Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

γωγω, μηπως να δοκιμασεις κανενα μπιφτεκακι ;;; η ψαρακι ψητο;;; αφου τρωει αυγο, μπορεις να της κανεις και ομελετα χωρις λαδι στο τεφαλ μαζι με λαχανικα;;;δηλ. γευσεις πιο κοντα στις δικες μας;; γιαουρτι τρωει;; εγω της δινω γιαουρτι κανονικο με καποιο φρουτο αλεσμενο το απογευμα, γιατι και η δικη μου τρωει πολυ τα φρουτα...να σου πω, η χριστινα δεν ηταν που ενα διαστημα σταματησε να τρωει φρουτα και ετρωγε με ορεξη το μεσημεριανο της;;;μηπως περναει φαση;;;αν δεν τρωει αρκετα λαχανικα και δεν πινει νερο, ειναι λογικο να σκληραινουν τα κακακια... :?

ευχαριστω για την πληροφορια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιουλη καλα τρεξιματα! συγχαρητηρια!

εμεις τιποτα ακομα... μαλλον πηρε απο το μπαμπα ο οποιος ετρεξε απευθειας αλλα ηταν 17 μηνων!!!!!!!!!

αφροδιτη τα φαρμακεια ολη αυτην την εβδομαδα δεχονται κανονικα συνταγες και απο δευτερα ξανασυνεδριαζουμε... εκτελουνται κανονικα ακομα και να εχει περασει η ημερομηνια

γωγω πιστευω φαση ειναι... θα περασει.. εγω δινω αλεσμενα γιατι ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΦΟΥΛ ακομη και με το αλεσμενο, βεβαια πατατα εχει φαει στο χερι και οτι πατιεται με πιρουνι το τρωει ετσι... εμενα χθες εφαγε με τραγουδακια στο ντι βι ντι, λαθος το ξερω αλλα δεν την παλευα.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη καλα τρεξιματα! συγχαρητηρια!

εμεις τιποτα ακομα... μαλλον πηρε απο το μπαμπα ο οποιος ετρεξε απευθειας αλλα ηταν 17 μηνων!!!!!!!!!

αφροδιτη τα φαρμακεια ολη αυτην την εβδομαδα δεχονται κανονικα συνταγες και απο δευτερα ξανασυνεδριαζουμε... εκτελουνται κανονικα ακομα και να εχει περασει η ημερομηνια

γωγω πιστευω φαση ειναι... θα περασει.. εγω δινω αλεσμενα γιατι ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΦΟΥΛ ακομη και με το αλεσμενο, βεβαια πατατα εχει φαει στο χερι και οτι πατιεται με πιρουνι το τρωει ετσι... εμενα χθες εφαγε με τραγουδακια στο ντι βι ντι, λαθος το ξερω αλλα δεν την παλευα.... :(

αφροδιτη, δεν το ηξερα για τα φαρμακεια, νομιζα οτι στην αθηνα συνεχιζαν την απεργια..τουλαχιστον, αυτο μας ειπε η φαρμακοποιοιος και το ακουσα στην τηλεοραση..τι να πω, η ειστε η εξαιρεση η με κοροιοδεψε η δικη μας :o

μαλλον μαζι θα τρεξουν οι δικες μας :lol: πες στην αννουλα οτι τον αλλο μηνα που θα παω στο χωριο για μπανια, θελω να περπαταει μονη της στην ακροθαλασια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου θα αρχισεις απο την αρχη με το φαγητο της. δηλ. δωσ της πατατα καροτο κολοκυθι βραστο με κρεατακι αλεσμενο. γενικα δοκιμασε τα φαγητα που φτιαχναμε στην αρχη, μηπως δεν ειναι ετοιμη ακομη για πιο "βαρια" φαγητα. αυτο θα εκανα εγω.

Καλα ολα τα μωρα κατω απο 10 κιλα;;;; πανε καλα; εμεις μονο με την Γεωργια δεν προσεχουμε την σιλουετα μας; :lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστω Αφροδιτη! εφτιαξα το μπλοκ αλλα εχω ακομη δουλεια μεχρι να δημοσιευσω κατι. θελω να ειναι τελειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΦΡΟ ΚΑΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ....ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ,ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ....ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΝΤΑΟΥΝ ΜΟΥ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ....ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΟΥ...ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΣΑΛΑΤΟΥΛΑ ΜΕ ΜΑΡΟΥΛΙ,Ο ΑΛΕΞΗΣ ΦΑΚΗ Κ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΕΧΕΙ ΑΝΘΟ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ ΦΡΑΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ....

