Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

Xerete koritsoudia mou!!! :D

Xtes perasa mia asximi nixta me diarroies k emetous, mallon kriwsa giati tin Tetarti to vradi ana4a to air-condition k ta 3imerwmata eniw8a rigos..Simera eutixws eimai mia xara..

Oso gia tin diatrofi k emas mou eipane apo ola, 2 paidiatroi malista, aplws egw apofeugw alati, zaxari, kerasia, fraoules, tiganita ok 8a dwsw 1-2 patatoules tiganites an trwme emeis k klaiei alla den 8a tis kanw gia na faei kanonika..Ka8e mana kanei oti pistevei pws einai kalitero!!

Danae mou oxi aima edwsa gia to papp-a k stin Victoria 8imame edwsa apo prin vgikan ta apotelesmata k stalika sto kentro pou 8a ekana tin auxeniki k etsi mazi me tin auxeniki k to papp-a vgike k to pososto gia to sindromo down, 3erw ti na pw? Egw 3erw pws gia na vgei to pososto xreiazontai k ta apotelesmata tou papp-a an kaneis tin analisi meta tin auxeniki pws ginete? An 3erei kammia kopela mas leei mipws kanw la8os..

Apo4e 8a paw cinema me ton aderfo mou k tin nimfi mou na doume to "What to Expect When You're Expecting " (Ti na perimeneis otan eisai egkuos) xexe oxi pws den 3erw :lol: aplws i Jennifer Lopez mou aresei poli, o george mallon 8a meinei spiti giati den tou aresoun etsi erga k eukairia na prosexei k tin mikri na min tin paw stous goneis mou pali..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντρια, περαστικα σου!!!ατιμα κλιματιστικα, την πατας πολυ ευκολα :( που λες, κι εγω στην αθηνα, εδωσα αιμα την ιδια μερα που μου εκαναν την αυχενικη και τα αποτελεσματα βγηκαν μια εβδομαδα μετα, αλλα ουτως η αλλως, το σημαντικο ειναι ο υπερηχος που κανει ο γιατρος...μια φιλη μου π.χ. που ειχε πολυ ασχημα ποσοστα 1 προς 25, δεν εδωσε καν αιμα, εκανε κατευθειαν τροφοβλαστη, την ιδια κιολας μερα!!! ευτυχως ολα καλα!!!εχει ενα μπεμπη 14 μηνων σωστο ξεφτερι!!! :):)

η αθηνα, με το που ξυπνησε, εδειχνε κατω το κουτι με τα παιχνιδια της, και τωρα την ακουω παιζει στο δωματιο της....μμμμ μαλλον με τα συρταρια παιζει!!!! :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινακι μου με εκανες και γελασα!!!! καθε μετα μαγειρευω 2 τουλαχιστον φαγητα. ο ανδρας μου δεμ τρωει χθεσινο φαγητο. το πιο ευκολο ειναι να φτιαχνω για τα παιδια και για μενα. στα παιδια επειδη εμεις δεν τρωμε λαχανικα, τους φτιαχνω συνχα φασολακια, φακες κτλ.

Αχ εχω πολυ αγωνια για το σημερινο ματς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μακαρι να κερδισουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω ζαχαρη κι αλατι δε δινω...ειναι νωρις για τους νεφρους βεβαια με το δαχτυλο εχει δοκιμασει απο δικο μας φαι... ειναι αρρωστη δευτερη μερα και γενικα σταματησε να τρωει εχει βαρεθει το αλεσμενο με το αλλο βαριεται και πνιγεται και τρωει πεντε κουταλιες αλεσμενο και μετα σα σπουργιτι :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τις τελευταίες μέρες ασχολούμαι πολύ με τη θεατρική ομάδα, ολοκληρώνουμε τη διαμόρφωση του έργου κι έτσι δε μπαίνω πολύ. Πέρασα και μια περίεργη μέρα χθες με πονοκέφαλο, εμετούς και αδυναμία, μάλλον κάποια ελαφριά ίωση...

Διάβασα πολλά νέα, δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα, συγχωρείστε με που δε θα σχολιάσω μεμονωμένα.

