Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μολις την εβαλα για υπνο! αχ καλα που μου το θυμισες σταυρουλα μαξιλαροθηκες να βαλω και εγω στη βαλιτσα! καλα εκανες και την ετοιμασες να ξεμπερδευεις!

νανσυ εμεις οικογενειακως ειμαστε μπυροβιοι αρα μυριζουν μπυρα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil polu wraio to dwmatio ontws empneei iremia k i proika polu wraia...

mas exei peiraksei polu i amamia mou fainetai....

ante este twra mporeis na peis oti eisai teleiws etoimi...

egw eixa mia fili mou edw ipiame kafedaki...

anoipomono na dw ton mpempi mou simera poso na egine arage?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν οι εγκυουλες της παρεας.

Το πρωι ειχα διαφορες δουλειες εξω και γυρισα πριν λιγο, πηγα ΔΕΗ ευτυχως δεν ειχε κοσμο, μετα εφορια, ευτυχως μου εδωσαν προτεραιοτητα και αστυνομια για να ανανεωσω το διαβατηριο μου, οχι οτι θα παω πουθενα αλλά ετσι να υπαρχει και εκει δεν περιμενα πολύ παλι.

Σταυρουλα οσο και να σε στεναχωρει και να σε ριχνει αυτη η κατασταση με τους γονεις σου νομιζω οτι αυτο τον καιρο και φυσικά αφου γεννησεις το πιο σημαντικό ειναι εσυ να εισαι καλά ψυχολογικά οποτε προσπαθησε να κλεισεις λιγο τα αυτια σου και να εισαι εσυ καλυτερα για σενα και το μωρακι σας. Ολα τα αλλα με το καιρο θα διορθωθουν και θα αντιμετωπιστουν, οι στιγμες αυτες που ερχονται ειναι αναντικαταστατες.

Ναταλια μια χαρα πηγε η εξεταση, σημερα θα δεις και τον μπεμπη ετσι? Ωραια κοιλιτσα βλεπω.

Νάνσυ με γεια το μαλλι, βαλε φωτο να σε καμαρωσουμε.

Ελενα για το nst και εγω ξερω οτι δεν το κανουν ολοι, στην πρωτη εγκυμοσυνη στον εννατο με εβλεπε ο γιατρος καθε βδομαδα αλλα nst εκανα πρωτη φορα οταν πηγα να γεννησω με την προκληση δηλαδη.

Λια σε χασαμε τοσες μερες, τι γλυκο που εχει γινει το δωματιάκι του μπεμπη σας. Με το καλο και τα υπολοιπα πραγματακια που περιμενεις.

Κατερινακι 10 βαθμους μπρρρρρ.

Αλεκα τωρα που ειπες για καθισμα αυτοκινητου θελω να παρω και εγω δευτερη βαση isofix για το δευτερο καθισμα, δεν θελω να ειναι το ενα σε βαση και το αλλο με τις ζωνες.

Σας αφηνω γιατι πηγε δυομιση δεν εχω μαγειρεψει και θελω τρομαρα μου να σιδερωσω και δυο πλυντηρια μεχρι τις 4 που θα ερθει η μικρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki wraio to dwmatio ontws polu iremia ekmpempei! Kala gia tin proika den to suzitaw, to eixa ksanapei kapoia stigmi oti auti h proika mou arese toso polu, eixa faei olo to internet na ti brw se roz alla den uparxei...tha ginoun ola polu wraia!! Ante na erthei kai h kounia!

Maximaki teleia koiloumpa kai megaliiiiii!!

Aleka nai exeis dikio einai panakribes oi pampers, tha tis kratisw omws twra stis arxes isws. Se poso kairo peripou allazoun noumero??

Gia ti suzitisi pou lete koritsakia, afou uparxei tosi amamia, e mono se suzitisi mporoume na ksespasoume, opote sti suzitisi ola epitrepontai :lol::lol:

Nancy h Aleka to kanei kathws blepei tileorasi ap'oti eixe pei mia fora....opote afou murizoun kai mpura, tha einai sa na blepei tainia kai pinei mpures :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Pantws opoios mpei kai diabasei to postaki mas tha meinei kagkelo m'auta pou leme!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα στο δημόσιο μέχρι και μαξιλαροθήκες χρειάζονται? :shock:

2 βαλίτσες θα χρειαζόμουν αν πήγαινα στο δημόσιο. :lol:

Ήδη έχω την ροζ που σας είχα δείξει και ξεχωριστό νεσεσερ για τα καλλυντικά.

Κατερίνα καλά κουράγια με τις δουλειές.

