Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Λένα, το θυμάμαι, αλλά δεν ήξερα ότι είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα. Νόμιζα κάνει κάθε 2-3 μέρες, όχι κάθε 14!!!

Ναι, σηκώνεται μόνος του πλέον! Άρχισε στο νοσοκομείο και τώρα σηκώνεται μόνος του και στην κούνια και στο πάρκο, και μάλιστα, στην κούνια πιάνεται από δω κι από κει και μετακινείται ενώ είναι όρθιος, ψευτοπερπατά δηλαδή! Άσε σήμερα σε κάποια φάση πιάστηκε από την κουνουπιέρα, (την οποία δεν του βάζω μεν, αλλά δεν την έχω βγάλει από το ξύλο για να μη φαίνεται αυτό το πράμα έτσι γυμνό, και την έχω δέσει σφιχτά για να μην μπορεί να την τραβήξει), κρατήθηκε με το ένα χέρι και έμεινε έτσι όρθιος, και ήταν λες και δεν κρατούσε πουθενά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχαχα αννα μαρια σε βλεπω να τον κυνηγας συντομα!!!!!!

μπραβο του ρε!!!

ο αναστασης 7.5 μηνων ειχε αρχισει να περπαταει ακουμπωντας στα επιπλα, πρωτη φορα που σηκωθηκε ορθιος ομως δε θυμαμαι ποτε ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτοιμο τον βλέπω να αρχίσει να τρέχει!!! Και τότε, ποιος τον πιάνει!!! Θα κάνουμε αγώνες δρόμου εδώ μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, την Παρασκευή θα έρθω Χαλκιδική και θα μείνω 10 μέρες. Οι δικοί μου έχουν εξοχικό στα Ν. Ρόδα. Λίγο μακρυά βέβαια αλλά από εδώ μας βολεύει πολύ. Εσύ πού είσαι;

Άννα Μαρία, εκεί που πάμε η θάλασσα είναι πολύ ζεστή και πολύ καθαρή. Θερμοκρασία σώματος. Θα πάω βέβαια πρώτα εγώ να τη δοκιμάσω αλλά νομίζω ότι η γιατρός είναι υπερβολική.

Πέρυσι τέτοιο καιρό που σας διάβαζα και τα ζούσα μαζί σας αλλά δεν έγραφα γινόταν χαμός. Αν δεν έμπαινα μια μέρα διάβαζα κατεβατά μετά. Δεν το συζητάω αν έλειπα καμιά βδομάδα. Σελίδες επί σελίδων.

Αχ, κορίτσια σήμερα βγήκαμε μια βόλτα έξω και βρήκαμε κάτι συναδέλφους του άντρα μου. Πάνω στη συζήτηση ανέφεραν ότι θα γίνουν αρκετές μεταθέσεις φέτος παρά την κρίση. Μόλις ορκιστεί η ολοκαίνουρια :-p κυβέρνησή μας ο υπουργός θα τις υπογράψει. Είναι έτοιμες. Και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τη γλιτώσουμε τελικά. Πέντε χρόνια έχει ο άντρας μου εδώ, είναι πολύ επίφοβο. Μέχρι πριν λίγο καιρό έλεγαν ότι θα γίνουν πολύ λίγες, οπότε είχα ησυχάσει. Μόλις βγούνε θα σας ενημερώσω, να μοιραστώ τον πόνο μου.

Πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη, πού θα τον πάνε δηλαδή; Στρατιωτικός είπες ότι είναι; Λες να έρθετε καμιά Κύπρο; :)

Σας αφήνω κόρες, ήμουν πολύ κομμένη σήμερα και νύσταζα και πάλι τα βρήκα τα μεσάνυχτα, κι έχω να βγάλω γάλα ακόμααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κύπρο δεν νομίζω γιατί πρέπει να έχεις μόρια και να το δηλώσεις, κάτι που εμείς δεν κάναμε. Μας βλέπω σε κανένα Έβρο στην καλύτερη, σε κανένα νησί στη χειρότερη. Και δεν θέλω με τίποτα νησί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Έχω να γράψω νέα μου κάτι μήνες και πολύ φοβάμαι ότι θα με έχετε ξεχάσει όλες!

