Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοιξιάτικες Μανούλες 2012!


Recommended Posts

Ti κανετε μανούλες?

Εμεις είμαστε κρυωμενες μυξούλες κ ματακια που τρέχουν κ δυστυχώς κάνουν τσιμπλούλες

Εχω ένα θέμα με το γάλα μου δεν βγάζουν συνέχεια γάλα εχει γευματα που όσο κ να τραβάμε δεν βγαίνει τπτ το πρόβλημα όμως είναι οτι δεν θέλει κ το μπιμπερο με τπτ

έχω αγχωθεί

Μην αγχώνεσαι Χριστίνα μου!Δίνε εσύ συνέχεια το στήθος κ το γάλα θα έρθει.Όποτε θέλει να την βάζεις στο στηθος σου κ ας κάθεται με τις ώρες!Μην σε στεναχωρεί αυτό.Είναι κ τα άλματα ανάπτυξης που υπάρχουν.

όσο για το μπιμπερό θα σου πρότεινα το calma της mendela! Τα μωρά που θηλάζουν το δεχονται πιο εύκολα!Εγώ με αυτο του έδινα το σιροπάκι για τους κολικούς!Την πρωτη φορα δυσκολευτηκε πολύ να το πάρει!Επίσης κάτι πολύ σημαντικό,δεν θα δίνεις ποτέ εσυ το μπιμπερό στο μωρό όσο ακόμα είναι μικρό!Μυρίζει το γάλα σου κ δεν το δεχεται με τίποτα!Κ εμενα ο άντρας μου του το έδινε πάντα.Μέσα σε 20ml μητρικο γαλα έβαζα το σιροπάκι κ το έδινε ο σύζυγος,μετά τον εβαζα αμεσως στο στηθος κ τον τάιζα..Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Να το δοκιμάσουμε κ αυτο τι να κάνουμε! :? Έχεις ιδέα πόσο στοιχίζει?Θέλω να την δίνω συμπλήρωμα μεχρι πριν μια βδομάδα έπερνε μπιμπερό όποτε χρειαζόταν τώρα με τπτ κ δεν ξέρω γιατί,σας έπρηξα με το θέμα.Με το κρύωμα πάμε πολύ καλύτερα αντε να φτιάξει ο καιρός να γίνουμε περδίκια!

Καληνύχτα κ πολλα φιλάκια σε όλες τις μανούλες κ τα μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Να το δοκιμάσουμε κ αυτο τι να κάνουμε! :? Έχεις ιδέα πόσο στοιχίζει?Θέλω να την δίνω συμπλήρωμα μεχρι πριν μια βδομάδα έπερνε μπιμπερό όποτε χρειαζόταν τώρα με τπτ κ δεν ξέρω γιατί,σας έπρηξα με το θέμα.Με το κρύωμα πάμε πολύ καλύτερα αντε να φτιάξει ο καιρός να γίνουμε περδίκια!

Καληνύχτα κ πολλα φιλάκια σε όλες τις μανούλες κ τα μωράκια!!!

Καλημερα Χριστίνα,εγώ το πήρα απο το amazon γιατί το βρηκα πολύ πιο οικονομικό απ'ότι εδώ.Εδώ το βρήκα στα 21,90€.

Είχα κάνει μια μεγάλη παραγγελία με 2 τέτοια μπιμπερό,σακουλάκια αποθηκευσης γάλακτος,καδο για τα πάμπερς,τελοσπάντων με αρκετα πράγματα κ με συμφερε στα μεταφορικά.Αυτό είναι το link.

http://www.amazon.co.uk/Medela-Calma-15 ... 568&sr=8-1

Συνηθισε στο στηθος σου πλέον γι αυτο δεν θέλει το μπιμπερό..Να την βάζεις πιο συχνά στο στήθος δεν θες να το δοκιμάσεις?Έτσι θα αυξηθεί η παραγωγή σου κ δεν θα χρειαστείς συμπλήρωμα..Αλλιώς δοκίμασε το κ αυτο το μπιμπερό κ ειμαι σιγουρη πως θα σε βολέψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ημέρα την βάζω κάθε 2 ώρες περίπου,αφου πεινάει!Αν δεν πάρω χαπάκι μαγιάς είναι ακόμα χειρότερα

Μάλλον δεν το ξεκινήσαμε σωστά,δεν πειράζει να χορταίνει το νινι μου θέλω

Καλή μέρα!Αχ αντε να φτιάξει ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ημέρα την βάζω κάθε 2 ώρες περίπου,αφου πεινάει!Αν δεν πάρω χαπάκι μαγιάς είναι ακόμα χειρότερα

Μάλλον δεν το ξεκινήσαμε σωστά,δεν πειράζει να χορταίνει το νινι μου θέλω

Καλή μέρα!Αχ αντε να φτιάξει ο καιρός!

