Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΑΣ ΙΚΕΤΕΥΩ ΠΑΡΑΤΗΣΤΕ ΜΕ ΗΣΥΧΗ......ΔΕΝ ΘΕΛΩ Κ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 4-5 ΧΡΟΝΙΑ....ΗΔΗ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΠΙΡΑΛ....ΝΙΩΘΩ ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ...ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 30(ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΙΟ)....ΕΜΕΝΑ ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ....ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 26....ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ-ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ...ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΑΤΑ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ....

ΣΤΕΙΣΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ Κ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΠΟΥ ΚΑΘΙΣΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ Κ ΤΙΣ ΕΥΝΟΗΜΕΝΕΣ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΤΟΥΣ ΓΑΛΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ??ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΣ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΑΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ....ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟ ΛΙΓΟ..?ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΘΕΙ,ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ Κ ΝΑ ΤΡΙΦΤΕΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...ΓΤ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΑΘΜΟ ΟΠΩΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΔΙΑ???ΘΑ ΜΠΩ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΕΔΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαλλον Γιουλη δεν ξερεις να διαβαζεις. η Αναστασια δεν εχει προβλημα που θα παει για δουλεια, αλλα οπως ειχες και εσυ προβλημα με το που θα αφησει την μικρη. την επομενη φορα διαβασε καλυτερα σε παρακαλω. το δικο σου παιδι γτ δεν το πηγες παιδικο οπως χιλιαδες αλλα παιδακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Σαμανθα ουτε να σαραντησεις δεν περιμενες; εργασιομανης εισαι; :lol::lol::lol:

Σουλα τα χαπια σου!!!!!! ειδικα τον μαγνησιο για τις κραμπες.

Οσο για το θεμα που μιλατε για το βαρος των παιδιων δεν θα σχολιασω επειδη εχω αντιθετη γνωμη με αυτα που λετε και επειδη ετσι και γραψω θα με φατε δεν θα πω τπτ.

Αφροδιτη δεν θα το πιστεψεις τι ειδα στον υπνο μου!!!!!!!!!! την Αθηνα σου 18 χρονων!! :o:o και καλα σκεφτηκα πως θα ειναι μετα απο πολλα χρονια εαν θα κανουμε παρεα και ειδα εσενα και την Αθηνα που ηταν σε μια καφετερια. Πανεμορφη και τα ομορφα ματακια της ειδα. και εσυ δεν πηγαινες πισω!! δεν ειχες αλλαξει και πολυ!!

ανατριχιασα, βρε γεωργιαννα!!! :shock::shock: μακαρι, να ειμαστε ετσι και καλυτερα μετα απο πολλα πολλα χρονια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου τωρα τα χαπακια μου τα εχω παρει παραμασχαλα κ δεν τα αποχωριζομε λεπτο!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εχω σκασει απο την ζεστη λεμεεεεε!!!!εκανα μπριαμ στον φουρνο κ αναψα ακομη περισσοτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον Γιουλη δεν ξερεις να διαβαζεις. η Αναστασια δεν εχει προβλημα που θα παει για δουλεια, αλλα οπως ειχες και εσυ προβλημα με το που θα αφησει την μικρη. την επομενη φορα διαβασε καλυτερα σε παρακαλω. το δικο σου παιδι γτ δεν το πηγες παιδικο οπως χιλιαδες αλλα παιδακια;

νομίζω πως και η Γιούλη και η Αναστασία έχουν καταθέσει χαρτιά για παιδικό σταθμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA SASSSSSSSSSS AGAPITE MOU FILES XATHIKAME , EGO DILADI XATHIKA , TI KANETE POS ISTE ? PETHIMO TIN OMORFI AFTI PAREOULLA SAS POU TA LEGAME EDO TOSO KAIRO , ME TIS PIO POLLES MILAME MESO FB ;);) POS ISTE? ARXISAN OI PROTES SKANDALIES E? :lol::lol::lol::lol: NA XAIRESTE TA PEDAKIA SAS!!!!! :YMHUG::x:x:x:x:ymparty::ymparty::ymparty:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλιτσα μου να σου στειλω ενα κουτακι που ειναι για χαπακια; τα πουλαμε εδω στην εταιρεια; :lol::lol: ετσι για να τα εχεις παντα μαζι σου!!!!

