Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

μαρακι μου ελπιζω αυτη τη φορα να βρεθουμε βρε τι βασανακια ειναι αυτα που ολο σκοτωνονται τα καψερα...η πορτουλα στανταρ με πατεντα θα ναι μια χαρα πες τον αντρα σου να μετραγε αυτος που μιλαει κι απο πανω..

ωωωπ τσακωσα δεσποινα εφυγα για τσατ κ ξαναρχομαι μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια και το πρωί πιάσαμε την παρλα με ορισμένες ομορφες κυρίες μπήκα τωρα να σχολιάσω. :lol:

Αλεξάνδρα λες να μου υπνοβατεί ο μικρός;; :lol::lol::lol: Όχι ρε έρχεται και ελέγχει και ξαναφεύγει. Σήμερα ήρθε στις 7 παρά και στεκόταν δίπλα μου. Το καμάρι μου εντωμεταξύ δεν μιλάει, απλά με ακουμπάει και περιμένει, οπότε ανοιγω τα ματια και τον ρωταω "Τι θελεις Αλ;" και δειχνει κοιμισμένος το στηθος και λέει " ατόοοοο"!!! :lol: Ήπιε γάλα και ξανακοιμηθηκε μαζί μου μέχρι τις 9:30

Μα διατροφή χωρίς γλουτένη στην κατσίκα ;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι νεα από παιδίατρο;

Φουφου ναι το Πορτο Γερμενο εννοουσα! Τι παγωμενα νερά :o:o:o Α μπράβο εσύ ήσουν με τα γλαστράκια!!

Δεσποινα θα κλειδώνομαι στην κουζινα για τα επόμενα παιδιά, μην μας πάρει χαμπάρι ο Αλεξ :lol::lol::lol::lol:

παντως ξαναλεω και δημοσια τωρα που πλησιαζει και η δικη μου η ωρα θα παρω συμβουλες θηλασμου απο Φωτεινη και Χαρα!!!

1ον χαιρομαι που διακρινω αισιοδοξία :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: 2ον εμείς θα σου δινουμε συμβουλές, εσύ θα τις ακούς;;;;;; :lol::lol::lol::lol: και αν είναι διαφορετικές τι θα κάνεις;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol: Εννοείται, όπως λέει ο σύζυξ "Η Φωτεινή έχει πάντα δίκιο" :D

Άρια να μπαίνεις βρε και στο μάμμυ, για να μην βαρεθειτε συνεχεια με τον αντρουλη σου :lol: , πλάκα κάνω. Πωπω θα τον παραχορτάσεις τώρα. Βαρκελώνη του χρόνου για να μπορώ και εγώ. ;) Αμαν αυτές οι τριανταφυλλιές, τη μικρή βάλανε στο μάτι; :evil:

Μαρία μηπως να έδινες κανένα ηρεμιστικό στη Δημ μπας και κάτσει λίγο κάτω ο κωλος της :lol::lol::lol::lol::lol: Έφυγε η μελανιά; Ευτυχως δεν έπαθε καμια ζημιά το ματάκι. Για κρασακι όπως σου είπα το πρωί χλωμο, αλλά θα προσπαθησω πριν γεννησω να βγουμε.

Μάγδα μαγκιές ο αντρουλης σου;; :lol::lol: Θέλει και καφεδάκι; :lol:

Σας βλέπω με την Δεσποινα αλλά αποχωρώ, πρεπει να ταισει το παιδάκι μου γιαουρτι.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε βαλτε κ μενα για συμβουλο θηλασμου 8 μηνες αποκλειστικου θηλασμου σουπερ τα πηγα κ αν δεν δαγκωνε ακομα θα θηλαζαμε :cry:

φωτεινακι πολυ φαση ο αλ χαχαχα κριμα που δεν σε πετυχα κουκλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!τι κανετε;εμεις σημερα ξυπνησαμε φυσιολογικα κατά τις 8.30!!οποτε ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!!ΧΑΧΑΧΑ αλλα μαλλον είναι γ ιατι δεν κοιμηθηκεκαλα χθες το μεσημερι,παρα μονο λιγο στο αυτοκινητο πηγαινοντας στην παιδιατρο….μηπως να μειωσω τον μεσημεριανο;;τελοσπαντων…πηρε 100ολοκληρα γρ κ είναι 8050!!!παλι καλα με αυτά που εκανε αυτόν τον μηνα!!!!!δυστυχως δεν θα πρεπει να τρωει κατι με γλουτενη γιατι είναι αυτό που σας ελεγα ότι φοβαμαι,μην της κανει κανω εσωστερικα κ παει πισω παλι.μου ειπε δηλ ότι μπορει να μην εχει κατι δερματικο αλλα θα κανει κοιλιοκακη,δηλ δεν θα μπορει το εντερο να απορροφησει τα θρεπτικα συστατικα…υπομονη οποτε μεχρι να γινει 2 οποτε κ θα κανουμε τα τεστ παλι κ θα αρχισει να τρωει καποια πραγματα….για το γαλα αμυγδαλου μου ειπε καλυτερα όχι ακομα ξηροι καρποι,αλλα ας πινει γαλα ρυζιου κ γαλα καρυδας..ε ρε κ εξωτικα το Κωνσταντινακι!!!χαχαχα τι άλλο;;;αα με το νεφρακι της μου ειπε ότι αμα κοψει την πανα μαλλον θα σταματησει την αντιβιωση!!!οποτε πρεπει οπωςδηποτε να της την κοψω αυτό το καλοκαιρι!!!μπας κ την σταματησουμε!!!που δεν μιλαει ειπε δεν πειραζει αφου εκετλει εντολες,της ειπε να κανει μερικα πραγματακια κ τα εκανε,ουφ….παλι καλα ,γιατι συνηθως είναι κ πεισματαρα!!!κ οσο αφορα στο φαι ειπε ότι τωρα αρχιζουν τα όχι κ τα πεισματα λογω ηλικιας….σωθηκαμε!!!!!!!χαχαχαχαχαχα

Χθες τελικα εφαγε μεσημεριανο….λετε να της ξαναγυρισε παλι;;μου ειπε να της ταζω κατι για μετα,πχ κουνιες.λετενα πιασει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουφουκα πως αντεξες μεχρι τετοια ωρα με το Στελλακι;χαχα που την βρισκουν τοση ενεργεια όμως;;;ετσι είναι αυτό το εργαλειο για τα κερασια,εχει ένα μακροστενο πραγμα κ βγαζει το κουτσουτσι.καλα κι εγω τα χαζευω όλα αυτά τα εργαλειακια που βγαζουν για την κουζινα κ αν μπορουσα θα τα επαιρνα όλα..χαχαχα εσεις εχετε κ την θαλασσα διπλα,εμεις με την κινηση που θα εχει κιολας θελουμε κ 1 ωρα να φτασουμε….

Μαγδουλα αντρες….τον εαυτο τους τον σκεφτονται να βγουν να ξεσκασουν….σημερα είναι ο γαμος ε;με το καλο κ παλι κ το παιδακι τους!!!!κι εγω 7 μηνες θηλαζα,αν δεν ειχαμε τις βρωμοαλλεργιες θα θηλαζα κ άλλο κ χωρις αχγος κ θα ηταν κ μια χαρα στο βαρος….

