Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

Kalimera!!

Viazome na figw gia douleia k etsi 8a sas pw mono pws ele3a gia tin eri8ra stis e3etaseis mou k grafei Nil ti simainei auto? Tin perasa pio palia i oxi?

Efiga, 8a perimenw tis apantiseris sas, opoia 3erei.. Euxaristw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις εξετασεις αμα εχεις περασει κατι πρεπει να εχει θετικα IGG σντισωματα,οταν εχεις IGM νοσεις τωρα. Αμα εχεις IGG σημαινει οτι την εχεις περασει. Λοιπον ο γιατρος που σου ειπε οτι δεν κολλας απο εμβολιο ειναι λαθος. Λοιπον τα καλα νεα ειναι οτι στο mmr η μεταδοση ειναι σπανια αυτο που ειναι απαγορευτικο οσο εισαι εγκυος ειναι της ανεμοβλογιας... και στο τονιζω γιατι ισως ειναι το επομενο. Τα εμβολια αυτα για να ειναι αποτελεσματικα διαθετουν και καποια ζωντανα λεια βακτηρια για αυτο και εχουν τοσες παρενεργειες. ολα θα πανε καλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ελπίζω σήμερα η Αθηνά και η Βικτώρια να είναι καλύτερα!

Αφρο και Δάφνη χάρηκα με τα νέα από τους γιατρούς γιατρούς. Λίγη προσοχή και υπομονή θέλει ακόμα και μια χαρά θα τα πάνε και η Αννούλα και ο Άρης!

Αναστασία πως είναι χωρίς τη Γεωργία? Και εμένα μου είπε η μάνα μου να την πάρει νωρίτερα στη Νάξο αλλά δεν το τολμώ. Εσύ όμως θα είσαι πιο ήσυχη έτσι που είναι τα ωράρια της δουλειάς σου.

Εγώ σήμερα ξύπνησα μόνο μία φορά για το μπαμπά και άλλη μία για την Κατερίνα οπότε πέρασα μια σχετικά ξεκούραστη νύχτα.

Καλά να περάσουν όσες πάνε εκδρομούλα και καλά κουράγια σε μας τις υπόλοιπες!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Euxaristw Afro mou gia to minima sas..

Milise k i kouniada mou me tin dikia tis paidiatro k tis eipe pws den kollas giati an itan etsi eukolo otan itan egkuos auti den 8a evaze auta ta emvolia..Milisa k me ton ginaikologo mou k mou eipe pws den e4a3e to 8ema alla apo oso gnwrizei den iparxei 8ema..Milise k i nimfi mou me tin 8eia tis pou einai i ximikos pou ekane tis analiseis k mou eipe ti na ele3w sta apotelesmata mou k otan 8a paw spiti k 8a eimai pio isixi 8a ta 3ana dw..

Pantws oi apo4eis diistante sto internet pou to e4a3a grafei pws apogorevetai k me tous 3 giatrous pou milisame mou eipane pws den isxuei, ti na piste4ei kaneis?

Euxaristw pantws gia tis plirofories..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

αντρια, κι εγω νευριαζω με τους γιατρους και με την ιατρικη, που ετσι οπως την ασκουν δεν ειναι επιστημη, αλλα η αποψη του καθενος :evil: πραγματικα, οι ηλεκτρολογοι η οι υδραυλικοι εχουν περισσοτερη συμπνοια αποψεων απο τους γυναικολογους και τους παιδιατρους!!! :o:o τραγικοοοο!!!

η αθηνα ειναι καλυτερα σημερα, το πρωι ειχε ενα 37 και αργοτερα 36,6, εχει επανελθει και η διαθεση της, ζουζουνευει πληρως, και ειμαι πολυ χαρουμενη που φαινεται να ειναι μια ιωσουλα που την περναει ελαφρα :D:D βεβαια, τη νυχτα ειχε ανησυχο υπνο και μεχρι τις 2.30 ειχα σηκωθει ηδη 3 φορες να την ελεξγω και τελικα κατεληξα να κοιμαμαι στο ανακλιντρο στο δωματιο της για να γλιτωσω τα πηγαινελα, αλλα χαλαλι!! :):)

δαφνη, καλα να περασετε!!!