Χριστινάκι μου σε ρωτάω γιατί εμένα ακόμα κ τώρα την ημέρα τρώει κ ανα μία ώρα!Άλλες φορές χτυπιέται στο στήθος..άλλες φορές δεν το θέλει,άλλες πάλι τρώει κ στο 3ωρο!Το πιο συνηθισμένο μας πάντως είναι στη 1,5 ώρα!Δεν αγχώνομαι όμως κ τον βάζω συνέχεια στο στήθος,οποτε το ζητήσει ή όποτε γκρινιάζει!Το βράδυ έχει στρώσει σχεδόν κ απο τις 21:30-22:00 που κοιμάται ξυπνάει στις 2 κ στις 6!

Καλό κουράγιο..αλλά μην αγχώνεσαι..άσε το μωράκι σου να σε καθοδηγήσει..

Κ εμενα αυτος ο παλιόκαιρος μου την έχει δώσει στα νεύρα!!!Τί καλά πηγαίναμε βολτίτσες..Τώρα μουχλιάσαμε μέσα στο σπίτι!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

Τί κάνετε?

Χριστινάκι πώς τα πάτε με την μικρή?Πήρε τελικά μπιμπερό?

Θα αρχίσω κ εγώ(ο σύζυγος δηλαδή) να του δίνω με το μπιμπερό 1-2 γεύματα την εβδομάδα για να μην το ξεχασει κ τρέχουμε κ εμείς..Απο τότε που σταμάτησαν οι κολικοί δεν χρειάζεται το σιροπάκι άρα ούτε κ το μπιμπερό..Βεβαια to calma που σου είπα το δέχεται πιο εύκολα γιατί δεν τρέχει το γαλα αν δεν ρουφηξει το μωρό κ του είναι πιο οικείο.

Εμείς εχθές γίναμε 3 μηνών!Σβήσαμε κ κεράκι!Είχε ο αντρούλης μου γενέθλια κ τους έβαλα να σβήσουν μαζί τα κεράκια τους..χαχα

Την άλλη εβδομάδα θα πάμε στον γιατρό για το 2ο εμβόλιό μας!Ελπίζω να μην μου ξανακάνει πυρετό!

Ξύπνησε πάω να τον ταίσω..Θα επιστρέψω αργότερα.

Μα πού χαθήκατε???

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !Να σου ζήσουν Χρύσα! :D

Το πήρε επιτέλους!οχι οτι τρελαίνετε αλλα οκ.Έχω όλο κ λιγότερο γάλα, το βράδυ με το ζορι την βγάλαμε ΄τραβούσε κουραζόταν λαγοκοιμόταν κ παλι απο την αρχή ,δεν καταφέρνω ν' αυξήσω την 'παραγωγή' μου :(

Που είστε κορίτσια? Σας χασαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Να μπουμε κι εμεις στην παρεα σας; Εχω μια μπεμπα που γεννηθηκε στις 27/3, προωρακι 8μηνητικο. Ενω τη βγαλαμε πολυ αδυνατουλα απο το μαιευτηριο, τωρα εχει γινει σωστο λουκουμαδακι και ουτε της φαινεται οτι ειναι προωρη. :D Θηλαζει ως επι το πλειστον αλλα ενιοτε παιρνει και συμπληρωμα, αφου αναγκαστικα ξεκινησε ετσι (εμεινα 2 μερες εγω στην εντατικη, οποτε δεν μπηκε απο την αρχη στο στηθος και μετα λογω χαμηλου βαρους με αναγκασαν να πινει και λιγο ξενο). Η αληθεια ειναι οτι στο στηθος πινει λιγο γιατι κουραζεται ευκολα.

