Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ 2009 ΝΟ 32


Recommended Posts

xaxaxa...χαρα πεθαινωγια τα κεφαλαια σου και παλι..γελαω μονη μου..αληθεια...

αλλα εγω δεν εχω καλο μου!!

δε το βαζεις στο ιντερνετ να δεις τι θα σου βγαλει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 755
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το Σάββατο πάω Ελλάδα.

η μανούλα δεν είναι καθόλου καλά.

πηγαίνω, όμως, και για τον μπαμπά μου.

έχει κουραστεί πάρα πολύ... χρειάζεται βοήεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα κανει με το χτυπημα σου να ταξιδεψεις τοσο συντομα με αεροπλανο;;;

καλο ταξιδι παντως και καλα νεα να εχεις.

Σωσω που θες να θυμαμαι σε ποια σελιδα τα εγραψα;;;;

1ποτ καλαμποκελαιο, 1ποτ χυμο πορτοκαλι, 1 ποτ ζαχαρη, 1 μπέικιγκ, ξυσμα πορτοκαλι, 1 βανιλια, σουσαμι, αν θες και αλευρι οσο σηκωσει. 180 μεχρι να ροδισουν λιγο.

Χαρα ειναι νηστησιμα οχι πασχαλινα!

Χρυσουλα ασε, αν ψαχτουμε λιγο ολες..... μεσα θα μας κλεισουν κατι καλοι κυριοι με ασπρα ρουχα! :lol::lol:

εδω ριχνει μια βροχη!!!! απο το μεσημερι δε σταματησε! οι δρομοι πλημμυρα! και εχει και ομιχλη!

Πασχα ή Χριστουγεννα περιμενουμε;;;; μπερδευτικα.... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε..τετοιος χαμος;;

εδω παλι τρελος νοτιας..τρελη αφρικανικη σκονη..τι να πω!!

αυριο θα βρεθουμε με ελενη σκ..μα που χαθηκε αυτη;;

θα τα κανω τα κουλουρακια...

αλλα θα βαλω ελαιολαδο ααντι καλαμποκ..

ετοιμαζω και τη λαμπαδα τηες μαρθας..καλα μη φανταστειτε..απλα λεω τηθουλη μρ στελνεις τωρα λαμαπδες και χαζα..ασε να κανω εγω 1 για φετος και του χρονου βλεπουμε!!

εσας τι λαμαπδες ζητησαν η τεσπα τι λαμπαδες θα σας φερουν;;

τωρα θα μου πειτε αν δε σας φερουν πως θα μου πειτε..

τεσπα!!

ρε χαρα βρηκες συνταγη για κουλυορια;;πασχαλινα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η νονα μας τους ρωτησε τι λαμπαδα θελουν και η ΜΑριαννα ειπε ΜΩΒ και ο Σπυρος ΚΟΚΚΙΝΗ!

να δουμε ποτε θα παμε να τους δωσουμε και τσουρεκι και κανενα κιντερ αυγο για την κορη τους, να μας δωσουν και τις λαμπαδες.

εγω παντος τον δικο μου του τα εδωσα τα δωρα απο μεσα ΜΑρτιου πριν γυρισουν Αθηνα και πρεπει να τα στελνω. του πηρα απο το Μανταρινο στο mega outlet ενα σε παντελονι λινο γαλαζιο, ροζ πουκαμισο και ασπρο με ρομβους μπροστα πλεκτο πουλοβερ, 60Ε και μια λαμπαδα 5Ε απο τα τζαμπο γαλαζια με νερα και ενα ασημι αλογακι να κρεμεται και κορδελα, διχτυ κλπ. για βεβε λαμπαδα καλη ηταν. ουτως ή αλλως δε βλεπω να την αναβει στην Ανασταση. του χρονου με το καλο που θα ειναι μεγαλυτερος και αν δεν εχουμε φαληρισει, θα του παρουμε καλυτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια!

Σας ευχαριστω πολυ.

