Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοιξιάτικες Μανούλες 2012!


Recommended Posts

γεια σας κι απο μενα!!!σας διαβασα λιγακι ολες λιγο πολυ ειμαστε στα ιδια..χαχα...κι εμενα η μικρη τωρα ετοιμαζεται να βγαλει δοντακια κατω,μπουσουλοσερνεται προς το παρον και παραμιλαει τα δικα της.Γενικα δεν υπαρχει λογος να ζοριζετε κανενα παιδακι να σταθει η να κατσει το καλυτερο ειναι να το αφησετε ελευθερο να κινηθει, σε ειδικο πατωματακι,με μαξιλαρια αλλα να ειναι ελευθερο και θα τα κανει ολα μονο του!διατροφη εμενα δεν τρωει,τωρα αρχισε λιγο...ειναι που προσπαθω με κανονικα φρουτα και λαχανικα..οχι με φαριν λακτε που πιστευω οτι θα τις ετρωγε ευκολα..χαχα...τωρα ομως ανοιγει το στοματακι και τρωει..ΓΕνικα το αγελαδινο γαλα και προιοντα δεν συνιστανται πολυ στα μικρα γιατι δημιουργουν δυσανεξιες κλπ..αυτα ξερω..γενικα ειναι καλυτερα της κατσικας η του προβατου που και σαν ζωακια σε μεγεθος ειναι πιο κοντα σε εμας..εγω το απογευμα συνηθως της δινω μηλο κομποστα(που το χω κανει στον ατμο) ..κατι τετοιο..σημερα θα της δωσω κι εγω λιγο ψαροσουπα πρωτη φορα χωρις το ψαρι..κι εγω εχω ακουσει οτι ειναι καλο να το φαει πριν το χρονο..λευκο ψαρακι οπως μπακαλιαρακι κλπ..Περιοδο ουτε εγω εχω δει ακομα,,τοσο που θηλαζουμε λογικο μου ακουγεται..χαρα εσυ ειχες περιοδο και εμεινες εγκυος;το χω ενα αγχος..μη μεινω και δεν το καταλαβω..δεν εχουμε συχνες επαφες αλλα δεν προσεχουμε κιολας..καλη συνεχεια με τα μικρακια σας..θα μπαινω οποτε μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια!

maryloo, περαστικά σας κορίτσι μου! Κουράγιο με τα αλλάγματα! Αφού έχει όρεξη για ταρζανιές μην ανησυχείς καθόλου...και συγχαριτήρια βρε σεις...βηματάκια τόσο νωρίς? Μας φάγατε λάχανο!!! Εμείς ακόμα δεν μπουσουλάμε καλά καλά...όπως το είπε ακριβώς η cuando...μπουσουλοσερνόμαστε (βέβαια είμαστε και 11 κιλά έτσι...πως να σηκώσεις 11 κιλά??).

cuando, ναι μου ήρθε στον τρίτο μήνα παρ' όλο που θήλαζα μέχρι τον 7ο. Αυτό που ξέρω είναι πως όσο δεν έχεις περίοδο δεν μπορείς να μείνεις έγκυος αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου έρθει. Δλδ αν εσύ μέχρι σήμερα δεν έχεις περίοδο...μπορεί να μείνεις έγκυος γιατί μπορεί να είναι να σου έρθει αυτόν τον μήνα...γι'αυτό αν δεν θέλετε ακόμα παιδάκι...καλύτερα να προσέχετε.

Κορίτσια μου...δε μου λέτε...εσείς δουλεύετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Μαριλού μου περαστικά σας!!Ελπίζω ηδη να ειναι καλύτερα ο μικρούλης σου!!Πολύ ταλαιπωρια περασες κ εσύ κ αυτά..

cuando Μου κ εμείς έτσι ξεκινήσαμε,με φρουτάκια μετά προσθέσαμε τα λαχανικά κ μετά το κρεατάκι..Δεν του έχω δώσει κρεμουλες..Μαλλον το ίδιο πλάνο διατροφής ακολουθούμε ;) Πώς τα πήγατε με το ψαράκι?..Πάντως ο δικός μου (φτου-φτου να μην τον ματιαξω) δεν με δυσκολεψε καθολου στο φαγητο!Πέσαμε κ σε καλή εποχή κ ξεκινησαμε με γλυκα φρουτάκια!!(καρπουζι-πεπονι ..)κ το ψαρι πολύ ευκολα το δέχτηκε!Λίγο με το απογευματινο εχουμε θεμα,θελει το στηθος (γιατι μαλλον του λειπω ολη μερα) κ μετα δεν πειναει για να φαει κατι αλλο...Το παλευουμε κ αυτο..

