Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ 2009 ΝΟ 32


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 755
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειαααααα

γεωργια πολυ χαρηκα....ευχομαι οτι καλυτερο για το μωρακι σου...

ελενη και σενα σου ευχομαι να πανε ολα καλα....

νανα χρονια πολλα,να εισαι παντα καλα,να χαιρεσαι την οικογενεια σου.... [smilie=occasion13.gif]

χρυσουλα,υπομονη λιγος καιρος εμεινε...για της πανελληνιες,μετα θα ξεκουραστης.....

εμεις τα ιδια.....

απο δουλεια τιποτα...

αγχος,και χαλια μαυρα....

τεσπα.....

φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψωωωωω σε ξεχασα

με τους παιδικους του δημοσιου ειναι ενα ψιλομπερδεμα.....

και εγω το εχω αγχος....τη δευτερα θα μαθω και σε μας ποσα παιδακια εχει το καθε τμημα,και ποσες δασκαλες...

βαγκ φιλακια πολλα....σε βλεπω :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια σε ποιον βγαζεις γλωσσα;

μαρκερ παιδακια ειναι...σιγα και τη εγινε,που εκαναν φασαρια; παιδια ειναι....χαχα

καλυψω περαστικα στην αγγελικη...να της δωσεις ενα φιλακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα καλε μια μερα ελειψα....

Σωσω, ολο ησουν ταξιδια, ολο ειχες επισκεπτες, ολο σουρτουκια....

αν τη ΜΑρθα, οπως λεει η Θουλη την πιασατε σε βαλτο, το 2ο που το πιασατε;;;;

στην τουαλετα του αεροπλανου, στο τσακα τσακα στην κουζινα μη σας παρουν χαμπαρι οι μουσαφιριδες;;;; :lol:

και μετα λες οτι εισαι ολο νευρα.... ε, με το δικιο σου!!!!!!!

πες μου οτι θα ειναι παλι Οκτωβριανο!!!!!!!

με το καλο ρε συ, πολλες πολλες ευχες!!!!!!

καλα εμεινα παντως! απορω πως μπορεσες να το κρατησεις χωρις να λες...

ο αντρας, απο τον οποιο εχεις ευχες, λεει καλα εκανες και δεν το ελεγες... αυτος αν γινοταν δε θα το λεγε μεχρι να γεννουσα!! :lol:

Ελενη σκ αντε... το νερο μπηκε στο αυλακι...

ρε συ, κανονικη ναρκωση σε κανανε;;; εμενα μεθη με ειχαν κανει. πως την πετησες ετσι με το σοκ.

ευτυχως ολα οκ.... ;)

Καλυψω περαστηκα! ποτε θα σταματησουν πια οι ιωσεις;;;;;

Νανα Χρονια Πολλα για χθες!!!!!

καλε ποια πρωτα αντα;;;;;;

εδω σε λιγο θα γιορτασω τα 2α!!!!!!!

με γεια και καλοταξιδο το αμαξακι σου!!!

Μαρκερ ειδες τα σκασμενα που δειχνουν χαλια χαρακτηρα οταν δεν πρεπει;;; λες και το κανουν επιτηδες!

Χρυσουλα εγω ειμαι τοοοοσο μακρυα απο σχολεια και εξετασεις.....

αλλα καλη δυναμη σου ευχομαι...

Χαρα ειμαστε οι μεταμεσονυκτυες, ε;;;;

εχω να πλυνω πιατα και να δω criminal minds στη ΝΕΤ.

ειναι η σειρα μου για πιατα... φακ!

ο αντρας ΑΚΟΜΑ προσπαθει να κανει το δωματιο της ΜΑριανας... αποψε κολαει καναλακι για να περνανε τα καλοδια απο τις μπριζες για υπολογιστη, τηλεοραση κλπ κλπ κλπ....

σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα

εχει παρα πολυ ωραια μερα...ευτυχως δεν φυσαει....γιατι μας εχει τρελανει ο αερας,αυτες της μερες....

κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο σημερα....

βαγκ τη ειναι το καναλακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ πεθαινω για την ατακα του χρηστου οτι μπορουσε να το κρατησιε μεχρι να γεννησεις..χαχα.χ.

παιδια ουτε σε συγγενεις το ειπα..

και απο τη στιγμην που ειμαι κα μακρυα..

εγω παλι παραφερθηκα εχθες με τον υπνο τηε..

βγηκε απο τις 10.30 μεχρι τισ 11 απο το κρεββατι και την γυρνουσα ηρεμα..11-11.30 δεν αντεξα και γκαριζα!!

γαμω την πουτανα μου για υπνο..

γενικοτερα ειχα ηρεμησει 4-5 μερες..

αλλα σθες συφηλιασα!

τςσπα!!

και εμας εδω καλο καιρο..

χαρα θα κανετε τα χαρτια σας στο παιδικο,ε;;

και το θεικο ειναι οτι σηκωθηκε 7,30 μη χεσω!

για το τατου τι σε ειπανε μαρκερ;;οι γνωστοι και συγγενεις;;

εγω γεμιστα εκανα στισ 7,30!

μετα για καφε,σουπερ και τωρα σπιτι.να παει μεσημερι να ξεραθει και να κοιμηθω και γω!

εχω συνταγη για παγωτο χωρις παγωτομηχανη εει αλλα σαν τα παγωτα που πουλανε εξω..

το πρωινο μου το ειχε..

αν βγει καλο θα σας πω..

σημερα δεν ειναι η γιουροβιζιον καλε;;

πρεπει να ξεκουραστω για τα την δω..θα ειμαι μονη..οποτε οποια την δει,θα ειμαι ονλαιν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

τελειωσαμε τα δωματεια των παιδιων

αλλαξαμε κρεββατια βαλαμε κανονικα κλπ

μια χαρουλα ειναι

τωρα πρεπει να παμε να παρουμε προστατευτικα για τα πλαινα και κανα παιχνιδοκουτο για παιχνιδια να μπαινουν κατω απο το κρεββατι γιατι δεν χωραμε απο τα παιχνιδια

βρε νανα εγω δεν σου ευχηθηκα

χρονια πολλα και ευτυχισμενα

τα πρωτα αντα ε;

πρεπει να ειναι δυσκολο και εμενα ολο και πλησιαζουν και μου κακοφαινεται

σωσω σου το ξαναλεω ΜΗΝ την κοιμιζεις μεσημερι

μονο οταν ειναι απαραιτητο

θα δεις τρελλη διαφορα -απλα δοκιμασε το 2-3 μερες και θα μου [πεις μετα

σε μενα και τη χρυσουλα επιασε που εαν θυμασαι ειχαμε θεματακι με τον υπνο

με το ταττου οι περισσοτεροι ενθουσιαστηκαν

ο κουνιαδος μου ενας και τα πεθερικα μου ακομα κανουν οτι δεν το βλεπουν - δεν μου εχουν πει τιποτα

αλλα φαινεται οτι το κοιταζουν λες και ειναι εξωγηινο ή εμενα λες και ειμαι καταζητουμενη ωρες ωρες :lol:

βαγκ ενα θα σε ρωτησω

μονο αυτο μου εμεινε αισθητα απο οσο εγραψες

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ;

αλλα για τα παιδια καλα δεν θα ξαναρθει η γυναικα

μιλαμε την τρελλανανε μιλαω σοβαρα

επρεπε να το τραβηξω να το δειτε

σωσω δεν καταλαβα σε τι δαιφωνησουμε με την εκδρομη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια εικδρομη;;παλι κλαιω απο τα νευρα μου ρε παιδια..κανει τα παντα και το ξεριε οτι με σπαει τα νευρα και καθεται και γελαιε καθε φορα που την βαζω για υπνο..πρεπει να την εβαλα ηρεμη πανω απο 10 φορες..

