Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

koritsia evala sto profil mou merikes fotografies! den einai etoimo to domatio akoma, kamia idea gia kourtines? an kai den biazomai giati ta mora tha einai sto domatio mou gia 6 mines toulaxiston. otan tha balo ta krebatakia sto domatio mou tha ksana balo fotos ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Beboula καλορίζικα τα πραγματάκια σας, όλα πολύ ωραία και πολύ όμορφα τα χρώματα :)

Όσο για κουρτίνες που έλεγες..Η κολλητή μου πήρε απο το ικέα κουρτίνες έτοιμες και κουνουπιέρα με θέμα τσίρκο. Δεν τις έχω δεί αλλά πιστεύω ότι θα σου ταιριάξουν γιατί μου έλεγε σήμερα πώς θα πάρει την προίκα little circus απο το mothercare που λέει ότι ταιριάζει πάρα πολύ. Νομίζω αυτή δεν είναι και η δική σου προίκα? Πάντως κι αν δεν είναι, νομίζω μοιάζει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.ΓΕΛΑΣΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΝΤΕΚΟΡ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ! :lol::lol: ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙΣ;ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΡΗΛΑΞ;Κ ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΟ;

ΕΧΩ 2 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΝΙΑ ΡΙΛΑΞ ΤΗΣ CHICCO Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΘΟΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΦΘΗΝΟ ΤΗΣ CHICCO ΠΑΛΙ Κ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΑΓΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΡΙΛΑΞ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ :lol::lol: ΑΥΤΑ Κ ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ!

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΠΛΟ ΓΙΑΤΙ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 40 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ Κ ΑΥΤΟ Κ ΠΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙ ΛΕΤΕ;

http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=1426

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristo polu koritsia! eseis poso kairo tha exete ta mora sas sto domatio sas??? xaaxaxa nansy eides oraio diakosmitiko :lol::lol::lol:

ariadni nai oi proikes einai little circus, kounoupiera pira apo ta mothercare pou einai little circus! oso gia ta ikea den exoume edo sti kriti kai apo ti eida den mporeis na parageileis :( . euxaristo pantos...

nansy oraies einai alla ithela na paro paidikes. tora tha doume an bro oikonomikes, tha paro... relax den exo parei akoma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλα καλοριζικα τα πραγματα!!!

Εστε μου ευχαριστω γλυκια μου!

Ντελφιν δεν σε πιστευω, τι πηγες και εκανες?? :shock:

Επρεπε να ειναι καποιος να σου βαλει τις φωνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΙΚΕΣ!

3 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ Κ ΚΟΙΜΩΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ.ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ.ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΩΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΞΥΠΝΑΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Κ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ Κ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΔΗΛΑΔΗ.Κ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Κ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ.Κ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΣΤΕ :lol::lol::lol:

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕ ΦΟΡΕΣ ΘΗΛΑΖΑ Κ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΛΥΚΝΟ;ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΕΙΚΩ ΣΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΚΤΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ..ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ :lol::lol: Κ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΡΘΙΑ :lol::lol: ΑΧ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ :lol::lol::lol:

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΙΚΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΡΟΧΑΛΙΖΩ Κ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΥΝΕΙ Η ΝΑ ΤΗΝ ΝΑΝΟΥΡΙΣΕΙ Κ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΟΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΚΑ ΘΑ ΔΙΝΩ Κ ΞΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ 2 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΛΥΠΟΘΙΜΙΑΣ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ Κ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ..Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΩ..Κ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΠΑΝΙΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ..ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 7,30 ΜΠΑΣ Κ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΕΛΦΙΝ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΜΕ ΤΙΣ ΜΟΥΡΛΕΣ Κ ΕΣΥ!! :lol::lol: ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΣΕ ΔΕΙ Κ ΘΑ ΣΕ ΜΟΥΤΖΩΣΕΙ!! :lol::lol: ΠΑΝΤΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΩΡΙΣ ΓΕΝΝΑΣ!ΤΟ ΝΤΕΛΦΙΝΑΚΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ!! :lol::lol: ΟΥΤΕ ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΝΑ ΗΣΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στι κοιλιτσες...