δεσποινα, χαιρομαι που ειστε καλυτερα οικογενειακως!!!

αναστασια μου, καλως ηρθες!!!κοριτσακι μου, φανταζομαι ποσο σου λειπει η γιωργια, αλλα να σκεφτεσαι οτι ειναι με ανθρωπους που την υπεραγαπουν και περναει σουπερ!!!αλλωστε θα περασουν οι μερες σαν νερο, και σε λιγο καιρο θα την εχεις αγκαλιτσα και θα λες πωωωωως ψηλωσε ετσι!!!

αφροδιτη, χαιρομαι που ολα ειναι καλα με τη γοπ, ειχατε πολυ ταλαιπωρηθει , τελος καλο ολα καλα!!

εγω τσακωθηκα με το γιωργο για τη μανα του, δεν θελει να δει καποια πραγματα- γιατι ειναι μανα του- κι εγω ομως, πια, δεν μπορω να τα παραβλεπω :(:( την τριτη θα φυγουμε για το χωριο, και απο τη μια δεν θελω να αφησω το σπιτι μου και τον αντρα μου, απ'την αλλη ομως, χαιρομαι που δεν θα ξαναδω τα μουτρα της πεθερας μου!!!εχω πολλα νευρα σημερα γιατι περιμενα 1.5 ωρα στην οδοντιατρο και μου πηρε τη σειρα και μια κυρατσα!!! :evil::evil: πραγματικα σκεφτομαι να αλλαξω οδοντιατρο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω που το εψαξα αρκετα απλα καθυστερησε της ανεμοβλογιας κ θα εισαι μια χαρα

αφροδιτακι, χαρουμενα μηνογενεθλια στην αννουλα!!!!μολις ειδα το τικερακι σου και θυμηθηκα οτι ειχα καιρο να ευχηθω σε καποιον!!!φιλια στην αννουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! ειναι καλοκαιρι και εχετε παρει τους δρομους!!!

σημερα περιμενω το μεγαλο μου ανδρακι και ανυπομωνω να τον δω!!!! Οσο για το μικρο μου ζουζουνι μας εχει τρελανει με τις τρελες του!! θελω να τον φαω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου την εχει δωσει στα νευρα με την τηλεοραση! λες και μας περισσευουν λεφτα να παρουμε αποδικοποιητες. και δεν πιστευω πως μας νοιαζει και τοσο η εικονα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα, γεωργιαννα, κι εμεις φαγαμε ηττα!!! νομιζαμε οτι η κεραια μας ηταν στραμμενη προς την παρνηθα, αλλα τελικα ηταν προς υμηττο, και δεν πιαναμε τιποτε!!!!πηραμε λοιπον εναν αποκωδικοποιητη για την κρεβατοκαμαρα, αφου στο σαλονι σπανια ανοιγουμε τηλ....

η αθηνουλα ειναι στην πεθερα μου, η οποια χτες (αφου της μιλησε λιγο ο γιωργος) προθυμοποιηθηκε να την κρατησει σημερα το πρωι για να κανω καμια δουλεια...ετσι, εβαλα το φαι στον φουρνο, ξεσκονισα, σκουπισα , σφουγγαρισα, εφτιαξα το καφεδακι μου και καθισα να δω τα νεα σας!!αφαντες, ειστε βεβαια, αλλα δεν το σχολιαζω.. :lol::lol:

το πρωι εκανα 250 μλ γαλα στην αθηνα, και αφου το ειπιε, κοιτουσε το μπουκαλι της και μυξοεκλαιγε, ηθελε κι αλλο!!!!! :o:o την αφησα λιγο, αλλα δεν της περνουσε, και ειπα να της φτιαξω λιγο ακομα :) τελικα ειπιε αλλα 150 μλ και μετα ειχε καθισει ανασκελα και προσπαθουσε να πει γαλα : λάλα :lol::lol: δεν ξερω, ομως, αν εκανα καλα που της εδωσα τοσο πολυ γαλα, αρχιζω και το μετανιωνω, εσεις τι λετε;;;

ο γιωργος, λειπει παλι αυτο το σκ, και θα ειμαι μονη μου...θα ερθει αυριο βραδυ, και ολη τη δευτερα θα πρεπει να ετοιμαζω βαλιτσες γιατι θα φυγουμε την τριτη :( θα μας λειψει ο μπαμπας μας :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε αγαπακια????

