Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

αντρια, με το καλο το μωρακι!!!φανταζομαι ολα πηγαν καλα στην αυχενικη, και αυτο εχει σημασια ενα γερο μωρακι!!! οσο για το φυλο, κρατα και μια πισινη :lol: αν και, 2 κοριτσακια, κι εγω θα τα ηθελα :D

γωγω, κι εμας μας ελειψες, αλλα καταλαβαινω πως ειχαν τα πραγματα :( ελπιζω να κανονισουμε κι αλλη μια συναντηση πριν φυγω για το χωριο, μια μεγαλη συναντηση με ολα τα κοριτσια, καπου πιο νοτια να βολευει ολες ;););)

βασιλικη, που χαθηκες;;;σε σκεφτομουν χτες , εχεις καιρο να μας πεις τα νεα σου, ελπιζω ολα να ειναι καλα :D

γεωργιαννα, καλη ευκολια στο ψαξιμο :)

εγω ειχα σιδερο το πρωι, και τωρα παω να ξαπλωσω το κορμακι μου...καλε, τι ζεστη ειναι αυτη;;; απο τις 11 το πρωι εκλεισα στο σπιτι και ειμαστε με κλιματιστικο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nai Afroditaki mou ennoeitai gero k oti 8elei o 8eoulis na steilei kalodexoumeno..To pososto gia to sindromo down einai 1:17040 k gia tis alles triswmies akomi se pio xamila pososta..Oute o andras mou pistevei poli sto fulo, mou leei les na ekane la8os? xexe o ka8e enas me ton pono tou :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Άντρια γερό να είναι το μωρούλι και ό,τι να'ναι! Εμείς περιμέναμε μέχρι τη β'επιπέδου για να μας το σιγουρέψει ο γιατρός ότι είναι κορίτσι! Οπότε μπορεί την επόμενη φορά να έχετε άλλα νέα! :lol: Αλλά εγώ χαίρομαι πολύ με το κορίτσι! :lol:

Γεωργιάννα ψυχραιμία. Καταλαβαίνω πολύ καλά πως είναι. Κι εγώ υπέστη μείωση από το Μαίο και σκέφτομαι ότι σε λίγο δεν θα μας συμφέρει να δουλεύουμε με τους φόρους, τα έξοδα μετακίνησης, τα έξοδα φύλαξης του παιδιού...Τέλος πάντων, ας είμαστε καλά.

Φεύγω γιατί έχω πολύ δουλειά.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα :D

Αφροδίτη μου αναμένω για την νέα συνάντηση,θέλω πολυ να σας δώ,αρκεί να είναι κάπου ενδιάμεσα εστω να βολεύει όλες,εγω 'εχω άδεια ολη την εβδομάδα που 'ερχεται,οπότε μάλλον θα μπορέσω....καθημερινές απογευματάκι ακόμα καλύτερα....

Εδώ παλεύω καθε μέρα με το μενου της ημέρας,με εχει τρελανει αυτο το καθε μερα κατι ελαφρυ νόστιμο κ ευκολο.....όλο τα ιδια κ τα ιδια...εχτες βρηκε ενα site ο Χρηστος κ μολις κοιμηθεί η Χριστινα θα μπω να αντιγραψω τιποτα.

Ο Χρηστος εχει 4ημερο αλλά δεν θα φυγουμε,εχουμε πολλά έξοδα,η εφορια μας πήγε 750 κ μαζί τα χαρατσια 1500...ετσι δωρακι στο κωλ...κρατος.

Καθομαι να πήξω εδω επειδη το θελουν αυτοι.... :evil:

Χρωσταμε κ στην πεθερα μ αλλα τόσα...συνολο 3000 κ το δωρο το κουμπαρων δεν το εχουμε παρει ακομα.....

Δυσκολα αλλα δεν απογοητευομαι φτανει που ειμαστε καλά,οπως λεει κ η Δεσποινα....

Οποτε θα πηγαινουμε για μπανακι Λαγονησι συνεχεια στις 8 το πρωι με 12 κ καθημερινες απογευμα....υποσχεση μπαμπά :D

Η Χριστινα παραδειγματιζεται απο την ανηψιά 3 χρονων που βαραει μανα κ γιαγιά της κ αρχισε κ εμενα να εχει επιθετικές τάσεις,εμαθε το ντα κ μας χτυπάει....εχω φρικάρει με αυτο!

