Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφρο μου τι αλλο να εκανα; καθε απογευμα κλαμα δυνατο λες και το χτυπαω, ουτε στο τηλ. δεν μπορω να μιλαω. οση υπομονη να εχει καποιος καποια στιγμη δεν αντεχει αλλο. εσυ τι θα εκανες; ξερεις τι ειναι να εχεις εναν γρινιαρη ανδρα που δεν ξερει τι θελει να φαει, να τακτοποιησει και το σπιτι και να εχεις και τον Διονυση να τσιριζει; Ποσες μερες εσυ θα αντεχες να γινετε αυτο;

Δεν σε παρεξηγω αλλα ειμαι και εγω χαλια με πονκεφαλους συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι πολύ θλιμμένη απο τον χαμό του άτυχου φαρμακοποιου αλλά κ για όσους δολοφονουνται αδίκως για το χρήμα...το χρημα μας εξουσιάζει τόσο πολύ τελικά,αυτοκτονίες,καταθλιψεις κτλ κτλ....

Πολύ λυπάμαι.......

Γεωργιάννα ναι,σε κτλβαινω γτ το είδα,πρέπει να εχεις πολύ υπομονή κάτι πρεπει να υπαρχει το εχεις ψάξει καθόλου?

Εχτές πήγε ο Χρηστος την μικρή σε καινούργια γιατρό,η 3η κατά σειρά,ειναι στην γειτονιά μας,παιρνει 40 ευρω ΚΟΒΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ,δουλευει στο Αγλαια Κυριακου-Παίδων,ηταν ευγενική,εδωσε καλές συμβουλές,όποτε θελουμε να την ενοχλουμε ειπε,ακόμα κ νύχτα,ευχαριστο κλίμα κτλ.

Θα την γνωρίσω κ εγώ την επόμενη φορά,δουλευα δυστυχως κ επρεπε να γινει το εμβολιο.

Το κακο ειναι πως εχει πάρει ΜΟΝΟ 70 γρ,μαλλον βασιζεται στο οτι ειναι υπερκινητικη κ το υψος ίδιο,79 ποντους.

Θα της προσθέσω φαγητό κανονικο κ το απόγευμα λέω μαζί με επιδόρπιο,το γαλα ευυχως ΄τωρα το πίνει....450 περιπου ημερησιως.

ndit

Για το air condition μας ειπε καλυτερα να μην βαζουμε στο δωματιό της,αλλα σε αλλο χώρο κ να μεταφερεται ο αερας ο δροσερός,παντα παραθυρο ανοιχτο κτλ.....η αλλη γιατρος μου ειχε πει 24 βαθμους καλά ειναι..............εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου τον πιανει κατα διαστηματα. μολις μπαινει τιμωρια ηρεμει για λιγο καιρο. μαλλον προσπαθει να μου παρει τον αερα.

Καποια στιγμη τα παιδια σταματανε να περνουν βαρος καθε μηνα. δεν ξερω εαν ειναι καλη ιδεα να τρωει και το απογευμα φαγητο, μη της φορτωσεις το στομαχακι πολυ. ρωτα και την παιδιατρο να δεις. εμενα εχει κοψει το απογευματινο, μαλλον λογο ζεστης.

Δαναη τι κανεις; τρεχεις παλι;

ΚΑτι μου λεει ο ανδρας μου να παμε Κεφαλλονια για διημερο να ψηφισει κιολας. αλλα δεν ξερω το σπιτι ειναι κλειστο ενα χρονο, αξιζει; θα δουμε τι θα αποφασισει ο ιδιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αφροδιτη, για το γαλα αν ρωτησεις χιλιους ανθρωπους θα σου πουνε χιλιες αποψεις!!! πρωτο και κυριο, εγω θεωρω, το ΜΗΤΡΙΚΟ οσο παει no limit up ... αλλα, επειδη, η δικη μου το σταματησε νωρις θα αρκεστουμε στο γαλα κατσικας :) η πλακα ειναι οτι στο χωριο οντως εχει ο θειος μου κατσικες, και η μαμα μου πηζει τυρι!!!λετε να μαθει να το βραζει κιολας;;δεν την εμπιστευομαι :( γενικα, προσπαθω, να της δινω οσο γινεται λιγοτερο επεξεργασμενες τροφες, και δεν εχω πειστει οτι ολα τα εξτρα που εχουν τα βραφικα γαλατα, ΟΝΤΩΣ τα χρειαζονται τα μωρα...τεσπα