Εμενα ειναι το δευτερο παιδακι μου, οποτε αν θελετε κατι με ρωτατε, καμια σχεση η αντιμετωπιση στο πρωτο και στο δευτερο. Τωρα ειμαι πολυ χαλαρη με το οτιδηποτε και τα παντα τα αντιμετωπιζω με ψυχραιμια. Τη μεγαλη ουτε να κλαψει δεν την αφηνα.

Διαβαζω οτι σας ξυπνανε τη νυχτα 2 φορες. Κι εμεις σε αυτο το σταδιο ειμαστε.

Να σας ζησουν τα μωρακια σας κι ελπιζω να τα λεμε συχνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

athinouli καλώς ήρθες στην παρέα μας. Τα ζουζούνια μας έχουνε μόνο μία μέρα διαφορά οπότε πορευόμαστε παράλληλα... :)

Έχω καιρό να μπω να διαβάσω και να γράψω νέα, αλλά με τη δουλειά και το μωρό δεν προλαβαίνω δυστυχώς. Τρέχω να προλάβω και για τη βάφτιση οπότε καταλαβαίνετε... Τα δικά μας νέα είναι πως μόλις κλείσαμε τους 2 μήνες (26 Μαΐου) κάναμε τα πρώτα μας 2 εμβόλια. Ευτυχώς δεν ανεβάσαμε πυρετό! Είμαστε 6800γρ. και 62 πόντους. Αρχίσαμε να ξεχωρίζουμε το πρωί από το βράδυ αλλά ακόμα θα ξυπνήσουμε 2 φορές για φαΐ μέσα στη νύχτα. Για κακή μου τύχη έπαθα και 2η μαστίτιδα...και αυτό ήρθε πάλι κόντρα στην προσπάθειά μου να αυξήσω το γάλα μου... είναι και οι ώρες πολλές που είμαι στη δουλειά...άμα δεν σε θέλει................

Τώρα ο μικρός τρώει 2-3 γεύματα ξένο την ημέρα και τα υπόλοιπα 5 από μένα. Οπότε Χριστινάκι σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά από την άλλη δεν έχει νόημα να στεναχωριόμαστε και να αγχωνόμαστε...χειρότερα τα κάνουμε.

Οι υπόλοιπες της παρέας που είστε??? Περιμένουμε νεάκια σας!!!

Φιλιά πολλά σε όλες και σε όλα τα πιτσιρίκια της παρέας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Άσχετο αλλά σήμερα το πρωί μου ήρθε περίοδος. Λίγο νωρίς δεν είναι???

post-13527-13873939371288_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου να σου ζησει το μπεμπακι! Καλε εσεις ειστε ολοκληρα παιδακια!! 6.800!!Εμεις το εμβολιο το εχουμε την Τριτη που μας ερχεται. Ελπιζω να μην κανουμε κι εμεις πυρετο. Για την περιοδο, νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο, αλλα ρωτα και τον γιατρο σου. Δεν υπαρει περιορισμος για το ποτε ερχεται. Εγω τελειωσα με τα λοχεια πριν 2 βδομαδες να καταλαβεις. Για να δουμε ποτε θα μου ερθει. Μια χαρα ειναι να κανει 5 γευματα απο σενα. Η δικια μου οδευει προς την αντιθετη κατευθυνση. Πιο λιγο απο μενα και πιο πολυ μπιμπερο. Απο το στηθος πινει 10-11 γουλιες απο το ενα και μετα κοιμαται, και αντε παλι μετα απο μια ωρα τα ιδια. Με εχει ξεκανει λιγο, ειδικα τη νυχτα. Απο χτες εφαρμοσα τη μεθοδο μονο ξενο τη νυχτα για να κοιμαμαι και λιγο. Οπως ειπα εχω ενα ακομα κοριτσακι και δεν μπορω να σερνομαι γιατι θελει και αυτη τη φροντιδα της.Ειναι παντως αθλος να θηλαζεις και να δουλευεις. Μπραβο σου που το προσπαθεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

athinouli καλώς ήρθες! Πολυ γλυκά τα παιδάκια σου!Τι μπουμπου η μικρή σου :D

Θέλω κ η δικιά μου να παχαίνει λίγο :(:) Εμείς αυτές τις μέρες εχουμε ενα θεματάκι με τα κακά μας ελπίζω να είναι παροδικό..