Που και που έμπαινα στα κλεφτά και διάβαζα τα νέα σας αλλά δεν αξιώθηκα να γράψω. Είμαι γαϊδούρα το ξέρω! Σήμερα μπήκα μετά από καιρό και σας διάβασα και συνειδητοποίησα ότι μου λείψατε πολύ! Χαίρομαι που είστε όλες καλά και που τα ζουζούνια σας μεγαλώνουν!

Και η δικιά μου η μπουμπού είναι μια χαρούλα και έχει ξεπεταχτεί πολύ! Χθές γίναμε 6 μηνών και είμαστε 8750kg και 72cm! Θηλάζουμε αποκλειστικά από την πρώτη μέρα και σήμερα φάγαμε για πρώτη φορά λίγες κουταλίτσες ριζάλευρο και φάνηκε να μας αρέσει!

Βλέπω ότι γίνεται η μία βάπτιση πίσω από την άλλη ε; Τέλεια! Όσες βαπτίσατε να σας ζήσουν τα μικρούλια σας, να είναι υγιαίστατα και τυχερά! Λένα και εμείς 1 Ιουλίου την βαφτίζουμε την μικρή μας Χρύσα! Τις μπομπονιέρες τις παρήγγειλα από internet και τις έφτιαξα εγω, όπως και τα προσκλητήρια. Εγώ δεν έκλεισα ακόμη κομμωτήρια κτλ και να δω τι θα βρω ανοιχτό Κυριακή μέρα.

Αυτά τα νέα μας κορίτσια με λίγα λόγια. Ελπίζω να μη μου κρατάτε μούτρα που δεν σας έγραφα τόσο καιρό. Θα προσπαθήσω πλέον να μπαίνω πιο συχνά και να μην χάνομαι!

Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ρε Madi που χαθηκες ρε κοριτσι?ολόκληρη κοπελα η δικια σου ε? μπραβο κοπελα μου!πως την ονομασατε?

Αννα μαρια θηριο ο αντρικουλης!θα περπατησει νωρις πιστευω!και μενα η μικρη οταν την εχω στο ριλαξ βαζει δυναμη να σηκωστει και το ιδιο στο κρεβατακι της!αλλα απο μονη της δεν τα καταφερε ακομα να πιαστει να σηκωστει!στον καναπε ομως οταν την αφησω κρατιεται και στεκεται μονη της!

Λενα αρχισατε και σεις στερεες ε?και μενα κανει πιο συχνα κακακια την ημερα και εγιναν πιο σφιχτα ειναι η αληθεια!κοντεψε και σας η βαφτιση λοιπον ε?

εφη εμεις εχουμε πισινα στο σπιτι και τη συντηραμε καθε βδομαδα και την εβαλα τη μικρη μια φορα και μπορω να πω το απολαυσε!γελαγε και κουνουσε χερια και ποδια!

σας φιλω ολες!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Σήμερα έφτιαξα στον Αντρίκο κοτόπουλο-πατάτα-καρότο-φασολάκι και τα έκανα ρευστά σα σουπίτσα, όχι σαν πουρέ όπως ήταν τις άλλες φορές, και έφαγε το μισό περίπου! Τεράστια πρόοδος!

Λένα, είπε κι ο δικός μου σήμερα "μπαμπά"!!! Δηλαδή όχι μπαμπά, είπε "α μπα μπα", και μετά είπε "μπα μπα". Σίγουρα δεν ήταν συνειδητά, όμως. Πειραματίζεται με διάφορους ήχους κι έτυχε να πει και αυτό.

Μάντι, τεράστια η μικρή σου! Ο δικός μου είναι ο μισός! Οκ, ίσως υπερβάλλω λίγο, αλλά είναι μικροσκοπικούλης. Πώς τη λένε τη δική σου;

Βάσω, τις πισίνες εγώ τις σιχαίνομαι, άσχετα από το πόσο καλά συντηρημένες είναι. Έχω και ψυχολογικά από ένα μήνα που πήγα γυμναστήριο και με ανάγκασαν να γραφτώ και στην πισίνα και έκανα κολύμβηση με έναν απαίσιο γυμναστή, οπότε ούτε που τις πλησιάζω...

