Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ 2009 ΝΟ 32


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 755
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

allo

καλα μια μερα δεν μπηκα

και εγινε πανικος;

τι επαθες βρε νανα

περαστικα

τοσο πολυ ο βλακας;

ειδες μερικοι ανθρωποι; ακου εει ρε ο τυπος εχω προτεραιοτητα και θα περασω οπω και να χει

σε καταλαβαινω - ετσι τρακαρα και εγω τον αλλο - σε ειδα αλλα περασα μου ειχε πει γιατι φανταστηκα οτι θα σταματησεις εσυ :evil::evil:

χεστο το αμαξι

οπως τα λες τα σιδερα φτιαχνονται

και εμεις εχουμε ποδηλατο με βοηθητικες και το πανε καλυτερα απο το αλλο το πλαστικο

ΟΥΟΥ

ολο για γλυκα λετε

ακι ελεγα να αρχισω διαιτα να γινω κορμαρα για το καλοκαιρι :lol:

αλλα θα φαω μια παστα για το καλο σημερα

Μαρακι και εγω δεν ξερω τι να σου πω

το μονο σιγουρο ειναι οτι κανετε οτι καλυτερο μπορειτε για το παιδακι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι μου, δε σας έχω δει από κοντά, αλλά στις φωτογραφίες φαίνεται ένα παιδάκι όπως όλα τα άλλα.

καλά κάνεις και το ψάχνεις, αλλά γιατί βιάζεσαι αφού μετά τα 3 γίνεται η διάγνωση;

πολλά απ' αυτά που περιγράφεις τα κάνει κι ο δικός μου.

πχ, σήμερα είδε ότι ήταν ανοιχτά 2 κουμπάκια της ζακέτας του και ήθελε να τα κλείσουμε.

σβήνει τηλεοράσεις, φώτα αν θα φύγουμε από το σπίτι... όχι κάθε φορά, αλλά συχνά.

που μιλάς με άλλες μαμάδες τι σου λένε;

είχαν κι αυτές παρόμοια συμπτώματα;

ξέρω 2 παιδάκια που έχουν κάποια μορφή αυτισμού και πηγαίνουν σε κανονικό σχολείο.

περιττό να σου πω ότι είναι πανέξυπνα και καλοί μαθητές!

και δεν φαίνεται ότι έχουν κάποι πρόβλημα.

και όσο γι' αυτό που είπες ότι δεν ξέρεις για πόσο καιρό θα έχεις κοινά με μας και για πόσο καιρό θα συνεχισεις να είσαι στην παρέα μας... κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!!!

έχουμε αγαπήσει τον Διονυσάκη και τη μανούλα του και δεν μπορεί να υπάρξει οκτωβριανή ομάδα χωρίς αυτούς...

ααα και που είχες ρωτήσει πριν...

κι ο δικός μου καμιά φορά κολλάει η βελόνα όταν θέλει κάτι και το ζητάει με επιμονή και δεν ακούει τι του λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai οντωςε...αλλο παιδακι με αυτες που συζητας δεν υπαρχει με παρομοιες αντιδρασεις;;

που και παλι δε θα σημαινει τιποτα!!

τι σου λενε;;κανω παγωτο!!

με γευση..μαστιχα!!αντε να δουμε..τουλασχιστον αυτος ξερω οτι θα μου πετυχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...κοριτσακια..

μαρακι μεγαλωνει με τοσο αγαπη ο διονυσακης

που ο,τι κι αν ειναι θα το αντιμετωπισετε..

βηματακι βηματακι..κι ολα καλα θα πανε..

ειναισημαντικο το οτι εχει πρωιμη θεραπεια

και πιστευω, χωριε να εχω διαβασει πολλα

οτι ειναι απο τις ελαφριες περιπτωσεις

που μπορει αλλοι γονεις

να μην ειχαν δωσει καν σημασια

οτι και να ναι θαυμαζω την ωριμοτητα τηε αντιμετωπισης σου

....

εμεις πηγαμε με τη φροσω στο πλειμομπιλ

περασαμε τελεια

η μικρη εφυγε με κλαμματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα Ισμήνη μου φαίνεται θα σας δώσω το Χριστόφορο τελικά κι όχι το Φίλιππο :lol: .