Σήμερα θα βάλω τις κουρτίνες, τις κουνουπιέρες και τα σελτεδάκια του δικού μου στρώματος και της κούνιας. Ουφ τελευταίο πλυντήριο από μωρουδιακά. Δευτέρα θα στολίσω και την κούνια, θα πάω το καθισματάκι στο αυτοκίνητο να είναι έτοιμο και επιτέλους θα αδειάσουμε τελείως από πράγματα.

Τι ωραία που είναι έτοιμα όλα. \:D/ \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Σας διάβαζα... Καλά, μου φτιάξατε τη διάθεση με τη σεξοκουβέντα... αχ κ είμαι 7 μήνες στερημένη... χαχαχα! Βλέπετε εμείς δεν κάνουμε τίποτα, είναι δίκαιος ο αντρούλης μου, λέει πως θα χαιρόμαστε κ οι 2 ή κανένας! :D

Κορίτσια σας μιλάω εκ πείρας... Εχω τον πατέρα μου χάλια από καρδιά 2,5 χρόνια, κ στις 4 εγκυμοσύνες δηλαδη... Ξημεροβραδιαζόμουν στα νοσοκομεία, έχανα τα μωράκια κ μετά έπεφτα σε κατάθλιψη από τις τύψεις... (Εφταιγε βέβαια ο διαβήτης κ η θρομβοφιλία, αλλά αυτό δεν το ήξερα τότε...). Τώρα ξέρετε τι λέω? Πως μπορώ να αντιμετωπίσω τα πάντα, αλλά όχι κ να χάσω κ άλλο μωρό! Κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο βραδιάτικα κ μαθαίνω πως ο μπαμπάς μου νοσηλεύεται πάλι, το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι το μωρό μου είναι καλά... Είμαι κοντά στους γονείς μου, αλλά το μυαλό μου είναι αλλού... Εχω πάθει ανοσία πια!

Εμείς κάναμε ντόπλερ την Τρίτη... είμαστε μια χαρά! Ούτε η κοιλίτσα του είναι μεγάλη, όπως φοβόμαστε λόγω του διαβήτη. Φτάσαμε τα 2.060γρ! Αχχχ!

Θα ξαναδούμε το μπισκοτάκι μας στις 31/05!!!

Αααα, για συνάντηση στη Θεσσαλονίκη είμαι μέσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα, με ατμοκαθαριστή εννοείς έκανες τους τοίχους? Εγώ δεν έχω αλλά πιστεύω για τη δουλειά που θέλαμε, δεν θα έκανε γιατί ήταν οι τοίχοι γύρω απο το τζάκι που είχαν ψιλοκάπνα.

Μπράβο που τα έχεις όλα έτοιμα, ευελπιστώ και γώ κοντά στις βδομάδες σου να είμαι στο ίδιο επίπεδο!

Ευτυχώς έφυγε για σήμερα η γυναίκα, θα έρθει πάλι αύριο, εντωμεταξύ έχει φοβερή πολυλογία :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Ανθή το περίεργο είναι ότι δεν έχω πρόβλημα δυσκοιλιότητας...αλλά με ταλαιπωρούν πολύ αυτές τις μέρες...πονάω όταν κάθομαι, όταν περπατάω, γενικά πονάω...Ήταν να πάω και στο γιατρό σήμερα αλλά άργησα να φύγω από την δουλειά γιατί προέκυψε κάτι και όταν τον πήρα τηλ θα πήγαινε για καισαρική, θα τον πάρω το απόγευμα να κανονίσουμε ξανά....πήρα και τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις... λίγο χαμηλός ο αιματοκρίτης, 31,9 και η καμπύλη ζαχάρου κάτω από τα φυσιολογικά όρια...

Έλενα καλοφόρετα τα ρουχαλάκια!Αλλά μην κουράζεσαι πολύ...

Εστε προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι...βέβαια το ξέρω ότι είναι δύσκολο μιας και είναι οι γονείς σου!!!Αλλά προσπάθησε το!

Κατερινάκι σε καταλαβαίνω και εδώ χάλια ο καιρός και κρύο...

μαξίμ τέλεια η κοιλίτσα!!!!

Λιλ πολύ ωραίο το δωματιάκι σας! και εγώ κάπως έτσι έχω το δωμάτιο του μικρού αλλά τώρα λόγω του καινούργιου μέλους θα το αλλάξω!Περισσότερο για να χαρεί ο Απόλλωνας...μιας και ο μικρός ακόμα δεν θα καταλαβαίνει και πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσεις οι δευτερομάνες,λυστε μου μια απορία..

Είναι στάνταρ οτι θα κατέβει η κοιλιά οταν κοντευει ο καιρός?