Δεσποινα μου τα χαρτια που κανουμε τωρα αιτηση για παιδικο ειναι για Σεπτεμβρη. Ξερει η Γιουλη τι εννοουσα. οταν η ιδια αγχωνοταν που θα παει για δουλεια κανεις δεν της μιλησε ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΩΤΟΝ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΗΤΑΝ 8,5 ΜΗΝΩΝ,ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΡΕΦΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΕΝΝΟΩ ΓΤ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ....ΑΝ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ,ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΙΟΛΑΣ,ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΥΠΟΨΙΝ ΜΟΥ ΤΗ ΝΤΑΝΤΑ Κ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΤΗ ΝΤΑΝΤΑ....ΑΙΤΗΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΒΡΕΦΙΚΟ,ΟΧΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΡΕΦΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ....

ΤΟ ΟΛΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΟ ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ<<ΓΤ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ>> ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΖΗΤΗΣΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΨΥΧΡΗ ΛΟΓΙΚΗ...ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΝΟΗΜΕΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΑΣ....Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΙΑ,Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 8,5 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΝΕΤΑ ΣΕ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ....ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΑ,ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ Ο ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ Κ ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ???ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ Κ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.....ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΑ....

ΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΤΟΜΗ(ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ) ΜΙΑ ΕΣΥ ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΗΣΟΥΝ ΑΠΟΤΟΜΗ 10 ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ.....ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΥΠΟΥ ΤΟ ΑΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΤ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ....ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το λοιποοοοοον.... η μικρη μου πηγε για υπνο, εγω εφτιαξα το καφεδακι μου και διαβασα τα νεα σας!!

σουλακι, δικιο εχει η δεσποινα, μαλλον κραμπα ειναι, πω πω, η εγκυμοσυνη μου φαινεται τοοοοοσο μακρινη υποθεση!!! :lol: να ξεκουραζεσαι και λιγο!!μπριαμ, εεε;;;;εγω σημερα εκανα ceasar's σαλατα, παραγγελια της κουμπαρας μου που ειναι εγκυος και δεν της χαλαμε χατιρι!! ;) ηρθε με τη βαφτηστηρα μου το πρωι και παιξανε με την αθηνουλα, μια χαρα τα παιδακια μας!!!

αναστασια, καταλαβαινω το αγχος σου, δυσκολα αποχωριζεσαι το παιδακι σου, και ειδικα στη δικη σας κατασταση, να μην εχει σταθερο ωραριο ουτε ο ενας ουτε ο αλλος!!! θα ηθελα να σου πω, ομως, να εισαι οσο γινεται περισσοτερο διεκδικητικη και να πολεμεησεις και με τον ηρεμο και με τον αγριο τροπο, για να πετυχεις το καλυτερο δυνατο ωραριο που θα σας βολεψει!!!εγω ελπιζω οτι στην υπηρεσια ειναι ακομα ανθρωποι που σκεφτονται και ενεργουν με συνεση ;) περιμενουμε νεα σου!!!

γιωργο, μας ελειψες!!!!!ειδα τις φωτο του χρυσοβαλαντη και ειναι ενας ΚΟΥΚΛΟΣ!!! σορρυ, κιολας, αλλα ειναι φτυστος η μαριαννα!!!δεν σε πειραζει, εχεις ομορφη γυναικα!!! ;) να μπαινεις να μας λες τα κατορθωματα του μικρου σου θησαυρου!!!αληθεια, αποφασισατε για δευτερο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θελω να παρω θεση σ'αυτο , βρε κοριτσια, νομιζω οτι ειναι παρεξηγηση εκ του μη οντος!!!!ολες ειμαστε κουρασμενες και πολλες φορες αρκει μια σπιθα για να παρουμε φωτια!!! κριμα ειναι, μανουλες ειμαστε ολες, οι περισσοτερες κιολας εργαζομενες, να μη βγαζουμε η μια τα ματια της αλλης, γιατι που αλλου θα βρουμε παρηγορια;;;;εμεις καταλαβαινομαστε μεταξυ μας, ακομα κι αν οι χαρακτηρες μας και οι τροποι μας ειναι εκ διαμετρου αντιθετοι!!!!αλλωστε, ποτε ο γραπτος λογος δεν βγαζει 100% τη διαθεση του ομιλητη και σιγουρα δεν ξερουμε με τι διαθεση εισπραττει το μηνυμα μας ο αναγνωστης!!!