Καλά η Ιόλη είναι απίστευτη κούκλα και ήσυχη. Πωπω μιλάμε τόσο ήσυχη και γλυκιά που ζήλεψα.

Μαράκι έχω την εντύπωση πώς τρώγεσαι με τα ρούχα σου :D .

Πλάκα κάνω για να το ελαφρύνω.

Συμπτωματικά την Κυριακή γνωρισα μια μαμά με παιδάκι που είχε αυτό το σύνδρομο που λες το ασπμε...κάτι. Μιλήσαμε πολύ ώρα για το θέμα αυτό. Το παιδί της καταρχήν περπάτησε σαν σπαστικό, έκανε αυτά που λες ότι δεν κάνει ο Διονυσάκης δηλ. το φτερούγισμα, δεν μίλαγε ΚΑΘΟΛΟΥ ούτε μαμά και δεν άκουγε το όνομά του κτλ.

Διαγνώστηκε αυτό όταν ήταν 2-2,5.

Το παιδί πάει σε κανονικό σχολείο απλά μένει και στην παράλληλη τάξη. Είναι μια χαρά και δεν καταλαβαίνεις ότι έχει κάτι. Το μόνο του θέμα είναι ότι είναι αντικοινωνικός. Δεν παίζει ούτε με τον αδελφό του τον δίδυμο. Δεν θέλει βαβούρα, δεν θέλει επαφές γενικά. Είναι μοναχικό παιδί.

Μαράκι ο Διονυσάκης δεν κάνει τίποτα από όλα αυτά.

Αυτά που περιγράφεις τα κάνουν όλα τα παιδάκια. 3 έχω και τα 3 τα ίδια πράγματα.

Από ομιλία τί λέει το παιδί; Δεν λέει 20 λέξεις γιατί αυτό είναι το φυσιολογικό.

Τλς ελπίζω να σου φύγουν αυτές οι σκέψεις και να χαλαρώσεις λίγο.

Ελπίζω να έχω δίκαιο.

Σας φιλάμε όλοι μας γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς θα ξεκινήσω με σένα Φροσω.

Μακαρι να εχεις δικιο!!!!!!

Αλλα θα το ξαναπω το φάσμα ειναι τεράστιο και εκδηλώνουν τις διαφορες διαταραχές. Οντως η Μαμα που Μιλησατε ειχε ξεκάθαρη εικόνα ενω εμεις εχουμε δευτερεύοντα συμπτώματα οπως προανέφερα. Τα λένε ετσι ή καπως ετσι τελοσπάντων γιατι ειναι χαρακτηριστικά που τα εχουν και παιδια φυσιολογικα. Για αυτο και ολες αυτομάτως ου είπατε οτι και τα δικα σας κάνουν τα ιδια.

Μακαρι να τρωγομουν με τα ρούχα μου. Εννοω μακαρι να μην εχει κατι και να ειμαι ας πουμε υπερβολική.Η αληθεια ειναι ομως οτι ειμαι και πολυ χαλαρή και ρεαλιστρια.

Τα παιδακια που έρχονται για μαθήματα ειναι σαν τον διονυσακη ακριβώς. Υπάρχουν βεβαια και πιο ας τις πουμε βαριές μορφές αλλα τα πιο πολλα την ωρα που παμε εμεις ειναι σαν τον μικρο. Ιδια διάγνωση.

Με συγκινησατε ειλικρινά.......

Ειναι πανεξυπνος ρε γμτ!!!! Σπίρτο πως το λένε!!!!! Γιατι δε μας λεει ένας οτι ειναι Καλα!!!!!! Γιατι;;;;

Με εχουν πιασει τα κλάματα τωρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σταμάτα να κλαις για χαζομάρες.

Πόσες λέξεις λέει ο Διονυσάκης; Πες μας!

Άκου συνάδελφος του Αντ. του είπαν ότι το παιδί του είχε καθηστέρηση και αυτισμό γιατί έβαζε πράγματα έτσι το ένα δίπλα στο άλλο. Τον στείλαμε στον παιδονευρολόγο που είχαμε πάει τους είπε πώς είναι μια χαρά να τον στείλουν παιδικό να κοινωνικοποιηθεί.