Οι υπόλοιπες πού είστε; Η Αναστασία πού χάθηκε καλέ να μας πει νέα από τη βάφτιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω και εγωω και εμεις αρχισαμε τα μπανια αλλα μιλαμε φετος ειναι τοοσο κρυα οσο δεν ηταν ποτε αφου τη μικρη της βαζω τα ποδια και ουρλιαζει και με το δικιο της μια φορα μονο την εβαλα ολοκληρη μερα ειναι τοσο κρυο που πονανε τα χερια σου σαν να πλενεις πιατα χειμωνα με πολυ κρυο νερο λες και ριξανε τον παγο απο τα βουνα μεσα και γενικα η θαλασσα εδω ειναι κρυα αλλα φετος δεν παιζεται απο φρουτα εμενα τρωει καρπουζι πεπονι ακτινιδιο γιαρμα μπανανα μηλο φραουλα πορτοκαλι μαναρινη οολαα αυγο ολοκληρο τη δευτερα οαμε για το τελευταιο εμβολιο αργησαμε αλλα θελω και ενα χαρτι να λεει για το καθε παιδι τι εχει κανει και ιστορικο γενικα για να το παρω μαζι πωω κοριτσια σε 2 μηνες ακριβως φευγω πως περασε ο καιρος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κι εγω ...καλησπερα.....ειχαμε γκρινια με την μικρη και πολυ κουραση...βγαλαμε και το 2ο δοντακι....Αννα μαρια μπραβο στον μικρο σου..τον βλεπω να οργωνει σε λιγο...η δικια μου την κραταμε και στεκεται ορθια,μονη της ουτε για στειο ακομα,παρολο που εχω παρκο να μπορει ναπιανεται..ειναι λιγο τεμπελουλα...στη βαφτιση ολα πηγαν ρολοι....η μικρη μια χαρα χωρις γκρινια,τρελες χαρες μεσα στην κολυμπήθρα.....και μετα στο τραπεζι,εφαγε το μεσημεριανο της και κοιμηθηκε σαν κυρια! :D Ειπαμε φωτο μολις ειναι ετοιμες!

Απλα με προβληματιζει η μικρη γιατι την βαζω να καθεται και δεν στεκεται ακομα μονη της,μπαλαντζαρει...ειναι φυσιολογικο?Μπουσουλημα ακομα οχι...απλα κανει σαν βατραχι....Εφη για πες μου ειμαστε ισα με την δικια σου!

Ευη ψηφιζω καθημερινα για να δουμε....θα νικησει η μικρη?

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!! Πού χαθήκατε όλεςςςςςςςςςς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Πω πω, τέτοια ερημιά δεν την περίμενα...

Σήμερα όλο στη βόλτα ήμασταν. Το πρωί πήγαμε εκκλησία, το μεσημέρι στη μάνα μου για φαγητό, μετά για παγωτό και αργά το απόγευμα σε παιδότοπο με ένα ζευγάρι με το κοριτσάκι τους, Πατρινούς, που τους γνωρίσαμε στο νοσοκομείο. Έπαιξε κι ο Αντρέας για λίγο! Τον έβαλε ο άντρας μου σε ένα χώρο με παιχνίδια για μωρά, και μπήκε μέσα κι αυτός και τον πρόσεχε. Έπαιξε λίγο, αλλά ήταν σαν χαμένος ο κακομοίρης, πρώτη φορά σε τέτοιο μέρος με άλλα παιδιά.

Πάντως, όποτε βγούμε έξω, όλοι έχουν να το λένε για το πόσο ήσυχος και κυριούλης είναι!

Σήμερα του δώσαμε πρώτη φορά πεπόνι και του άρεσε! Φοβόμουν ότι θα το έφτυνε επειδή έχει πολύ έντονη γεύση, αλλά ευτυχώς το έφαγε!

Εσείς πού χαθήκατε ρε κορίτσια; Για γράψτε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

α πα πα πα.. τρελες ερημιες!

αναστασακο μια χαρα η μικρη κωνσταντινα σας!!!!

για το μπαλατζαρισμα που λες.. δηλ ποση ωρα καθεται τελειως μονη της? δε μπορει να κατσει πχ ενα λεπτο χχωρις να πεσει?

αννα μαρια εμενα ο μικρος τρελαινεται για πεπονι!!

εγω αυριο θα του δωσω κ κολοκυθακι!! τρελες μασες!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

μα δεν τρωει καθολου... κ οταν βλεπει τα πιατα μας η εμας να τρωμε κανει σαν παλαβο :?

αλλα πινει χυμο απο 3 καροτα, πολυ του αρεσει

εμεις σημερα πηγαμε για μπανιο.. ο αναστασης τρελαθηκε, κολυμπουσε, παιξαμε, τελεια ηταν!