γεωργιαννα, εχεις δικιο κοριτσακι μου, με τοσα στο κεφαλι σου δεν αντεχεις και πολυ :( εμενα, οταν δεν με βοηθαει ο γιωργος, απλα δεν κανω πολλα πραγματα : επιλεγω να μας πνιξουν τα ασιδερωτα η να φαμε χθεσινο φαι και αντ'αυτου να ασχοληθω με την αθηνα...δεν μπορω να γινω χιλια κομματια και αν χρειαστει, ας ειμαι χειροτερη νοικοκυρα....βεβαια, το εχει καταλαβει, και οταν ειναι σπιτι παιζει μαζι της για να κανω τα απαραιτητα :) μπραβο για τα κιλα!!κι εγω οταν περιμενω περιοδο ειμαι συν 1 ;)

γιουλη μου, καλο κουραγιο με τις δουλειες, και μες στη ζεστη πως αντεχεις;;;εγω το πρωι πηγα λαικη και νιωθω καταβεβλημενη!!αυτη η ζεστη ειναι ο,τι χειροτερο!! ο αλεξακος πως ειναι, συνηλθε;;; μεχρι τα τρια, τα μωρα χρειαζονται αγαπη και συνεπεια λογων και εργων!!μην σκας, μια χαρα παιδακι θα γινει, και να του λες συνεχεια τι καλο παιδι που ειναι!!τα παιδια χαιρονται να επιβεβαιωνουν την αποψη μας γι'αυτα!!

γωγω, κι εγω τα πηρα με τη δολοφονια του ανθρωπου...κριμα, δεν εχω λογια... στο δωματιο της, ανοιγω αιρ κοντισιον κανα τεταρτο στους 26 , και το κλεινω οταν τη βαζω για υπνο....κι εγω ετσι κοιμηθηκα χτες....στο μενιδι, περυσι, στο δωματιο της εχουμε ανεμιστηρα οροφης και κοιμοταν μια χαρα με την χαμηλη ενταση...τελικα, πως ειστε με το χρηστο;;; αν οι τελευταιες μετρησεις της χριστινας εχουν γινει απο διαφορετικο γιατρο, ειναι φυσιολογικη μια αποκλιση...αλλωστε, ειναι αρκετα ψηλη, μπορει να εκανε διαλειμμα ;)

δεσποινα, τι κανει η κατερινα;;;καιρο εχω να ακουσω τα κατορθωματα της!!!

δεν εχει μπει και η δαναη καθολου!!!ελπιζω να παιζουν με τα κουβαδακια τους σε καποια παραλια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε αφροδιτακι εχω ριξει γελιο με εσενα αυτες τις ημερες!!!δεν σε εχω συνηθησει να βριζεις κ μου φανηκε ΤΕΟΝ :lol::lol::lol::lol::lol:

πως ειναι το μαγουλακι της μικρης????

γιουλι μου ισως να περναει καποια φαση δωσε του πολλες αγκαλιες κ φιλια για να σου τα ζηταει αρα τα εχει αναγκη καποια στιγμη θα μεγαλωσει κ θα τον κυνηγας για μια αγκαλια :lol::lol: μονο απο τις γκομενες θα δεχετε :lol::lol::lol:

η δαναη εξαφανιστηκε...πως να πηγε αραγε η αυχενικη???

μιλησε καμμια μαζι της????

γωγω μου τραγικες καταστασεις....ευτυχως εδω επανω εχει ηρεμια δεν εχουμε τετοια πραγματα...που θα φτασουμε αραγε???

