Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

Ηρθα κ εγώ,ευκαιρια τώρα που κοιμάται :D

Αφροδίτη,το μαναράκι τόσο πολύ δαγκώθηκε γμτ...θα φύγει ειμαι σίγουρη,έχει τζέλ απο aloe?

Eιναι φυτικό,ενυδατικό κ για όλες τις περιπτώσεις,αν θελεις δοκιμασέ το.

Ελενα-Σαμανθα στην φώτο στο φβ εισαι μια χαρά υγιέστατη κ κούκλα,ειδες που δεν εχεις καταρεύσει ?

Τωρα να σου πώ την γνώμη μου κ ας δεχτώ κριτική,δεν πειράζει,ένα τσιγάρο κ λίγο ποτό,μια φορά,δεν έγινε κ τίποτα,πρεπει να χαλαρώσεις κ εσύ κάπως,δεν νομίζω να κάνει κακό στο παιδί,είναι υπερβολή πιστεύω....

Δεν θα πώ την αποψή μου για τις εκλογες γτ εννοείτε πως τα έχω πάρει στο κρανίο....Εγώ Τσιπρα ψήφισα,οχι γτ μου εμπνεει φοβερη εμπιστοσύνη αλλά βαρέθηκα την ίδια βλακεία κάθε φορά,θέλω να δώ κάτι διαφορετικό....(μπορει κ να ναι διαφορετικη βλακεια,δεν ξερω)όσο για τα Χ.Α...απορώ κ ξενερώνω που υπαρχουν στην βουλή,μπορεί όμως να τις τρώνε όταν κανουν βλακειες οι αλλοι εκει μέσα :lol:

Θα ειναι λίγο χεσμένοι πιστεύω χαχαχαχα

Εμείς πήγαμε στο Αττικο πάρκο κ περάσαμε τέλεια,είμαστε βολτες συνεχώς με τον μπαμπά κ περνάμε σουπερ.....αγκαλιτσες,φιλακια κ σεξ....ναι ναι.Επανηλθαμε κ ειμαι πολύ χαρούμενη,ελπίζω να έχει διάρκεια....ολο αυτό όμως μας εκανε να μαζευτούμε λίγο κ να ειμαστε πιο προσεκτικοί σε όλα.

Η Χριστίνα συνεχίζει humana απο πάντα,το πίνει εως 450 ευτυχως,αλλά το μεσημεριανό είναι θέμα,δεν τρωει εύκολα.Η γιατρός μου ειπε να της δίνω κ το απόγευμα φαγητό μήπως κ αυξησει το βάρος της....θα δούμε....σας αφήνω να ετοιμαστω για την δουλειά σιγα σιγά.Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γωγω, εχω τζελ απο αλοη και ολο ξεχναω να της βαζω, ειμαι απαραδεκτη!!!

μπραβο, χαιρομαι πααααααρα πολυ που τα βρηκατε!!!μπραβο παιδια!!αντε, καλα βολια ;):lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω, εχω τζελ απο αλοη και ολο ξεχναω να της βαζω, ειμαι απαραδεκτη!!!

μπραβο, χαιρομαι πααααααρα πολυ που τα βρηκατε!!!μπραβο παιδια!!αντε, καλα βολια ;):lol::lol:

Ναι κ εγώ χαίρομαι γτ το πιο βασικό είναι,πως με ρωτάει πότε να βγεί μπου χαχχαχαχχαα!!!!!

ειναι χεσμένος λίγο,βρέ μήπως είμαι Χρυσαυγίτισσα κ δεν το ξέρω??????

Και με βοηθάει στο σπίτι όπως παλιά.

Αλοη ξεκίνα τωρα,ποτε δεν ειναι αργά....φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας για τον αφαλό και γενικά!

