Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου όμορφα για τις ευχές σας....να είσαστε πάντα καλά...και ευτυχισμένες με τα αγγελουδάκια σας...;)

Βανεσσάκι μου χρόνια σου πολλά....να τα εκατοστήσεις καλή μου....;)

και το όνομα αυτής " Ραφαηλία"....:)......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λυδία, για τη γιορτή σου, σου ευχήθηκα;;; Δε σου ευχήθηκα! Χρόνια πολλά και να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! Δεν τρελαίνομαι για το Ραφαηλία, αλλά φαντάζομαι θα το σκεφτήκατε πολύ για να της το δώσετε, είχατε τόσους μήνες μπροστά σας! :P :P :P

Και πάλι να σας ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια!

βανεσσακι χρονια σου πολλα!! να εισαι παντα γερη ευτυχισμενη κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!

αννα μαρια φανταζομαι οτι σε ταλαιπωρει απιστευτα το οτι σηκωνεται χαραματα κ δεν ξανακοιμαται.. αληθεια οταν λες χαραματα τι ωρα εννοεις?? :P

λυδια καλοφωτιστη η ραφαηλια σας!!

σημερα πηγαμε στο ματζικ παρκ!! περασαμε τελεια!!!

ο αναστασης εδωσε ρεσιταλ!! τον εμαθαν οι παντες!! :mrgreen:

σε καποια φαση που ανεβηκαμε σε ενα παιχνιδι με ελεφαντακια που ανεβοκατεβαινουν ζαλιστηκε το καλο μου κ μου λεει μαμα πονεσα. που πονεσες του λεω? στην κοιλιτσα μου λεει, ανεβηκε το φαγητο στην κοιλιτσα μου :roll: μετα συνεχισε ακαθεκτος το παιχνιδι μεχρι που προς το τελος πηγαμε στα φουσκωτα κ απο το πολυ χοροπηδημα προφανως εκανε εναν εμετο!!!! αλλο πραγμα!!

οι κοπελες τρομαξαν κ μετα που τους εκανε ναζια του χαρισαν ενα μπουκετο με μπαλονια! :lol::lol: χαρα να βλεπατε!!

ο μικρος την εβγαλε στο καροτσι, κοιτουσε χαουμενος γυρω γυρω, μιλουσε στα δεντρα, στα φωτακια, στα παιχνιδια.. μα τι χαρουμενα παιδια που εχω!

η εποθεωση της ημερας ηταν η μαμα μου.. την πηραμε μαζι για να ειμαστε πιο ανετα με τα παιδια..

σ καποια φαση παω να ταισω το δημητρακη..

τι κανεις? μου λεει, πηγαινε στις τουαλετες να τον ταισεις!

θα αστειευεσαι της λεω.. δεν παω το μωρο μεσα στη βρωμα

κ αν σε δει κανεις?

κ αν σου κανεις κανεις παρατηρηση?

κ αν σε κοιταξει ο απεναντι?

κ αν μας βαλουν στο ματι?? (με υαυτο ελιωσα)

κ να παιρνει το καροτσι κ να το βαζει μπροστα μου για να με καλυψει, να σηκωνεται κ να καθεται μπροστα μου, να μουρμουραει "κ δε μπορω να καταλαβω πως το βλεπεις, βγαζεις τα βυζια σου για να φαει το μωρο κλπ", να κουκουλωνει τον μικρο με το κουβερτακι, ο μικρος να το πεταει, να τον ξανακουκουλωνει, να το ξαναπαταει.. μεχρι να τον ταισω κρυος ιδρωτας την ειχε λουσει! :lol::lol:

πολυ πλακα εχει η μανα μου σε κατι τετοια!

σας φιλω κοριτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, να σας ζήσει η Ραφαηλία!!! Επιτέλους απέκτησε ονοματάκι!!!

Βανεσσάκι, χρόνια σου πολλά. Να χαίρεσαι τη Δανάη σου.

Εγώ είμαι πτώμα σήμερα. Έκανα καλές δουλειές στο σπίτι. Και μετά έκανα ένα ωραίο μπάνιο.