Όσο για την περίοδο απ όσο ξέρω δεν έχει στάνταρ θα μπορούσε να σου ρθει κ μόλις σαράντισες βεβαια με τον θηλασμό όλα είναι ρευστά εμείς ακόμη τπτ μου είχε πει ο γιατρος βέβαια όταν πήγα για το ΠΑΠ οτι για τον επόμενο μήνα δεν πρόκειται

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμας! τι εχει παθει το μαμμυ;;;; πολυ δυσκολα φορτωνει...

εμεις σημερα καναμε το 1ο μας εμβολιακι! μια χαρα, εκλαψε ελαχιστα. εχει παεο 5100γρ και 56 εκ. ο γιατρος μας ειπε ψηλες!! μαλλον παιζει θεμα παλλινδρομησουλας, θα το δουμε ομως...

χριστινα μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια! τι προβλημα εχετε με τα κακα; δυσκοιλιοτητα; τι γαλα δινεις; με χαμομηλονερο δεν ανακουφιζεται;

κοριτσια τι τους βαζετε με αυτον τον αλλοκοτο καιρο; εγω σημερα την εχω αφησει με κορμακι, ουτε καλτσακια. το βραδυ ομως;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Εγώ στις 06/04 έφερα στον κόσμο τον πριγκιπάκο μου...Είναι το πρώτο μας παιδάκι...Βιάστηκε λίγο να γεννηθεί ( πήρα μόνο μια εβδομαδα απο τον 9ο) Γεννήθηκε 2690 αλλα 2 μήνες μετά ειναι 4600..!!

Δεν ειναι καθόλου γκρινιάρεις ούτε εχει κάνει κολικούς βέβαια θηλάζουμε αποκλειστικά μέχρι στιγμής και απο τον πρώτο μήνα σχεδόν ξυπνάει μόνο μια φορά το βράδυ γύρω στις 3-4 και μετά πάλι το πρωί...

Δεν ξέρω τι κάνετε εσεις εμένα επειδή κατάλαβα οτι το βράδυ που ξυπνάει δεν τρώει καλά επειδή τον παίρνει ο ύπνος κ τις τελευταιες μέρες ηταν πολυ ανήσυχος μέχρι να περάσουν αλλα 4 γευματα αν ώρα σκεφτείτε!!!αποφάσισα να βγάζω με θήλαστρο και να του το δίνω...Έτσι λοιπόν στις 3 το βράδυ πίνει γύρω στα 90ml και το επόμενο γεύμα του ειναι μετά απο 4 ώρες και όλη την ημέρα ειναι ήρεμος γιατι ειναι χορτάτος...

Ελπίζω μόνο να μην επηρεάσει το θήλαστρο την ποσότητα του γαλακτός μου!!!Θα δούμε....

Εμείς σε 3 ημέρες θα πάμε στον ιατρό να μας ξανα δεί και να μας πει για τα εμβόλια..αγχώνομαι λίγο για εκείνη την στιγμή γιατι δεν θέλω να τον βλέπω να κλαίει στεναχωριέμαι...

Να τα χαιρόμαστε τα αγγελούδια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια να σου ζησει το αγορακι σου! Να ειναι γερο και καλοτυχο. Μια χαρα αναπτυξη μεσα σε ενα μηνα. Κ εσεις προωρακια; Μην ανησυχεις για το εμβολιο, δεν καταλαβαινουν ακομα. Λιγο θα κλαψει μολις μπει το φαρμακο, μιλαμε για δευτερολεπτα. Δεν ποναει τοσο πολυ. Κ εγω το ιδιο αγχος ειχα αλλα τιποτα. Ενα νιαουρισμα εβγαλε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαρία να χαίρεσαι το μπεμπάκι σου!Το πρώτο εμβόλιο συνήθως το περνάνε ευκολα εμεις τώρα με το 2 να δούμε..!Θα βάλετε το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας εμεις το βάλαμε, αν κ την άλλη βδομάδα έχουμε να κάνουμε του Πνευμονιόκοκκου -Μηνιγγιτιδόκοκκου κ το σκέφτομαι ειναι η αλήθεια μήπως φορτώνουμε τα μπεμπάκια μας απο πολύ νωρίς?Οι παρενέργειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια Χριστίνα και εγω εχω σκεφτεί μηπως φορτώνουμε απο πολύ νωρίς τα μωρά μας με τα φάρμακα...οταν μας ειπαν στις 10 μέρες οτι ο μικρος κάνει παλινδρόμηση ( όπως τα περισσότερα νεογέννητα) και μας πρότειναν να του δίνουμε φάρμακο με τον άντρα μου ημασταν και οι δυο "κάθετοι" οτι ο μικρός δεν πρόκειται να πιεί φάρμακο απο τόσο μικρό, είχαμε πει οτι θα ειμαστε πιο προσεκτικοί και θα το περάσουμε όπως όλοι...Ελα όμως που στο μήνα μου έκανε οισοφαγιτιδα και έβλεπα αιματάκι στις κενώσεις του αλλα και στις γουλίτσες του..εκει φυσικά τα "χρειάστηκα" και εννοείται οτι έδωσα αμέσως με το που το ειπε η ιατρός το φαρμακο....