Τώρα έχουμε και άλλο θεματάκι...της έβαλα ένα φορμάκι με γιακαδάκι και έβγαλε σπυράκια στο κάτω μέρος στο μάγουλο και αναγκαστικά βάζω μια κρεμούλα (Elogon) αν και γενικά είμαι υπέρ των φυσικών μεθόδων

Δάφνη πώς και κοιμάστε ακόμα παρεούλα (δεν λέω ωραίο είναι :lol::lol: ) αλλά ...βολεύεστε? εννοώ...δεν θέλεις να χαλαρώνεις και λίγο μόνη σου ή με τον άντρα σου (..................... 8-)8-)8-) ) η δικιά μου πήγε στο παιδικό δωμάτιό της 12 μηνών και θεώρησα ότι άργησα αρκετά...μετά θα μπορέσει να πάει στο δικό του δωμάτιο? Ο άντρας μου ήθελε να την κρατήσουμε και να κρατήσουμε και το 2ο μωρό, να κοιμόμαστε δηλαδή όοοοολοι μαζί και το ένα να ξυπνάει το άλλο :lol::lol::lol:

επίσης μη με μαλώσετε αλλά ξέρετε αν επιτρέπεται το ποτο την περίοδο του θηλασμό αν πχ μόλις έχω ταίσει και ξανα-ταίσω μετά από 4-5 ώρες? ή αν έχω ταίσει και βγάλω γάλα και μετά πιώ ένα ποτάκι (ξέρω ότι το κρασι και η μπύρα επιτρέπεται) αα και αν το συνοδεύσω και με 1 (ένα καλεεεεεεεεεεε) τσιγάρο? μη με μαλώσετε και κυρίως μην το μάθει ο άντρας μου :lol::lol::lol::lol:

ελπίζω να μην έχει ανακαλύψει ότι γράφω εδώ και με παρακολουθεί!!!!!!!! χαχαχα

Γεια σου Έλενα, σούπερ μαμά!!!

Για τα σπιθουράκια μπορείς να βάλεις και λίγο γαλατάκι σου επάνω, βοηθάει.

Για το κάπνισμα: μέχρι 5 τσιγάρα την ημέρα είναι αποδεκτό αρκεί να είναι αμέσως μετά το θηλασμό και να μεσολαβεί δίωρο μέχρι το επόμενο τάισμα. Τσεκαρισμένο με γιατρούς, συμβούλους θηλασμού και βιβλιογραφία. Σου βάζω και το σχετικό άρθρο του γνωστού αγαπημένου μου γιατρού. ;)

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %8C%CF%82/

Για το αλκόολ: Η μπύρα και το κρασί (από 1 - αν κι εγώ τώρα που μεγάλωσε περισσότερο ο Άρης μερικές φορές πίνω και 2) επιτρέπονται μια χαρά και πάλι καλύτερα να μεσολαβεί τουλάχιστον δίωρο μέχρι τον επόμενο θηλασμό. Για βαριά ποτά (ουίσκυ, βότκα κλπ.) αν όντως μεσολαβούν 5-6 ώρες είναι επίσης οκ αλλά μη σου γίνει και συνήθειο. ;)

Για τον ύπνο τώρα... Για ώρες ηρεμίας και τρυφερότητας ;):lol: έχει κι άλλα δωμάτια το σπίτι (κι εξαιρετικά ευρύχωρο καναπέ! :P) Ο Άρης ξυπνάει ακόμα αρκετές φορές μέσα στη νύχτα και θα ήταν παράλογο να πηγαινοέρχομαι στο διπλανό δωμάτιο (ενώ τώρα κοιμάμαι και ξεκουράζομαι μια χαρά). Περιμένω τα δικά του σημάδια ετοιμότητας για να πάει στο δωμάτιό του και είμαι σίγουρη πως όταν είναι έτοιμος θα γίνει ομαλά η μετάβαση.

Καλές δυνάμεις και πολλά φιλιά στις κοράκλες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη όντως δοκίμασε την αλόη!!

Γωγώ πολύ χαίρομαι που επανήλθατε!!!

