Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Γεια σας!

Τι κάνετε; Εγώ μόνη με τον Αντρέα, αφού ο άντρας μου πετάει για Πάτρα... Ευτυχώς σε λίγο θα έρθει η κουμπάρα μου, μήπως μπορέσω και κάνω και καμιά δουλειά. Η μάνα μου με τον αδελφό μου, που ήρθε χτες βράδι, πήγαν να πάρουν τον άντρα μου στην Πάφο, αφού από εκεί έφευγε το αεροπλάνο.

Πριν πήγαμε και μια βολτίτσα με το καρότσι και ψωνίσαμε κάτι φρουτάκια. Ο κυριούλης κοιμήθηκε σχεδόν αμέσως και ξύπνησε όταν φτάσαμε... Τώρα του ετοίμασα δεκατιανό και περιμένω να κρυώσει λίγο για να του το δώσω.

Καγκουράκι, της πέρασε της Αγγελικούλας; Ο Νικολάκης μεγάααλωσεεε!!! Και στις φωτογραφίες που τον βλέπω είναι πολύ μεγάλο μωρό!

Κατερίνα, μπέρδεμα με τις μετακινήσεις... Κι εγώ σήμερα θα πάω με έναν άλλο συνάδελφο, επειδή είναι πιο κοντά το σπίτι του και με βολεύει, αφού είμαι και μόνη μου, και ο διευθυντής γκρίνιαζε (και λίγο για πλάκα) ότι τους χαλάω την ομάδα...

Οι περισσότεροι μαθητές μας έτσι είναι... Κι ακόμα πρώτη μέρα ήταν, τι έχουμε ν' ακούσουμε ακόμα...

Για φαγητό νόμιζα ότι θα έτρωγα στη μάνα μου, αλλά τελικά πήγε κι αυτή μαζί τους στην Πάφο, οπότε κάτι πρέπει να μαγειρέψω. Άσε που δεν ξέρω αν θα φάνε στην ξαδέλφη μου στην Πάφο ή αν θα φάνε σπίτι μου. Τέλος πάντων, θα βάλω ένα μπριάμ να γίνεται, και βλέπουμε! Ελπίζω να καθίσει κι η κουμπάρα μου εδώ να φάμε, άλλωστε δεν αντέχει να τρώει στους γονείς της (μένει από κάτω), γιατί της κάνανε χαλάστρα σε μια σχέση που είχε και τώρα χτυπιέται ότι θα μείνει γεροντοκόρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Είμαι στη μαμα μου με τον μικρούλη, την Αγγελική την πήγα το πρωι παιδικο και γύρισα και θα πάω να την πάρω πάλι το μεσημέρι γιατι το πατρικό μου είναι σε άλλη περιοχή οπότε σχολικό δεν.

Άννα Μαρία είναι μεγάλο το κουνελακι μου, στις καμπύλες η αύξηση είναι σχεδόν κατακόρυφη και μου λέει η παιδιατρος μπράβο για το γάλα που έχω και αφου κοιμάται απο τώρα 8ωρο σημαίνει ότι χορταινει. Τις τελευταίες μέρες τρώει πιο αραιά κάθε τρεις ώρες και αμμα τον πάρει και ο ύπνος στο ενδιαμεσο μπορει να φτάσουμε και τις τρεισήμισι ώρες, μεγαλώνει γι αυτο. Α καλο ταξίδι στον άντρα σου.

Κατερίνα μου να στέλνεις το παιδι με όποιον νιώθεις άνετα. Αχ μου αρεσει που λες να το δω σαν αλλαγη, το σπίτι είναι βομβαρδισμενο, το πίσω μπαλκόνι πράγματα, όλο το σαλόνι πράγματα και η τραπεζαρία που είχε χαρτιά προς τακτοποίηση γέμισε και αυτη περισσότερο. Είπαμε να αφήσουμε δυο τρεις μέρες να δούμε τι γινεται θα ρωτήσει και ο Κώστας πατωματζη να δούμε τι θα του πει και θα αποφασίσουμε. Πάντως όταν παντρευτηκαμε και ανακαινησαμε όλο το σπίτι,γιατι είναι το πατρικό του άντρα μου αυτο που μένουμε, αλλάξαμε τα πάντα μέχρι καινουρια καλώδια πέρασε ο άντρας μου, μονο τα πατωματα αυτα δεν άλλαξε παρα μονο τα γυαλισε και δεν είχε μείνει ευχαριστημένος απο τη δουλεια τότε του πατωματζη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!

Απο ο,τι βλεπω ο Σεπτεμβρης μπηκε δυναμικα. Ιωσεις, χτυπηματα, μαμουνια, σκουληκια, προβληματα...ελεος!!!!

Χαρουμενα μηνογενεθλια Νικολα και Φραουλιτσα!

Περαστικα ευχομαι σε ολα τα παιδακι που αρρωστησαν η χτυπησαν...

Βρε Ανθη μου ετσι κανουν με την πιπιλα, στην αρχη πρεπει εσυ να την κρατας στο στομα τους μεχρι να τη συνηθισουν. Καλα ειπες στη μαμα σου, φανταζομαι την εκφραση της χαχαχα!

Καγκουρακι μου κουραγιο, αν πρεπει να αλλαχτει το πατωμα δες το σαν ευκαιρια για ανακαινιση!!!

Αννα Μαρια που ειναι εκεινο το αρθρο που εγραψες; Το εβαλες στην ομαδα; Εγω δεν επιτρεπεται να βαλω το διηγημα, αν δημοσιευτει καπου ακυρωνεται η συμμετοχη μου, οποτε περιμενουμε, θα ανεβασω ομως στο μπλογκ σημερα κατι ιστοριες. Τι κριμα για τις κοπελιτσες...ουτε να διανοηθω δεν μπορω να μη βλεπω καθε μερα το Δημητρακη μου! Ο Αντρικος εκανε τα πρωτα βηματα νωρις και τωρα να σε δω που θα τρεχεις! Παντως παντα με κανεις να γελαω. Μια με τα ροδακινα-πατατες και μια με την γεροντοκορη, χαχαχαχαχαχαχαχ!!!! Τι ακους κι εσυ! Βαλε τη συνταγη κοτοπουλο με λεμονιιιι!!!!

Κα μου, μπλεξιμο αυτο με το πηγαινε ελα στο σχολειο...καλα ξεμπερδεματα. Ασε το Δημητρακη και μην τον πιεχζεις, εχει συνηθως αντιθετα αποτελεσματα, εμενα μια ζωη με πιεζαν και δεν ετρωγα τιποτα, 9 χρονων ημουν δεν ημουν 22 κιλα, μεχρι που επαψαν να με πιεζουν και απο τοτε τρωω τον αμπακο, φερμουαρ θελω! Βεβαια τωρα με τη δουλεια δεν τρωω κι εχω αδυνατισει πολυ και μου μπαινουν παλι τα εξτρα σμολ που ειχα 2 χρονια και να βαλω και ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο.

Μαρινα μου εισαι καλυτερα σημερα με το στομαχι;;;

Λοιπον, το Δημητρη κυριως η πεθερα μου τον κραταει. Ομως η γυναικα εχει πολλα θεματα και υγειας και οικογενειακα και ανα πασα στιγμη μπορει να προκυψει και να μην μπορει να τον κρατησει.