Η καραμελίτσα μου τα πήγε όλα πιο αργά σήμερα. Σκεφτείτε ότι ρυζάλευρο φάγαμε στις 8. Μπάνιο κάναμε στις 10.45, ήπιε γάλα και κοιμήθηκε. Το βλέπω ξενύχτησα θα μου βγει. Ευτυχώς κοιμάται καλά τη νύχτα.

Σήμερα έφαγε κάπως καλύτερα τη χορτόσουπα, αν και πάλι έκανε σαν να θέλει να τη βγάλει. Σκέφτομαι μήπως την κάνω πολύ πηχτή. Αύριο θα δοκιμάσω με περισσότερο ζουμάκι.

Καληνύχτα και πολλά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη, μπορεί αυτό να είναι, κάν'την πιο αραιή τη σουπίτσα. Κι εγώ σήμερα που του έκανα πηχτό το ρυζάλευρο, με το ζόρι το έτρωγε, μέχρι που αραίωσε από μόνο του απ' τα σάλια, και το έτρωγε με ευχαρίστηση.

Λένα, όταν λέω χαράματα, εννοώ εξήμ ιση. Ξύπνησε και δεν ξανακοιμόταν. Ήμουν και με τη μάσκα, ξύπνησα τον άντρα μου, "άσε με να κοιμηθώ" αυτός, τσακωνόμασταν συνέχεια... Τελικά τον ανέλαβε, αλλά δεν μπορούσα να κοιμηθώ, γιατί ο μικρός όλο γκρίνιαζε και ακουγόταν και τελικά κοιμήθηκα κατά τις δέκα παρά, μέχρι δώδεκα παρά τέταρτο.

Καλά, η μάνα σου δεν παίζεται. Ίουυυυυ, να ταΐσεις τον μικρό στις τουαλέτες;;; Πω πω... Έπρεπε να του δώσεις αραιωμένη κόκα κόλα, να συνηθίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφη δοκιμασε το αυτο, ειναι πολυ πιθανο να τη θελει πιο αραιη.

αννα μαρια πραγματικα χαραματα!!! α πα πα πα!

πω πω κ εμενα το κανει αυτο ο αντρας μου.. του λεω να τον κρατησει να κοιμηθω λιγο αυτος τον εχει να νιαουριζει στο κρεβατι διπλα μου, κ φυσικα δε μπορω να κοιμηθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ Κ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ!!!!!!!ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΧΑΘΩ ΕΔΩ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΛΠ.ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΣΗΧΑΖΕΙ Κ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ?ΦΙΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!ΜΙΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ Η ΚΡΕΜΑ ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΑΛΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΝ ΒΑΡΙΕΤΑΙ.ΜΟΝΟ ΓΙΩΤΗΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΝ ΦΤΥΝΕΙ ΚΛΠ.ΕΧΕΙ Κ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΧΑΧΑ

ΛΥΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!!!!

ΕΦΗ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΖΟΥΜΑΚΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΣΟΥΠΙΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΝ ΤΡΟΩΕΙ ΠΟΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΟΡΥ!!!!!

Α ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΚΑΤΙ ΤΗΛ.ΓΙΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ Κ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΗΛ.ΔΙΝΕΤΕ ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΙΝ ΟΔΟ ΣΑΣ Κ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ Κ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ.

ΒΑΒΥΛΙΝΟ 800 11 84200 ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΕΙΓΜΑΤΑ Κ ΚΟΥΠΟΝΙΑ Κ ΑΠΟ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΕΒΡΙΝΤΕΙ

ΔΕΛΤΑ 800 11 99800 ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΑΠΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ ΑΝΤΑΒΑΝΣ

ΝΕΣΤΛΕ 800 1168068 ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΡΕΜΕΣ Κ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΑΠΟ ΚΡΕΜΕΣ Κ ΓΑΛΑ ΕΒΑΠΟΡΕ

ΝΟΥΝΟΥ 800 11668668 ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΑΠΟ ΚΡΕΜΕΣ Κ ΓΑΛΑ ΕΒΑΠΟΡΕ

