Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

Αναστασάκο μπορεί να έχει και τα δοντάκια της η φραουλίτσα,έχει σάλια;

όσο για τον ύπνο το μόνο που αποφεύγω εγώ είναι να την κοιμίζω μετά

τις έξι-επτά.Το κάθε παιδάκι έχει και το στυλ του στον ύπνο,απλώς

οι άντρες θέλουν την ησυχία τους μου φαίνεται και αρχίζουν την γκρίνια...

το δεύτερο προσκλητήριο μου άρεσε και εμένα πιο πολύ, είναι πολύ γλυκό!!

Βανεσσάκι πολύ πολύ ωραία τα μπισκότα,μπράβο σας!!

Βασούλα και εμενα η μικρή μου δεν τρώει κρέμα με τίποτα, έχω δοκιμάσει τα

πάντα και τελικά της δίνω ρυζάλευρο βιολογικό χωρίς γάλα με μπάνάνα ή

κάποιο άλλο φρόυτο.Ελπίζω η Ιωαννίτσα να είναι πιο καλόβολη και να

αρχίσει να τρώει την κρεμούλα της σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημεραααα βανεσσα μου εγω με τα παιδια θα φυγω καπου 20 Αυγουστου ο αντρας μπορει να μεινει λιγο παραπανω εξαρταται απο τη δουλεια τωρα αυτο το μηνα ιουνιο θα ρθει η πεθερα μου και θα φυγουμε μαζι μετα..Αναστασια νομιζω κοιμαται πολυ...και εμενα ειχε αυτο το προγραμμα και καθε βραδυ πηγαινε 1 για να κοιμηθει..τωρα κοιμαται και ξυπναει κατα τις 9.30 το χειροτερο 11 το καλυτερο και τρωει φρουτο...αλλη μια φορα κοιμαται 12 με 1 κατα τις 2-3 τρωει μεσημεριανο κοιμαται μεσημερι μεχρις 5-6 τρωει απογευματινι κανει μπανιο νωρις γιατι αν την κανω 8,3 με 9 παει δεν κοιμαται μετα και 10.30 πεφτει για υπνο βεβαια ξυπναει τη νυχτα η για να θηλασει η για πιπιλα και αγκαλια αλλα μεχρι εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες.....;)

τί κάνετε?....

Αναστασία μου τέλεια και τα 2 προσκλητήρια...μου άρεσαν πολύ....!!!...όσο για τον ύπνο εμένα ξυπνάει κάθε 2 ώρες το βράδυ για να φάει......άσε.....μιλάμε για πολύ αυπνοία...αλλά τί να κάνω..!!!!...υπομονη΄΄΄

Βανεσσάκι μου τέλεια τα μπισκότα σας.....είναι υπέροχα και φαίνονται πεντανόστιμα..;)....

Δωράκι μου γλυκό τί κάνεις?....η κουκλίτσα σου?....\

Χρυσάνθη μου τί κάνετε?...η συνονόματη μας?....μυξούλες εχει η μικρουλα σου?...πολλα φιλάκια..;)

Εύη μου.....πώς είναι η πανέμορφη Μίλα?...ο Χριστόφορος?...σας φιλούμε....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου τι να κανω,να μην την αφηνω να κοιμαται?Νομιζω δοντια ειναι,εχει παρα πολυ εντονη ανυσηχια και δεν δειχνει να ποναει κατι αλλο...ολο το χερι μεσα στο στομα και με αφηνει ναβαζω το δαχτυλο μου και να τις τα τριβω....πηρα και ενα κουταλακι και τις τα χτυπησα και ειναι σκληρα...αν ειναι να βγουν τι πρεπει να καταλαβω με το χτυπημα?απο την μεσα μερια ειναι παντως λιγο φουσκωμενα εχω την εντυπωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδακι τελικα μαλλον την κορνιζα λεω να κανω,να ξεβγω και απο την μπουμπουνιερα.Βεβαια θα εχω και τραπεζι εξω απο την εκκλησια με γλυκισματα κτλ για τα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και πάλι φιλενάδες!!