ΑΧ ΓΩΓΩ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΘΑ ΠΕΡΡΑΣΕΙ....ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ....ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΠΩΣ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟ....ΕΙΝΑΙ Η ΖΕΣΤΗ....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΚΑΝΕ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΓΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΡΩΕΙ ΦΕΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ....ΦΕΥΓΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψηλολιγνος ειναι ο αλεξης οχι μικροσωμος!

ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΥΛΙΚΟ...ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ...78 ΠΟΝΤΟΥΣ ΓΙΑ 15 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΟΜΙΖΩ..ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Κ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΕΜΟΙΑΣΕ ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟΥ ΕΜΟΙΑΣΕ Κ ΣΤΟ ΥΨΟΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΟΙ 2 ΚΟΝΤΟΙ ΒΑΣΙΚΑ...ΕΓΩ 1,63 Κ Ο ΝΙΚΟΣ 1,71...ΑΣΤΑ ΒΡΑΣΤΑ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα το εχω δοκιμάσει κ αυτό,τα 1α της φαγητά αλεσμένα,παρατηρησα όμως πως δεν της αρεσουν πλέον τα αλεσμένα...το συζητησα σήμερα με την καινούργια γιατρό,απο την οποία ειμαι ευχαριστημενη μέχρι τώρα κ μου πρότεινε να της δίνω λιωμενα στο πηρούνι,μπουκίτσες μπουκίτσες στο στόμα,στον φούρνο κάτι σαν πιτσα κτλ.

Η πεθερά μου της εδινε πατατα μπροκολο κ καρότο χωρις να το αλέσεικ έφαγε σχεδόν το μισό πιάτο,μετά έφαγε κ καρπούζι.

Αφροδίτη εχεις δίκιο για τα κακάκια,γι αυτο ειναι σκληρα.

Μου ειπε η γιατρός πως επηρεάζονται απο την ζέστη κ η Χριστίνα δεν ειναι απο τα παιδιά που τρωνε πολύ,η καμπύλη της τελευταια φορά ηταν παρακάτω...8.450 κιλα κ 79 υψος.

Δεν εχει μπουτακια για τσιμπημα,ειναι λεπτουλικα.

Γι αυτο ανυσηχω,καθε μερα θα της δοκιμάζω διαφορετικά φαγητά,βασικά φταιει κ που την πλακωσα λίγο με τα πρωινά δλδ της εδινα φρουτοκρεμα κ τόστ δλδ 2 επιδόρπια-συμβουλη της πεθερας για να πάρει βάρος-Τζιφος όμως γτ δεν ετρωγε μεσημεριανο....πφφφφ

Θα δουμε...

Επισης επειδη της αρεσουν οι τηγανιτες πατάτες κ το ειχα απαγορεψει στην πεθερά μου,ειπε ότι αν ειναι ενας τρόπος να τρωει δεν πειράζει αν ειναι με μέτρο....εσεις δίνετε?

Πηρα να της φτιάξω κεικ με αλευρι ολικής,καστανη ζάχαρη κ ειπε η γιατρος να προσθεσω την μιση ποσότητα....ενα κομματακι που κ που ....εσεις τι λετε βρε girls?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ....ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ,ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΓΡΑΦΩ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ....ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.....

ΓΩΓΩ ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΗς ΚΕΝΤΡΙΖΩ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕ ΚΑΤΙ....ΕΙΔΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΤΑΙΖΟΝΤΑς ΤΗΝ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ....ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ,,,ΕΜΕΝΑ ΟΜΩς ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Η ΜΑΡΙΕΤΤΑ ΑΦΑΓΗ ΟΥΣΑ ΕΤΡΩΓΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,,,,,,,,,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΛΑ ΤΡΩΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ,,,19,700ΚΙΛΑ Η ΜΑΡΙΕΤΤΑ ΚΑΙ 13 Ο ΛΕΥΤΕΡΗς .....

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΝΕΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ....

ΔΑΝΑΗ ΜΠΡΑΒΟ ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΥΧΟΜΑ :D:D

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΕΓΚΥΟΥΛΕς ;ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!

ΟΙ ΜΗ ΕΓΚΥΟΥΛΕς ΜΕ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥς ΠΩς ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΥΣΩΝΑ;

ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΕς,ΔΑΦΝΗ,ΓΙΩΡΓΟ ,ΓΙΟΥΛΗ,ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ

Η ΦΡΕΣΚΟΜΑΝΟΥΛΑ ΠΩς ΤΑ ΠΑΕΙ; ΞΕΡΩ ΔΥΣΚΟΛΑ ,ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΛΙΓΟ!!!!!!