Το θέμα του βάρους και του ύψους κλπ. μη το βλέπετε ποτέ συγκριτικά με άλλα παιδάκια. Πάντα θα κοιτάτε την ανάπτυξη του δικού σας παιδιού, αν ακολουθεί τις καμπύλες του και τι φάση περνάει (δόντια, άλμα ανάπτυξης κλπ.)

Για τη διατροφή τώρα κι εγώ είμαι της άποψης πως το "ότι τρώμε κι εμείς" αναφέρεται στην ποικιλία γεύσεων που καλό είναι να δοκιμάζουν αλλά δε σημαίνει πως πρέπει να τρώνε ακριβώς όπως εμείς. Η ζάχαρη και το αλάτι, όπως και τα κορεσμένα λιπαρά είναι απαγορευτικά. Εγώ αναλόγως το φαγητό άλλοτε μαγειρεύω χωριστά για τον Άρη κι άλλοτε τρώει από το δικό μας. Αν κάνω λαδερά ας πούμε για μας, θα τα κάνω ανάλατα (το λάδι έτσι κι αλλιώς το βάζω στο τέλος μόλις το σβήσω) και θα φάει και ο Άρης. Το ίδιο και με άλλα μαγειρευτά ή αν κάνω κοτόπουλο στο φούρνο ή κάτι τέτοιο. Αν πάλι εμείς είναι να φάμε τηγανιτά ή κάτι πολύ λιπαρό και βαρύ ή κάτι πικάντικο θα μαγειρέψω κάτι άλλο για τον Άρη. Σαφώς έχει φάει τη σάρκα τηγανιτού μπακαλιάρου κι έχει δοκιμάσει τηγανιτή πατάτα (σπιτική) αλλά δε θα του τα φτιάξω ποτέ ως δικό του γεύμα. Ζάχαρη δε δίνω καθόλου, αν θέλω να γλυκάνω κάτι (κέικ ή μπισκότα) χρησιμοποιώ μόνο λίγο μέλι ή πετιμέζι, ζάχαρη δεν έχει φάει ποτέ ο Άρης. Και γενικώς δε θέλω να μαθαίνει τις πολύ γλυκές γεύσεις ακόμα.

Ο λόγος για όλα αυτά είναι πολύ απλός αλλά τόσο σημαντικός. Ο ανθρώπινος οργανισμός δημιουργεί ένα συγκεκριμένο αριθμό λιποκυττάρων κατά την βρεφική και νηπιακή ηλικία, ο οποίος διατηρείται σταθερός για την υπόλοιπη ζωή του ατόμου (μετά αυξάνεται μόνο το μέγεθός τους), δίνοντας έτσι μια συγκεκριμένη μορφή σε κάθε σώμα.

Επειδή του αρέσει να τρώει μόνος του με το χέρι, τελευταία φτιάχνω συχνά διαφόρων ειδών κεφτεδάκια (με όποιο κρέας θέλω και πολλά λαχανικά μέσα) και μπουκίτσες κοτόπουλου με βρώμη, που τα ψήνω στο φούρνο (αντί για τηγάνι).

Βέβαια και με την αποχή που κάνουμε από γαλακτοκομικά και ίχνη, μοσχάρι και χοιρινό, πολλές φορές μαγειρεύω χώρια για το Βαγγέλη (ή μαγειρεύει μόνος του) και χώρια για μένα και τον Άρη.

Την προηγούμενη βδομάδα ο Άρης έβγαλε σπιθουράκια από τον ιδρώτα στη μέση πίσω, εκεί που τον ακουμπάει η πάνα. Τα καταπολεμήσαμε σχετικά καλά με χαμομηλάκι και γαλατάκι και συχνά ντουσάκια αλλά εμένα μου μπήκε η ιδέα να δοκιμάσω υφασμάτινες πάνες. Είναι η τρίτη μέρα σήμερα που τις χρησιμοποιώ και οφείλω να ομολογήσω πως είμαι ευχαριστημένη! Και το πλύσιμό τους δεν είναι τίποτα. Και το δερματάκι του μικρού ηρέμησε λίγο. Δε ξέρω να θα γίνω μόνιμη φαν της υφασμάτινης πάνας, πάντως μου προξένησε έκπληξη η ευκολία της!