έχει δώσει καμια μανούλα γάλα με μειωμένη λακτόζη στο μωράκι της;

μου είπε ο παιδίατρος μήπως επειδή εγώ έχω δυσανεξία την έχει και

η μικρή μου...δεν πίνει καθόλου ξένο γάλα το ζουζουνάκι μου και ανησυχώ

μήπως ξαφνικά δεν έχω και τι θα κάνουμε...

Αναστασάκο αν ειναι να γίνει και μπομπονιερίτσα η κορνίζα είναι πολύ

καλή ιδέα!!

γλυκιά Λυδία είμαστε καλά, έχουμε αρχίσει και στριφογυρνάμε

από δω και από εκεί και θέλουμε πολύ προσοχή! φιλιά στο κοριτσάκι σου!!

Ευάκι απίθανη η Μίλα, έχει μεγαλώσει πάρα πολύ,φτου φτου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...τι κανετε?

εμεις καλα....δουλειες πολλες κ βολτες επισης....

πηραμε μια μονοπολη παιδικη για το ζουζουνακια μας....ξετρελαθηκε...μπορει κ παιζει..ειναι απο 5+...πηρα κ κατι πιπιλες για την μικρη μου...ειχα μονο δυο κ δεν προλαβαινα να τις αποστειρωσω....

η μπουκιτσα ευτυχως δεν εχει μυξουλες απο την ιωσουλα....ειμαστε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχου κοριτσια!!

τι κανετε?

εμεις καλα, ο μικρος με παιδευει πολυ με τον υπνο.. χτες ολη μερα κοιμηθηκε συνολο 2 ωρες κ το βραδυ 4!! ειμαι κομματιααααααααααααααα

α λυδια εμενα ανα μιαμιση ωρα θελει βυζι

αναστασι τι εννοεις οτι το γαλα κανει σβολακια??? οταν βαζεις τη σκονη στο νερο, μηπως το νερο ειναι πολυ ζεστο?

δωρα, συγνωμη κιολας, αλλα ο παιδιατρος σου λεει οτι ναναι. η δυσανεξια στη λακτοζη δεν ειναι κληρονομικη, ειναι μεν πολυ συνηθισμενη σε εμας τους καυκασιους, τους "ασπρους". το αγελαδινο γαλα σε πολλες περιπτωσεις δεν ειναι ευκολοχωνευτο.

εσυ οσο τη θηλαζεις η μικρη δε θα εχει σιγουρα κανενα προβλημα!

εγω σκεφτομαι τον μικρο να τον αποθηκαλω γυρω στα 2 η κ λιγο πιο μετα, κ να μην πινει γενικως γαλα. δε χρειαζεται ετσι κ αλλιως.. το ασβεστιο θα το παιρνει απο αλλα τροφιμα κ τους γαλακτοβακιλλους που ειναι απαραιτητοι για το εντερο θα τους παιρνει απο κεφιρ

εχω κεφιρ φρουτων κοριτσια ειναι τελειο!!!!!!!!!!!!!!!! το πηρα μηπως βοηθηθει ο μπεμπης, κλανει κ φοβασαι να κατσεις διπλα του

χρυσανθη μου εμενα ο ανατρας μου ειναι χαλια. ελπιζω να μην κολλησει κανενα απο τα δυο

σας φιλω κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα μια γρηγορη πριν παω για υπνο Αναστασια αν βγαλει δοντι θα σε γραντζουνισει δεν χρειαζεται να το κανεις με το κουταλακι..καλα το να τους τρωνε ταουλακια κραταει πολυ καιρο οταν ειναι ετοιμα να σκασουν τα ουλα ειναι τοσο ασπρα που νομιζεις οτι βλεπεις το δοντι .. εγω το απογευματινο δηλαδη μετα την κρεμα κατα τις 8 μου κοιμοτανε και μετα 9 ξυπναγε και μεχρι τις 1 την ειχα ορθια και νυσταζα προσπαθουσα να μην την αφησω να κοιμηθει και την επαιζα ειχε μια γκρινια βεβαια και υπηρχαν φορες που δεν αντεχε αλλα σιγα σιγα προσαρμνοστικε .. αχ εγω ομως με τοσο ξενυχτι εχω χασει την μπαλα και εκει που κοιμομουνα στις 9 πλεον κοιμαμαι στις 3..ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?χαλια καιρος σημερα,μουντος,αλλα θα βγουμε για φαγητο οικογενειακως....

