Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωρακια '10-'11-ηρθε η μπεμπα και εφερε γκαστροσκονη


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!

Είπα να περάσω και μια βόλτα από εδώ να δω τι κάνετε!

Νατάσσα εμείς ακόμα δεν έχουμε πάει στη θάλασσα, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι και η Α. θα κάνει τα ίδια ακριβώς με την Σοφία!!! δύσκολο μου φαίνεται το να κάτσει να παίξει με τα κουβαδάκια... για λίγο ίσως ναι, αλλά για κανένα τεταρτάκι το πολύ το κόβω! θα δείξει.... και το κακό ρε γαμώτο δεν είναι τόσο το ότι θα πρέπει να τρέχουμε πίσω της, όσο το ότι δεν θέλω να κάθεται στον ήλιο....

Αλίκη το ανέφερες στην παιδίατρο το θέμα των ούλων; μήπως είναι δείγμα κάτι άλλου και όχι του δοντιού που ετοιμάζεται, π.χ. ουλίτιδας; δεν ξέρω, λέω εγώ τώρα ιδέες... αλλά αφού λες ότι το έχει γδάρει κιόλας τότε ίσως να είναι από αυτό, αλλά πες της το καλού κακού.

Λιζάκι τι κάνεις; τελικά κοιμηθήκατε όλοι παρέα ε; δεν πήγες στο κρεβάτι του Μάνου;

Μαριέττααααα! εντάξει, μας έπεισες ότι είσαι δουλευταρού, άντε μπες να πεις και μια καλησπέρα!

Αααα... μέχρι να γράψω το μήνυμα μπήκες!

Οντως γλύκας ο Ηλίας! μωρέ τι παιδιά έχουμε εμείς;; Ρε συ όντως, κι εγώ θα ήθελα πολυ να δω τον συνδιασμό Αφροδίτης-Σοφίας!! Ρε Νατάσσα να το κανονίσουμε! να κόψουμε και εισιτήρια να βγάλουμε κανένα φράγκο, μην γελάει τσάμπα ο κόσμος μαζί μας που θα τρέχουμε!!! :lol:

Εσύ τώρα γιατί αρπάχτηκες με τον άνθρωπο; αααα τώρα θα γίνω ο συνήγορος του διαβόλου και θα πάρω το μέρος του. Δεν δικαιούται να έρθει η οικογένειά του να του ευχηθεί στα γενέθλιά του; εκτός αν σε πειράζει που είναι καθημερινή, αλλά και Σαββάτο να τους έλεγε μετά θα του φώναζες που σου χαλάει το Σαββατόβραδο :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!!!

. και το κακό ρε γαμώτο δεν είναι τόσο το ότι θα πρέπει να τρέχουμε πίσω της, όσο το ότι δεν θέλω να κάθεται στον ήλιο....

θα τους φοραμε ασπρο μπλουζακι απο πανω κι ωρες απογευματινες ρε συ!

Εσύ τώρα γιατί αρπάχτηκες με τον άνθρωπο; αααα τώρα θα γίνω ο συνήγορος του διαβόλου και θα πάρω το μέρος του. Δεν δικαιούται να έρθει η οικογένειά του να του ευχηθεί στα γενέθλιά του; εκτός αν σε πειράζει που είναι καθημερινή, αλλά και Σαββάτο να τους έλεγε μετά θα του φώναζες που σου χαλάει το Σαββατόβραδο :roll::roll:

η αληθεια ειναι οτι με βολευει για αυριο,μιας και το σαββατο θα μπορεσουμε να παμε στον καπετανιο!!!

σαρα ακους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη δε πας τον σπυρεττο στους φιλους μου τους οδοντιατρους να το δουν;

τα παιδια που εχουν το ιατρειο στην παλια σας πολυκατοικια..

να ριξουν μια ματια...εντωμεταξυ τους ειχα ρωτησει για το πλυσιμο δοντιων του ηλια και μου ειπαν οτι δε χρειαζεται,απο τα 2 χρονια κι επειτα και τοτε ουτε οδοντοκρεμα,παρα μονο οδοντοβουρτσα...περισσοτερο κακο κανει τωρα στο σμαλτο τους παρα καλο...

τους εμπιστευομαι κι ετσι δε κανω τιποτα ακομα για τα δοντια του μικρου...

απλα προσεχω να πινει αρκετο νερο μετα απο καθε γευμα,προκειμενου να ξεπλενεται καπως το στοματακι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ristretto di polizia βλέπεις Τέτα??????????

δε θυμαμαι τον τιτλο,απλα ο πρωταγωνιστης ειναι ενας κουκλος μελαχροινος με κατι ωραια ματια κι ενα βλεμμα που σε στελνει στην κολαση!!!

καπου 24:00 τελειωνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι δεν το ανέφερα στην παιδίατρο, το ξέχασα!!