ΕΜΕΙς ΜΕ ΤΟ ΕΓΚΑΥΜΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΟΥ,ΕΥΤΥΧΩς,Α,ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ ΑΡΚΕΤΑ Ο ΦΡΑΤΖΟΛΑΚΟς ΜΟΥ ,ΖΗΤΩ !!!!!!!!!!!!!!!ΦΟΒΟΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟς ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΥς ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς :o:o:o

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ,ΚΟΥΡΑΣΗ,ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥς ΚΗΠΟΥς,ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΟΛΑ ΦΡΤΟΥΤΑ ΚΑΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΠΑΛΙΕς ΕΠΟΧΕς ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥΚΑ ΜΑς ΕΔΩ ,ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗς ΠΟΤΙΣΜΑΤΑ ΤΑΙΣΜΑΤΑ ΚΛΑΔΕΜΑΤΑ ,,,ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ,ΕΓΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΓΡΟΥ :shock:

Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ,ΑΛΛΑΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΑΝΑΓΚΗ!!!!!!

ΠΟΛΛΕς ΓΛΥΚΕς ΚΑΛΗΝΥΧΤΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΑΦΡΟ ΜΟΥ,ΜΑΚΑΡΙ...

ΓΩΓΩ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΠΙΑ???ΟΤΙ ΤΡΩΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ???ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑ ΡΩΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ...ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Κ ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ,Κ ΤΟΣΤ,ΚΑΙ ΜΕΛΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ,ΚΑΙ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΕΙΚ ΚΑΙ ΖΕΛΕ ΚΑΙ ΟΛΑ.....ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ .....ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΖΩΗ...Κ ΑΦΟΥ Η ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΑΡΟΥΣ ΓΤ ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΝΕΙΣ ΑΠ ΟΛΑ??ΕΓΩ Κ ΚΕΙΚ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ,ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΕΜΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΠΙΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ ΓΤ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΥΜΑ...ΤΟ ΞΑΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΡΙΒΕΡ ΓΟΥΕΣΤ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΒΡΕΘΕΙ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ???

ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ,ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΟ ΜΕ ΚΑΡΟΤΑ,ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ,ΜΠΡΟΚΟΛΟ,ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΑΡΑΚΑ....ΜΟΣΧΟΜΥΡΙΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΟΠΟΤΕ ΑΥΡΙΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΩ ΑΠ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΟ ΦΑΓΑΚΙ...

ΕΧΕΙ ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΣΤΟ ΠΑΣΑΛΙΜΑΝΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Κ ΠΗΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ.....ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ :roll::roll::roll::roll::roll: ....

ΓΛΥΚΕΡΙΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ....

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη όχι,δεν μου έχει πει να δινω τα πάντα,ούτε έχω ακούσει αλλο γιατρό να το λέει κ ούτε ξέρω καμιά μανούλα,εκτός απο σενα να το κάνει αυτό.

Βεβαια καλά κανείς ότι νομίζεις για το παιδί σου αλλά εγώ φοβάμαι να κάνω κάτι ενάντια των ειδικών συμβουλών....τα πάντα σημαίνει μακριά απο αλάτι κ ζάχαρη,θα τα βρει μόνο στην φέτα κ σε κανενα μπισκότο που κ που....της μαγειρεύω ότι κ σε μας συνηθως αλλα όχι με αλάτι...

Τωρα αν δω ότι δεν τρώει ίσως,μπορεί να προσθέσω λιγο στην μυτη του κουταλιού λίγο,το αποφεύγω ομως όσο μπορώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω που ρωτησα την παιδιατρο σημερα, μου ειπε οτι δεν υπαρχουν περιορισμοι, και τα νεφρα του παιδιου ειναι ωριμα σαν τα δικα μας, και μπορουν να διαχειριστουν το αλατι αλλα οσο λιγοτερο τοσο καλυτερα, μου ειπε....το θεμα ειναι, οτι εμεις σαν γονεις δεν εχουμε και τις καλυτερες διατροφικες συνηθειες, οποτε δεν θελω να δινω στο παιδι μου π.χ. παγωτο που εμενα μου αρεσει......μπορω ομως , να κανω γιουβαρλακια, αυγοκομμενα κανονικα, και να φαμε ολοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μετά από 2,5 ώρες διάβασα όλα τα νέα σας κ ας κουτουλάω!!!!! :D πολλά ήθελα να σχολιάσω,θα γράψω όσα θυμάμαι,γιατί κάποια με σύγχυσαν και θα τα αφήσω να πέσουν κάτω,πράγμα πολύ σπάνιο για μια ταυρίνα! ;)