εχω στερεψει απο τροπους αληθεια..

δε ξερω..και μετα κλαιω χωρις να φωναζω και πιστευω το καταλαβαινει και τα ιδια..

ο φοβος μου και ο τρομος μου να την βαζω για υπνο..και το βραδυ τοα ιδια..ψυχολογικο μυο εχει μειενει..και δε κλαιω επειδη με κανει οτι θελει..

αλλα οτι μπορει να την κανω πολυ κακο απο τα νευρα μου!!

και δεν εχω σηκωσει χερι πανω της..υποψιν!!

τεσπα..μεσημεριατικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώκα, οι ορμόνες βάρεσαν κόκκινο;

χαχαχα!!!

προφανώς καταλαίνει ότι σε εκνευρίζει και γι' αυτό το κάνει τόσο επιδεικτικά.

η συνταή με το παγωτό, μάλλον, θα είναι εκείνη που σας είχα γράψει και την είχες σνομπάρει... χαχαχα!!!

αυτουνου ήταν η συνταγή.

ξανάκανα τα πισία αλλά έκανα μαλακί.

τα έκανα πιο μικρά κι εκτός του ότι ψώφισα... απορρόφησαν και περισσότερο λάδι στο τγάνισμα.

τα έκανα για να τα πάρω αύριο σε μνημόσυνο... πρέπει να κάνω κάτι για να αντέξουν φρέσκα;

επίσης... μου τρυπάνε και χύνεται το τυρί και μετά καίγεται και κολλάει στις επόμενες πίτες...

υπάρχει κάποιο μυστικό στο τηγάνισμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα κολλας με νερο τυ ζυμη να μη σου ανοιγει..

βρεγμενα δαχτυλα..

δε θελει τιποτα για να διατηρηθουν φρεσκα!!

αληθεια η ιδια συνταγη ειναι;;

ντροπη μου..την κανω το απογ και θα σας πω το βραδυ!!

ναι ρε παιδια..ξερει οτι με εκνευριζει..αλλα τι να κανω..;;αληθεια ρωταω!!

την φωναξ,ατης εκλεισα το φως,τη πορτα.αδιαφορησα..

δε ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κάνω αυτό με τα δάχτυλα.

μου τρυπάνε την ώρα που τα γυρίζω.

όχι από τη μεριά που είναι το κλείσιμο... από την άλλη...

δεν ξέρω αν με πιάνεις...

εσύ με τι λάδι τα τηγανίζεις;

θα φτιάξω και κόλυβα.

πειραματίζομαι για να δω αν μπορώ να τα κάνω για τα σαράντα...

και η κουμπάρα μου από τον πετρετζίκη την ίδε τη συνταγή και την έκανε και είπε ότι δεν έχει φάει ωραιότερο παγωτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

βρε σωσω δεν με διαβαζεις σε λεω

το ξερω οτι θες να ην καρυδωσεις - που λεει ο λογος

αλλα γιατι δεν την αφηνεις να μην κοιμηει μεσημερι στο ξαναματαλεω

α θα το φτιαξω και εγω υατο το παγωτο

αυτα τα πισια δε με ενθουσιαζουν να πω την μαυρη αληθεια

απο το ονομα και μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ma den ειναι θεμα οτι κοιμαται !!!

και το βραδυ το ιδιο μου κανει...οποτε δεν ειναι θεμα υπνου..

τεσπα!!

μη σας πρηζω!!

περιμενω να παγωσει νανα..

με ελαιολαδο τηγανιζω..παντα!!οποτε τηγανιζω..σχεδον ποτε..

κατεψηγμενα κουρου για σημερα..

ΓΙΥΟΡΟΒΖΙΟΝ..ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΓΩΤΟ..αν αντεξω θα τα φαω!!

αν κοιμηθει το σκατο!!

σου σκανε και σου ανοιγουμε η απλα σκανε..;;γιατι αν σκανε μονο δε πειραζει..αν διαπερνα το τυρι..εχεις θεμα!

