Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βανεσάκι τέλειααααααααααααααααα τα μπισκοτάκια σας!!!!!!!!!!!! Φοβεράαααααααα

Δωράκι ετοιμάζεστε και εσείς για μπανάκι και ονοματάκι, άντε ρε φιλενάδα με το καλό!!!!!

Χρυσάνθη περαστικούλιααααααααα

Εφούλα και εμείς βγήκαμε τώρα το απογευμα με το Θάνο για βόλτα και χάλασε απότομα ο καιρός :?

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουαου τελεια τα μπισκοταα..εδω και εγωω η μικρη εφαγε μια τουμπα σημερα αλλο πραγμα σηκωνεται και κρατιεται και παει πλαι πλαι στα επιπλα και ηταν στον καναπε κρατιοτανε και βαζω καμερα να την τραβηξω απο τον υπολογιστη και με το που τη βλεπει αρχηζει να πηγαινει εκει σταν τρελη αλλα ξεχασε να κρατηθει και επεσε λιγο με το κεφαλι ...χεστικε πανω της αμεσως περασε βεβαια αλλα βιαζεται..μας εσκασε και το δευτερο δοντακι...λιγο αργησαμε με τα δοντια γιατι ολα τα αλλα γρηγορα τα κανει...Αναστασια μου απο 6 μηνων ειναι η φαριν λακτε και οι αλλες κρεμες γενικα εκτος απο το ρυζαλευρο αυτα φιλια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας,τι κανετε?

Φαγαμε φαριν λακτε χθες,την εξαφανησε σχεδον ολη αν και της εκανα μιση δοση μην της κατσει βαρυα.

Κοιμαται το βραδυ γυρω στις 10,ξανα ξυπναει και κοιταμε για τα καλα απο τις 12 μεχρι της 5...μετα χοροπηδαει καμια ωρα και ξανακοιμαται....πρεπει νομιζω να της αραιωσω τους υπνους την ημερα να κοιμαται πιο πολυ το βραδυ!Μια εβδομαδα θυμαμαι κοιμοταν σερι 10 με 7 και ειχαμε τρομαξει :lol:

Βανεσακι τελεια τα μπισκοτακια,κι εμεις λεμε να κανουμε και να τα βαλουμε σε ζελατινα με κορδελιτσες στα χρωματα μας.Ισως κανουμε φραουλες για σχεδια!Νομιζω συμφερει απο το να τα αγορασουμε!

Ευη αλωνιζει η μικρουλα σου εεε?Η δικια μου δεν θελει να την βαζεις στον κωλο της να καθεται αλλα να την κρατας ορθια.Υποψιαζομαι οτι δεν θα μπουσουλισει,κατεθειαν στο ψητο! 8-)

Σημερα θα δω για προσκλητηρια να τελειωνω με αυτα.Η νονα της θα δει για τα βαφτιστικα.Την λαμπαδα θα την παρει απλη και το κουτι και θα το στολισω εγω με την φραουλα!

Μυριαμ σιριαλ χθες...μια σε επερνα μια επερνες...που θα παει θα μιλησουμε!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!

Βανεσσάκι, τί ωραία τα μπισκότα σας. Δεν μας στέλνεις και τη συνταγή μήπως και τα δοκιμάσουμε κι εμείς; Πότε βαπτίζετε τη Δανάη σας;

Η μπεμπούλα χτες έφαγε αρκετή χορτόσουπα, νομίζω περισσότερο από το κανονικό. Εσάς πόσο τρώνε περίπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Εφουλα....ενα μπωλακι τρωει εμενα,δεν ξερω πως να το μετρησω να σου πω...υπολογισε μια μικρη πατατα,καροτακι.κολοκυθακι και ζωμο...

Δειτε λιγο βρε κοριτσια,εψαξα εδω μεσα και βρηκα 2 προσκλητηρια που μου αρεσαν,τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι κάνετε;

Εμένα ο λαιμός μου χάλια, πέρασε μεν ο πονόλαιμος, αλλά έχει κλείσει ο λαιμός, έχω βραχνιάσει, και βήχω... Ουφ ουφ, αντί να μου περνάει χειροτερεύει...

Βανεσσάκι, δεν έχω λόγια για τα μπισκότα! Καλά, πόσα θα φτιάξεις για τη βάφτιση; Χαρά στο κουράγιο σου!

Γιωταμαρία, να σας ζήσει ο Θανούλης!

Αναστασία, η δεύτερη πρόσκληση μου αρέσει.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανναμαρια απλα με την πρωτη ξεβγαινουμε και απο μπουμπουνιερα....δεν ξερω,θα παω να δω σημερα ...