Ολα αυτα που μου λέτε φυσικα και τα εχουμε σκεφτεί τα εχουμε συζητήσει κλπ κλπ κλπ

Θελουμε εμεις να εχουμε προβλημα;

Δεν τρέχουμε το παιδι άσκοπα απο δω και απο κει. Εχουμε δει αναπτυξιολογο έξω και μια στο παίδων για επιβαεβαιωση. Τα ιδια ακριβώς.

Απο κει και Περα εγω μιλάω τηλεφωνικά για να ενημερώσω και τίποτα αλλο.

Ο παιδο ψυχίατρος τυχαίνει να ειναι φίλος και μαλιστα έμαθε μολις προχθες τι παιζει. Και αυτο έγινε γιατι εχουμε θέμα ακομη με τα φαγητά με τις ύφες ανατριχιαζει και η αληθεια ειναι οτι μου εδωσε πολυ ωραίες συμβουλές που τις εφάρμοσα και παμε Καλα.

Θέλω να πω οτι δεν τρέχουμε το παιδι αδίκως. Νιωθω σαν να απολογουμαι τωρα. Ξερω οτι έχετε παραπάνω απο καλη πρόθεση αλλα βρίσκομαι να απολογουμαι....

2 χρονια δεν ακουστηκαμε ποτε. Ουτε ιωσεις ουτε ιατροί ουτε τίποτα. Ουτε καν περναγε απο το μυαλο μου η εξέλιξη αυτη. Ειχαμε προγραμματίσει αλλιώς τη ζωή μας θέλαμε να κανουμε και αλλο μωρο..θέλαμε εμεις γιατρους και νοσοκομεία;

Αλλα αυτη η μανία με το γάλα και η απότομη στροφή απο κει που ετρωγε στα αλεσμενο εμένα με ετρωγε.

Τελικα αποδείχτηκε οτι οντως κατι έτρεχε και η ταμπέλα του ιδιοτροπου παιδιού και της υπερβολικης μαμας τσάμπα ειχε μπει.

Ετσι και τωρα κατι με τρώει. Εχω θετικο προαισθημα σας το χω πει. Αλλα δε μπορω να επαναπαυθω και να πω έλα ρε παιδι μου εντάξει.

Ο πατέρας του Διονύση ειναι ψυχολόγος και γω εχω σπουδάσει 3 χρονια ιατρική. Εντάξει ο α δεν εξασκεί το επάγγελμα σα συμβουλευτική και γω φυσικα δεν ειμαι γιατρος αλλα ξέρουμε εκ των έσω το κύκλωμα. Η νονα του παιδοψυχολογος στο αγλαια.

Συμφωνώ οτι ειναι της μόδας η ολη φάση. Και μενα με ΔΑΔ θα με έβγαζαν και τον άντρα μου. Τα ρίχνουν ολα εκει πια. Αυτο το περιβόητο φάσμα....... Αλλα αν;

Το μονο που μπορουμε να κανουμε έστω παρούσα φάση λοιπον ειναι να κανουμε πρώιμη παρέμβαση. Αυτο στην ουσία ειναι σα παιχνίδι. Ειναι διασκέδαση για ο παιδι και ο μικρος το λατρεύει. Εχουμε γνωρίσει παιδακια παιζει μαζι τους κλπ.

Επισης περασαμε απο επιτροπή για το ποσο των μαθημάτων και παλι διεγνωσαν ΔΑΔ και σας πληροφορώ ηταν και πολυ φειδωλοι και αυστηροί.....

Οπότε αυτοι τι όφελος είχαν; Και η άλλη στο παίδων;

Και να σας πω την αληθεια μου εγω Πηγα με άνεση στην επιτροπή και Καλα οτι θα μας πουν Καλα τι κανετε εδω εσείς το παιδι ειναι μια χαρά και εφαγα μια σφαλιάρα που ακομη με τσουζει.