παντως κοριτσια μια που λετε για γαλατα εμενα η γιαγια μου ειχαν προβατα κ επινα γαλα φρεσκοτατο μικρη!!! :lol::lol::lol: απο την παραγωγη στην καταναλωση!!!! :lol::lol::lol::lol:

σημερα εκανα καμπυλη ολα καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλακι, μπραβο για την καμπυλη!!! θυμαμαι την ειχα αγχος στην εγκυμοσυνη :) καλε, που εβρισα και δεν θυμαμαι;;;;μαλλον, εν τη ρυμη του λογου, γιατι νευρα δεν ειχα τωρα τελευταια ;)

η δικη μου ηταν πολυ καλη σημερα!!ξυπνησε 4.30, καθισαμε στο δωματιο της και παιξαμε, μετα εφαγε το γιαουρτακι της και μαζεψα την κουζινα, και τελος την εβαλα στο παρκο στη βεραντα για να την πλυνω και καθισε τοσο που μπορεσα να καθαρισω και τα φασολακια!!! :shock::shock::shock::shock: τωρα μολις γυρισε με τον πατερα της απο το σουπερμαρκετ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργιαννα μου σε καταλαβαινω απολυτα οτι ολα ειναι πανω σου απλα δε θα το χειριζομουν ετσι... νομιζω οτι θα αφηνα το σπιτι μπουρδελο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και τον αντρα μου νηστικο μεχρι να πεινασει για παραδειγματισμο ... τυπου πεινας;;; πηδαααα!!! τα εχω κανει και τα δυο... τελος παντων κακως μιλησα κ ζητω συγνωμη η καθε μαμα χειριζεται οπως ξερει το παιδι της και εσυ ξερεις το διονυση οποτε δε μου πεφτει λογος.!!!!! :):):):)ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΑ ΤΗ ΛΥΣΙΣΤΡΑΤΗ;; εγω δεν την παλευω γενικα

νιωθω περιεργα η μικρη μου χθες και σημερα που ΚΑΝΕΝΑΣ δε μου χαλασε το προγραμμα (μπηχτη για τη μερα που ειχα νευρα) κοιμαται απο τις οχτω μιση εννια παρα βεβαια το δικο μου το μπουμπουκι ξυπνα για θηλασμο πολλακις το βραδυ ... οποτε αυτο το εχω συνηθισει... εχω ενα χρονο και να κοιμηθω πανω απο τεσσερις ωρες σερι... λεει η παιδιατρος οτι ισως αμα περπατησει (που τη βλεπω να αργει) και κουραζεται... να κοιμαται σερι. Της εχει κοπει και τελειως η ορεξη αλλα ενταξει λογικο με τη ζεστη και τα δοντια. Εμεις ειχαμε μονο τεσσερα τωρα εχει βγει ο μισος γομφιος και το ενα απο τα πανω διπλανα εχει σκασει σχεδον μυτη.. εχω πολυ διαβασμα και ειμαι κουρασμενη ψυχολογικα πολυ απο πολλα και πολλους... να δω θα κανω μπουμ μεσα στο καλοκαιρι; η αρχες φθινοπωρου; ακουω στοιχηματα...

σουλα ευγε για την καμπυλη!

δαφνηζηλευω...

αναστασια μακαρι να βρεθει καποια λυση...

δεποινακι και μενα η παιδιατρος μου λεει οπωσδηποτε μεχρι δεκαπεντε μετα ο τι θελει το παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΔΑΚΙΑ....ΑΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ???ΕΧΩ Κ ΤΟ ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΕΙΡΑΣ Κ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΕΙ...ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΗ ΛΕΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ....ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΑΚΙΟΛΙ ΚΑΙ ΣΦΟΥΓΓΑΡΟΠΑΝΟ ΜΙΑ ΖΩΗ...ΒΕΒΑΙΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ Κ ΕΠΙΔΙΩΚΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΚΡΟΝ ΑΩΤΟΝ...ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ...ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΝΑΠΤΥΚΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ...ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ,ΟΧΙ ΔΥΝΑΤΑ,ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΝΤΑΣΗ ΦΩΝΗΣ,ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ Κ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΠΟΣΟΥΛΑΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ....ΓΑΛΑ ΓΙΟΚ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΕΔΩ Κ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΠ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΑΜΕ....ΠΗΓΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ...ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΜΙΛΑΜΕ...ΣΙΚΩΤΙ,ΝΕΦΡΑ,ΣΤΟΜΑΧΙΑ ΟΛΑ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΓΤ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΠΗΓΑ Κ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ...ΠΟΣΟ ΗΡΕΜΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΓΑΛΗΝΙΟΣ...ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ ΚΑΤΩ ΣΠΑΡΑΞΕ...ΣΗΚΩΘΗΚΕ Κ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ Κ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΣΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ...ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...ΤΙ ΕΧΕΙ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ...ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ...ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΕΙ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΛΥΠΟΘΗΜΗΣΩ ΚΙΟΛΑΣ,,,ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟΨΥΧΗ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ ΟΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ,Η ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΠΑΝΙΑ,,,ΘΑ ΠΛΥΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΙΑΤΟ Κ ΘΑ ΑΠΛΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΥΧΟ.Κ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙ....ΣΟΥΛΑΚΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΣΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΩ Κ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ....