μαρκερ χανεις που δε κανεις πισια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σερβια, Αζερμαϊτζαν, Ρουμανια, Ρωσσια(λογω των μπαμπουσκων και οτι θα τις ψηφισουν ολες οι τεως ΕΣΣΔ θα πανε καλα. παλι) αλλο δε θυμαμαι....

παντως εχει κατι μερη το Αζερμπαϊτζαν... και δε του το ειχα.... και κατι κτιριαρες!!!! και μετρο!!!! να 'ναι καλα τα πετρελαια...

Σωσω για τον υπνο σε νιωθω... περασαμε και εμεις δυσκολες στογμες..ποσο μαλλον που εισαι και εγκυος...

εμενα η ΜΑριαννα μερικα μεσημερια κανει χαζα, σπανια, αλλα δεν τη δινω σημασια... κοιμαμαι κανονικα. τις προαλλες με πηρε ο υπνος, ξαπλωσαμε 3:30, ξυπνησα 5 και δεν κοιμοταν ακομα. την αγριεψα, την επεσε και μετα που ηταν να ξυπνησουμε 7παρα και νυσταζε και δεν ξυπνουσε, την ξυπνουσα και τη μουρμουριζα... ξυπνα για να μαθεις να κοιμασαι οταν σε λεω κλπ κλπ...

και εμεις ηπιαμε κρασακι με ξεροκαρπια... λογω Γιουροβιζιον.

Επιτελους αποψε η ΜΑριαννα κοιμαται στο νεο της δωματιο!!!! καλα επαθε παρακρουση απο τη χαρα! εβαζε τα αρκουδακια της να χοροπηδανε.

σημερα ολη μερα βροχη! μουχλιασαμε!

αναγκαστηκα για να κανουμε κατι καινουριο ανοιξα παλαστελινες. τους αρεσαν κυριως τη ΜΑριαννα.

το πρωι που μαγειρευα και παιζανε μονα, εσκασα στα γελια...

μπηκανε στο πλαστικο κουτι παιχνιδιων και μετα που εφυγε ο Σπυρος η αλλη φωναζε... που πας πριγκιπα μου..... γυρνα πισω.... πριγκιπα μου..... ελα δω.... και αλλα τετοια...

το πως κρατηθικα!

ΜΑρκερ με γεια τα κρεβατια σας! καλους υπνους!

αρχιζει ψηφοφορια... σας αφηνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον πριγκηπα που τον ακουσε η μαριαναα;;καλα τωρα ανοιξες πλαστελινη;;;

εμεις κατσαμε μεσα το πρωι..

εκανα....καλλιτεχνιες..

μαρκερ μπορει ναεχεις δικιο για το μεσημεριανο υπνο αλλα και ο λευτ και γω ποτε θα ξαπλωνουμε ρε συ να ξεκουρζζομαστςε λιγο;;εγω νυσταζω σα το κοτοπουλο καθε μεσημερι..

δε ξερω..

χθες παλι τα ιδια..

13 φορες και μετα την απλειλησα και τελος..

δε θυμαμαι αν το εγραψα παραπανω!!

τεσπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

καλα εδω πανικος

τι να πω

οταν ειναι με τον κωστα σεληνιαζονται

απαπαααααα!!!!!

δεν ξερω τι κανω πραγματικα ωρες ωρες

οταν ειμαστε χωρις τεκνα ειναι αλλος ανθρωπος - αυτος που παντρευτηκα

οταν ειναι με τα παιδια λες και βλεπω την εμιλη ροουζ

γιουροβισιον μονο να τραγουδια εθδα και μετα την επεσα

βαρεθηκα

ολα βλακεια μου φανηκαν φετος

ευχαριστω βαγκ

και εσεις μπραβο σας που το τελειωσατε

τουλαχιστον εσενα χαρηκε - εμας τους φανηκε τελειως αδιαφορη η αλλαγη

σωσω πλυ απλα θα ξεκουραζεσαι το βραδυ

σε καταλαβαινω απολυτα σου μιλαω σοβαρα

τωρα εισαι και εγκυουλα βρε παιδι μου το χρειαζεσαι παραπανω τον υπνο

αα ηθελα να ρωτησω

γιατι συσπασεις;

ο ντοκ τι σου εδωσε; μαγνησιο ή μπουσκοπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

no more rain!!!!!!!