Δεν εχω σκοπό να γίνει το παιδι κας πειραματόζωο χρυσουλα ουτε απο γιατρους ουτε απο μας.

Μονο καλο θέλω να του κανω. Και ειμαι σίγουρη οτι αυτο ειναι το σωστό. Οι κινησεις μας ειναι μετρημένες και γίνονται μετα απο πολυ κουβεντα.

Σας λεω και παλι θέλετε να βοηθήσετε αλλα οι λέξεις σας στη περιπτωση μου ειναι βαριές. Θέλω να μιλήσω και οχι να με κατα κρίνουν οτι ειμαι υστερω και τρέχω το με παιδι κου στους γιατρους.

Δεν ειναι το θέμα μου η καθυστερηση της ομιλιας. Το θέμα μου ειναι οτι μολις εδω και 1 βδομαδα κανει φωνουλες ζώων. Μετα απο πολυυυυυυυ ασχολία μαζι του απο την ωρα που γεννήθηκε. Ξερω τι του εχω προσφέρει. Ασχολούμαι μαζι του και αυτο δεν θα επρεπε να συμβαίνει.

Δεν καταλαβαίνω τιμπροσπαθειτε να κανετε; Να με πείσετε για τι; Να κλείσω τα ματια μου;

Δηλαδη το πιστεύετε οτι θα ήθελα να λύνει αλγεβρα και δεν ειμαι ικανοποιημένη;

Για αυτο σας λεω δε κολλαω εδω τελευταια....... Και δικαιολογημένα ίσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Μαρακι σε καμια περιπτωση δε σε "καλεσαμε" να απολογηθείς και σε καμια περιπτωση δε θα θελαμε να νιωσεις ετσι...

Ωστοσο δεν αραδιασαμε ουτε τα πτυχια μας ουτε τις γνωσεις μας ωστε να καταληξουμε στο συμπερασμα οτι εισαι μια υστερω μανα που εχεις κανει περιαματοζωο το παιδι σου...

σιγουρα εσυ ξερεις καλυτερα απο τον καθενα το παιδι σου και οφειλεις να κανεις τα παντα για αυτον..

εδω οι γιατροι αυτων των κατηγοριων δεν προσπαθουν να πεισουν τους γονιους για κατι, εμεις βρε Μαρακι θα προσπαθησουμε...???

ποτε δε σταματας να ψαχνεις το οτιδηποτε που εχει σχεση με το παιδι σου...

το να διαμαρτυρηθω, επισης, για τον ορο "βαριες λεξεις" πραγματικα το θεωρώ περιττο...

αν και τα οσα εγραψες αναφερονταν σε μενα, χρησιμοποιω πληθυντικο γιατι μου αρεσει γενικα να ειμαι ενταγμενη στο "εμεις", οπως ολες θα εχετε καταλαβει καιρο τωρα...δεν εκφραζω ποτε γνωμη για κατι που δεν ξερω...

εχω δει, ακομη, πολλα στραβα να ειπωνονται εδω μεσα και δεν εχω μπει ποτε στη διαδικασια να κατακρινω και να επικρινω ή ακομα και να παραπονεθω...θα μπορουσα πιστεψτε με να γινω ακρως δηκτικη γιατι η γλωσσα κοκκαλα δεν εχει και κοκκαλα τσακιζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ...

πολύ άγχος!

κάθε φορά που κλείνω τα μάτια μου βλέπω άσχημα όνειρα...

βαγκάκι μου, δεν παίζει να ακούσουμε κάτι ευχάριστο.

η αλήθεια είναι ότι την περιμένουμε να πεθάνει...

και είναι αυτό που παρακαλάμε πλέον γιατί η κατάστασή της ξεφεύγει...

δυστυχώς, αυτή είναι η πραγματικότητα...

δεν μπορούν να της κάνουν ούτε χημειοθεραπεία, ούτε θεραπεία με χάπια.

χθες της έδωσαν κορτιζόνη.