Επιτελους γυρισα ηταν μια πολυ κουραστικη μερα αλλα τουλαχιστον ειδα τον κυριο μπαμια μου.

Ειναι 3 κιλα ο αγοραρος μου κ εχω προγραμματισμενη καισαρικη 12 Ιουνιου εκτος απροοπτου..

Βλεπω προλαβατε παλι κ γραψατε πολλα δεν προλαβα να σας διαβασω για να σας γραψω τα νεα μου...εκανα κ τα τελευταια μου ψωνια κ ειμαι ετοιμη...επισης πηγα κ την κορη μου στον παιδιατρο για εμβολιο το επαναληπτικο το επαξαλ για την ηπατιτιδα Α.Η μικρη μου γενικως ειναι δυσκοιλια σαν την μανα της κ εχει κανει εξωτερικη ραγαδα στο πωπουλι μεσα κ αιμοροιδα επισης..μου ειπε η παιδιατρος οτι ειναι πολυ μικρη να την χειρουργησουμε κ θα την παρακολουθουμε κ θα την δινω σιροπακι για να ειναι τα κακακια της μαλακα κ να μην υποφερει καθε φορα που παει τουαλετα.η καημενουλα μου....κλαιει πολυ καθε φορα ειναι δραμα η κατασταση...

Αυτα στα γρηγορα...αν προλαβω να σας διαβασω θα σας σχολιασω...

φιλουμπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim εμένα ο γυναικολόγος μου μου το είπε όχι ο διαβητολόγος.

beboula μεγεια τα πραγματάκια. Πάω να δω το δωμάτιο να σχολιάσω.

Νάνσυ εγώ δεν λέω όταν δεν ξέρουν ότι είχε ζάχαρο αλλά όταν ξέρουν και έχει δοθεί αγωγή ινσουλίνης. Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να δημιουργηθούν άλλα προβλήματα στο μωρό γιατί η ινσουλίνη κάνει το πάγκρεάς του να τεμπελιάζει και έτσι παθαίνει υπογλυκαιμία. Αλλά μπροστά στους κινδύνους που έχει το ζάχαρο της κύησης το κάνουν γιατί είναι αντιμετωπίσιμο το να πάθει υπογλυκαιμία το μωρό ενώ το να πάθει μακροσωμία από το ζάχαρο είναι πιο σοβαρό και δεν διορθώνεται.

Ωραίο το relax που έβαλες το απλό ποιο είναι?

ΒΙΚΑΚΙ κουράγιο με τα δόντια.

λιλ όχι δεν έχει ριλαξ το καρότσι.

Μαρακι εγώ και έγκυος να μην ήμουν πάλι δεν θα το έκανα αυτό :lol: . Να το κοιτάξεις :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula ωραίο το δωμάτιο και οι κουρτίνες όντως ταιριάζουν αν βάλεις παιδικές θα το φορτώσεις πολύ. Πάρε κανένα μαγνητάκι παιδικό να τις στολίσεις εγώ έτσι έκανα. Θα σου βάλω αύριο φωτογραφία να τις δεις. Εγώ είχα πάρει κουρτίνες που κάνει το ύφσασμά τους σαν τσαλακωμένο και σώθηκα γιατί τους κάνω μόνο πλύσιμο και στέγνωμα δεν θέλουν σίδερο. Πανεύκολες και ευτυχώς ταίριαξαν στο παιδικό δωμάτιο.

