλούσε σε κανέναν...

ελπίζω τον Σεπτέμβρη που θα πάει σχολείο να αλλάξει.

με τον Πέτρο σκεφτόμαστε να πάμε σε παιδοψυχολόγο.

κάνει πολλές εκρήξεις θυμού.

έχει πολλά νεύρα και το κακό είναι ότι όταν θυμώνει θέλει να χτυπάει και να πετάει πράγματα.

θύμωσε μια μέρα στο σπίτι και έκανε την κίνηση να σηκώσει το κρεβάτι και καλά για να το αναποδογυρίσει...

επειδή δεν μπορούσε... σήκωσε τα σεντόνια...

αυτό ήταν αστείο αλλά η αλήθεια είναι ότι αγχωθήκαμε πάρα πολύ.

ξέρουμε ότι ευθύνεται που πήγαινα Ελλάδασ και τον άφηνα, αλλά δεν ξέρω πώς να αντιδράω όταν συμπεριφέρεται έτσι...

χθες που πήγαμε στο αεροδρόμιο, ο Π ήθελε να πάει τουαλέτα...

ποιος είδε τον χάρο και δεν τον φοβήθηκε...

με δάγκωσε και γραντζούνισε το μάγουλο και με χτυπούσε.

μία γυναίκα τον ξεμάτιαζε...

Βαγκ, για δώσε περισσότερες λεπτομέρειες για τον πίνακα...

κι εγώ αγχώνομαι για την πάνα.

από το ΣΚ ξεκινάμε κι εμείς...

post-10578-13873939423517_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης, φταίει ο μπαμπάς του που δεν του χαλάει ποτέ μα ποτέ το χατίρι!

αυτό με τα σκατολοείδια το κάνει ο Π.

του δίνει καραμέλες, πατατάκια κτλ...

τον μαλώνω αλλά δεν καταλαβαίνει...

θα κάνω μία πολλή σοβαρή συζήτηση μαζί του και αν δεν καταλάβει θα τους στείλω στον παιδοψυχολόγο και τους 2...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

νανουκα καλοσωρισες!!!!!!

σωσω υπομονη.....μην της δειχνεις οτι σε χειριζεται... να εχεις σταθερη αντιδραση....

εμεις ολα καλα...

την παρασκευη ανεβαινω αθηνα για εμβρυομεταφορα...

εχω αρκετες παρενεργειες απο τα φαρμακα αλλα δεν θελω να αντιδρω γιατι ειμαι στην αρχη ακομα...

η ειρηνη εχει φτιαξει αρκετα..

ειχε παλιοτερα εκρηξεις θυμου οταν ημουν στο κρεβατι καθε φορα που απεβαλλα.

το αντιμετωπισαμε με τιμωριες και επιβραβευσεις... ειμασταν πολυ σταθεροι σε αυτο το κομματι..

για παραδειγμα οταν εκανε σαν μουρλο χωρις λογο της λεγαμε εαν δεν σταματησεις θα πας να σκεφτεις.. εαν δεν σταματουσε την βαζαμε...

κι οταν εκανε κατι καλο αρχιζαμε και την παινευαμε..

και τι καλο κοριτσι που εισαι και αφου εισαι καλο κοριτσι θα παμε βολτα το απογευμα. και τετοια...

τωρα στο σπιτι ειναι σαν μεγαλη... δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα..ισα - ισα που γουσταρει να κανει δουλειες... προχθες εφτιαχνε τα παπουτσια στα κατω ραφια της παπουτσοθηκης...

μονο αν παιζει με παιδια θελει αυτη να παιζει με ολα τα παιχνιδια πρωτη και μετα τα αλλα παιδια αλλα το δουλευουμε πολυ αυτο το κομματι.. εχει εξελιχθει αρκετα..,.

οσο για την πανα.. την κοψαμε περισυ τετοια εποχη.. ηταν σε φαση που το ελεγε και μου ειχε ρυθμισει και τις ωρες που εκανε τα τσισα και τα κακα...ημουν καθετη... απο την στιγμη που της την εβγαλα δεν της την ξαναεβαλα... πιστευω οτι αυτο ειναι λαθος γιατι το παιδι λεει αν τα κανω απανω μου δεν πειραζει θα μου την ξαναβαλει... απλα νιωθω οτι η δικια μου ηταν ετοιμη τοτε.. βεβαια για 2 μηνες πηγεναμε τουαλετα καθε 10 λεπτα αλλα δεν με ενοχλησε καθολου αυτο... το βραδυ δεν με απασχολησε καθολου αφου ετσι κι αλλιως δεν κατουρουσε το στον υπνο της...

το καθε παιδι εχει το ρυθμο του... αν βλεπετε δεν ειναι ετοιμα μην τα πιεζεται ασκοπα...