Χαρά μου εγώ δουλεύω απο 01/08!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φαγαμε το ψαρακι γιατι δεν πεινουσαμε...πιο πολυ προτιμα τα φρουτα η μικρη ειναι η αληθεια...εγω εχω παρει αδεια ανευ αποδοχων για να μαι με τη μικρη.

Οσο για την περιοδο δεν ξερω ποτε θα ερθει αλλα δεν εχουμε και σκοπο να προσεχουμε καθως για τη μικρη μας περιμεναμε πολυ οποτε αν κανει καμια εκπληξη κανενα αδερφακι δεν θα πουμε οχι αν και δεν ειναι ωρα του ακομα..χαρας ρο κουραγιο σου Χαρα με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Δυο μέρες εχω να μπώ κ δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα!!!Πολύ χαίρομαι που ξαναδιαβάζω νέα σας

Νάντια μου,δεν ξέρω κιόλας, αλλα λίγο υπερβολικό μου φαίνεται να μην σας αφήνει να πατάει στα πόδια του, αν το παιδί θέλει άφηνε το,εγω προτιμώ να την αφήνω ελεύθερη δεν τρέχω συνέχεια απο πίσω έχω το νου μου βέβαια αλλα αλωνίζει μες το σπίτι

Μαριλού περαστικά σας! και μπράβο το γιαβρί!μας περάσατε!χαχα εμεις έχουμε μια βδομάδα που ξεχνιέται κ αφήνει τα χέρια της κ στέκεται!!

Χαρά κουραγιο με τις αναγούλες

Χαρά έχεις πάει καθόλου στον γυναικολόγο σου?Μπορει κ να δει αν ειναι να αδιαθετήσεις. Το οτι θηλάζεις δεν σημαίνει οτι δεν μένεις εγκυος

Εμεις βαπτιστήκαμε 30/9

Εχουμε 2 δοντάκια προς το παρόν αλλα εχουν πρηστει τα ούλα μας μαλλον περιμένουμε κ το επόμενο

Οσον αφορά το φαγητό ενω τρώγαμε απ όλα το φρούτο το πρωι το τρωει με τα χιλια ζόρια κ αυτο θέλει να το δαγκάνει, το αυγό όμως το λατρευει κ τον χυμό , το φαγάκι μας ευτυχώς το τρωμε όλο κ το απογευμα δεν θελει κρέμες,μόνο τραχανά ή επιδορπιο γιαουρτιού.

Δεν με αφήνει η μικρή καθόλου στον Η/Υ έρχεται τραβάει καλώδια κ φωνάζει γκαμι!!να βάλουμε τον γκαμυ μπερ χαχα :lol::lol: ,σας αφήνω γιατι άρχισε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μας μάτιαξες!!

καλησπέρα!Πού χαθήκατε πάλι?

Χριστίνα το αυγό πώς το δίνεις?(δεν θυμαμαι αν σε ξαναρώτησα)..Ολο λεω να του το ξεκινησω κ ακομα δεν τα εχω καταφερει..Περιμενω βεβαια να μου φερουν κ φρέσκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χρύσα αν αδιαθέτησες, επιτέλους! :lol::lol:

Το αυγό το βράζω πολυ πολύ :D κ μετα παίρνω τον κρόκο κ τον τρωμε λίγο λίγο σκέτο ή με τυράκι, ο γιατρός μας είπε αν θέλουμε κ μες το φρούτο αλλα δεν το προτιμούμε

Ξεκίνησα την δουλειά !!Ευτυχώς δεν ειναι πολλές ώρες αλλα ωσπου να μπούμε σε μια ρουτίνα ..κ λογω των ετοιμασιών των ημερών ξεκινάω στις 8 κ τελειώνω στις 12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Πως είστε αυτές τις μέρες? Φαντάζομαι τρέχετε οι περισσότερες με τις ετοιμασίες. Εγώ πάλι εκτός απ' την δουλειά δεν κάνω τίποτ' άλλο :D