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ...ΠΑΩ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ...ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι είμαι της άποψης πως το γάλα είναι υπερεκτιμημένη τροφή (ενώ δεν είναι ιδιαίτερα θρεπτικό στην ουσία) και πως αν ένα παιδάκι αντιδρά στο γάλα δε χρειάζεται να το πιέζουμε αρκεί να τρώει άλλες πηγές ασβεστίου όπως γιαούρτι, τυρί, ταχίνι, μπρόκολο, σαρδέλες και τόσα άλλα...

Οι δουλειές του σπιτιού δε τελειώνουν ποτέ, οι άντρες δεν ικανοποιούνται ποτέ, το ερώτημα είναι για πόσο καιρό τους ανεχόμαστε... :lol:

Εμείς έχουμε ανεμιστήρα οροφής σε όλα τα δωμάτια, τον ανάβω στο χαμηλό όταν κοιμόμαστε και κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα τον κλείνω.

Από τις 4 που γύρισα από την πρόβα μέχρι τις 9.30 που κοιμήθηκε, έτρεχα με τον Άρη πάνω κάτω σ' όλο το σπίτι, παίξαμε πάρα πολύ, το διασκέδασα αλλά με ξεπάτωσε!

Σας φιλώ γλυκά και εύχομαι μια ήρεμη και λίγο πιο δροσερή νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη, μήπως κάτι συμβαίνει με τη νταντά? Γιατί μόλις ακούει το όνομά του να τρομάζει? Μήπως τον μαλώνει πολύ φωνάζοντάς τον με το όνομά του? Που να ξέρεις κι εσύ όμως....΄Όταν τον αφήνεις στη νταντά πηγαίνει ευχάριστα στην αγκαλιά της?

Με τη δουλειά που λέτε...ξεκινάω την δευτέρα. Σήμερα μου είπαν ότι θα πάω προσωρινά σε χειρουργικό τμήμα για μία εβδομάδα πρωινό ωράριο. Μετά βλέπουμε... Οπότε την κυριακή θα "κουβαλήσω" τη μαμά μου για μερικές μέρες, μέχρι να βγάλουμε άκρη.

Η Δανάη έκανε τον υπέρηχο και όλα καλά. Της έστειλα μήνυμα. Τώρα διαπίστωσα ότι δεν τη ρώτησα αν είδαν φύλο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω να πώ,πώς τραβάμε μεγάλο ζόρι,η καθεμιά ξεχωριστά έχει κάνει βουτιά στα βαθιά,έχουμε μπεί σε λούκι κ στην ουσία βοήθεια απο κανέναν.

Γιούλη κ εμενα τα ίδια μου κάνει,δεν με αφηνει να κουνηθώ ρούπι,προσπαθώ να μαγειρέψω η να μαζεψω τον νεροχύτη κ μου ερχεται ανάμεσα στα πόδια με γκρίνια κ όταν την αγνοώ με δαγκώνει :shock: κ πονάωωωωω!!!Οποτε αναγκαστικά την πέρνω.

Θελει να παιζουμε συνέχεια αλλιώς γκρινιάζει.

Ο Χρηστος την βαζει στο πάρκο κ καθετε,μαζί μου όμως κάνει σαν τρελή.

Αφροδίτη κ εγώ γελαγα με το πλουσιο λεξιλογιο σου,είπα "'οπα το Αφροδιτάκι" :lol:

Καλή η ιδέα σου να αναβω πρίν τον κλιματισμό,μετά όμως δεν ζεσταινεται πάλι το δωμάτιο?