Αργά το μεσημέρι θα πάμε με φίλους για μπανάκι στα Λεγραινά και μετά για φαγητό στην αγορά στο Λαύριο! Σας φιλώ, να περάσετε ένα όμορφο Σάββατο!

Σουλίτσα χιλιόχρονη κι από εδώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

ΔΑφνη πολυ ωραια τα εγραψες για την διατροφη! και με βρισκεις απολυτα συμφωνη μαζι σου!!!!!!!

εγω αναγκαζομαι και μαγειρευω χωρια για τα παιδια επειδη δεν τρωμε εμεις ολα αυτα τα υγιεινα φαγητα. ειμαι απο τις μαμαδες που απαιτω απο το παιδι μου να τρωει λαχανικα, λαδερα, φρουτα και ας μην τα τρωω εγω.

Ανδρια περαστικα σου!! πως εισαι σημερα;

Ευτυχως που κοιμαμε ευκολα οταν ξυπναω την νυχτα γτ κατα τις 4 το πρωι με επιασας δυνατοι πονοι στο εντερο, δεν μπορουσα να παρω ανασα. μαλλον με πειραξε η ντοματα που εφαγα εχθες το βραδυ, ηταν 2 συνεχομενη μερα που ετρωγα και το ηξερα οτι ακομη δεν εχει επανελθει το εντερο και το τσακισα!!!! σημερα δοξα το Θεο ειμαι καλα!!! ξεκινησα και τρωω λιγο απο καποιο φρουτο το απογευμα και ειμαι πολυυυυ χαρουμενη!! ειχα να φαω πανω απο 2 χρονια και μου ελειψαν!!

Αυριο στην εκδηλωση του Λιμπερο θα εχουν 50% εκπτωση στις πανες!! μαλλον θα μας παει ο μπαμπας μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna eimai mia xara, itan mono ekeino to vradi eutixws, euxaristw gia to endiaferon.. K esi kali arxi me ta frouta, i mama mou exei provlima me to entero k to "klironomise" k o aderfos mou k 3erw ti pernas giati tous zw apo konta, prepei na posexoune tin diatrofi tous k me tin 1i "paranomia" pou 8a kanoune talaipwrountai afantasta k to metaniwnoun..

Paw na kanw mpanio tin mikri giati exese k egine asta na pane!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην να σας ευχαριστω κ απο εδω αγαπουλες για τις ομορφες ευχες σας!!!!αν κ οπως ειπα κ στο φατσοβιβλιο μετα τα 30 τα γεννεθλεια πρεπει να καταργουντε :lol::lol::lol:

πω πω διαβαζω για την διατροφη των παιδιων σας κ ενα εχω να πω!!!!!

ειμαι η πιο χυμα μαμα του ποστ κ οχι μονο :lol::lol::lol:

στην ελενα δινω τα παντα κ οταν λεω τα παντα εννοω τα παντα :lol::lol::lol:

μεχρι κ κρυο τσαι πινει οχι απλα το πινει το καταβροχθιζει γενικα ειναι συνεταιρος μου στο φαι γιατι οτι κ να φαω αυτη θελει να παρει το μεζεδακι της :lol::lol::lol:

ενταξει τωρα αν κανω μπριζολες πχ η κατι σκληρο που δεν μπορει να φαει της μαγειρευω χωρια,αλλα εχει δοκιμασει τα παντα εγω ετσι κ αλλιως πολυ αλατι δεν τρωω οποτε δεν εχουμε προβλημα!!!

αφρο ξεχασες να μου πεις για το μπετανιννννννν!!!!!!!!!!!!!

δαναη χαιρομε που ολα ειναι καλα!!!!!καλα οχι μονο με το κλιματιστικο αγκαλια αλλα κ με την ντουζιερα γιατι που με χανεις που με βρισκεις εκει μεσα ειμαι χωμενη :lol::lol::lol::lol:

την τεταρτη ομως θα παμε θαλασσα θα παμε πρωτα τζαμπο να παρουμε σωσιβιο για την μπουμπου κ βουυυυυρ για βουτιες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλακι, καλθυστερημενα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καλα για τα γενεθλια σου!!!! να εισαι καλα κοριτσαρα μου, και με το καλο να ερθει η μικρη σου κορουλα!!!