Αναγκαζομαι να την αφηνω στην γιαγιά της την οποια κραταει κ την εγγονη οποτε δεν μπορω να κάνω τιποτα........ειναι πολυ δυσκολο παιδί η ανηψιά κ πολυ φοβαμαι ότι θα εχω προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Despoinaki mou ennoeitai gero k ta alla einai peritta, kalodexoumeno oti er8ei..Oso gia to mis8o k mena me provlimatizei para poli, ka8ara stin tzepi mou menoun 400evro giati ta alla ta 8elw gia tin venzini mou k otan me to kalo gennisw ANAGKASTIKA i Victoria 8a prepei na paei nipiagwgeio giati i mama mou 8a prosexei ton gio tou aderfou mou k tin dikia mou tin mikri den 8a mporei na exei k tin Victoria fisika i idia i mama mou den dexete na tin paw alla 3erw pws den 8a ta kataferei me 3 zouzounia k egw twra lew apo tin stigmi pou mou menoun mono 400evro an tin paw nipiagwgeio posa 8a mou menoun? mou simferei na girisw stin douleia i kalitera na meinw sto spiti na tis prosexw k tis 2? Dilima megalo!!!!!!!! :roll:

Gwgw mou to idio provlima exoume k emeis o aderfotexnos tou george den afinei kanena paidaki na pianei ta paixnidia tou, tous sprwxnei, tous xtipaei, i Victoria ton fovi8ike molis arxisei na erxete konta tis trexei stin agkalia mou k klaiei k vlepw tin Victoria arxise na ginetai ligo antidrastiki otan pame spiti tous..Egw tous e3igisa me wraio tropo pws den 8elw na tin xtipa giati 8a ma8ei k ekeini na aminete k den 8elw na ma8ei na xtipa..Milame tis kanei poli epikindina pragmata, mia fora tin pire apo ton laimo k tin esprw3e pros ta pisw k xtipise to kefali tis sto toixo k alli mia fora pali tin esprw3e k epese k xtipise to kefali tis sto patwma milame 8a mou tin pe8anei kamia fora..Prospa8w na tou e3igisw irema, tou 8imwnei k i mama tou k merikes fores analamvanei drasi o george pou einai oikogeneia tou k den 8a ton pare3igisoun..8a mas kanoun na min pigenoume spiti tous..

Kanei k esas poli zesti? Pe8aname emeis stin Kipro simera k avrio 40C k apo to savvato mexri k tin deutera i 8ermokrasia 8a ftasei mexri tous 42C :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι η δικιά μου κάνει ντα και χτυπάει. Εμείς δεν της το μάθαμε αλλά πολύ φοβάμαι ότι της το είπε η μητέρα μου (τύπου θα κάνουμε ντα το τραπέζι που έπεσες πάνω και χτύπησες) πριν προλάβω να της πω ότι δεν θέλω να ξέρει καν τι θα πει ντα! :evil:

Το αποτέλεσμα είναι να χτυπάει κυρίως τη γιαγιά της με το που την αφήνουμε σπίτι της και μετά να της κάνει ναζάκια (είναι τρελό πειραχτήρι). Εμάς δεν το πολυκάνει, μόνο όταν είναι πολύ νευριασμένη και την κρατάμε αγκαλιά, αλλά μετά τη μαλώνουμε και κάνει χαδάκια.

Τα έχω πάρει που κάτι τόσο σοβαρό για τη διαπαιδαγώγησή της ξέφυγε από τον έλεγχό μου! Ούτε τη λέξη ξύλο δεν θέλω να ξέρει αλλά η μάνα μου προφανώς έκανε τα δικά της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Despina mou allo na kanei nta k allo na kanei auta pou sou lew, pistevw pws ola ta paidakia kapoia fasi 8a ma8oune na xtipane logw k tou nipiagwgeiou pou sinanastrefontai me alla paidakia stin arxi mporei na ka8ontai apa8estata alla den einai k xaza k 8a amun8oun k mporei na travisoun k kanena mallaki :) den lew pws mou aresei auto na ma8ei na xtipaei alla nomizw einai anapofeukto alla oxi na sprwxnei me tosi dinami, na tin pernei apo ton laimo ktl nomizw einai poli sovara auta..Den 8elw na lew giati den 3erw ti 8a kanei i Victoria se ligo kairo alla mou fenontai toso akraia ta osa kanei twra k akomi nipiagwgeio den pige k fovame pws 8a ginoun xeirotera ta pragmata pou 8a prepei na ma8ei na moirazetai k ta paixnidia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, κι εγω δεν εχω πει ποτε ντα, στη μικρη ουτε οταν πεφτει, γιατι σορρυ κιολας, δεν φταιει το τραπεζι που 8 χρονια βρισκεται στην ιδια θεση και εσυ δεν το ειδες και επεσες πανω :!::!: νομιζω οτι μεταθετουμε την ευθυνη οταν κανουμε ντα τα επιπλα ενω το καμαρι μας δεν περοσεχει, και δεν μ'αρεσει :( προτιμω να την παιρνω αγκαλια και να την παρηγορω, χωρις να τιμωρω καποιον η κατι για μια απροσεξια....αλλα, εχετε δικιο, εχω ξεχασει να το επισημανω και στην πεθερα μου με την οποια περναει 2-3 ωρες την εβδομαδα, αλλα θα το κανω, ειδικα τωρα που περπαταει θα ειναι συχνο φαινομενο :?

