Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωρακια '10-'11-ηρθε η μπεμπα και εφερε γκαστροσκονη


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οκ να κανονίσουμε κ κάτι για το καλοκαίρι….222222222222

8888888888888888888888

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχαχαχαχαχα!!! 8/10!!!!! ρε συ είναι Δευτέρα, θα πρέπει να πάρουμε και άδεια.... 8888888888888

7 Ιουλίου είναι το πάρτυ του Παναγιώτη;;; Σάββατο δηλαδή όχι Κυριακή; μήπως είναι στις 8; θα πάρω την Ειρήνη να ρωτήσω... αν ειναι στις 7 μας προέκυψε γάμος και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε :cry: . Εν τω μεταξύ είναι μακριά εκκλησία & τραπέζι και δεν θα πάρω ούτε την Α....

Αλίκη δεν σε καταλαβαίνω.... αφού όλη την ημέρα σχεδόν είσαι μόνη σου (από θέμα συζύγου, από θέμα γιού όχι αλλά κάπως θα τα βολέψεις), γιατί έχεις ανάγκη να κρύψεις κάποιον στην ντουλάπα; ελεύθερα κορίτσι μου, άσε τον κόσμο να κυκλοφορεί με την άνεσή του :lol::lol:

Εκτός αν θέλεις να κρύψεις τον Σπύρο στην ντουλάπα για να μην ακούγεται;; :? ή για να μην βλέπει τα καμώματά σου; 4444444444

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα 7 και 8 και ηξερα οτι αναφερομουν στον Ιουλιο...

ξαφνικα μου ηρθε συνειρμος οτι 10/7 εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολογο μου για ΠΑΠ...

δε θελει πολυ ενα κουρασμενο νιατο να το χασει λιγο...

αμεσως μουλαρες να με φατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες Ελενη ποσα υπονοουμενα αφηνει οταν δε ξερει να εκφραστει σωστα;

ειδες;

κοριτσια μου κλεινουν τα ματια απο την νυστα..

ματια ερμητικα κλειστα χωρις τα υπολοιπα ειμαι σημερα...

τελικα Αλικη εσυ θα προτεινεις τιποτα;

ποτε θα φυγεις για το νησι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελετε να παμε ολες στο Αττικο Παρκο;

ή να ξαναπαμε στο παρκο τριτση,μιας κι εκει βρεθηκαμε ολη η παρεα;

ειχαμε και την χαζη που ηταν νεα στην παρεα μας και τωρα παλιωσε!!

ναι για σενα μιλαω...

ή θελετε να βγουμε για ταβερνακι ολοι μαζι (ανευ παιδιων),να δω πού θα τα αφησουμε και να πιουμε ενα κρασακι,μπυρα,ουζο μονο τα ζευγαρια;

ή θελετε να κανονισουμε βραδυα karaoke μαζι με παιδακια..αλλα πού;

τι σκατα θελετε τελος παντων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έλεγα πέρα από οποιαδήποτε άλλη οικογενειακή μάζωξη να κανονίζαμε κ μια φορά γυναικοπαρέα…. Να πάμε κανένα φαγάκι κ καφεδάκι μετά να το ευχαριστηθούμε βρε αδερφέ……

Το πότε θα φύγω τώρα είναι μια άλλη ιστορία…… μάλλον γύρω στις 20/7……….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

…. Να πάμε κανένα φαγάκι κ καφεδάκι μετά να το ευχαριστηθούμε βρε αδερφέ……

αρχιζεις και μου την δινεις στα νευρα...ή σταματα να γραφεις στο ποδι,ή εχε το μυαλο στο κεφαλι οταν συντασεις την προταση σου 999999999999999999999

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έλεγα πέρα από οποιαδήποτε άλλη οικογενειακή μάζωξη να κανονίζαμε κ μια φορά γυναικοπαρέα…. Να πάμε κανένα φαγάκι κ καφεδάκι μετά να το ευχαριστηθούμε βρε αδερφέ……

Το πότε θα φύγω τώρα είναι μια άλλη ιστορία…… μάλλον γύρω στις 20/7……….

Ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι!!!!!!!!!