εδω ειμαι σας παρακολουθω!!!!

βαρεθηκα να μην εχω δικη μου συνδεση,πηγαμε στην forhtnet κ καναμε αιτηση για το προγραμμα των ανεργων 150 ευρω τον χρονο!!!!μακαρι να εγκριθει γρηγορα γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα ετσι!!!

μονο στο φατσοβιβλιο μπορω κ μπαινω....

κατα τα αλλα τα ιδια αρχισα επιτελους πλυσιματα 5 εβδομαδες εμειναν κ εγω στον κοσμο μου :lol::lol::lol: δαναη μου τι διαβασα???ερχετε ο γιος??????

βρε κοριτσια εσεις που θηλασατε το θηλαστρο πρεπει να το αγορασω οπωσδηποτε????

δεν ξερω τι να κανω κ βλεπω πολλες κοπελες τα πουλανε τα δικα τους σε πολυ καλη τιμη...τι να κανω να παρω η οχι????τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα!!!

Αφροδιτη μου μην μετανιωνεις για το γαλα καλα εκανες. δεν ειναι βρεφος και τωρα μπορει ανα διαστηματα να θελει πολυ περισσοτερο. εαν ξαναθελει να της δινεις, δεν παθαινει κατι.

Σουλα μου εγω αγορασα θηλαστρο επειδη ειχα πολυ γαλα, το ηξερα απο τον Αλεξανδρο, και τις πρωτες μερες επρεπε να το βγαλω για να μην πετρωσει. Οταν εβγαζα το γαλα για να κανω τραπεζα τελικα δεν το χρησιμοποιησα. καλυτερα να μην το αγορασεις, εαν βλεπεις οτι σου χρειαζετε πας και το παιρνεις. Κοντευεις και εσυ!!!

Η Ελενα εχει χαθει τελειως! Την παιρνω και τηλ. και δεν το συκωνει. ξερει καμια σας κατι;

Εχθες πηγαμε στο καινουργιο σπιτι για να μετρησουμε και να δουμε πως θα τακτοποιησουμε τα επιπλα. Του αρεσε και του Αλεξανδρου το σπιτι!! και τωρα θα εχουν ενα τεραστιο δωματιο για να παιζουν!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα, πολυ χαιρομαι που αρεσε το σπιτι στον αλεξανδρο!! σημερα της εκανα 320 μλ, τα ειπιε ολα και δεν ζητησε αλλο :D μαλλον τοσο γαλα χρειαζεται το καμαρι μου :lol:

σουλακι, τις πρωτες 6 εβδομαδες μονο θηλαζεις, δηλ. δεν ειναι οτι βγαζεις γαλα με το θηλαστρο για να δωσεις με το μπιμπερο..και μετα, αφου εχει εδραιωθει η γαλουχια, το μωρο δεν θελει καθολου το μπιμπερο, οποτε δωρον αδωρον :lol: στην αρχη, επειδη το στηθος μου πρηζοταν απο το γαλα και δεν μπορουσε η αθηνα να πιασει τη θηλη, εβγαζα λιγο γαλα με ενα θηλαστρο χειρος που ειχα, και με βοηθουσε, αλλα ηταν μονο για να βγαλει μεχρι 50 μλ, για παραπανω ειναι αχρηστο.... δεν μπορω να σου προτεινω κατι, αλλα εγω αν ξαναγεννουσα, ειναι πιθανο μετα απο το πρωτο διμηνο να νοικιαζα ενα νοσοκομειακο για να κανω τραπεζα γαλακτος ;) τουλαχιστον, ετσι σκεφτομαι τωρα, αργοτερα, με ενα μικρουλι να θηλαζει και μια αθηνουλα να θελει τα δικα της, δεν ξερω τι κουραγια θα εχω να βγαζω και με το θηλαστρο.. :(:( αντε, σουλακι, περασε ο καιρος, ερχεται η κορουλα!!!πλενεις τα ρουχαλακια τη, εεε;;;αντε, με το καλο, σουλακι!!!και γρηγορα με τη συνδεση, γιατι μας ελειψες!!!