Περιττό να συο πω πώς είναι φυσιολογικόττος.

Καμιά φορά η μάνα ξέρει αν το παιδί της είναι καλά.

Οι γιατροί μας τρελαίνουν χωρίς λόγο.

Θυμάσαι όταν ήαν ο Χριστ. μωρό που μας είπαν πώς είναι υδροκέφαλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και τα δικα μου κανουν πολλα απο αυτα. η Μαριαννα για να πεσει για υπνο πρεπει οοοοοολο το σόι απο τις κουκλες της να ειναι στη σειρα γυρω γυρω στο κρεβατι. αυτη τη στιγμη εχει μεσα στο κρεβατι 7 κουκλοειδη συμπεριλαμβανομενης και της Μινι Μαους που ειναι σχεδον στο μπόι της! Α! και στη δεξια γωνια παντα το ποτηρακι με το νερο της...

Ο Σπυρος παντα εκτος απο μια πιπιλα στο στομα και μια στο χερι κρατάει και το "κουταλακι μωβ" και αλι και τρις αλι αν χαθει το συγκεκριμενο κουταλακι!!!!!! τωρα τετευταια πρεπει στο πλαι να ειναι ορθιο και το αγαπημενο του βιβλιο. και πολλες φορες κολαει σε ενα πραγμα και ή το λεει συνεχεια μεχρι να σε πριξει και να του το δωσεις ή κανει μουτρα και κρυβει με το μπρατσο τη μουριτσα του να μη σε βλεπει.

σημερα πρωτη φορα η Μαριαννα νομισε πως ειναι ταβερνα το σπιτι και δεν ηθελε ουτε να το δει το φαγητο και ηθελε μπιφτεκακια! ειχαμε φασολαδα,αλλα η μαμα μου ελιωσε τα φασολια και τα καροτα και φαινοταν μονο οι πατατες. αυτη τιποτα! και παρεσερνε και το Σπυρο γιαυτο την παρατησαν στην ακρη και εφαγε αυτος. μετα εφαγε σκετο ψωμι λες και ηταν κατοχη ειπε η μαμα μου. οταν ηρθαμε απο τη δουλεια ηθελε μακαρονια. λεω δεν ειναι ταβερνα εδω. θα τρως οτι μαγειρευουμε ή θα μενεις νηστικια! τελικα εφαγε 2 ελιες και μετα εσκεσε για νερο! παντως το δικο της δε θα γινει. ας μενει νηστικια για μια μερα. ευτυχως η μαμα μου ειναι της ιδιας ιδεολογιας γιατι ο αντρας.... με λεει καλα για σημερα, αλλα αυριο να φανε μακαρονια με κιμα να μη μεινει παλι νηστικια.....

Σωσω αυτη τη συνταγη μου την εδωσε η γυναικα του δασκαλου απο απεναντυ. αυτοι που εχουν τις κοτες.

οσο για το μπαρμπα που πηγαινε αναποδα, εμεις μπλοκακι να γραφουμε δεν εχουμε. οταν ειναι κατι ΠΟΛΥ χοντρο πρεπει να το λεμε στο κεντρο, να ζηταμε να ερθει τροχαια,..... που θα κανει ποοοοση ωρα να ερθει και μπορει να την ακουσουμε και απο τον συναδελφο.... οποτε και με την φτωχια που εχουμε ολοι τη σημερον ημερα..... αστο..... εφαγε αρκετη λαχταρα ο μπαρμπας.....

Νανα βγες καμια φωτο με το κωλαρο να την εχεις... :lol:

αλλα ο αντρας..... σαν οοοολους τους αντρες..... και ο δικος μου επιδη ποναει ακομα ο ωμος μου.... εβγαλε να βαλει ναρθηκα στον καρπο-αντιχειρα γιατι σα να τον ποναει!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ε, ρε τι εχει να γινει οταν με το καλο γερασουμε...... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε λεει πολλές μωρε Φροσω. Λεει γυρω στις 15 αλλα δε τις χρησιμοποιεί και τακτικά. Μιλαμε για τις στάνταρ. Γενικα λεει πιο πολλές αλλα μια φορα και μετα δεν τις χρησιμοποιεί. Σαν ενα παιδακι 1 1/2 έτους.