εγω στελνω μια αγκαλια σε ολες σας!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το άγχος μου παρατείνεται..............

Είπα στην διευθύντρια τα προβλήματά μου με τις βάρδιες και τη δουλειά του συζύγου, και είπε ότι θα το σηζητήσουν και θα μου απαντήσουν.... Τελική απάντηση δεν πήρα οπότε περιμένω.

Δέσποινα, οι υπηρεσίες μας μπορούν να ρυθμίσουν τις βάρδιες με τρόπο που να βολεύει αρκεί να το θέλουν. Εκεί πάει αυτό που είπα ότι εξαρτώμαι απ'αυτούς. Όσο για παπούδες, οι γονείς μου μένουν 500 χλμ μακριά και η πεθερά μου που μένει Αθήνα δουλεύει ωράριο καταστημάτων οπότε μόνο κυριακή μπορεί να μας την κρατήσει.

Γιούλη, τη Γεωργία θα τη στείλω παιδικό σταθμό τον σεπτέβρη, έχω ήδη κάνει χαρτιά. Τώρα δεν την παίρνει κανένας σταθμός για 1,5 μήνα (τον αύγουστο κλείνουν οι πιο πολλοί). Δε φοβάμαι να την αφήσω, ούτε γκρινιάζω που θα γυρίσω στη δουλειά. Αν ήταν στο χέρι μου θα γύριζα πιο νωρίς γτ βαρέθηκα σπίτι.

Ο παιδικός όμως δε με σώζει γιατί δουλεύω βάρδιες όπως και ο άντρας μου. Ξέρεις ότι μαθαίνει κάθε μεσημέρι τι θα δουλεύει αύριο? Εσύ θα μπορούσες να αντέχεις να μην ξέρεις τι δουλεύεις την επόμενη μέρα και να μην μπορείς να προγραμματίσεις τίποτα? Ξέρεις ότι μπορεί ενώ θα κρατάει το παιδί στο ρεπό του μπορεί να τον πάρουν τηλ και να του πουν έλα για δουλειά και θα είναι υποχρεωμένος να φύγει "σφαίρα"?

Εγώ από την άλλη οι βάρδιές μου είναι 7πμ-3μμ ή 3μμ-11μμ ή 11μμ-7πμ. Στο πρωινό βρίσκεις γυναίκα να στο κρατάει. Μου λες ποιά θα δεχτεί να την κραταει από τις 2:30 μέχρι τις 23:30 το βράδυ όταν είμαι απόγευμα ή από τις 22:30 μέχρι τις 07:30 το πρωί όταν είμαι νύχτα? και με πόσα λεφτά????

Οπότε δε νομίζω ότι είμαι υπερβολική........που τα'χω παίξει από το άγχος μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια, πραγματι ειναι μεγαλο προβλημα, και μου φαινεται γορδιος δεσμος...αλλα, δεν εχω καταλαβει τι σε βολευει..να μαθαινει ο αντρας σου τι βαρδια ειναι το μεσημερι, και μετα να βγαινουν οι δικες σου οι βαρδιες στο νοσοκομειο;;;;ειναι τοσο δυσκολο;;;θα μου πεις, και στο σχολειο , για να βγει το ωραριο καθε σεπτεμβρη δεν γινεται ο κακος χαμος;;;παντως, βρε παιδια και για τα αυτονοητα πρεπει να στεναχωριομαστε;;;!!!που θα αφησουμε τα παιδια μας, για να παμε στη δουλεια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι, να μην ξεχασω, πολλα φιλια στα κοριτσια σου και καλους θηλασμους!!!να μην κουραζεσαι πολυ, ακομα εισαι λεχωνα, δεν εχεις ανακτησει πληρως τις δυναμεις σου, και ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ για να εχεις γαλατακι!!!οχι διαιτες και τσιμπολογηματα μεχρι να εγκατασταθει η γαλακτοφορια, μετα μπορεις να προσεχεις περισσοτερο!!!