Γεωργιάννα πρέπει να της δινω περισσοτερα γευματα,δεν γινεται διαφορετικα.

Να αυτό μου την σπάει κ με τον Χρηστο,πρεπει να αποφασίζει αυτός για το αν θα πάω κάπου?

Αχ δεν μπορω,θελω να την παίρνω κ να μην δινω λογαριασμό σε κανέναν.

Ευχομαι πατε Κεφαλλονια να κάνει κ μπανακι το βατραχάκι :D

Ρε συ Αφρο,καλά τα λές,αλλά αν αφησω το σπίτι για να επαναστατήσω τα μαζευω 3πλα μετά,δεν συμφερει...αν σε βοηθαει ο αντρας σου κ πιανει τόπο ΟΚ.

Με τον Χρήστο,μιας κ ρωτησες Αφροδιτάκι,μετά απο μέρες έλλειψης επικοινωνιας,αρχίσαμε κ μιλάμε μόνο σε οτι αφορά την Χριστίνα κ διαφορα σχετικά...κάνει κ αστειάκια αλλά ακόμα δεν εχουμε κοιμηθει μαζί.

Το βιολί όμως βιολάκι,πάλι έξω ειναι,θα ερθει μετα τις 00.00.Γαμ... την μπάλα τους δλδ.

Απο την άλλη καλυτερα μόνη μου σπίτι.

Δεν αλλάζει αυτό.Προχτές του ειπα ότι 8α αργησω κ εγώ,θα πάω μια βόλτα μετά την δουλειά έτσι κ έγινε....γύρισα 23.30 κ τι καταλαβα?Κομματια το πρωί....μήπως δεν το χω τελικα.μπήκα για τα καλά στο ΄ταψι κ πρεπει να χορο-πηδήψω......πφφφφφφφφφ

Αναστασία κάτι ειναι κ αυτό,αντε καλή αρχή κ όλα καλά θα πάνε!!! :D

Δάφνη τι θα κάνουμε μεδαυτους????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ για το γάλα δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική γιατί το λατρεύω, οπότε "νομίζω" ότι και το παιδί πρέπει να πίνει γάλα για όσο το δυνατό περισσότερο. Αλλά τονίζω ότι το λέω εγώ που δε σταμάτησα ποτέ να πίνω γάλα μέχρι και τώρα :?

Για τους άντρες τι να πω? Κάτσε να πιάσω δουλειά (και τί δουλειά...), να φύγει και η μαμά που θα την έχω βοήθεια τις πρώτες μέρες και θα με δείτε κι εμένα μετά.... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως γάλα με γάλα διαφέρει,η σκόνη δεν είναι ένα θρεπτικό γεύμα?Με αυτό μεγαλώνουν κάποια....αλήθεια πόσα μλ πίνουν ημερησίως?

Πρεπει να βάλω στοχο να πίνει γυρω στα 700 μλ μήπως παρει κανενα κιλο...

Πολύ πρόβλημα κ το φαγητό τους ρε γμτ,μεγαλη έννοια.......

Πάντως εγω δεν μπορω να ζησω χωρίς γάλα,καθε μέρα πίνω γιαμμιιι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αφρο μου δεν σε παρεξηγησα και μην ζητας συγνωμη, ειπες πολυ ωραια την αποψη σου. Δεν ειναι στο παιδι αλλα ποσες αντοχες εχουμε. εγω περιμενα να μου δωσεις καμια λυση!! :lol::lol::lol: με το σπιτι ασχολουμε τα Σ/Κ, σπανια τις καθημερινες. αλλα μεχρι να μαγειρεψω, να πλυνω τα πιατα περναει η ωρα. με το μικρο ασχολουμε, παιζω, αυτος θελει συνεχεια αγκαλια.

Τελικα δεν θα παμε Κεφαλλονια, ενα διημερο μου μενει να ξεκουραστω και αυτο θα κουραστω περισσοτερο;;; αφηστε που αδιαθετησα εχθες, 3 μερες νωριτερα!!!

Γωγω ο δικος μου πινει το πολυ 400 γρ. γαλα, δεν θελει. ενω ο Αλεξανδρος επινε τοτε πανω απο 600 την ημερα.