Αααα μπεμπούλα θα βάλω κι εγώ ντεκόρ αύριο τις πάνες chicco μην κάνουμε μόνο στις παμπερσ διαφήμιση :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα από τον ενδοκρινολόγο κ με καθησύχασε πολύ!!! Μου είπε πως εφόσον ο διαβήτης ελέγχεται από την αρχή της κύησης, όπως ο δικός μου, το παιδί δεν έχει καμιά ανάγκη να μπει στην εντατική, απλά μετράνε το ζάκχαρό του, οι περιπτώσεις να χρειαστεί κάτι άλλο με ρυθμισμένο διαβήτη κύησης είναι ακριβώς όσες έχει κ αν δεν υπήρχε ο διαβήτης! Σε περίπτωση υπογλυκαιμίας απλά το ταϊζουν νωρίτερα!!! Άλλωστε όπως μου εξήγησε, η ινσουλίνη δεν περνάει στο μωρό, στο μωρό περνάει η γλυκόζη, το μωρό παράγει τη δική του ινσουλίνη από την οργανογέννεση κ μετά! Αρα η ποσότητα της γλυκόζης σε ρυθμισμένο διαβήτη κύησης είναι ίδια με κάθε άλλη εγκυμοσύνη! ουφ!!!

Πάω να σας διαβάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy kai ego eimai uper tou thilasmou, pisteuo oti einai oti kalutero gia ta mora mas! tora den ksero pos tha ginei me ta duo, to pio pithanon einai na paro thilastro allios den ginete! kai emena o antras mou mou eipe oti tha boithaei eidika tis nuxtes... stin arxi bebaia tha exo tin adelfi mou edo, eutuxosssss... ;)

koritsia euxaristo, xairomai pou sas arese to domatio! aurio tha sas balo kai ti ntoulapa kai ta port bebe, an kai den exo parei akoma sentonakia na ta stoliso! este mou perimeno aurio na do tis kourtines ;) kai tis panes bebaia xaxaxaxax :lol::lol::lol:

alekaki irthes, ante kai mas eleipses...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: νανσυ πλακα πλακα οντωσ οικοδομος επρεπε να γινω!!μου αρεσει πολυ αυτες οι δουλειες!!

κοκονα για 12 ιουνιου? :):) αντε τελεια!!το δευτερο μωρακι στην λιστα!!!!!!!!!!!!

στεντιμ καλα τα νεα σου!!εφυγε ενα αγχος..κ εγω θα αγχωνομουν..

κ εγω υπερ του θηλασμου!!!αλλα κοριτσια σας φανταζομαι κ με τα 2 μωρα πως θα ειστε..ειχα δει ενα βιντεακι για το πως θηλαζε μια μανουλα τα διδυμα της!!απιστευτη εικονα ηταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία βρε κοριτσάκια που κάνατε τα δωμάτια των μικρών... Μπεμπούλα είναι όμορφο, κ εγώ μάλλον δεν θα άλλαζα τις κουρτίνες! Οπως σας έχω πει εμείς δεν θα κάνουμε δωμάτιο γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα μετακομίσουμε από Σεπτέμβριο... Όταν όμως στήσουμε το κρεβατάκι θα σας βάλω φωτό, λέμε να το καθυστερήσουμε όσο μπορούμε λόγω έλλειψης χώρου. Βλέπετε το δωμάτιο που θα προοριζόταν για παιδικό, είναι γραφείο κ το χρειαζόμαστε. Ελπίζω να βρούμε σπίτι με 3 υπνοδωμάτια, για να έχουμε κ παιδικό κ γραφείο...

Βικάκι ελπίζω να περάσουν γρήγορα οι μέρες κ να ξεκουραστείς στο σπιτάκι σου με το παιδάκι σου...

Ντελφιν έχω κ εγώ τα κάγκελα που χρειάζονται βάψιμο... Δεν έρχεσαι να τα περάσεις ένα χεράκι? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σοβαρά τώρα, ξεκούραση από δω κ πέρα!!!

Ριλάξ δεν έχω πάρει ούτε κ εγώ (καλα, εδώ δεν πήραμε άλλα κ άλλα!!!) είδα όμως στο τζάμπο ένα της κίκο με 50 ευρώ, είχε κ δόνηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεντιμ δεν θα ελεγα οχι.. :):) για τ καγκελα!!!!!καλε οι σαλονικες ποτε θα παμε για καφε?αυριο μαλλον θα κατεβω για γιατρο..