ΝΟΥΤΡΙΤΣΙΑ 800 11 68800 ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΡΕΜΕΣ Κ ΚΟΥΠΟΝΙΑ

ΜΙΛΟΥΠΑ 800 11 68500 ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΕΙΓΜΑΤΑ Κ ΚΟΥΠΟΝΙΑ

ΠΑΜΠΕΡΣ 800 11 23000 ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΣΤΕΛΝΕΙ Κ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ Κ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΛΠ.Π.Χ.ΣΚΟΝΕΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΚΛΠ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΗΛ.ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΟΥΝ Κ ΚΑΝΑ 30% Κ ΠΑΣ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΠΟΝΙ Η ΚΡΕΜΕΣ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ.Η ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ!!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μερα, καλη εβδομαδα κ χρονια πολλα....

λυδια το ειχα ξεχασει..ηθελα να σου γραψω οτι ραφαελα θα την βγαζατε...δεν ξερω γιατι μου εκατσε ετσι....εμεις παντως ραφαελα-φανη θα την πουμε....εμενα μου αρεσει...δεν ειναι κατι συνηθισμενο....αχ θα ειμαστε συνονοματες :lol::lol::lol:

βανεσακι χρονια πολλα....πολυχρονη

λενα εμεις δεν εχουμε προβλημα με το θηλασμο εξω....δεν θελω να φαινεται το στηθος μου βαζω μια πανουλα αλλα δεν ντρεπομαι γενικα, συνηθως θηλαζω στο αυτοκινητο αφου βολτα παμε για καμια ωρα παντα....η μαμα απαιχτη.... :lol: αυτο με την παρατηρηση κορυφαιο.....

ο αντρας μου ειναι γενικα υπερ του θηλασμου κ κολημμενος σαν κ μενα....δεν θα μπορουσε να φανταστει να μην θηλαζω ετσι λεει....εδω ο γιος μας ειναι κολημμενος....πηγαμε σε μια φιλη μας προχτες...εκεινη σταματησε το θηλασμο....την βλεπει ο μικρος να κανει γαλα σκονη στο μωρο...κ της λεει ''εεεεε τι κανεις εκει?οχι σκονη στο μωρο....δωστης βυζι....'' :lol::lol::lol: ξεραθηκαμε στα γελια ολοι.....ο γιος μου επισης λεει οτι η γυναικα του θα θηλαζει :lol:

ο συζηγος εμενα με βοηθαει παρα πολυ....ετσι ηταν κ με το γιο μου...δηλαδη αν θελω να κοιμηθω θα μου πει ταισε την κ την αναλαμβανω εγω....το θεμα μετα ειναι οτι θα παω εγω να κοιμηθω αλλα θα ερθει κ ο ζουζουνος κ μεχρι να κοιμηθει θα εχει περασει η ωρα κ παλι αυπνη θα ειμαι...παντως οταν ο γιος μου ξυπνουσε την νυχτα νεογενητο τον επερνε κ τον κρατουσε στο σαλονι για να ξεκουραστω κ εγω...η μικρη εχει φτιαξει τωρα οποτε δεν ξυπναμε καθολου

αννα μαρια εισαι καλυτερα?περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμένα μου πέρασε ο πονόλαιμος, αλλά έχω λίγο βήχα ακόμα, κι έτσι φορώ την απεχθή μάσκα...

Ο Αντρίκος σήμερα ξύπνησε 5.40, ξανακοιμήθηκε 7, ξύπνησε 8 και κοιμήθηκε πριν λίγο, αφού έφαγε το ρυζάλευρο και θήλασε. Απαπα, τι καινούριο είναι αυτό πάλι;

Ο άντρας μου όταν τον κρατάει το πρωί τον πηγαίνει στο σαλόνι και τον βάζει στο πάρκο, αλλά είτε που ο μικρός γκρινιάζει, είτε που παίζει με το πιάνο του και αρχίζουν τα όργανα, οπότε και στις δύο περιπτώσεις δεν μπορώ να κοιμηθώ...