δεν θελω σε καμια π[εριπτωση η αθηνα να χτυπαει κανεναν, ακομα κι οταν της επιτιθεται καποιος!!! ειχα αυτη τη συζητηση τις προαλλες με μια φιλη, και ειμαι της αποψης οτι αν καποιο παιδακι χτυπαει εσκεμμενα την αθηνα προτιμω να πλακωσω στο ξυλο τους γονεις του η το ιδιο ( αν δεν παιρνουν απο λογια) παρα να πω στο παιδι μου να βαραει κι αυτο!!!τοσο καθετη ειμαι!!!

γωγω μου, εσεις στο σπιτι να μην αναφερεστε καθολου στο ντα και να μην την αφηνετε να σας χτυπαει, για να καταλαβει οτι αυτη η συμπεριφορα δεν ειναι αποδεκτη :shock: καλα μπανακια!!

επισης, για τη μειωση μισθου, εγω απο τωρα σκεφτομαι ποσο θα μου ανεβει το αιμα στο κεφαλι οταν θα προσπαθω να συννενοηθω με τους διευθυντες για το ωραριο μου, ωστε να μην εχω πολλες μετακινησεις και καιω βενζινη, κι αυτων δεν θα ιδρωνει το αυτακι τους :twisted: και σκεφτομαι και το πετρελαιο το χειμωνα και δεν τολμω να παραπονεθω για τον καυσωνα, που κι εδω αντρια, 40 εχει...

αν την αλλη εβδομαδα πεσει η ζεστη, γωγω, να κανονισουμε καφεδακι, τι λετε για μαρινα φλοισβου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite mou simfwnw gia auta pou eipes alla k egw den afinw tin Victoria na xtipa otan tin xtipane k pros 8eou den tin vazw panw na to kanei alla tin vlepw atindrastiki otan pame spiti tous giati milame den tin afinei se xlwro kladi se ka8e tis vima kati tis kanei k lipame to mwraki mou giati tis kanei tin zwi diskoli k etsi eipa k egw na meiwsoume tis episke4eis mas giati k to paidaki mou den einai k sakos tou mbox..Makari na kataferoume na tous ma8oume na min xtipane alla oi prokliseis einai polles..

Kali dinami me tin douleia sou, ti na pw? diskoles katastaseis mas perimenoun..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια έχεις δίκιο, έχει επιθετική συμπεριφορά που προφανώς ενθαρρύνεται ή έστω δεν αποτρέπεται από τους γονείς του!

Αφροδίτη συμφωνώ απόλυτα. Στα γενέθλια της Κατερίνας ήταν το αγοράκι μιας ξαδέρφης που ήταν λίγο ζωηρό και η μαμά του έλεγε στην Κατερίνα να του δώσει ξύλο για να μάθει!!! :o Η Κατερίνα φυσικά κυρία, ούτε που καταλάβαινε τι εννοούσε αλλά χτές ήταν το παρτυ, αύριο θα είναι κάποιο παιδάκι στην παιδική χαρά, δεν μπορείς και να τα απομονώσεις για να είσαι σίγουρη ότι θα μεγαλώσουν όπως εσύ θέλεις...(Σύστήνω σε όσες δεν έχουν δει την ταινία ΚΥΝΟΔΟΝΤΑΣ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι αναπόφευκτο γτ όντως καποια στιγμη θα το μαθουν στο νηπιαγωγειο,αλλά απο τώρα να έχουν τετοιες τασεις???Δεν το διαπραγματευομαι,θα κανω ότι περναει απο το χερι μου να το σταματησω,στο σπίτι εννοειται πως δεν παίζει κάτι τετοιο,ειχα δει τον αντρα μου πριν μηνες επειδη χτυπησε η μικρή στο πάτωμα,να λεει στο πάτωμα ντα,βεβαια κ αυτός δεν ειχε σκεφτεί πως δεν πρέπει κ οτι θα ειναι εναντιον μας κάποια στιγμη.....το εκανε εντελως αυθόρμητα.