Τωρα και μεις κλείσαμε ραντεβού με παιδο ψυχίατρο ο οποίος τυχαίνει να ειναι και φίλος και ασχολείται μονο με αυτιστικα παιδια. Προχθες μιλαγαμε στο τηλ 51 λεπτά. Μιλαμε το έψησα το κεφάλι μου.... Ειναι πολυ αισιόδοξος απο αυτα που του περιέγραψα αλλα σίγουρα πρεπει να τον δει απο κοντα για να πει με σιγουριά.

Η ομιλία δεν τους απασχολεί αλλα ολα τα υπολοιπα........

Θα με τρελάνουν. Παλι Καλα που μπορουμε και το διαχειριζομαστε και το περιβάλλον μας ειναι γεμάτο ψυχολόγους και ψυχιατρους που ασχολούνται με παιδια. Και παλι Καλα που και ο Ανδρέας ειναι ψυχολόγος και κραταει ισορροπίες εδω μεσα και εγω με τον τροπο μου.

Φροσω εκει που μας παει στα ουράνια με την συμπεριφορά του εκει μας καταχωνιαζει 10 μετρα κατω απο τη γη. εχω θετικό προαισθημα αλλα εχω μπερδευτεί κιολας.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα μου ντε ρε βαγκ. Ολοι μου λένε οτι κάνουν τα ιδια και τα παιδακια τους. Δε ξερω αμάν πια.

Και κανει και ποδηλατο ο κακομοιρης.... Τι αλλο να κανει;;; Να λύσει τη θεωρία της σχετικοτητας; :?

Μου φαινεται καλύτερα που σας μιλησα σημερα γιατι πηρα λιγο τ απάνω μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βαγκ!!με τρελαινει που παιρνεις συνταγες απο γειτονες και φιλους!!χααχαχ!!

και βγαινουν καλα τα κουλουρακια;;

καλα...τα παιδια σου ισμηνη..δεν εχω λογια

!!!και η κορη σου γαινεται παντως για μεγαλυτερο παιδι..

μαρακι..ακουσε και τα κοριτσια λιγο..και μακαρι να τρωγεσαι με τα ρουχα σου!!

θα μας δειξεις καλε και το νεο σου μπλογκ;;

ξερεις μαακι και οι πολλες πληροφοριες..μας καινε!!!

ποτε θα πατε παιδοψυχιζτρο;;

αλλο ο παιδο ψ και αλλο ο παιδουχιατρος΄;πωπω....

λεφτα να εχεις και ορεξη για ψαξιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να πω; Μπορεί να πέφτω έξω γιατρός δεν είμαι αλλά εγώ νομίζω ότι άδικα αγχώνεσαι.

Μήπως να έκανες κάτι για σένα να μην έπεφτες με τα ¨μούτρα¨" πάνω στο παιδί;

Όσο ασχολείσαι μόνο με το παιδί όλο με κάτι θα τρώγεσαι.

Το έχω δει από τον εαυτό μου.

Φιλικά στα λέω αυτά έτσι; Μην με παρεξηγείς. Ξέρεις πόσο σας νοιάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βαγκ!!με τρελαινει που παιρνεις συνταγες απο γειτονες και φιλους!!χααχαχ!!

και βγαινουν καλα τα κουλουρακια;;

καλα...τα παιδια σου ισμηνη..δεν εχω λογια

!!!και η κορη σου γαινεται παντως για μεγαλυτερο παιδι..

μαρακι..ακουσε και τα κοριτσια λιγο..και μακαρι να τρωγεσαι με τα ρουχα σου!!

θα μας δειξεις καλε και το νεο σου μπλογκ;;

ξερεις μαακι και οι πολλες πληροφοριες..μας καινε!!!

ποτε θα πατε παιδοψυχιζτρο;;

αλλο ο παιδο ψ και αλλο ο παιδουχιατρος΄;πωπω....

λεφτα να εχεις και ορεξη για ψαξιμο!!

