Μετάβαση σε περιεχόμενο

οκτωβριανες ταλαιπωρες μανες 2009 νο33!βοηθεια μας


Recommended Posts

γεια και απ ομας..πηγαμε τυμπακι...

κουραδη αλλα περασαμε ωραια..

κοιμονυνται ολοι εκτο την εγκυο..

καλα η πεθερα 1 χαρα..λεει και τα κουλα τηςαλλα μη φανταστειτε..τυπου..

αφου ημαμαμ λεει οχι..οτι πει ημαμα..

αφου η μαμα δε σε αφηνει και τετοια αλλα ασυναισθητα..

αληθεια..

πολυ φαγητο αυτες τις μερες ρε παιδια..

ετοιμαζω και τουρτα για αυριανα γενεθλια..

λεμε να παμε κιν φο με ελυτ..αν δε κουτουλαμε βεβαια!!

περαστικα ρε χρυσουλα..απο που κολησε;;μη μου πεις απο παιδικο..ακομα δε πηγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 955
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σας κοριτσια

επιτέλους γυρίσαμε

δοξα τον κυριο που δεν κατσαμε αλλες μερες γιατι πολυ απλα θα με γραφαν τα καναλια - μιλαω σοβαρα

εαν ξαναπαω για τοσες μερες αλλη φορα να με φτυσετε

τι να σας περιγραψω ειναι ανουσιο πραγματικα

σε γενικες γραμμες τι να πω τ μονο καλο ηταν οτι ειχαμε κηπο - κατα τα αλλα εχω κουραστει στο φουλ

σας διαβασα στα πολυ γρηγορα

ειναι οι εγκυολες σουπερ

με τη βαγκ δεν καταλαβα τι εγινε - καπου ειχατε παει; σορυ σορυ αλλα δεν καταλαβα τα διαβαζα πολυ γρηγορα

περαστικα στης χρυσουλας

και τι αλλο; πολλα ειχα να σολιασω αλλα δυστηχως δεν θυμαμαι τιποτα

δεν ειδα φωτο ντομ

παντα αξια στη χαρα

τι αλλο; θα μπω στο κλιμα αυτη τη βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα θα σας γραψω

εχθες πηγαμε σουπερ και ηρθαμε σπιτι να κανουμε γενικη με τον κω

τους αφησαμε για 5 ωρες συνολικα

τσιμπισε κατι τον στελιο

τουμπανιασε ολη η δεξια του πλευρα -του βαλανε απλα λιγη φενιστιλ δεν μας ειδοποιησανε και τον ταισαν και 2 πιατα ψαροσουπα

α και τους κοιμισαν ενω δεν τους κοιμιζουμε

αλεργια φουλ ο κακομοιρης και ειμαστε με αντισταμινικα και αλοιφες κορτιζονουχες

τα πηρα κρανιο μιλαμε -δεν ειπα τιποτα απο ευγενια βεβαια - αλλα ειχα ολη μερα το δολοφονικο βλεμα

τι να σας πω

εχω να παω για 100 σελιδες μοναχη μου.

καναμε και τις προσπαθειες μας αυτο το μηνα

αλλα μαλλον τζιφος οπως το βλεπω - εχω γεμισει σπυρακια και εχω πονακια περιοδου

απο τον αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!χαθηκα ε?εδώ κ μήνες χάλασε ο υπολογιστής.αφήστε που δεν θα μπορούσα να κάθομαι γιατί κάνω συνέχεια τον διαιτητή στα παιδιά μου!!!σήμερα μου άφησε ο άντρας το δικό του Κινητο κ έτσι μπήκα να σας πω ένα γεια κ τα νέα μου.βλέπω εγκύουλες.....με το καλό κοριτσια!!!λοιπών εμείς μεγαλώσουμε κ παλεύουμε συνέχεια.άλλες φορές το ξεκινάει ο μικρός που τωρα είναι 16,5 μηνών κ άλλες ο μεγαλος.ο μεγαλος μιλάει κανονικά κ ο μικρός λέει αρκετά.λέει Μαμα μπαμπά παππού γιαγιά νονα νονο νερό πουλάκι δεν μπορω(δε μποω)ναι όχι μη αστο δεν θελω(δε ελω)μικυ(πικι)Κώστα(κώμα)χρηστο(κιχο)κ γενικά μπορούμε να συνενοηθουμε.ο μεγαλος από τον Απρίλιο καθάρισε από πανα κ τωρα έχει 2εβδομάδες σήκωσε το γιο γιο εχω βάλει σκαμνί κ ανεβενει στη λεκάνη.απο ύπνο έχουμε εδώ κ μήνες έχουμε μπει σε προγράμματα.ξυπνάνε με 8 με 8.3 σήμερα ξύπνησαν 9.3.το μεσημέρι 2 με 5 θα κοιμηθούν κ το βράδυ ο μικρός μέχρι τισ9.3 έχει κοιμηθεί κ ο μεγαλος 10.εχθές κ σήμερα ο μεγαλος 9.3 κοιμήθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθονται κ οι δυο βλέπουν παιδικα μετά απο κανένα 20λεπτό θα ακουστεί κάποιος να κλαψουριζει γιατί τις έφαγε απο τον άλλον.παιχνιδια δεν μοιράζονται.ο μικρός τρώει μόνος του τα φαγητά κ ο μεγαλος εννοείται.τωρα στα βουνά τραπέζι κ ο καθένας τρώει μόνος του!!!ο μικρός είναι αντάρτης δεν ακούει κανέναν κάνει το δικό του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε μαρκερ..καλε αληθεια κανετε προσπαθειες;;

