Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωρακια '10-'11-ηρθε η μπεμπα και εφερε γκαστροσκονη


Recommended Posts

Καλημέρα όλη μέρα!!!!

Μαράκι μας,νιώθω κι εγώ την ευτυχία σου κάθε φορά που μας μιλάς για το σποράκι σου και πάνε όλα τόσο καλά!!!Ανυπομονώ να έρθω να σου φιλήσω την κοιλίτσα και να σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά!!

Κοριτσάκια,αύριο λέμε να πάμε στο copa copana,αν κάποια θέλει να έρθει να κανονίσουμε ώρες κτλ.!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

bonjour τρελοκομεια!!!!!

Μαρακι μου καλο ποσο χαιρομαι που σε ακουω τοσο ευτυχισμενη!!!!!α ρε Μανωλη big brother θα γινεις :lol:

Αννουλα ελα ρε φευγετε για copa cabbana222222 :lol::lol::lol: μπου χα χα

πλακα κανω μην μπει καμια ακατανομαστη και αρχιζει και κοροιδευει ....ξερω τι ειναι11111111111

Η Ισμηνη που ειναι22222

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Εγώ δεν πρόλαβα την σελίδα 69...άχρηστη θα ήταν έτσι και αλλιώς γιατί δεν έχει κοκο αυτές τις ημέρες. Μετά όμως θα δώσουμε ρεσιτάλ!! ;);)

Τυχερούλα...έλα να πιεις καφέ μαζί μας!! Απλά σε προετοιμάζω - δεν είμαστε οι αθώες κοπελίτσες που ήμασταν πριν 2 χρόνια :roll::roll::shock:

Ελπιζω η συμπεθέρα μου να σε εχει ενημερώσει, γιατί εδώ είμαστε πιο χαλαρές αλλά στο fb θα ακούσεις πολλά... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααααα………

Μπράβο Μαράκι μου………… να το χαρείς όσο μπορείς το σκουληκάκι σου!!!!!!!!

Άννα τι στο καλό είναι αυτό θα πεις ή πάλι βρωμίζεις την κουζίνα ???

Γεια σου Ελιζάκι κ από εδώ…………………

Χθες λοιπόν πήγα για ύπνο…κ την ώρα που πήγα να ξαπλώσω το κουρασμένο μου κορμί στο διπλό, ολόδικο μου κρεβάτι….. κάποιος φωνάζει μα μα, μαμά….

άντε πάλι από την αρχή…. σηκώσου Αλίκη, πάρε το παιδί, φτιάξε του γάλα (γιατί δεν είχε πιεί ή μάλλον το είχε βγάλει)κ φτάσαμε 1.30! μετά γύρω στις 3 πάλι τα ίδια…. τον πήρα στο κρεβάτι μου (πάει το διπλό μόνο για μένα κρεβάτι…σε μία ακρούλα) όπου γύρω στις 5 ξανά γάλα, κακά κ μετά άντε να κοιμηθεί….. έκανε τον σκύλο, την γάτα κ να μην πω τι άλλο έκανε….

:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα πρωτα εδω και μαλλον καλα εκανα γιατι για να μην εχετε γραψει τιποτα εδωτο φατσομπουκι στανταρ θα ειναι γεματο...

τελικα η ισμηνη δεν μπηκε το πρωι..γλιτωσε μια μερα η κοπελα..ισως μπηκε διπλα...θα δω...allou fan park ε αννακι???τελεια...

αχ βρε αλικη και με το που σε ακουω να μιλας για τις αυπνιες σου νυσταζω...δεν γινεται ρε γαμωτο να συνεχιστει αυτο..μεχρι ποτε θα αντεξεις???παντως το καλο της υποθεσης ειναι πως δεν θα σου ερθει ξαφνικη η αυπνια με το επομενο μπεμπε..μια χαρα θα το παρεις το κολαι αμεσως..

λοιπον παω απο διπλα να δω πως περασατε το πρωινο σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διάβασα κι από εδώ τρελοκομεία επιτέλους!