Μαρή Σωσώ ποια παιδιά της Ισμήνης; Ο ένας είναι ο Χριστόφορος. Τον γαμπρό σου δεν γνωρίζεις :lol::lol::lol:

Συμφωνώ σε αυτό που γράφεις. Οι γιατροί σε τρελαίνουν για να στα παίρνουν. Είδες πο΄συμφώνησα πάλι μαζί σου :lol:

Σας θυμίζω πάλι ότι με τον Χρ. τραβήξαμε μεγάλη στεναχώρια με το κεφαλάκι του και τελικά το παιδί μας είναι απλώς ολίγον κεφάλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω που ασχολουμαι φροσω...χαιρι δεν ειμαι..ακατεβατη η ζυγαρια1!Χαχαχα!!

παω να την πεσω γιατι η φροσω παλι θα μου την πει!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω πολυ καλα τα κουλουρακια! πηρα και μερικα στο τμημα σημερα και οσοι τα δοκιμασαν πηραν τη συνταγη για να τα κανουν οι γυναικες τους!!!!!

Μαρακι μπορει με τα ιατρικα και τα ψυχολογικα να μην τα παω καλα αλλα ξερεις τι πιστευω;;

οτι το καθε παιδι εχει τους ρυθμους του. και το βλεπω και στο ιδιο μου το σπιτι που ειναι και διδυμα!

καμια σχεση στην αναπτυξη!

και εγω υπαρχουν φορες αλλα κυριως ο αντρας μου, οταν βλεπουμε ενα παιδακι να κανει κατι που δεν κανουν τα δικα μας ή να το κανει καλυτερα, λεμε.... γιατι τα δικα μας δεν το κανουν;;;

αλλα το αλλο δεν κανει κατι που κανουν τα δικα μασ.

και παει λεγοντας.

σιγουρα ο Διονυσακης επαθε χοντρη κατραπακια με την αλλεργια και εμεινε λιγο πισω, αλλα με ολα τα ερεθισματα που του δινετε θα μας ξεπερασει!

οσο για την ομιλια και ο Σπυροςτωρα αρχιζει να γινεται κατανοητος απο ανθρωπους εκτος σπιτιου. ως τωρα τα δικα του ελεγε που πολλες φορες μας τα μεταφραζε η ΜΑριαννα! και ακομα το κανει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ δεν κατάλαβα το προτελευταίο μήνυμα.

Δεν πειράζει θα το διαβάσω πάλι το πρωί μπας και με καθαρό μυαλό καταλάβω καλύτερα.

Καληνύχτα κι από μένα. Κοιμάμαι με το δον και όλο τον σπρώχνω να παει πιο κει.

Αμάν πια....Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

εγώ πάλι νόμιζα ότι ήταν ο Φιλιππάκος...

τους μπέρδεψα...

το Ιολάκι είναι ολόκληρη κοπελάρα!!!

όντως, φαίνεται για μεγαλύτερο παιδάκι.

μαράκι μου, να μας ενημερώνεις για την εξέλιξή του Διονυσάκη.

επίσης, κάτι τελευταίο...

το καλοκαίρι που είχα πάει Ελλάδα, η κόρη μιας ξαδέρφης μου ήταν 2,5 χρονών και έλεγε μόνο "μαμά"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.....

Μαρακι εμεις εχουμε μιλησει και στο τηλ...σου ειπα οτι επειδη και εμεις αργησαμε στο λογο και ακομα δεν ειναι το λεξιλογιο μας πλουσιο ουτε πεντακαθαρο, εψαξα παρα πολυ το θεμα του αυτισμου....

μια συμβουλη θα σου δωσω που νομιζω οτι ανεφερε και η Φροσω..

πηγαινε το παιδι παιδικο..υπαρχουν παιδια που τελικα εχουν μεγαλυτερη αναγκη τους αλλους..οσο ειναι σπιτι τα πρωινα τα μεσημερια τα απογευματα τα βραδια δεν του δημιουργειται η αναγκη επικοινωνιας με τους αλλους παρα μονο με εσας...

εκει θα ξεκαθαρισεις αν τελικα ανηκετε στο φασμα ή όχι..