Γυναικοπαρέα!!!!!!!!!!!!

Στην επέτειό μου θα φύγεις; από την μία θα γιορτάζω και από την άλλη θα σου κουνάω το μαντήλι βουρκωμένη;

Μαριέττα, μάλλον εννοούσε ότι θα φτιάξει φαγητό να το πάει κάπου.... 8888888888 είναι και βιτσιόζα αυτή με την μαγειρική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν προλαβαίνωωωωωωωωωωωω να βάζω κόμμα………..

Όταν τα ξαναδιαβάζω, δεν βγάζω νόημα ούτε εγώ…χαχαχαχα

Εσείς φταίτε με το φβ! Μέχρι να γράψω κάτι, έχετε γράψει χίλια… έπρεπε να προσαρμοστώ στις ανάγκες της παρέας….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες…..

Τσαγκαροδευτέρα σήμερα κ έχω τόσα πράγματα να κάνω….. σιδέρωμα, καθάρισμα, πλυντήρια, συμμάζεμα…. κτλ. μόνο μαγείρεμα δεν έχω!!

Εχθές πήγαμε Ψάθα κ περάσαμε πολύ ωραία. Η παραλία είναι άψογη, καθαρή κ επειδή είναι μεγάλη, δεν γίνεται της κακομοίρας….

Καθίσαμε κάτω από ένα δέντρο κ ήταν η καλύτερη ομπρέλα.... είχε κ αεράκι!!!

Βουτήξαμε, ο Σπύρος αν κ κρύωνε δεν ήθελε να τον βγάλουμε! Όταν άρχισε όμως να τρέμει τον πήραμε, του γεμίσαμε το κουβαδάκι του με νερό κ έπαιξε ο καημένος χωρίς να μας ενοχλήσει όσες ώρες μείναμε εκεί!! Σε κάποια φάση τον τάισα (του είχα πάρει φαί για να μην έχουμε θέμα με τον χρόνο), έφαγε κ συνέχισε!!

Μετά πήγαμε στην ταβέρνα που μας είπε η Τέτα κ ευχαριστηθήκαμε σαρδελίτσα ψητή κ χταποδάκι στα κάρβουνα… κ ο Σπύρος βέβαια που λατρεύει την σαρδέλα, έφαγε κ από αυτές μαζί με πατατούλες!!! Δίπλα στο κύμα το μαγαζί κ όταν τελείωσε ο Σπύρος έκανε την βόλτα του (ευτυχώς είχαμε φάει) γύριζε από αγκαλιά, σε αγκαλιά… τον είχαν αναλάβει οι ιδιοκτήτες τους οποίους είχε τρελάνει στην πάρλα…. χαχαχα

Εγώ ξέφυγα λίγο, όχι ότι έφαγα ποσότητα αλλά την μπυρίτσα μου την ήπια… Σήμερα όμως μόνο σαλάτα έχει!!!

Μετά είπαμε να βρεθούμε με την Τέτα αλλά όταν ανεβήκαμε στο χωριό μας την έκανε ο Ηλίας…. κ συνεχίσαμε τον δρόμο μας για Αθήνα… Στεναχωρήθηκα για τον Σπύρο που του είχαμε πει πως θα έβλεπε τον Ηλία κ φώναζε Ιια, Ιία μέχρι που αποκοιμήθηκε… χαχαχαχαχα

Φτάσαμε, ψιλοτακτοποιήσαμε τα πράγματα, έκανα τον μικρό μπάνιο κ το κωλόπαιδο δεν έπεφτε με τίποτε για ύπνο….. πήγε 12 κ πήγαμε στο κρεβάτι μας γιατί δεν αντέχαμε άλλο (εγώ είχα ήδη πάει), κλείσαμε τα φώτα κάποια στιγμή ξύπνησα, τον είδα που είχε κοιμηθεί κ τον πήρα στο δωμάτιό του!!!!

Ξύπνησε ξανά στις 2, του έδωσα γάλα κ κοιμήθηκε μέχρι 7 που τον σήκωσα αν κ νυστάζαμε κ οι δύο, αλλά δεν γίνεται να το περνάω κάθε βράδυ αυτό το βάσανο….