Το συζητησαμε και ΤΕΛΟΣ συμφωνει απόλυτα κ ο ίδιος.

Το δυσκολο ειναι ότι δεν μπορω να αλλάξω τον χαρακτηρα της ανηψιας μου εγω,ομως θα της μιλησουμε μηπως κ καταφέρουμε κάτι.

Προς το παρον όταν σηκώνει χερι η Χριστίνα πάνω μου,της το πιάνω το φιλάω κ της λέω καλοοοο κ την βάζω να χαιδευει......πόσο δυσκολο ειναι :(

Αντρια να την εχεις συνεχεια απο κοντά σου,δεν ξέρω αν θα αφηνα το παιδί μου να παίζει με τετοιου ειδους παιχνίδια η μαλλον...να γινοταν το παιδι μου παιχνίδι,μπά με τίποτα!!!Ειναι δυσκολη κατασταση το ξερω,αλλά εγω προσωπικά το μαζευω κ φεύγω ειτε ειναι κ στις κουνιες,δεν με νοιάζει....οταν μεγαλώσει θα της μάθουμε αλλα κόλπα να τα βγαζει πέρα :lol:

Αφροδίτη Φλοισβο στις κουνιες,στο πάρκο το μεγάλο πριν την Μαρίνα!!!

Ποτε μπορεις εσυ,θα τα πουμε απο Τεταρτη μάλλον.....εσεις οι υπόλοιπες θα μπορεσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, οπως τα λετε ειναι!!!τον κυνοδοντα, δεσποινα, δεν τον εχω δει :( εννοειται, οτι το παιδι μας δεν θα μεγαλωσει απομονωμενο, αλλα ακομα ειναι μωρο, βρε παιδια!!!οταν με το καλο παει π.χ. 3 χρονων, θα μπορεις να συζητας και να μιλας μαζι του, τωρα ομως, απλα αντιγραφει συμπεριφορες!!

αντρια, κι εγω στη θεση σου δεν θα πολυπηγαινα το μωρο μου σε ενα σπιτι που τους λειπει ενας... σακος του μποξ!!! η αληθεια ειναι οτι μετα το δαγκωμα της αθηνας εχω γινει κερβερος :evil:

ναι, γωγω, απο τεταρτη καλυτερα!!!στο παρκο δεν εχω παει ποτε :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου δεν εισαι κερβερος,μια φυσιολογικοτατη μανουλα που νιαζεται για το παιδί της,κερβερος θα γινομουν εγω που στην περιπτωση της Αθηνουλας θα τις ετρωγε κ η μανα του παιδιού,ναι ειμαι κακια να το πρόσεχε......

Θα σου αρεσει πολυ στο παρκο,θα δεις!!!!αντε να τα πουμε απο κοντα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γυρισα... Φτιαχνω μπομπονιερες εχει πιασει φωτια ο κωλος μου... Συμφωνω μαζι σας απλα αν την χτυπαγε ενα παιδι κ ανταπαντουσε θα το θεωρουσα δικαιολογημενο ομως δε θα το επιβραβευα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γυρισα... Φτιαχνω μπομπονιερες εχει πιασει φωτια ο κωλος μου... Συμφωνω μαζι σας απλα αν την χτυπαγε ενα παιδι κ ανταπαντουσε θα το θεωρουσα δικαιολογημενο ομως δε θα το επιβραβευα

καλως ηρθες αφροδιτη!!!καλα περασατε;;; χαχαχα!!!βλεπω, ολες λιγο-πολυ εχουμε περασει απο τη βιοτεχνια μπομπονιερων!!! καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Εγω κοριτσια ειμαι εκτος απο συναντηση. Δεν προλαβαινω να δω το σπιτι μου αυτες τις μερες με το ψαξιμο του σπιτιου. Μαλλον κατι βρηκαμε και μαλιστα με φυσικο αεριο. θα δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελή μέρα! Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω, σας στέλνω μόνο τα φιλιά μου! Αύριο θα προσπαθήσουμε να δραπετεύσουμε γιατί η ζέστη δεν παλεύεται πλέον... Καληνύχτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δεσποινα δεν ειναι και τοσο σοβαρο ολα αυτα που περιγραφεις.