θα ξεκινήσω με τη Γωγώ,χαίρομαι που επανήλθε μια σχετική ισορροπία με τον άντρα σου!η σχέση είναι όπως ένα μικρό παιδί,χρειάζεται φροντίδα καθημερινή...θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα έγραψε η Αφροδίτη.χρειάζεται να ξανα-γνωριστούμε με τους νέους μας ρόλους,πιο απαιτητικούς,πιο κουραστικούς,πιο ενεργοβώρους....Κ εμείς συχνά νιώθουμε ότι είμαστε στην τσίτα,αλλά προσπαθούμε να το μαζεύουμε.κ εγώ συχνά ξεσπάω αλλά αναλογίζομαι μετά τι κάνω κ αν χρειάζεται να ζητησω συγγνώμη το κάνω.αν πάλι χρειάζεται να ζητήσω περισσότερη κατανόηση γιατί εργάζομαι,είμαι έγκυος,θηλάζω,φροντίζω το μωρό μου και τον άντρα μου,πάλι θα ζητήσω κατανόηση γιατί απλά δεν είμαι super woman και δεν θέλω να γίνω όσο δελεαστικό κ αν είναι!Γωγώ μου,μίλα,εκφράσου,είμαι οπαδός της εξωτερίκευσης,ό,τι κρατάμε μέσα μας,γυρνάει μπούμερανγκ!αρκεί να προσπαθούμε να το κάνουμε με σεβασμό κ μάλλον όταν δεν είμαστε στα όρια της εξάντλησης. όσο για το γάλα που ρώτησες, η Μυρτώ το πρωί θηλάζει κ το βράδυ πίνει 200μλ.θα συμφωνήσω με τη Δάφνη ότι η συνιστώμενη ποσότητα είναι 2 γεύματα των 200-220μλ.τα 700 μου φαινονται πολλά.Δεν θα της έδινα τηγανιτό τίποτα!δεν της δίνω αλάτι,ζάχαρη,τηγανιτά κ πολλά άλλα βλαβερά κ περιττά.επιμένω στα 5 γεύματα χωρίς ενδιάμεσα τσιμπολογήματα.το απόγευμα της δίνω εναλλάξ γιαούρτι με φρέσκα φρούτα,αυγό με ντομάτα κ λίγο ψωμί κ φαρίν λακτέ (πιο σπάνια).ισως το μεσημερι να δοκίμαζες άλλους συνδυασμούς,πχ λαδερό με λίγο ανάλατο τυρί (όχι φέτα,αλλά ανθότυρο) ή τραχανά.με τη ζέστη μπορεί να έχει περιοριστεί η όρεξής της κ να προτιμάει πιο δροσερά φαγητά,πχ αρακά,φασολάκια,κολοκυθάκια.Τα κιλά της κ το ύψος της μια χαρά μου φαίνονται!!!!

Αφροδίτη μου,περαστικά στον αδελφό σου!πώς είναι;

Αναστασία μου,πώς είσαι;καλή ιδέα να έρθει η μανούλα σου μέχρι να σταθεροποιηθούν οι βάρδιές σου κ να βρείτε λίγο τις ισορροπίες σας.όταν έγραψες ότι σέρνεσαι,σε ένιωσα...φαντάζομαι ότι θα συνηθίσεις...κοίτα να γεμιζεις όσο μπορείς τις μπαταρίες σου!σου στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!!!

Γεωργιάννα μου,που επιτέλους σε άκουσα κ από το τηλέφωνο-συγχαρητήρια για τα κιλά,καλή συνέχεια!!καταλαβαίνω ότι ζορίζεσαι με τα παιδιά χωρίς τη συμμετοχή του άντρα σου,το μόνο που θα σου έλεγα με κάθε καλή διάθεση,είναι να μην βάζεις το Διονύση στη μέση, δηλ. πχ να τον βάζεις για ύπνο για να μην προλαβαινει να τον βλέπει.

Ελενα-φρεσκομανούλα,αχχχχχ βλέπω το μέλλον μου!!!κ με πιάνει πανικός!!!μπραβο για το κουράγιο σου,μπράβο για την απόφασή σου να αφήσεις λίγο πίσω τις δουλειές,μπράβο που απολαμβάνεις τη διπλή μητρότητα!!!κράτα γερά!!σε σκέφτομαι....όσο για το αλκοόλ,είμαι της άποψης της πλήρους αποχής!

Ελενάκος,μέλλουσα μανούλα,γιατί πεσμένη;;;κάτι θα έχει ο Ζοζεδάκος για να είναι ανήσυχος...

Σούλα,αγκαλιά με το air condition?!?!?!κουράγιο βρε κοριτσάκι!!!θα περάσουν 2 μήνες!!