Αν δεν πιάσει, αύριο από τις έξι ξύπνημα….. θα τον κάνω να βλέπει κρεβάτι κ να παρακαλάει να τον βάλω μέσα…….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έχει πέσει μούχλα…. οι γουρούνες ως συνήθως δεν μπαίνουν γιατί δεν έχουν χρόνο λένε….!!!! Ενώ στο φβ ο χρόνος μειώνεται…ή τους τον στέλνει δώρο το καστλβιλ!!!!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αλικακι ωραία περασατε,ε την επομενη φορα θα δει και τον φίλο του ο Σπύρος!

Και εμείς χθες πήγαμε για μπανακι ειναι το μονο μερος η θάλασσα που δεν τρέχει ο ΠΑνος..κάνει το μπάνιο του και μετα και αυτος με το κουβαδακι παιζει μέχρι να φύγουμε....

Έλεγα σήμερα που δεν πήγα γραφειοννα τους πάω αλλα έχει κυμα απ ότι βλέπω και το πιο σημαντικό η μέση μου ειναι κομμάτια ...πως θα τους κουβαλησω μαζι με όλα τα πράγματα?

Τι να τους φτιάξω σήμερα για φαΐ?έκαιγε εγω σαλατα Αλίκη γιατί ξέφυγα το Σ.Κ

Να μη σας πω τι έβλεπα στον ύπνο μου σήμερα ......η μάλλον θα το πω στο fb μπου χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αλικακι ωραία περασατε,ε την επομενη φορα θα δει και τον φίλο του ο Σπύρος!

Και εμείς χθες πήγαμε για μπανακι ειναι το μονο μερος η θάλασσα που δεν τρέχει ο ΠΑνος..κάνει το μπάνιο του και μετα και αυτος με το κουβαδακι παιζει μέχρι να φύγουμε....

Έλεγα σήμερα που δεν πήγα γραφειοννα τους πάω αλλα έχει κυμα απ ότι βλέπω και το πιο σημαντικό η μέση μου ειναι κομμάτια ...πως θα τους κουβαλησω μαζι με όλα τα πράγματα?

Τι να τους φτιάξω σήμερα για φαΐ?έκαιγε εγω σαλατα Αλίκη γιατί ξέφυγα το Σ.Κ

Να μη σας πω τι έβλεπα στον ύπνο μου σήμερα ......η μάλλον θα το πω στο fb μπου χα χα

Του Σπύρου του έχω παπουτσάκια κολοκύθια κ επειδή έφαγε κ εχθές, έχω κ μπιφτεκάκι… ένα από τα δύο…!!!

Τι τους αρέσει?? Κ μία μακαρονάδα με κιμά μπορείς να κάνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα...

Σπυρακο αγαπη μου,θα σου στειλω τον Ηλια μια μερα στο σπιτι να καθησετε να παιξετε και το βραδυ θα ερθω να τον παρω!!!

Αλικη γνωρισες τον Αγγελο τον ιδιοκτητη;ειχε κοσμο η ταβερνα;σας περιποιηθηκαν καλα;

Λιζακι καλημερα κορη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαν κόσμο κ φαινόταν κουρασμένοι…..!!!

Φάγαμε πολύ καλά, ήταν πολύ ευγενικοί κ εξυπηρετικοί….!!

Δεν θέλησα να τους πω κάτι, γιατί έτρεχαν οι άνθρωποι, άλλωστε μας φέρθηκαν πολύ εντάξει κ ήταν περιττό!!! Είπα να το πω όταν σηκωθήκαμε από το τραπέζι να φύγουμε, αλλά μόλις είχαν βάλει κ αυτοί να φάνε οπότε τους άφησα ήσυχους… το κουφό είναι όμως ότι ο ψήστης τους είναι κερκυραίος….. κ πιάσαμε την συζήτηση όταν πήγαμε να πάρουμε το αυτοκίνητο! Είχε δει τις πινακίδες κ μας ρώτησε….

Όταν ήταν στο νησί, δούλευε με έναν ξάδελφο μου….. χαχαχαχαχαχα ΚΟΥΦΟ????????