ο μικρος ηταν τελειος!!! τον βουτηξα κ 2 φορες κ δεν εκλαψε καθολου το καημενο!

αλλα κοκκινισε λιγο το μπρατσακι του γαμωτο... κ τον ειχα κ ολη την ωρα κατω απο την ομπρελα..

πολυ στεναχωρεθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, κάνει να του δίνεις κάθε μέρα καρότα; Γιατί μας είχε πει ο παιδίατρος ότι η πολλή κατανάλωση καρότου από τα βρέφη επιδρά στο χρώμα τους, και τα μωρά που τρώνε πολύ καρότο κιτρινίζουν. Εγώ τώρα δυο μέρες δεν του έβαλα γιατί μου τελείωσαν, κι αγχωνόμουν ότι δε θα του αρέσει το φαγητό, επειδή το καρότο το γλυκαίνει πολύ, αλλά μια χαρά το έφαγε. Φυσικά ούτε το μισό δεν τρώει, πάντως τρώει καμιά δεκαριά με δεκαπενταριά κουταλιές και όσο τρώει φαίνεται να του αρέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερασας....

Λενακι την βαζω να κατσει αναμεσα σε μαξιλαρια,σκυβει να πιασει πραγματα και πεφτει,αν εχει κλιση προς τα πισω καθεται....θελει ολο ορθια να την εχω!!!Να ανυσηχισω?

Κι εγω ξερω πως καροτο δεν κανει καθε μερα!Οντως αλλαζει χρωμα στην επιδερμίδα τους!

Ανναμαρια κι εμενα χαιρεται οταν βρισκεται με παιδακια αλλα μετα στο σπιτι τα παιζει!!

Η Νασιουλα τι κανει?η Σαραντοπουλου εχετε κανενα νεο τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ρε σεις απ την παρασκευη εχω να γραψω και ουτε μια σελιδα δεν γεμισε!αμαν,ερημωσαμε!

Αννα μαρια και μενα η δικη μου εχει κσμια δεκαπενταρια μερες που ειπε μπαμπα και εχει 2 μερες που λεει μα-μα:-)ουτε εμας καταφερνει να σηκωθει μονη της στο παρκο αλλα καθεται μονη της στο καναπε και οταν την κραταμε στεκεται καλα!

Εμενα τα φρουτα ρε κοριτσια τα τρωει με δυσκολια!αναγουλιαζεται οταν της τα δινω!ειναι που βαζω και τα 3 μαζι,μηλο,αχλαδι,μπανανα?ενα ενα αν τα κανω θα ναι καλυτερα?

Αναστασια μια χαρα η Κωσταντινα στη βαφτιση!μπραβο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!!

πω πω φοβερές ερημιές...για ελάτε να ξαναμαζευτούμε βρε φιλενάδες!!!

ε΄γώ τρέχω με τη βάπτιση,το Σάββατο φεύγουμε για Λευκάδα οπότε

δεν έχω και πολλά περιθώρια...

θα σας βάλω φωτό μόλις πάρω τις μπομπονιέρες!!

Η μικρούλα μου άρχισε να λεει μαμά,μπαμπά, μπαμ και άντε...

επίσης μπουσουλάει με τεντωμάένα τα πόδια, μιλάμε για φοβερή

γυμναστική...

σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μόυ,τι κανετε?

Πως ειναι τα μωρακια μας?

Εμεις σημερα γινομαστε εννια μηνων!ακομα δεν εχουμε περπατησει αλλα κανουμε στρατα στρατούλα..λεμε μπαμπα,νταντα,ντιντινταντα,άκου..αλλα μαμα ακομα οχι..αυτες τις μερες βεβαια ειναι μεσα στην γκρινια..δεν τρωει το φαι του,θελει συνεχεια να θηλαζει ,να τον κραταω αγκαλια και να στεκεται ορθιος..δεν καθεται με κανεναν αλλον ουτε λεπτο..ουτε με τον μπαμπα του..κοπηκαν τα χερια μόυ..ειναι σχεδον 10500 + που να αντεξω η καημενη??αφου τον βαζω στη στρατα κι αντι να κανει βολτες μεσα στο σπιτι ερχεται και με βρισκει και με τραβαει απο τα ρουχα μόυ..υποψιαζομαι πως θα σκασει κι αλλο δοντακι..εχουμε ηδη τα δυο κατω..για να δουμε..