Ανδρια,πως είσαι;;κ εγώ νομίζω ότι εχεις κάνει τεράστια πρόοδο με τις δουλειές του σπιτιού!!!!μπράβο που ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!με το καλό η αυχενική!αν κατάλαβα καλά,έκανες ήδη τις αιματολογικές για το papp-a?ή έκανες απλά γενική αίματος;γιατί από όσο ξέρω οι αιματολογικές για το papp-a πρέπει να γίνοντια άμεσα μετά τον υπέρηχο της αυχενικής διαφάνειας κ όχι πριν.μπορεί να κατάλαβα λάθος!εύχομαι να είναι γερό και ας κατουράει κ όρθιο κ καθιστό!ξέρω αρκετούς άντρες που κατουρανε καθιστοί :lol: Εμείς θα δούμε το φύλο αν έχει καλή θέση στις 4.7 που είναι το επόμενο ραντεβού πριν φύγουμε για διακοπές.τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι ότι θα είναι αγοράκι.ποιος ξέρει;;;

Την προηγούμενη κυριακή κάναμε το πρώτο μας μπάνιο με το ζιζί μας!!!της άρεσε πολύ,την είχε αγκαλιά η νονά κ δεν έβγαλε άχνα!!!απολάμβανε!αλλά κάναμε ένα απαράδεκτο λάθος,την πήγαμε στη θάλασσα στη 13.30,με αντηλιακό βέβαια,έμεινε κανένα 10' μέσα κ μετά κάτσαμε σε καντίνα στη σκιά καθόλου στην παραλία,αλλά ήταν αρκετό για να κοκκινίσει το χεράκι της.μας έβαλε κωλόχερο η παιδίατρος κ με το δίκιο της.ενώ από την αρχή είχαμε πει θα πηγαίναμε στις 18.00,τελικά υπερίσχυσε η όρεξη να είμαστε με την παρέα...φτου μας!!! :(;)

Γλυκερία,Δέσποινα,Γιούλη,Αφρο,Ειρήνη,Δάφνη κ όποια άλλη ξεχνάω πολλά φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ...ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ???..ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕ ΒΑΖΩ ΑΛΑΤΙ ΓΤ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ...ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΛΥΣΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΒΑΖΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟ...ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΠΙΣΚΟΤΑ,ΚΕΙΚ ΚΑΙ ΚΙΝΤΕΡ ΓΑΛΑΚΤΟΦΕΤΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ Κ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΗ ΜΑΜΑΔΟΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΗΡΟΥΝ...ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ ΟΠΩΣ ΤΡΩΕΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...Κ Η ΣΟΥΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ Η ΑΦΡΟ....ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ...

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ....

ΕΣΕΝΑ ΔΗΛ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ Κ ΤΑ ΤΗΓΑΝΗΤΑ?ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΙ ΓΑΛΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ?

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΔΑΦΝΟΥΛΑ ΜΟΥ....ΦΙΛΑΚΙΑ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ Κ ΝΑ ΣΤΑ ΔΙΠΛΩΣΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη εγω ακομα της φτιαχνω δικο της φαι και δε λεω οτι ειναι το σωστο απλα επειδη λεμε η καθεμια τι κανει. Το αλεθω γιατι πνιγεται :twisted::twisted::twisted::twisted: αλλα αμα της αρεσει τρωει κομματακια αρκει να της τα δινεις με το δαχτυλο, τραχανα κριθαρακι, πατατα καροτο τρωει λιωμενο με πιρουνι... εμας δεν αφηνει τηγανιτα η γιατρος μονο μου ειπα καμια πατατα τηγανιτη αμα θελει να της δινω απλα οχι απ εξω γιατι βαζουν βρωμολαδα, εγω δεν αφηνω να τρωει ζαχαρη και τσακωθηκα και με την πεθερα μου... εχω αγχος με το βαρος... να μην παχυνει γιατι εχω καει εγω :oops::oops::oops::oops::oops:

η παρασπονδια που κανω ειναι οτι επειδη σιχαινεται το φρουτο θα δουμε κανα βιντεο στο ιντερνετ με τραγουδια τυπου ζουζουνια εκτος αν ειναι εδω παππουδες γιαγιαδες η καμια φιλη οποτε και τρωει με παιχνιδια... ειχε διαρροια η αννουλα σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη χαιρομαι που εισαι καλα! :D

και με τον ηλιο ειμαι υπερβολικη παμε απογευμα αλλιως πουρνο... εχει και ενα anti UVA καπελο και ειναι σα μουτζαχεντιν πολυ πλακα...

βλεπω και διαφορα στο μαγαζι να παθαινουν παιδακια και φρικαρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ...ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ,ΕΡΧΕΤΑΙ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

ΑΦΡΟ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΜΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ...