ο γιωργος λειπει απο χτες το πρωι, κι εγω ειμαι μονη μου με την μικρη :(:(:( χτες το απογευμα εψαχνα καποιον να βγουμε και δεν εβρισκα κανεναν!!!!μεχρι κι η πεθερα μου ( που μενει απο πανω) ειχε παει για μπανιο :o:o:o τελικα πηγαμε μονες μας στο αττικο αλσος που ητανν τιγκα στο παιδομανι, και η μικρη γυρισε σπιτι τερτελο, για μπανιο, μαμ και νανι...κι εγω, βεβαια, καπως ετσι ημουν... επεσε η ψυχολογια μου, γιατι ηταν ενα σκ που ελειπε ο γιωργος (γυριζει αποψε το βραδυ) και δεν ειχα εναν ανθρωπο να πω δυο κουβεντες :(:(:(:( τσαντιστηκα και με την πεθερα μου, γιατι της ζητησα να παμε μαζι σημερα το πρωι στην εκκλησια να κοινωνησει η μικρη ( ηθελα βοηθεια με τη λαμπαδα) , και ειχε κανονισει για μπανιο :twisted: μια φορα χρειαστηκα κι εγω βοηθεια....οταν ομως θα φυγουμε τον αλλο μηνα για το χωριο, και θα γυρισουμε καλο σεπτεμβρη, θα χαιρομαι που η αθηνα θα την εχει ξεχασει και δεν θα την θελει καθολου!!! :twisted::twisted::twisted: τα εχω παρει , οπως καταλαβαινετε, γιατι ολος ο κοσμος λειπει για μπανιο, οικογενειακως , κι εμεις μιζεριαζουμε στη ζεστη :(:(:(:(

ελπιζω εσεις, να περνατε καλα και να κανετε μπλουμ στη θαλασσα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλακι χρονια πολλααααααααααααααααααα επειδη ειναι ανοιγμενο μειωνεται η δραση του εγω για το καινουριο μπεμπε θα επαιρνα αλλο!!!! Εγω μιζεριαζω κ λυνω κ στροφικα διανυσματα στη φυσικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε για κολυμπι πηγατε ολες????τι ησυχεια που εχει σημερα εδω μεσα!!!

σε σας ευχαριστω πολυ αφροδιτουλες μου!!!!!!

σημερα ειχε εφημερια ο γιατρος μου κ πηγαμε να δουμε την μπεμπουλα μας!!!

θηριακι εγινε!!!!κοντευει τα 1.200kg κ εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα κατω κ εγω που τοσο καιρο νομιζα πως εχει τα ποδια της κατω γιατι εκει την νοιωθω συνεχεια πολυ χαμηλα,εκει που ειναι τα ποδαρακια τιποτα ουτε κλωτσιτσα μαλλον κ οταν βγει τα χερακια θα κουναει πολυ :lol::lol::lol:

επομενο ραντεβου τον αλλο μηνα κλεισαμε οριστικα ημερομηνια για την γεννα 29 αυγουστου!!!!

κοντευω!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαστε κι εμείς... Χθες περάσαμε πολύ όμορφα στο μπάνιο, ο Άρης ευχαριστήθηκε τη θάλασσα και την άμμο, εγώ χαλάρωσα πολύ και μετά πήγαμε στο Λαύριο, ο μικρός έριξε τρελό ύπνο στο καρότσι κι εμείς φάγαμε εξαιρετικά ψαράκια!

Σήμερα μετά από μπόλικο νοικοκυριό κάναμε μια βόλτα από τη Libero Day στο Γουδί, κάναμε τούμπες στο γκαζόν, χορέψαμε, ανεβήκαμε στο φουσκωτό κάστρο και ψωνίσαμε μωρομάντηλα, πάνες-μαγιώ και πάνες-βρακάκια με 50% έκπτωση.

Τώρα είμαστε και οι δύο ερείπια και πάμε τρέχοντας για μπάνιο!!

Σούλα τέλεια η μπέμπα! Πως πέρασε έτσι ο καιρός! Σε δυο μήνες θα την έχετε, πω πω!! Με το καλό!