και όσο για το αν μπορώ να ταξιδέψω, δεν έχω επιλογή αυτή τη στιγμή...

χθες ήρθε η λαμπάδα από τη νονά μας!

ο μικρός ενθουσιάστηκε με τα δώρα και τα ρούχα τα φόρεσε την ίδια στιγμή.

πήγαμε και στο μάθημα με τα άπλυτα ρούχα...

έστειλε ένα τζην, μία μπλούζα, ένα παιχνίδι, έναν παιδικό πίνακα που ζωγράφισε η αδερφή της, τη λαμπάδα και 2 κουτιά μερέντα για την κουμπάρα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα και απο μας!!!

ρε παιδια....τι κανετε;;ειστε καλα;;εμεις καλα...

νανα τουλαχισοτν να εισαι εκει..τιποτε αλλο..εγω αν εκλεινε αλλος τα ματια του μπαμπα μου δε θα το συγχωρουσα ποτε στον εαυτο μου..

εφυγα ακριβως...2 μερες πριν..μου εφτανε..

μαρακι...μη το παιρνεις οτσο κατακαρδα καλο μου τα λογια της χρυσουλας...

αλα επειδη μαλλον συναναστρεφεται με γονεις εχεις δει και πολυ περιεργες αντιδρασεις..

χρυσουλα ακομα περιμενω να μας πεις για αυτα που ειπες οτι θα μας πεις..

και εννοειται να συνεχισεις να γραφεις σε μας..

γιατι αν γραφεις μονο εκει....θα μπω και γω σε κιενο το φορουμ και θα σε κραξω..φερτε την πισω και τετοια!!χαχα!!

καλοκαιρι εδω!!

νανα τρεχα πανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

Νανα λογικο το αγχος και η στεναχωρια..

οταν θα πας κοντα της θα νιωσεις καλυτερα...

Μαρια τι ναπω..

ειμαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει κακη προθεση σε αυτα που σου λεμε...

κανεις δεν σου ζητησε να σταματησεις να ψαχνεις τι ακριβως συμβαινει με το παιδι σου

μανα του εισαι και ξερεις καλυτερα απο ολους

και λες οτι εχεις και θετικο προαισθημα...

Δεν νομιζω οτι εσυ ειδικα

θα προτιμουσες μια αντιδραση απο μας

του τυπου

πωπω το καημενο το αγορακι..κριμα..

τι ηταν αυτο που σας βρηκε...

ετσι δεν ειναι???

δεν ξερω..μ'εχεις μπερδεψει..πραγματικα..

ειναι κι ο γραπτος λογος που δεν βοηθαει καθολου...

κι αυτο με τα πτυχια..ακουγεται καπως...

τελος παντων..σταματαω εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσωκα κι εγω θα φτιαξω λαμπαδα στη βαφτιστηρα μου..

ειχα κανει και περυσι..κι ειχαν βγει καλες..

Χαρα μπες στο www.tastefull.gr και δες τη συνταγη για τα σμυρνεικα

αν σ'αρεσει η μαστιχα..εγω τα δοκιμασα και θα τα κανω ξανα για το πασχα..

εχει και πασχαλινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

απο τωρα διακοπες και για 2 βδομαδες

αλλα και τα παιδια διακοπες :lol:

γελαω γιατι δεν ξερω κατα ποσο θα ξεκουραστω βεβαια :lol:

σας εχω πει

εχω σκαλωσει με το twilight

τι να πω πειτε με χαζη

Αντε τωρα να εισαι διπλα στη μανουλα σου -σιγουρα θα σε θελει διπλα της.