περαστικα μωρε..πιες κανενα τσαγακι με μελι.....μια φιλη μου ειχε πει για τσαι με καραμελα halls μεσα,κανει θαυματα,δοκιμασε!την κλασικη εε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, τέτοιες καραμέλες δεν τρώω, ούτε και πίνω! :lol: Τσάι πίνω κάθε πρωί, αλλά μετά με τις ζέστες δεν πίνετε ρε παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕ Κ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΑΖΙ.....ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΖΗΤΑΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΥ ΠΑΩ ΠΑΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥΠΕΡ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ.ΕΓΩ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΑ ΕΣΤΗΛΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΤΕΛΕΙΩΣΑ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΛ.ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΟΚ?ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ Κ ΤΑ 2 ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΣΑΙ ΜΕ ΜΕΛΙ Κ ΚΑΜΙΑ ΣΟΥΠΙΤΣΑ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ....

ΠΟΙΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ.ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΥΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες μου!!!!!!

Εφούλα εγώ βάζω πατάτα, καρότο, κολοκύθι, κρεατάκι και φασολάκια....(αύριο θα φάμε κοτόπουλο, και θα προσθέσουμε και αρακά)

Συμπεθέρα θα συμφωνήσω με την Άννα Μαρία , και εμένα η δεύτερη πρόσκληση μου αρέσει.

Άννα Μαρία περαστικά σου φιλενάδα. Ευχαριστώ για τις ευχές!

Μύριαμ τα φιλιά μου!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, τρώνε κάθε μέρα μία πατάτα, ένα καρότο, ένα κολοκύθι και κρεατάκι; Δεν είναι πολλά για τα μικρά μας;

Μύριαμ, την παίρνω έξω συνήθως, αλλά αυτές τις μέρες φοβάμαι ότι θα ανοίξουν οι ουρανοί. Και πράγματι, καλά που δεν βγήκα χτες. Το τι έγινε δεν μπορώ να σας το περιγράψω. Πού θα πήγαινα αν ήμουνα έξω με τη μπεμπούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραα εδω και εγωω Αναστασια και εμενα μου αρεσαν και τα 2 σου βαζω και εγω ενα απλο να δεις αυτο με το τσαι και την καραμελα το κανει η αδερφη μου που συνεχεια ποναει ο λαιμος της....αα οσο αναφορα τα φαγητα εγω στο χριστοφρο τοτε εκανα καααθε μερα σουπα καθε μερα μεχρι που τη βαριοτανε..στη μικρη εκανα αλλιως...ποτε σουπα ποτε αρακα ποτε φασολακια ποτε λαχανοντολμαδες χωρις αυγο τοτε τωρα με αυγο ποτε κολοκυθακια γεμιστα μην ξεχνατε λοιπον οτι λαχανικα δεν ειναι μονο πατατα καροτο και κολοκυθακι και κρεας δεν ειναι μονο το κοτοπουλο και μοσχαρι σε σουπα εμενα πλεον τρωει τα παντα και οταν λεω τα παντα τα παντα ομως εκτος απο ψαρι που δεν εχουμε βαλει αλλα οτι φτιαχνω πχ μακαροναδα πουτανεσκα που ειναι και η αγαπημενη της να την κανει...Αναστασια και εμενα δεν μπουσουλαει μονο ορθια θελει ο χριστοφορος ποτε δεν μπουσουλισε και δεν νομιζω να μπουσουλισει και η μικρη αα της εκανα ενα φορεμα τουτου τις προαλλες γι ανα το φορεσει σε μια βαπτιση που θα παμε θα σας νβαλω φωτο να δειτε φιλιαα

απο εδω ψωνιζω εγω πρ.ρια για τη δουλεια μου αν θες κατι οικονομικο αυτα ειναι πολυ φτηνα

http://www.miocanto.gr/el/product/bapti ... ion/g75-el

http://www.miocanto.gr/el/product/bapti ... ion/g26-el

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Αννα μαρια μου περαστικα!τσαι με μελι οντως ειναι η καλυτερη λυση αλλα με τετοιες ζεστες δεν παλευονται τα ζεστα ροφηματα!

Αναστασια κι εγω προτιμω τη 2η προσκληση, μου αρεσε περισσοτερο!αλλα αν σε βολευει η πρωτη για να τη δωσεις παραλληλα και σαν μπομπονιερα ειναι πολυ καλη ιδεα!

Παλι επεσε η κινηση στο θεματακι μας αλλα με τα μπεμπακια μας λογικο ειναι,μας αποσπουν την προσοχη:)

Μυριαμ μου τι κανει ο μπεμπουλης?

Βανεσσακι μου η μπεμπουλα σας καλα ειναι?

Εμεις αρχισαμε απ τη δευτερα κρεμουλα κοριτσια, την sinlac της nestle δινουμε, αλλα δεν την τρωει ευχαριστα μπορω να πω!θα συνηθισει η δεν θα της αρεσει και θα την πιεζω να τρωει?