Εν τω μεταξει η μαμα μου το πρωι κραταει τα μωρα της αδερφης μου, την βοηθαει δηλαδη γιατι ειναι λιγο δυσκολα μωρακια και ειναι και 2!!! Απο Νοεμβρη δε, ο αντρας της θα παει μαλλον φανταρος, οποτε θα χρειαζεται βοηθεια και το απογευμα...Δεν ξερω πως θα γινει, κατι θα σκεφτω, τωρα εχω λιγο πελαγωσει με τη δουλεια και ειμαι και πολυ κουρασμενη. Ας πουμε Σαββατο τελειωσα 3, εφτασα σπιτι 4 και, πηγα μαναβη, χασαπη, σουπερ και τελειωσα 6. Πηγα να παρω το παιδι απο την πεθερα μου, γυρισα, εφτιαξα κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο, εβαλα 2 πλυντηρια, τα απλωσα, μαζεψα και τακτοποιησα τα απλωμενα, αλλαξα σεντονια, πετσετες κλπ, πηγε 9 μεχρι να κατσω εστω 2 λεπτα. Την Κυριακη περασα πολυ ωραια, βγηκα, εκανα βολτες και μονη μου με τον Νικο και με το παιδι, αλλα βραχηκαν τα ρουχα και τα ξαναεπλυνα, εφτιαξα μια κασεροπιτα και το βραδυ, ενω ειχα επισκεψεις και φυγανε 12μιση, ετοιμαζα και παστιτσιο σιγα σιγα. Τη Δευτερα ξυπνησα 6 να σηκωσω το Νικο, εβαλα να ψηθει το παστιτσιο, σκουπισα, σφουγγαρισα, επλυνα μπανια, πιατα κλπ. Και μετα δουλεια μεχρι τις 10. Αλλα δεν γινεται αλλιως, ο Νικος ηδη εχασε 3 κιλα μεσα σε 10 μερες που δουλευει, γιατι λειπει ολη μερα κι εγω δεν μαγειρευα λογω δουλειας κι ετρωγε ολη μερα ενα δυο σουβλακια...

Εν τω μεταξυ δεν ξερω προβληματιζομαι, ειναι τοσες μερες και ουτε λογος για το ποσα θα παιρνει, οταν ρωτησε του ειπαν να μη βιαζεται γιατι δεν εχουν αποφασισει ακομα τι ποστο θα κρατησει, προς το παρον περναει απο ολα, αλλα επειδη εχουμε καει στο παρελθον, ανησυχω. Βεβαια, του ειπαν να του κανουν προσληψη, οποτε μαλλον αδικα ανησυχω.

Οσο για μεταξυ μας, τι να πω, μια στο καρφι και μια στο πεταλο. Δυσκολα τα πραγματα, αλλα θα δειξει...

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι...πως τα καταφερνετε να...ξερετε...με τα παιδια στο σπιτι; Εμεις περιμενουμε να κοιμηθει ο μικρος και παλι μετα εγω ειμαι μεσα στο αγχος, μην ακουστουμε, μην ξυπνησει, μη το ενα μη το αλλο, ειμαι η μιση εκει. Την Κυριακη μειναμε μια ωρα μονη μας και πραγματικα ηταν η πρωτη φορα εδω και 1 χρονο που θυμηθηκα πως ειναι να κανεις ερωτα με τον ανθρωπο σου...Καμια σχεση μιλαμε με τις αλλες φορες, και μετα λεω πώς απομακρυνθηκαμε αραγε!!! Εσεις πως την παλευετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Σήμερα πήγα στην μαμά μου γιατί δεν την παλεύω να μένω εδώ και να πρέπει να κάνω τόοοσες δουλειές με 2 παιδιά..Στη μαμά μου μόνο θηλάζω και παίζω με τον Πάνο! Τι καλά!

Κάθε Τρίτη ζυγίζω τη φραιυλίτσα μου. Αυτή την έβδομάδα λοιπόν πήρε άλλα 500 γρ. και αισίως φτάσαμε 4.500 κιλά μέσα σε ένα μήνα! Μπορεί να μου έχει φύγει το κλαπέτο :?:?:? αλλά απ' ό,τι φαίνεται καλά τα πηγαίνω! Φαίνεται πάντως πως έχει μεγαλώσει! Έχει κάνει κάαατι μαγουλάρες :lol::lol::lol::lol:

Αχ βρε Κατεινάκι μου μεγάλο ζόρι περάσατε και περνάτε με τα ζουζούνια. Ίσως ήταν γραφτό τελικά να αλλάξετε και τα πατώματα..Έτσι και αλλιώς ο Κώστας δεν ήταν ευχαριστημένος από τη δουλειά..Πώς είναι η Αγγελικούλα σου; Όσο για το κουνελάκι σου μεγάλωσε πολύ! Σωστό αντράκι έγινε και το πρόγραμμά του είναι πολύ καλό!Εμείς θα πάμε στον παιδίατρο όταν σαραντίσει.

Κατερίνα μου εγώ θα πήγαινα μόνη μου το Δημητράκη στο σχολείο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Άλλωστε η απόσταση είναι πάρα πολύ μικρή κι επομένως δεν είναι πολλά τα έξοδα βενζίνης. Είμαι όμως και λίγο περίεργη σε αυτά..Άσε που δεν έχω και εμπιστοσύνη στους άλλους οδηγούς αν δεν ξερω πώς οδηγούν..

Μην ανησυχείς για το φαγητό. Φάση περνά. Θα του ανοίξει η ορεξούλα κάποια στιγμή. Ξέρω πάρα πολλά παιδάκια που δεν έτρωγαν σχεδόν τίποτα και τώρα τρώνε απ' όλα.

Άννα Μαρία πώς τα πηγαίνεις με τον Αντρίκο τώρα που λείπει ο σύζυξ;;;;;;;;; Ξεκουράζεσαι καθόλου ή χτυπάς πρωινή σκοπιά;;;;Ελπίζω να κοιμάται μια χαρούλα και να μην κουράζεσαι...

Χριστινάκι απ' ότι διαβάζω αναθερμάνθηκαν οι σχέσεις και πολύ με χαροποιεί αυτό :D:D:D:D Όλα τα ζευγάρια χρειάζονται και λίγο χρόνο γι' αυτά. Εμένα μη με ρωτάς για σεξ γιατί απλά το έχω ξεχάσει το άθλημα. Στην εγκυμοσύνη σχεδόν τίποτα λόγω φόβου και τώρα δεν έχω σαραντίσει ακόμα..Σαν παρθένα νιώθω :lol::lol::lol::lol: Μην κοιτάς που έχω 2 παιδιά :lol::lol::lol: Με τη μυρωδιά τα έπιασα :lol::lol::lol:

Μακάρι η πεθερά σου να μπορεί νά κρατά το Δημητράκη ώστε να μην έχεις πρόβλημα με τη δουλειά σου.

Φιλάκια φιλενάδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

εφτιαξε λιγο ο καιρος εδω αλλα το βραδυ και το πρωι μας κανει πολυ κρυο,τα παιδια αρχισαν διαβασμα και ολη η μερα μου ειναι γεματη απο τη μια δουλειες και μαγειρεματα και απο την αλλη γραψιμο και γκρινιες :o ο Γιωργος λιγο νευριαζει και πεταει τα μολυβια του κατω αλλα που θα παει θα στρωσει κι αυτος θελει πολυ υπομονη παντως τον πρωτο καιρο ωσπου να μαθουν να γραφουν και να διαβαζουν,εχω και πολλα για σιδερο αλλα εχω τη μανα μου και προσφερθηκε να μου τα σιδερωσει ;);) ευτυχως