δεν αντεχουμε αλλο!!!!

οχι αλλο καρβουνο!!!!!

μουχλιασαμε!!!!!

κατα τα αλλα.....

ΜΑρκερ ξεχασα να σε πω οτι εχουμε πλυντηριο πιατων. δεν το βαζω καθε μερα. και υπαρχουν φορες που γεμιζει και δε χωραειολα τα βραδυνα. εξ ου και το οτι τα πλενει ο αντρας...

Σωσω πλαστελινη δεν εβγαζα γιατι περιμενα με το αθωο μου μυαλο οτι θα εκανε καλο καιρο, και θα σηκωνα τα χαλια και θα την παιζανε, την πλαστελινη, και στο μπαλκονι για να μην κολησει στα χαλια. αυτο τον καλο καιρο περιμενω για να τους παρω και δαχτυλομπογες ή νερομπογες. για το μπαλκονι.

οσο για τον πριγκιπα, βλεπουμε dvd τη Σταχτοπουτα, την κοιμησμενη βασιλοπουλα και τη Χιονατη. και φυσικα οταν παιζουν μονα τους, η ΜΑριαννα ειναι πριγκιπισσα και ο Σπυρος πριγκιπας, ο καλος οχι ο αλλος.... μην ξεχνιωμαστε...

για τον υπνο, την εχεις πιασει ηρεμα να συζητησετε γιατι το κανει αυτο και δεν θελει να κοιμηθει;;;

εγω τις προαλλες που ο Σπυρος ειχε πολυ ανησυχο υπνο, φταιει και ο αντρας που εκανε δουλειες στο διπλα δωματιο, τον ρωτησα γιατι ξυπνουσε και με φωναζε και ειπε οτι ακουγε οτι ερχεται ο λυκος.... του ειπα οτι ο λυκος φοβαται να ερθει στο σπιτι μας γιατι ο Φλαφλυ (σκυλος του γειτονα) θα τον δαγκωσει, η μαμα θα τον δειρει, ο μπαμπας θα τον χτυπησει με το ξυλο και συμπληρωσε μονος του οτι ο σπυρος θα τον τριπισει με το τρυπανι του και η ΜΑριαννα θα τον χτυπησει με το παπουτσι της. οποτε συμφωνισαμε οτι τελικα ο λυκος μας φοβαται και θα κατσει στο δικο του σπιτι μεσα στο δασος πανω στο ψηλο βουνο....

και ζησανε αυτοι καλα και εμεις.... κοιμομαστε καλυτερα...

τι να κανεις.... οι αδελφοι Γκριμ ωχριουν μπροστα μου....

που ειστε ολες;;;;

ουτε η μεταμεσονυχτια Χαρα;;;

φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααα

εμεις σημερα πηγαμε επισκεψη το πρωι,δεν κοιμηθηκε για μεσημερι,δηλ.λιγο στο αμαξι...

οταν γυρισαμε σπιτι,κατα της6μιση μια χαρα ηταν...

κατα της 9παρα νυσταζε, τον ετοιμασα για υπνο....

δεν ηθελε να κοιμηθη,αρχισε,μαμα ελα να με κοιμησεις....

πηγενα να τον κοιμησω,

μετα...μπαμπα ελα να με κοιμησεις....

πηγαινε ο αντρας μου....

μετα ξανα....μαμα ελα να με κοιμησεις... :twisted:

και αρχισε, να κλαιει...

μαμα φοβαμαι, ειναι κατι...