Φωτεινακι αναρωτιεμαι που ο μικρος σας βλεπει κοιμισμένους κ δεν τρυπωνει κ αυτος!!προστατευτικο του εχεις βαλει στο κρεβατι;ο γλυκουλης μωρε είναι κ ευγενικος….η Κωνσταντινα ή θα μας πεταξει κατι στο κεφαλι ή θα πεσει στην αγκαλια με ολη της την δυναμη…χαχαχα

Καλα ειδα ένα ονειρο χθες…γεννησα λεει κ ημουν στο νοσοκομειο,καπου ημουν εξω στους διαδρομους,κ προσπαθουσα να παω στο δωματιο κ να μην μπορω,να μην βρισκω ασανσερ που να πηγαινει στον οροφο μου,να βγαινω σε αποθηκες …εφιαλτης σας λεω…ξυπνησα ιδρωμενη….

Η Κωνσταντινα επινε νερο κ πνιγηκε κ προσπαθουσε να χτυπησει μονη της την πλατη της…χαχαχα…Παω να φτιαξω γεμιστα!!!φιλακια σε ολες….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες!ελπιζω ολες να ειστε καλα!δεν καταφερνω να σας διαβασω ..τελευτεα ειμαι πολυ στο τρεξιμο και νιωθω οτι δεν με φτανει η μερα...θα μπω καποια στιγμη να σας τα γραψω αναλυτικα στα ιδιαιτερα ομως.σας φιλω και να ειστε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες μου πως πατε εμεις μια χαρα παρασκευη γυρησα απο την δουλεια το απογευμα ηρθε ο πολυς εφερε κ την ινα κ φυγαν οι αντρες μας για μπυρα γυρησαν 12 ηωρα :evil::evil: η αδερφη μου τον συχτηριασε τον καημενο εγω τελικα αφου ειχα παρειτσα το ξεπερασα αλλωστε δεν παει ποτε καπου μονος του αρα μια στα 1000 χρονια θα τον αφηνω :lol::lol:

μετα ηρθε το σαββατο πηγαμε περιστερι το πρωι στα μαγαζια με μανουλα να βρω κατι για το γαμο γιατι ξεχασα να παρω μαζι ρουχα απο το αγχος.. :oops: πηρα μια ολοσωμη μαυρη φορμα με λιγο μπλε η οποια εντυπωσιασε τρελα τον αντρα μου ο οποιος ποτε δεν λεει καλα λογια αλλα χτες με τρελανε...

στο γαμο δεν καταφερε να παρει αδεια κ ετσι δεν ηρθε ηταν ομορφα αλλα ρε κοριτσακια πανω απο 5 λεπτα δεν κρατησε στον δικο μου ειχε πει πολλα λογια αυτος ειπεκ τωρα ειστε συζηγοι χαχαχα βεβαια ουρα απεξω για γαμους.μετα πηγαμε σπιτι αραξαμε στη μαμα (οπου εγω πεθανα απο τον πονοκεφαλο 3 φορες εκανα εμετο απο τον πονο)η μαμα λεει ειχα ματι ευτυχως εγινα καλα πριν το τραπεζι.κ το βραδυ τελικα εγινε το τραπεζι εκει ηρθε στο καπακι ο αντρας απο δουλεια..περσαμε τελεια αν κ ο βασιλης λυσαξε αυτη τη φορα δεν ηθελε καροτσι κ τρεχαμε!!!!!!!ευτυχως δεν γκρινιαξε λεπτο κι ας κατσαμε ως τα ξημερωματα τον ειχα κοιμησει πολυ το μεσημερι.οδηγουσα η καψερη στο γυρισμο κ ειχα τερμα μουσικη για να ξυπναω γιατι ο αντρας μου εφυγε με το δικο του.στο σπιτι μετα ειχαμε ζουζουνιασματα κ τωρα κουτουλαω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε βικουλα μου, μπηκες κ ειχαμε ανησυχησει ...αμα εισαι καλα τοτε να τρεχεις κοριτσακι μου δεν πειραζει..

αλεξανδρα μια χαρα το πετιτακι παχυνε κιολας καλυτερα αρα φαγακια στα 2 χρονια ειδες μια χαρα απο αναπτυξη.

μαρακι χτες σε σκεφτομουν υπηρχε μια μαμα με 2 δυδυμακια 15 μηνων πραγματικα ηρωιδα η κοπελα ταισε το ενα εκλαιγε τα αλλο νυσταζαν κ καλιγαν κ τα 2 επαθα σοκ :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτεινουλα πως πας κοριτσακι μου?εβλεπα την αδερφη μου χτες κ ελεγα αχ παναγια μου δυσκολο τωρα το καλοκαιρι με το καρπουζακι ολη μερα στην κοιλια η αδερφη μου μονο 9 κιλα πηρε η καημενη γιατι οι αναγουλες ακομα κ σημερα δεν τις εχουν περασει καθολου..

καλα ο αλ ειναι πολυ γλυκας ερχεται μωρε μου να τσεκαρει?εμενα οταν ξυπναει ερχεται βγαζει την πιπιλα κ με φιλαει κ λεει μαμα κωσε (σηκω)παιικα κ γαλα(παιδικα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα ειμαι στην δουλεια γαμωτο για να σε δω γκρρρρρ αν κ θα σαι κουκλα κ θα σκισεις..

οι αλλες τσουπρες βολταρετε κ εχετε χαθει ?τουιτακο πως παει ο αντρας σου καλε με δουλεια?η γλωσσου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια. Καλημερα !!!!

Ειμαι εξω φρενων ,ο εργοδοτης απο πρωτη ιουνιου θα επιβαλλει 6 ημερη απασχοληση,δηλαδη μονο κυριακη θα καθομαστε

Ανεχτηκα τη μειωση 30 τις εκατο του μισθου,αλλα σε αυτο αρνηθηκα.κ μαλλον θα με απολυσει....

Ρε παιδια ηδη δε προλαβαινω να χαρω το παιδι μου να βγω με τον αντρα μου να καθαρισω....

Εσεις τι θα κανατε????

Μαγδα ασε ολοι τα ιδια κανουν,κ ο αντρας μου το εχει κανει αυτο με το καφε,αλλα εινια φεγγαρια,εγω προτιμω να τον εχω λιγο λασκα να αισθανεται οτι εχει κ προσωπικο χρονο,να εχω κ εγω βεβαια.αλλα παν μετρον αριστον.

Φωτεινη οχι απλα συμβουλος θηλασμου,ανδριαντα πρεπει να σου κανουν στη ροδο που τα καταφερες.

Η χαρα εδωσε τη διαλεξη!???πως ηταν??????

ΦΟυφου αλεξανδρα μαρια φιλακια πολλα.

Η σταυρουλα η βικυ????