Ανθη μου κι εγω αυτο ειπα στην αρχη αλλα επειδη εχω αυτοκινητο διαθεσιμο συνεχεια αρχισαν οι αλλες απο το καλοκαιρι ακομα να το συζητανε για να πηγαινουμε μαζι,τον αλλο μηνα θα ερθει κι αλλο ενα παιδακι κι ετσι εγω θα πηγαινω τον δικο μου και την αγαπημενη του και να ησυχασουμε εχω κουραστει μαυτην την ιστορια,οσο για τον Δημητρη μου δεν ειναι οτι δεν τρωει απλα το πρωι δεν θελει τιποτα και παει σχολειο με αδειο στομαχι μετα τρωει μια χαρα και χθες το μεσημερι πριν να κοιμηθει μου ζητησε μονος του να πιει γαλα,τελοσπαντων αλλη μια φαση που θα περασει,αν πηρε ενα κιλο κιολας η φραουλιτσα τελεια ειναι σου ειπα οτι θα επιβραβευτουν οι κοποι σου σιγα σιγα ,να πηγαινεις πιο συχνα στη μαμα σου να ξεκουραζεσαι

Χριστινακι πολυ τρεξιμο κι εσυ οταν δουλευει η γυναικα ετσι ειναι τα περασα και ξερω ποσο δυσκολα ειναι,προσπαθησε να μαγειρευεις το βραδυ κι ασε καμια δουλεια να μεινει πισω δεν εγινε και τιποτα,οσο για το αλλο θεμα εγω δεν αγχωνομαι πια ετσι εκανα κι εγω στην αρχη απλα πρεπει να το παρεις αποφαση απο εδω και περα οτι θα το κανεις στα μουγκα και με προσοχη μια συνηθεια ειναι,κι εμεις ετσι κοιμουνται τα παιδια και το κανουμε οσο πιο ησυχα μπορουμε δεν γινεται διαφορετικα απο το να απομακρυνθειτε ως ζευγαρι καλη ειναι και η μουγκα ;) συμφωνειται;;αφου του ειπαν για προσληψη τι αγχωνεσαι;ολα καλα θα πανε μη στερναχωρισεσαι το καλο ειναι οτι βρηκε δουλεια

Αννα Μαρια πως πηγε η πρωτη μερα μονη σου με τον Αντρεα;;δεν σε φοβαμαι εσενα θα τα καταφερεις μια χαρα θα δεις

Κατερινα ειδες με τα πατωματα μηπως ηταν αφορμη για να αλαχτουν κι αυτα;

σημερα μαγειρευω ρεβυθια στο φουρνο εσεις;;πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

εγω ειμαι πολυ καλυτερα..μου περασε αυτο...αλλα εχω μια αισθηση οπως οταν μου ερχεται περιοδος...μαλλον επειδη δεν αδιαθετουμε οσο θηλαζουμε μας πιανουν πονακια περιοδου που και που? :?:?:?:? μαλλον ε?

κοριτσια εμενα ο αντρας μου τελικα θα γυρισει Σαββατο μεσημερι :( ολη την εβδομαδα εξω...εφυγε Δευτερα πρωι...πολυ δουλεια ρε γαμωτο!δεν το εχω συνηθισει αυτο...ποτε δεν ελειπε...αλλα αυτη η δουλεια ειναι αλλιως..

η μανα μου ερχεται τα βραδια μονο αλλα ολη μερα ειμαι μονη μου...τουλαχιστον το βραδυ το κραταει λιγο και κοιμαμαι...αλλα ενταξει και παλι σηκωνομαι για θηλασμο...χθες παλι δεν κοιμηθηκε...πολυ γκρινια! :?

Ανθη μου μια χαρα τα κιλακια της...αλλα γιατι τοσο συχνα την ζυγιζεις???καθε μηνα καλα ειναι...

εμεις στον σαραντισμο μας θυμαμαι ημασταν ακριβως 5 κιλα! :D

Χριστινακι μου...οσο για το σεξ αστο το αθλημα το εχουμε ξεχασει ολες βλεπουμε...ενταξει ειναι και μικρος εμας ακομα οποτε καταλαβαινεις...παμε να το κανουμε..κλαιει και μετα το ξεχναμε απλα :lol::lol: και η φαση ειναι οτι ΠΑΝΤΑ κλαιει εκεινη την ωρα...μα το καταλαβαινει? :lol::lol::lol: ελπιζω οσο περναει ο καιρος να ειναι καλυτερα...αλλα μετα να μου πεις καταλαβαινουν πιο πολλα και ειναι ακομα χειροτερα... :lol::lol::lol:

βλεπω και εσενα τελικα επιασε δουλεια ο αντρας σου ε?????ποπο ηταν να μην πιασουν...τωρα ξεπατωνονται !!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Ανθουλα μου προσπαθουμε τι να κανουμε!...Καλα μη νομιζεις κι εγω σαν παρθενα ενιωσα την Κυριακη, ειχα ξεχασει πως γινεται! Οχι λογω συχνοτητας αλλα λογω ποιοτητας! Εεερεεε καταντια!...Η Φραουλιτσα σου ειναι μια χαρα μπουλουκακι! Ανυπομονω να σας δω να της τσιμπησω τα μαγουλακιαααα! Συνεχισε κανεις πολυ καλη δουλεια!

ΚΑ μου καλα εκανες και αποφασισες να πηγαινεις μονο τα 2 παιδακια, γιατι οπου λαλουν πολλα κοκορια αργει να ξημερωσει και σωθηκαμε! Εγω παλι δεν την μπορω αυτη τη μουγκα και το μυαλο μου να ειναι συνεχεια στο παιδι...αυτο ειναι που με κανει να μην πολυθελω και μετα απομακρυνομαστε. Και για αλλους λογους βεβαια, αλλα και αυτο ειναι σημαντικο στο ζευγαρι. Πρεπει να αρχισω να αφηνω το παιδι πιο συχνα...αλλα ρε γαμωτο, πρωτον ενα ΣΚ εχουν κι οι γιαγιαδες να ξεκουραστουν δεν θελω να τις φορτωνω κι αλλο και δευτερον νιωθω ενοχες, ολη την εβδοαμδα τον βλεπω το πολυ 1 ωρα τη μερα να τον αφηνω και το ΣΚ;;; Φουυυυυ...

Μωρουδενια μου κι ο,τι ετοιμαζομουν να σε ρωτησω μπας και παιζει να εισαι εγκυος με αυτα τα συμπτωματα...Αλλα αμα μου λες οτι δεν...λές να το καταλαβαινει και να διεκδικει τη μανουλα; Χαχαχαχαχ!

Η Αννα Μαρια για να μην εχει γραψει θα τα εχει δει ολα μονη της με τον Αντρεα...Καλο κουραγιο!!!

Φιλακια κουκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Χριστίνα, όχι, δεν τα είδα όλα μόνη μου με τον Αντρέα, γιατί απλούστατα, δεν έχω μείνει σχεδόν καθόλου μόνη μου με τον Αντρέα! Όταν είναι εδώ ο άντρας μου πιο πολύ μένω μόνη μου με τον Αντρέα παρά τώρα! Χτες το πρωί ήρθε η κουμπάρα μου και μου τον κράτησε κι εγώ έκανα δουλειές και μαγείρεψα. Μετά, λίγο μετά που έφυγε, ήρθαν η μάνα μου και ο αδελφός μου και φάγαμε εδώ. Ο αδελφός μου έμεινε και μετά, σε λίγο ήρθε κι ένας φίλος του, και πιο πολύ τον κρατούσαν αυτοί παρά εγώ. Ετοιμάστηκα για το σχολείο, ήρθε και η μάνα μου, έφυγα και πήγα σχολείο και μετά όταν γύρισα ο μικρός κοιμόταν. Φύγανε οι γονείς μου (εν τω μεταξύ ήρθε και ο πατέρας μου), και μετά από λίγο ήρθε ο αδελφός μου και κοιμήθηκε εδώ. Το πρωί ο μικρός ξύπνησε στις εφτάμιση, ο αδελφός μου είχε ξυπνήσει λίγο νωρίτερα, και τον πήρε αυτός και παίζανε, οπότε εγώ σηκώθηκα στις οκτώ. Τώρα είναι ακόμα εδώ ο αδελφός μου, τον έστειλα στο γραφείο και διαβάζει.