μιας φιλης η κορη το εκοψε 3,5... σηκωνεται μια μερα και της λεει : δεν ειμαι πια μωρο και δεν θελω να φοραω πανα... αυτο ηταν... ουτε κατουρηθηκε απανω της ουτε τιποτα...

αυτα...

σας φιλω ολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανουκα εχεις δικιο αυτο που λες με τον μπαμπα σας... πιστευω οτι φταιει και πολυ μαλιστα...

εμεις με τον ανδρα μου απο την στιγμη που την γεννησα εχουμε κοινη συμπεριφορα απεναντι της για να μην γυρισει και πει ποτε ο καλος μπαμπας που μου κανει ολα τα χατηρια και η κακη μανα που ολο μου φωναζει η το αντιθετο....

μιλησε του γιατι αν κανει ολα τα χατηρια στο παιδι δεν θα αποκτησει ευκολα πειθαρχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα καλως ηρθες....

το καλυτερο πιστευω ειναι ο παιδοψυχολογος...

θα βοηθηση πολυ.....

ευχομαι στην πανα να τα καταφερεται μια χαρα....

χρυσουλα παρα παρα πολυ δυσκολο...εγω δεν ξερω πια τη να κανω....

εχω απελπιστη :cry::cry:

προσπαθησα να κανω ολα αυτα..αλλα μπααααα....

εχω μπερδευτει, δεν ξερω ποσο ετοιμος ειναι.....

http://www.babyspace.gr/Article/child-r ... 1-885.html

ελενη δεν το πηρε, και ετσι σε διαβασα

καλη επιτυχια ευχομαι...

μπραβο στην ρινουλα...ηταν η σωστη στιγμη....

εγω τον εχω μπερδεψει τελικα;

η δεν ειναι ετοιμος;

γιατι την πανα δεν την θελει..αλλα δεν θελει και το μπανιο,οταν του λεω παμε να κανουμε τσισα,κλαιει,θελει να τα κανει εκει που ειναι.....στο σαλονι,στην κουζινα,παντου εκτος απο την τουαλετα....

εχω απελπιστη πια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα δωστου 2 επιλογες... η θα φορας την πανα η θα την βγαλουμε και θα τα κανεις μονο στην τουαλετα...

ειναι μεγαλος για να σου πει τι θελει... δεν ξερω να σου πω αν τον εχεις μπερδεψει αλλα σιγουρα στην πορεια θα τα καταφερετε.. ειμαι σιγουρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δικιο εχεις...

του το ειπα..και λεει δεν θελω στην τουαλετα,θελω κατω...οποτε αναγκαζομαι και βαζω πανα...

μακαρι να τα καταφερουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρ ειμΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟς ΣΟΥ...ποια μιλαει...χαχαχ..

ναν καλως ηρθες..εγω ειμαι κατα πτου παιδοψ..μαγκεψαν ολοι και θελουν και παιδοψ..οι δικοι μας δε πηγαιναν πουθενα..τα λεγανε στη γειτονια..αυτα μας φαγανε...

πρεπει να να εινΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ..ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΤΟ ΧΑΝΩ..αληθεια...

και σε χαζα πραγματα ΑΠΛΑ τα καταλαβαινει...

τι να πω..εγω το ποδι καλα..τα ιδια..αυριο θα παω για τριπλεξ..

αν και δε νομιζω να ειναι θρομβος..

και οι 2 γονεις ελενη δε μπορουν νΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ...δε γινεται ρε παιδι μου..ο καθενας τον ρολο του..

δε σου λεω ο ενας να αναιρει τον αλλον μεσα στα μουτρα του..αλλα ο καθενας το χαρακτηα του..

εμεις βηχουμε απο μυξες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν λεω ιδιοι βρε γεωργια....

εξαλου εγω στον χαρακτηρα με τον βαγ. ειμαστε τα ακρως αντιθετα.. λεω κοινη διαπαιδαγωγηση... ο ενας να μην ανερει τον αλλο... δεν γινεται εσενα να σε πειραζει για παραδειγμα να χοροπηδαει στο κρεβατι και να την βαζεις τιμωρια και οταν το κανει στο λευτ. να μην δινει σημασια.. το παιδι θα παθει ντουβρουτζα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρούλα μου, εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να τον πιέσεις γιατί θα έχεις αντίθετα αποτελέσματα.

το κάθε παιδί έχει τον χρόνο του.

εγώ αγόρασα γιογιό και του έλεγα να κάνει τα τσίσα του πριν το μπάνιο και είχε αρχίσει να το ζητάει μόνος του.

το είχα σε εμφανές σημείο και καμιά φορά το θυμάται από μόνος του και το ζητάει.

τώρα τελευταία δε θέλει το πανί και ζητάει βρακί.

τώρα που γυρίσαμε σπίτι μας θα το προσπαθήσουμε πιο συστηματικά.

αν, όμως, δω ότι δεν είναι έτοιμος δε θα επιμείνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...