μπεμπουλα πολυ μου αρεσε το δωματιο!!!αχ απιστευτο!!!!!!!!!!!!!2 μωρακια!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim δηλαδή δεν το κρατάνε για παρακολούθηση? (εγώ δεν μίλησα για εντατική), δεν κατάλαβα όμως ακριβώς τι σου είπε αλλά ρώτα και τον γυναικολόγο σου γιατί εμένα μου το είπε ο γυναικολόγος μου. Ο διαβητολόγος μου είπε να μην πω στο νοσοκομείο ότι είχα ζάχαρο γιατί το κρατάνε για να πληρώνεις (λογικά αυτό συμβαίνει όμως μόνο στα ιδιωτικά νοσοκομεία).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει το εχω παρει αποφαση δεν με λυπαστε καθολου!!!! 10σελιδες εχω να διαβασω και μεχρι να σας σχολιασω ολες θα πατε 15!!!!!

ας ξεκινησω λοιπον!!!

νανσυ δεν σε αναζητω επειδη δεν μου καθεσαι :lol::lol::lol:

θα βαλεις τη τσαντα να την δω και εγω???? αντε καλοριζικη.... ρε μωρο ξεχναω να σε ρωτησω απο αυτοκινητο πηρατε πουλμανακι???? πως θα την παλεψετε???

επειδη θα μεινεις μονη σου στο φορουμ σου εχω μια λυση και επειδη θα τα παιζεις στα δαχτυλα τα μωρουδιστικα θα σε παιρνω τηλ να μου νανουριζεις το μπεμπη οταν ο μπαμπας δεν θα μπορει!!!!

εμενα με φωναζει εδω και τρεις μερες το σιδερο και ολο φευγω απο το σπιτι για να μην το ακουω

οσα για τα κιλα στα μωρα δεν ισχυει.... η σαντυ 36εδομαδα ηταν 3300 και γεννηθηκε 39εβδομαδα 3630.... ο κολοκυθας 36εβδομαδων ειναι 2700 και θα γεννηθει 38βδομαδων περιπου στα 3100.... μη τα πιστευεις αυτα με τα κιλα καθε παιδι ειναι διαφορετικο

καρολινακι μου και εγω μετραω αντιστροφα.... και μενα πιο πολυ το μετα με αγχωνει μη με πιασουν τα ψυχολογικα μου οπως στη σαντυ

βρε λια τη πεθερα??? πολυ αγαπη της εχεις γιαυτο :lol::lol::lol:

αν δεν ερθει της καρολινας η γεννα ποστακι δεν σας αλλαζω αφου αυτο ειναι αφιερωμενο ειδικα σε αυτην

χρονια πολλα ελενα μου και σε οσες περιμενουν τους κωνσταντινακους ή τις ελενιτσες!!!!

μπεμπουλα και μενα ετσι ηταν η πεθερα μου τωρα την εχω σουζα λογω του εγγονου! μεχρι γιατι να παρω ακριβη κρεβατοκαμαρα και να φτιαξω το μαλλι στο ακριβο κομμωτη μου εκανε.... αλλα τωρα τσιμουδια!!!!

μη λετε για υγρα τσαντιζομαι και μονο στη σκεψη οτι παλι κατουρηθηκα!!!!

γαλα δεν ηπιε παλι η μικρη αλλα ξεραθηκε!!! και εγω τρωω παγωτακι και συνεχιζω

στεντιμ αντε με το καλο αφου πηρατε και τα επιπλα στηστε και δωματιο

ειδες ελενα μου που αγχωνοσουν οτι δεν θα γυρναγε? απλως ειναι ψιλομακακας ο γιατρος σου και σε αγχωσαι τσαμπα.... ολα τελεια θα πανε!!!