εμει τσακισαμε κατι κρεπες..απο καταψυξη δικες μου..ποτε θα σκασουμε απ οτο φαι δε ξερω!!αχαχα!!

το πρωι λεμε να παμε για μπανιο ολοι μαζι!!

μαρκερ...για τα πεθερια μιλαμε τωρα τοση ξινιλα;;

νανα πως περασατε στην εκδρομη..;;παιδια εχω ξεσκιστει στη μουρα..πολυ με τραβαει..

ασχετο!!

τι αλλο κοριτσια;;χρυς τι κανει ο μικρος;;γεια σου νιου μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε σώμα βλέπω εγκύουλες ε!!μπράβο κορίτσι μου με το καλο.μάρκες πάτε για τρίτο;;;;κ εμείς θελουμε αλλα ας περάσουν 2 xρονακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου μαμα....κατσε καλο μου που θελεις και τριτο...

ηρεμα..πηρες φορα...

πως πατε με δουλεια;;καλα βγαινεται με 1 μεροκαματο του αντρα σου;;

γιατι ερχονται συσκολοι καιροι..

βλεπεις τι γινεται..

παιδικο θα πανε φετος;;εσυ θα δουλεψεις;;

βρηκατε σπιτι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώσω γιατρό λέω να περάσουν 2χρονακια.αν είμαστε όπως τωρα δεν το επιχειρώντας.εγώ δεν δουλεύω ψάχνω. Ο άντρας μου δουλεύει.δόξα το Θεό δεν παίξαμε αλλα δυσκολευόμαστε λίγο όπως όλοι.απο Σπιτι ναι εδώ κ ενάμιση χρόνο νοικιαζουμε εδω στο κορδελιο.παιδικό να σου πω την αλήθεια δεν έκανα ενέργειες να τους γράψω.αν κ θα ήταν καλο για τον βαγγελακη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

πήγμαε εκδρομή σε βουνό.

έχει οργανωμένους χώρους για πικ νικ.

ήταν πολύ ωραία!

Χρυσούλα ελπίζψ να πέρασε ο πυρετός σας.

Μάρκερ, μπράβο που προσπαθείτε!

χαρά στο κουράγιο σας!

φωτεινή καλώς ήρθες.

ρε Σωσώ, μη γράφεις με κομμένες λέξεις...

δε βγάζουμε νόημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα στα κοριτσια μου

αχ ακουγεται πολυ ωραια νανα μου η εκδρομουλα σας\πραγματικα ζηλευω - μου αρεσουν οι εκδρομες

τελικα τι ειναι τα μωρα μαθαμαι;

απο οτι καταλαβα στη νανα λεμε κοριτσι και στη σωσω κοριτσι και στη ελενη 1+1;

ναι σωσω οσο για μενα αληθεια λεω

δεν μας βιαζει ρε παιδι μου -σιγα

απλα δε θελω να εχουν παραπανω και απο 4 χρονια διαφορα - καλα μπορει και βλακεια να το σλεφτομαι ετσι

αλλα μου εγω εχω 6 με την αδερφη μου και μου φαινεται τρομερο το χασμα μεταξυ μας

αλλο ενα και τελος - παπαλα μετα

οσο για την ξινιλα ναι για τη πεθερα λεω

πρωτη φορα κανουμε τοσες μερες διακοπες ολοι μαζι και μου κακοφανηκε τρελλα

εχει τρελλο οιδιοποιο μιλαμε με τα αγορια της και με τα δικα μου και δεν ειναι ιδεα μου - ολοι μου το ειπαν

τους συμπεριφεροταν σαν να ηταν δικα της -δε με ρωταγε για τιποτα - επερνε προτοβουλιες και γενικα ειχε μια πολυ κτητικη σταση -

εγω δεν ειμαι και πολυ ηρεμος και διπλωματης ανθρωπος οποτε φανταζεστε -ολη την ωρα τσακωνομασταν

η αλλη ηταν μια χαρα παλι -κανενας δεν ασχολιοταν μαζι τς ουτε με τα παιδια της - δεν επιανε το χερι της να κανει τιποτα - οποτε ηταν η καλυτερη.