Αφροδιτάκι δύσκολο ΣΚ ε? Άντε σε λίγο καιρό θα πάτε διακοπούλες και θα δροσιστείς κι εσύ!

Άφρο καλά ξεμπερδέματα με τη φυσική, η χειρότερή μου!

Πραγματικά πολλή ησυχία!! Που χαθήκατε όλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Άρης φωνάζει Βαγγέλλλληηη! Έχω ψοφήσει στο γέλιο!

Μπαμπά δεν τον έχει πει, ακούει, φαίνεται, εμένα που λέω Βαγγέλη και το έμαθε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Άρης φωνάζει Βαγγέλλλληηη! Έχω ψοφήσει στο γέλιο!

Μπαμπά δεν τον έχει πει, ακούει, φαίνεται, εμένα που λέω Βαγγέλη και το έμαθε...

χαχαχαχααχα!!!καλε, μηπως φωναζει το παιδι "βαγγελη' για να κλεισει καμια πορτα;;;; σε μια ταινια με τη βλαχοπουλου, δεν φωναζανε βαγγελη, η θυμαμαι λαθος;;;

η δικη μου, φωναζε μπαμπα οταν φτασαμε σπιτι :(:(:(:( περιμενω να ερθει να του γκρινιαξω για τη μανα του: η συνταγη για ενα σιγουρο διαζυγιο ;):lol::lol::lol::lol: τι να κανω, τα εχω παρει μαζι της!!ηρθε αποψε 9.30 , την ωρα του μπανιου, να δει τη μπεμπα, και ενα τηλ. δεν με εχει παρει ολο το σκ να δει τι κανουμε :twisted::twisted::twisted: αντε, σας επρηξα!!!

σουλα μου, πως περασε ο καιρος!!τι ωραια που ερχεται μια νεα ψυχουλα στην οικογενεια σας :):):)

δαφνη, τι ωραια που περασατε!!!!δεν ντρεπομαι να πω ποοοοοοσο ζηλευω!!!παντα ετσι να'στε!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου Χρόνια πολλά κ απο εδώ!!!

Αφροδίτη απαραδεκτη η πεθερά αλλά κ ποια δεν είναι να μου πείς,δεν ειναι τυχαία τα ανεκδοτα κ εγώ όταν ειχα παει την 2η φορά να την κοινωνίσω ευτυχως προσφέρθηκε μία κυρία κ με βοήθησε...βεβαια δεν ζητησα βοήθεια γτ δεν ηθελα.

Μην στεναχωριέσαι ουτε εμείς εχουμε πάει για μπάνιο,η μικρη δεν εχει κάνει ούτε 1...ελπίζω την Τρίτη-Τετάρτη να παω Λαγονησι σε μια φίλη που εχει κ αυτη μωρό 20 μηνων κ να κανουμε εκεί.

Η αληθεια ειναι πως δεν εμπιστευομαι καμία θαλασσα στην Αθηνα.

Κορίτσια εμένα με φωνάζει συνέχεια Γωγώ!!!Εχει πολυ πλάκα,όταν θελει κάτι λεει "Γωγω" μου το δείχνει κ σφιγγεται για να της το πιάσω :lol::lol:

Σημερα ειμαι χαρούμενη γτ εφαγε 1 αυγό ομελέτα,αφησε πολύ λίγο,χυμό πορτοκάλι,χυλοπίτες χωριάτικες με φρεσκια ντομάτα κ καρότο,1 ροδακινο,μπισκότο κ φρυγανια.Γαλα 500 μλ.

Αποφασισα να την αφηνω μονη της να τα παιρνει απο το πιάτο,στην αρχη τα τσιμπάει κ της βάζω στο υπουλο κ εγώ,όταν αρχίζει να μην θελει,συντομα δλδ τα πετάει κάτω...κ μαζεύει η δούλα!

Γενικως τα ρίχνει ολα κάτω,απο το πάρκο τα παιχνίδια,πεταει απο το μπαλκονι διαφορα,τα φαγητα της κτλ κτλ...εσας το κανει αυτο?