γεωργιαννα, με ανησυχεις που λες οτι δεν το σηκωνει η ελενα...ελπιζω ολοι να ειναι καλα!!!

γιατι χανεστε βρε κοριτσια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κι απο εμενα....σας γραφω απο το χωριο...φτασαμε τη παρασκευη το βραδυ κ πρωτα ο θεος θα μεινουμε μια βδομαδουλα...λοιπον τα νεα μου ειναι τα εξης...Τη προηγουμενη δευετερα πηγα κ εκανα εξετασεις στον αλεξη...ολα καλα βγηκαν στο αιμα αλλα στα ουρα βρηκαν μικροβιο e.coli>100000....Οπως καταλαβαινετε ο αλεξης εχει ουρολοιμωξη αλλα δεν ειχε κανενα μα κανενα συμπτωμα...ουτε πυρετο ουτε τιποτα...πηγαμε για επαναληπτικο δειγμα στο μετροπολιταν(αυτη η ασφαλεια μας γλιτωσε κοριτσια)κ περιμενω απαντησεις αυριο ωστοσο εγω του ξεκινησα αντιβιωση αμεσως σε συννενοηση με τη παιδιατρο....αυτο που μας φοβιζει ειναι εαν εχουν πειραχτει τα νεφρα του κ η κυστη του καθως δεν ξερουμε ποσο καιρο το εχει ολο αυτο κ πρεπει μολις κατεβω να κανω υπερηχο νεφρων-κυστης-ουρητηρων,κυστεογραφημα...αυτος ισως ειναι ενας λογος που δε περνει βαρος παρολο που τρωει αρκετα ετσι μου ειπε η παιδιατρος...μετα απ ολα αυτα το τελευταιο πραγμα που θα κανω ειναι μια παρασιτολογικη εξεταση στα κακα του να αποκλεισω το ενδεχομενο να εχει καποια σκουληκια κ μετα θα ηρεμησουμε γενικα...γενικα πολυ τρεξιμο κ αγχος κ στεναχωρια...

εδω στο χωριο ολα ειναι πολυ ηρεμα κ ολοι ζουν πολυ πολυ ξενοιαστα...πηγαμε για μπανακι,οι παππουδες κανουν σαν χαζοι κι εμενα με βολευει αυτο :lol::lol::lol::lol::lol:

Σκεφτομαι να τον αφησω 2 βδομαδες αφου φυγουμε κ θα ξανα ανεβω εγω στις 13 αυγουστου μεχρι τελος που ξανα χω αδεια...

Αντρια μου μακαρι να πανε ολα καλα βρε κοριτσι μου...

Αφροδιτη μακαρι να επινε κ εμενα ο αλεξης τοσο γαλα....εγω του το δινω ενω κοιμαται...οσο για τις πεθερες ο θεος να μας φωτισει να μην γινουμε κ εμεις ετσι...

Γεωργιαννα καλοριζικο το σπιτι...ειναι μια ανανεωση κι αυτο....κι εγω μπορει να ειναι δικο μας αλλα πολλες φορες σκεφτομαι ποσο καλο θα μας εκανε μια αλλαγη..βεβαια αποκλειεται να γινει κατι τετοιο,απλα αν σφιξουν κι αλλο τα πραγματα σκεφτομαστε να μετα κομισουμε σαλαμινα σε ενα απο τα σπιτια που εχει η πεθερα...βεβαια θα μενουμε κοντα αλλα πρεπει να τα ζυγισω καλα τ πραγματα κ αν μας κοψουν κι αλλα δεν θα εχω επιλογη...