ενι γουει περασε ευτυχως.

γεια σπυ νιουμαμα

μπορω στα διαμαντακια σου -ειδες που αγχωνοσουν - εγω μια χαρα τα ακουω απο οτι περιγραφεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ...αρα εχω την καλυτερη πεθερα μαλλν..απο αυτα που ακουω και απο φιλες..απαπαπ!

νανα παρελαβα..να σαι καλα για τις χαρτοπετσ..

πολυ ομορφες

εμεις καλα

τουςε εστειλα για μπανιο..το βραδυ εχουμε παρτυ

και θα παω μονη

...σε 1 σπιτι με αυλη

..εχω να ετοιμασω και τη τουρτα..

πολυ φαγητο ρε παιδια..

καλα κανετε και προσπαθειτε..και οσον αφορα τη διαφορα..εχεις; δικιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela re xara

πωπω ντροπη τους

δεν τα ειπαμε και απο κοντα ρε γμτ μου -ασε ειχαμε πεθεροιστοριες εμεις

του εδωσαν αποζημιωση;

σωσω η τουρτα θα βγει σουπερ

καλα να περασετε

εμεις εχουμε πανηγυρι σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν να παει για δουλεια το βραδυ...

και τον πηραν τηλεφωνο σημερα το πρωι...

να περασει απο τα γραφεια,και ρωτησε γιατι; και ετσι του ειπαν οτι σταματησε η συνεργασια τους...

τωρα παει στα γραφεια,να υπογραψη την απωληση του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλαχιστον θα παρει αποζημιωση

αοριστου ηταν;

εχετε και βαφτισια -χεσε μεσα κατασταση

αλλα μην απογοητευτεις ολα θα γινουν

το ταμειο ειναι ψιχουλα παντως τωρα πια

α δεν σας ειπα

εχουμε 11 δωρα για γιορτογεννεθλια και γαμους αυτο το μηνα

θα πεσει καρτα συννεφο

οσο φτηνα και να ειναι τα δωρα -παει πολυ το μαλλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αοριστου ναι,δεν ξερουμε τη θα του πουν πια....

για την βαφτιση ευτυχως ειναι ολα ετοιμα,και με τα λεφτα της αποζημιωσεις (αν παρει)θα πληρωσουμε την εκκλησια...αυτο ειναι το λιγοτερο τωρα...

11πολλα δεν ειναι;εχεις δει αυτη τη σελιδα azshop.εχω παρει για το στεφανο και ειναι παρα πολυ καλη ποιοτητα,και ελληνικης ραφης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela re xara...πωπωπωπ..μαλακια...κριμα ρε γαμωτο!!!

τι να πω καλο μου!!τι να πω!!!

μαλακια..προσπαθω να φτιαξω τη τουρτα1!!!

φωτο..αυριο η σημερα..θα δουμε..

αν βγει της προκοπης...

ελα ρεχαρα!!!μαμακια και παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia...

λοιωξη αναπνευστικου αντιβιωση σταγονες λαιμου και τα συναφη..

χαλια!!!

ειναι ανησυχος και πολυ γκρινιαρης..τι αλλο θα τον βρει αυτο το καλοκαιρι???ευχομαι να ειναι το τελευταιο...

Χαρα μαλακια μεν..βλεπετε δε..τετοιες εποχες δεν ξερεις γμτ απο που θα σου ερθει..

Μαρια καλωσορισατε..

για αυτο δε μου αρεσουν τα εξοχικα που εχουν πολυ κοσμο..

καλη επιτυχια να εχετε και εσεις με το τριτο μωρο!!!!

Σωσω ειδα την τουρτα και θελω να την τσακισω!!!!!