Χρυσάνθη, εμένα ο άντρας μου στην αρχή με έπρηζε να δίνω ξένο γάλα τη νύχτα, επειδή του είχε μπει η ιδέα ότι με το ξένο θα κοιμάται όλο το βράδι και δε θα ξυπνά! Ενώ ούτως ή άλλως ο Αντρέας από νεογέννητο ξυπνούσε μία το πολύ δύο φορές κάθε νύχτα. Τώρα πλέον έχει γίνει κι αυτός υπέρμαχος του θηλασμού και καμιά φορά που του λέω έτσι για να τον δοκιμάσω ότι βαρέθηκα να αντλώ γάλα, και όταν είμαι στο σχολείο ας δίνει αυτός ένα γεύμα ξένο, δε θέλει ούτε να το ακούσει! Ούτε πρόβλημα έχει να θηλάζω δημοσίως, άλλωστε, φοράω μπλούζες που μου επιτρέπουν να θηλάζω χωρίς να γίνομαι Τσιτσιολίνα (πού τη θυμήθηκα αυτήν τώρα;).

Μόνο που ακόμα έχει κάποια κολλήματα τα οποία του κληροδότησε η μάνα του, όπως η βαθιά πεποίθηση ότι κάποια στιγμή θα μειωθεί το γάλα έτσι από μόνο του. Φυσικά, με τον καιρό θα το ξεπεράσει κι αυτό.

Σας φιλώ όλες, πάω να κάνω καμιά δουλίτσα τώρα που κοιμάται το θηριάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου.....σας ευχαριστώ πολύ.......να είσαστε καλά....και εσείς και τα ΄μωράκια σας..;)

Χρυσάνθη μου......θα είμαστε συνονόματεςς....αχχ...τί καλά...τα κοριτσάκια μας να είναι καλοφώτιστα και να έχουν την χάρη του Αγίου Ραφαήλ..;)....

Λενάκι μου χρόνια πολλά....ότι επιθυμεις....

πολλλά φιλάκια σε όλες..;0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιτσες μου!

Λυδια μου χρονια πολλα για τη γιορτουλα σου!να σου ζησει και η νεοφωτιστη Ραφαηλια!

Γιωτακι μου να σας ζησρι και σας το νεοφωτιστο αγορακι σας!

Βανεσσακι μου χρονια πολλα για τα γενεθλια σου!

Λενακι μου χρονια πολλα για τη γιορτουλα σου!

Αννα μαρια τα παει καλα ο αντρικος με τα φρουτακια?:-)

Αναστασια μου πως ειναι η φραουλιτσα σας?κοντευετε και σεις με τη βαφτιση!με το καλο!

Λενα πολυ γελασα με τη μαμα σου!

Χρυσανθη μου χαρουμενα μηνογενεθλια!μια χαρα η μπουμπου!ελπιζω να μην την επηρεασει το εμβολιο!

Κοριτσια αρχισαμε και μεις κρεμουλα σημερα!το 2ο γευμα γυρω στις 10 δηλαδη της εδωσα κρεμουλα,στην αρχη δεν της πολυαρεσε,μετα ανοιγε το στομα μονη της που βλεπε το κουταλακι:-)βεβαι 3 κουταλιτσες δωσαμε και μετα συμπληρωσαμε με γαλα!

Κοριτσια πως μετρατε τη δοσολογια της κρεμας?ποση βαζετε περιπου σε ποσα ml νερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας...

Λυδακι καλοφωτιστη η μικρη σας!

Λενακι χρονια πολλαααααααααα

Κι εμεις θα γιορταζουμε του χρονου!!!!

Βασουλα εγω βαζω 120 νερο και περιπου 9 μεζουρες...αλλα για ρυζαλευρο σου λεω,κρεμα ακομα δεν εδωσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες.

Λένα, χρόνια σου πολλά και ό,τι επιθυμείς.

Βάσω, εγώ μάζω 150ml νερό και μετά το κάνω κρεμούλα. Αλλά κι εγώ για ρυζάλευρο σου λέω.