Ολα αυτα που γραφετε για το ντα ντα και ξυλο ελατε να μου τα πειτε σε 5 χρονια εαν θα εχετε την ιδια γνωμη. ΟΧΙ τωρα και μην ξεχνατε οτι εχετε ενα παιδακι οι περισσοτερες που το γραφετε αυτο. Ξερετε τι ειναι να κυνδινευει το παιδακι απο αυτο που κανει και να μην σε ακουει με τπτ; δεν ετυχε σε μενα, ο Αλεξανδρος ειναι υπακουο παιδι, βεβαια τις εχει φαει πιο μικρος.

Δαφνη μου πολυυυυυυ ζεστη και δεν ξερω ποσο ακομη θα αντεξουμε. απο Τριτη δροσιζει ευτυχως. Καλα να περασετε οπυ και αν πατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δεσποινα δεν ειναι και τοσο σοβαρο ολα αυτα που περιγραφεις.

Ολα αυτα που γραφετε για το ντα ντα και ξυλο ελατε να μου τα πειτε σε 5 χρονια εαν θα εχετε την ιδια γνωμη. ΟΧΙ τωρα και μην ξεχνατε οτι εχετε ενα παιδακι οι περισσοτερες που το γραφετε αυτο. Ξερετε τι ειναι να κυνδινευει το παιδακι απο αυτο που κανει και να μην σε ακουει με τπτ; δεν ετυχε σε μενα, ο Αλεξανδρος ειναι υπακουο παιδι, βεβαια τις εχει φαει πιο μικρος.

Δαφνη μου πολυυυυυυ ζεστη και δεν ξερω ποσο ακομη θα αντεξουμε. απο Τριτη δροσιζει ευτυχως. Καλα να περασετε οπυ και αν πατε.

:?::?::?::?::?::?: με μπερδεψες λιγο, γεωργιαννα...μιλας για το ξυλο σαν τιμωρια, οταν δεν σε ακουει το παιδι;; εγω, προσωπικα --επειδη ανοιξε την κουβεντα η γωγω- αναφερομουν στο να χτυπαει η αθηνα καποιον ασυναισθητα, για πλακα, οπως πολυ συχνα κανουν τα μωρα... επισης, στο οτι δεν θελω να γινεται βιαιη οταν αντιμετωπιζει τη βια...αυτο κυριως, το απεκτησα απο τοτε που δουλευω στο σχολειο και δεν εχω 1 παιδακι στην ταξη μου, αλλα 25, και παντα προσπαθω να τους μαθαινω να μην απαντουν με βια ( σωματικη η λεκτικη ) αλλα να λυνουν αλλιως τις διαφορες τους...διαφορετικα θα ημουν σε μια ταξη οπου με το παραμικρο θα πλακωνε ο ενας τον αλλο....επιτρεψτε μου να πω, οτι οι γονεις ποτε δεν το σκεφτονται απο αυτη την πλευρα : οταν το παιδι τους εχει μαθει να υπακουει με ξυλο, πως περιμενουν να υπακουσει στο δασκαλο με λογια;;;;

και φυσικα, εγω μιλαω για τωρα που η αθηνα ειναι 13 μηνων...οταν θα ειναι 2 χρονων θα εχω διαφορετικη αντιμετωπιση....τα παιδια μας αλλαζουν και πρεπει να προσαρμοζομαστε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Exw tosa pragmata na kanw k ir8e enas 3aderfos mou na mas valei klimatistiko sto dwmatio tis mikris k emeinan ola pisw, den eimai iper twn klimatistikwn alla ka8e prwi tin vriskw poulaki ston idrwta parolo pou tis exw anemistira aplws girnaei o zestos aeras sto dwmatio k tin lipame, 8a to anavw prin tin valw gia ipno na pernei to dwmatio mia kali 8ermokrasia k meta 8a to svinw k 8a tis afinw mono ton anemistira..

Axx 8elw na paw supermarket k na tis parw k karotsi k me afisan spiti, efere k tin kori tou den mou ekane tipota i mikri aplws ka8e treis k ligo tous prosferw k kati,frappe gia tous megalous k ximous k sandwiches gia tis mikres..Den ka8isa lepto k eidika simera eimai poli kourasmeni..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου συμφωνω μαζι σου. δεν ειναι ωραιο να μαθουν βια τα παιδακια. ΚΑι πιστευω οτι οι ανθρωποι που κανουν αυτο το λειτουργημα εχουν πολυ υπομονη. εχουν να κανουν με πολλα παιδια που εχουν διαφορετικους χαρακτηρες.