Δεν είναι όμως όλα τα ούλα, μόνο σε εκείνο το σημείο που είναι λίγο κομμένο από το δόντι που βγαίνει… ουλίτιδα δε νομίζω ρε συ σε αυτήν την ηλικία!

Απλά δεν ξέρω μήπως του κάνει καμία φλεγμονή που το πειράζει κ που του τα πλένω….!!

Τέτα το ξέρω κ εγώ πως μετά τα 2 κ χωρίς οδοντόκρεμα, αν κ η δική μας παιδίατρος μας είπε να τα πλένει!!!

Περισσότερο με νοιάζει να μάθει, να αποκτήσει την συνήθεια, αλλά δεν σου κρύβω πως με τα γάλατα που πίνουν που περιέχουν ζάχαρες κτλ, θα προτιμούσα να τα πλένει ανελλιπώς… για το φαί δεν με πειράζει!!!

Θα δω πως θα πάει γιατί μου το δείχνει συνεχώς ο καημένος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι….. είναι χρόνια αυτή η σειρά από όταν ήμουν εγώ εκεί!!

Αλλάζουν οι ηθοποιοί κάθε τόσο… ποιος να είναι αυτός... δεν θυμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι δεν το ανέφερα στην παιδίατρο, το ξέχασα!!

Δεν είναι όμως όλα τα ούλα, μόνο σε εκείνο το σημείο που είναι λίγο κομμένο από το δόντι που βγαίνει… ουλίτιδα δε νομίζω ρε συ σε αυτήν την ηλικία!

Απλά δεν ξέρω μήπως του κάνει καμία φλεγμονή που το πειράζει κ που του τα πλένω….!!

Τέτα το ξέρω κ εγώ πως μετά τα 2 κ χωρίς οδοντόκρεμα, αν κ η δική μας παιδίατρος μας είπε να τα πλένει!!!

Περισσότερο με νοιάζει να μάθει, να αποκτήσει την συνήθεια, αλλά δεν σου κρύβω πως με τα γάλατα που πίνουν που περιέχουν ζάχαρες κτλ, θα προτιμούσα να τα πλένει ανελλιπώς… για το φαί δεν με πειράζει!!!

Θα δω πως θα πάει γιατί μου το δείχνει συνεχώς ο καημένος…

κυριως μετα τα φρουτα να τα πλενετε τοτε,που ειναι οξινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

999999999999999999999999999999999

9999999999999999999999999999999999999999999

Εμένα πάλι η οδοντίατρός μου μου είπε από την στιγμή που εμφανιστεί το πρώτο δόντι να της τα βουρτσίζω... υπάρχει παιδική οδοντόκρεμα, που δεν έχει σαπούνι κλπ είναι ειδική για βρέφη, έχει μέσα πρωτόγαλα και κάτι άλλες μπούρδες που δεν θυμάμαι τώρα να σας αναλύσω....

Διαβάστε και εδώ: http://www.babyspace.gr/Article/brush-b ... 9-357.html

Πόσο με εκνευρίζει που όλοι οι γιατροί λένε ο καθένας τα δικά του ρε σεις!!!! πόσα διαφορετικά σκατοπανεπιστήμια υπάρχουν πιά και πόσα διαφορετικά σκατοβιβλία τους μαθαίνουν;;;;;; :twisted:

Μαριέττα δεν παίζει να πηγαίνουμε μόνο απογευματινές ώρες στην παραλία, σίγουρα θα πηγαίνουμε και το πρωί μιας και η θάλασσα είναι από κάτω, και για να περνάει η ώρα της αλλά και για να κάνει όσο περισσότερα μπάνια γίνεται. Θα προσπαθώ πάντα μέχρι τις 12 το αργότερο να έχω γυρίσει στο δωμάτιο και ο Θεός βοηθός...

Η Γιωτούλα μόλις εμφανίστηκε στο φατσομπούκι! καλά θα είναι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη έχει να κάνει με «σχολές», έχει να κάνει με πόσο ενημερώνονται, έχει να κάνει με την ειδικότητα κ η παιδιατρική δυστυχώς είναι πολύ μεγάλη κ έχει πολλές, ας πούμε, υποειδικότητες, έχει να κάνει με έρευνες που γίνονται οι οποίες συνεχίζονται αλλά μέχρι να τελειοποιηθούν αλλάζεις 200 θεωρίες ( πχ αν πρέπει να κοιμάται ανάσκελα, πλάι ή μπρούμυτα το μωρό… τώρα λένε ξανά ανάσκελα με το κεφαλάκι στο πλάι, γιατί ολοκληρώθηκε μία έρευνα, που αρχικά έλεγε στο πλάι.. ) κτλ, κτλ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη αυτο που καναμε περυσι στην ζακυνθο ηταν:εδινα το γαλα κατα τις 07:30 στον ηλια και κατα τις 08:30 κατεβαιναμε για πρωινο(ο μανος τετοια ωρα με τσιμπλα στο ματι,αλλα προκειμενου να φαει πρωινο που το εχει πληρωσει,θα κατεβαινε και απο τις 05:00 888888888888888888888888888888888

καναμε μια βολτα στην πισινα μετα να χωνεψουμε και κατα τις 10:00 πηγαιναμε για μπανιο μεχρι τις 12:00 που επιστρεφαμε στο δωματιο για το φρουτο του ηλια...