αληθεια, θα πατε γιαννενα το καλοκαιρι;;;;εμεις θα ειμαστε μενιδι τον αυγουστο, αν βολεψει, ερχομαστε για βολτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η afrodite έχει δίκιο, κρίμα είναι...

Αναστασία πολύ αγχωτικό αυτό που περιέγραψες. Λυπάμαι πολύ και ελπίζω να έχεις μια ανθρώπινη και αξιοπρεπή αντιμετώπιση από τη δουλειά σου, πράγματα αυτονόητα δηλαδή, αλλά στην Ελλάδα του 2012 το αυτονόητο έχει χάσει την πραγματική του έννοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΨΑΞΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΒΡΕΦΙΚΟΙ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ...ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΗΛ???ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ???ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΒΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ,ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ 16 ΙΟΥΛΙΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ...ΠΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΒΑΡΔΙΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ...ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ,ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΔΙΚΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΥΜΦΩΝΩ....ΑΛΛΟ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ...ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, θα με βόλευε να κάνω πιο πολλά πρωινά γιατί εκείνος κάνει απόγευμα ή νύχτα συνήθως, και στα ρεπό του να κάνω εγώ απόγευμα. Οι δικές μου βάρδιες βγαίνουν αναγκαστικά πρώτες (μια εβδομάδα νωρίτερα).

Θες να ακούσεις όμως το καλό? Άντε μας βοηθάνε οι υπηρεσίες και κάνουμε αντίθετες βάρδιες... όταν σχολάει εκείνος 7 το πρωί, εγώ θα πιάνω δουλειά 7 το πρωί... πως θα γίνει αυτό, οέο? Ή το μεσημέρι εγώ θα σχολάω 3 και εκείνος θα πρέπει να πιάνει 2:30

Αυτόν τον γόρδιο δεσμό όπως είπες ποιός θα τον λύσει???????

Είναι πολλά πράγματα που θα πρέπει να συντονιστούν. Γι αυτό έχω τρελαθεί. Το μυαλό μου νύχτα-μέρα δουλεύει φτιάχνοντας σενάρια πως ,θα τα βολέψουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως ο γραπτός λόγος μας έχει φέρει πολλές φορές σε δύσκολη θέση.... δηλ να λογομαχούμε χωρίς λόγο...

Στα ζόρια, σκέφτομαι να τη στείλω κι εγώ στη μαμά μου...θα δείξει... αλλά δεν μπορώ από μέσα ιούνη μέχρη τέλη αυγούστου. Είναι πολύ. Βάρδιες εγώ θα μαθαίνω για όλη την εβδομάδα. Τι να πω? Ελπίζω.....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, πρεπει να βρειτε ενα ατομο εμπιστοσυνης για περιπτωσεις που αδυνατειτε και οι δυο... καποιος απο την ευρεια οικογενεια (ξαδερφος, κουμπαρος κ.τ.λ) που να σας βοηθησει σε ωρες αναγκης... δεν ξερω αν σας το εχω ξαναπει, αλλα οταν γεννηθηκα εγω, η μαμα μου μολις διοριστηκε στις σερρες και μπαμπας μου ηταν με μεταθεση στο αγρινιο...οποτε, μεχρι να παρει αποσπαση η μαμα μου, δηλ. απο σεπτεμβριο μεχρι δεκεμβρη που ανακοινωνονταν οι αποσπασεις ημουν με τη γιαγια μου και τις θειες στην αθηνα....δοξα τω θεω, δεν μπορω να πω οτι κακοπερασα, αλλα αυτο στοιχιζε στη μαμα μου...

