Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωρακια '10-'11-ηρθε η μπεμπα και εφερε γκαστροσκονη


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα πρώτα ξαδέρφια του Δ είναι 60+, οπότε όσοι είναι στην ηλικιά μας είναι ανήψια μας!!! Tragic!! Στον γάμο μου ήταν όλα τα ΚΑΠΗ απο την μερια του Δ. Όλοι με ρωτούσαν ? Καλά ξαδέρφια δεν εχει ο Δ και ήρθαν μόνο οι θειοι του? Τα ΚΑΠΗ ήταν τα ξαδέρφια του!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην βλέπετε που ο Δ είναι τεκνό :lol::lol::lol:=))=))=))

Κλείνει τα 40!!! την Πέμπτη!! ΚΑΠΗ είναι και αυτός!!! :?

δηλαδη εγω που τα εκλεισα τον Μαιο ειμαι σε σουιτα των ΚΑΠΗ 2222222222222222

Ευγε συμμορφωσου 9999999999999999999999999999999999999999

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει καταλαβα τι κανουμε..δουλευουμε ωρες γραφειου εε???δημοσια υπηρεσεια το καναμε το θεματακι... ;);)

διαβασα οσα γραψατε και εχω να πω πως ο μανωλης με τους μεγαλυτερους του περναει καλυτερα αν και εκεινα δεν εχουν και την υπομονη να κατσουν να παιξουν μαζι του..με τα συνομιληκα του επειδη φαινεται πιο μεγαλος απο αυτα το παιζει τσαμπουκας και αφεντικο...δεν εχει κανενα θεμα οταν παιρνω αγκαλια αλλα μωρα και αυτο μου δινει θαρρος για την συνεχεια..μαλιστα τον εχω παρατηρησει οταν δει μωρο να κλαιει ερχεται και με αγκαλιαζει και προσπαθει να κανει κατι να μην κλαιει..τους πηγαινει συνηθως το μπουκαλι τους με το νερο...και μετα ερχεται παλι αγκαλια μου..λετε να στεναχωριεται???παντως νομιζω καθε παιδι εχει τον ρυθμο του σε ολα μπορει να ειναι κοινωνικο τωρα κι οταν παει σχολειο η παιδικο να μην ειναι και το αντιθετο..ειναι μαλλον πως τους καθεται στο μυαλο εκεινη την ωρα...

ειπα νερο και θελω να ρωτησω..πρεπει να του κοψω το νερο..πινει πολυυυυυυυυυυυ νερο...ολη την ωρα με ενα ποτηρι στο χερι...μπορει να πινει και 2 λιτρα την μερα...αν τον αφησω σιγουρα...τι να του κανω ..πινει πινει φουσκωνει και μετα ουτε τρωει ουτε τιποτα...θα νερουλιασει εντελως...

η ηλικια μετραει μονο για τους αντρες γιατι εχουμε την ελπιδα πως μεγαλωνοντας θα συμμαζευτουν λιγο...τζαμπα ελπιδες αλλα δεν βαριεσαι...για μας παλι η ηλικια ειναι σαν τα μαθηματικα..ενα μαθημα που απλα πρεπει να περασουμε...

αυτα απο μενα κορες..θα ξαναπερασω εε? 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εδώ!!

Σας διάβασα επιτέλους. Τονίζω ότι είδα και τα παράπονα της Μέλπως.... για να μην λέει ότι δεν τα βλέπει κανείς :lol::lol:

Μιας και πιάσατε τις ηλικίες, θυμάμαι όταν ήμουν στο δημοτικό που θεωρούσα τους 30άρηδες γέρους!!! για τους μεγαλύτερους δεν το συζητώ!!! και όσο μεγάλωνα φυσικά άλλαζε και η άποψη αυτή. Τώρα ξέρω ότι οι 30ρηδες και οι 40ρηδες είναι πιπινάκια με... εμπειρία!

Για το θέμα της κοινωνικότητας των μικρών που λέγατε, δεν ξέρω τι να σας πω γιατί η Α. είναι στο αντίθετο άκρο. Αυτό είναι κυρίως θέμα χαρακτήρα, αλλά θεωρώ ότι μπορεί να ενισχυθεί ή να αποδυναμωθεί και από τις δικές μας πράξεις. Σίγουρα δεν είναι καλό να φοβάται το παιδί, αλλά και η κοινωνικότητα έχει και αυτή τα αρνητικά της.