Μπειτε κοριτσακια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διορθωση πεμπτη βγηκαν οι αντρες κ χτες παρασκευη πηγα για ψωνια κ γαμο σημερα εχουμε σαββατο αλλα μιας κ δεν δουλευα παρασκευη μπουρδουκλωθηκα η καψερη!!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Πώς είστε;Εμείς Δόξα Τω Θεώ είμαστε μια χαρά.Ήρθανε τα φιλαράκια μας το μεσημέρι να φάμε όλοι μαζί.Παραγγείλαμε και περάσαμε σούπερ,τώρα σε λίγο θα ξαναέρθουνε.Πολυ μου έχουν λείψει.Δεν είδα και τη Χαρά μας,ελπίζω να μπορέσω από τις σελίδες που μας έδωσε πάω να δοκιμάσω.Σηκώθηκα το πρωί έπλυνα το αυτοκίνητο μέσα έξω.Είχε πιάσει κροκόδειλους.Τώρα όμως είναι λαμπίκο. ;) Έκανα και τις βεράντες αφού φάγαμε και είμαι σούπερ.Πάω να απλώσω και το τελευταίο πλυντήριο και μετά έμεινε το σίδερο.Όχι σήμερα όμως. [-x[-x[-x[-x[-x[-x Σήμερα έχει γιουροβίζιον.

Μαγδούλα μου,να είσαι χαρούμενη που έχει καλές σχέσεις με τον άντρα της Ίνας σου.Είναι πολύ καλό αυτό.Καλα κι εμένα βέβαια μου τη δίνει να βγαίνει,τη στιγμή που εγώ δεν έχω την ιδια πολυτέλεια.Να ζήσουν βρε τα παιδιά!!!Καλά κάνεις και τη βοηθάς στη μετακόμιση να μην κουραστεί το κορίτσι στην κατάστασή του.Περάσατε και ωραία στο γάμο.Μπράβο σας! :D Ακόμα αναγούλες; :? Έλα μωρέ,άντε υπομονή να κάνει.Καλά ε;Σε φαντάζομαι με τη φόρμα την ολόσωμη.Ευτυχώς που δεν είμαι άντρας γιατί ο άντρας σου θα με κυνήγαγε με το καμάκι που θα σου έκανα. :P:P:P

Αλεξανδρούλα,καλέ τι γυναικάρα έγινε αυτό το Κωνσταντινί μας!!!Φτου φτου!!!Είδες;Πάλι τα κατάφερες. ;) Όσο για τη γλουτένη μην αγχώνεσαι βρε.Αφού τα 2 τα κοντεύει το ζουζουνάκι σου.Λίγος καιρός έμεινε.Αμα είναι να κόψει την αντιβίωση,αν κόψει και την πάνα,τότε βουρ στο γιο-γιο. :lol::lol::lol: Όνειρο ότι γεννάς ε;Ο κρυφός σου πόθος είναι αυτός. :lol::lol::lol: ΠΟλύ γέλασα που κοπανιέται μόνη της άμα πνίγεται. :lol::lol::lol:

Βικούλα,τι έγινε;Σου έστειλα και μήνυμα.Αφού είσαι καλά μας αρκεί. :D

Μητσάκι,άστα να πάνε.Εκμεταλλεύονται την κατάσταση.Δύσκολοι οι καιροί σου λένε.Θέλει δε θέλει θα κάτσει.Εκμετάλλευση στο άπειρο.Σκέψου και πράξε ό,τι θεωρείς εσύ καλύτερο.

Αυτά πάω να κάνω ένα ντουζάκι πριν έρθουν τα φιλαράκια.Φιλάκιααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας!!!εχω στηθει απο 3 παρα 10 να παρακολουθησω το συνεδριο και φυσικα να δω την φιλη Χαρα και εχει παει η ωρα 7 και 16 και η Χαρα δεν εχει μιλησει ακομα....αφηστε που ξεκινησαν 5.30 η ωρα [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Αλεξ μια χαρα πατε στο τελος χοντρουλα θα την κανεις και θα την κυνηγας να μην τρωει =)) κι εγω μην σου πω καθε βραδυ αλλα 3 φορες την εβδμαδα βλεπω στον υπνο η οτι ειμαι εγκυος η οτι γενναω η οτι εχω μωρο :cry::cry: τωρα που καλοκαιριαζει(οταν το παρει αποφαση να καλοκαιριασει)μπορεις να την αφηνεις χωρις πανα και να αρχισεις εκπαιδευση αν και νομιζω οτι ειναι λιγο μικρουλια αλλα βλεποντας και κανοντας!!!παντως σιγουρα θα ειναι πολυ καλο να σταματησει την αντιβιωση!!οσο για τα φαγητα περιμενε 3-4 μηνες ακομα να κανετε τις εξετασουλες σας να ειστε σιγουρη μην κανεις καμια μεγαλυτερη ζημια!!!

Φουφουκα τι καλα που αρχιζεις δουλιτσα αλλα ακομα καλυτερα που ειναι μονο για τοσο λιγο :lol::lol: βεβαια σκεψου και τα θετικα...θα εχεις την μανουλα εκει ;)

Μαρακι τι να πω για την ταρζανουλα σου!!!!δεν μπορεις να κανεις τιποτα παρα μονο να εχεις τα ματια σου 14......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινουλα εννοειται οτι θα ακολουθω πιστα τις συμβουλες σου δεν το συζητω!!!!!!για να θηλαζεις ακομα μετα απο εναμιση χρονο και εγκυος σιγουρα θα γνωριζεις παρα πολλα πανω σ αυτο το θεμα ;)

Μαγλουλι ομορφουλι μπερδευτηκες εσυ μπερδεψες κι εμενα....σε διαβαζα και δεν μου εβγαιναν οι μερες :lol::lol: να ζησουν και με το καλο το μωρακι τους!!!!κουκλιτσα με την ολοσωμη εεε???μα οτι και να φορουσες παλι θεα θα ησουν :-* αντε να κανετε τωρα και την μετακομιση και μετα ετοιμι για την μπεμπα!!!

Μητσακο δεν θα σου πω τι να κανεις αλλα στη θεση σου θα τον αφηνα να με απολυσει!!!