Μαζί με τις αναγούλες έχουν αρχίσει και οι εξαγωγές και είμαι γενικά όλη μέρα σαν άρρωστη. Αλλά ξέρω θα περάσει οπότε κάνω υπομονή. Ο μικρούλης μας πάλι δέκατα ανέβασε από χτες (μέχρι 37.4). Την περασμένη εβδομάδα τελειώσαμε με τους πυρετούς και τώρα πάλι. Ελπίζω να είναι από τα δοντάκια του και όχι κρύωμα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι πως έχουμε καθυστερήσει με το εμβόλιο που ήτανε να κάνουμε στις 6/12 και λόγω του πυρετού το αναβάλαμε...........

Κατά τα άλλα είμαστε καλά, είδαμε και το σποράκι μας τη Δευτέρα (11 ολόκληρα χιλιοστά) και ακούσαμε και την καρδούλα του.

Όσο για το φαϊ που λέτε εμείς ακόμα αυγουλάκι δεν ξεκινήσαμε ούτε ψαράκι. Είναι κρεατοφαγάς ο μικρός σαν τον μπαμπά του. Πρωί και βράδυ το γάλα του το πίνει όλο αλλά στο μεσημεριανό τρελλαίνεται. Τρώμε ή μοσχαράκι ή κοτόπουλο με λαχανικά και πρέπει να σας πω πως πριν προλάβεις να γεμίσεις το κουταλάκι, εκείνος έχει ανοίξει ήδη διάπλατα το στόμα και περιμένει. Το φρούτο και την κρέμα μέτρια πράγματα, συνήθως δεν θα το αδειάσει το πιάτο.

Κορίτσια εγώ ξεκίνησα με τη δουλειά μόλις σαράντισα, και τον λεβέντη μου τον βλέπω μέσω όρο 3 ώρες τη μέρα. Από τις 8 (που γυρνάω απ τη δουλειά) μέχρι τις 9.30-10 που θα κοιμηθεί και το πρωί καμιά ωρίτσα πριν φύγω για τη δουλειά.Μου είναι πλύ δύσκολο και πολλές φορές σκέφτηκα να παραιτηθώ...αλλά μετά λες καιροί που είναι...και κάνεις υπομονή.Ευτυχώς υπάρχουν και σ/κ και αναπληρώνω κάπως...

Αυτά από μας! Τη Δευτέρα είπα να πάρω άδεια οπότε έρχεται ένα ωραιότατο 5ήμερο!!!!!!!!!

Καλές γιορτές σε όλες εύχομαι...με τα χαρούμενα τα ζουζουνάκια σας...και μην κουραστείτε πολύ με τους κουραμπιέδες και τα μελομακάρωνα :D:D:D

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χαρά κουράγιο!Τι ωραια αίσθηση να ακούς την καρδούλα :P:P

Καλές γιορτές να έχετε!Εγω εκανα μόνο τσουρεκάκια μελομακάρονα κ κουραμπιέδες τα αφησα στους γονείς :lol::lol:

Περιμένω να βγει το προγραμμα της βδομάδας νσήμερα να δω αν θα δουλεύω τα Χριστούγεννα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!!

Ελπίζω και εύχομαι όλες σας να είστε καλά και με υγεία.... γιατί εμείς δεν είμαστε :cry::cry:

Θυμάστε που το μικράκι μου ήταν με γαστρεντερίτιδα πολλές μέρες;;; Έπαθε αφυδάτωση και στα καπάκια βρογχίτιδα και νοσηλεύτηκε από τις 19/12 εως τις 24/12 :cry::cry::cry: 'Ήταν σαν μαραμένο λουλουδάκι το σαμιαμιθάκι μου.... το κλάμα του ήταν τόσο σιγανό και παραπονιάρικο που έβαζα και εγώ τα κλάματα...

Τώρα είναι καλά :D , έχει ακόμα λίγο βήχα αλλά χωρίς ακροαστικά, συνεχίζει αερολίν και αντιβίωση. Από βάρος είμαστε κατά διαόλου.... κατέβηκε 7.200γρ με την όλη ταλαιπωρία... είναι στην κατώτατη καμπύλη βάρους, .... στο ύψος είναι οκ στην 75η. Αλλά δόξα τω Θεό 2 μέρες τώρα του έχει ανοίξει λίγο η όρεξη και τρώει μερικά κουταλάκια φαγητό...