Τι κάνετε; Εμείς καλά είμαστε. Βολτάραμε σήμερα όλη μέρα παρα μόνο το μεσημέρι που έκανε νάνι η Σοφούλα αντί να ξαπλώσω κι εγώ το ζωον έβαλα να σιδερώσω μες στο κατακαλόκαιρο και μάλιστα δυο λεκάνες ρούχα και ψοφισα. Τουλάχιστον τα τελείωσα.

Ρε κορίτσια τελικά η Ισμήνη (τυχερούλα) μπήκε; Δεν την πήρε το μάτι μου πουθενά; Λές να το μετάνιωσε και να το σκέφτεται να μπλέξει μαζί μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι έγινε? Το μαμμυ το ξεχάσαμε εντελώς? Τι να μπει να κάνει η τυχερούλα αφού δεν υπάρχει άνθρωπος εδώ..το κλείσαμε το μαγαζί..και ανοίξαμε αλλού...Ισμήνη έλα στο fb για να δεις και τα παιδάκια μας σε όλο τους το μεγαλείο...

Εμείς πήγαμε για μπάνιο σήμερα και προσπαθήσαμε για άλλη μια φορά να ξεπεράσει ο Ν τον φόβο του για την θάλασσα.Επίσης διαπίστωσα έντονα πλέον ότι φοβάται πάρα πολύ και τα άλλα παιδια. Όταν προσπαθούν να παίξουν μαζί του τις περισσότερες φορές είναι στα πόδια μου και κλαίει. Δεν θέλει με τπτ να του πιανουν τα χέρια και μετά απο πολλές ώρες αρχίζει να χαλαρώνει και να επικοινωνεί μαζί τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααααααα………..

Στάνταρ θα ερημώσει το θεματάκι μας εδώ…..αφού πια δεν μπαίνει κανείς!!

Είμαστε οι ίδιες κ οι ίδιες που το κρατάμε….. αλλιώς τώρα θα ήταν κάτι που ανήκει στο παρελθόν….

Σας τα χώνω λίγο μπας κ…αλλά πάλι ποιά θα το δει??? Καμία…..

Ευγενία δώσε του το χρόνο του…. συμβαίνει πολύ συχνά αυτό….. η επαφή συνεχώς με κόσμο καλό θα του κάνει….αλλά μπορεί να έχει κ τα δικά του κ να μην είναι σε φάση τώρα να δεχτεί αλλαγές…. με υπομονή θα αλλάξει πιστεύω!!!

Νατάσσα τι να κάνεις να μην σιδερώσεις? Άναβε το κλίμα ρε συ να μην σκας…. Κ εγώ αποφεύγω αλλά όταν δεν χωράνε άλλο στην ντουλάπα αναγκάζομαι…

Αχχχ Μαράκι μου αυτή είναι μία υπόθεση… η άλλη είναι ο Σπύρος να συνεχίσει να κάνει τα δικά του κ να έχω κ κανένα νεογέννητο να έχει κ αυτό το πρόγραμμά του κ όταν θα κοιμάται το ένα να ξυπνάει το άλλο…… δηλαδή κ αυτές τις λιγοστές ώρες που κοιμάμαι να τις καταργήσω…..ΤΕΛΕΙΑ!!!! Πόσο χρόνο ζωής μου δίνετε????

Κ αφού λέμε για ξενύχτι να επαναλάβω πως κ απόψε πέρασα μία δραματική νύχτα…πλέον κ ο Π. το καταλαβαίνει…. με λυπάται στην κυριολεξία….. εγώ για αυτό που ευχαριστώ τον Θεό είναι που αντέχω ακόμη….. κ αφού ακούω κ μανούλες που συνεχίζουν να το κάνουν αυτό μέχρι τα 4 των μικρών τους κ βάλε, λέω αφού αντέχουν αυτές θα αντέξω κ εγώ…μάλλον…δεν είναι κ σίγουρο αλλά λέμε τώρα….

Στο πάρκο περάσαμε πολύ ωραία αν κ για εμάς η ζέστη ήταν απίστευτα ανυπόφορη…τα μικρά όμως δεν μασούσαν, οπότε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο εμενα!!

Ευγε!! ο Ηλιας ακομα και τωρα,οταν παμε σε αλλα σπιτια,του δινουμε ενα μισαωρο με το ρολοι για να συνηθισει και να αρχισει να παιρνει μπρος!! πιο παλια του διναμε 1,5 ωρα!!