Κι εμείς είμαστε σε επανορθωτική φάση...

Έλενα με τον Άρη βγήκα ναι και σκάσαμε! Ευτυχώς ξεμπερδέψαμε γρήγορα. Αλήθεια κοίταξες καθόλου για vbac? Εγώ έχω βρει 2-3 γιατρούς αλλά σε ιδιωτικά (Λητώ, Ρέα και Ιασώ).

Είμαι χαρούμενη γιατί έφτιαξα κάτι κεφτεδάκια στο φούρνο (με κιμά από κοτόπουλο, μανιτάρια, καλαμπόκι, κολοκυθάκι και κόκκινη πιπεριά) για τον Άρη και τα καταβρόχθισε! Δεν πολυτρώει ούτε κοτόπουλο, ούτε λαχανικά, ενώ έτσι καμουφλαρισμένα τα τσάκισε!

Μουτς σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenakos ακόμα δεν κοιμάται ο Γιωργάκης? Μήπως τον πειράζει η ζέστη κι αυτόν μαζί με τα δόντια? Εγώ είχα κάνει τη μεγάλη καμπύλη σακχάρου χωρίς να έχω πρόβλημα, απλώς ο γιατρός μου ήθελε να είναι σίγουρος. Ήταν η μοναδική φορά σε όλη μου την εγκυμοσύνη που έκανα εμετό εκείνο το βράδυ (και διάρροια!) Να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι!

samantha κι εγώ αυτά που σου είπε η Δάφνη ξέρω για το θηλασμό. Κι εγώ δεν κάπνιζα αλλά μια μπυρίτσα ή ένα ελαφρύ κοκτέιλ όταν είχε κοιμηθεί και θα θήλαζε μετά από 5-6 ώρες το έπινα. Κι εσύ να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι. Ούτε να φανταστώ δεν μπορώ πως τα καταφέρνεις με 2 μωρά. Πάντως πρέπει να είναι πολύ γλυκιές οι 2 αδελφούλες μαζί!

Γιούλη όλα να πάνε καλά με τις εξετάσεις αύριο. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι.

Για τα ατυχήματα, η Κατερίνα μόνο το Σάββατο έπεσε από τον καναπέ που ήταν όρθια, έχωσε το χέρι μέσα σε ζεστό κερί αποτρίχωσης και έκοψε το δακτυλάκι της σε ένα γυάλινο βάζο στα πεθερικά μου! Φανταστείτε τι περάσαμε!

Άντρια με το καλό η ξαδέλφη σου! Με ένα γερό μωράκι! Κι εσύ με το καλό η αυχενική. Για να δούμε αδελφάκι ή αδελφούλα θα έχει η Βικτώρια?

Γωγώ πολύ χάρηκα που είστε καλά. Είχα γράψει κι εγώ για τους ευτυχισμένους γάμους αλλά μου σβήστηκε και μετά βαριόμουνα να τα ξαναγράψω. Πάντως πιστεύω ότι υπάρχουν ευτυχισμένοι γάμοι, απλώς έχουν και δύσκολες/άσχημες στιγμές, πράγμα φυσικό αφού πρόκειται για μια σχέση δυναμική που μεταβάλλεται και εξελίσσεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μου καλυτερα να μην καπνιζεις εστω για λιγο καιρο. Καλα στην φωτο δεν φαινετε οτι μολις γεννησες. η φωτο της Εμμας ειναι τωρα προσφατα; επειδη φοραει μακρυμανικο; Η μικρη που σου εβγαλε σπινθουρακια απο κατω ειναι απο την ζεστη, πλυν'την συχνα με καθαρο νερο και οχι πολλα ρουχα. εγω τωρα πια τον εχω γυμνο μες στο σπιτι.

Γωγω πολυ χαιρομαι που ολα τελος καλα ολα καλα!!!! την ιδια τακτικη ειχα ακολουθησει τον Δεκεμβρη και μετα συνηλθαμε.