καλα σημερα γινεται ενας πανικος εξω με τα παιδια της πολυκατοικιας αλλα και τους φιλους τους που εχουν ερθει ειναι γυρω στα 10 παιδια και 3 σκυλια δεν μπορειτε να φανταστειτε τι γινεται με εχει πιασει ημικρανια τους εχω μιλησει ηδη 2 φορες και με εχουν γραψει να μην σας πω που γιατι θα γινω χυδαια!!!!η ωρα εχει παει 7:45 και η Χαρα δεν εχει μιλησει ακομα θα αρχησει η γιουροβιζιον και ακομα θα περιμενω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!Τι κάνετε;Εγώ προσπαθώ.Τσακώθηκα με μία εδώ,παραλίγο να πιαστούμε στα χέρια για την ακρίβεια,αλλά τη γλίτωσε.Ακούστε ρε κορίτσια να μου πείτε.Ο άντρας της είναι με τον άντρα μου στη δουλειά.Αυτή είναι δασκάλα και παιδάκια δεν έχουν.Όταν εγώ έβλεπα τον άντρα της στις κούνιες του έλεγα μια καλησπέρα και αυτός ερχόταν και μου έπιανε τη κουβέντα,στην οποία κουβέντα μου έλεγε και τι κάνει η γυναίκα του με τη δουλειά και τέτοια.Με ρώταγε και εκείνος για μένα κι έτσι τα λέγαμε.Εχθές λοιπόν τον ρώτησα το επίθετό της και πού σπούδασε για να δω μήπως ήμαστε συμφοιτήτριες.Α,να σημειώσω ότι όλο το χειμώνα τον πηγαινοέφερνε ο άντρας μου στη δουλειά γιατί είχαν μόνο ένα αυτοκίνητο και το χρειαζόταν η γυναίκα του.Απ'όταν άνοιξε ο καιρός αυτός πηγαίνει με το μηχανάκι του και στον άντρα μου έχει κόψει την καλημέρα σχεδόν,αφού πλέον δεν τον έχει ανάγκη.Σχεδόν κάθε μέρα όταν πηγαίνανε στη δουλειά ρωτούσε τον άντρα μου τι κάνουμε,αν βγαίνουμε,πού πήγαμε εχθές,πού πήγαμε προχθές κ.τ.λ.Εχθές λοιπόν,είχαν έρθει τα πρώην γειτονάκια-φιλαράκια και καθόμασταν έξω κι έρχεται αυτή με ύφος και μου λέει:"Α,έχεις κόσμο;Εντάξει θα τα πούμε αύριο".Της λέω:"Θες να περάσουμε μέσα;".Μέσα εν τω μεταξύ ήταν τα πιτσιρίκια.Άρχισε λοιπόν κι έλεγε,τι θες να μάθεις για εμένα και ρωτάς τον άντρα μου και όχι εμένα,κι όλο ρωτάς προσωπικά και τέτοια.Της λέω τι προσωπικά ρώτησα;Το επώνυμό σου;Μου λέει όχι μόνο σήμερα και τις άλλες φορές.Εδώ είμαι μου λέει να μάθεις για μένα ότι θες.Ούτε το όνομα κάποιου δεν μπορούμε να ρωτήσουμε πλέον.Της είπα φέρε τον άντρα σου να έρθει εδώ μπροστά μου και να μου πει ο ίδιος τι τον ρώτησα,γιατί ποτέ δεν τον έχω ρωτήσει αλλά μόνος του έρχεται για να πιάσει κουβέντα και λέει για εσένα.Ήταν μες στην ειρωνεία και κάποια στιγμή που της είπα να σταματήσει γιατί είναι τα παιδιά και να μου μιλάει με σεβασμό όπως της μιλάω μου απάντησε να αφήσω το δασκαλίστικο ύφος.Δασκάλα ε και μέσα στο σπίτι μου.Αφού λοιπόν έφυγε,μετά από 30 δευτερόλεπτα πήγα σπίτι της και ο "άντρας" της,γιατί αυτός δεν είναι άντρας κρύφτηκε.Ακούτε;Κρύφτηκε.Αντί να με αντιμετωπίσει και να μου πει στα ίσα αυτά που έλεγε πίσω από την πλάτη μου.Κατέβηκε και όταν τον ρώταγα τα μάσαγε κι έλεγε ότι εκείνος δε θα παρεξηγιόταν,αλλά η γυναίκα του το πήρε αλλιώς και άλλα τέτοια.Επίσης όταν της είπα να προσέχει πώς μου μιλάει μου είπε ότι είναι στο σπίτι της και κάνει ό,τι θέλει.Εντελώς ακαλλιέργητη.Ξανατονίζω,δασκάλα.Δε σκέφτηκε ότι έκανε φασαρία μπροστα στα παιδιά.Επίσης,όταν ήμαστε σπίτι μου ήθελε ο άντρας μου να μπει να την πετάξει έξω αλλά δεν τον αφήνανε οι φίλοι μας και καλύτερα,γιατί μετά δε θα μπορούσα να πάω εγώ στο δικό της σπίτι.Αφού πήγα λοιπόν στο δικό της,ήρθε μετά από λίγο ο άντρας μου να με πάρει και ο δικός της κατάπιε τη γλώσσα του και να λέει"Δημήτρη,λύθηκε η παρεξήγηση και δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι".Να τον ρωτάω τι τον ρώτησα για εκείνη και του θύμιζα ότι εκείνος ερχόταν και μου έπιανε την κουβέντα και απέφευγε λέγοντας "Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα".Αυτή με ρώταγε τι θες να μάθεις για εμένα και κάτι τέτοια.Αυτός ήρθε και μου είπε μέχρι και τι κάνανε την πρωτομαγιά,χωρίς να τον ρωτήσω και όταν της το είπα λέει αυτό είναι άσχετο και της απάντησα πώς αυτά είναι τα προσωπικά.Εν τω μεταξύ 2 μερες πριν ήμουν μαζί της και μιλάγαμε πάλι στις κούνιες και λέγαμε αυτά τα περιβόητα που συζητούσα και με τον άντρα της.Απορώ με τη βλακεία της.Φυσικά φεύγοντας του είπα πως αν δεν ήθελε να μου πει το επώνυμό της,θα μπορούσε να μου πει καλύτερα να ρωτήσω την ίδια και όχι να δημιουργησει όλο αυτό και μου είπε πως όντως ήταν λάθος του.Συγχύστηκα απίστευτα και δεν μπορούσα να ηρεμήσω.Ο άντρας μου τους είπε ότι προφανώς έψαχναν αφορμή για να δημιουργήσουν θέμα.Μα είναι δυνατόν;Να σας πληροφορήσω επίσης ότι και αυτή στη δουλειά της έχει προβλήματα και δεν έχει καθόλου καλή σχέση με συναδέλφους και ο άντρας της.Το ίδιο και με τους γείτονες.Τυχαίο;Δε νομίζω.Τα θυμήθηκα πάλι και φούντωσα.Βασικά σκεφτόμουν να μη σας τα γράψω γιατι διαβάζουν αρκετοί το θέμα μας και ο κόσμος είναι μικρός,αλλά σκασίλα μου.Θα τους κάνω ρεζίλι δημοσίως.Δε σεβάστηκε ούτε ότι είχα κόσμο,ούτε τα παιδιά.Αυτό της το τόνισε και ο άντρας μου.Και του απάντησε "Πλάκα μου κάνεις;".Αυτή την ατάκα μπορεί να την είπε και 20000000000 φορές.Μόνο έτσι έλεγε.Ακόμα και όταν χτύπησε το κουδούνι και μου άνοιξε μου λέει"Πλάκα μου κάνεις;".Το σημαντικό είναι ότι νιώθω καλά με τον εαυτό μου,γιατί πήγα να αντιμετωπίσω τον άντρα της για όσα υποστήριζε,ενώ αυτός σαν κότα κρύφτηκε,αλλά λατρεύω ακόμα περισσότερο τον αντρούλη μου,γιατί ήρθε να με υπερασπιστεί.Μάλιστα τους είπε,ότι καλά λέω εγώ στην Κατ να μη μιλάει σε όλους,γιατί δεν ξέρεις τι είναι ο καθένας.Μα είμαι χαζοχαρούμενη κι εγώ.Είμαι η μασκότ εδώ,σε όλους μιλάω.Αφού έτσι είμαι τι να κάνω;Θα κόψω και την καλημέρα;Αν και ξαναλέω αυτός πάντα ερχόταν και μου έπιανε κουβέντα.Απόρησα μαζί του που την άφησε να έρθει,γιατί εκτός ότι είναι μαζί με τον άντρα μου στη δουλειά,ήταν και συμμαθητές στη σχολή.Ο άντρας μου δε θα με άφηνε σε καμία περίπτωση να τον εκθέσω έτσι.Φυσικά και από μόνη μου δε θα το έκανα.Φαίνεται η ξινίλα της από μακριά αυτηνής.Όλοι το λένε.Το πατσαβούρι.Κατηγορεί ολο τον κόσμο και μετά τους το παίζει φίλη.Βέβαια την έχουν πάρει χαμπάρι.Το συμπέρασμα είναι ότι ζηλεύουν που έχουμε παρέες και εκείνοι είναι μόνοι τους.Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.Το φέρναμε έτσι το φέρναμε αλλιως με τον άντρα μου,δε βρίσκαμε λογική.Το ίδιο λέγαμε και με τα γειτονάκια.Εχθές που μας είδαν όλους μαζεμένους πάλι ζορίστηκαν και γι'αυτό ήρθε.Αφού στις αρχές που ψήναμε μου έλεγε:'Ψήσατε και δεν είπες τίποτα;".Λες και κάναμε ποτέ παρέα ή την ήξερα κι από χθες.ΤΑ είπα και ξεθύμανα.Κι άλλα θα έγραφα,αλλά αρκετά σας ζάλισα. :roll: Σήμερα είμαι και μόνη μου,αλλά με πήραν από νωρίς τα γειτονάκια και μου είπαν να πάω και γυρίσαμε πριν λίγο.