χθες η μικρη πολυυυυυυυυυυυ γκρινια.....την ετρωγαν τα ουλα της...το καταλαβα οταν την ταιζα,σε καθε μπουκια μετα εκανε λες και ειχε μασελα και φαγουριζοταν :lol: καναμε μπανακι 8 η ωρα,ειπιε γαλα και 9 κοιμηθηκε..ξυπνησε βεβαια ενδιαμεσα αλλα ηταν αρκετα καλη.

Ευη ειναι αρκετα ασπρα αλλα μαλλον θελει ακομα λεω....

Λενακι δοκιμασα ολες τις θερμοκρασιες και βρηκα τροπο να βαζω την μιση δοση πρωτα να κουναω και μετα την υπολοιπη,αλλα παλι εχει σβολους...αυτο το γαλα το κανει,διαβασα εδω μεσα πως και αλλοι ειχαν προβλημα....θα δουμε ισως το αλλαξω γιατι δεν την βλεπω να το πινει ευχαριστα...της εδωσα απο το νο1 που ειχα και το επινε σαν τρελη...αλλα λενε οτι πρεπει να πινει το νο2 γιαι εχει αλλα συστατικα απαραιτητα,για να δουμε...

Δωρακι ετσι λεω να κανω την κορνιζα,να δουμε....

Χρυσανθη μια χαρα και τα δυο σου....καλα τις τρωει τις πιπιλες η μικρη? :lol:

Εχετε νεα απο την σαραντοπουλου?το νιακι?

Μιριαμακι επιτελους μιλησαμε στο τηλ...λιγο φρικαρισμενη σε ακουσα αλλα μη μασας!

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια.

Εγώ πρωινή πρωινή σήμερα. Ο Αντρίκος συνεχίζει τα καψόνια με τον ύπνο. Χτες βράδι βγήκαμε κατά τις οκτώ, κοιμήθηκε στο αμάξι όπως πηγαίναμε και δεν ξύπνησε καθόλου, παρ' όλο που στην καφετέρια γινόταν χαμός. Τον φέραμε σπίτι, συνέχισε να κοιμάται και τελικά ξύπνησε στις 4.54. Ξανακοιμήθηκε 6.15 και ξύπνησε 6.52. Τελικά κατά τις οκτώ τον πήρα και πήγαμε εκκλησία και τώρα κοιμάαααται!

Αναστασία, τι να σου πω για το γάλα, δεν έχω ιδέα. Του δικού μου τα ούλα δεν είναι καθόλου άσπρα, αλλά μάλλον τον τρώνε αρκετά. Τώρα που γυρίσαμε απ' την εκκλησία, πάω να τον βγάλω απ' το καθισματάκι και ήταν βουτηγμένος στα σάλια.

Δώρα, γιατί να μην έχεις γάλα; Αφού θηλάζεις και για όσο θηλάζεις, θα έχεις γάλα, όσο χρειάζεται η μικρή σου! Εγώ πάντως, δεν του έχω δώσει καθόλου ξένο και ούτε πρόκειται, ούτε και κρέμες με ξένο γάλα προς το παρόν.

Για τη δυσανεξία δεν έχω ιδέα. Τώρα που είπαμε "δυσανεξία" μου έλεγε ο βοηθός διευθυντής στο σχολέιο ότι αποφεύγει τα γαλακτοκομικά επειδή ανακάλυψε από μόνος του ότι έχει δυσανεξία στη λακτόζη. Τον ρωτάω τι συμπτώματα είχε και μου λέει πονοκέφαλο. Συγγνώμη, υπάρχει περίπτωση ο πονοκέφαλος να είναι δείγμα δυσανεξίας;

Λένα, εγώ δεν λέω πότε θα αποθηλάσω, προς το παρόν θηλάζω! Μπορεί να ξαναμείνω έγκυος και να μην μπορώ να θηλάζω, οπότε δε βάζω χρονοδιαγράμματα.