ξυπνησε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη σου μιλησα αποτομα και δεν μετανιωνω. αυτα που ελεγες ηταν βλακιες. περα οτι δεν καταλαβαινες τι ειχε γραψει η κοπελα ελεγες, δεν ηξερες και τι συμβαινει. οταν διαβαζω ετσι ναι θα απανταω και ας μην μου απεθυνουν το λογο. οπως ειπες εισαι μικρη ακομη. και εγω εχω αφησει το παιδι μου 2 μηνων και πηγα για δουλεια, δεν ημουνα τοτε απο τις τυχερες του δημοσιου.

Και τι εγινε τωρα εγινε καλα το παιδι σου και προλαβαινεις να μας γραφεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκωσε η ζέστη και δημιουργεί παρεξηγήσεις... Ψυχραιμία κορίτσια! Σκέψεις και ανησυχίες μοιραζόμαστε, δε χρειάζεται τόση επιθετικότητα!

Αναστασία μου δεν έχω ιδέα τι να σου πω, είναι όντως πολύ δύσκολο να συνδυάσετε τα ωράριά σας, εύχομαι πραγματικά να βρείτε τη καλύτερη λύση. Έχει δίκιο η Αφροδίτη, πρέπει να έχετε κάποιον να σας ξελασπώνει όποτε χρειάζεται. Σου στέλνω αγκαλίτσα!

Μια μικρή παρατήρηση Γιούλη μου για αυτό που είπες για το καλοκαίρι, θεωρώ πως είναι πάρα πολύ μικρός ο Αλέξης για να μείνει 1,5 μήνα μακριά σου. Ή έχεις σκοπό να πηγαίνεις κάθε τόσο?

Γεωργιάννα με τι ακριβώς διαφωνείς σε σχέση με το βάρος δε κατάλαβα...

Έλενα - Σαμάνθα κάτσε βρε κορίτσι μου λίγο να ξεκουραστείς! Λεχώνα είσαι!! Κι αν μου επιτρέπεις μια μικρή επισήμανση, το θήλαστρο σ'αυτή τη φάση (εκτός αν είναι νοσοκομειακό) μπορεί να κάνει κακό στην παραγωγή σου. Δε μπορεί να μιμηθεί τη θηλαστική κίνηση του μωρού κι έτσι δε δίνει το σωστό ερέθισμα στο στήθος.

Ήμουν 5 ώρες στο δρόμο σήμερα για δουλειές, με τον Άρη στο σλινγκ και ψόφησα στη ζέστη. Πάω να ρίξω μια σύντομη ξάπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη σου μιλησα αποτομα και δεν μετανιωνω. αυτα που ελεγες ηταν βλακιες. περα οτι δεν καταλαβαινες τι ειχε γραψει η κοπελα ελεγες, δεν ηξερες και τι συμβαινει. οταν διαβαζω ετσι ναι θα απανταω και ας μην μου απεθυνουν το λογο. οπως ειπες εισαι μικρη ακομη. και εγω εχω αφησει το παιδι μου 2 μηνων και πηγα για δουλεια, δεν ημουνα τοτε απο τις τυχερες του δημοσιου.

Και τι εγινε τωρα εγινε καλα το παιδι σου και προλαβαινεις να μας γραφεις;

ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΑΛΕΞΗΣ???ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ???ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΤ ΕΜΕΝΑ ΛΕΣ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΣΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ....ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ???ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΙΓΟΜΑΙ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ...

ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ?ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΔΕΡΒΕΝΑΓΑΣ ΓΕΝΙΚΑ Κ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΜΑΤΑ Κ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΕΙΣΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ....ΠΟΙΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκωσε η ζέστη και δημιουργεί παρεξηγήσεις... Ψυχραιμία κορίτσια! Σκέψεις και ανησυχίες μοιραζόμαστε, δε χρειάζεται τόση επιθετικότητα!