Συμπέρασμα; δεν είμαστε ευχαριστημένες με τίποτα :lol::lol::lol:

Ακόμα θα αλλάξουν πολλά στοιχεία του χαρακτήρα τους, και ο παιδικός σίγουρα θα βοηθήσει. Ισως να είναι και στο dna τους, οι άντρες είναι πιό κλειστοί από τη φύση τους.

Αυτό που λες Μαρία ισχύει, στενοχωριέται ο Μανώλης!! και η Α. το κάνει, αν δει άλλο παιδάκι να κλαίει γκρινιάζει και αυτή ή πηγαίνει να το αγκαλιάσει.

Αυτά λοιπόν και από εμένα, τα λέμε στο fcb

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο δω!!!

Κορίτσια,τα παιδακια μέχρι τα 2,5-3 δεν μπορούν να κάνουν ομαδικά παιχνίδια και να μοιράζονται πράγματα,δεν έχουν ωριμάσει νοητικά και συναισθηματικά για κάτι τέτοιο!Οπότε χαλαρωστε...σιγά σιγά όλα...όσο για τον παιδικό σταθμό,μέχρι την ηλικία 2,5-3 προσφέρει κυρίως φύλαξη όχι κάτι παραπάνω...ίσως μόνο το ότι μαθαίνει να είναι σε ένα χωρο με πολλά άτομα και περισσοτερα ερεθίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτομουν να τον πηγαινα παιδικο τωρα το χειμωνα να μην εχω και τα δυο μεσα στα ποδια αλλα λεω να το αναβαλω...μπορει να θεωρησει σαν παραπεταγμα..ηρθε το νεο μωρο και εμενα με διωχνεις..και δεν θελω με καμια κυβερνηση να του περασει εστω και υποσεινηδητα...οποτε λεω να ζησουν μαζι και την επομενη πια χρονια να τον παω σε παιδικο...εε??πως σας φενεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτομουν να τον πηγαινα παιδικο τωρα το χειμωνα να μην εχω και τα δυο μεσα στα ποδια αλλα λεω να το αναβαλω...μπορει να θεωρησει σαν παραπεταγμα..ηρθε το νεο μωρο και εμενα με διωχνεις..και δεν θελω με καμια κυβερνηση να του περασει εστω και υποσεινηδητα...οποτε λεω να ζησουν μαζι και την επομενη πια χρονια να τον παω σε παιδικο...εε??πως σας φενεται??

Εγώ θα σου πρότεινα να μην το κάνεις...πέρα του ότι θα νιώσει παραμελημένος,θα σας φέρνει συνέχεια αρρώστιες και θα τρελλαθείς με 2 παιδιά (το ένα νεογέννητο) να ειναι όλη την ώρα άρρωστα!!'Αστο για του χρόνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια….

Πως είστε (κυρίως για τις κακοδιάθετες) ??? Ηρεμίσατε καθόλου???

Εγώ έχω να κάνω ένα σωρό δουλειές κ με πονάει η μέση κ η πλάτη…..νιώθω αγκυλωμένη εντελώς… ο μικρός με έχει σακατέψει κ έχω κ τα υπέροχα πρωινά που είμαι που είμαι κ ο Σπύρος ξεκινάει για το καλημέρα ένα κλάμα πολύ ωραίο… Κάθε μέρα η ίδια δουλειά…. την μέρα της μαρμότας την ξέρετε???? Αυτήν ζω κάθε μέρα….

Μπράβο στα κοριτσάκια μας που μας θυμήθηκαν…… χαχαχα

Συμφωνώ απόλυτα με την Άννα πως αυτή τη στιγμή δεν μπορούν να αλληλεπιδράσουν μεταξύ τους…γι’ αυτό κ ο παιδικός πέρα από ανάγκη των γονιών δεν μπορεί να προσφέρει κάτι παραπάνω! Ο κανόνας λέει πως μετά τα 2 1/5 μπορούν να ενσωματωθούν σε γκρουπ… προτιμάται η νταντά κ συγγενικά πρόσωπα πριν από αυτήν την ηλικία…

ΥΓ Τέτα σε παρακαλώ αυτή η σιωπή κράτησε πολύ….. άντε βρίσε λίγο να ξεσκάσεις….111111 Άντε κορίτσι μου….