Ο Άγγελος πρέπει να είναι ένας ψηλός, ξανθός???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εδώ - Θέλω να σας ενημερώσω ότι δυστυχώς εγώ για οποιαδήποτε μάζωξη χωρίς παιδιά δεν θα συμμετέχω τουλάχιστον μέχρι τον Σεπτέμβρη...δεν έχω την γιαγιά κοντά καρντιά μου...αααα μόνο τέλος Αυγούστου που μάλλον ο Νώντας θα μείνει στην γιαγιά του στην Μήλο για extra μπανάκια..αυτά...

κατα τα άλλα όλα καλά - βαριεμαι να δουλέψω. Την άλλη έβδομάδα έχω άδεια και δεν εχουμε αποφασίσει ακόμα που να πάμε.Θέλω προτάσεις για σχετικά κοντινές αποστάσεις - κανα 3ωρο διαδρομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά λοιπόν Εύγε……….. άκυρη η γυναικοπαρέα!!!!

Δεν έχω ιδέα που μπορείτε να πάτε κοντά! Νομίζω όμως πως πρέπει έχει πολλές επιλογές για κοντά…

Αλλά γιατί τόσο κοντά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εδώ!!!

Είδα ότι θέλατε βοήθεια για το καθάρισμα και ήρθα :lol::lol:

Αλίκη μου χαίρομαι που τα περάσατε τόσο όμορφα! θα το είχατε ανάγκη να ξεφύγετε και να είστε οι τρεις σας έτσι, φαντάζομαι ότι θα ανανεωθήκατε!

Μαριέττα πήζεις; άστα κι εγώ.... και βαριέμαιαιαιαι

Ευγενία υπάρχουν πολλές προτάσεις!! Αίγινα, Πόρος, Σπέτσες, Ναύπλιο, Πόρτο Χέλι, Εύβοια, Ναύπακτος, Λουτράκι, Αίγιο... διαλέγεις και παίρνεις! ανάλογα και με το για πόσες μέρες θέλετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηζω και βαριεμαι..

ο αγγελος αλικη ειναι ψηλος και μελαχροινος..μαλλον τα αφεντικα ελειπαν και ειδατε μονο τους υπαλληλους..

ευγε για κοντινες διακοπες θα διαλεγα πορτο χελι,δεν εχω παει,αλλα ξερω οτι λεει για οικογενειακες διακοπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου να σου πω... περάσαμε πολύ καλά αλλά εμείς παιδί μου δεν κυνηγάμε να μείνουμε μόνοι μας… Το ότι βγήκαμε από το σπίτι κ πήγαμε στη θάλασσα μας ξεκούρασε σίγουρα ψυχολογικά!!!

Αρχικά λέγαμε να πάμε στην νονά μου στον Βουτζά, αλλά έβαφαν αυτό το ΣΚ το σπίτι!!!!

Είπαμε να πάμε ένα μπανάκι κυρίως για το παιδί… δεν θέλω να κλείνεται μέσα!

Αφού το χάρηκε αυτός, χαρήκαμε κ εμείς……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
    • Ααα πχ εμείς το ευρηκα το βρεφικό δεν το έχει στο σούπερ 
    • σε μαλακτικό έχω δοκιμάσει το proderm και Αρκάδι.. το Αρκάδι μου αρέσει πιο πολύ αλλά μου θυμίζει πιο πολύ σαπούνι εμένα η μυρωδιά  και απορρυπαντικό δοκιμασα Αρκάδι σκόνη αλλά δεν λιώνει πολύ καλά στους 30-40 βαθμούς και το υγρό το planet αυτά τα δυο έχω πάρει γενικα δεν έχει μεγάλη ποικιλία στο σούπερ  Η πεθερά μου είχε πάρει υγρό Αρκάδι ωραιο είναι και αυτό έχει πλύνει μερικά ρούχα της μικρης εγω δεν το έχω αγοράσει  γενικα μην περιμένεις να μυρίζουν και πολύ όμως.. μυρίζουν τόσο όσο δηλαδή .. και σκέψου βάζω και πιο πολύ από αυτά που λένε στην δοσολογία εκτός αν τα συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...