Ο μεγάλος μου, επίσης με βρογχίτιδα και υψηλό πυρετό (για 3 μέρες κυμαινόταν από 39 ως 40,1) νοσηλεύεται ακόμα από τις 21/12.... δεν σας περιγράφω καταστάσεις, μπορείτε να καταλάβετε... με τα 2 παιδιά στο νοσοκομείο (ευτυχώς στο ίδιο δωμάτιο). Τα χειρότερα Χριστούγεννα ever. Θέλω να πιστεύω πως αύριο - μεθαύριο θα έρθει στο σπίτι και το μεγάλο μου μωράκι! Ήδη του έπεσε ο πυρετός και σήμερα έφαγε κιόλας λίγες πατατούλες και πηγαινοερχόταν σαν το κατσικάκι! Άρχισε να βρίσκει τον εαυτό του! Μαζί του κάθεται 24ώρες το 24ωρο ο αντρούλης μου ο γλυκός. Άφησε όλες του τις δουλειές για τον μπομπιράκο μας. Εγώ λόγω θηλασμού δεν μπορώ να αφήσω το μωρό. Πηγαίνω πρωί και απόγευμα στο νοσοκομείο από 2 ώρες και έρχεται ο άντρας μου στο σπίτι να ξεκουραστεί, φάει και να κάνει μπανάκι (ευτυχώς είμαστε 5 λεπτά με το αμάξι από το νοσοκομείο).

Κοριτσάκια μου, εύχομαι να είστε όλες ευτυχισμένες με τις οικογένειές σας και τα παιδάκια σας και τελικά η ευχή "πάντα με υγεία" είναι η πιο σημαντική!!! Όλα τα άλλα φτιάχνουν αρκεί να το θέλουμε.

Σας φιλώ και εύχομαι καλή Πρωτοχρονιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χρονια πολλα.Μαριλου μου τι να πω...καλη δυναμη κοριτσι μου.Απο την ωρα που διαβασα τα νεα σου σε σκεφτομαι συνεχως.Τα νοσοκομεια δεν παλευονται,ειδικα αν προκειται για τα παιδακια σου και ειδικα αν ειναι και γιορτες.Μονο καλη δυναμη και περαστικα.Ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!Χρόνια πολλά!

Μαριλού μου ελπίζω να ειστε ήδη καλύτερα και ολοι στο σπιτάκι σας!!

Καλή χρονιά να έχουμε με ΥΓΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ Χρονια πολλά !

Ελπίζω Μαριλού να ειστε καλύτερα κ στο σπιτάκι σας

Καλή χρονιά να εχουμε!!!Πάντα με υγεία κ ολα τα άλλα τα βρίσκουμε

Κ Να χαιρόμαστε τα μικρά μας ζουζουνάκια που κάνουν τον κόσμο μας καλύτερο

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κοριτσια και ευτυσμένο το νεο έτος!!! Με υγεία πανω απο ολα και κατα τον πόθο σας η καθεμιά!!!

Να νεα μας λοιπον! Τις γιορτές ξεκοιλιαστηκαμε και τωρα προσπαθώ να μαζεψω τα ασυμμάζευτα... Ο μικρουλης μου αρχισε μπουσουλαει καμια βδομαδα τωρα και πιανεται και σηκωνεται και κανει πλάγια βηματακια!!! Τρώμε το φαι μας με το ζορι, καμμια δεκαριά κουταλιες στο γεύμα αλλα θυλάζει οποτε δεν αγχωνομαι... Δοντια τπτ στον ορίζοντα μονο πηγή σαλιου ειμαστε χαχαχα!!! αλλα αυτο που με χαροποιεί ιδιαίτερα ειναι οτι ο μεγαλος μου αρχισε να ηρεμει απο θεμα ζήλιας και με θελει και εμενα πιο πολυ τωρα και εγώ χορταίνω φιλία και αγκαλιές!! Ασε που γινεται το γνωστό καλοσυνατο και χαμογελαστό παιδακι που ξέραμε!!!!

Μαριλου ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ σας!!!!

Φιλία πολλα κοριτσια και σε σας και στα μωρά σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!!!!