Στις πρωτοτοκες διαβασα κατεβαινει νωριτερα,στις δευτεροτοκες κτλ μπορει την ιδια μερα του τοκετου.

Δηλ αν δεν δω να κατεβαίνει να μην περιμένω σύντομα?

Παω καρδιολόγο να κοιτάξουμε αν ειναι ολα οκ ,και επιστρεφω να τα πουμε...

Φιλουρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλιτσες.

Αμαν πια αυτος ο καιρος!!!!! Εχει παρα πολυ κρυο, μπορει και κατω απο 10 βαθμους. Αφου σκεφτομαι να αναψω το καλοριφερ, παγωσε το σπιτι. ΚΑι λεγαμε να κατεβουμε σημερα για καφεδακι αλλα εχω μαζεψει ολα τα χειμωνιατικα και αν κατεβω με κοντομανικο και ζακετα θα το δαγκωσω :o:o:o:o:o:o Αρα για μεσα με βλεπω :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni πολύ εκνευριστική η πολυλογία τους :evil: Με ατμοκαθαριστή ναι αλλά βάζεις πετσέτα βρεγμένη στη σκούπα με απορρυπαντικό οπότε καθαρίζει και την μαυρίλα.

Αφροδίτη κι εγώ 3 μέρες είχα το ίδιο πρόβλημα. Πονούσα και δεν μπορούσα να σταθώ πουθενά. Πλενόμουνα με παγωμένο νερό και έβαζα αλοιφή και μου πέρασε λίγο. Είναι μάλλον της εγκυμοσύνης.

Κι εδώ ο καιρός χάλασε βρέχει περίπου 2 ώρες τώρα στο τσακ πρόλαβα να μαζέψω τα ρούχα και ευτυχώς είχαν στεγνώσει κιόλας.

Lia πρώτη φορά το ακούω αυτό με την κοιλιά. :roll:

Μου την έχει δώσει που δεν μπορώ ούτε μία βόλτα να πάω μόνη μου. Εξαρτώμαι συνέχεια από τον άντρα μου να περιμένω πότε θα με πάει κάπου. Θέλω να πάω Ζάρα να πάρω κάτι σανδαλάκια για μένα και μόλις το είπα στον άντρα μου άρχισε να μην ξοδεύουμε λεφτά κλπ. Τώρα το θυμήθηκε ενώ προχτές πήρε κάτι παπούτσια 200 ευρώ :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou, polla grapsate apo xthes to bradu! ego kalutera eimai, ksekourastika kai efaga kala kai estrose to stomaxi mou ;) pantos kampuli den ksana kano :twisted::twisted: pira prin ligo na matho ta apotelesmata kai mou eipan oti kali bgike i kampuli ouffffffffff aurio tha steilo ton mpampa mou na parei oles tis eksetaseis mou giati o antroulis mou leipei :cry: efuge taksidi gia ti douleia kai ego kai ta didumakia eimaste monoi grrrrrrrrrr

simera pigame kai plirosame ta pragmatakia mas kai ta pirame sxedon ola :D:D tin deutera tha mas feroun ta krevatakia, tin allaksiera kai ta port bebe epiteloussssss.

karolinaki liges meres meinane teleiaaaaaaaaaaaa ante me to kalo ;););)

este mou min stenaxoriesai koritsi mou, tha to kseperasoun to problima kai ola tha einai kala ;);)

maxim oraia i koilitsa sou, megalose ;) teleia ta nea tou mpempi sas

nansy sumfono me tin elena kalutera na pareis mia kali na se bolepsei... i kuria pethera telika den tou eipe tipota xxaxaxxaaxaxa alla blepo na exoume kainourio thema!!! tha doume se liges meres kai tha sas po :!: bale photo na doume ta mallakia ;) pes sto kalo sou na faei gluko kai tha deis geusi pou tha exoun xaaxaxaxaxa :lol::lol::lol:

lil polu oraio to domatio ;) kai i prika teleiaaaaa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboula..οχι γλυκά...με τα ξινά γλυκαίνει...ΤΡΑΣΤ ΜΙ!!!

:lol::lol::lol:

Με γειά τα πραγματάκια σουου!!!Εγω που τα πήρα ολα,τώρα νοιωθω ενα κενό!!Κρατιεμαι μην αρχισω και παίρνω κι άλλα!!

Το καθισματάκι του αυτοκθνήτου μήπω σιγα σιγά να το βάλω??Ελεγα την αλλη εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!!τι λετε βρε παλι..... :lol::lol::lol: εμενα με βρωμανε οτι κ να φαει παντως.. :?

λιλ τελειο το κανατε το δωματιο!!!μπραβο σας!!!