του λεω παιδι μου τη ειναι;

ειναι κατι,και φοβαμαι...θελω να φυγουμε.....

τον πηρα αγκαλια..και ετσι ηρεμησε....

δεν καταλαβα....

τη φοβηθηκε.. :roll:

βαγκ θα εχουν πολυ πλακα τα μικρα...

τελικα σε αυτη την ηλικια ειναι πολυ αφασια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εχω γραψει 500 φορες και δεν τα παιρνει και ετσι τα παιρνω εγω και φευγω..

τι να πρωτοπω?

Καλυψω ελπιζω να ειστε καλυτερα τωρα...εγω εμβολιο δεν του ξανακανω ..μονο για μηνιγγιτιδα..

Σωσω τα νευρα λογικα μου φαινονται...μην της τα πρηζεις ομως της μικρης γιατι κανει τα αντιθετα...

σε μερικα παιδια αυτο που ειπε η Μαρια για τον μεσημεριανο υπνο οντως δεν πιανει..

ο δικος μου ξαναρχισε τους μεσημεριανους 2ωρους υπνους και το βραδυ κανονικα..μονο που θελει να καθομαι διπλα του μεχρι να κοιμηθει..οκ και εγω θελω αλλωστε.. :D:D

Χαρα πες μας κανενα αλλο νεο απο τον Στεφανακο...

Βαγκ καλα οι νερομπογιες καλες ειναι βγαινουν ευκολα...τις πλαστελινες εγω τις εκοψα και θα τις ξαναβγαλω καποια στιγμη..τις κολλαγε παντου!!!

γενικα ο δικος μου της πνευματικης εργασιας δεν ειναι..δωστου εξω μπαλα ποδηλατο χωματα πετρες τρεξιμο και ειμαστε καλα...

Σωσω εγω ειμαι υπερ vbac..η μαμα μου τα καταφερε πριν 30 χρονια και τωρα..πηγαινε Θεσ/νικη να συζητησεις με γιατρο να τσεκαρεις τα δεδομενα σου...

Νανα μου καλοταξιδο το αμαξακι σου και χρονια πολλα για τα γενεθλια σου...μολις μπηκες στα πρωτα αντα και αγχωνεσαι :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μοιρασα για να τα παρει...

τα δικα μας τωρα που λεει και η Καλυψω :D

ο μικρος ολα καλα..στο διστιχο ακομα ειμαστε και μαλιστα λεει τον 1ο και τον 3ο στιχο... :lol::lol: αποκλειεται να το πει ολο αλλα δε βαριεσαι..

φρουτα ακομα κομμενα...μονο πορτοκαλαδα..ουτε ενα κερασι τιποτα...γμτ τι να κανω???

ενω απο φαγητα τρωει τα παντα εκτος απο πιτες που ουτε καν δοκιμαζει

στις 5 ιουνου θα κανουν και φωτογραφιση στον παιδικο..15 ευρω το παιδι...θελω πραγματικα να δω τι φωτο θα παρουμε...

ως προς τη δουλεια ειχα μια καλη επιτυχια για τα δεδομενα της μικρης μας πολης..για τη λογοτεχνια προτεινα κειμενο το οποιο απαξιωναν ολα τα μεγαλα φροντ της Αθηνας και επεσε την επομενη μερα πανελλ και εχα διδαξει αυτουσια τα θεματα το προηγουμενο απογευμα..

σας παραπεμπω στο blog του φροντ

http://fr-atomo.blogspot.com/2012/05/bl ... .html#more

http://fr-atomo.blogspot.com/2012/05/blog-post_749.html

γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη και απο εκθεση και λογοτεχνια ..σημερα γραφουν αρχαια :( τεταρτη ιστορια και τελος...λατινικα δεν κανω..τα σιχαινομαι...

το κακο των ημερων..χτυπησα το ρολοι μου κατα λ.αθος στη γωνια της πορτας του αυτοκιν και εκανε ραγισμα στην επιφανεια..ελπιχω να μην εχει παει γυαλι στον μηχανισμο..δουλευει κανονικα.. πρεπει να το παω Αθηνα στην αντιπροσωπεια..η πλακα κοστιζει και τωρα πραγματικα το σκεφτομαι...