σιγουρα θα εχεις διαβασει οτι σχεδον ολα τα παιδια εχουν αυτιστικα χαρακτηριστικα χωρις να ειναι..αποδειξη οτι ολα κανουν τα ιδια...σκεψου ποσα κολληματα και ζορια τραβαμε εμεις ως ενηλικες..

αν εμενα με εξεταζε ψυχιατρος σιγουρα θα με κατετασσε στο φασμα και μαλιστα βαθια..εχω παρα στερεοτυπιες πραγματικα--οχι με το σωμα μου αλλα με αντικειμενα...αν θελετε καποια στιγμη σας τις αναφερω...

αξιολογησεις απο τις καλυτερες με εμπεριστατωμενη εξεταση κανουν στο Ιατροπαιδαγωγικο του Παιδων..

η υστερικη συμπεριφορα που λες οτι βγαζει ειναι αποτελεσμα ανεπαρκειας του λογου..οσο θα κατακτα καλυτερα τις επικοινωνιακες του οδους θα το ελαττωνει..

το σημαντικο ειναι οτι δεν προκυπτει επιθετικη συμπεριφορα...

ενα ακομη χαρακτηριστικο-κλειδι ειναι να δειχνει με το δαχτυλο..

Μαρακι τα παιχνιδια αυτης της ηλικιας ετσι και αλλιως ειναι αυτα της αλληλεπιδρασης..δεν εχουν ολα τα παιδια τους ιδους ρυθμους...και ο δικος μου με παιχνιδια μονος του σπιτι δεν παιζει καθολου, σε παιδικο και παιδοτοπο ομως παιζει κανονικα..

μην κανετε τον Διονυση παιραματοζωο παρακολουθωντας τον ολη μερα ...

εχω 500 παραδειγματα να σου αναφερω που παιδια μιλησαν στα 3..

κολλητης μου ο γιος μιλησε στα 3.5, ποτε δεν ειχε πολλους φιλους και βαριοταν να βγε.. του εκανα μαθημα στο λυκειο...ο Νικος αυτη τη στιγμη ετοιμαζεται για το μεταπτυχιακο του στην αστροφυσικη στην Αμερικη....

ασε που με τοσο διαβασμα που εριξα για τον αυτισμο , θεωρω οτι η εννοια φασμα ειναι εφευρεση των γιατρων και μαλιστα απο τις πο επιτυχημενες..τα συνδρομα δεν ποσοτικοποιουνται...επειδη σε αυτες τις ηλικιες ολα ειναι ρευστα , δεν μπορουν να βγαλουν διαγνωση και εντασσουν ολα τα παιδια ακομα και με δευτερευοντα χαρακτηριστικα στο φασμα..

πριν 20 χρονια κανενας γονιος δεν θα ειχε υποψιαστει οτι το παιδι του εχει αυτιστικα χαρακτηριστικα..

βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απ ομας....

χειμαρρος η χρυσουλα..για πες τα στεροειτυπα που ελεγες πιο πανω...

ρε βαγκ σε ποια σελ ειχες τη συνταγη με τα νηστησιμα κουλουρια;;

εδω ηλιο και φυσαει νοτιας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααα

εμεις καλα...

νανα δεν ειδα την λαμπαδα..που ειναι; πως εισαι σημερα;

μαρακι μην αγχωνεσαι τοσο πολυ,

οταν ειχαμε συναντηθει,ο διονυσακης, ηταν μια χαρα παιδακι,κοντες με τα ολα του....

ειναι πολυ μικρος ακομη....

κανε υπομονη και ολα θα δειξουν...

ασε που το αγχος σου το μεταδιδεις στον διονυσακη...και σιγουρα νιωθει ασχημα...

γεωργια εδω πιο κατω εχει ενα μαγαζι με ποδηλατα,εχει και πιο ακριβα,εγω ανεφερα τα πιο οικονομικα...

και στα τζαμπο γυρω στα 100 τα εχουν...

βρε κοριτσια εχετε συνταγη για πασχαλινα κουλουρια;

θελω να φτιαξω....

βρε κοριτσια η τζουλ καλα ειναι;

ισμηνη και φροσω υπεροχα τα παιδακια σας...

ισμηνη η μικρη ειναι μια κουκλιτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...