αρα ειναι θεμα προσαρμογης του παιδιου...αλλα κι αυτο που λεει η Αλικη,ισχυει και βεβαια....αλλα ο Νωντακος ολο σε παρτυ ειναι κι ολο σε παιδοτοπους!!

αρα μηπως φταιει κατι αλλο;μηπως εχει φοβηθει καποιο παιδακι και δεν το πηρες χαμπαρι;(λεω εγω...)

στην καλυτερη,απλα περναει φαση και δε γουσταρει πολλα πολλα...κι ο Φιλιππακος στις κουνιες που συναντηθηκαμε,ηταν στην αρχη κολλημενος με την μαμα!!

Αλικη δεν εχω να πω τιποτα...απλα για σενα εχει ειπωθει τελικα η εκφραση:ΜΑΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!

:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

εμεις κοιμηθηκαμε καλα αυτο το βραδυ1111111το πρωι δεν ηθελαν να σηκωθουν με τπτ τα μικρα....τους εχει ξεθεωσει η ζεστη κ το παιχνιδι...αφου ο Μ.το πρωι μου λεει θλεω να κατσουμε σπιτι,στον καναπε να δω παιδικα :lol:

Ευγενια θα ξεθαρεψει μωρε και εμενα ο Μ.ετσι ηταν και ακομα δλδ ειναι λιγο διστακτικος...αν δεν ξερει τα παιδακια στην αρχη θελει και εμενα μαζι του...ειναι στο παιδι...ο μικρος δεν χαμπαριαζει τπτ1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πεις……..???????? ότι ήταν να πεις το είπες…………….11111111111111

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα κ σε εσένα Ελίζα… Μπράβο στα καλά παιδάκια σου που θέλουν να μείνουν σπίτι…. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! ΄

Γραφείο, ηρεμία πολύ, δροσούλα, καφεδάκι και λιγο ιντερνετ μέχρι να πλακώσει ξαφνικά η δουλειά και γίνει πανικός..

Ο Ν. είναι μάλλον πολύ ευαίσθητος, φοβάται πολύ και είναι λίγο μαμάκιας..του πήρε χθες ένα παιχνίδι απο τα χέρια η Μαρίνα (14 μηνών) και επειδή ήμουν δίπλα του έπεσε πανω μου και έκλαιγε..έφυγα μετά απο ενα λεπτό απο δίπλα του και καθόταν συνέχεια με το κεφάλι προς τα κάτω και αν τολμούσε να τον ακουμπήσει η Μαρίνα γύριζε με μισό μάτι προς τα εμάς και έδειχνε την ενοχληση του... Μετα απο πεντε ώρες που ήμασταν μαζί και όταν πλέόν ήταν στα καρότσια τους άρχισε να της πειράζει την μύτη...στην βαφτιστήρα μου που ειναι συνέχεια μαζί αν και παίζει μαζί της δεν θέλει με τπτ να τον ακουμπάει..τι να πω...θελω να είναι πιο ανεξάρτητος και τσαμπουκάς γιατί αν πάει παιδικό δεν θα περάσει καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο Σπύρος εχθές στο πάρκο μας έσκασε δεν ήθελε να μοιράζεται τίποτε…ορισμένες φορές με προβληματίζει αυτό το παιδί....

όταν ήρθαμε σπίτι με την Αφροδίτη….. μετά από λίγο ήταν απίστευτα ήσυχα κ τα δύο κ δεν είχαν πρόβλημα που μοιραζόντουσαν τα παιχνίδια…. μιλούσαν, γελούσαν, κυνηγιόντουσαν, φιλιόντουσαν, αγκαλιαζόντουσαν….