Κοριτσάκια μου καλή χρονιά και πάντα με υγεία! Όλα τα άλλα φτιάχνουν!

Καλέ χαθήκατε όλες ε; Πως είστε; Τα μικρούλια σας;

Εμείς μετά από αυτή τη μεγάλη περιπέτεια είμαστε καλά!!!

Ο μικρός είναι μεγάλο νούμερο!!! Μια βδομάδα πριν κλείσει τον 10ο μήνα περπάτησε κανονικά, μεγάλες αποστάσεις. Πιο πριν έκανε 3-4 βήματα μοναχός του. Αλωνίζουμε τώρα το σπίτι και το ... κατεδαφίζουμε! :lol:

Από δοντάκια έχουμε κολλήσει ακόμα στα 6. 4 πάνω και 2 κάτω.

Από κιλά, παρόλο που έχει ξεκινήσει να τρώει λίιιιιγο παραπάνω, είμαστε δυστυχώς ακόμα στην κατώτερη καμπύλη.... 7.550γρ. Στο ύψος είμαστε καλά, είναι 75εκ.

Από λογάκια λέμε πάνω από 10 καθαρές λέξεις πέρα από τα ακαταλαβίστικα τα δικά του! Ξέρει και μου δείχνει με το δαχτυλάκι του ότι τον ρωτήσω (πχ που είναι το φως; που είναι η τηλεόραση;) και μου βρίσκει από το βιβλίο του ότι ζωάκι ή πραγματάκι του ζητήσω! Κάνει βόλτες με το κόκκινο αμαξάκι της φίσερ πράις, όπου ανεβοκατεβαίνει μόνος του, και σε γενικές γραμμές έχει αρχίσει πολύ να ανεξαρτητοποιείται και να εξελίσσεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς! Εχω εκπλαγεί! Και ο μεγάλος μου ήταν σπίρτο αλλά ετούτο εδώ δεν παίζεται! :lol::lol:

Περιμένω νέας σας και τα κατορθώματα των ζουζουνιών σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπέρα!

Μαριλου μπράβο στον μικρούλη σου!Για το βάρος του μην ανησυχείς αφου κινήτε πολύ που να βάλει γραμμάριο ,ουτε η δικιά μου βάζει, αν κ που αρρώστησε έπεσε κ μια καμπύλη ,εμεις στην προτελευταία είμαστε.

Εμεις εκει που είχαμε πάρει αέρα έφαγε κανα δυο καλές βούτες(στην μια έσκισε κ το φρύδι της) κ τώρα φοβάται...αν της κρατω το ένα χεράκι απλώνει κ ψάχνει να με πιάσει .Είμαστε όμως μπαλαρίνες όλη την ώρα στέκεται στο ένα πόδι το άλλο ψήλά στον αέρα!! :lol::lol: κ με άνεση καναπέδες κ κρεβάτια το κρικρι μου! Δοντάκια ακόμη στα 2 κ απο λογάκια λέει λίγες λεξούλες κ πολύ τατα :lol:

Αυτα πάνω κάτω με μας ,που έχω γυρίσει στην δουλειά της λείπω κ κολλάει πάνω μου δεν ξεκολλάει κ ώρες ώρες εκδηλώνεται λίγο άσχημα αλλα προσπαθώ να της δειχνω οτι την αγαπάω κ οτι φευγω για λίγο μόνο ,αν καποια απο σας εχει συμβουλές περι αυτου..

\Καλο βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Κοριτσάρες τί κάνετε;;;; Τα ζουζουνάκια όλα καλά; Η εποχή που χρονίζουν... πότε πέρασε ο καιρός δεν το πήρα χαμπάρι!!! Χρόνια Πολλά σε όλα και να τα καμαρώνουμε γερά, δυνατά και πάντα χαρούμενα!!!

Εμείς είμαστε πολύ ζωηροί ... ουφ.... πολύ κούραση! Γλυκιά μεν αλλά δεν παύει να είναι κούραση!

Έχουμε 7 δοντάκια και ετοιμάζονται άλλα 2 να κάνουν την εμφάνισή τους! Οπότε έχουμε και γκρίνια όσο μπορούμε και τα βράδια ο ύπνος ολίγον χάλια.... ξυπνά τουλάχιστον 3 φορές.... Θηλάζουμε ακόμα και δεν βλέπω να το κόβουμε αν δεν πάμε στρατό! :lol: Λέμε πολλά λογάκια και κάνουμε πολλά παιχνίδια!