Νανα μου θα παρεις και τον μικρο;

Και εμεις βαγκ σκατοκαιρο εχαμε

ευτυχως σημερα ειναι τελεια

λεω να τους παω allou

Αυτο με τον γραπτο λογο

απαπα γινονται παρεξηγησεις απο το πουθενα

Αφου κανει προοδο ο Δ μια χαρα θα οανε ολα

και σιγουρα ευτυχως που το εψαξες και το ψαχνεις εγω αυτης της αποψης ειμαι

γιατι εχω δει πολλα παιδακια και συγγενικα που λεγανε ελα μωρε εχει το ρυθμο του και τωρα τρεχουν

ολα μεσα στη ζωη ειναι - αρκει να ειμαστε εκει να τα προλαβαινουμε και να κανουμε το καλυτερο

μουτσ μουτσ σας φιλω για τωρα

ααα κυολουρακια μαστιχας ειχε τελεια συνταγη ο πατερας μου -ο φουρναρης-

θα τον ρωτησω να σας πω

εαν τις εχει κρατησει ακομα δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιμενουμε κουλουρακια μαστιχας λοιπον!!

αντε να ξεκουραστεις...

εγω εκανα κατι κουλυορακια απο το τεσιτφουλ!

ρε παιδια....

να σας ρωτησω..την μικρη δεν την χωραιε ο τοπος..ειχαμε ολα τα παιχνιδια στο σαλονι..απο τοτε που γυρισαμε απο θεσ νικη δεν εχει ακουμπησει τιποτα..

μα τιποτα..

βωλοδερνει απο δω και απο κει και λεει..θα παιξουμε;;

εντωμεταξυ και κατω που καθομαστε..δε τρελαινεται να παιξει..

αποφασισα να παω ολα τα πσιχνιδια σοτ δωματιο και να φερω το καρεκλακι του ικεα σοτ σαλονι..

και καλα θα ζωγραφισει στο σαλονι..της δινω μαρκαδ..βαφει τα παντα..της τα μαζευω..

με τισ ξυλομπογιες..το ιδιο..

πλαστελινη..στο χαλι..επιτηδες..

δλδ δε τα εκανε μικροτερη..

στο δωματιο δε παει..

βιβλια δε διαβαζει..

τι σκατα;;

και ειμαστε βολτα πρωι και βραδυ..

φανταστειτε αν δε βγαιναμε..ναρκωτικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι η δικιά μου δεν παιζει πια με τα παιχνιδια της..

με το ζορι μπαινει στο σπίτι..

πλεον εχω ανοιχτη την πορτα και εκεινη παιζει εξω με ποδηλατο..πατινι..τραμπαλα..

εγω πηγαινοερχομαι..

καντης αδερφακι σωσω..

μετα θα εχεις να τα χωριζεις που θα μαλωνουν...

εκει να δεις ναρκωτικα.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς μιλησα για τη φροσω και τη χρυσουλα.

Δεύτερον δεν εραδιασα τα πτυχία μας. Εγω δεν εχω καν πτυχίο. Ήθελα να σας πω οτι δεν ειμαστε τίποτα χαπατα που μας τρώνε. Οκ;

Που και παλι δεν εχει σημασία τι πτυχίο εχει κανεις. Αλλα εννοούσα οτι ξέρουμε το κύκλωμα.

Φυσικα και δε μ´αρεσει ισμηνη να με θεωρούν καημενη γι αυτο και εξήγησαν στην Μαρ τις προάλλες οτι δε μ´αρεσε που ειπε τι αλλο θα το βρει αυτο το παιδι για τον Διονύση.

Ισα ισα τα λόγια σας με γέμισαν κουράγιο. Αλλα η επιμονή της φροσως και της χρυσούλας με εκανε να νιωσω οτι απολογουμαι.

Τα πράγματα εχουν ως εξής.

Εμεις βλέπουμε οτι υπάρχει θέμα. Οι ειδικοί μας το επιβεβαιώνουν. Ο μικρος ομως κανει προόδους.

Απλα προχθες ήθελα να πω τον πόνο μου. Οχι να ακούσω οτι κοιτάζω το δέντρο και οχι το δάσος και οτι ασχολούμαι ολη μερα με τον μικρο και τίποτα αλλο και γι αυτο τα διογκώνεται ίσως στο μυαλο μου.