σουλακι κοντευεις κι εσυ ποποοοο...πως νιωθεις??η ελενα πως το εχει παρει??εγω λεω να ξεκινησεις σιγα σιγα να τα ετοιμαζεις...ποτε εχεις τελευταια ημερομηνια??

οι υπολοιπες κοπελιτσες μας πως τα περνανε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα κλεινουμε 15 μηνες ζωης!!!!!!!!!!!!!!!

Γιουλη καλα να περασετε! καλα θα κανεις να τον αφησεις εκει δεν ειναι πολυς καιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας!

Τι κάνετε? Εγώ μόνη μου στο σπίτι... :( Είδα μια διαφήμηση με ένα μωράκι και πήγαν να με πάρουν τα ζουμιά. Μου λείπει το ζουζούνι μου αλλά ξέρω ότι περνάει καλά. Την είδα μέσω skype και με έδειχνε με το δαχτυλάκι της και έλεγε μαμά-μαμά. Για λίγο όμως, γιατί μετά πήρε δρόμο προς τα παιχνίδια της :lol:

Γιούλη, να τον αφήσεις τον Αλέξη στο χωριό. Θα κάνει καλό και στους δυό σας!

Γεωργιάννα, χαρούμενα μηνογενέθλια στον Διονυσάκο και φιλιά στο Αλέξανδρο!

Δέσποινα, περαστικά στον Αντρούλη σου!

Δάφνη, καλές βουτιές!

Αφροδίτη, κοντεύουν οι μέρες! Φευγετε κι εσείς! Για την πεθερά τι να πω? Εγώ στις διακοπές ξεκουράστηκα, να 'ναι καλά η πεθερούλα μου, που με βοήθησε! Είπαμε, η μόνη μη πεθερόπληκτη είμαι εγώ :lol:

Δε θυμάμαι τι άλλο διάβασα. Η μνήμη μου φθίνει..

Φιλιά στις υπόλοιπες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη, περαστικα στον αλεξακο!! :o:o απο το πουθενα εμφανιζονται αυτες οι ουρολοιμωξεις!!! ελπιζω να ειναι περαστικα!!!να ξεκουραστειτε στο χωριο!!

αναστασια, χαιρομαι που περασες καλα και καταλαβαινω ποσο σου λειπει το ζουζουνι σου :( σημερα η πεθερα μου με πηρε τηλ. και πρωι και απογευμα για να ανεβουμε για καφε και φαγητο, μη τυχον και μεινω μονη μου!! :lol: σαν βρεγμενη γατα ηταν- μετα που μιλησε με το γιωργο-, τελικα κι ο αγιος φοβερα θελει!!! 8-)8-)

αυριο εχω μαγειρεματα και μαζεμετα, γιατι την τριτη φευγουμε!!!η μαμα μου μας περιμενει πως και πως!! κι εγω χαιρομαι, αλλα στεναχωριεμαι που θα αφησουμε το γιωργο :( ξερω οτι θα λειψει και στην αθηνα...σημερα το βραδακι που ηρθε, εκανε κατι χαρες που τον ειδε, φωτιστηκε η μουριτσα της :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα κλεινουμε 15 μηνες ζωης!!!!!!!!!!!!!!!

Γιουλη καλα να περασετε! καλα θα κανεις να τον αφησεις εκει δεν ειναι πολυς καιρος.

χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!να χαιρεσαι τον βατραχακο σου, γεωργιαννα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα κλεινουμε 15 μηνες ζωης!!!!!!!!!!!!!!!

Γιουλη καλα να περασετε! καλα θα κανεις να τον αφησεις εκει δεν ειναι πολυς καιρος.

Να τα χιλιασει ο διονυσακος κ να ειναι παντα γερος και ευτυχισμενος...ναι αυτο σκοπευω να κανω αλλα βλεπω οτι ο νικος τσιναει γτ η μαμα μου εχει σκυλι στο σπιτι ενα λαμπραντορ και τα σιχαινεται αφου ως γνωστον ειναι υποχονδριος με τη καθαριοτητα....μακαρι να δεχτει....θελω να ξανα νιωσουμε μονοι μας κ να χαλαρωσουμε....