Και τώρα σκέπτομαι οτι οσο και να στενοχωριέμαι με τα εμβόλια που θα κάνει τουλάχιστον γίνονται για προληπτικούς λόγους και για να αποκτήσει το μικρό μου αντισώματα.

Την Παρασκευή που θα πάμε στην ιατρό θα σας πω τι θα μας πει και εμας για τα εμβόλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με τα εμβολια εχει ηδη ξεσηκωθει μεγαλη κουβεντα. Η αληθεια ειναι οτι οντως δεν χρειαζονται τοσα πολλα, αλλα για να πουλησουν οι φαρμακευτικες φορτωνουν καργα τα παιδια. Για παραδειγμα εμεις οταν ημασταν μικρα δεν καναμε εμβολιο ανεμβλογιας. Κανονικα την περασα κι εγω και ολα τα παιδια και τι παθαμε;;;Και ομως τωρα ειναι υποχρεωτικο. και το χειροτερο ειναι οτι δε σε αφηνουν να επιλεξεις αν θες να τα κανεις γιατι αν δεν τα κανεις δε στο γραφουν το παιδι στην Α' δημοτικου οταν θα πας τα χαρτια του και σε αναγκαζουν να τα κανεις μονοκοπανιας ολα τοτε.

Μαρια αυτο που λες με την παλλινδρομηση ειναι αλλο. Η παλλινδρομηση ειναι παθηση και καλα εκανες και εδωσες φαρμακο, τα εμβολια εχουν να κανουν με ιους. Καμια σχεση. Οποτε μην πανικοβαλεσαι. Θα τα κανεις αναγκαστικα ολα αλλα δεν ειναι τοσο "αθωα". Εχω διαβασει ενα αρθρο που μου σηκωθηκε η τριχα και κριμα που δεν εχω το link να σας το εβαζα. Αλλα ειπαμε....δε σε αφηνουν να επιλεξεις.

Αυτο της γαστρεντεριτιδας τι ειναι; εχω διαβασει και αλλες κοπελες που το εκαναν. Εμας δε μας ειπε κατι ο γιατρος ουτε στη μεγαλη μου κορη το ειχα κανει. Υπερβολικο το βρισκω. Δηλαδη αν το κανουν δεν κολλανε γαστρεντεριτιδα ποτε;;;; δεν το εχω ξανακουσει αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και 'μεις έχουμε παλινδρόμηση αλλα ευτυχώς δεν μου έκανε οισοφαγίτιδα,ο γιατρός μας δεν μας έδωσε φάρμακάκια κ για τους κολικούς δεν μας είχε δώσει ,βέβαια δεν είχαμε πολλούς, απ οτι κατάλαβα δεν πολυ δίνει ,αλλα τα εμβόλια τα κάνει όλα Εγω μπαίνω σε site κ διαβάζω για τα εμβόλια τουλάχιστον να ξέρω τι μου γίνεται ενα που μου άρεσε ειναι

http://www.paidiatros.com/children/Vaccines/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εμβόλιο αυτο δεν το δίνουν όλοι οι παιδίατροι μου είπε η φαρμακοποιός αλλα επειδή οι γύρω μου παθαινουν συχνά, να φανταστείς κ όταν γεννήθηκε η μικρη όλη η οικογένεια του άντρα μου είχαν με την σειρα κ μένουν δίπλα μου, το έκανα, οχι οτι με ρωτησαν

http://www.paidiatros.com/children/Rotavirus-vaccine/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Μαρία κ athinouli καλωσήρθατε στην παρέα μας!Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!