καλα σου ταπα εγω τα "φασκια" που λεμε ειναι.... ετοιμασου σιγα σιγα και εσυ

τα κιλα του μωρου δεν παιζουν κανενα ρολο αν θα κανεις φτ ή καισαρικη.... η καισαρικη γινεται μονο οταν υπαρχει κινδυνος ή για το εμβρυο ή για τη μανα οχι να το ζητησεις εσυ..... πιπες των γιατρων ειναι "αααα ειναι πολλα κιλα το παιδι θα κανεις καισαρικη γιατι δεν θα βγαινει"...τα σωματα μας ειναι ετσι κατασκευασμενα ωστε τα παντα να γινονται και να επανερχονται παλι!

φουσκιτσα μου μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε.... και να γεννησεις πιο νωρις σκεψου οτι θα τον εχεις πιο γρηγορα στην αγκαλια σου! ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ!!!!

θα με πεθανετε σημερα ολες σας!! :lol::lol::lol: η πεθερα εχει skype αλλα δεν εχει να παρει μια κουβερτουλα για το εγγονι της θα τρελαθω :!::!::!:

καγκουρακι μου τον ρωτησα και μου απαντησε "κοψε τον καφε γιατι σου δημιουργει υπερενταση" αλλα εγω κοιμαμαι σα βοδι!

ανθη μου δεν πειραζει θα ειμαι εγω για σενα εδω περα και θα την προσεχω (τη ροδο φυσικα) :lol::lol:

σταυρουλα μου αν και δεν καταλαβα ποια εξεταση ειναι σου ευχομαι καλα αποτελεσματα(σιγουρα θα τα εχεις)!!! μεγαλος μεγαλος ο μπομπιρας σου μπραβο σας!!!

τρομετη σκηνη εσυ απο μεσα με τις ταινιες και ενα πιπι κατακοκκινο απο το τραβα τραβα και η "μητερα" να προσπαθει να ανοιξει την πορτα :lol::lol::lol::lol: ακομη γελαω! βαλε κλειδια, εμενα δεν παταει η πεθερα μου σπιτι τι καλα!!!

φωτεινακι μου με καισαρικη δυστυχως αλλα ευτυχως γιατι θα την εχ προγραμματισμενη!!!! βλεπεις τοτε η κορη μου εχασε το δρομο και σφηνωσε λεκανη.... απλως τωρα με τον "φανταστικο" τσακωνομαστε επισκληριδιο ή ολικη!!!

δουλευεις ακομη? θυμαμαι εκανες ιδιαιτερα γιαυτο.....

η μικρη οχι μονο ειναι πανετοιμη αλλα το θελει τον αδελφουλη της στα λογια.... για να δουμε και στην πραξη!!! εσυ προετοιμασες το γιοκα????

νανσυ θα στειλω στη κορακλα σου προβατινα 2μερες τρωω και δεν λεει να τελιωσει.... ισως να φταιει και ο συνδυασμος προβατινας σουβλιστης με χταποδομακαροναδα! ειδατε γιαυτο εγω δεν εχω καουρες γιατι τρωω ταυτοχρονα απο ολες τις διατροφικες ομαδες!!!! :lol::lol::lol:

μικρη δεν ετρωγα καθολου μαλιστα αρρωσταινα συνεχεια σχεδον ανα δευτερη βδομαδα και επειδη ειμαστε βλαχοι και πιστευουμε στην πρακτικη ιατρικη οσες ξερετε μου "εκοβαν συνεχεια χρυση"... ειναι ενα ματζουνι τελος παντων με σκορδο και μου το τυλιγαν στο δοξα πατρι για να παρω τα πανω μου υποτιθεται αλλα σκατα... μονη μου ξεκινησα να τρωω και ετσι δυναμωσα!!!!

κοριτσαρες μου επεστρεψε ο μπομπ.... ειμαι στην 76σελιδα μη γραψετε παρα πολλα μεχρι αυριο!!!! φιλουρες στις κοιλιτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...