Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Χρυσάνθη κι εμένα τρίβει τα μάτια του όταν νυστάζει, αλλά από τότε που άρχισε να πιάνεται από τα κάγκελα και να σηκώνεται, αν τον βάλω ξύπνιο στο κρεβάτι με την πιπίλα, όσο κι αν νυστάζει, θα πιαστεί απ' τα κάγκελα και θα σηκωθεί. Οπότε μόνο με στήθος κοιμάται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε αννα μαρια κ εμενα εχει αρχισει κ σηκωνεται στα γονατα. πολυ φοβαμαι οτι θα αρχισει κ αυτος να σηκωνεται νωρις νωρις.. κ ο αναστασης λιγο πριν κλεισει τους 8 μηνες κρατιοταν απο τα επιπλα κ εκοβε βολτες

χρυσανθη μακαρι να μη σας πειραξει τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, εμάς έξι μηνών και τριών εβδομάδων πιάστηκε από τα κάγκελα στο νοσοκομείο και στάθηκε όρθιος μεν, αλλά σκυμμένος, δεν σήκωνε το σώμα του μέχρι πάνω. Μια-δυο μέρες μετά στάθηκε όρθιος κανονικά. Τώρα όλο όρθιος στέκεται!

Α, σας είπα που άρχισε να μιλά; Λέει "αμπαμπαμπαμπα", "αγκαγκαητακαγξαροτηαοιθρτοιθαηγσοι", "αγκαγκαγκα", "οιθραοιθυιοαθηγιοηβοξφδβπλξηστοιθηυ" και "αααααααααααααααααααααααααααααααααγκρ".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαριααααααα αχ ετοιμασου για τρελα κυνηγητα μεσα στο σπιτι κ εξω!!! :lol::lol:

την παρασκευη εχουμε παιδιατρο.. θα κανουμε κ το πρωτο μας εμβολιο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια σε καταλαβαινω κ που να περπατησει θα τον κυνηγας :lol: ....

ο γιος μου δυο ωρες εκανε να κοιμηθει....ξεκινουσαμε απο τις 9 κ κοιμοταν στις 11,ηθελε κ απολυτη ησυχια....εντωμεταξυ μονο με στηθος κοιμοταν....τωρα ομως το περνει σερι απο το πρωι κ 10 πεφτει ξερος :lol:

καλα μην νομιζει οτι η μπουκιτσα κοιμαται μονη της...την βαζω στο κρεβατι μου την κοιταζω με κοιταζει κ κοιμαται,αυτες οι ματιες ειναι νανουριστικες...κ μετα την βαζω στην κουνια της....

εμενα ολη μερα θελει να ειναι ορθια.....την κραταω απο τα χερια κ χορευουμε.....κοριτσι :lol: εγω ετσι οπως την βλεπω θα περπατησει πολυ γρηγορα...ο ακης περπατησε 10μηνων...το εχω γραμμενο σε βιντεο....

κ μενα λεει κατι πραματακια....αλλα το κορυφαιο ειναι οταν την βαζω μπρουμητα....ο ακης καθεται απεναντι της κ της λεει ''ελα ελα'' η μπουκιτσα προσπαθει να μπουσουλησει κανει 1 μπροστα κ δυο πισω κ του λεει μετα κατι που ακουγεται σαν ελια....ο ακης μενει κ λεει μου ειπε να παω.....κ συμπληρωνει μεγαλωσε το μωρο μας μιλαει....

λενα θα κανετε εμβολιο....?αντε με το καλο....εμεις καναμε την παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, κι εμείς πήγαμε νομίζω τρεις φορές για εμβόλια, και την τέταρτη φορά πήγαμε και δεν είχαν το εμβόλιο, μετά μπήκαμε νοσοκομείο και το αφήσαμε. Μάλλον μέσα στη βδομάδα θα πάμε να ξεμπερδεύουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ Κ Η 2 ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.....ΣΤΙΝ ΘΑΛΛΑΣΑ ΟΧΙ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΚΛΠ.ΕΜΕΝΑ Ο ΑΛΚΗΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΣΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΛΠ.ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΜΕΝΑ ΛΕΕΙ ΜΠΑΜΠΑ Κ ΟΛΟΚΛΗΡΟ Κ Κ ΧΩΡΙΣΤΑ ΜΕΤΑ ΛΕΕΙ ΜΑΜ ΓΡΡΡΡΡΡΡ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΧΕΙ.

ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΘΕΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ Η ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΓΕΜΙΖΑΜΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ?ΑΧ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΑ!!!!!!!!!!!

ΚΛΝΧΤ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, το θέμα είναι τι θέλει αυτός, όχι τι θέλεις εσύ!

Και θα σταθεί όρθιος, και θα μπουσουλήσει, και θα περπατήσει, όταν το αποφασίσει ο ίδιος!

Έλα ντε, η απόλυτη ερημιά το ποστάκι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας καληνυχτιζω....ειμαι κομματια....χαρηκα που τα ειπαμε μετα απο τοσο καιρο...αληθεια ποσο καιρο ειχαμε να τα πουμε?αλλα ποιος προλαβαινει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΑ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΤΩΜΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που ανέφερε η Χρυσάνθη το φαγητό... Ρε κορίτσια, μόνο εμείς εδώ προσέχουμε τη διατροφή των μωρών μας; Σήμερα είδα τη γειτόνισσα με την κόρη της που είναι ένα μήνα μεγαλύτερη απ' τον Αντρέα και ήταν η μικρή λεκιασμένη με σοκολάτες, και μου λέει η μάνα ότι έτρωγε μπισκότα στο αμάξι. Μια μαθήτριά μου άρχισε να δίνει στο γιό της κρέμες από τριών μηνών και εννιά μηνών του έδινε ένα σωρό γλυκά και γλειφιτζούρια. Η γραμματέας του σχολείου στο γιό της που είναι τρεις βδομάδες μεγαλύτερος απ' τον Αντρέα δίνει μέχρι και αλλαντικά. Απορώ πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΟΣ!!!!!!ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΦΑΔΟ Η ΣΚΟΡΔΑΛΙΑ?Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΛΑ ΣΟΥΠΕΣ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΡΕΜΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΣΒΕΣΤΙΟ Κ ΣΙΔΗΡΟ.ΤΑ ΑΛΑΝΤΙΚΑ Κ ΤΑ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, και οι κρέμες τύπου φαρίν λακτέ και μπισκοτόκρεμες επίσης δεν προσφέρουν τίποτα, σκέτη ζάχαρη είναι, άσε που έχουν μέσα και ξένο γάλα που εγώ, π.χ. δε θέλω να δώσω ακόμα. Στιφάδο και σκορδαλιά παίζει να τους έχουν δώσει ήδη! :)

Σας καληνυχτώ, πάω να την πέσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια χαμος στο θεμα φαγητου...οτι θελουν κανουν μερικοι....εγω ακουλουθω πιστα τις οδηγιες του παιδιατρου παντα ρωταω γιατι.... π.χ. το θεμα αλατι....υπαρχουν ανθρωποι που βαζουν αλατι στο φαγητο των παιδιων...ομως δεν κανει μεχρι 3ετων....το θεμα ειανι οτι δεν ρωτανε γιατι δεν κανει κ βαζουν για να νοστιμησουν το φαγητο κ να τρωνε τα παιδια τους...κ μετα να κοκορευοντε οτι εφαγε φαγητο....επισης η κοκα κολα....βλεπεις παιδακια που πινουν αναψυκτικα...χαθηκε ο κοσμος να παρουν ενα χυμο...ολο αυτο το ανθρακικο καιει τα στομαχακια τους...

εμενα ο γιος μου εφαγε 2 ετων σοκολατα μαυρη.....λογω αλλεργιας βεβαια....κ τωρα θα φαει διαφορα αλλα παντα θα φαει το φαγητο του κ μετα θα φαει κ γλυκο, ειτε θα ειναι παγωτο ειτε λιγο σοκολατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΖΑΧΑΡΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΛΚΗ ΜΠΙΣΚΟΤΟΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΖΑΧΑΡΗ ΠΟΛΥ Κ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΡΕΜΑ ΠΑΧΑΙΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ.

ΛΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ?ΧΑΧΑ!!!!ΚΛΝΧΤ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου αγαπημένες

Σας γράφω απο το κινητο του άντρα μου,έχουμε έρθει

Λευκάδα για να κανονίσουμε τα βαπτισια της

Μικρής μας που είναι το ΣΆββατο.

Τα αφήσαμε όλα για την τελευταία στιγμή

και τρέχουμε σαν τους τρελούς...

Μου λείπετε πολυ όλες!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια οι περισσοτεροι ειναι απαραδεκτοι στη διατροφη.. νομιζουν οτι το μωρο θελει να φαει ακριβως οτι τρωμε κ εμεις. εμενα επειδη δεν τρωει ο μικρος, ισα που γλυφει το κουταλι, εχει λυσσαξει, μα γιατι δεν τρωει, τι αλλο να θελει να φαει το μωρο ( :lol::lol::lol: ) κ τι εναλλακτικες εχω :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΥΣΗΧΟ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΠΙΣΚΤΑ ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΝ ΥΣΗΧΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΝΕΥΘΗΝΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ.Κ ΓΩ ΡΩΤΑΩ ΤΙΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΟΤΙΝΑΝΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη, μέχρι τριών χρονών πολύ δεν είναι; Μέχρι τον χρόνο ήξερα. Για τη ζάχαρη ήξερα ότι καλύτερα να αποφεύγεται μέχρι δύο χρονών τουλάχιστον. Είναι πολύ πιο επικίνδυνη από το αλάτι.

Καλά, για την κόκα κόλα δεν το συζητώ. Εμείς έχουμε ένα τενεκεδάκι στο σπίτι που το αγοράσαμε την παραμονή της Πρωτοχρονιάς που ήρθαν οι δικοί μου σπίτι μας, μήπως ήθελε ο πατέρας μου να πιεί. Ε, δεν ήπιε και το τενεκεδάκι είναι ακόμα εκεί... Ούτε που μας περνά απ' το μυαλό να την πιούμε, τόσο απαίσια που είναι.

Εγώ ούτε τους χυμούς τους θέλω. Οι πιο πολλοί είναι γεμάτοι συντηρητικά και χρώμα. Χυμούς πίνω μόνο φρέσκους, εκτός κι αν πάω κάπου και με κεράσουν, οπότε και θα πιώ συσκευασμένο.

Λένα, για τη μάνα σου λες ότι έχει λυσσάξει; Εμάς ευτυχώς ο Αντρίκος τρώει και το ρυζάλευρο που του δίνω το πρωί με φρούτο, και τη σούπα και τα φρούτα το απόγευμα. Αλλά όποτε πάμε στους γονείς μου αρχίζουν "το καημένο το μωρό, μας βλέπει να τρώμε και θέλει κι αυτό". "Λιώσε του λίγη πατάτα με το πιρούνι και δώσε του", κι άλλα τέτοια...

Μύριαμ, άσε, μια φίλη μου, που είναι και νηπιαγωγός στα παιδιά της δίνει ό,τι να 'ναι. Είχε το γιό της στο καρότσι, θα ήταν δύο χρονών, μπορεί ούτε τόσο, και έτρωγε η κόρη της που ήταν τεσσάρων γαριδάκια και έδινε και στο μωρό. Έλεος ρε παιδιά, ποιος τρώει γαριδάκια πλέον, αυτά είναι χειρότερα κι από σκουπίδια...

Δώρα, φιλιά, εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη βάφτιση!

Μύριαμ φιλιά!

Ουφ, όλο σας καληνυχτώ κι ακόμα μένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ; Πού χαθήκατε όλες σήμερα;

Ρε κορίτσια, σκέφτομαι τη Νάσια αυτές τις μέρες. Έχει καμία το τηλέφωνό της;

Η Έφη πού χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μας,τι κανετε?Σκορπιες βλεπω ολες.....καλα να ειμαστε μονο!

Η μικρη κατι κανει με τον υπνο....θα επανελθω ξυπνησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε ρε κορίτσια;

Εμείς έχουμε λιώσει στη ζέστη και στη σκόνη. Κάθε πέντε λεπτά να σφουγγαρίζω πάλι χάλια είναι το σπίτι. Ευτυχώς ο μικρός είναι μες στην τρελή χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...