ΦΡΟΥΤΑ,ΦΑΓΗΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ,ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΚΕΙΚ,ΑΝΘΟ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ ΚΡΕΜΑ Κ.Α

ΕΠΙΣΗΣ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΤΟΥ ΝΗΣΤΙΚΟ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΡΑΧΑΝΑ,Η ΤΟΣΤ ΜΕ ΧΥΜΟ,Η ΚΑΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΣΟΥΠΙΤΣΑ...

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??

ΣΟΥΛΑ?ΔΑΦΝΗ?ΑΝΤΡΙΑ?ΓΩΓΩ?ΔΑΝΑΗ,ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΑΦΡΟ,ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ,ΓΛΥΚΕΡΙΑ,ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!!ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑΛΗΜΕΡΑ!!

Μπορει να ειμαι περιεργη αλλα εγω δεν εχω δωσει ακομη σοκολατα στο Διονυση.

Γωγω μου οπως ειπες ΜΑΚΡΙΑ απο αλατι και ζαχαρη. Τα παιδακια μας δεν ειναι ακομη ωριμα στο να αποβαλλουν το αλατι. Το κεικ ετσι οπως το γραφεις να της δινεις, και εγω βαζω λιγοτερη ζαχαρη. μια φορα του εδωσα γτ τωρα τελευταια δεν φτιαχνω.

Θα αποφευγεις να της κανεις ολα τα χατυρια στο φαγητο. εχω δωσει πατατες τηγανιτες αλλα 4-5. αυτο μονο και αντε μια φορα το μηνα.

Η φετα ειναι λυσσα στο αλατι. εμεις δεν καταλαβαινουμε την διαφορα, αλλα η αδελφη μου που δεν τρωει αλατι μου το ειπε. Στα αγορια μεχρι 2 ετων καθολου εως ελαχιστο αλατι.

εγω ακομη μαγειρευω χωρια για τα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γιούλη με το καλό να δεχτείς τη μαμά σου! Πάντως δεν μου φαίνεται μικρός ο Αλέξης. Και η Κατερίνα είναι 9700 και 79 εκ. Πάντα ήταν πιο κοντή σε σχέση με τα δικά σας παιδάκια και πήρε απότομα ύψος. Βεβαια δεν αγχώνομαι γιατί είμαστε και οι 2 ψηλοί οπότε δύσκολο να μην ψηλώσει αρκετά.

αφροδίτη τι έπαθε η καημένη η Αθηνούλα! Την έχει πάρει από φόβο την παιδίατρο ε? Δεν ήξερα ότι τα σπιθουράκια μπορεί να είναι από ίωση. Η Κατερίνα έχει σε όλη την πλάτη πολύ μικρά αλλά νομίζω ότι είναι από τον ιδρώτα γιατί ούτε κοιμάται παραπάνω, ούτε την όρεξή της έχει χάσει.

Αφρο δεν το βρίσκω τραγικό να τρώει με DVD. Εγώ στην αρχή έκλεινα την τηλεόραση όταν έτρωγε γιατί ήθελα να συγκεντρώνεται στο φαγητό αλλά όταν το έπαιζε δύσκολη της τραγουδούσα. Τώρα τρώει τα πάντα και με συμβουλή παιδιάτρου, αλλά όταν λέμε τα πάντα, προφανώς δεν εννοούμε τα πάντα, δηλαδή και γλυκά, και τηγανιτά και πατατάκια και γαριδάκια και σκατουλάκια! Εμείς από 12 μηνών δεν της μαγειρεύουμε ξεχωριστό, απλώς προσέχουμε το αλάτι, φροντίζουμε να περιλαμβάνουν λαχανικά (π.χ. μπιφτέκια με αλεσμένη μέσα ντομάτα, κολοκυθάκια κ.α.)και καθόλου πια αλεσμένα. Γενικά είμαι τυχερή γιατί μου βγήκε πολύ εύκολη στο φαγητό.

Γωγώ δίνε της φρούτα και πολύ νερό και θα στρώσουν τα κακάκια. Η Κατερίνα από τότε που της έδωσα ροδάκινα, βερίκοκα κ.α. κάνει 3 και 4 φορές τη μέρα!!!

Γλυκερία-αγρότισσα 13 κιλά ο Λευτεράκης!!! Φτου φτου! Τώρα με το περπάτημα θα έρθει στα καλά του! Μπράβο του και περαστικά στο έγκαυμα!

Δανάη, καλά μπανάκια από δω και πέρα και με προσοχή, καταλαβαίνω η παρέα είναι πειρασμός!