Πολυ αντιδραστική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδατε βρε αγαπουλες???τωρα νομιζω οτι ως εδω περασε γρηγορα ο καιρος κ αυτοι οι δυο μηνες που απομενουν μου μοιαζουν με βουνο!!!!!!!

καλα δαφνη κ εγω σε ζηλευω ελεηνα!!!!κ θαλασσα κ ψαρακι τι ωραια!!!!πεθυμησα μια καβουροσαλατα τωρα που ειπες για ψαρακι!!!ειναι μια ταβερνα στην αλεξανδρουπολη που κανει τελεια καβουροσαλατα κ την σερβιρουν μεσα σε ενα μεγαλο κοχυλι!!!!!

αφροδιτη μου πραγματικα εχω σκασει στο γελιο μαζι σου οταν τα χωνεις εισαι θεα :lol::lol::lol: καλε δεν σε εχω συνιθηση ετσι κ μου φαινετε πολυ αστειο :lol::lol::lol: μηπως απλα δεν σε ειχα παρατηρηση τοσο καιρο????

πως μου ξεφυγες??? :lol::lol::lol:

ρε συ γωγω πες μου πως την εφτιαξες την ομελετα μπας κ φαει κ η δικια μου!!!εχθες μετα απο πολυ καιρο ξανα δοκιμασα αυγο βραστο αλλα τιποτα το εφαγε ο μπαμπας μας τελικα!!!

εχει κ ζεστη κ δεν θελει να τρωει γενικα...

η κατασταση ειναι για γελια εμενα με μαλωνει ο αντρας μου να μην τρωω κ την ελενα για να φαει κατι!!!

φαγητο δεν τρωει το καρπουζι το ξεσκιζει ομως!!!

ασε γωγω μια απο τα ιδια κ η δικη μου ετσι τρωει λιγο βαριετε κ αρχιζει να τα σπρωχνει με το χερι ολα στο πατωμα μην μεινει ψιχουλο δεν γινετε!!!!

στο μπαλκονι βαλαμε προχθες διχτυ βαρεθηκε ο πακετας απο κατω να μαζευει κουταλακια μανταλακια κ διαφορα τζιτζιλι μπιτζιλι!!!

οσο για αντιδραση εχουμε φουλ!!!νευροσπασμα!!!αμα δεν γινει το δικο της τον κοσμο χαλαει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω΄Σούλα,εσυ εχεις την Αφροδίτη να γελάς κ εγω έχω εσενα πραγματικά!

Αυγό κλασσικό με λαδάκι στο αντικολλητικό.το χτυπησα λίγο κ στο τελος οταν το εψησα κ απο τις 2 μεριές εριξα απο πάνω λιγο τριμμενη ντοματα...για αρχη δεν ηθελα να βαλω κ αλλα μέσα γτ λέω κατσε να της αρεσει αυτο κ βλέπουμε...

Ρε συ 29 Αυγουστου γεννάς?Πλάκα με κάνεις?Ηθελα να το σχολιασω πρίν αλλα με συνεπήρε η κουβέντα.

Πωπω αντε με το καλο να ερθει το νινι,αυτά σερνουν καραβια στην ουσια :lol::lol::lol:

Α τα ατιμουτσικα τι μας κάνουν,χουλιγκανάκια μας βγηκαν κ καλά εμείς έχουμε κ το Καραισκάκη να ξεσπάει το παιδί,εσυ που θα το πηγαινεις?

Σαλάτα σε κοχύλι???Πεθαίνωωωωωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!καλή εβδομάδα!!!!!

γράφω συνέχεια και ολα σβήνονται......

ευχομαι να ειστε ολοι καλα,με μπανακι και χωρίς!

ζέστη απιστευτη ακομη κι εδω φαντάζομαι στις πολεις,ο Γιαννος μου κατέβηκε το πρωι να φέρει τον παπππουκα και τη γιαγιά απο το νοσοκομείο....να χαρω ; να κλαψω; θα δειξει.....θελουν να ερθουν σπιτι τους ,δεν αντεχουν αλλο και δεν τους αδικώ 3 μηνες!!!!!!!!!!!!!το καλοκαιρι θα ειναι δυσκολο.....