:roll::roll::roll::roll::roll::D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Αλικη και εμενα η μεση μου ειναι χαλια...το πρωι νομιζω οτι δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι!εμενα με πιανει και κατι αλλο σπαστικο ...χαμηλα πισω και μεχρι και τον πωπο και το ποδι....ασε ..

επσης συμφωνω μαζι σας...Μαρια μην το πας καλυτερα ακομα παιδικο και για τις αρρωστιες και για να μην νιωσει οτι τον διωχνεις...

κοριτσια εγω ημουν και ειμαι αρνητικη στο θεμα του παιδικου...φυσικα με την προυποθεση οτι δεν δουλευεις η οτι εχεις καποιον να στον κραταει...γιατι αν δεν εχεις ειναι λυση!ολη τους την ζωη σχολειο θα πηγαινουν γιατι να αρχισουν απο νωρις???τον μεγαλο οντωσ θα τον παω προνηπιο κατευθειαν (αν και τελικα δεν ξερω αν εκανα το σωστο)τον μικρο ομως θα τον παω και αυτον για λιγες ωρες...η μαμα μου ταχει παιξει και η πεθερα μου δεν μπορει να τον κραταει καθε μερα ...οποτε το αποφασισα ,θα πανε και στο ιδιο σχολειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

1.Αλικη 333333333333333333333333333333333333333333333333333333333

2.Μαρια για τον Μανωλακη συμφωνω του χρονου να κοινωνικοποιηθει...

3.Λιζεττα,Ελενη,Αννα τα φιλια μου

4.Αλικη παρε κι εσυ ενα,μετα του λουσιμο :lol::lol::lol::-*:-*

5.σημερα παμε παιδιατρο γιατι ο βηχεις ειναι πια χοντρος,το βραδυ εκανε και λιγο εμετο το γαλα,αλλα καλυτερα γιατι μαλλον θα βγηκαν και φλεγματα...(φατε τωρα :lol::lol::lol: )

6.στην δουλεια εδωσα την μαλακω γιατι μου εκανε κι αλλο χουνερι και τωρα πηγα στον γενικο δ/ντη και την εξεθεσα 5555555555555555555555555555555 μου77777777777777777

7.με Μανο δε μιλαμε (εχω την ησυχια μου)

8.πηζω απιστευτα αλλα μου κανει καλο γιατι ξεσπαω σε συναδελφους μαλακες 88888

9.θα προσπαθησω να ξαναμπω!!

10. σας αγαπαω!!!! 77777777777777777777 11111111111111111111111

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. ευχαριστώ επίσης 11111

2. δεν με αφορά…. να σου απαντήσει η Μαρία1111188888888

3. –

4. ευχαριστώ…πως την έπαθες κ δίνεις φιλιά εσύ συνήθως δίνεις μπινελίκια…!!!!

5. ωραία το διάβασα πριν ανοίξω το ψυγείο κ το έκλεισα αμέσως….είσαι καλή για δίαιτα…. Καλά θα κάνεις να τον πας…. να μας ενημερώσεις…

6. αυτά είναι τα ωραία….φώτο την φάτσα της έχεις…έπρεπε να προσλάβεις φωτογράφο κ τις φώτο να τις βάζεις στη συλλογή σου….. τσούχτρα 88888888888888888

7. καλά κάνετε….. κ εγώ το επιθυμώ αυτό γιατί ο δικό μου έχει πολλή πάρλα ρε που..τη μου……. Σε λίγο καιρό θα στέλνεις τα παιδιά…. «Πες στον πατέρα σου….» Μέχρι τότε υπομονή…..4444444

8. αυτό μου λείπει…δεν έχω κανένα να χαστουκίσω, να βρίσω, να ξεσπάσω…. η δουλειά είναι θαυμάσιο περιβάλλον για ξεσπάσματα…. τυχερούλα….αλήθεια η κοπέλα που είναι που θα ερχόταν22222222

9. κάνε ότι μπορείς…. μην αγχωθείς κιόλας….