Στα δικά μας τώρα.

Δεσποινιώ την είδες τελικά τη Χαρά;Πώς ήταν;Αστα,έχω μια χαρά που θα έρθει η μανούλα,άλλο πράγμα. [smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κόρες με χάσατε ε;;;Τη Πρασκευή δε μπήκα,είχα πολύ δουλειά και αύριο έχω εφορείες,τέβε κλπ και αν μπω το μεσημεράκι.

Η Δήμητρα κλαίει σα το υστερικό στο κρεβάτι της.Πάω μέσα κοιμάται στην αγκαλιά μου μόλις τη βάλω κάτω χτυπιέται.Την άφησα και γω "να τα βρει με τον εαυτό της".Και νύσταζε πολύ,ξεθεώθηκε στο παιχνίδι σήμερα.Τι να πω,έχει πάρα πολυ καιρό να κάνει τέτοια κόλπα.Δε μπορώ να ηρεμήσω τώρα μου τσακίζει το νευρικό σύστημα...

Και ήταν τι καλη σήμερα,πηγαμε στις κουνιες φώναζε μπέλα μπέλα από μακριά,έκανε χαρες ατο παππού και στη γιαγιά το απόγευμα που τη τάιζαν πάστα!!!!!

Αχ σα να ηρεμεί ουφφφφφφφφ...όχι τίποτα ξεσηκώνει και τη Χρυσάνθη που θέλει να κοιμηθεί.Τώρα αν ανοίξει η μηχανή(γιατί έμεινε από μπαταρία θα σας βάλω φώτο πως είναι τα κρεβάτια τους να δείτε και το δικό μας δωμάτιο.

Αυτό το σκ κάναμε φορολογικές δηλώσεις με τον άντρα μου,πατεράδων,αδερφών και φίλων.Πληρώνουν όλοι και πολλά λεφτά,άντε να τα πείς τώρα τέτοια νέα!!!!Όλοι φέτος πληρώνουν θα γίνει σφαγή...

Μήτση δύσκολο το διλημμα με τη δουλειά,πάτα πόδι όσο μπορείς.Πες έχω μωρό παιδί,ένα Σαββατο μου μένει να κάνω τις δουλειές μου να το πάω μια βόλτα.Και μένα κάποτε επειδή το ωράριο στη δουλειά μου ήταν ελαστικό μου είχαν ζητήσει να πηγαίνω και 9-13.00 το Σαββατο για να συμπληρώνω ώρες και αρνήθηκα κατηγορηματκά και τσακώθηκα κιόλας με το γιο του αφεντικού.Γιατί αν έχουμε μια συμφωνία κύριε για 5ημερο δε μπορεί να ερχεσαι εσύ τώρα μετά από τόσα χρόνια εργασιακής σχέσης και να αλλάζεις τα δεδομένα.Τελικά έκανε πίσω.Οπότε τράβηξε το όσο μπορείς,το πολύ πολύ να προκαλέσεις την απόλυση σου και να πάρεις και αποζημίωση παρά να φύγεις οικειοθελώς που δε νομίζω να το φτάσει ως εκεί.Έλεος πια ανθρωπιά δεν έχουν;;;Και μένα 22/6 σταματάει το μειωμένο μου και θέλω να ζητήσω να σχολάω τουλάχιστον 15,00 και όχι να κάθομαι μέχρι 16,00.Οι υπόλοιποι φέυγουν 15,00 και πανε και Σαββατα.Τι θα μένω να κάνω μόνη μυ σε μια κελιστή εταιρία μέχρι τις 16,00!!!Και μη μου πείτε να μιλάω με σας;;;Γιατί έχω και παιδιά που θα περιμένουν...

Βρε Κατερινάκι που πήγες και έμπλεξες και χαλάστηκες Κυριακάτικο.Η συμπεριφορά της όπως μας περιγράφεις είναι καθαρά θέμα ζήλιας.Ζήλεψε που έχεις παιδιά,δουλειά,παρέες και ίσως της φάνηκε ότι κολλάς και στον άντρα της επειδή μιλάτε λίγο παραπάνω στο πάρκο και αντέδρασε έτσι.Μην αφήνεις τέτοια περιστατικά να σε τσιτώνουν και χαλάς τη ζαχαρένια σου.Να είσαι πάντα έτσι ανοικτή και πρόσχαρη όπως είσαι,δε θα αλλάξεις το χαρακτήρα σου επειδή κυκλοφορούν άνθρωποι κομπλεξικοί.Απλά θα τους προσπερνάς....

Μάγκυ με την ολόσωμη τη φόρμα πάλι καρδίες θα καψες εσύ πιτσιρικάκι μου!Να σας ζήσει η αδερφούλα και με το καλό η μπέμπα της!Μπράβο που δεν έβαλε πολλά κιλάκια,κρίμα για τις ανακατωσούρες.Μας τα κανες με τις μέρες μαντάρα,μα και γω διάβαζα και λέω κάτι λάθος έκανε το Μαγδουλίνι!Αλήθεια" ο πόλυς" ποιος είναι;;;Χαιδευτικό του άντρα σου;;Όπως λέμε Μάγκυ;;;

Δεσποινιώ τι έγινε με την εκπομπή της Χαράς,είδες τίποτα;Ευτυχώς που δεν έκατσα να περιμένω δηλαδή.Eurovision λέει πάντως 17η ηρθαμε ε;Δεν είδα με πήρε ο ύπνος.

Φωτεινούλα πως πήγε η βάπτιση;Σε σκεφτόμουν σήμερα με τόση ζέστη.