Γεωργιάννα χαρά στο κουράγιο σου που μαγειρέυεις ξεχωριστά. Εμείς προσαρμοστήκαμε στη διατροφή της Κατερίνας, αν και πάντα ήμασταν της υγιεινής διατροφής.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας,ναι είναι διαφορετικές τελικά...

Σημερα της έκανα μπιφτεκια απο κοτοπουλο φιλετο,προσθεσα κ ψιλοκομμενο κολοκυθακι μέσα,αυγό,κρεμμυδι,σκόρδο,μαιντανό κ λίγο ψωμί...ελπίζω να το φαει,εχω μεγάλη αγωνία.

Το πρωί δεν έτρωγε το αυγό της,ουτε μπανάνα,δεν ηθελε τιποτα,όταν ξαπλωσα λίγο,την καταφερε ο μπαμπάς της κ της έδωσε ψωμί με ανθότυρο,έπειτα της εδωσε 130 μλ γάλα κ κοιμηθηκε...

Αφρο προκειμένου να φανε κ εγώ εχω δοκιμάσει το λαπτοπ φατσα κάρτα απο το καρεκλάκι της,αλλά κ πάλι δύσκολα να φάει,σιγα το προτιμώ.Μην το θεωρεις τραγικό.

Δανάη σε ευχαριστω για την τοποθετηση σου,σαφώς έχεις σπουδασει κ ψυχολογια κτλ για να μπορεις να ελέγχεις καταστάσεις,εγώ έκανα σεμινάρια ένα χειμώνα σχετικά με τις αποτελεσματικές πωλήσεις κ αυτο συμπεριλαμβανε τα επίπεδα ομιλίας διαλόγου απέναντι στην κάθε κλίμακα χαρακτήρα,με τον οποιο έχουμε να κάνουμε...εφερνε παραδειγματα απο το σπίτι,την καθημερινότητα κτλ,στην αρχή εδινα κ συμβουλές κ προσπαθούσα να μιλάω σε μεσαίο τόνο κ να μην υψώνω φωνή κ ανάστημα...ε όλο αυτό,ξεχνιέται που κ που...αλλά αν φταιω θα ζητησω κ εγω συγνώμμη,η κουραση ευθυνεται για όλα,γι αυτο οταν μου λενε για 2ο παιδί,ανατριχιάζω,δεν νομιζω να τα καταφερω,δεν εχω υπομονη.....

Ειναι θεμα αντοχής,η αναιμια κιόλας με το παραμικρό να ζαλίζομαι,να νυσταζω κ να νοιωθω κουρασμένη,δεν με βοηθαει καθολου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

αφροδίτη τι έπαθε η καημένη η Αθηνούλα! Την έχει πάρει από φόβο την παιδίατρο ε? Δεν ήξερα ότι τα σπιθουράκια μπορεί να είναι από ίωση. Η Κατερίνα έχει σε όλη την πλάτη πολύ μικρά αλλά νομίζω ότι είναι από τον ιδρώτα γιατί ούτε κοιμάται παραπάνω, ούτε την όρεξή της έχει χάσει.