Απο την άλλη και γω σκέφτομαι συνεχώς μηπως κάνουν οΛοι λάθος και γω μαζι. Αλλα αυτες ειναι σκέψεις που κανει ο καθε γονιός πιστεύω. Οταν βλεπεις ομως την αληθεια μπροστά σου μολις σηκώνεται το πρωι προσγειωνεσαι αμεσως.

Ξαναλέω οτι σκοπός μου δεν ηταν να σας πετάξω τα πτυχία στα μούτρα σας. Τι να πω αν αυτο καταλάβατε.

Δεν ειμαι άνθρωπος που κανω εφέ με τις γνώσεις μου. Εχω σταματήσει προ πολλού ακομη και για διατροφικά θέματα να μιλάω εδω μεσα που ειναι και το αντικείμενο μου γιατι δεν ήθελα να το παίζω ξερόλας.

Οταν θες να βοηθήσεις μπορείς να το κανεις και σιωπηλά. Με ενα θα πάνε ολα Καλα. Θα μου πεις δεν μπορω να ακούω παντα αυτα που θέλω.

Η ψυχολογία ενός γονιός που γίνεται τέτοια διάγνωση για ο παιδι του ειναι μοναδική. Δεν σας καθισω γιατι δε μπορείτε να μπείτε στη θέση μου.

Τωρα επειδη όλο παρεξηγήσεις μου φαινεται δημιουργώ τελευταια θα αποχωρήσω. Λυπάμαι πολυ αλλα δε με χωραει εδω η κατασταση Μαλλον φταίω εγω.

Να είστε Καλα. Χάρηκα πολυ που σας γνώρισα ειλικρινα πέρασα πολυ Καλα μαζι σας. Θα μπαίνω φυσικα να διαβαζω νεα σας.

Αντίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρέ μαράκι μου...

πολύ βαρύ αυτό το "αντίο" που είπες στο τέλος...

πάντα με πλήγωνε αυτή η λέξη...

εμένα προσωπικά μου λείπεις ήδη...

όμως, σέβομαι απόλυτα την απόφασή σου.

εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον Διονυσάκη και να ξέρεις ότι θα σας σκέφτομαι!!!

σωσώκα μου, το ξέρω ότι με καταλαβαίνεις...

όταν είσαι μακρυά από τον γονιό σου, δεν ξέρεις αν θα καταφέρεις να κλείσεις εσύ τα μάτια του...

δυστυχώς, δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα πεθάνει.

δε με ενοχλεί, όμως.

ξέρω ότι ο μπαμπάς μου είναι δίπλα της και δεν την αφήνει δευτερόλεπτο από κοντά του.

προχθές μιλούσα με τον αδερφό μου και του έλεγα ότι προσπαθώ να σκεφτώ αν θέλω να της πω κάτι που δεν της έχω πει ή αν ήθελα να ακούσω κάτι από εκείνη.

δεν υπάρχει τίποτα και χαίρομαι πολύ γι' αυτό γιατί σημαίνει ότι νιώθω πλήρης από αυτήν τη ΜΑΝΑ!!!

μου είπε ότι κι αυτός έχει κάνει την ίδια σκέψη και ότι για το μόνο που στενοχωριέται είναι ότι δε θα την γνωρίσουν τα επόμενα εγγόνια της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ποσα ακομα θα σκεφτειτε!!!

τεσπα!!

μαρακι..τι να πω!!

δε ξερω!

κακως φευγεις αλλα δε μπορω να σε πεισω για το αντιθετο!!

να σας δειξω κατασκευες;;

φωτιστικο

http://spider-puppeta.blogspot.com/2012 ... _6042.html

λαμπαδα

http://spider-puppeta.blogspot.com/2012 ... _7393.html

ντεκουπαζ

http://spider-puppeta.blogspot.com/2012 ... st_06.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...