μεσημερι δεν τρωγαμε,αλλα το απογευμα κατα τις 17:30 πηγαινα εγω το παιδι στην θαλασσα,γιατι ο μανος ειναι του υπνου μη το ξεχναμε 9999 και επεστρεφα γυρω στις 18:30 ,τον επλενα,πλενομουν,εδινα το απογευματινο και μετα σιγα σιγα κατεβαιναμε για το βραδυνο μας..μετα βολτα σε κανενα χωριο,ή κατω στην πισινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα βγήκαν τα αποτελέσματα της Γιώτας και είναι όλα σούπερ!!

Δεν ξέρω ρε Αλίκη, με αγχώνει όλο αυτό!! ακούς ένα σωρό αντίθετες γνώμες και από γιατρούς κιόλας που τους δίνεις άλλη βαρύτητα από το να ακούσεις π.χ. την γνώμη μιας φίλης σου, και λες μετά εγώ τι σκατά κάνω; κάνω το καλύτερο ή όχι; η δική μου γιατρός είναι τελικά καλή ή όχι; μας βάζουν στο τρυπάκι να αμφισβητούμε συνέχεια τους πάντες και τα πάντα!!!

Αυτό με το ανάσκελα μου το έλεγε από την αρχή ο παιδίατρος που είχα, αν και εγώ την έβαζα στο πλάι στις αρχές :?

Αυτή είναι η οδοντόκρεμα που της βάζω αν σας ενδιαφέρει: http://www.bioxtra.ca/Products/babytoothpaste.html

Από την ίδια σειρά έχω και το balm για την ανακούφιση των ούλων, είναι πολύ καλό σε σχέση με το άλλο που μυρίζει ούζο (δεν θυμάμαι πως το λένε...) και δεν της έκανε τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως έτσι το κάναμε κι εμείς Μαριέττα πέρσι... αλλά δεν ξυπνούσαμε τόσο νωρίς, η κοκόνα σηκωνόταν συνήθως κατά τις 9, μαζί της κι εμείς, έπινε γάλα, τρώγαμε κι εμείς το πρωινό μας (στο δωμάτιό μας τότε, δεν ειχε το ξενοδοχείο πρωινό), κατεβαίναμε κατά τις 10-10.30 το αργότερο, έκανε το μπάνιο της πρώτα η μικρή και μετά αράζαμε στο beach bar για να ειναι η μπουμπού στην σκιά και βουτούσαμε κι εμείς εναλλάξ... Πέρσι όμως ΚΑΘΟΤΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ :lol::lol: ! και μπορούσαμε να κάτσουμε κι εμείς στο beach bar μέχρι τις 2 χωρίς πρόβλημα, μιας και κοιμότανε κιόλας η σκατού με την μουσική στο τέρμα. Φέτος θα πρέπει να μαζευόμαστε στο δωμάτιο κατά τις 12 και να βρίσκω κάτι να την απασχολώ εκεί, αλλιώς θα τριγυρνάει στον ήλιο και θα έχουμε άλλα. Θα τρώει το τοστάκι της και τα φρουτάκια της, μετά νάνι και ότι ώρα ξυπνάει ξανά πάλι κάτω για βουτιά. Το ίδιο θα είναι περίπου και φέτος, με την μόνη διαφορά ότι αναγκαστικά θα μαζευόμαστε στο δωμάτιο από νωρίς το μεσημέρι. Αν βέβαια την δω ότι κάθεται και αυτή ήσυχη στη σκιά και παίζει, ίσως καθόμαστε και για λίγο παραπάνω...

Θέλω αραλίκι στην ξαπλώστρααααα!!! πειράζει;;;;; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μουντισαλ πρέπει να λες….!!!

Που μυρίζει μέντα!!!

Δεν ξέρω Ελένη μου τι να πω… κ εγώ όταν πέρασα την περιπέτεια με τον Σπύρο, πολλά σκεφτόμουν κ αναρωτιόμουν τι έπρεπε να κάνω…. το ίδιο θέμα είχαν κ τα παιδάκια δύο συναδέλφων του Π. Ο κάθε παιδίατρος το αντιμετώπισε διαφορετικά…. Είχαμε μπερδευτεί εντελώς….