Κλείνω, γιατί μπήκε ο άντρας μου σκάιπ και τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλείσαμε τελικά, γιατί δεν ήταν καλή η σύνδεση.

Τελικά, ευτυχώς που πήγε, γιατί πήγαν τον πατέρα του στο νοσοκομείο για μια εξέταση, η γιατρός θα λείπει μέχρι το Νοέμβρη, και τους είπαν να μην περιμένουν και να τον πάνε στα Επείγοντα για να αναγκαστούν να του κάνουν την εξέταση, κι απ' ό,τι φαίνεται θα νοσηλευτεί, γιατί είναι οι πνεύμονες γεμάτοι υγρό. Τον είδε ο γιατρός στα Επείγοντα και τους λέει "καλά, αυτό το άτομο ζει ακόμα;".

Καγκουράκι, τι έγινε με τα πατώματα; Πόσο θα σας κοστίσει αυτό; Θα είναι μόνο για ένα δωμάτιο;

Χριστίνα, μόνο που διάβασα το πρόγραμμα του σκ σου κουράστηκα. Όχι ότι εγώ είχα πιο ελαφρύ πρόγραμμα, αλλά άμα τα βλέπεις γραμμένα σε πιάνει ένας τρόμος!

Όσο για το άλλο θέμα, κι εμείς στα μουγκά, και μη φανταστείς και πολύ συχνά. Αλλά, η ποιότητα του σεξ έχει βελτιωθεί αφάνταστα μετά τη γέννα, δεν ξέρω πώς έγινε αυτό! Αφού βλέπεις ότι αυτό βοηθά τη σχέση σας, θα πρέπει να αφήνεις τον μικρό, έστω για μια νύχτα.

Το άρθρο δεν το έχω βάλει ακόμα, γιατί δεν το έχω τελειώσει. Ούτε τίτλο δεν έχω βρει...

Ανθή, θρεφταράκι η φραουλίτσα! Φραουλάρα θα πρέπει να τη λέμε!!!!!!!!!!

Πολύ καλά έκανες που πήγες στη μαμά σου. Ε, δε θα γίνεις και χίλια κομμάτια...

Δευτέρα πιάνεις δουλειά ε;

Μαρίνα, λες να σου έρθει η περίοδος; Εμένα πάντως μου ήρθε στο άσχετο, σε κάποια φάση απλά είχα αίμα στο σκούπισμα, χωρίς καθόλου συμπτώματα. Τώρα που περιμένω σε μια βδομάδα, είμαι κάπως πρησμένη κι έχω και κάτι ψιλοαναγουλίτσες. Επιστρέφω στα παλιά μου, δηλαδή.

Εμάς ο Αντρέας όταν το κάνουμε κοιμάται και ξυπνά πάντα λίγα λεπτά μετά που τελειώνουμε! Λες και το ξέρει και μας αφήνει το χρόνο μας!

Κατερίνα, σιγά σιγά θα μάθει κι ο Γιώργος, φτάνει να μην έχει πίεση. Καλό είναι να δει το διάβασμα σαν κάτι ευχάριστο.

Εγώ σήμερα δε μαγειρεύω, γιατί δεν έχει νόημα να μαγειρεύω μόνο για μένα. Θα πάω να φάω στη μάνα μου που έκανε κριθαράκι με μπιζέλι (το κάνει χάλια...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Πως είστε κοριτσακια μου?

Εμείς καλύτερα το ποδαρακι της Αγγελικης θρεφει σιγα σιγα, τα ζουζουνια όλο και ελαττώνονται, απολυμαναμε για δευτερη φορα και έτσι παραμένουμε ξενιτεμενοι στη μαμα μου, δεν με χαλάει γιατι δεν κάνω και πολλα εδω αλλα θέλω να βάλω το σπίτι μου σε μια σειρά, πάω τα πρωινά που αφήνω την μικρη στον παιδικο γιατι όλο και κάτι χρειάζομαι και με πιάνουν τα νεύρα μου έτσι όπως βλέπω όλα τα πράγματα μέσα στη μέση. Μπορει και να μην τα αλλάξουμε τα πατωματα θα δούμε. Το πιο περίεργο ξέρετε πιο είναι δεν έχουμε βρει ούτε ένα μέσα στην ντουλάπα (ευτυχώς γιατι τότε θα το είχα παθει το εγκεφαλικό), και στο πάτωμα της ντουλάπας είχε ανοίξει ο Κώστας μια τρύπα 40χ60 για να στεγνωσουν τότε τα νερά και δεν την έχει κλεισει, ούτε βγαίνουν απο την τρύπα, απο που στο καλο τους αρεσει να ζοριζονται αφου υπάρχει τέτοιο άνοιγμα :roll::roll:

Χριστίνα κουραση μεγαλη τραβάς και εσυ, είναι που δουλεύεις και πολλές ώρες. Μην ανησυχείς για την δουλεια αφου του είπαν για πρόσληψη είναι θέμα ημερών. Για το άλλο στα μουγκα όπως είπε και η Κατερίνα! Επισης έχω την εντυπωση ότι μόλις τα πάρει ο ύπνος κοιμούνται και πιο βαρια ;) χαίρομαι που βρεθήκατε μόνοι σας με τον άντρα σου και είμασταν καλα!

Ανθη η φραουλιτσα περνει μια χαρα βάρος έχεις μια χαρα γαλατακι και θα δεις θα τα καταφέρεις. Απλα δεν της αρεσει ο ύπνος της μικρής!

Κατερίνα μου θα στρώσει και ο Γιωργακης άλλο το δημοτικό άλλο το νηπιαγωγείο, εσυ τα ξερεις καλύτερα αυτα.

Άννα Μαρία βλέπω στιγμη δεν σε άφησαν μονη, να χαρεί και λίγο ο Αντρικος τον αδερφό σου! Περαστικα στον πεθερο.

Μαρίνα αδιαθετησες τελικα, είναι ολίγον μύθος ότι όσο θηλαζεις δεν έχεις περίοδο. Θα συνηθισεις στις νεες συνθήκες να λες ευτυχώς που βρήκε ο άνθρωπος δουλεια και ας έχει τα ταξίδια.

Εμείς σήμερα θα φάμε γεμιστα, τα έφτιαξε η μαμα μιάμ μιάμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρακι οχι δεν εχω περιοδο...και εγω γεμιστα απο την μαμα :lol::lol::lol:

ρε κοριτσια τι παιδιατροι ειναι αυτοι εναντια στο θηλασμο ολοι???ΕΛΕΟΣ

ξερετε τι ειπε την ξαδερφη μου...να του δινεις πρωι-βραδυ μπουκαλι γιατι οταν δεν θα εχεις πια γαλα να μπορει να πινει απο το μπουκαλι να μην του ειναι ξενο :o:o:o:o

την ρωτησα γιατι δεν δινει μονο στηθος και μου απαντησε αυτο..και οτι επισης αν θελει να λειψει καμια μερα να παιρνει και μπουκαλι...

το θεμα του θηλαστρου ΟΥΤΕ που το σκεφτηκε ο παιδιατρος!!!αα ρεεε!!!εγω θα της τα πω παντως...αν και δεν θελω να γινομαι πιεστικη αλλα ειναι κακο να της πω και για το θηλαστρο???την εχω πρηξει λιγο να μην δινει ξενο αλλα καλο θελω να κανω...