Σήμερα της έκανα τη χορτόσουπα πιο ρευστή και την έφαγε μια χαρά μπορώ να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα Λεναα πεθανα με τη μανα χαχα εγω θηλαζω οπουνα ειναι αλλα πλεον μονο βραδυ και πρωι πινει γαλα και τη νυχτα οποτε σπιτι ειμαι τετοιες ωρες συνηθως απο φαγητο επειδη εχω το θεμα με το Χριστοφορο που τωρα πλεον τρωει σαν παιδι..της μικρης της δινω τα παντα καλαα οχι και κοκα κολα ουτε ο χριστοφορος δεν πινει χχαχα αλλα πχ τρωει το πρωι αυγουλακι και κρεμουλα φαριν λακτε μεσημερι το φαγακι της η σουπιτσα η κατι απο τα δικα μας και το απογευμα φρουτακια με γιαουρτακι και κουακερ θελω να τρωει τα παντα να μην ξανα παθω αυτο που επαθα...Να σας ζηση(ειδες Α.Μ. μου κολλησε το κινεζικο χαχαχα)η Ραφαηλιααα εμας πρεπει οπου να ειναι να σκαει και το δευτερο δοντακι μπορει και να εσκασε αλλα επειδη γρατζουναει το πρωτο δεν μπορω να καταλαβω...απο κιλα κανω διατροφη προσεχω αρκετα κανω προπονηση καθε μερα εκτος αν ειναι παλιοκαιρος οπως σημερα αλλα εχασα τα κιλα τις εγκυμοσυνης και συνεχιζω για να χασω και αλλα...αχχ τι καλα νιωθω υπεροχα καλα Α.Μ.στο ειπα και στο φεις αγαπω πατενταα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδιάκι μου να χαιρόμαστε τα αγγελούδια μας!!!!!!

Καλοφωτισμένα, ευτυχισμένα και καλότυχα στη ζωή τους!!!!

Να χαίρεστε την Ραφαηλία σας!!!!!!!!!!!

Πώς πήγε η βάπτισή σας φιλενάδα;;;

Εμένα δεν ακούστηκε σχεδόν καθόλου, όλοι το έλεγαν! Όλα πήγαν καλά και το γλέντι, έγινε χαμός!!!!!! Το γλεντήσαμε και με το παραπανω!!!!!!

Χρυσάνθη μου ευχαριστώ για τις ευχές!!! Χαρούμενα μηνογενέθλια!!!!!

Λενάκι πολύχρονη!!!!!!!!!!Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Βανεσάκι να τα χιλιάσεις φιλενάδα μου!!!!! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές!!!!

Εφούλα ευχαριστώ για τις ευχές!!!!!

Βασούλα αρχίσατε κρεμούλα διαβασα, μπράβο σας!!!!!

Ευχαριστώ και για τις ευχές!

Συμπεθέρα μου φιλάκιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολους μας....

Πολυ γκρινια η δικια μου,δεν ξερω παλι τι την επιασε.....χθες ουτε το ρυζαλευρο δεν εφαγε,ειπιε γαλα και κοιμοταν το απογευμα.Ευτυχως το φαγητο το τρωει....χθες φαγαμε και ζωμο μοσχαρι,αλλες 2 ημερες και μετα ξεκιναμε να αλέθουμε κοτοπουλο και μοσχαρακι!Φαριν λακτε ποτε δωσατε αντι για ρυζαλευρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες.

Αναστασία, εμένα η παιδίατρος μου είπε να ξεκινήσω φαρίν λακτέ αλλά επειδή είχα κάποια κουτιά ακόμα ρυζάλευρο θα τα τελειώσω πρώτα και μετά θα της δώσω.

Εδώ και δυο βδομάδες η μπεμπούλα μου έκανε πολλές φορές κακά τη μέρα. Της έδινα ρυζάλευρο Γιώτης αλλά η μαμά μου είχε πάρε milupa και δεν θυμάμαι αν πρώτα άρχισε να κάνει πολλές φορές και μετά της έδωσα αυτή την κρέμα ή αν πρώτα της έδωσα κρέμα και την πείραξει οπότε τα έκανε πολλές φορές. Δυο μέρες τώρα της έδωσα Γιώτης και μου φάνηκε ότι έφτιαξαν λίγο τα πράγματα. Σήμερα θα της ξαναδώσω milupa για να σιγουρευτώ από τι είναι. (Ωραία σκατοσυζήτηση πρωί πρωί :lol: )