φιλακια κοριτσια!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κρεμουλα ειναι αυτη δεν την ξερω εγω ρυζαλευρο της εδωσα το ρυζαλευρο βανιλια της νεστλε τωρα τρωει φαριν λακτε νουνου αλλα οχι καθε μερα γιατι τρωει και γιαουρτι με κουακερ καλεε μπας καιο ανοιξατε αλλο ποστ και μιλαμε μονες μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια..τι κανετε?εμενα μου περασε το συναχι αλλα κολλησα κ την μπεμπα...βεβαια την πηρε πολυ ελαφρυα...λιγες μυξουλες οταν φτερνιστει....καλο καθαρισμα με φυσιοολογικο ορο κ γιναμε καλα αμεσως.

σημερα χρησιμοποιησα πρωτη φορα το θηλαστρο της αβεντ....επαθα πλακα....τελειο....εδω κ 2,5μηνες ειχα ενα πολυ καλο της μεντελα αλλα φοβερο κ της αβεντ....

η κρεμα σινλακ ειναι για τα παιδακια με αλλεργιες.....κ εμεις αυτη θα την δοκιμασουμε αλλα λεω οταν θα ειναι να φαει να δοκιμασουμε κ την allergy care γιατι εχει πιο ωραια γευση..οταν τις εδινα στον γιο μου της ειχα δοκιμασει κ ηταν πιο καλη η δευτερη...θα δουμε..αυτες τις κρεμες τις εχουν μονο φαρμακεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας....

εχει η μικρη λιγες ημερες το βραδυ δεν κοιμαται ευκολα....χθες εγινε ο χαμος,κλαμα κακο...την κουνουσαμε να κοιμηθει και ουρλιαζε,μολις την σηκωναμε ορθια ηρεμουσε και γελουσε....δεν επινε το γαλα με τιποτα....πολυ πηχτο το Νο2,δεν δυαλυεται και μενουν μεσα σβόλοι...μαλωσα και με τον αντρα μου γιατι μου λεει την κοιμιζεις συνεχεια ολη μερα και δεν κοιμαται το βραδυ....να σας πω περιπου το προγραμμα της να μου πειτε αν κανω κατι λαθος?

πχ.ξυπναει 8.30,δεν ειναι στανταρ...θα φαει γαλα που θα μας παρει καμια ωρα....και γυρω στις 2,5 με 3 ωρες μετα νυσταζει,περιπου 11 δηλαδη...κοιμαται απο μιση μεχρι μια ωρα,ξυπναει,φρουτο...μετα κατα τις 13.00 με 13.30 ξανα νυσταζει....μπορει να κοιμηθει μιση ωρα ισως και 2 με βοηθεια ομως.

Μετα εχουμε το μεσημεριανο γευμα και μετα απο ενα 3ωρο κοιμαται παλι μιση ωρα,ξυπναει ομως κλαιγοντας γιατι νυσταζει..ισως ξανακοιμηθει ισως οχι...απογευματινη κρεμα και παλι γυρω στις 7 κοιμαται κανενα μισαωρο,αλλα ξυπναει νυσταζοντας....γαλα,μπανιο κατα τις 8.30 και ξανακοιμαται κατα τις 9.30 για μιση ωρα και μετα μεχρι τις 12 ενω χασμουργιεται,κοκκινιζουν τα ματια της δεν κοιμαται.....αντε βγαλτε ακρη τωρα τι συμβαινει..σκεφτηκα μηπως η κρεμα της καθεται βαρυα.....το γαλα δεν το θελει γιατι ειναι πηχτο....μου λεει ο αντρας μου εσυ πρεπει να την βαλεις σε προγραμμα και να κοιμαται νωρις...εεε πως το κανω αυτο δηλαδη?να την κραταω ξυπνια ολο το πρωινο και να κοιμαται μεσημερι μονο και μετα κατευθειαν το βραδυ?γινεται?δεν αντεχει....βοηθηστε ρε κοριτσια...μηπως κανω κατι λαθος....μου λεει παιξτην,κανε την βολτες,καθυστερησε την..... :( δεν ξερω τι να κανω με εχει πιασει αγχος......σημερα ηταν αν ανεβω για ψωνια βεροια και δεν παω γιατι φοβαμαι μην κανει ξεσπασμα....ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τωρα που το σκεφτομαι λετε να ειναι δοντια?πειτε μου συμπτωματα οσες ξερετε?Πριν 15 ημερες που πηγαμε για εμβολιο,μας ειπε δεν εχει δειγματα για δοντια,δεν ειναι πρησμενα....αλλα ισως μετα απο 15 ημερες που περασαν να εχουν ξεκινησει,σωστα?Τα φωτα σας,θα με τρελανει η φραουλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...