Αυτό που εκτίμησα στην δικιά μας όμως είναι που μας έστειλε σε ειδικό που θεωρούσε πως θα το αντιμετώπιζε πιο σωστά…..!!!

Κ άλλα έχω εκτιμήσει όπως κ πολλά που μου έχει πει που δεν δίνω καν σημασία!!! Σωστό, λάθος, εμπιστεύομαι κ κάποια πράγματα που γνωρίζω από τους περισσότερους!!!

Ίσως να είμαι έτσι κ λόγω του Π. ο οποίος λόγω επαγγέλματος με κάνει να νιώθω μία σιγουριά….. γιατί κάποια πράγματα (δεν το λέω επειδή είναι άντρας μου, πίστεψέ με, έχουμε κάνει ατελείωτους καβγάδες για αυτό…χαχαχαχα) τα γνωρίζει καλύτερα κ μετά το βλέπω μπροστά μου!! Ότι έλεγε αυτός, αυτό ήταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτό το Μουντισάλ λέω, πόσα ξέρεις πόσα ξέρεις αστέρι μου!!!

Εχεις δίκιο να αισθάνεσαι μια παραπάνω σιγουριά με τον Π., μπορεί να μην είναι παιδίατρος αλλά ξέρει πολλά λόγω των σπουδών του κλπ. Μέχρι στιγμής κι εγώ σε όσα την έχω τεστάρει είμαι ικανοποιημένη, για να δούμε....

Ασε Μαριέττα, είναι παγίδα όντως... όταν είσαι κάτω από μια σκέτη ομπρέλα είναι σίγουρα. Στο beach bar που καθόμασταν πέρσι ήταν σκεπασμένο από πάνω με μπετόν κανονικά, οπότε ήταν καλύτερα. Αλλά κάτω από μια ομπρέλα δεν μπορείς να κάτσεις πολύ δυστυχώς, πάνε αυτά που ξέραμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως να είμαι έτσι κ λόγω του Π. ο οποίος λόγω επαγγέλματος με κάνει να νιώθω μία σιγουριά….. γιατί κάποια πράγματα (δεν το λέω επειδή είναι άντρας μου, πίστεψέ με, έχουμε κάνει ατελείωτους καβγάδες για αυτό…χαχαχαχα) τα γνωρίζει καλύτερα κ μετά το βλέπω μπροστά μου!! Ότι έλεγε αυτός, αυτό ήταν!!

Π.! 55555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ αυτό πρέπει να του το αναγνωρίσω…… μου λέει κάτι, του λέω δεν είναι ειδικότητά σου κ μετά δεν ξέρω που να βάλω τα μούτρα μου….!!!! 888888888888888

ναι την μουντισάλ του έβαζα αλλά τώρα θα δοκιμάσω αυτήν μου φαίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ τι γίνεται εδω?κορίτσια κανονικά ούτε 10-12 πρέπει να βγαίνουμε στον ήλιο.οι δερματολογοι λένε μακριά ααπο 10-17:00....ειναι πολλοί επικίνδυνα...ιδίως τα δερματα που έχουν και πολλες ελιές....έτσι ειναι το δικο μου....σας τα λέω γιατί ο μπαμπάς μου πριν 6χρονια επαθε μελανωμα....πήγε καλα ευτυχώς ...

Καλε η μουντισαλ ούζο μυρίζει όχι μέντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μπορειτε να μου βαλετε οσες φωνες θελετε σας το επιτρεπω...κοντευετε να αλλαξετε θεμα και εγω δεν πηρα ειδηση...

πολλα εχουν γινει..καταρχην το θεμα με το αιμα που ειχα το σαββατο τελειωσε την ιδια μερα και ετσι ηρεμησα καπως..δεν θελω να μπω στην διαδικασια να παω να κανω υπερηχο να δω οτι ειμαστε μια χαρα...η μηπως να μπω εεε???τι λετε??

επεισης πηγα και κανονισα το μενου στην βαφτιση...ακουστε τι ΔΕΝ θα φατε εκτος απο την αννουλα μου που θα ερθει...τυροκροκετα..ντολμαδακι..μπεκρι μεζε...τζατζικακι...και κρεατοπιτακι...για κυριως μακαρονια με κιμα και ψητο στον φουρνο...και σαλατα φρουτο και παγωτο καταιφι...το γλυκο στην εκκλησια θα ειναι κατι σαν παστα αλλα σε κουτακι με κρεμα κουκις..και στο κεντρο μετα θα μοιρασουμε και ξεροτηγανα...θα εχουμε κι αλλες εκπληξεις αλλα δεν σας λεω τιποτα..ζηλεψτε τωρα...μακαρι να μπορουσατε να ερχοσασταν... :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

δεν εχω διαβασει τι εχετε γραψει..παω τωρα..σχολια μετα την μελετη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...