εχω σκασει...αλλα καλα να παθω γιατι το παιδι μεχρι τον παιδικο πηγαινα τι το ηθελα το ρολοι στο χερι αλλα το φοραω ασυνειδητα τις περισσοτερες φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Χρυσούλα, συγχαρητήρια!!!

πρέπει να είσαι πολλή αξιόλογη στη δουλειά σου!!!

ξεκίνησε η βδομάδα και με βρίσκει πάλι κουρασμένη...

αυτό που κατάλαβα με τον εαυτό μου είναι ότι προσπαθώ να απασχολούμε με κάτι για να μην σκέφτομαι...

νιώθω όλο μου το κρμί να τρέμει...

αν συνεχίσω με αυτούς τους ρυθμούς θα πάθω υπερκόπωση...

το σάββατο ξύπνησα από τις 6 παρά γιατί δε μου κόλαγε ύπνος...

σκούπισα, σφουγγάρισα, άλλαξα σεντόνια, ταχτοποίησα την ντουλάπα του μικρού, το ντυολάπι του μπάνιου, πήγα σε 2 σούπερ μάρκετ, έφτιαξα πισσία και κόλυβα.

μόνο ο στολισμός για τα κόλυβα με πήρε 1,5 ώρα.

και κοιμήθηκα μετά τις 12!!!

την κυριακή σηκώθηκα από τις 7 πήγαμε στο χωριό για το μνημόσυνο του παππού, γυρίσαμε στις 5:30 και 7:30 πήγαμε σε γάμο...

αλλά... τα κόλυβά μου είχαν πολύ μεγάλη επιτυχία!!!

έγιναν πολύ πετυχημένα και χάρηκα πάρα πολύ γιατί θα τα φτιάξω εγώ για τα σαράντα...

και τα πισσία άρεσα!!!

ναι ρε σωσώ... τρέχει το τυρί και μετά καίγεται και προς το τέλος που μαζεύεται αρκετό, κολλάει πάνω σ' αυτά που τηγανίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μηπως η ζυμη σου ου παρα ειναι μαλακη;;

και οταν απο στρογγυλα τα κανεις μισοφεγγΡΑ ΠΑΛΙ ΠΡΕΠΕΙ να απλωσεις αλευρι για τα τα ανοιξεις..

χρυοσουλα..σταματησα να της πηγαινω κοντρα..το θεμα μου ειναι ο υπνος..

τιποτε αλλο..περα απο τα κουλα τη ηλικιας..

και τελικα κατεληξα..

αν και δεν ηθελα αλλα προς το παρον πιανει..

πρωτη φορα βγαινει,μαρθα δε βγαινουμε και τα γνωστα..δευτ φορα βγαινει..την επομενη φορα που θα βγεις θα κλισει και πορτα και φως..

κι προς το παον δε ξανα βγαινει..

τι να πω1!δεν ειναι λυση απειλη αλλα με βολευει!!δε ξερω ποσο ακομα θα πιανει ....

ζχρυσουλα θα δω αργοτερα το μπλογκ σου..ν και σε εμπιστευομαι τοσο πολυ..\

στη δουλια σου..χαχαχ...

σορυ για τα ορθογραφικα αλλα γραφω απο το λαπτοπ..το αλλο α εχει παιξει..

νανα πεθαινω για κολυβα!!τι καλα να ειχα 1 γραφειο τελετων..πραγματικα..θα νου ταιριαζε γαντι ...

και ο λευτ δεν εχει πρβλημα αλαλ θελει τρελες ακρες..το εψαξα..αυριο λεω να παω να κανω τη φορολογικη.

ισχυει οτι φετος δε θα παρει κανενας τιποτα;;

γιουβαρλακια για σημερα!

καναμε μαντου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...