ααα και του δινει 2 μπιμπερο μονο πρωι-βραδυ και εβαλε σε 1 εβδομαδα 350γρ.αρα εχει μια χαρα γαλα...γιατι να δινει ξενο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις παλιές γλυκιές μου φιλεναδίτσες!!!! :):):)

Ελπίζω να με θυμάστε λιγάκι :?:?:? .... Βέβαια και να μη με θυμάστε εγώ φταίω που έχω να μπω τόόόόσο καιρό :oops::oops::oops::oops: ....... Όσες με θυμάστε θα αναρωτιέστε γιατί εξαναφανίστηκα :-? , είχα ανάγκη να το κάνω γιατί πλέον το να αποκτήσω ένα 2ο μωράκι μου είχε γίνει έμμονη ιδέα και μέσα από το μάμμυ αυτό γινόταν όλο και πιο έντονο, αποφάσισα λοιπόν να μη ξαναμπώ μέχρι να μείνω επιτέλους έγκυος στο 2ο μου παιδάκι που τόσο ήθελα, μετά από την περιπέτεια υγείας που πέρασα.... Να μαι λοιπόν εδώ και μεγάλη μου χαρά θέλω να σας ανακοινώσω πως είμαι έγκυος :x:x:x:D:D:D:D:D:D:D

Αχ πόσο μου είχε λείψει το καφενεδάκι μας και πόσα έχουν συμβεί από τότε που έχω να μπω... Χαίρομαι τόσο πολύ για τα καινούρια μωράκια :x:x:x:x:x:x Δε ξέρω από που να αρχίσω.... :):):):)

Ας ξεκινήσω από τη αδελφή ψυχή μου την Ανθή :D:D:D , Ανθούλα μου να σου ζήσει η φραουλίτσα σου να είναι πάντα γερή κι ευτυχισμένη :P:P:P και φυσικά συγχαρητήρια που τα κατάφερες ε το θηλασμό θέλει απίστευτη υπομονή, εγώ στο Λευτεράκο δεν τα είχα καταφέρει με τη ''γνωστή φοβία'' ότι δεν είχα γάλα, για να δούμε στο δεύτερο :roll::roll::roll: Ο Πανούλης είναι τώρα μεγάλος αδερφός, αχ μεγάλωσε το μαναράκι σου, μπράβο που τα πάει καλά με την αδερφούλα, θέλουν κι αυτά το χρόνο τους για να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα :):):) !

Κατερινάκι καγκουράκι, να σου ζήσει κοριτσάκι μου ο Νικόλας σου να είναι χιλιόχρονος να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!! :D:D:D Η Αγγελικούλα μεγάλωσε κι είναι μια κουκλίτσα, μπράβο σας η φωτο είναι τόσο γλυκιά και τρυφερή χαίρομαι πολύ για σας!!! :x Όσο για τα παλιοζουζούνια περνάτε ταλαιπωρία υπομονή, αλλά είμαι σίγουρη πως δε θα σας ξεφύγουν, θα τα εξοντώσετε :lol::lol::lol::lol: !

Κατερίνα μου Κα1, με τα υπέροχα φαγητά σου, βλέπεις δεν έχω ξεχάσει το ταλέντο σου :D:D:D ! Τι κάνουν τα αγοράκια σου, μεγάλωσαν κι αυτά αφού πάει κι ο Δημητράκης παιδικό με την αγαπημένη του :x:x:x τι να πώ, πάει ξεπετάχτηκαν όλα :lol::lol: . Αρχίσατε και διαβάσματα πάλι, δε μπορώ να με φανταστώ να διαβάζω 2 παιδιά συγχρόνως :o:o:o:o , αλλά εσύ έχεις τον τροπο σου και τα βγάζεις πέρα, σου βγάζω το καπέλο όπως πάντα, κάπου διάβασα για τέταρτο, άντε βάλε μπρος να' χω κι εγώ παρέα, γιατί άργησα και βλέπω οι παλιές γεννήσανε..... :D:D:D:D

Άννα Μαρίααααα, τι κάνει ο Αντρίκος, μεγάλωσε και το δικό σου ζουζούνι ;;):):) , άρχισε τα βηματάκια, μπράβο του, από δω και μπρος θα δείς τι καλά που θα περάσετε :lol::lol::lol::lol: Περαστικά εύχομαι για τον πεθερό σου, καλή και γρήγορη ανάρρωση, μακάρι να μη ταλαιπωρηθεί πολύ ο άνθρωπος και να γυρίσει γρήγορα ο αντρούλης σου...

Μωρουδένια, να σου ζήσει κι εσένα το αντράκι σου γερό και δυνατό να είναι πάντα :):):) , σε ταλαιπωρεί λίγο τα βράδια αλλά θα ηρεμήσει κάποια στιγμή, έτσι είναι τα μωράκια :D:D:D Με το καλό κι εσένα να γυρίσει σύντομα ο αντρούλης σου! :)

Χριστίνα αν και νομίζω δεν έχουμε ξαναμιλήσει θα χαρώ πολύ να τα λέμε, να χαίρεσαι το αγοράκι σου :):):) ! Όσο για το γνωστό άθλημα άστο καλύτερα, είδαμε και πάθαμε για να πιάσουμε το 2ο, καταλαβαίνεις φαντάζομαι :lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτά από μένα, πραγματικά μου λείψατε πολύ, όμως από δω και πέρα θα τα λέμε, εάν θέλετε κι εσείς φυσικά!!! :D Ααα ξέχασα να σας πω ο Λευτεράκος φέτος ξεκίνησε προνήπιο, το μικρό μου και του αρέσει πολύ, το κακό βέβαια είναι ότι δεν προλάβαμε να κλείσουμε εβδομάδα και τσούπ η ίωση :(:(:(

Σας στέλνω πολλά πολλά φιλάκια :-*:-*:-*:-* και μια μεγάάάάάλη αγκαλιά :YMHUG: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ χάρηκα που διάβασα ξανά μήνυμα από σένα στο θεματάκι μας! Είχα στεναχωρηθεί πολύ που χάθηκες και αναρωτιόμουν τι να σου συνέβη..Πολλά πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Εύχομαι να πάνε όοοολα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι! Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!! Έχω πλέον τη φραουλίτσα μου και είμαι πολύ πολύ ευτυχισμένη! Είναι τέλειο να έχει κανείς 2 παιδάκια! Απλώς είναι λίιγο δύσκολος ο πρώτος καιρός :?:?:?:? ..

Καλή αρχή στο Λευτεράκη σου και υπομονή με τις ιώσεις. Κάθε αρχή και δύσκολη :?:?:?

Τι κάνει το όμορφο, αγαπημένο μου νησί;;; Χαίρομαι πολύ που επέστρεψες στο παρεάκι!

Άννα Μαρία εύχομαι περαστικά στον πεθερό σου. Πάλι καλά που το πρόλαβε ο άνθρωπος..

Πες στον άντρα σου να μείνει περισσότερο στην Πάτρα γιατί βλέπω ότι είσαι πιο ξεκούραστη :lol::lol::lol:

Τη Δευτέρα πιάνω δουλειά και έχω και καλό προγραμματάκι. Το περισσότερο που θα λείπω από το σπίτι είναι 4,5 ώρες. Να σου πω την αλήθεια δεν με χαλάει που θα πηγαίνω και στη δουλειά γιατί θα ξελαμπικάρω και λίγο..Τη διόρθωση σκέφτομαι μόνο :?:?:?:?

Κατερινάκι μου κατάλαβα ότι ο Δημητράκης γενικώς δεν τρώει. Αφού είναι μόνο το πρωί μη σκας καθόλου. Φάση είναι και θα περάσει όπως λες κι εσύ. Εμείς φάγαμε κοτόπουλο κοκκινιστό με ρύζι.