επειδη πρεπει να φυγω τα λεμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' ότι ξέρω η ιατρική σύσταση γι αυτή την ηλικία είναι γύρω στα 400 - 500 ml γάλα την ημέρα και ποτέ πάνω από 700.

Αναστασία καλή αρχή κι εύχομαι όλα να εξελιχθούν ομαλά!

Άφρο μαζί θα το κάνουμε το μπαμ, περίμενε... ;)

Κούραση, πολλή κούραση...

Κάπου είχες γράψει Γεωργιάννα πως είναι δύσκολο να μεγαλώνεις μόνη σου ένα παιδί.. αναρωτιέμαι: αφού και τώρα μόνες μας το μεγαλώνουμε, ποια η διαφορά?? ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου κρατησε την αννα το πρωι να κοιμηθω μια ωρα( εγω γιατι θε επρεπε να του γλειψω τους πατουσες κ να πω ευχαριστω δεν ξερω) λοιπον απο εκεινη την ωρα παιζει κομπιουτερ εγινε της κορεας .. Γιατι λεει τον διαταζω. Τυπου γιαννη κοιτα το παιδι να φτιαξω το φρουτο σου λεω θα πεσει απο τον καναπε η ρε γιαννη μασαει το καλωδιο κλπ κλειστηκε στο δωματιο κ παιζει κ θα κοιμηθει λεει να βρει λιγο χρονο για αυτον κ αμα εχει ξυπνησει μηπως παμε καμια βολτα ολοι μαζι... Μιλαμε βουιζει το κεφαλι μου κ θελω να διαβασω μετα κ δε θελω ΠΑΛΙ ν την κρατησει η μανα μου αλλα οταν την κραταει ο γιαννης δεν την προσεχει πανω απο ενα τεταρτο θα χαζεψει κ δε μπορω να συγκεντρωθω κι ολο κλαιω αλλα καλα να παθω που πισωγυριζω κ δεν παιρνω αποφαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditoula mou kamia fili sou pou exei ipomoni k ta paei kala me tin annoula min peis tis mamas sou pali den iparxei? I kammia 3aderfi pou exete stenes sxeseis?

3erw poso "asxima" niw8eis olo na tin prosexei i mama sou k tin mama mou tin vgazei nok out oli tin evdomada k etsi prospa8w savvatokiriako na min poli pigenoume na 3ekourazete k ekeini k an den tin paw me pernoun til k zitane na tin doune :D

Telika 8a kanw nuggets, patates tiganites k salatoula 3erw einai an8ugieino alla kollisa :oops: den mou erxotan tipota kalitero eukolo k grigoro..Einai wra k tis mikris na 3ipnisei k eipa na min anoi3w fasaries me diskolo fagito k na to afisw stin mesi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρωω φασολακια ψητα στη γαστρα και ειναι λουκουμι :D

αφροδιτακι, σε καταλαβαινω, χιλια δικια εχεις κι εσυ και ολες μας!!!δε λεω να κανουμε υπομονη, λεω να τα λεμε ΟΛΑ μεχρι να χωνεψει η χοντροκεφαλα τους ποσο δυσκολο πραγμα ειναι να μεγαλωνεις ενα ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ παιδι και να κανεις και ολες τις ΑΓΓΑΡΕΙΕΣ του σπιτιου!!για να μην πω και για οσες ξεπατωνονται στη δουλεια ενα 8ωρο εκτος σπιτιου..και μετα ακους :" δεν θες να κανουμε σεξ, οπως παλια :(:( " !!!! εγω, πια, μετα απο ενα διαστημα που δεν μπορουσα να συγκρατησω τα νευρα μου και εφευγαν τασακια απο τα χερια μου προς τους τοιχους, αποφασισα οτι θα τα λεω ΟΛΑ και τα μικρα και τα μεγαλα, γιατι δεν ειμαι Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΕΡΕΖΑ ειμαι μια ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΜΑΝΑ που δεν θελει να αναγνωριστει η αξια της μετα θανατον....και απο τοτε,του λεω ο,τι με πειραζει και του εξηγω οτι ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ απλως λεω την αποψη μου, η το παραπονο μου, η την εμπειρια μου....στο κατω κατω, αυτον τον ανθρωπο τον διαλεξα διπλα μου και οπως ΜΑΘΑΜΕ να ειμαστε ΣΥΖΥΓΟΙ , ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ να ειμαστε και ΓΟΝΕΙΣ.