Βλέπω έγκυες με τη κοιλιά στο στόμα και λεω αχ τη καημένη,πως αντέχει και ξεχνάω πως εγώ ήμουν με τη κοιλάρα Αύγουστο μήνα!!!

Δε θέλω να μεγαλώσουν τα μωρά μου,θέλω να μείνουν πάντα έτσι μικρά να κάνουν αταξίες,να χώνονται στην αγκαλιά μου και να έχουν την ανάγκη μου.Χθες είπα στον άντρα μου :Για να μη νιώθουμε ότι ο χρόνος περνάει και μεγαλώνουμε θα κάνουμε συνέχεια μωρά!!!Έ τι λες συμφωνείς;;;Ένα στραβωμένο βλέμμα ήταν η απάντηση του...λυγμ λυγμ...

Για να δω φόρτισε η κάμερα να σας βάλω τις φώτο...

Καλό βράδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξέχασα να πω,Φουφου έκανα τις πατάτες τηγανητές στο φούρνο σήμερα,όντως πολύ καλές!!!Πάρε 5 πηρουνάκια,παρόλο που δεν είναι δική σου η συνταγή!

Και Φωτεινή έκανα και τα κοτοπουλάκια πανέ στο φούρνο.Τους έδωσα στα χεράκια σύμφωνα με τις συμβουλές σου και άρχισε ο κροκετοπόλεμος!!!Μη συγκρίνεις παιδί μου με τον Αλεξανδρούκο που είναι ένας άγγελος...αυτές είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο που λένε!!!χα χα.

Άντε καληνύχτα...σας έστειλα μαιλ με τις φώτο τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Πώς είστε;Εδώ βρέχει.Ευτυχώς από τη μία,γιατί βρήκα την ευκαιρία να κάτσω και να σιδερώσω.Βέβαια την πήρα λίγο αργά την απόφαση,αλλά τουλάχιστον τελείωσα.Τις έβαλα και για ύπνο πριν λίγο και τώρα ξεκούραση και χαλάρωση.

Μαράκι,αυτό μου το είπε και μία κοπέλα που ήταν μπροστά εχθές,ότι μπορεί να ζηλεύει και νομίζει ότι πάω να της φάω τον άντρα.Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω.Θα αφήσω τον άντρακλά μου,για έναν που μόλις βλέπει γυναίκα κρύβεται; [-x[-x[-x[-x[-x[-x Ευχαριστώ και για τα πιρουνάκια. :P:P:P Στη γιουροβίζιον 17η η Ελλάδα και 16η η Κύπρος.Βασικά δεν την είδα,γιατί είχαμε τα επεισόδια,αλλά έβαλα σήμερα στο youtube και δε μου άρεσε καμία από τις δύο.Η Ήβη ιδίως ήταν χάλια.Βαμμένη σαν τραβεστί και ντύσιμο τελείως άχρωμο.Είναι και μικρή κοπέλα.Η Ελευθερία Ελευθερίου πάλι μου έκανε για αντιγραφή Καλομοίρας και Παπαρίζου και φαινόταν και καρααγχωμένη.Γιατί καλέ το ζουζουνάκι έκανε νούμερα;Αφού ηρέμησε πάει τελείωσε.Κι εγώ ρε παιδί μου στεναχωριέμαι όταν μία μέρα περνάμε καλά και είναι άψογες και μετά μου τα χαλάνε σε κάτι.Τι να πεις;Ζουζουνάκια!!! :x:x:x Νομίζω δε χρειάστηκε καν να μιλήσει ο άντρας σου.Κι εμένα η μάνα μου για τη δήλωση έτσι μου είπε ότι θα πληρώσουμε,ενώ άλλες φορές παίρναμε επιστροφή.Πώς τα κάνανε έτσι;. :evil:

Αυτά.Βλέπω το Δεσποινιώ,πάω για λίγο τσατ.Καληνύχτααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!σημερα σηκωθηκαμε από το αγριο χαραμα…θα ηταν 6-6.30…αφου το παλεψα λιγακι μπας κ κοιμηθει μαζι μου,τελικα την ταισα,δεν πολυηθελε βεβαιακ την πηγα για υπνο.ουτε να κοιμηθει ηθελε κ αφου την μαλωσα πια τωρα κοιμαται…μετα θα μου εβγαζε γκρινια κ δεν θα ετρωγε τιποτα…κατά τα αλλα δεν εχουμε κανενα νέο…το σκ ηταν πολύ ησυχο…πηγαμε βολτα στις κουνιες,,φευγαμε με κλαμματα….

Βικακι που ειχες εξαφανιστει καλε;περιμενουμε τα νεα σου,ελπιζω όλα να είναι καλα!!πλησιαζουν κ τα γενεθλια της Μαρισας ε;

Μαγδουλα μου τα ειπαμε κ το Σαββατο στο τσατ,δεν μπορεις να πεις,δεν σε αφηνω μονη!!!χαχαχα με μπερδεψες κι εμενα με τις μερες αλλα ενταξει,βγαλαμε ακρη τελικα!!!χαχαχα Να ζησουν τα παιδια κ με το καλο η μπεμπα!!δεν πειραει που ηταν μικρη η τελετη,στον θρησκευτικο θα το ευχαριστηθουν!!καλα εσυ δεν ειχα αμφιβολια…κουκλα θα ησουν!!!

Μιτση μου τι να πω…η εκμεταλλευση σε ολο της το μεγαλειο…αλλα σκεψου το πρωτα αν σε παιρνει με έναν μισθο ή αν θα βρεις αλλου δουλεια…είναι δυσκολα κ τα πραγματα…αλλα είναι ανοιχτα τα φαρμακεια Σαββατο;;από μονος του θα το κανει;

Φουφουκακι μου τα πηρες κρανιο με την τυπισα ε;σε φανταζομαι…εγω μολις τα δαιβασα σκεφτηκα ή ότι δεν στεκει κ πολύ στα καλα της ή της τα μετεφερε κ ο αντρας της καπως περιεργα ή σε ζηλευει όπως ειπε κ η Μαρια που εχετε τις παρεες σας,εισα τοσο προσχαρη κ εβλεπε κ τον αντρα της να σου μιλαει….γιατι δεν ρωτησες κι ετσι στα ξεκαρφωτα το ονομα της…εγινε κουβεντα φανταζομαι για το που σπουδασατε…τι να πεις….μην σκας εσυ ,το ότι δεν κανουν παρεα με κανεναν κατι λεει…

Δεσποινακι τι εγινε τελικα με την Χαρα;την ειδες;εψαχνα χθες τα βιντεο σε αυτές τις σελιδες που μας εδωσε αλλα δεν το ειχαν ανεβασει ακομα…για την εκπαιδευση σκεφτομουν να περιμενω λιγο ακομα,αλλωστε ουτε ο Ιουνης δεν εχει μπει.καλα εσυ λογικο να βλεπεις τετοια ονειρα..αν κ σε λιγο καιρο…κατι ελεγες στο τσατ που ειχες παρει τον γιατρο.τελικα τι σου ειπε;θα προχωρησετε;γραψε στην ομαδα.