Αφού θα πηγαίνεις μόνο το Δημήτρη και την αγαπημένη του μια χαρούλα τα κανόνισες. Δεν μπλέκονται πολλοί ;)

Χριστινάκι μου μπορείς να αφήνεις κάποια Σάββατα το Δημητράκη στη γιαγιά, όχι όλα. Επίσης μπορείς να τον δίνεις το βράδυ και να τον παίρνεις το πρωί. Έτσι θα τον έχεις στην ουσία όλο το ΣΚ. Πέρασες πολλά με τον άντρα σου και είναι σημαντικό να βρείτε λίγο χρόνο για εσάς! Άσε που δε θα είστε και στα μουγγά :lol::lol::lol::lol:

Κι εγώ ανυπομονώ να σε γνωρίσω!!! Θα κανονίσουμε καφεδάκι κανένα Σάββατο για να μπορέσεις να έρθεις!

Κατερίνα μου θα μπει σε τάξη το σπίτι σου, μη σκας γι' αυτό. Κοίτα τώρα να απολαύσεις τις μέρες που είσαι στι μαμά σου και να ξεκουραστείς όσο μπορείς.Έχεις δίκιο με τη φραουλίτσα. Απλά δεν της αρέσει πολύ ο ύπνος. Ελπίζω μεγαλώνοντας να αλλάξει γνώμη :lol::lol::lol::lol: Πολύ χαίρομαι που η νυφούλα μου είναι καλύτερα!

Μαρίνα μου 5 κιλά την υπολογίζω κι εγώ τη φραουλίτσα δεδομένου ότι κάθε εβδομάδα παίρνει 400-500γρ. Τη ζυγίζω κάθε εβδομάδα για να είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά! Εγώ ζυγίζομαι κάθε μέρα..Η φραουλίτσα τυχερή είναι :lol::lol::lol::lol: Τα βράδια πόσο σου κοιμάται ο μικρός;; Εγώ σκάω διότι όταν ξυπνάει η μικρή το βράδυ, μένω ξύπνια μία με μιάμιση ώρα...Αν έτρωγε κανένα τεταρτάκι και μετά την έπαιρνε πάλι ο ύπνος δεν θα είχα πρόβλημα που ξυπνά μέσα στη νύχτα.

Πάλι περάσαμε 2 δύσκολες νύχτες. Χθες για παράδειγμα κοιμήθηκε 1.30 και ξύπνησε 4. Ξανακοιμήθηκε 5.30 ( :shock: ) και ξύπνησε 8. Ξανακοιμήθηκε 10 και ξύπνησε 12. Σου σπάνε ή δε σου σπάνε τα νεύρα;;;;;

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δε θα γράψω πολλά γιατί έχω εδώ τη μάνα μου. Θα κοιμηθεί απόψε εδώ.

Καγκουράκι, ευτυχώς που φεύγουν σιγά σιγά τα παλιομαυράκια! Είναι πάρα πολύ σπαστικό πάντως να μην μπορείς να τακτοποιήσεις λίγο το σπίτι σου και να είναι όλα σε μια προσωρινή κατάσταση.

Μαρίνα, τελικά σου ήρθε η περίοδος;

Ό,τι να 'ναι ο παιδίατρος της ξαδέλφης. Κοίτα, δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά η ξαδέλφη σου δε θα θηλάσει. Οι περισσότερες γυναίκες δεν ακούνε ό,τι κι αν τους πεις, το έχω προσπαθήσει με πολλές και όλες πείσθηκαν τελικά από τους παιδιάτρους και τις μανάδες τους ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑ.

Αθανασίααααααααααα!!!!!!!!!!!!!! Δε θα το πιστέψεις, αλλά σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες!!!!! Έλεγα τι να κάνεις κι ότι μάλλον δε θα ξαναμπείς στο μάμμυλαντ, και ξαφνικά μπαίνω στον καφενέ και σε βλέπω!!!!

Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου! Ελπίζω να τα λέμε τώρα!

Ανθή, το είχα ξεχάσει το κόλλημα που έχεις με τη ζυγαριά! :lol::lol::lol: Καημέρνη φραουλίτσα... :roll:

Κι εγώ στη δουλειά ξεσκάω... Είναι πολύ σημαντικό.

Κλείνω, γιατί άρχισε η μάνα μου να μουρμουράει, επειδή πήγε να μετρήσει κάτι με τη μεζούρα και την έσπασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλες μου τι κάνετε?

Αθανασία καλώς μας ήρθες πάλι πίσω, χαίρομαι πολυ που θα σε έχουμε πάλι παρέα και πιο πολυ για τα υπέροχα νεα σου! Με το καλο κοριτσάκι μου να έχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να πάρεις στην αγκαλιτσα σου ένα υγιέστατο μωρακι σε λίγους μήνες. Τι κάνει το αγοράκι σου? καλη αρχη στο σχολειο,με ολα οσα ειναι στο προγραμμα! Πως ήταν το καλοκαίρι κουραστικό για σένα λόγω δουλειάς? Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές !!!!!

Μαρίνα αχ μερικοί παιδιατροι δεν έχουν ιδέα περί θηλασμου, καλα κανεις και τις λες κάποια πράγματα απο εκει και πέρα ας κρίνει τι είναι πιο σωστο για το μωρακι της!

Ανθη ξεκινάς την Δευτέρα λοιπόν, κάθε απόγευμα θα έχεις μάθημα? πάντως 4,5 ώρες είναι πολυ καλα αρκετές για να ξεφευγεις λίγο και λίγες που θα είσαι μακριά απο τα παιδάκια σου.

Σήμερα το απόγευμα πήγα στον γιατρο, δεν είχα παει απο την γέννα, όλα καλα και μου είπε ότι ήταν περίοδος αυτο το αίμα που είχα πριν δυο βδομάδες περίπου, το σύστημα άρχισε να δουλεύει κανονικα και θα πρέπει να προσέχουμε γιατι η περίοδος του θηλασμου είναι πολυ υπουλη :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!

Ανθη ο μικρος μου δεν κοιμαται ....γκρινιαζει και καποιες φορες θελει απλα να τον γυρισω να τον σκεπασω,να του βαλω μουσικουλα, να του βαλω πιπιλα και κοιμαται...καποιες αλλες πειναει...δεν ξερω τι ειναι αυτο???Ανασφαλεια? :?:?:? καλα χθες σηκωθηκε η μανα μου 10 φορες και εγω αλλες 10!!!οποτε καταλαβαινεις... :lol::lol::lol::lol::lol: και αλλες μερες κοιμαται και σερι 3ωρα (σπανια αλλα το κανει) :lol::lol::lol::lol:

καγκουρακι και εγω οταν ειχα παει τοτε ειχε δει 8 αυγουλακια και μου λεει εχεις μπει σε κανονικο κυκλο και να προσεχεις αλλα δεν ειδα ποτε περιοδο...τι γιναν αυτα τα αυγουλακια??? :?:?:?:? δεν πεσαν ποτε??? :lol::lol::lol::lol::lol: τελος παντων δεν εχω περιοδο ....αυτες τις μερες αισθανομαι ακομα πρησμενη

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ και εσενα ακομα λειπει ο αντρας σου?? εγω θα της τα πω και απο κοντα γιατι απο το τηλεφωνο δεν θα καταλαβει και ας πραξει οτι θεωρει καλυτερο... :D αφου εμενα να δεις ποσο με λεγανε δωσε ξενο για να μπορεις να βγαινεις...εγω θα την πω και για το θηλαστρο...αφου μπορουμε να μαζευουμε γαλα γιατι να παιρνουμε σκονες? :?

παω γιατι γκρινιαζει...μαλλον πειναει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στο ομορφο παρεακι!!!