Χτες όλη μέρα είχε αρκετή γκρίνια. Αλλά το βράδυ κοιμηθήκαμε μια χαρά. Είπαν ότι έγινε κι ένας σεισμός στη Βουλγαρία στις 3 το πρωί που έγινε αισθητός σε όλη τη Βόρεια Ελλάδα, αλλά δεν καταλάβαμε τίποτα :lol:

Σήμερα θα βγω έξω να στείλω τα προσκλητήρια για τη βάφτιση και να παραγγείλω τις μπομπονιέρες. Πλησιάζει ο καιρός και για μας.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

ΕΦΗ Κ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΞΩ Κ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΕΓΩ ΕΦΗ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΤΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΙΣΩΣ ΠΡΗΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΙΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΓΙΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ?ΡΩΤΑ ΤΙΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΟΤΑΝ ΠΑΣ......Κ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΟΥΤΕ ΤΙΝ ΚΡΕΜΑ Κ ΑΝΑΓΚΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΓΑΛΑ.

ΚΡΕΜΑ ΡΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ 4,5 ΜΗΝΩΝ

ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ 6 ΜΗΝΩΝ

ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Κ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ 6 ΜΗΝΩΝ

Κ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.

ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΤΙΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΑΚΟΜΑ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΘΕΣΝΙΚΗ Ο ΜΑΣΟΥΤΗΣ ΕΒΓΑΛΕ ΤΙΣ ΜΙΛΟΥΠΑ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ 35% ΠΗΓΑ Κ ΠΗΡΑ 3 ΚΟΥΤΙΑ ΒΓΗΚΑΝ ΠΑΦΘΗΝΕΣ ΠΗΡΑ ΤΙΣ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΑΠΟ 1,50 ΕΥΡΩ Κ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ 2,10 ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ.

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΠΕΡΝΕΤΕ ΒΑΒΥΛΙΝΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΕΧΟΥΝ ΣΤΙΚΕΡ ΠΑΝΩ -3,50 ΕΥΡΩ Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ Κ ΟΛΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ.

ΠΗΡΑΤΕ ΤΗΛ.ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ Κ ΚΟΥΠΟΝΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, μου τα χαλάει ο καιρός. Το πρωί ξυπνήσαμε με ήλιο, είπα θα προλάβω να βγω έξω. Τώρα όμως συννέφιασε και μάλλον ετοιμάζεται για βροχή. Πώς να βγω έξω με τη μικρή; Και τα ταχυδρομεία είναι κλειστά το απόγευμα. Πότε θα στείλω τα προσκλητήρια; Αυτά συμβαίνουν όταν δεν έχεις κανέναν να αφήσεις το παιδί για καμιά ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα......ματιασα τον εαυτο μου...αρρωστησα :lol: ξυπνησα την νυχτα κατα τις 4:30 με μπουκωμα....ελπιζω να μην κολλησω την μπουκιτσα μου κ κανει κανα πυρετο....αγχωνομαι τωρα...καθαριζω συνεχεια χερια κ προσωπο, δεν την φιλαω :cry: αλλαζω ρουχα συνεχεια...μακαρι να μην ειναι καμια ιωση κ να ειναι κρυολογημα γιατι την παρασκευη πηγα να κανω κατι δουλειες κ εβρεχε κ ημουν με το καλοκαιρινο :roll::roll: με ειχαν πιασει οι ζεστες

η μπουκιτσα μου αρχισε να καθεται κανονικα....φυσικα με στηριξη απο πισω...κ παιζει μπρουμητα...ειναι ετοιμη για μπουσουλημα...χτες ειχε ερθει μια φιλη μου που εχει κ αυτη μια μπεμπα με μια εβδομαδα διαφορα....εμεινε με την μπουκιτσα μου...της φανηκε περιεργο που εκανε τοσα πραγματα...την πηρε αγκαλια η φιλη μου (κ την ξερει γιατι την βλεπει συνεχεια) κ πατησε ενα κλαμμα αλλο πραγμα...οταν την πηρα εγω αγκαλια εκλαιγε παραπονιαρικα σα να με μαλωνε :lol: η ζωουλα μου