καληνυχτα σε ολους,,,φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας!

Αναστασια δεν εισαι η μονη που δεν εχεις προβλημα με την πεθερα :lol::lol: και εγω δεν εχω κανενα προβλημα, αντιθετα ειναι πολυ καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γραφω με διαλληματα επειδη ειμαι στην δουλεια.

Γιουλη πατα και λιγο ποδι. εσυ δεν χρειαζετε να ξεκουραστεις; το παιδι θα το εχεις κλεισμενο σ'ενα διαμερισμα σην Αθηνα παρα στο χωριο;

Αφροδιτη θα σας παει ο Γιωργος; εμεις εαν πανε ολα καλα και πληρωθει ο ανδρουλης μου το Σαββατο αναχωρουμε.

Δεν σας ειπα ο Διονυσης τρελενετε για το καινουργιο σπιτι!!!!!!!!!! οταν παμε βαζει κατι τσιριδες............. ολο τρεχει μεσα και γελαει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Σούλα καλές ετοιμασίες! Εγώ θήλαστρο πήρα όταν ήταν 3 μηνών η Κατερίνα για να βγάζω όταν θα πηγαίναμε για μπάνιο. Λειτούργησε για 2 βδομάδες περίπου αλλά μετά δεν έβγαζα πολύ και στον 4ο μήνα ξεκίνησαμε 1 γεύμα συμπλήρωμα. Γενικά δεν το χρειάστηκα και δεν ήμουν από αυτές που είχαν τόσο γάλα ώστε να πρέπει να το βγάζω. Μου το στράγγιζε η Κατερίνα! :lol: Πέρίμενε και βλέπεις αν τελικά το χρειαστείς. Όπως είπε και η Αφροδίτη, τις πρώτες μέρες, αν όλα πάνε καλά, δεν θα το χρησιμοποιείς.

Αφροδίτη τι αγχώνεσαι καλέ που πίνει γάλα? Αν δεν τρώει τα υπόλοιπα φαγητά και τα υποκαθιστά με το γάλα εκεί θα ανησυχούσα λίγο. Η Κατερίνα κάνει κόλπα τελευταία. Μπορεί να ξυπνήσει κατά τις 6 και να μην ξανακοιμάται αν δεν της κάνω γάλα, μπορεί το πρωί να έχει μην όρεξη ούτε να το δοκιμάσει...δεν την πιέζω γιατί δεν το κάνει τακτικά και ξέρω ότι η ζέστη την αναστατώνει. Έχει πολύ πλάκα τώρα που μεγαλώνει και επικοινωνεί. Σήμερα τη νύχτα ακούω: μαμαμαμαμαμα! πάω στο δωμάτιο και μου λέει αμέσως "μπρρρ" (=νερό). Της δίνω και ξανακοιμάται! Σαν παιδάκι μεγάλο πια!

Γιούλη περαστικά να είναι! Τρόμαξα λίγο με την ουρολοίμωξη χωρίς συμπτώματα. Ελπίζω και οι υπολοιπες εξετάσεις να είναι καλές! Να περάσετε καλά στο χωριό και να τον αφήσεις και τον Αλέξη εκεί που καλοπερνάει!

Γεωργιάννα καλορίζικο το σπίτι και καλά να περάσετε κι εσείς στις διακοπές! Ούτε εγώ είμαι πεθερόπληκτη! Δεν έχουμε όμως και καθημερινες επαφές, μόνο τα Σ/Κ.

Αναστασία σου λείπει μωρέ η μικρή σου αλλά ευτυχώς είναι χαρούμενη με τη γιαγιά οπότε ξεκουράσου κι εσύ.

Χαίρομαι που όλες ετοιμάζεστε για διακοπές, είστε ήδη ή μόλις γυρίσατε (Σούλα εσύ μην ακούς, έχεις τα κοριτσάκια να σε δροσίζουν!). Εμείς ακόμα δεν ξέρουμε πότε θα κινήσουμε. Ο μπαμπάς μας ακόμ απονάει και είναι με πατερίτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινα, πως ειναι ο αντρας σου;;;ποναει ακομα;;;ελπιζω να εχει γρηγορη αναρρωση... ποτε λετε να πατε διακοπες;;ναξο;;;μια χαρα θα περασετε φετος με το κατερινακι να ζουζουνευει!!!