Η μαριεττουλα εχει βηχα ,κυριως τη νυχτα.....πηγαμε στο γιατρο αλλα δεν εχει ακροαστικα,θα περασει αλλα θα κανει τις μερες του.......

Η μανουλα μου θα φυγει την τεταρτη....καλο που μου εκανε η παρουσια της κι εκεινη λιγο με τα παιδια ξεχαστηκε......

σας φιλω ολες....... :0)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα, με καινούργια λογάκια σε όλα τα παιδάκια!

Εγώ ανακάλυψα ότι λέει μαμά εδώ και καιρό απλά χρησιμοποιεί την ίδια λέξη με το φαγητό "μαμ" (τυχαίο; δε νομίζω!) Τα ονόματά μας δεν τα ξέρει ακόμα και θέλω πρώτα να μάθει να λέει το δικό της το οποιο νομίζω το βρίσκει δύσκολο. Λέει κάτι μπερδεμένο πότε πότε που μπορεί να είναι αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

Σούλα χρόνια πολλά κι από μένα, αν και καθυστερημένα! Πωπω, πλησιάζει ο καιρός! Νόμιζα ότι έχεις ακόμα! Μετά απο σένα είναι η Έλενα?

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

καλα, γωγω, ρωτας αν πεταει κανενα αλλο παιδακι πραγματα;;;πλακα με κανεις;;;; :o:o δεν ελεγα τις προαλλες που η αθηνα πεταει οοοοοοοο,τι της δινω οταν καθεται για να φαει, και τις πανες απο την αλλαξιερα;;;;τα νευρα μου εχουν σπασει!!!αλλα, μετα μου ειπε η δεσποινα οτι ετσι μαθαινουν το νομο της βαρυτητας, και αρχισα να ανησυχω πως μηδεν θα παιρνει στη φυσικη, γιατι το καμαρι μου ακομα να εμπεδωσει οτι ΟΤΑΝ ΠΕΤΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΤΩ, ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΩ!!!! :lol::lol::lol::lol:

μπραβο, γωγω, για το χριστινακι!!!κι εγω σκεφτομουν να της κανω ομελετα γιατι ουτε κι εμενα τρωει αυγο :(

σουλακι, ευτυχως που γελας εσυ!!! :lol::lol::lol:

γλυκερια μου, ελπιζω να περασετε καλα με τον παππου σας το λευτερακη, ειμαι σιγουρη οτι θα νιωσει καλυτερα στο σπιτι του με την οικογενεια του :)

συγχυστηκα πρωι πρωι, επρεπε να παρω τον διευθυντη τηλ. να του πω οτι δεν μπορω να ερθω την παρασκευη, γιατι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ 200Ε ΠΗΓΑΙΝΕΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ , ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ και μονο που δεν με εβρισε ο ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑΣ!!!μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι, κι αν δεν γινει κατι αυτην την εβδομαδα, θα πρεπει να φυγω πεμπτη για να ειμαι παρασκευη στην αρτα!!!

και το κερασακι την τουρτα: η πεθερα μου παλι πηγε για μπανιο!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΙ ΕΔΩ ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕς ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΤΟ ΕΠΕΒΑΛΛΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,,,,,ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ!!!!!!ΠΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΗς ΕΙΠΑΝ ΜΗ ΚΑΤΕΒΕΙς ΚΑΙ ΙΟΥΝΗ ΚΑΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ....ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ 1200 ΠΑς ΜΕ 780 ΠΟΥ ΝΑ ΠΑς ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΜ@@@@@@@ ΠΕς ΤΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΙ ΕΔΩ ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕς ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΤΟ ΕΠΕΒΑΛΛΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,,,,,ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ!!!!!!ΠΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΗς ΕΙΠΑΝ ΜΗ ΚΑΤΕΒΕΙς ΚΑΙ ΙΟΥΝΗ ΚΑΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ....ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ 1200 ΠΑς ΜΕ 780 ΠΟΥ ΝΑ ΠΑς ΚΥΡΙΕ ΧΑΤΖΗΜ@@@@@@@ ΠΕς ΤΟΥ!!!!!!