Αθανασια εμεις οντως δεν εχουμε μιλησει, καλωσορισες πισω, να χαιρεσαι το αγορακι σου και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

Αννα Μαρια παλι με εκανες και γελασα με το σχολιο για τη μαγειρικη της μαμας σου! Πρεπει να σου μιλαω να μου φτιαχνεις το κεφι!!!

Μαρινακι βρε μπας και οντως εισαι εγκυος;;; Να επιμεινεις με το θηλασμο, εγω εχω ψιλιμετανιωσει που δεν επεμεινα, λιγοτερα εξοδα, καλυτερο γαλα, βολικο καθε ωρα και στιγμη...ασε να λενε...τωρα για την ξαδερφη σου, οκ δεν τρεχει και τιποτα, ο καθενας επιλεγει αυτο που θεωρει καλυτερο για το παιδι του, δεν την κανει αυτο λιγοτερο καλη μανα, αν ειναι να αγχωθει και να τρελαινεται ας το κανει ετσι...

Κατερινακι μου αντε ξεμπερδευετε σιγα σιγα κι εσεις με τα μαμουνια!!!Πολυ εκνευριστικο να ειναι μονιμως ενα χαος το σπιτι και να μη μαζευεται...

Οντως στο θηλασμο ειναι πολυ ευκολο να μεινεις εγκυος παλι, οποτε προσοχη...εκτος φυσικα αν το θες!Χεχε!

Ανθη μου δικιο εχεις, πρεπει να ξεπερασω τις ανασφαλειες μου, εχω πολυ αγχος με το παιδι. Ο μεγαλυτερος φοβος μου ειναι μην μου το παρουν...θελω οσο μπορω να εχω εγω τα ματια μου πανω του...τωρα το ΣΚ θελει η πεθερα μου να τον παρει στην Αιγινα για τη γιορτη φυστικιου, απο τη μια θελω να παει να περασει ομορφα, να χαλαρωσουμε κι εμεις, απο την αλλη οσο σκεφτομαι ολο αυτον τον κοσμο και το τι μπορει να γινει με πιανει πανικος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσακια ξεχασα. Πρεπει να ανοιξουμε το νεο μας καφενεδακι σε λιγο, θα μου πειτε ομως πως γινεται αυτο γιατι δεν ξερω;;; :?:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια μας!!! :D:D:D

Αχ σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το γλυκίτατο καλωσόρισμα και τις όμορφες ευχούλες σας! :x Σας ευχαριστώ πολύ ακόμη που με είχατε στην άκρια του μυαλού σας, με συγκινήσατε λιγάκι ;;) γιατί πραγματικά κι εγώ σας σκεφτόμουν όμως δεν πήγαινε άλλο, έμπαινα στο φόρουμ και το μυαλό κολλημένο μονίμως 8-}#-o ....

Ανθούλα μου μια χαρά είναι το νησάκι μας, όλα καλά έχει αρχίσει και η ψυχρούλα, τέλεια, ξέρω ξέρω εσύ θέλεις ''μαυρισμένο σώμα σοκολατοχρώμα'' :lol::lol::lol: ενώ εγώ πάλι θέλω βροχούλα 8-|:lol::lol::lol: !!! Ζόρικα με 2 παιδάκια ε, κι αυτή η αυπνία έχεις δίκιο όσο και νυχτοπούλι να είσαι πόσο θ' αντέξεις... χαλάλι μωρέ όμως μια αγκαλιά τους, ένα τους χαμόγελο σε κάνουν να τα ξεχνάς όλα, τα ζουζουνάκια!!! Όσο για τη ζυγαριά τι βασανιστήρια κάνεις στον εαυτό σου αφού είσαι κορμάρα :D:D:D !

Άννα Μαρία μου δεν έχεις παράπονο πάντως δε σ' αφήνουν να νιώσεις μόνη μήπως να πεις του άντρα σου να φεύγει συχνότερα???? :lol::lol::lol: Εκτός κι αν δεν αντέχεις τη μουρμούρα της μανούλας.... ;)

Καγκουράκι μου τι κάνεις? Τελικά με τη δουλειά τίποτα? Εμάς εδώ τα πράγματα έχουν αρχίσει κι ηρεμούν, αλλά το καλοκαίρι ήταν πραγματικά τραγικό, αφού όλοι περίμεναν ότι θα κάνουν διακοπές στην Ελλαδίτσα μας ''τσαμπά'' κι είχαν το υφάκι και καλά χαρη σας κάναμε που ήρθαμε, μου ρχόταν να τραβάω τα μαλλιά μου ~x(~x(~x( , τέλος καλά όλα καλά όμως, τώρα δε μου καίγεται καρφάκι έχω άλλα στο νού μου :D ... Όλα καλά στο γιατρό μπράβο, αφού λοιπόν το σύστημα δουλεύει προσεκτικά :lol::D !

Σήμερα κι εγώ κουτουλάω απ' τη νύστα, ο Λευτεράκος μου είχε πάλι αυτή τη παλιοκρίση βήχα που τον πιάνει και δεν παίρνει ούτε ανάσα, οπότε είμαστε όλοι στο πόδι από τις 5:30 το πρωί, το λυπάμαι τοσο πολύ όταν τον πιάνει και δε μπορώ να κάνω τίποτα μόνο soldesanil αλλά δε θέλω να του δίνω συχνά :( ... Αυτά από μένα γλυκές καλημέρες σε όλες!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ήρθα στο σπίτι να κάνω καμία δουλεια, να βάλω πλυντήριο γιατι δεν θα έχουμε και καθαρά ρούχα στο τέλος. Θα κάνω και κουζίνα μπάνιο και το μεσημέρι θα έρθει και η μαμα μου μήπως κάνει το σίδερο. Εγω και τον μικρο μαζι μου γιατι είμαστε αυτοκολλητοι :D

Μαρίνα λες να είσαι έγκυος που πήγαν τόσα αυγουλακια?

Χριστίνα απο τη μια είναι καλο να ξεφύγει λίγο ο μικρός και να περάσετε ένα ακόμα σαββατοκύριακο οι δυο σας. Αν της έχεις εμπιστοσύνη και ο Δημητρακης κάθεται στο καρότσι γιατι όχι.

Αθανασία καλημέρα, αχ ας μην ταλαιπωρηθει πολυ ο μικρουλης σου, εσυ πως είσαι απο συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Εγώ είμαι εδώ μόνη μου με τον Αντρίκο. Κοιμήθηκε δύο ώρες ευτυχώς, από τις 9 μέχρι τις 11, έτσι μπόρεσα κι έκανα δουλειές: ετοίμασα ένα φύλλο εργασίας για το σημερινό μάθημα, σκούπισα και σφουγγάρισα το δωμάτιό μου και το γραφείο, σκούπισα το καθιστικό, την κουζίνα και το διάδρομο, έπλυνα τα πιάτα. Ξύπνησε, τον τάισα το γιαουρτάκι του με κουάκερ και τώρα περιμένω τον άντρα μου να μπει στο σκάιπ. Θέλω να σκουπίσω και να σφουγγαρίσω και το δικό του δωμάτιο κι έχω και να του μαγειρέψω. Για μένα δε μαγειρεύω, θα φάω στη μάνα μου, ψάρι μάλλον.

Καγκουράκι μια χαρά δουλεύει το σύστημα!!!

Μαρίνα, είναι στο παιδί προφανώς. Εμένα ευτυχώς ο Αντρέας εδώ και δύο βράδια κοιμάται πριν έρθω, ξυπνά κατά τις 5.30-6, μετά ξανακοιμάται μέχρι τις 7-7.30 και ξανακοιμάται το πρωί για δύο ώρες. Για να δούμε αν θα το κρατήσει...