τωρα παιζω με τον γιο μου...εχουμε μια βαλιτσα με ιατρικα εργαλεια κ εξεταζουμε αλλα παιχνιδακια :lol: εχει μια ιατρικη λαβιδα κ μου λεει ''εεει βοηθε πιασε με την αποστειρωμενη λαβιδα το στηθοσκοπιο'' :lol:

φτιαχνω κοτοπουλο στο φουρνο κ θα κανω κ ενα πιλαφι κ ψωμακι....

θελω να φτιαξω κανενα γλυκακι αλλα τι με την αλλεργια?

λυδια μου εγω την εχω ταμενη στον αγιο ραφαηλ κ η βαπτιση θα γινει εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλησπέρα.....

σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.....να είσαστε πάντα καλά.....καλοφωτισμένα και γερά τα μωράκια σας...... :P:P:P:P:P:P

Μαράκι μου μια χαρά πήγε η βάπτιση...όλα ήταν υπέροχα και η <ραφαέλα μου ήταν πολύ καλή.....δεν έκλαψε καθόλου..... :P:P:P:P:P:P

Μυριαμάκι μου στην βαβυλίνο αν πάρω και ζητήσω σερβιέτες θα μου στείλουν?......

σας φιλώ όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!!

χάθηκα λίγο γιατί είχαμε πάει Λευκάδα με το νονό μας για κανονίσουμε λίγο

τα θέματα της βάπτισης.με το θέμα της διαμονής έιμαστε σε καλό δρόμο,

κατά τα άλλα δεν προλάβαμε να κάνουμε και πολλά πράγματα...

Γιωτάκι Μαράκι καλοφώτιστος ο Θανούλης σας, να σας ζήσει!!και όπως διάβασα

ήταν και κύριος!!Μπραβο στο αγοράκι σου γερό και δυνατό!!!

Γλυκιά Λυδία να σας ζήσει η εκπληξούλα σας, η Ραφαέλα σας !!πολύ όμορφό όνομα!!

να το χαίρεστε το μπουμπουκάκι σας!!

Λενάνι χρόνια πολλά να σε χαιρόμαστε και εμείς και οι άντρες σου!!!Η ιδέα με τα μουσικά

όργανα είναι απλά φανταστική!!

Εφούλα μια χαρούλα το κοριτσάκι σου, ολόκληρη κοπέλα.Εμείς όπως λέει και η Άννα Μαρία

είμαστε μινιόν!!πως πάτε με τις ετοιμασίες της βάπτισης;

Αναστασάκο του χρόνου θα γιορτάζει και η φραουλίτσα επισήμως, να την χαίρεσαι

τη ζουζουνίτσα σου!!

Βανεσσάκι χρόνια σου πολλά, να είσαι πάντα ευτυχισμένη και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!

Χρυσάνθη περαστικά σου!

Muriamaki μου έχεις λέιψει πολύ!!πολλά φιλιά!!

Συμπεθέρα επιστρέψατε, πως είναι ο γαμπρούλης μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!τι κανετε κοριτσακια??/εμεις μια χαρα!!!η Δαναη ειναι πολυ καλο κοριτσι αυτες τις μερες και κανει χαρουλες, τσιριζει και παιζουμε!!!τι ομορφες στιγμες που ζουμε βρε κοριτσια με τα μωρακια μας!!!

λυδια μου, πολυ ομορφο το ονοματακι σας!!!ποτε γιορταζει???

γιωτακι ησυχος ηταν και ο θανουλης ε???μπραβο το παιδακι μας!!!

αγγελικουλαααααααααααααα!!!που εισαι????

δωρακι μου, σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!

αννα μαριαααα!!!θα φας απουσια!!!

σας βαζω φωτο απο τα μπισκοτα που εφτιαξα με μια φιλη μου και θα τα κανουμε και στη βαπτιση!!!βεβαια τοτε θα κανουμε μονο ροζ-καφε.πειτε μου αν σας αρεσαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...