του το ειπα γλυκερια μου, στα αρ@@ια του!!!πηρα και στην ολμε τηλ. και μου ειπαν οτι θα κανουν και προφορικη και γραπτη παρεμβαση στον νεο υπουργο γιατι ειναι μαζικο το προβλημα, και δεν κοστιζει τιποτε στο υπουργειο να παρουσιαστουμε σε μια δευτεροβαθμια στην αθηνα :twisted::twisted::twisted:

αν δεν γινει αυτο, πραγματικα, δεν ξερω τι να κανω :(:(:(:( σκεφτομουν, να παω με την αθηνα, αλλα ειναι και 5 ωρες δρομος...μετα σκεφτομουν να παω με το λεωφορειο πεμπτη βραδυ και να γυρισω την παρασκευη το βραδυ, και ολο σκεφτομαι οτι θα γυρναει στο σπιτι και θα λεει "μαμα" και σφιγγεται η καρδια μου :(:(:(:(:(

ξυπνησε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το γνωστό ελληνικό μπουρδέλο! Τι να πω βρε Αφροδίτη, ελπίζω κάτι να γίνει και να μη τρέχεις. Τι τραβάτε κι εσείς...

Γλυκερία μου καλώς να τους δεχτείτε, να περάσετε ένα όμορφο και γλυκό καλοκαίρι με τον παππού Λευτέρη!

Δέσποινα αυτό με το μαμά και μαμ το κάνει και ο Άρης και δεν είναι τυχαίο! :lol:

Αχ γελάω μ' αυτά που γράφετε Γωγώ, Αφροδίτη και Σούλα! Κι ο Άρης τα πετάει όλα κάτω, ότι βρει πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού, στο τραπέζι πετάει πηρούνια, φαγητά και ότι άλλο τύχει, τραβάει τραπεζομάντηλα, όπου δει σακούλα, κουβά ή κουτί γεμάτο πράγματα πάει και το αδειάζει, πετάει τα πράγματα έξω από τα συρτάρια, αδειάζει τη λεκάνη με τα ρούχα που μόλις έχω μαζέψει και άλλα πολλά τέτοια ωραία! Ακόμα και στο ψυγείο, μόλις δει και το ανοίγω τρέχει και πάει να βγάλει τα μπουκάλια από την πόρτα.

Ουφ έχω πεθάνει από τη ζέστη, στάζω... Έβαλα 2 πλυντήρια ρούχων κι ένα πιάτων, σκούπισα, σφουγγάρισα, έφτιαξα μακαρονάδα με τόνο για μας το μεσημέρι, μπιφτέκια με πατάτες για τον Άρη, έπλασα κι άλλα μπιφτέκια και τα έβαλα κατάψυξη, μαγειρεύω φακές για αύριο και ψήνω κι ένα κέικ! Είχα όρεξη σήμερα κι ήταν κι ο Αρούλης καλόκεφος και μ' άφησε να τα κάνω.

Σε λίγο θα βγούμε βολτίτσα, κάτι ψώνια, κάτι άλλες δουλίτσες και παιδική χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνη, ωραια η νοικοκυροσυνη σου!!!μπραβο!!!μου θυμισες γεωργιαννα!!! :lol: η αθηνα ειναι γκρινιαρα σημερα, μαλλον την ενοχλουν τα δοντια της γιατι την εβλεπα να βαζει δαχτυλο σε ολη την κατω γναθο και ειναι και αυτη η ζεστη, με αποτελεσμα να με ψαχνει συνεχως...αρχιζει και με κουραζει το οτι θελει να με κραταει απο το δαχτυλο για να περπαταει και ΜΟΝΟ εμενα, το βραδυ ειμαι πτωμα χωρις να εχω κανει τιποτε φοβερο :(

ηθελα να σε ρωτησω, ειπες τις προαλλες πως στα λαδερα βαζεις στο τελος το λαδι...δηλ.;;;; στο μπριαμ, βαζεις τα λαχανικα στη γαστρα χωρις λαδι;;;η εννοεις φαγητα κατσαρολας τυπου φασολακια;;ενταξει, φακες και φασολια το καταλαβαινω...

εγω μαγειρευω γενικα πιο "παχυντικα" γι'αυτο ακομα μαγειρευω στην αθηνα ξεχωριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...