Λες να είσαι έγκυος;

Χριστίνα, μην αγχώνεσαι βρε τόσο πολύ! Δεν μπορείς να κλείσεις το παιδί σε μια γυάλα! Αυτό παντού μπορεί να συμβεί, και στην αυλή να βγει να παίξει... Δεν μπορείς να το έχεις φυλακισμένο!

Για να ανοίξεις καινούριο ποστ θα πρέπει να πας πάνω ή κάτω στη σελίδα μας, εκεί που λέει Σχέσεις, Δραστηριότητες, Ελεύθερος Χρόνος, θα μπεις μέσα και θα πας στο "Νέο θέμα" κι εκεί θα ανοίξεις καινούριο ποστ.

Αθανασία, κι εγώ κουτουλάω από νύστα, γιατί ξυπνάω πριν τις οκτώ κάθε μέρα και δεν είμαι συνηθισμένη...

Εν τω μεταξύ, ρε κορίτσια, μου έχει καρφωθεί ότι είμαι έγκυος. Περιμένω περίοδο την Πέμπτη και έχω τα κλασικά συμπτώματα, μόνο που μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου συμπτώματα, απλά μια μέρα έβλεπα αίμα. Επίσης, έχω πολλές ζαλάδες και φούσκωμα. Φυσικά, τα συμπτώματα μπορεί να είναι απλά συμπτώματα περιόδου, όπως επίσης και το φούσκωμα, και οι ζαλάδες να προέρχονται από το πρωινό ξύπνημα. Είναι, όμως, ακριβώς τα ίδια συμπτώματα που είχα και όταν έμεινα έγκυος στον Αντρίκο. Δε νομίζω να είμαι, όμως, είναι σχεδόν απίθανο.

Κλείνω, γιατί ο άντρας μου απ' ό,τι φαίνεται δεν έχει καλή σύνδεση και δεν ακούω τίποτα, ούτε με ακούει, και ο μικρός γκρινιάζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι λετε????μην με αγχωνετε!!! :lol::lol::lol::lol: αλλωστε ποτε δεν ολοκληρωσε μεσα μου...το γνωστο τραβηγμα...τοσα χρονια δεν εμεινα ετσι...θα εμενα τωρα? :?:?:?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ακριβως τα ιδια νιωθω και εγω με εσενα!!! :o:o:o:o λες να ειναι λογω θηλασμου???αυτο που λενε οτι προκαλει συσπασεις στην μητρα? αλλιως παμε να πεσουμε απ το μπαλκονι και οι 2 γιατι με τα ταρζανακια μας και αλλο ενα μωρακι δεν θα γλυτωσουμε το δαφνη :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα δεν είμαι καθόλου καλά γιατί η μικρή δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου το βραδυ και εξακολουθεί να μην κοιμαται. Οι αντοχες μου εξαντλουνται σιγα σιγα και δεν ξέρω πώς θα την βγάλω καθαρή.Αν πάντως μέχρι 2 μηνών δεν δω καμία διαφορα παίζει πολύ να δώσω ξένο γιατί δεν γίνονται όλα από έναν άνθρωπο..Είμαι πάρα πολύ απογοητευμενη ειλικρινά. Τώρα που σας γράφω τα μάτια μου κλείνουν και τα πόδια μου τρέμουν :?:?:?:? Δευτέρα αρχίζω και δουλειά..Έχω χάλια ψυχολογία σήμερα..

Άννα Μαρία λες να είσαι έγκυος;;;;; Θα το ήθελες κάτι τέτοιο από τώρα;; Αν ναι, εύχομαι ολόψυχα να είσαι! Μας έβαλες σε αγωνία τώρα :roll::roll::roll::roll:

Αθανασία μου είναι πράγματι πολύ ζόρικα τα πράγματα με 2 παιδάκια κυρίως γιατί μου βγήκε δύσκολο μωράκι η φραουλίτσα αλλά και γιατί θηλάζω σχεδόν όλη μέρα. Όλα σχετικά είναι. Τι κάνει ο Λευτεράκης;; Εσύ πώς τα πας με την εγκυμοσύνη;; Έχεις κανένα σύμπτωμα;;

Κατερινάκι μου εκανες τις δουλίτσες σου; Σε άφησε το κουνελάκι σου; Σιγά σιγά θα μπει σε τάξη ξανά το σπιτάκι σας!

Χριστινάκι προσπάθησε να βρίσκεις λίγο χρόνο να μένεις με τον άντρα σου. Αυτό σας χρειάζεται. Αφησε τον μικρό να πάει στην Αίγινα αν εμπιστεύεσαι την πεθερά σου ότι θα τον προσέχει (πλοία, δρόμοι κλπ). Έτσι και αυτός θα το χαρεί αλλά και εσείς ;);););)

Μαρίνα κι εμεις με τη μεθοδο του τραβήγματος βολευόμαστε αλλά τώρα θα συζητησω με το γιατρό για σπιράλ γιατί δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη. Θα δω. Λένε πάντως ότι και με πολύ λίγο σπερματάκι-αν ξεφύγει- γίνεται η δουλειά. Το να μείνει κάποια έγκυος με τα προσπερματικα...χλωμό και δύσκολο μου φαίνεται αλλά το έχω ακούσει και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πωτοσχολιασω λέτε να έχουμε ενδιαφέρουσες ανακοινώσεις???????

Να δω ποια θα κάνει παρεα στην αθανασία? :lol::lol:

Ανθη σε διαβάζω και στεναχωριεμαι, σου λέμε συνέχεια υπομονη υπομονη αλλα πρέπει εσυ πάνω απ όλα να είσαι καλα για να μπορείς να φροντιζεις και την φραουλιτσα και τον Πανουλη. Τώρα και με την δουλεια θα προστεθεί και κάτι ακόμα στο προγραμμα σου και πρέπει να εισαι σε καλη κατάσταση. Δεν ξέρω πως αλλιώς να σε βοηθήσω σίγουρα πλησιαζοντας τους δυο μήνες θα αρχίσει να τρώει πιο αραιά και λιγότερο χρόνο γιατι μεγαλώνει και φαίνεται απο το βάρος που περνει ότι της φτάνει το γάλα σου μια χαρα. Το θέμα του ύπνου όμως δεν σχετίζεται πάντα με το γάλα.

Όταν γκρινιαζει ένα μωρακι πάντα υπάρχει λόγος το στήθος είναι η παρηγοριά τους αλλα μπορει να θέλουν να τους ικανοποιησεις καποια άλλη τους αγάπη. Πριν σαραντησω ο δικος μου έτρωγε ανά μιάμιση περίπου ώρα, κάτι πρωινά είδα ότι ενω είχε φάει στο μισάωρο γκρινιαζε και λέω δεν μπορει τόσο σύντομα να θέλει πάλι, δοκίμασα πριν τον βάλω στο στήθος, να τον έχω στην αγκαλια μου σφιχτά και να περπατώ και να του τραγουδω μέσα στο σπίτι και αυτός κοιμήθηκε. Κατάλαβα λοιπόν ότι μάλλον ήθελε να κοιμηθει και αυτο έγινε και αλλες φορές εκείνες τις μέρες. Δεν ξέρω αν θα πετύχει και σε σένα γιατι το κουνελακι μου είναι αρκετα καλοβολο. Προσπάθησε όμως πριν την βάλεις στο στήθος να δοκιμασεις κάτι άλλο. Επισης αφου έπιασε την πιπιλα βοήθησε την να την συνηθίσει, δεν θα γίνει αμέσως αλλα μέρα με τη μέρα θα την συνιθιζει. Μακάρι να στρώσει γρήγορα η φραουλιτσα γιατι θέλω να βλέπω την μαμα της ήρεμη. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...