Εμενα γυρναει σημερα ο ανδρας μου απο Κεφαλλονια. 2 μερες ηταν καλα χωρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ελενα εγω που εχω μιλησει με αρκετες συμβουλους κ με πνευμονολογο θα σας πω οτι υπαρχουν αρκετοι κ εκτοσ διαδικτυου που διαφωνουν με αυτη την αποψη...

Πιστοποιημενη συμβουλοσ θηλασμου μου ειπε οτι το ''σωστο και ιδανικο'' ειναι να μην καπνιζεις γιατι εχουν παρατηρηθει μικρο βρογχιτιδες που π ι θ α ν ω ς να συνδεονται με αυτο, στασιμοτητα βαρους, αλλεργικο ασθμα ενω παντα αυξανεται ο κινδυνος του συνδρομου αιφνιδιου θανατου... ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΤΟΝΙΣΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΜΗΝΟ. Τοτε τα μωρα ειναι αρκετα ευαισθητα, εγω ημουν αρειμανια καπνιστρια και εχω καταπιεστει πολυ και στο λεω. Εγω πιστευω και ισως (η δαφνουλα διαφωνησει :):):):) ) οτι υπαρχουν καποιες αποψεις που σαμποταρουν το θηλασμο και αποψεις που τον υποστηριζουν υπερβολικα ωστε να ειναι υπεραξια ωστε να μην πιει ενα μωρο ποτε συμπληρωμα που δαιμονοποιειται ... Δηλαδη και καποια φαρμακα που συναδουν συμφωνα με μια μεριδα συμβουλων με το θηλασμο (γιατι και οι συμβουλοι ειναι διχασμενη) οπως καποια αντικαταθλιπτικα εχουν σχετικο χρονο ημιζωης και τιποτα δεν ειναι σιγουρο... Ομως αντιβιωσεις , φαρμακα για ουρολοιμωξεις , λεηζερ, τατουαζ και καποια που οι γιατροι ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ επιτρεπονται... και αυτα τα λεει θηλαζουσα.. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα μας κανεις βρε σαμανθα???εσυ δηλαδη τωρα γεννησες?????????καλε εσυ εισαι κορμαρα!!!βρε μηπως βαζεις καμμια αλλη να σου γενναει τα παιδια?????? :lol::lol::lol:

η εμμα ειναι αστερι!!!!!πολυ γλυκειαααα!!!σε ποια να εμοιασε αραγε????

καλα αυτα τα μινι σου με τρελενουν!!!!!!!!

βρε σαμανθακι πες μου...νοιωθεις το ιδιο κ για τα δυο σου παιδια????οντως η αγαπη πολαπλασιαζετε????

συμπεθερουλα μου εμενα οι εξετασεις μου εβγαιναν μια χαρα αλλα με εβαλε να κανω κ την καμπυλη εγω θεωρω οτι πρεπει να την κανουμε ασχετος τα κιλα μας αλλα αυτη ειναι απλα η δικη μου γνωμη..αν νομιζεις οτι θα νοιωσεις καλυτερα ζητα απο τον γιατρο σου να την κανεις!!!ο δικος μου γιατρος την βαζει υποχρεωτικα σε ολες...κ να φανταστεις δεν ειναι ο τυπος που μας βαζει να κανουμε καθε μηνα εξετασεις σε ολη την εγκυμοσυνη μονο 3 φορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε happy μου,τι σε επιασε κ βαζεις πράσινα γράμματα?Μου φυγε το μάτι!!Κανόνισε ε??? :lol:

Σας ευχαριστω όλες για την συμπαραστασή σας κ την συμβουλή σας κ την αποψή σας,εδω είμαστε μπορεί να χρειαστουν παλι...μακριά αλλά λέμε...