Μαρακι θα τρεχεις σημερα στις εξωτερικες δουλειες ε;τι ηταν αυτό χθες με την Δημητρουλα;μαλλον υπερενταση θα ειχε…ωραια ατακα’’να τα βρει με τον εαυτο της’’ χαχαχα κι εγω το κανω βεβαια κ ευτυχως τα βρισκουν κ ηρεμει …χαχαχαπολυ ωραιο το δωματιακι τους!!!μ’αρεσει που εκανες διευκρινηση για το μαλλι της μικρης…χαχα καλα σε αυτά τα παιχνιδια…χθες επειδη μουτρωσε που φυγαμε από τις κουνιες της λεω θα παμε να κανουμε κ ένα παιχνιδι κ θα φυγουμε,κανει 1 φορα ,παω να την κατεβασω…πρεπει να μας ακουσαν ολοι όμως…την πηρα σηκωτη ,να χτυπιεται,να σερνω κ το καροτσι…ε αι σιχτιρ πια…το μετανοιωσα που την πηγα….αα μιας κ ειπες για φορολογικες,πρεπει να εχουμε κλειδαριθμο;;ειμαι ασχετη κ μου το ειπε η αδερφη μου.πως τοβγαζουμε;;;καλα κι εμεις λογικα θα πληρωσουμε κ όχι τιποτα άλλο,θα δηλωσω λεφτα που δεν πηρα κιολας…με την συμφωνια που ειχα κανει στο γραφειο…σκ@τ@!!!!!Ο Πολυς είναι ο αντρας της Ινας(Μαγδα μην ανησυχεις,κανω ολες τις διευκρινησεις..χαχα)καλα φανταζομαι τον αντρα σου….αλλα τα θες κι εσυ…πριν λιγο καλε ειχες τσακισμενο νευρικο συστημα…χαχαχα

Αα κι εγω εκανα τις πατατες φουφου,αλλα βγαινουν λιγες όμως….νοστιμες ηταν παντως!!!δεν σου ηρθε το μειλ;;για δες τωρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια,ξεμπέρδεψα νωρίς πολύ τυχερή Today!

Κατερινιώ μου μου γράφει αποτυχία οταν σου στέλνω το mail.Προσπάθησα 2 φορές.Και ένα άλλο Mail που έχω της νονάς μου στην Otenet αποτυχία μου έρχεται.Άνοιξε καλέ ένα στο Hotmail.free ειναι.Για μας μόνο.

Αλεξάνδρα μου αν έχετε κωδικούς στο taxisnet( δηλαδή στείλατε και άλλες χρονιές τη δήλωση ηλεκτρονικά) τότε δε χρειάζεται κλειδάρυθμος για φέτος(έχουν πάρει παράταση μέχρι 31/12).Άλλα μέχρι 31/12 πρέπει να τον πάρουμε όλοι.(είπαν ότι σε κάποιους θα σταλεί στο σπίτι,ήδη έχουν στείλει 325,000)

Αν πάλι είναι η πρώτη χρονιά που υποβάλλετε δήλωση ηλεκτρονικά πρέπει ο σύζυγος ή εσυ με εξουσιοδότηση από εκείνον(αν θες σου στέλνω το έντυπο είναι ειδικό) να πάει στην εφορεια σας στο τμήμα μητρώου και να βγάλει κλειδάριθμο αφου πρώτα κάνει μια αίτηση για κωδικούς στο taxisnet.(Αν ανήκεις σε αυτή τη κατηγορία θα σε καθοδηγήσω που κάνεις την αίτηση).Και όποια άλλη θέλει φυσικά από το παρεάκι μας.

Φιλάκια...θα επανέλθω το μεσημέρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται και καλή εβδομάδα. :D

Τι ζέστη; Τι άπνοια είναι αυτή; Αλλά τα συννεφάκια μη χάσουν εκεί, μη φύγουν.

Πριν λίγο έκανα και ένα ντουσακι και ήρθε ο σκατουλης και ήθελε και αυτός. Όλη μέρα να κάθεται μέσα στην μπανιέρα δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Το σ/κ μια χαρά. Χθες στη βαφτιση φρόντισα και δεν πήγα στην τελετή γιατί το εκκλησάκι ήταν σε ένα βουνο με 300 σκαλοπάτια, οπότε ήμουν στο σπίτι μιας φίλης που γεννάει μέχρι 10 Ιουν, και όταν τελειωσε η βαφτιση ήρθαν οι αντρες και μας πήραν στο τραπέζι. Αλλά στην αιθουσα του εστιατορίου έκανε αφορητη ζέστη. :shock::shock:

Την Παρασκευή ο Αλεξ κοιμηθηκε στης γιαγιάς. Μου τα είχε πρήξει λίγο η μανα μου, οπότε της τον έδωσα. Τους τάραξε λίγο αλλά έριξαν πολύ γέλιο. Όταν έπιασε να τον κοιμησει η μαμα μου και φυσικά αυτός προτιμουσε το παιχνίδι, άρχισε να του τραγουδά. Μόλις τόλμησε να σταματήσει πετάγεται ο μικρός και της λέει "τατά νταούντια" (γιαγιά τραγούδια)!! :lol::lol::lol: Και φυσικά αυτό κράτησε αρκετή ώρα αφού το βρηκε σαν παιχνίδι. Τελικά τον καταφερε κατά τις 10:30 και 7 το πρωι ξύπνησε. :lol::lol::lol:

Ακουστε τώρα και συζητηση πεθεράς με τον άντρα μου χθες που πηγε σπιτι της να παρει αυγά και ζαρζαβατικά.

Πεθερά: "Πρε (έτσι λέει η μανα τον γιο,βγαίνει από το βρε!!!), το παιδί πίνει γάλα;"

Τ: "Ναι"

Πεθ:"Τρώει γιαούρτι;"

Τ: "Ναι"

Πεθ: "Τρώει τυριά;"

Τ: "Ναι"

Πεθ: "Ε, και γιατί είναι έτσι κοντό το παιδί και δεν μεγαλώνει"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Όχι πείτε μου τι της λες μετά; Δεν στέκει καθόλου στα καλά της η γυναίκα. Ο Τ γελουσε, και εγώ όταν μου το είπε γελασα, αλλά το πρωι που το είπα στη μανα μου νευρίασε και μου λέει "ΚΑι δεν της τινάξε καμιά στο κεφάλι να συνέλθει;" Πλέον δεν την παίρνουμε ποτέ στα σοβαρά γιατί μονο τέτοιες βλακείες λέει.

Στα δικά σας τώρα για να προλάβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα συγχαρητήρια που περάσατε το φράγμα των 8 κιλών!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Αν της τάζεις πράγματα για να φάει, μην ξεχνάς ότι μετά θα πρεπει και να τα πραγματοποιείς γιατί αλλιώς πάει το έχασες το παιχνίδι. Και αν είναι κάθε φορά να σου κάνει τα ίδια με χθες, δεν βλέπω να της ξανατάξεις κούνιες!!! Προστατευτικό έχω στο κρεβάτι του μικρού, οπότε κατεβαίνει από την κάτω πλευρά του κρεβατιού. Πλεον έχει γίνει σύστημα, μόλις πάει 7 και κάτι έρχεται σε εμάς, πίνει γάλα και ξανακοιμάται, όχι πάντα αλλά δεν πειράζει. Κάπου είχα δει συνταγή "γιαούρτι από γάλα ρυζιού"!!!! Στα αγγλικά ήταν, αν είναι θα προσπαθήσω να το βρω.