Συμπεθερουλα μόυ, τι κανετε?πως ειναι το κοριτσι μας?ειναι ολα έτοιμα για την βαφτηση?περιμενουμε να μας βαλεις φωτο..ποτε θα επιστρέψετε απο λευκαδα?

Αναστασια μόυ,να σας ζησει η κωνσταντινα!καλη χριστιανη να γινει..κοίταξε το αυτο που λες για τον τροπο που καθεται..δεν ειναι κατι σοβαρο ..αλλα για να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο ρωτα τον παιδιατρο..κι ο δικος επεφτε οταν εσκαβε μπροστα αλλα μεσα σε μια βδομαδα τα κατάφερε κι έκατσε κανονικα..δώσε της καμια δεκαρια μερες περιθώριο και μετα πραξε αναλογα..αλλα βαζε την να καθεται αρκετα..

Βασουλα,τι κανει η ιωαννα?ακομα ειναι νωρις να σηκωθει μονη της..εξαρταται βεβαια κι απο το καθε παιδι..ο δικος μόυ μονος του σημερα σηκωθηκε..βασουλα ,καθημερινες εργαζεσαι?

Αννα μαρια,τι κανει ο αντρικος?βλεπω τρωτε κι εσεις φρουτακια..εμεις τρωμε απ ολα..εκτος απο ακτινιδια,κεράσια κΙ φραουλες..αυγο και ψαρι ακομα οχι..λεω να το αφησω για λιγο πιο μετα..καροτο ο δικος μόυ τρωει καθε μερα στο φαγακι του..δεν εχω ακουσει κατι εγω..ξερω οτι ειναι καλη πηγή βιτ α που ειναι χρήσιμη στην ανάπτυξη..

Κανει πολυ ζεστη στη λαρνακα?εδω ειναι φούρνος..καναμε δυο τρια μπανακια στη θαλασσα..

πισινα εχουμε κι εμεις αλλα δεν παιζει να βαλω το μωρο οσο καθαρή και να ειναι..τα ποδια βεβαια τα πλατσουριζουμε αλλα ολοκληρος δεν μπαινει..

Λενακι εσυ ετοιμαστικες για την βαφτηση?

Εφη,διακοπες διαβαζω..αντε με το καλο.,..

Η βανεσσα που χαθηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι αλλα νεα??

α, ξαχασα να σας πω οτι εχουμε τρομερο προβλημα με το φαγητο.δεν τρωει καθολου μεσημεριανο, δηλαδη ξρεατοσουπα. δεν της αρεσει τιποτα!!!ουτε κοτοπουλο, ουτε αρνακι, ουτε μοσχαρι.τις κρεμες μια χαρα και τα φρουτα. αλλα μου ειπε η πδ οτι αν δεν τρωει κρεας θα εχει ελλειψη σιδηρου και ειμαι να σκασω!!!σημερα της εβαλα και γλυκοπατατα μηπως τυχον φαει, αλλα ματαια.αφου ακουστε πως την ταιζα!!σφαδαζε απο το κλοαμα, και οταν ανοιγε το στομα να κλαψει, της εχωνα το κουταλι. μετα εκανα δυνατους ηχους και χτυπουσα τα επιπλα και καταπινε!!!τι να κανω βρε κοριτσια???εσας τρωνε???καμια ιδεα???

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια......πολυ γκρινια σημερα,την εβαλα να κοιμηθει και ξυπναει συνεχεια...τωρα κοιμηθηκε για να δουμε.

Βασουλα κι εγω της εδινα 3 φρουτα και αναγουλιαζε και μολις εκοψα το αχλαδι την εφαγε...δλαδη μπανανα,μηλο,ροδακινο,βερικοκο..τετοια βαζω....δοκιμασε συνδιασμους....

Βανεσσακι,ισως να μην της αρεσει η γευση...κανε υπομονη και δινε λιγο λιγο οσο τρωει μεχρι αν συνηθισει,ετσι εκανα κι εγω!Δεν γινεται να τρωει μονο γαλα και κρεμες....