Εμείς πήγαμε σήμερα κ βάλαμε τα εμβόλια του Πνευμονιόκκοκου κ μηνιγγιτιδοκκοκου (αν τα λέω κ τα γράφω σωστά!!)Ο μικρός τσίριζε ο καημένος.ΕΥτυχώς ηρέμησε γρηγορα στο στήθος..

(Η συζήτηση για τα εμβόλια είναι μεγάλη,Athinouli πλέον επειδή πολλοί γονεις δεν κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους,υπάρχει μια υπέυθυνη δηλωση που συμπληρωνεις κ δεν έχεις πρόβλημα στο σχολείο..Ο κάθε γονιός αποφασίζει κ πράττει το καλύτερο για το παιδί του..)

Ο μικρός έφτασε τα 6830γρ κ 64 πόντους!!Το βαλαμε πάλι το κιλό μας.Τα κάτω ούλα του είναι πρησμένα γι αυτο κ βαζει συνέχεια το χέρι στο στόμα κ έχει κ πολλά σαλάκια!Ο Παιδίατρος μας είπε πως αναπτυσσόμαστε πολύ καλά..

Γκρίνια έχουμε απο τα εμβολια θα ξαναμπω αργότερα..φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Τι κανουν τα μικρα μπεμπακια σας; Εμεις εχουμε να ενεργηθουμε 2 μερες κι εχω αρχισει να ανησυχω. Εκει που εκανε κακα 10-14 φορες τη μερα, ξαφνικα τιποτα. Φταιει φανταζομαι οτι πλεον εδω και μια βδομαδα τρωει αποκλειστικα Almiron. Ξερει καμια τι δινουμε για δυσκοιλιοτητα;;;;

Χρυσα μου αυτο που λες με τα εμβολια και το σχολειο δεν ισχυει ετσι ακριβως. Ειμαι δασκαλα και πολλακις εχω δει κυριως αλλοδαπους γονεις να ερχονται να γραψουν το παιδακι στην πρωτη και να τους στελνει ο διαυθυντης να κανουν τα εμβολια πρωτα. Αλλωστε και η εγκυκλιος με τα δικαιολογητικα εγγραφης το τονιζει συγκεκριμενα. Δεν ξερω αν σε αλλα σχολεια ειναι ελαστικοι και αφηνουν τους γονεις στη διακριτικη τους ευχαιρια, σε εμας δεν ισχυει παντως. Μπορει να ειναι και θεμα διευθυντη.....Μακαρι να γινεται, πολυ θα ηθελα να μην τα κανει ολα αυτα, αν και στη μεγαλη τα εχουμε κανει ολα ευλαβικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Εμας για την δυσκοιλιότητα μας είπε λαδάκι στο πωπουδάκι μας ,κ της δίνω χαμομήλι , αν μπορει να φταιει το γάλα εμάς αρχισε να έχει πρόβλημα με το που αλλάξαμε γάλα τώρα ξαναγύρισα στο Γιώτης για να δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου πώς δηλαδη βαζεις το λαδι στο ποπακι; Οταν λεμε λαδι εννοουμε baby oil; Και ποσο χαμομηλι; Εχω αρχισει να της δινω αλλα το πινει σιγα σιγα. Σκευασμα εδωσες ή φυσικο; Εγω εχω φυσικο, που μου εχει φερει απο το χωριο του ο πεθερος μου. Ελπιζω να μην εκανα βλακεια.

Γενικα το amliron εχει κατηγορηθει για δυσκοιλιοτητα, τα ιδια εκανε και η μεγαλη μου αλλα δεν της εδινα τιποτα. Στην τριτη μερα ενεργουνταν. Τωρα η μικρη παει να ξεπερασει το οριο....εχω στενοχωρηθει πολυ! Αφου καθομαι απο πανω της και της κραταω το χερακι να σφιχτει το κακομοιρο. Ζοριζεται παρα πολυ. Περιμενω να μου πεις πως βαζεις το λαδακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...