εγω μαζεψα αρκετα πραγματα, μεχρι κατι παλιες κουρτινες πηρα μαζι μου μηπως φανουν χρησιμες στο σπιτι στο χωριο, αλλα εχω ακομα να μαζεψω παπουτσια, απλυτα, και πραγματα απο το μπανιο και την κουζινα... η αθηνα κοιμαται κι ευτυχως εχω και το γιωργο που κατι βοηθαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας....ειστε καλα??οτι ποδι κ να πατησω γεωργιαννα μου ειναι πολυ ισχυρογνομων ο ανθρωπος...κ τα αυτονοητα πρεπει να του τα κανω λιανα λες κ εχω να κανω με τριχρονο παιδι...ειχα ακουσει οτι ολοι οι αντρες ειναι μικρα παιδια αλλα αυτος χρηστουλη μου τι να πω?εδω εμεις χαλαρα,μπανακια,καφε,η μαμα μου μας φροντιζει πολυ κ με ξεκουραζει με τον αλέξη...αλλα γενικα το παιδακι μου ειναι καλο κ ησυχο....αν πω το αντιθετο θα ειναι αχαριστια...ξεκινησε να πινει ξανα γαλα κ να περνει βαρος...αυτη η ουρολοιμωξη τον τσακισε...ειχε ανορεξια κ εκανε κ διαρροιες...Γενικα να ξερετε πως αν συγκαιεται κσυχνα κ οι κρεμες δεν κανουν τιποτα,αν εχει μικρα διαρροικα επεισοδια,και στασιμοτητα βαρους ακομη κ χωρις πυρετο ψαξτε το...

δεν το ψιλιαστηκαμε νωριτερα γτ μου ειπε η παιδιατρος οτι εως τα 5 αρκετα παιδια εχουν μεσα στην ημερα καποια διαρροια,κ δευτερον η στασιμοτητα βαρους εχει να κανει κ αρκετες φορες με το παιδι κ τα αλματα αναπτυξης...

δε ξερω τι να πω???πρεπει να εχουμε τα ματια μας 1004...κ ποτε τυφλη εμπιστοσυνη στους γιατρους...ειναι κ αυτοι ανθρωποι κ κανουν λαθη...

σουλακι προτεινω να νοικιασεις νοσοκομειακο γτ με την ελενα δεν θα εχεις κ απλετο χρονο να ξημερωβραδιαζεις στο βυζι....καλυτερα να φτιαξεις τραπεζα κ το νοσοκομειακο θηλαστρο ειναι για πολλες κ συχνες αντλησεις....ειχα νοικιασει εγω για εναν μηνα...καπου 30 ευρω νομιζω εχει εδω σε εμας το μηνα...αγορασα κ μεντελα βεβαια αλλα δεν εκανε για μενα γτ δεν ειχε πολυ ισχυ....εγω αντλουσα αποκλειστικα με θηλαστρο λογω εισεχουσων θηλων....

αυτα!!!ετοιμαζομαι για μπανακι,ειμαι κ αδιαθετη τελευταια μερα δουλεψε ταμπον καργα.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θα κανω κ καμια βουτια κ για εσας,,,Φιλια κοριτσουδια μ΄(το βλαχικο) :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη μου, εχεις δικιο με τους γιατρους, κανενας δεν ειναι θεος, και καλα θα κανουμε να εχουμε το νου μας οταν δεν παιρνει το παιδι βαρος, και να αποκλειουμε τους αλλους παραγοντες... που ειναι το χωριο σου και πατε για μπανιο;;;

εγω εχω, σχεδον μαζεψει τα περισσοτερα, και τα υπολοιπα αυριο το πρωι , γιατι θα φυγουμε μεσημερι για να κοιμηθει η αθηνα (ελπιζω) κανα 2ωρο στο αμαξι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...