Το κεφίρ τι είναι;

Γιαούρτι θα δώσεις;

Λυδία, ακόοοομα ξυπνάει κάθε δύο ώρες; Το γάλα σου φταίει. Φαίνεται έγινε νερό και δε χορταίνει η μικρή. :P :P :P :P :P :P :P :P

Ο δικός μου το φρούτο το εξαφανίζει τώρα! Του έδωσα χτες μια μπανάνα (κυπριακή, που είναι πάρα πολύ μιικρές) και περίπου ένα τέταρτο με μισό μήλο και έγλειψε το πιάτο!

Ρε κορίτσια, δε σας είπα, θυμάστε τον αδελφό του άντρα μου που είναι παντρεμένος στη Μυτιλήνη κι έχει ένα κοριτσάκι και μια κόρη από τον πρώτο του γάμου, και η γυναίκα του είναι άλλανταλλα της Παρασκευής το γάλα; Ε, είναι έγκυος η γυναίκα του και θέλει λέει να το ρίξει απλά και μόνο γιατί "δε θέλει άλλο παιδί". Τώρα προσπαθεί αυτός να την πείσει να το κρατήσει, κι ελπίζω να τα καταφέρει. Στεναχωριέμαι πολύ, γιατί άλλες σκοτώνονται να κάνουν παιδί και δεν τα καταφέρνουν, κι αυτή μένει έγκυος και τα πετάει. Το πρώτο το γέννησε (για να σιγουρέψει το γαμπρό) και το έχει παραπεταμένο και τώρα αυτό θέλει να το σκοτώσει πριν γεννηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και εγω πρωινη σημερα μαυρα χαλια δεν με αφησαν και τα 2 να κοιμηθω και πιο πολυ ο μεγαλος...ελεος..απο τις 6.30 ορθιος...και εγω δεν ξερω ποτε θα αποθηλασω τ αφηνω ετσι δεν θελω να βαλω οριο..η Μ.Σαραντοπουλου μια χαρα ειναι εκανε και αυχενκη αλλα δεν ειδαν ακομα τι ειναι η κοιλιτσα μεγαλωνει και το αλλο το μωρο ειναι πλεον einai 8 μηνων και θα το βαπτισουν Παρη..απο ξενο γαλα εγω οταν κανω ρυζογασλο βαζω μεσα το νεστλακ της νεστλε αλλα μονο αυτο γιατι ακομα πινει το δικο μου τρωει πλεον αυγο με ψωμι γιαουρτι και της βαζω μεσα φρουτα και κουακερ και ολα τα φαγητα εκτος απο ψαρι ο χριστοφορος εφαγε στο 10 ψαρι αλλα δεν θυμαμαι η παιδιατρος εδω ποτε μας εχει πει..θα δω και θα κρινω κατι ενδιαμεσω θα κανω..βασικα στα φαγητα δεν την πολυ ακουω εμοειρικα τα κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεε οχι και να το ριξει,ελεος...αλλοι παιδευονται ρε γμτ,ψυχουλα ειναι.....

Ευη σε τρεχουν τα μικρα εεε?ρε κοριτσια εγω δεν ξερω αν θα την παλεψω με 2ο μωρο,αλλα ξερω ειναι αδικο για την φραουλιτσα να μην εχει αδερφακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την παλευω αλλα αμα ξυπναω πολυ πρωι οπως σημερα που ειχα ν παω και σε παρτυ και δεν κοιμηθικα μεσημερι και μολις γυρισα εκανα και φαγητο ειμαι να πεσω κατω αλλα ολα γινονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

αναστασια αν ειναι ετσι το γαλα να το αλλαξεις. οι σβωλοι λογικα ειναι σκονη που δεν εχει λιωσει, δε νομιζω να ειναι οτι καυτερο για το στομαχακι της..

αχ αντε να βγει το δοντι σας να ηρεμησετε λιγο

παλευεται με τα 2.. εμενα τον ανασταση τον πιανουν κρισεις γκρινιας κ θελω να πηδηξω απο το παραθυρο αλλα αντεχεται

αννα μαρια κ εμενα ο μικρος μου κανει κατι τετοια τωρα τελευταια κ δεν το αντεχω..