δεσποινα, τα "σπιθουρακια" τα ειδε μεσα στο λαιμο της, οταν τν εξεταζε με εκεινο το ξυλαρακι, οχι πανω στο δερμα της!!! :shock::shock: παντως και η δικη μου εχει κατι μικρουτσικα στην πλατουλα της και μου ειπε η παιδιατρος οτι ειναι απο τη ζεστη, συχνα ντουζακια θελει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • πωπω πάρα πολλές πληροφόριες πήρες! Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι που πήγε καλά η αυχενική σου!! ❤️ να τα μας, κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα!! πότε θα σου πουν για σίγουρα;;  εγώ περιμένω μήπως και μας πουν στην αυχενική αν κι ο γυναικολόγος που μας είδε τη Δευτέρα κάπως μας είπε να μην έχουμε και πολλές προσδοκίες. Από την 16η εβδ και μετά θα φανεί λέει 🤪 εκτ΄ός κι αν είναι αγοράκι όπου θα ε΄ιναι ένα τσικ πιο εμφανές  😝🤣🤣🤣🤣 Αν φοβάσαι τις κρέμες για ραγάδες, η κολλητή μου πρότεινε αμυγδαλέλαιο! ό,τι πιο φυτικό και ενυδατικό! εγώ προς το παρόν β΄αζω μόνο μια ενυδατική που είναι 98% φυσικά συστατικά αλλα΄ το έχω στο νου μου να πάρω αμυγδαλέλαιο προσεχώς. Όσον αφορά το που θα γεννήσω που ρώτησες κορίτσι μου, στην Ελλάδα δεν έχω καμία ασφάλιση και το ΑΜΚΑ μου είναι ανενεργό από τότε που δηλώθηκα ως κάτοικος εξωτερικού... Να φανταστείς μια φορά έτυχε να χρειαστώ να πάω για μια ακτινογραφία στο Παπαγεωργίου στη Θεσ/νικη και με πήραν με την ΕυρωπαΪκή Κάρτα υγείας από το εξωτερικό που έχω εκδόσει και το όνομά μου ήταν γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες... Η χώρα μου με αντιμετωπίζει σα τουρίστρια πλέον 🥲🥲🥲 Οπότε, όχι ότι το σκεφτόμουν διαφορετικά, θα παραμείνω εδώ μέχρι και το τέλος, με το καλό, της εγκυμοσυνης, που έχω την ιδιωτική μου ασφάλιση κτλ. Δε θα έρθω Ελλάδα ούτε για Χριστούγεννα για τους προφανείς λόγους... Με το καλό το μωράκι μας θα πάει πρώτη φορά στην Ελλάδα το καλοκαίρι του '25 🙏🙏🙏 Και μετά μας περιμένει ο γολγοθάς της δήλωσης γεννήσεως κτλ.... Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι 😅😅 Αχ τώρα που σας τα γράφω αυτά, μ έπιασε μια συγκίνηση που την επόμενη φορά που θα έρθω Ελλάδα θα έχω το μωράκι μου 😍😍😍 όταν έφυγα τον περασμένο μήνα δε το είχα συνειδητοποίησει ότι ήταν η τελευταία φορά που πηγαινοερχόμουν "μόνη" 🥲🥲🥲
    • Κρίμα βρε κορίτσι μου, πολύ δύσκολο αυτ΄ο που περιγράφεις, αλλά πιστεύω θα σταματήσει κάποια στιμγή, δε μπορεί! Πάντως είναι για καλό, αυτό να σκεφτεσαι όσο μπορείς ❤️ Εγώ έκανα όλο κι όλο 4 εμετούς μεταξύ 6η-9ης εβδ, μετά υποχώησαν αρκετά οι ναυτίες και επανήλθαν κάπου στην 11η εβδ με αποκορύφωμα χθες που ήμουν 12+1 έκανα εμετό μετά από τόσο καιρό και ήταν ο χειρότερος μέχρι στιγμής.... δλδ σα να έβγαλα και την ψυχή μου ένα πράγμα 😅 δε ξέρω τι φάση... και στο μεταξύ ενώ είχα ψιλοεπανέλθει και με την ενέργεια, από χθες είμαι ένα κουρέλι, σήμερα να φανταστείτε, κατά τις 4μμ λέω ας ξαπλώσω λίγο έτσι 30 λεπτά, μιας και δεν είχα άλλα μιτιγκς, και κορίτσια ξύπνησα στις 6+μμ!! πάλι καλά δε μ' έψαξε κανείς απ τη δουλειά 🤣🤣🤣  και χθες τα ίδια, είχα πάρα πολύ κακή διάθεση και τρομερή εξάντληση... πιστεύω όμως ότι σε 1-2 εβδ να είναι πάλι καλύτερα τα πράγματα. Τλχ τώρα που είδα το μωρό να χοροπηδάει σα βατράχι την περασμένη Δευτέρα, ξέρω γιατί επανήλθαν οι αναγούλες  🤣🤣🤣 
    • Όχι καλε τι μόνη είμαιστε πολλες εδώ 😂 Εεε και εγω λόγο παλινδρομήσεις είχα πολύ άγχος και με έβαζε κάθε εβδομάδα δεν μου πήρε σε όλες τις επισκέψεις λεφτά  εεε συνήθως οι αναγούλες μετά την 7-8 εβδ αρχίζουν αλλά μπορεί και να μην έχεις βέβαια 
    • Κορίτσι μου, μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία. Ακου τον γιατρό σου που έτσι κι αλλιώς τον εμπιστεύεσαι!! Μια χαρα ειναι τα νούμερα. Εγω δεν ρισκαρα αμνιο ουτε οταν είχα ζήσει αυτά που σας έγραφα χθες... Ολα καλα!
    • Ναι είναι! Εμείς πηγαίναμε για αποξεση κι με το που μπαίνω για υπέρηχο δεν μίλαγε ο Γιατρος και λέει καλε αυτό μεγάλωσε..και όχι μόνο μεγάλωσε αλλά ακούμε και καρδιά!!!! Λέω έλα παναγια μου!!!! Τι να πω! Μακάρι όλα να πάνε καλα! Σε καμία μας δεν αξίζει να χαιρόμαστε και μετά να μας παίρνουν τη χαρά!🫶🙏🙏🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...