Το ξυλο που ειπες εσυ ναι ηταν για το τραπεζι. εγω ετσι εχω μεγαλωσει και πιστευω οι περισσοτερες απο σας στο να κανουμε ντα σε καποιο αντικειμενο. δεν ειναι και τοσο σωστο αλλα οχι και τοσο σοβαρο. η διατροφη ενος παιδιου θεωρω κατι σοβαρο και αλλα που τωρα δεν μου ερχονται.

Κλεισαμε το σπιτι και τελη Αυγουστου μετακομιζουμε!!!! Πολυ χαιρομαι!!!!!!!!!!!!

Πηγαμε και στο Ικεα και ειδαμε για επιπλα. Υπαρχει καμια εθελοντρια για βοηθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το σπιτακι σας!!!!!για πες μας λεπτομερειες!!!ειναι, βρε παιδια, να μην παρετε κατι αποφαση!!!φανταζομαι τι θα γινει οταν αποφασισετε για την κορη!! :lol::lol: εθελοντρια για τι πραγμα;; :?::?: εμενα το ικεα ειναι απο τα αγαπημενα μου πολυκαταστηματα :x:x τι ειδους βοηθεια θελεις;;;

αφου συμφωνουμε, γεωργιαννα, τι σημασια εχει ποσο σημαντικο η ασημαντο ειναι;;;; αφου, εδω, λεμε ολα οσα μας απασχολουν, και οταν βγαινουν απο μεσα μας, παιρνουν την πραγματικη τους διασταση ;) και ειναι ωραιο να ανταλασσουμε αποψεις, ακομα κι οταν δεν συμφωνουμε ( δηλ. κυριως τοτε) μαθαινουμε καινουρια πραγματα!!

περιμενω λεπτομερειες!!!ααααα πολυ ωραια τα αλμπουμ!!!σκεφτεσαι να τα πουλας;;; μεσω ιντερνετ η μεσω καποιου γνωστου σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμενα...εχω να μπω αρκετες μερες τη μια δεν εχω ορεξη,την αλλη ειμαι κουρασμενη,την αλλη βαριεμαι....Ωστοσο μερικες φορες μπαινω κ διαβαζω τι γραφετε...Εμεις καλα ολα,ο αλεξης σαρωνει το σπιτι κ εγω ειμαι συνεχεια στη τσιτα μην χτυπησει η μην κανει καμια ζημια...Εξακολουθει να μην πινει γαλα για βραδινο...Καναμε τις αιτησεις για βρεφικους σταθμους κ περιμενουμε αποτελεσματα....εχω μια ελπιδα καθως εκανα αιτησεις σε 6 βρεφικους του πειραια,σχεδον σε ολους δηλαδη...Η δουλεια πιξιμο,ευτυχως παρεδωσα την επιτροπη και ησυχασε το μυαλο μου απο την ευθυνη που ειχα...Με το νικο ολα καλα μεχρι στιγμης...ελειπε 10 μερες ταξιδι κ ετσι ελειψε ο ενας στον αλλον....Την δευτερα παω για εξετασεις του αλεξη τελειωτικο πια κ το απογευμα παιδιατρο...

Διακοπες τελικα μονο χωριο στη μαμα μου κ δοξα τω θεω να λεμε που εχουμε τα χωρια μας...

Εχω συγκλονιστει με τον μοτοσυκλετιστη που χτυπησε τα διδυμακια κ τη μαμα κ τους παρατησε...χτες που ειχα υπηρεσια τον εφεραν στα κρατητηρια του ναυτικου που βρισκονται στην υπηρεσια που ειμαι κ γινοταν ενας πανικος....τον ειδα κατα προσωπο κ μιλησα μαζι του....εκλαιγε ολη την ωρα με λυγμους....κατεστρεψε τη ζωη 3 ατομων κ τη δικη του....Ειμαι πολυ σκασμενη απο ολο αυτο...Μακαρι να μην τυχει σε κανεναν....Καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γιουλη!!!σιφουνας ο αλεξης!!! :lol: και η αθηνα μια απο τα ιδια!!! τι εγινε ακριβως με τον μοτοσυκλετιστη, ξερεις;;;γιατι μονο την ειδηση ακουσα....

με το νικο, φανταζομαι μπορα ηταν και περασε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...