Βίκυ :-*:-*:-*:-* να περνάς καλά έχει σημασία, και όποτε θελεις έρχεσαι και από εδώ! :D

Μάγδα στα λέω και από εδώ, να σας ζήσουν οι νιόπαντροι και με το καλό τώρα να έρθει η ανηψούλα!!

Μήτση δύσκολη η κατάσταση στη δουλειά. :( Συμφωνω με Μαρία. Μην δεχθείς 6ημερο, κάπως πρέπει να αντισταθούμε στην εκμετάλλευση. Και είχες και μείωση μισθού;;;;;; :shock:

Δέσποινα την απολαυσες την Χαρά ή προτίμησες τη Εurovision; :lol::lol::lol: Αλήθεια από πότε ξεκινάμε να μετράμε μέρες καθυστέρησης;;;;;;;;;;;;

Φουφου τι κατινιές είναι αυτές καλέ που κάνει η κοπέλα;;;;;;;; Και ο άντρας της πόσο γυναικούλα είναι;;;;;Απαπα μακρυά τους. Μονο κακά ξεμπερδέματα θα έχετε με αυτούς. Και το αυτικίνητο μου κοντευει να πιάσει νυχτερίδες και αραχνες, έχεις λίγο χρόνο για ένα πλυσιματάκι;; :D:D:D

Μαρία όταν είδα και δεν μπήκες την Παρ ήμουν σίγουρη ότι σε έφαγαν οι εξωτερικές δουλειές :D Η Δημ περνάει τη φάση της πάλι. Και εγώ όταν δω ότι κλαίει χωρίς προφανή λόγο,, αλλά μάλλον από κουραση, νευρα κλπ, τον αφηνω "να τα βρει με τον εαυτό του"!!!!! Μα τι σκατούλες οι μικρές σου, μα να παίζουν "κοτοπόλεμο";;; Κρίμα οι κοτομπουκίτσες!!! Πονεμενη ιστορία η φορολογική φέτος!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock: Ο Τ σκαρφίζεται ένα σωρό τρόπους μπας και πληρώσουν λιγότερα οι πελάτες του, αφού έτσι και αλλιώς όλοι πληρώνουν, τουλάχιστον να γλιτώσουν κάτι. Σε άνεργη κοπέλα έβγαινε να πληρώσει 800 ευρω επειδή έχει αυτοκίνητο και σπίτι. :o:o:o:o:o:o

Ααα για το θηλασμό μην λέτε καλέ βλακείες για ανδριάντες και τέτοια. Όλες σας μια χάρα γνώστριες είστε του θέματος. Απλά εγω δεν αντιμετώπισα φοβερές δυσκολίες για να σταματήσω, ούτε δουλευω τις ώρες που δουλεύετε οι περισσότερες, οπότε εδώ συνεχίζουμε ...!

Νομίζω ότι θέλω να γράψω και άλλα αλλά πρεπει να παω να φαω και να ταισω το καμαρι μου.

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Πώς είστε;Εμείς πήγαμε σήμερα με τον αντρούλη για καφεδάκι,αφου δε δούλευε.Έχουμε βρει ένα δίπλα στην παραλία και ακριβώς δίπλα έχει κούνιες.Οπότε είχαμε πάρει και τα κουβαδάκια κι έπαιζαν οι μικρές και εμείς απολαύσαμε τον καφέ μας.Ο άντρας μου δηλαδή γιατί εγώ απόλαυσα μία ωραιότατη κρεπούλα μαζί με την Αγγελική μου. :P:P:P:lol::lol::lol:

Αλεξανδρούλα,εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι το κοριτσάκι σου πλέον μπαίνει σε μία σειρά.Οπότε είναι καιρός να μην αγχώνεσαι τόσο.Αυτό με τις κούνιες όλα το κάνουν,γι'αυτό μη στεναχωριέσαι. :) Αν τα πήρα λέει;Αστα να πάνε.Και αυτά τα σκέφτηκα που λες.Ή ότι είναι σχιζοφρενής ή ότι κάτι παίζει με τον άντρα της και της τα μεταφέρει αλλιώς.Σας λέω σκέφτηκα όλα τα πιθανά,αλλά τίποτα δε μου κολλάει. :?:?:? Ναι ρε συ πάνω στην κουβέντα.Αυτός έρχεται και μου πετάει ξεκάρφωτα στα καλά του καθουμένου. :evil: Για τη Χαρά τώρα,μου είπε η Δέσποινα ότι είδε την ομιλία,αλλά δεν έδειξε τη Χαρά.Ποιος ξέρει;Θα μπει η Χαρά και θα λύσει το μυστήριο. ;) Ευχαριστώ και για τα μέιλ.

Μαράκι,οι ζουζούνες άπαιχτες.Ρε συ,αυτά τα παιδιά δε μοιάζουν για δίδυμα.Μου φαίνονται τελείως διαφορετικές.Είναι όμως γλύκες και οι δύο. :x:x:x Και το δωματιάκι τους πολύ ωραίο.Δίνεις και φορολογικές διευκρινίσεις.Ευτυχώς που έχω κι εγώ τον μπαμπά μου,τη μαμά μου και τα αδέρφια μου που είναι του επαγγέλματος και με κατατοπίζουν,γιατί αλλιώς...χάθηκα.

Φωτεινούλα,αρέσει το μπάνιο στον Αλ;Ετσι και η Αγγ. όταν είναι να βγούμε από το μπάνιο,φωνάζει λάλο(δηλαδή κι άλλο).Θα βγάλουν λέπια στο τέλος. :lol::lol::lol: Την πάλεψες με τη ζέστη στο τραπέζι της βάφτισης;Εγώ θυμάμαι στην Αγγελική έγκυος δεν την άντεχα με τίποτα.Επεφτα τ'ανάσκελο αμέσως. :lol::lol::lol: Τι λέει η μάμα σου;Θα τον ξανακρατήσει τον Άλεξ; :lol::lol::lol::lol::lol: Καλά πρε;Δεν ταΐζεις το παιδί;Τι βαρεμένη.Λέγονται τέτοιες κουβέντες;Αμα είναι χαζός ο άνθρωπος λέει ό,τι να'ναι.Εννοείται από μακρυά με αυτούς,ούτε καλημέρα πια.Και αυτοί να πάνε να μου μιλήσουν,θα τους προσβάλω κιόλας.Σιγά μην τους αφήσω έτσι.Αν δε μου μιλήσουν δε θα ασχοληθώ κι εγώ.Νυχτερίδες το αμάξι σου εσένα,κροκόδειλους το δικό μου είχε πιάσει.Να σου πω όμως κάτι;Δεν το ξανακάνω.Τα είδα όλα.Βέβαια αν το έπλενα πιο συχνά,δε θα ήταν και σε αυτό το χάλι. :oops::oops::oops:

Οι υπόλοιπες πού είναι;Σταυρούλα,Ρούλα,Μήτση,Έλενα,Χαρά;;;ΠΟλλές απουσίες. :?

Τα λέμε κοριτσάκια,φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...