Αντριά την έσπασα την σκούπα κ έπιασα σφουγγαρίστα :lol::lol::lol: Ειπαμε ειμαι Χρυσαυγίτισσα κ αμα θέλει ας μιλήσει καμία :lol:

Δεσποινάκι έτσι είναι,δυσκολες οι σχέσεις, πολύ δουλειά θέλει κ καπου το χανουμε....να προσεχεις την κατερινούλα σου,μα καλά απο τώρα αποτριχωση θέλει???

Δαφνη καλό διόρθωμα,τουλάχιστον να διορθώνεται το θέμα,έλα στο κίνημα κ εσύ,μπορείς :lol:

Χρυσό ξύλο Χ.Ξ. :lol:

Γεωργιάννα δεν σου έλειψε ο αντρούλης σου?Βολεύτηκες??Γτ διημουργείς πιο άνετα ε?

Εμ δεν γλυτωνουμε,τα ειπαμε αυτά.

Πάντως Έλενα εγώ ξέρω...ευτυχισμένη μαμά,ευτυχισμένο μωρό.Τα πάντα παν μέτρον άριστον ειδικά στην περιπτωση σου εις διπλούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνες γειά σας!

Είμαι ψόφια στην κούραση και δεν μπορούσα να μπω. Στη δουλειά μέτρια τα πράγματα. Προς το παρόν δουλεύω πρωινά. Και τα απογευματα "σέρνομαι".....

Σόρυ που δεν έχω κουράγιο να πω παραπάνω. Κλαίει και η μικρή.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ... Ο αιγυπτιος που ξυλοκοπησαν κ μαχαιρωσαν πι χρυσαυγιτες ο ενας εκ των δυο πεθανε η φιλη μου η βασω μενει εκει ειναι ψαρας με τρικυκλο κ εφερνε κ νικαια μεχει κ τα καγκελα του ξυλωσαν. Ισως να κατηγορηθω οτι ριχνω λαδι στη φωτια απλα πιστευω οτι το μελλον ειναι στους ωμους των μαναδων και στον τροπο που θα μεγαλωσουν τα παιδια...

Γωγω χαιρομαι που τα πατε καλα εγω ειμαι περιεργα...

Αφροδιτη πολυ καλη η αλογ

Ελενα απο που τα βγαζεις τα παιδια;;;;;

Σουλιτσα αυτο το "πρασινο" καψονι μη μας το ξανακανεις

Δεσποινα φιλια στην κατερινουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.llli.org/faq/smoking.html

Πράγματι Άφρο μου θα διαφωνήσω (αλλά το περιμένεις και δε μου θυμώνεις :P ) αν και ξέρεις καλά πως κι εγώ ήμουν φανατική καπνίστρια και το αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι εδώ και 21 μήνες. Η ερώτηση όμως της Έλενας ήταν αν μπορεί να πιει ένα ποτό με ένα τσιγάρο και να ξαναθηλάσει μετά από 4-5 ώρες. Ε ναι, πιστεύω πως μπορεί άνετα να κάνει κάτι τέτοιο.

Απόψε ήταν μια όμορφη βραδιά! Τόσο στην πρόβα μου, όσο και στο σπίτι μετά... ;)

Όνειρα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Δαφνούλα μου χαίρομαι που πέρασες όμορφα εχτές ΚΑΙ στο σπίτι γτ έξω ξέρω πως περνάς πάντα καλά.

Συμφωνώ με το θέμα της Ελενας κ ας μην θήλασα πολύ,ας μην υπερβάλλουμε για ένα τσιγάρο.

Σούλα είσαι Παναθηναικός???Θα σε βαρέσουμε,οπως λεει κ η αρχηγός :lol:

Αφρο τι έγινε,δολοφόνησαν Αιγύπτιο στην γειτονιά σου?Το ειπαν οι ειδήσεις?Δεν εχω μπεί καθόλου να δώ...ασε γτ σιχαίνομαι την σάπια κοινωνια που ζούμε.