10. κ εμείς σ’ αγαπάμε τι να κάνουμε………μπορούμε κ αλλιώς2222222222

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην απορείς που είπα για παιδιά…. μετά τους καβγάδες εσύ αρχίζεις τα λουκάνικα….οπότε ο Ηλίας μόνος δεν θα είναι…θα σκάσουν μύτη κ άλλα…8888888888888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. ευχαριστώ επίσης 11111

8. τυχερούλα….αλήθεια η κοπέλα που είναι που θα ερχόταν22222222

ΘΕΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΑ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ22222

ΡΩΤΑΣ,ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΑ,ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙΣ....τι στο καλο κανεις 222222

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην απορείς που είπα για παιδιά…. μετά τους καβγάδες εσύ αρχίζεις τα λουκάνικα….οπότε ο Ηλίας μόνος δεν θα είναι…θα σκάσουν μύτη κ άλλα…8888888888888

αμα φαω λουκανικο,εμενα να με λουκανισεις 888888888888888888888888888888888888888888888888

η λουκανικοπιτα ποσα λουκανικα τρωει καθε φορα η κακομοιρα 2222222

πιτα γινεται απο το 3333ησι 888888888888888888888888888

οταν ειμαι γιουχου,λεω μαλακιες...οποτε το σταματαω......

Αλικη εφτιαξα την κρεμα χθες,αλλα σβολιασε η μαλακω...μηπως εβαλα πιο πολυ σκονη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαριεττάκιιιιιι!!! τι κάνεις βρε ψυχή; με τις υπόλοιπες τα λέμε στο fcb.

Καλά της έκανες της συναδέλφου, μπράβο!! εγώ πρωί πρωί μπινελίκιασα μια πανηλίθια που δεν ήθελε να παρκάρω έξω από το πεζοδρόμιο της πολυκατοικίας της γιατί λέει... θα έπρεπε να κάνει ζιγκ ζαγκ για να κατέβει στον δρόμο!!!!!!! :o:o:o [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

Την ρώτησα αν θα της πέσει ο κ..... με τα πολλά ζιγκ ζάγκ που θα χρειαστεί να κάνει, και πριν μου απαντήσει της είπα "δεν πειράζει, καλό θα σου κάνει" 888888888888888

Εχει λαλήσει ο κόσμος κορίτσιααααα!! και που είμαστε ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα φαω λουκανικο,εμενα να με λουκανισεις 888888888888888888888888888888888888888888888888

η λουκανικοπιτα ποσα λουκανικα τρωει καθε φορα η κακομοιρα 2222222

πιτα γινεται απο το 3333ησι 888888888888888888888888888

οταν ειμαι γιουχου,λεω μαλακιες...οποτε το σταματαω......

Αλικη εφτιαξα την κρεμα χθες,αλλα σβολιασε η μαλακω...μηπως εβαλα πιο πολυ σκονη;

εσύ είσαι μαλάκω όχι η κρέμα....η μαγειρική θέλει αγάπη….όχι να είσαι μπουρλοτιασμένη κ να την πληρώνει η κρέμα…..111111111111111

Φέρε μου το παιδί εδώ να φάει ένα ρυζόγαλο κ μία κράμα της προκοπής….προκομένη…..1111111111888888888888888888888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ μέσα γίνεται χαμός από ορθογραφικά κ από δυσλεξία…….. τι να κάνω η καψερή..2222 4444444444444444444444444444444 8888888888888888888888888888

Πολλές φορές ούτε εγώ δεν ξέρω τι λέω…..

πλάκα κάνω δεν πιστεύω να με ξεχέσει καμία γι’ αυτό που είπα…… 2222222

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πειτε στην ξανθια απο την Χαλκιδα,οτι αποψε θελω να τα πιουμε!!!!!!!!!

ας μη κανει αλλο διαιτα και ας σταματησει για λιγο την αποτοξινωση!!!

αν ειναι μεσα,πειτε της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...