γιαουρτι δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα δωσω, το μονο σιγουρο ειναι οτι ΑΝ δωσω θα δωσω πολυ αργοτερα. δε θελω να δωσω αγελαδινο νωρις, γιατι ειναι ενοχοποιημενο για πολλες αλλεργιες. ο αναστασης που εχει ασθμα κ ανα 2 μηνες ημασταν αγκαλια με τα εισπνεομενα κ τις κορτιζονες, απο οταν του τα μειωσα στο ελαχιστο (απο το φθινοπωρο) τον εχει πιασει μονο 2 φορες κ πολυ πολυ ελαφρα

το κεφιρ ειναι κατι μυκητες που τους βαζεις (στην προκειμενη) σε νερο (υπαρχει κ για γαλα που κανει κατι σαν ξινογαλα) κ ειναι παρα πολυ θρεπτικο. ειναι οτι καλυτερο για το εντερο, ειδικα για τον αντρα μου που εχει χρονιο προβλημα ευελπιστω πως θα τον βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες κοριτσια!τι κανετε?

εμεις καλα ειμαστε!χθες πηγαμε τη βολτα μας!και μας τις τελευταιες 2 μερες την πιανει μια γκρινια κι ενα παραπονο αλλο πραγμα!για να δουμε ποσο θα παρει. . . !κοριτσια που λετε για τις κρεμες, εμενα η κρεμα που δινω διαλυεται σε νερο μου πε η παιδιατρος. Διαβασα ομως καποιες κοπελες πως τη διαλυουν σε γαλα!διαβασα και στη συσκευασια για να σιγουρευτω και οντως εγραφε σε νερο!κανω κατι λάθος?

αναστασια κοιτα η ζωη φανταζομαι με 2 παιδακια ειναι ακομα πιο δυσκολη αλλα οπως λενε και τα κοριτσια παλευεται νομιζω.κριμα ειναι να τα αφησουμε μοναχουλια!

Λενακι μου σε βασανιζουν τα μικρουλια ε?αντε υπομονη κοριτσι μου!

Η σαραντοπουλου εκανε αυχενικη κιολας?αχ καλε πως περνα ο καιρος!

Αννα μαρια και γω πηγα τη μικρη Εκκλησια χθες!μεταλαβε κιολας και δε διαμαρτυρηθηκε ιδιαιτερα!

Δωρακι τι κανει η μικρη σας?ποιο ειναι το ονοματακι της?

Λυδιακι η μικρη Ραφαηλια καλα ειναι?μια μερα διαφορα εχουν με τη μικρη μου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, φιλενάδες.

Ξέρω χάθηκα αλλά έτρεχα λίγο για τη βάφτιση. Ευτυχώς ήρθε η μαμά μου τρεις μέρες για να μπορέσω να βγω έξω. Αλλά δεν τελείωσα. Και ο κωλόκαιρος πολύ με δυσκολεύει. Έλεος, τέλη Μαΐου είναι. Και πρέπει να κάνω και την αίτηση για απόσπαση. Θα κάνω για το Κιλκίς και αν ο άντρας μου πάρει μετάθεση την πατήσαμε.

Το σκ ήρθε και ο νονός μας για να τον συνηθίσει και λίγο η μπεμπούλα. Στην αρχή έβαλε τα κλάματα αλλά μετά του γελούσε συνέχεια. Αχ, τι θα κάνω αν αρχίσει και κλαίει το πουλάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ευτυχώς εμείς κοιμηθήκαμε αρκετά καλά κι έτσι δεν κουτουλάω σήμερα!

Πω πω, άρχισε να βρέχει τώρα, κι ο άντρας μου επιμένει να πάρει το αμάξι για πλύσιμο. Δεν πάει καλά το άτομο...