Δανάη μου τι κάνεις???Φιλάκια στα ζουζουνάκια σου,δεν πειράζει που δεν μπαίνεις αρκεί να είσαι καλά :D

Γιούλη φιλιά στο μπομπιράκι Αλεξάκο,αχ τι μάτια Θεε μου!!!!

Αναστασία πρώτος καιρός προσαρμογής,πόλυ ζόρικος,κάνε υπομονή κ όλα θα ισιώσουν,θα δείς.

Κορίτσια ειμαι χαρούμενη γτ τελικά θα πάρω 1 εβδομάδα άδεια τον Ιούλιο 14-20 περίπου κ έχω άλλες 4 ημέρες την άλλη εβδομάδα,ευτυχως γτ έλεγα ότι δεν θα πάρω λόγω αδειών κ σαν καινουργια που ειμαι πρέπει να τις καλύψω,τωρα ο Χρηστος θα έχει 4ημερο,μακάρι να πάμε κάπου αν κ τα οικονομικά είναι τσιμπημένα.....θέλω να πάω την Χριστινα στην θάλασσα...

Σημερα δουλέυω πρωί.σχολάω στις 13.οο.Φιλακια πολλά κ Καλημέρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Σουλα μου συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να διαβασω τι γραφεις, αυτο το πρασινο φταιει!!!!

Η γνωμη μου οσο θηλαζουμε να μην κανουμε ουτε ενα τσιγαρο. εγω στον Αλεξανδρο επειδη ηθελα να καπνησω, αλλες καταστασεις τοτε, δεν του ξαναεδωσα με το που εβαλα στο στομα μου το τσιγαρο.

Με τον ανδρουλη μου εχτες τσακωθηκαμε. εγω νευριασα με την συμπεριφορα του. σημερα δεν ξερω εαν θα του μιλησω. τσαντηστηκε μαζι μου επειδη τον πηρα τηλ. ενω αυτος 1 ωρα πριν μου ειχε πει οτι ερχετε σπιτι και τελικα σταματησε στους γονεις του για λιγο. απο τα νευρα μου εβαλα το παιδι για υπνο για να μην τον δει, φυσικα το καταλαβε!! Δεν ξερω τι θελω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ποσο μου την σπαει αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Άναστασία καλή αρχή και κουράγιο. Φαντάζομαι ότι η δουλειά σου είναι κουραστική με ορθοστασία και πανω κάτω και φυσικά όταν γυρίζεις σπίτι έχεις μία από τα ίδια ε? Ελπίζω να συνηθίσεις γρήγορα και να πάνε όλα βολικά με τις βάρδιες σας.

Δάφνη πάντα τέτοια ;)

Γωγώ την προσέχω όσο μπορώ αλλά ανεβάινει πια σε δευτερόλεπτα στον καναπέ, ψήλωσε απότομα και δεν έχουμε ακόμα συνηδητοποιήσει που μπορεί να φτάσει και τα πεθερικά μου δεν της χαλάνε χατήρι σε ό,τι θέλει να πειράξει! Δεν θέλω να είμαι υστερική και όλη την ώρα πίσω της με μη και μη αλλά κάθε φορά που χτυπάει καίγομαι από τον πόνο και τις τύψεις. Αφού, επειδή είναι πάρα πολύ έξυπνη (κουκουβά!), της λέω πως αν δεν χτυπούσε τόσο συχνά το κεφάλι της θα ήταν παιδί θαύμα :lol:

Τι ωραία που θα έχεις άδεια! Εγώ να δω πως θα αντέξω μέχρι τον Αύγουστο.

Αφρο έτσι είναι, η ευθύνη που έχουμε είναι τεράστια και το μέλλον στα χέρια μας.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας και τα καλά σας λόγια για τις φωτογραφίες :D:D:D

το να χάσω τα 5,5 κιλά που είχα πάρει ήταν το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο...βέβαια έχω ακόμη κοιλίτσα, χαλάρωση και είμαι κατασπρη και δεν βλέπω και να πηγαίνω για μπάνιο φέτος, του χρόνου να είμαστε καλά με τα 2 ζουζουνάκια...