ναταλια ωραια κοιλιτσα εκανες!!!!! :)

νανσυ μεγια το κουρεμα!!!κ εγω κρατιεμαι να μη τα βαψω καστανα..στο τσακ ειμαι..τον αντρα μου δεν του αρεσει το καστανο..ξανθια με θελει!

beboula μεγια τα πραγματα!!!!

σημερα εβαλα υποθετο απο μπροστα..μου εδωσε ο γιατρος το ντακταριν υποθετο για τους μυκητες...προληπτικα μου ειπε..ειναι 3 κομματια καθε 5 μερες να βαζω απο ενα για να μην κολλισει στα ματακια του μωρου .εντωμεταξυ εβαλα σημερα ενα ειχα ασπρα υγρα κ μετα λερωθηκα τοσο,που νομιζα οτι κατουρισα πανω μου..διαφανες υγρα,σαν να εσπασαν τα νερα..πηρα τηλ,αλλα τελικα ειναι απο το υποθετο..

οσο για το αν κατεβαινει το μωρο ναι..αναλογως..εμενα ψηλα ειναι ακομα..αν χαμηλωσει η κοιλια κοντευει να βγει το μωρουλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Σταυρούλα, δεν το ήξερα αυτό για τον ατμοκαθαριστή. Κρίμα ρε γαμώτο.

Αυριο έχουμε συνέχεια με την πολυλογού καθαρίστρια :x Σημερα πήγαμε και σουπερ να εξοπλιστούμε για την γιορτή.

Γενικά πάντως με έχει πιάσει ένα άγχος φοβερό για όλα...Έχω και τις εξετάσεις του μεταπτυχιακού που πρέπει να ανέβω Αθήνα και έχω ξενερώσει.Τελοσπάντων.

Φιλιά πολλά, καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia koiloumpitses mou...

xthes eidame ton stratouli mas eftase ta 3 kila :shock::shock: exei parei thesi alla einai anaskela tha eprepe na einai mproumita... kata ta alla einai polu kalos....tin alli vdomada tha ksanapame k tha kanoume ksana nst...

mou stamatise k to yutopar...

pantws me proeidopoiise ama dw aimataki h na me ponaei susptimatika koilia i mesi i dw nera tilefwnw k vour gia kliniki.....

nai lia katevenei i koilia pros ta katw...

emena katevike pws tin kovete?

beboula megia ta pragmata...

egw mallon pio meta tha katevasw to kathismataki giati tha to vgaloume me to port mpempe to mwro apo tin kliniki tha pianei xwro...

koritsia proxthes pou piga stin kliniki se aithousa toketou imoun k ekana nst... k sti diplani aithousa itan mia kopela pou perimene...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραα!!!!

Ναταλί 3 κιλά ο Στρατούλης??Τον έφαγε τον δικό μας το Στρατούλη!!! :)

Τι ωραία!!Ετσι εξηγείται λοιπόν η κοιλούμπα!!

Κι εμένα μου εδωσε canesten προληπτικά,για 6 μέρες,τα ξεκίνησα χτες βράδυ.

Πάντως οι πονοι περιόδου/μέσης έχουν πυκνώσει...Και τώρα απο αυτο σηκώθηκα,και δεν περνάει...

Μπας και προσπαθεί ο μικρός να κατέβει?Να δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στις κοιλιτσες...

Αχ Ναταλακι μπραβο μπηκες κ συ στην τελικη ευθεια...με το καλο να ρθει το μωρακι σου κ να το παρεις αγκαλιτσα....

Πω πω πολυ κρυο εχει κοριτσια σημερα......τι θα γινει δεν θα στρωσει ο καιρος?????

Σας πλακωσε το παπλωμα σημερα...πολυ ησυχια...

Καλημερα να εχουμε φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια.

μαξιμακι η κοιλια σου απλα ειναι τεραστια!εμενα η κορη μου στισ 40 κ 3 μερες ηταν 2850!!κ εσενα στισ 35 3000;πωπω εαν φτασεισ τοισ 40 ξερεισ ποσο θα ναι;;;;ελπιζω να μην εχεισ αγορασει πολλα ρουχαλακια newborn!τις προαλλες γεννησε μια γνωστη 4200!!!κοριτσακι!!!

ελενα τι γινεται εδω;;;εχουμε μπλεξει με πολλες πιπατσου!!!η μια γευση μπυρα η αλλη σοκολατα!τωρα θα αρχισει να λεει κ καμια αλλη για γευση μπακλαβα!!!κ εσυ μπεμπουλα!!!!;;;;μα τοσο γευστικα προιοντα βγαζουν οι αντρες σας βρε κοριτσια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...