Λένα, αυτό το κεφίρ πού το βρίσκεις; Κι εγώ δε θέλω να δώσω αγελαδινό, αλλά πιέζει πάρα πολύ ο άντρας μου να δώσουμε φαρίν λακτέ, γιατί "κι εμείς τρώγαμε, κι αυτά είναι ελεγμένα". Αντί για φαρίν λακτέ τι άλλο μπορώ να δώσω ρε κορίτσια; Γιαούρτι θέλω να δώσω, αλλά πρόβειο, γιατί κι εμείς μόνο τέτοιο τρώμε. Είναι το μόνο αυθεντικό γιαούρτι, τα άλλα, τα στραγγιστά και τα επιδόρπια γιαούρτης έχουν μέσα ζελατίνη κι ένα σωρό άλλες χαζομάρες.

Βάσω, ο δικός μου δε διαμαρτύρεται ποτέ στην εκκλησία, και κοινωνεί σαν μεγάλο παιδί! Δεν κλαίει ποτέ του!

Η κρέμα που δίνεις προφανώς έχει μέσα γάλα, οπότε πρέπει να τη φτιάχνεις με νερό. Εγώ του δίνω σκέτο ρυζάλευρο, χωρίς απολύτως τίποτε άλλο μέσα, και γι' αυτό το φτιάχνω με μητρικό γάλα.

Έφη, ο δικός μου είναι μες στην τρελή χαρά όποιος κι αν τον πιάσει, γνωστός ή άγνωστος. Στη βάφτιση έκλαψε ελάχιστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....καλη εβδομαδα να εχουμε

τι κανετε?εμεις καλα....τωρα θα βγω να κανω κατι ψωνια

αναστασια μου η μικρη περνει την πιπιλα για να κοιμηθει....την βαζω στο κρεβατι εχει την πιπιλα κ κοιματε πολυ γρηγορα.....αλλες φορες κοιματε στο στηθος..... :roll:

τις πηρα διαφορετικες πιπιλες για να δω πια την βολευει καλυτερα.....

χτες πηγαμε στην κουνιαδα μου...ειχε παρει στα μικρα της ενα κουνελακι,ο γιος μου ξετρελαθηκε...το χαιδευε...θελει κ αυτο κουνελακι λεει να το φροντιζει....θα το κοιμιζει επισης...διαλλεξε κ ονομα...θα το λεει σβουρα :lol:

η ζωη με δυο ειναι ωραια...εχει τρεξιμο πολυ βεβαια κ αν δουλευεις ακομα πιο δυσκολα αλλα αξιζει...εχουν παρεα....κ οταν μεγαλωσουν παλι παρεα θα εχουν...ειναι σημαντικο τα αδελφια....εγω εχω αλλα 4 κ αν χρειαστω κατι θα τρεξουν κ τα 4....

εγω θα κανω κ τριτο παντως (αν φτιαξουν τα οικονομικα βεβαια)...φοβαμαι πολυ βεβαια τοσο για την εγκυμοσυνη αλλα κ για την γεννα αλλα θα το ξεπερασω...ενα αγορακι ακομα δεν θα με χαλαγε....ο γιος μου θελει μπεμπη παντως....δυο γιοι κ μια κορη να την προσεχουν

ααα εγω στον γιο μου γιαουρτι δεν εδωσα καθολου....ειχε αλλεργια κ δεν μπορουσε να φαει...εφαγε 3 ετων κ δεν τον ενθουσιασε.....

εγω που ειχα μιλησει με αλλεργιολογους μου ειχαν πει οτι οι αλλεργιες ειναι κληρονομικες.....κ δεν εννουσαν αν εγω ή ο πατερας ειχαμε την ιδια αλλεργια, αλλα κ μια βρογχιτιδα τους εκανε ή μαι αλλεγικη ρινιτιδα :lol: .....εγω ειχα θεμα με βρογχιτιδες οταν ημουν μικρη λογω υγρασιας......κ τα δυο παιδια μου εχουν αλλεργια στο αγελαδινο γαλα....αλλα το ξεπερνανε καποια στιγμη....κ της φιλης μου κ τα δυο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

εφη το πιο πιθανο ειναι να κλαιει στη βαφτιση. στου ανασταση οταν αρχισε να ουρλιαζει με το ζορι κρατηθηκα ναμη βαλω τα κλαματα..

κ εσυ θα κανεις αιτηση ε? κ εγω.. αν κ ετσι οπς τα εκαναν με τα μορια δε νομιζω να παρω.