εγω δουλεια :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την ειδα χαρα

καλα φαινονται τα πραγματα - θα την κοιταξω καλυτερα αυριο

και ομως 11 ειναι και ειναι ολα συγγενολογια και 2 ολυ καλων φιλων και η κουμπαρα μου γενναει

καλα να ειμαστε και ολα γινονται

σωσω η τουρτα ωραιοτατη

βελτιωνεσαι πολυ στη ντεκορασιον τουρτας

με εκεινο το λευκο σημειο στο εντερο του μωρου τι εγινε τελικα;

περαστικα σας χρυσουλα μου

ταλαιπωρειτε πολυ οντως αυτον τον καιρο ρε γμτ

να δεις κρυωσε τωρα και δεν θα ξανακρυωσει

με το καλο και εσεις για το 2ο. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela re xrysoyla...κριμα ρρε γαμωτο..και ερχεταικαι χειμωνας..ελεος!!

παιδια με βοηθησε και η πεθερα να ανοιξουμε ζαχαροπαστα..δεν ειχα πολυ και εβαλα κια σαντυγι..περασαμε καλα στο παρτυ..πολυ φαγητο και σημερα..αππαα ξινιλες..ωραια ητανε ομως!!

μαρκερ..πολλα δωρα ρε!!

παιδια εδω εχει τρελη ζεστη..

χαλια ομως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Χαρα... :( ετσι απλα ρε γμτ;;; τι ειναι αυτα τα πραγματα πια;;;

δηλαδη το οτι εστειλαν τον αντρα μου στον Εβρο πρεπει να λεω και ευχαριστω... :evil: ετσι μας καταντησαν!

σας ευχομαι να βρει καλυτερη δουλεια συντομα!

Φωτεινη welcome back! να ειστε καλα και με το καλο το 3ο!

Μαρκερ καλο χειμωνα πια! και σε σενα με το καλο το 3ο! εμεις με τα κοριτσια στο τμημα πονταραμε ποιοι απο τους συναδελφους που ειναι Εβρο θα "καταστησουν εγκυους" τις συζυγους τους τωρα που δεν βλεπονται καθε μερα... εγω τον εβγαλα τον εαυτο μου απο τη λιστα αυτη... δεν ειμαι σε μουντ... αν και τα παιδια αντεδρασαν πολυ καλυτερα απ'οτι περμενα χωρις το μπαμπα τους, ιδιως ο Σπυρος, ειναι το καλυτερο παιδι τωρα, αλλα ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ!!!

Σωσω σταματα καλη μου να τρως! θα σκασω εγω μονο απο τις περιγραφες! καλη η τουρτα!

σου εχω νεα συνταγη για κατι σαν κορμο ασπρο που μπορει να γινει και τουρτα με στολισμα σμαρτις και τρουφα απο πανω. λοιπον υλικα... ΜΟΝΟ 3!!!!! 1κουτι φυτικη κρεμα γαλακτος 500γρ στο πρασινο χαρτινο κουτι, τη χτυπας στο μιξερ μεχρι να σφιξει, 1 κουτι ζαχαρουχο γαλα το προσθετεις ανακατευοντας λιγο στην πρωτη σκαλα, και τελος 2χ200γρ γεμιστα μπισκοτα ή οτι μπισκοτα θελεις ελαφρως θριμματισμενα. να μπουν απλα στο μειγμα. και τελος. το βαζεις σε λαδοκολα και σε οτι φορμα θες για σχημα και το βαζεις καταψυξη. γρηγορο, φθηνο και βγαζει σε ογκο 2 φορμες μακρουλες του κεικ.

Νανα με πειραζεις, ε;;;; :oops::lol: ναι καλε μπορει να ειμαι χυμα αλλα στο τσακιρ κεφι βαφω και νυχι!!! :lol: τωρα πριν κανω ντουζ τα ξεβαψα τα χερια γιατι ξεφτισαν...

Χρυσουλα καλο χειμωνα χωρις ιωσεις!!!!!!! αμαν πια και σεις... σαν εμας ολο με φαρμακα.

εδω λυσσομαναει βοριας απο το πρωι! μιλαμε να σε σηκωσει! με ελαχιστα παραθυρα λιγο ανοιχτα και γεμισε το σπιτι σκονη! δροσισε κιολλας πολυ. θα κοιμηθουμε με κλειστα παραθυρα. μονο κατω σαλοκουζινα θα αφησω κανενα ανακλιση... ελπιζω να μην πιασει καμια φωτια γιατι... παραναλωμα θα γινουν τα δαση... ειμαστε στο κοκκινο. βγαλαμε και εμεις τζιπακι πυρασφαλειας...

πινω ουρσους μοναχη μου.... ελατε για παρεα... εχω και φουντουκια... και το γλυκο στην καταψηξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...