Ντυθήκαμε ναυτάκι και το πάρτι για τα γενέθλια μας ήταν μασκε!!!! Για λίγα λεπτά μόνο μασκαρεύτηκε γιατί τον ενοχλούσε η στολή οπότε άλλαξε μετά. Ο χαρταετός ήταν το θέμα της τούρτας την οποία και έφτιαξα εγώ!!! Θα σας βάλω και φωτο!

Εσείς τί κάνετε; Πως τα περνάτε με τα μικρούλια σας;;;; Η εγκυούλα μας τί κάνει; Ή μήπως έχουμε και άλλες και δεν το πήρα χαμπάρι; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!!!!!

Έχω πολύ καιρό να μπω να σας διαβάσω όμως πολύ χαίρομαι που είναι ακόμα ενεργό το φόρουμ μας!

maryloo κι εγώ σας είχα στην σκέψη μου για την περιπέτειά σας. Ευτυχώς πέρασε και είστε καλά τώρα! Καλέ υπερπαραγωγή η τούρτα σας!!! Εσύ την έφτιαξες? Και ο μικρός σκέτη γλύκα!

Εμείς κορίτσια μου είμαστε πολύ καλά δόξα το Θεό! Ο μικρός εδώ και 3 μήνες ούτε μήξες ούτε πυρετό....μια χαρά! Είμαστε σχεδόν 13 κιλά και 80 εκατοστά. Πάνω από όλες τις καμπύλες. Τώρα αντικαταστήσαμε τις κρεμούλες με κάτι πιο ελαφρύ και ελαττωσαμε και λίγο τις ποσότητες φαγητού αλλά ευτυχώς δίχνει να χωρταίνει οπότε οκ. Έχουμε 10 δοντάκια (5 πάνω 5 κάτω) και μάλιστα τα 2 από αυτά είναι τραπεζίτες....γεμίζουν όλο το στόμα και απ ό,τι φαίνεται αυτόν τον μήνα θα σκάσουν κ άλλα. Ευτυχώς δεν γκρινιάζει αλλά ξυπνάει 2-3 φορές τη νύχτα. Περπατήσαμε στον 11ο μήνα και ανεβαίνουμε και σκαλιά όμως όταν είναι να διανύσει μεγάλες αποστάσεις προτιμάει την σίγουρη λύση...το μπουσούλημα. Από λεξούλες την μόνη που λέει ξεκάθαρα και συνέχεια είναι "παππού". Όταν τον ρωτάς πόσο αγαπάει κάποιον λέει "τοοοοοοοοο...." και ανοίγει τα χεράκια του. Κάνει "μα" και αγκαλίτσα αλλά το σημαντικότερο...μην του δώσεις εικονίτσα....θα την καταφιλήσει καμία 100αριά φορές. Λέει και "ααμμμ.." (αμήν!) όταν τελειώνει η προσευχούλα. Μόλις δει κεράκι, λάμπα, ακόμα και τον ήλιο τον ίδιο προσπαθεί να τα σβήσει..."φφφφφ"...."φφφφφφφφ"....μόνο το κεράκι στην τούρτα του δεν το κατάφερε μόνος του.............

Με την εγκυμοσύνη όλα καλά...κάναμε και την β' επιπέδου και όλα καλά. Έχουμε κοριτσάκι αυτή τη φορά και μπορώ να πω πως είναι πιο ζωηρή μέχρι στιγμής από τον μπόμπιρα.

Χριστινάκι, αυτό με τη δουλειά είναι ένα θέμα. Εμάς ο δικός μας ακόμα καλά το παίρνει...μάλιστα όλο γέλια και χαρές είναι όταν τον χαιρετάω για να τον ανεβάσει ο μπαμπάς του πάνω στους γονείς μου. Βέβαια μόλις γυρνάμε το βραδάκι όλο νάζια και κόλπα μας κάνει....δίχνει την χαρά του. Θα δείξει με τον καιρό όμως...ελπίζω να παραμείνει έτσι η κατάσταση και να μην μας το γυρίσει.

Φιλιά πολλά σε όλες και ελπίζω να μπουν και οι υπόλοιπες μανούλες να μας πούνε νέα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...