Αναστασία μου δεν έχω ιδέα τι να σου πω, είναι όντως πολύ δύσκολο να συνδυάσετε τα ωράριά σας, εύχομαι πραγματικά να βρείτε τη καλύτερη λύση. Έχει δίκιο η Αφροδίτη, πρέπει να έχετε κάποιον να σας ξελασπώνει όποτε χρειάζεται. Σου στέλνω αγκαλίτσα!

Μια μικρή παρατήρηση Γιούλη μου για αυτό που είπες για το καλοκαίρι, θεωρώ πως είναι πάρα πολύ μικρός ο Αλέξης για να μείνει 1,5 μήνα μακριά σου. Ή έχεις σκοπό να πηγαίνεις κάθε τόσο?

Γεωργιάννα με τι ακριβώς διαφωνείς σε σχέση με το βάρος δε κατάλαβα...

Έλενα - Σαμάνθα κάτσε βρε κορίτσι μου λίγο να ξεκουραστείς! Λεχώνα είσαι!! Κι αν μου επιτρέπεις μια μικρή επισήμανση, το θήλαστρο σ'αυτή τη φάση (εκτός αν είναι νοσοκομειακό) μπορεί να κάνει κακό στην παραγωγή σου. Δε μπορεί να μιμηθεί τη θηλαστική κίνηση του μωρού κι έτσι δε δίνει το σωστό ερέθισμα στο στήθος.

Ήμουν 5 ώρες στο δρόμο σήμερα για δουλειές, με τον Άρη στο σλινγκ και ψόφησα στη ζέστη. Πάω να ρίξω μια σύντομη ξάπλα...

ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΥΡΙΑΚΟ Κ ΘΑ ΠΑΩ Κ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΛΟΓΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη επειδη εχεις σοβαρο προβλημα με το εγω σου. Θα σου πω απλα οτι δεν ειμαι εγω που κατεβασα παπαριες απο το μυαλο μου παιζοντας με το προβλημα του αλλου. ενω οταν εσυ ειχες βρεθει στην ιδια θεση δεν σου ειχαμε συμπεριφαρθει ετσι! Αρα την επομενη φορα ξανασκεψου οπταν θα πατησεις ΑΠΑΝΤΗΣΗ. και ειμαι μια κοπελα που εχω μεγαλυτερη πειρα απο σενα στο μεγαλωμα παιδιου, εαν το θυμασαι!!!!!!

ΔΑφνη μου δεν θελω να απαντησω σ'αυτο το θεμα που ειχατε ανοιξει με το βαρος του παιδιου. το ειχα πει και πιο πριν. σε παρακαλω δεν θελω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!!η ζέστη μάλλον μας έχει επηρεάσει όλες και εχει ανεβάσει το θερμόμετρο...

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις για τα καθισματάκια!πονοκέφαλος η ιστορία!

Αναστασία μου,μήπως υπάρχει χώρος φύλαξης για τα παιδιά στο νοσοκομείο?στο Μεταξά δεν είσαι αν θυμάμαι καλά?η κατάσταση που περιγράφεις όντως είναι πολύ περίπλοκη αλλά με καλή διάθεση και πολύ κουράγιο θα ρυθμιστεί,είμαι σίγουρη.καλή η ιδέα που ανέφερε κάποια κοπέλα να έχετε ενα ατομο standby σε περίπτωση ανάγκης.για την πρωινή αλλαγή στις 7 δεν μπορεί να έρχεται για λίγο η πεθερά σου αφού δουλεύει μετά τις 8.30-9?η νονά/νονός?προσπάθησε να ηρεμήσεις όσο κ αν ακούγεται ουτοπικό,γιατί με το άγχος δεν θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ μέχρι τέλος μια ανθώπινη αντιμετώπιση.θυμάμαι ότι εγώ είχα κάνει 2 συναντήσεις στη δουλειά για την επιστροφή μου κ είχα συμβουλευτεί κ το σύλλογο εργαζομένω και τη νομικό τους.εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να βρείτει την καλύτερη δυνατή λύση κ για τους 3 σας!σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και μια ζεστή αγκαλιά!!!