Την προηγούμενη μέρα στη νονά μου μας έβγαλε την πίστη πάλι γιατί ήταν εκεί κ δύο μπέμπες… η μία 8 μηνών κ η άλλη 3 ½ μηνών! Κατάλαβα πως μάλλον ζήλευε γιατί εγώ πήρα τα μωρά κ ασχολιόμουν μαζί τους… Επιπλέον ήταν κουρασμένος, είχε δόντια, το τελευταίο πράγμα που ήθελε ήταν να παίξει με την μπέμπα στην πισινούλα που τους είχε φτιάξει η νονά μου για δροσίζονται….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα εγω πιστευω οτι στο περιβαλλον τους ειναι πασαδες και δε τους καιγεται καρφι με ποιους κανουν παρεα,με ποιον και τι μοιραζονται κλπ...λογικο ειναι,ετσι δε κανουμε κι εμεις;το σπιτι μας δεν ειναι το φρουριο μας;παιδακια ειναι μωρε,θα μαθουν και να μοιραζονται και να προσαρμοζονται...σιγα σιγα...θελουν τον χρονο τους σε ολα!!!

απλα εμεις το μονο που ενδεχομενως μπορουμε κι επιβαλλεται να κανουμε ειναι να τα φερνουμε οσο γινεται πιο συχνα σε επαφη με αλλα παιδακια κι οχι απαραιτητα συνομηλικα,αν και νομιζω οτι στην ηλικια που ειναι καλυτερα να συναναστρεφονται με της ηλικιας τους..

το μεγαλο βαπτισμα θα το παρουν στον παιδικο σταθμο!!

αν υποπτευθω οτι το παιδι μου θα μοιασει της μανουλας,τοτε θα εχουμε κι εμεις ΔΡΑΜΑΤΑ!!

στο νηπιαγωγειο εκλαιγα καθε μερα που με αφηναν οι γονεις μου..μου πηρε 10 μερες μεχρι να ερθει η μερα που δεν εχυσα ουτε ενα δακρυ....αλλα και παλι ημουν γενικα κλειστο παιδι και δεν εκανα ευκολα παρεες...

οταν εγινα φοιτητρια εφτασα στο σημειο να πω οτι τελικα ειμαι κοινωνικος ανθρωπος...αλλο βεβαια με τι παρεες ειχα μπλεξει...κι ακομα μπλεκω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης ουτε εγω ηθελα να μοιραζομαι τα πραγματα μου με κανεναν!!

προτιμουσα να το δωσω και να μη το θεωρω πια δικο μου(πχ κουκλα με την αδελφη μου),παρα να νιωθω οτι της την δανεισα για λιγη ωρα!!!

στα ρουχα: ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!!!

ακομα και τωρα,θελω να ξερω ποια ειναι ειναι δικα μου,ποια του γειτονα....

το κτητικο δυστυχως το εχω...μονο τον Μ.δε θα με ενοιαζε με ποιον θα τον μοιραζομουνα!! 888888888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει τα πιο σημαντικά τα μοιράζεσαι……τουλάχιστον….88888888

Εγώ πάλι ήμουν άλλο παιδί….. δεν έκλαιγα ποτέ… αν φοβόμουνα το κατάπινα…ακόμη κ αν πονούσα φρικτά…δεν ήθελα να αγχώνω κανέναν κ βέβαια πάνω απ’ όλα τους δικούς μου…δεν ήθελα με τίποτε να τους βλέπω στεναχωρημένους…αυτός για μένα ήταν μεγάλος πόνος!!!

Έτσι κάπως ήταν κ ο Πάνος….το παιδί μου από ποιόν πήρε ρε που..τη μου222

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δίνει αν του πεις ... απλά η άλλη η τσαούσο του το έπερνε απο το χέρι και αυτός δεν τολμουσε να το ξαναπάρει και έκλαιγε. Την προηγούμενη εβδομάδα ειδε την ανηψια του που είναι 5 μηνών πρώτη φορά και ηθελε να της δώσει το αυτοκινητο του..πηγε σιγα σιγά και τεντωνόταν για να τις το δώσει αλλά να μην την πλησιασει...όταν αυτή του έκανε χαρές που τον έβλεπε - κουνούσε χερια ποδια αυτός έφευγε μακρυα της και δεν την ηθελε καθολου. Εννοείτε ότι όταν εκανα την κίνηση να την παρω αγκαλια δεν την κράτησα πανω απο 5 δευτερόλεπτα. Πλανταξε στο κλαμα...τρελή ζηλια αν και με του αδερφού μου το παιδι δεν εχει προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...