Αγγελικουλα ειστε στην πιο δυσκολη φαση νομιζω τωρα που θελει να περπαταει....ωχ ερχομαστε κι εμεις απο πισω.. :shock: κι εμεις λεμε μαμα,μπαμπα και φωναζει σαν χαζη! :lol:

Λενακι θα την δω μεχρι τον αλλο μηνα που θα παμε παιδιατρο και θα τον ρωτησω,φανταζομαι θα στηριζεται μεχρι τοτε,προσπαθω να την βαζω συνεχεια να καθεται!Σκεφτομαι οτι ειμαστε και 1 μηνα πισω.....ισως να φταιει αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Χτες δεν μπήκα καθόλου, είχαμε τη γιορτή του σχολείου και γύρισα σπίτι πτώμα. Σήμερα πήγαμε σε πρωινό σεμινάριο, ένα χάλι, τέλος πάντων, και το απόγευμα ήμουν σπίτι.

Βάσω, εμάς με τα φρούτα δεν έχει πρόβλημα αν είναι ανακατεμένα, αλλά τα θέλει τελείως λιωμένα. Αν έχουν κομματάκια αναγουλιάζει.

Τώρα μπορείς να βάζεις κι άλλα φρούτα, μη μένεις στο κλασικό μήλο-μπανάνα-αχλάδι. Έχει βερύκοκα (χρυσόμηλα), ροδάκινα, πεπόνια, μούσμουλα (μέσπιλα), φορμόζες, σε λίγο καιρό και καρπούζια, που θα φύγουν τα πρώτα με τις ορμόνες.

Δώρα, εμάς μπουσουλάει και ανασηκώνεται κάπως, πώς ήταν το Γκόλουμ στον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών; Ε, κάπως έτσι!

Με το καλό η βάπτιση!

Αγγελική, εμείς τα λέμε και στο φέισμπουκ. Ναι κάνει τρελή ζέστη, αλλά μπάνια ακόμα, από βδομάδα.

Βανεσσάκι, μάλλον είχες γράψει κάποιο ποστ που δε δημοσιεύτηκε.

Δοκίμασε διάφορους συνδυασμούς, π.χ. μπορεί κάποιο λαχανικό να μην το θέλει, να προτιμά κάποιο άλλο. Βάζε λάδι και λεμόνι. Δοκίμασες να βάλεις μαϊντανό ή σέλινο; Εγώ βάζω λίγο και το τρώει. Πάντως κι εμένα πάρα πολύ μικρές ποσότητες τρώει ακόμα, αλλά όσο τρώει, το τρώει ευχάριστα.

Αναστασία, κάθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης. Π.χ. ο Αντρέας κάθεται εδώ και καιρό, σηκώνεται μόνος του, αλλά δε μιλά. Μπαμπαλίζει, αλλά δε λέει κάτι συνειδητά. Είναι στο παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!κοσμοσυρροη παλι στο [ποστακι μας!! :lol::lol:

αννα μαρια,αυτο κανω!!!δοκιμες καθε μερα!!!προσθετω, αφαιρω και στο τελος πεταω!!!μεχρι και ρυζαλευρο της εβαλα σημερα στην κρεατοχορτοσουπα και γλυκοπατατα καιτιποτα!!!συνολο 5 κουταλιες με το κολπο της πιπιλας!!!δεν ξερω τι θα κανω!!!

παντως εχεις δικιο γι αυτο που λεςκαθε παιδακι εχει τους ρυθμους του και δεν πρεπει να κανουμε συγκρισεις!!!

που ειστε ολες παλι?>??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

βανεσσακι κακως αγχωνεσαι τοσο για το φαγητο.. αποκτας αγχος κ θα της δημιουργησεις προβλημα. μην την πιεζεις κ προς θεου καλε μην την τρομαζεις για να ανοιξει το στομα κ να φαει!! σκεφτομουν το σκηνικο κ γελουσα!! :lol::lol::lol:

ειναι πολυ μικρη ετσι κ αλλιως ακομα, μην αγχωνεσαι!

καλε τι λετε για τα καροτα??? εσεις λετε για το αν ενα μωρο τρωει κανονικα, οχι για το αν γλειφει το κουταλι 2-3 φορες!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

παντως ο αναστασης απο οταν ξεκινησε να τρωει καθε μερα τρωει καροτο, ακομα κ σημερα. μια χαρα ειναι το χρωματακι του καλε! απλα θα μαυρισει πιο ευκολα τωρα στη θαλασσα! :mrgreen:

για τα φαγητα λενε οτι για να δεις αν ενα παιδι απορριπτει μια γευση πρεπει να την προσφερεις 7 φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...