Γιούλη,περαστικά στον Αλέξη!

Γιώργο,welcome back!πώς είσαι;όντως ο Χρυσοβαλάντης είναι φτυστός η γυναικα σου!κ αυτό είναι κομπλιμέντο! :D

Ειρήνη,επειδή δεν θέλω να ασκήσω "διαδικτυακή βία" όπως η Σούλα :lol: θα σου πω ότι απλά είσαι μια γλυκύτατη μανούλα που προσφέρει ο,τι καλύτερο μπορεί στην κορη της κ με πολύ κόπο!!!!πότε επιτέλους θα σταματήσουμε όλες οι μανούλες του κόσμου να νιώθουμε ενοχές κ τύψεις????οεο??? περαστικά στη Νεκταρία μας κ μπαίνε να μας γράφεις πιο συχνά για να μην τριγυρίζουν αυτές οι σκέψεις μόνες τους στο μυαλουδάκι σου αλλά να τις βγάζεις!Θεσ/νίκη ανέβηκα όπως κάθε φορά για το σεμινάριο και ο χρόνος δυστυχώς είναι πάντα ελάχιστος!θα ανέβουμε όμως πάλι τον Ιούλιο,θα είμαστε βέβαια πιο πολύ Χαλκιδική αλλά θα κάνουμε κ ενα stop θεσσαλονίκη.

Σούλα,μ'αρέσεις!!!!!με την τσαχπινιά σου, την τρελα σου,τη θετική σου ενέργεια!στο έχω ξαναπεί νομίζω,αλλά δεν κοστίζει να το ξαναπώ!!!οσο για τον πόνο που ένιωσες,εγώ θα έπαιρνα αμέσως το γιατρό,έτσι κάνω εγώ δηλ.για να είμαι σίγουρη.μην ξεχνάς ποτέ το φυλλικό οξύ!!!!παρεπιμπτόντως το μπριάμ είναι το αγαπημένο μου!!!

Ελενά μου,κουράγιο κοριτσάκι!!!φανταζομαι την πίεση που νιώθεις!έπρεπε να γυρίσεις τόσο σύντομα στη δουλειά;ο άντρας σου βοηθάει;

Αφροδίτη,ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!έκλεισες το στόχο των κιλών!!μπράβο κορίτσι!εγώ πάλι έχω αρχίσει κ φουσκώνω σιγά σιγά!!είμαι σε αυτή την άχαρη ενδιάμεση φάση που ούτε έγκυο με λες,μάλλον πως έχω πιει καμιά μπυρα παραπάνω :lol::lol:Αντρια,σε καταλαβαίνω!!πώς πας εσύ;έχεις καθόλου ενοχλήσεις;εμείς τετάρτη πάμε για αυχενική διαφάνεια κ ελπίζω να πανε όλα καλά!

φιλάκια κ στις υπόλοιπες,Χριστίνα,Δέσποινα,Γεωργιάννα,Ελενάκος,ξεχνάω καμιά;;;;καλή ξεκούραση σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Γιούλη, please να τελειώσει εδώ το θέμα. Αισθάνομαι λίγο κάπως που ξεκίνησε όλο αυτό για ένα δικό μου θέμα.

Αφροδίτη, είδα κι εγώ το τικεράκι. Μπράβο για τα κιλάκια! ξου-ξου!

Δανάη, με το καλό η αυχενική την τετάρτη! Θα περιμένουμε νέα!

Φύλαξη στο νοσοκομείο δεν υπάρχει, η πεθερά μένει μακριά, σε αντίθετη κατέυθυνση από τις δουλειές μας και ο νονός είναι 9 ετών :lol: Από την υπηρεσία μου "έλαβα" το μήνυμα ότι έχουν τη διάθεση να με βοηθήσουν. Όπως είπα, ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...