Άφρο δεν προλαβαίνω να φάω...δίνω προτεραιότητα στις σούπες (2-3 την ημέρα), πίνω αρκετό τσάι και τρώω γιαουρτάκια, όλα αυτά για να με βοηθήσουν στον θηλασμό και έτσι δεν τρώω βλακείες...αλήθεια εσύ που είσαι του κλάδου, τα συμπληρώματα μαγιάς μπύρας εχουν κάποιες παρενέργειες? παίρνω 15-20 την ημέρα....μήπως πρέπει να τα διακόψω για ένα διάστημα? Κάπου το διάβαζα αυτό...

Δάφνη μπράβο που πέρασες καλά μέσα και έξω από το σπίτι ;);) ! άντε και στα δικά μας :lol::lol::lol:

ααα και σχετικά με το θέμα του ύπνου, η δικιά μου χάρηκε τόσο πολύ που πήγε στο δωμάτιο της που τώρα δεν βγαίνει από την κουνια της οταν ξυπνάει και τρελαίνεται να παίζει εκεί...έτσι όπως λες, η μετάβαση έγινε τελείως ομαλά!

Σούλα μου παναθηναική, πραγματικά η αγάπη πολλαπλασιάζεται, να φανταστείς ότι το μικρούλι μου το αγαπώ τοσο πολυ που παροτι δεν ειναι ουτε 1 μηνα κοντά μου (εντάξει συν 9 στην κοιλιτσα) νιώθω ότι δεν θα μπορούσα να ζήσω χωρις αυτό...το αγκαλιαζω, του ακουμπάω το μαγουλάκι στο δικό μου, το φιλάω του χαιδευω το κεφαλάκι, την πλατουλα και τα μπουτακια και νιώθω ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο!η επαφή σωματική επαφή με το νεογέννητο είναι κάτι το μοναδικό....η μεγάλη μου τώρα εχει ανεξαρτητοποιηθεί κάπως και πχ δεν κάθεται αγκαλίτσα γιατί θέλει να περπατάει και να πειράζει τα πάντα...μόνο όταν κοιμόμαστε μαζί είμαστε σφιχτά αγκαλιά!

το δύσκολο είναι να ισορροπήσεις με τα 2 παιδιά για να μην είναι κανένα παραμελλημένο...και φυσικά το ... να επιβιώσεις... :lol::lol:

από την άλλη ο άντρας μου δεν έχει δεθεί ακόμα με την μικρή και έχει απίστευτη αδυναμία στην μεγάλη ... λίγο με ενοχλεί αυτό αλλά ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα και αυτό θα αλλάξει...

Γεωργιάννα η φωτο της Εμμας είναι λίγο αφου γέννησα. Είχε ψυχρούλα εκείνη την ημέρα. Αλήθεια, πόσο καιρό είστε με τον άντρα σου? Θεωρώ ότι ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να σε βοηθάει από την στιγμή που είστε και οι 2 εργαζόμενοι (και όχι μόνο για αυτό). Δεν μπορείς να τον πάρεις πχ με το καλό? (και μετα με το άγριο χιχι)

κοριτσάκια άρχισε να ξυπνάει η τοσοδούλα μου, συγνώμη αν δεν σχολίασα όλα όσα γράψατε.

Σας ευχαριστώ & πάλι για τις απαντήσεις σας!

σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Ti kanete koritsares mou?

Despoina mou se euxaristw gia oles sou tis euxes..8elw ena agoraki oxi toso gia mena alla gia ton george pou to 8elei tooosssoooo poli, ennoeitai gero k oti k an einai alla den ginete paraggelia? xexe :lol:

Gwgw k i sfoggaristra kanei kali douleia :lol:

Axxx den antexw allo douleia-mama mou-spiti ta idia atoma ta idia pragmata vare8ika :?:oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον θεωρητικα οχι εμενα εκαναν αερια στη μικρη κ μου ειχε πει η συμβουλος η κατερινα η μιχαηλιδου οτι ειναι υπερτιμημενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γωγώ για την άδεια!!! Εύχομαι να πάτε στη θάλασσα και να περάσετε υπέροχα!!