χρυσανθη ετσι ακριβως ειναι.. τα μωρα δεν κληρονομουν τη συγκεκριμενη αλλεργια αλλα οταν οι γονεις εχουν αλλεργιες εχουν μεγαλη πιθανοτητα να εχουν καποιου ειδους αλλεργια.

αλλα μιλωντας για τον ανασταση, τα γαλακτοκομικα επηρεαζαν αρνητικα το ασθμα του

αννα μαρια καταρχας τριτο γευμα θα αργησω πολυ να δωσω, εφοσον θα το θηλαζω. μετα τον 9ο-10ο μηνα. κ οοοοταν θα του δωσω θα το κανω οπως στον ανασταση, του εκανα κρεμουλες με γλυκοπατατα κ κολοκυθα, με βρωμη κ μπανανα.. υπαρχουν εναλλακτικες, οταν θα ερθει η ωρα σας θα σου κανω ολοκληρη λιστα :mrgreen:

τα επιδορπια γιαουρτης ειναι οπς το λες, επιδορπια. δεν ειναι γιαουρτια. ειναι τιγκα στη ζαχαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα...μαγειρεψα μπιφτεκια κοτοπουλου για μενα (εχω ταραξει το κοτοπουλο) κ ετοιμαζω κ λαζανια για τους αντρες μου....βασικα βραζουν ολα ακομα...εχω βαλει κ ψωμακι...οταν θα ετοιμαζουμε τα λαζανια θα με βοηθησει κ ο γιος μου...του αρεσει πολυ...βασικα απο μικρο μαγειρευαμε παρεα :lol:

η μπεμπα κοιμηθηκε χτες 9 το βραδυ κ ξυπνησε 4 τη νυχτα...την εβαλα στην κουνια κ αναψα το μουσικο περιστρεφομενο...φωναζε κ γελουσε συνεχεια.....φοβομουν μην τους ξυπνησει.... :lol: εντωμεταξυ μετα κοιμηθηκε 6.....τωρα τραγουδαει....αααα δεν σας ειπα...γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα :roll:

λενα ο μικρος μου διαβαζει δισυλλαβες λεξεις.....μην φανταστεις οτι ασχοληθηκαμε κ πολυ...ενα λεπτο για κανα δυο μερες κ εμαθε....ασχετο ο τολης βρηκε δουλεια?γιατι δεν θυμαμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, ο δικός μου τρώει πρωί ρυζάλευρο και απόγευμα φρούτο. Σε καμιά-δυο βδομάδες θα αρχίσει σιγά σιγά και τις χορτόσουπες. Φοβάμαι ότι θα μας πει ο γιατρός να αντικαταστήσουμε το ρυζάλευρο με φαρίν λακτέ και ο άντρας μου θα επιμένει να του δώσουμε, και θ' αρχίσουμε καβγάδες. Με τι μπορώ να το αντικαταστήσω από τόσο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο ακης ετρωγε φαγητο κ μετα ''τσακιζε'' κ ενα στηθος....δεν αντικατ στηθος με γευμα....κ ετρωγε ολο το πιατο...ηταν πολυ ζουμπουρλουδικος βεβαια :lol: τωρα εχουμε λιγο θεμα με το φαγητο....δεν τον πιεζω αλλα πρεπει να τρωει...για να δουμε θα φαει τα λαζανΙΑ ΣΗΜΕΡΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας

Αννα μαρια εγω μολις πριν 1 εβδομαδα ξεκινησα φαριν λακτε και το σκεφτομουν,αλλα ενταξει την δεχτηκε καλα!Νομιζω καλα ειναι οσο πιο αργα μπορουμε,γιατι ξεκινανε και στερεα τροφη,μην τους ερθουν ολα μαζι αποτομα!

Σημερα ακουσα για περιστατικο σε ενα 11χρονο παιδι,γυρισε η γλωσσα του και ο λογος οι πολλες ωρες στον υπολογιστη...ειναι δυνατον? :shock:

Χρυσανθη φτερα θα βγαλετε καλε και θα κακαριζετε!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...