χαρηκα που ειναι ολα καλα με τη δαναη!!!πηγα να παρω ενα ημερολογιο εγκυμοσυνης για μια ξαδερφη και τη σκεφτομουν...

αντρια, καλη ορεξη, ολα χρειαζονται με μετρο!! ;)

για το γαλα πιστευω οτι ο καθενας εχει τη δικη του αποψη, αλλα εγω θα συμφωνησω με τη δαφνη...η δικη μου πινει 500-600 περιπου την ημερα και νομιζω ειναι μια χαρα, αλλα και λιγοτερο οταν πινει δεν ανησυχω... γωγω, γιατι ανησυχεις, δεν ειναι καλα η χριστινα στις καμπυλες;; απο ενα σημειο και μετα, οπως ειπε η γεωργιαννα, δεν παιρνουν το ιδιο...για το δωματιο : χτες ξυπνησε, μαλλον απο ζεστη στη 1.30, ανοιξα λιγο το αιρ κοντισιον , κοιμηθηκε και μετα το εκλεισα..αλλες νυχτες δεν ξυπναει, τι να σου πω!!παντως οι ανεμιστηρες οροφης ειναι πολυ καλη λυση... :)

γεωργιαννα, καλυτερα που δεν φυγατε, πολυ κουραση για 2 μερες μονο!!!δεν εχει τοση ζεστη, μπορειτε κι εδω να περασετε ωραιο σκ!!

αναστασια, ελπιζω να πανε ολα καλα με την επιστροφη σου στη δουλεια!!!καλως να δεχτεις τη μανουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditi mou euxaristw!! Itan wrea i epilogi mou telika :)

Eipa na vgw apo to air condition k ir8a e3w ston george k sto mwro pou einai stin pisinoula alla den antexete me tipota, poooollliiii zesti!! [smilie=blob8.gif] variemai na mpw mazi tous!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΑφνη μου υπαρχει διαφορα. εστω εχεις να τσακωθεις μαζι του, σε βοηθαει οικονομικα. εμενα ουτε 1 ευρω δεν μου εδινα και ειχα να πληρωσαω και λογαριασμοι κτλ. που τα ξερεις καλα.

Αληθεια δεν ξερω πως να στο περιγραψω. Οταν αρχισα να μενω με τον ανδρα μου ειχα μια βοηθεια οικονομικη, μετα μου εδωσε και κανονικα την διατροφη. Τωρα προσεχω μονη μου τα παιδια και τα μεγαλωνω αλλα οικονομικα με με βοηθαει και ο ανδρας μου. Ναι τρεχω παντου μονη μου, αλλα το βραδυ θα εχω να ανταλλαξω μια κουβεντα με καποιον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα η ερώτηση ήταν μεταξύ αστείου και σοβαρού, σαφώς καταλαβαίνω πόσο δύσκολο ήταν για σένα και τον Αλέξανδρο.

Όσον αφορά όμως το γάμο, δε θέλω μόνο μια τράπεζα κι έναν βραδινό συνομιλητή, δε μου αρκούν αυτά (άσε που η συνεισφορά του και στα δύο αυτά είναι η ελάχιστη). Άλλα πράγματα μας έφεραν κοντά... Δεν έχω παραιτηθεί, προσπαθώ να βρω τους τρόπους να ξαναθυμηθούμε όλα όσα μας ένωσαν, αλλά έχω ένα φόβο μέσα μου πως αυτά δεν αρκούν για να ζήσουμε μαζί. Λένε πως τα μεγάλα πάθη δε διαρκούν, θέλω πολύ να το διαψεύσω, όμως τρώω συνεχώς χαστούκια...

Πάω γιατί ο Άρης ετοιμάζεται να γκρεμιστεί από το αλογάκι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν γνώρισα το Βαγγέλη ονειρεύτηκα ένα παιδί μαζί του. Ότι κι αν γίνει λοιπόν, έχω το παιδί του έρωτά μου, αυτό από μόνο του είναι τεράστιο. Δεν αρκεί αλλά είναι τεράστιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...