Δέσποινα έτσι είναι, δε γίνεται να είμαστε συνέχεια από πάνω τους, είναι αεικίνητα και απρόβλεπτα τα σκατούλια μας!

Αναστασία καλή προσαρμογή, θα πάρει χρόνο αλλά πιστεύω πως θα βρείτε τις καινούριες ισορροπίες.

Γεωργιάννα μου τι να πω, πρέπει εσύ να αποφασίσεις τι θέλεις. Πριν το Διονυσάκο πως ήταν τα πράγματα? Περνάγατε καλά? Είχες και πριν παράπονα? Ρωτάω γιατί βλέπω σε μας κάποια θέματα που υπήρχαν και πριν αλλά και κάποιες ισορροπίες που διαταράχτηκαν πλήρως με τον Άρη και ακόμα θέλουν πολλή δουλειά για να επανέλθουν.

Έλενα κι εγώ έχω απορία πως είναι με δύο παιδιά, είμαι σίγουρη πως η αγάπη κλωνοποιείται αλλά οι ισορροπίες σίγουρα θα θέλουν δουλειά, εγώ που είμαι και μοναχοπαίδι, δε το 'χω καθόλου σαν εικόνα αλλά θέλω πολύ δεύτερο παιδάκι!

Για το κάπνισμα, να ξεκαθαρίσω και πάλι για να μην παρεξηγούμαι, μίλησα για μέχρι 5 τσιγάρα (όχι μαζεμένα) και όχι συνεχώς. Και σαφώς αν μπορείς να μη καπνίσεις καθόλου είναι το ιδανικό και για τα παιδιά και για σένα αλλά μη τρελαθούμε κιόλας.

Επίσης είμαι απόλυτα σίγουρη για το ότι είναι καλύτερο μια μαμά που καπνίζει λίγο να θηλάζει παρά να καπνίζει και να δίνει γάλα φόρμουλα.

Το σπίτι μου είναι σα να έχει περάσει ανεμοστρόβιλος! Έχει αέρα και η βεράντα γέμισε φύλλα, ο Άρης βγάζει σχεδόν όλη τη μέρα στη βεράντα και μπαινοβγαίνει για να φάει κλπ., οπότε έχει φέρει ένα σωρό φύλλα και χώμα μέσα, είναι κι απλωμένα όλα τα παιχνίδια του, πηγαινοέρχεται και ο σκύλος με τις τρίχες του, ένας χαμός! Απ' τη μια με πιάνει τρέλα, απ' την άλλη μ'αρέσει!!

Βράζουμε ψαράκια, ο Βαγγέλης τηγανίζει πατατούλες (ναι στο μαγείρεμα βοηθάει ευτυχώς- είναι η μόνη δουλειά του σπιτιού που κάνει) κι έχω και παντζάρια από χθες. Γιάμι!! Εσείς τι καλό θα φάτε?

Σούλα κι εγώ στραβώθηκα με το πρασινάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια σου εύχομαι να έρθει ο γιόκας που επιθυμείς!

Κι εγώ αν με το καλό έρθει δεύτερο θα ήθελα κορούλα για να έχω ένα κι ένα! :)

Άφρο για τη μαγιά λες?

Είχα πάρει κι εγώ κάποια στιγμή, δεν είχα παρενέργειες αλλά δεν είδα και καμία διαφορά. Η τριγωνέλλα μου έφερε αύξηση στην παραγωγή αλλά να πω την αλήθεια το μόνο που θεωρώ απόλυτα αποτελεσματικό για την αύξηση της παραγωγής είναι να είναι το μωρό στο στήθος όση περισσότερη ώρα γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...